Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020, godzina 22:47
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Protoss

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
Shevei
Wiadomość [#61]: 07.08.2010 o 22:18

Konto skasowane

a co sadzicie o taktyce która w zasadzie nie wymaga budowania gate'a (o ile przeciwnik nie pozbiera szczeki z podlogi) a polega na spamowaniu cannonow w bazie przeciwnika? ^^ Ogarnięty gracz oczywiście odrazu rzuci wszystkie robotnice na powstajacy pylon - o ile go wyczai.

Isthore
Wiadomość [#62]: 07.08.2010 o 23:22

Konto skasowane

Jeśli wlatuje ci probe do bazy a ty za nią nie latasz - przegrałeś.

Do tego często ludzie stosują 2x scout - jeden do wroga a drugi po rampie w poszukiwaniu proxy. Słabe, dobre na AI. Dobry gracz nie ruszy za pylonem tylko rzuci 3 workerow za probe i nic nie zbudujesz smiley.gif

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
jimmy
Wiadomość [#63]: 07.08.2010 o 23:32

Konto skasowane

Witam, jestem początkujący jeśli chodzi o starcrafta II. Co proponujecie dla tossa na zapobieganie rushu ze strony zergow jak i terran? Toss sie strasznie wolno rozkreca przez pierwsze minuty i nie radze sobie zbytnio. Irytuje mnie także "strategia" terran polegająca na szybkim bunkrze w mojej bazie i ladowaniu tam marinsow badz reaperow. Co robic?

r3tsa
Wiadomość [#64]: 07.08.2010 o 23:50

Konto skasowane

Korzystasz z chronoboosta? Przed reaperami najskuteczniejsze są do obrony stalkery, a bunker musisz wyskautować i po prostu ubić SCV, nawet paroma probkami jeśli to konieczne.

hellbike
Wiadomość [#65]: 08.08.2010 o 00:58

Konto skasowane

lol! latanie za probe - gowno warte(jako obrona przed cannon rushem). Jesli koles zwraca uwage na swojego probe, to musielibysmy wyslac wszystkich robotnikow, a i tak nie bylo by pewnosci, ze go okrazymy. Nie wiem, w jaki sposob 3 robotnikow ma powstrzymac probe przed budowaniem?

Bicie pylona probami - jeszcze wiekszy lol. Koles poprostu go anuluje i postawi drugiego, straci 25 mineralow a my z 200. Nie mowiac juz o tym, ze najpopularniejsza strategia w grze bylo by stawianie pylona w bazie przeciwnika dla zmylki i nie robienie cannon rusha.

Odnosnie zerga - robisz wall z 2-ch gate lub gate + cybernetics zostawiajac waskie przejscie, ktore chcesz jak najszybciej zablokowac. Pierwszego zealota chrono boostujesz i jesli boisz sie, ze zergi wpadna ci do bazy przed zetem, to na przejsciu stawiasz 1-3 robotnikow.

Na terrana zazwyczaj robi sie gate + cybernetics i odrazu stalkera z chrono boostem bez robienia zealota na poczatku(to zabezpieczenie na wypadek reapera). Jesli widzisz, ze stawia bunkier, to starasz sie rozwalic scv ktory buduje.

[Edycja hellbike - 08.08.2010 o 01:01]

[Edycja hellbike - 08.08.2010 o 01:01]

jestemjacek
Wiadomość [#66]: 08.08.2010 o 08:48

Konto skasowane

Witam ;]

Gram randomem w platynie. Ostatnio zauważyłem częsty build w PvT: marines + tanki + raveny.
Nie moge sobie poradzić z tym kombem.
Jeśli terran sie rozwinie do kilku czołgów, a nie stłumie go :P to zaczyna być rzeźnia.
Marines > immortale, voidy , tanki masakruja zeloty, stalkery, do tego raveny z dronami.
Nie mam na to sposobu i dobrej kontry.
Może coś kreatywnego?
Zelots + charge i pheonixy podnoszące tanki?
No nie wiem już sam biggrin.gif

Moge zapodać replaya o jaki build terrana mi chodzi.
Pzdr ;]

r3tsa
Wiadomość [#67]: 08.08.2010 o 13:27

Konto skasowane

HT ze stormem albo collossus do wsparcia piechoty, a immortal powinieneś micrować po prostu.

Isthore
Wiadomość [#68]: 09.08.2010 o 11:57

Konto skasowane

Bez latania za probe o cannon rushu zorientujesz się jak będizesz ich miał 3 w bazie, wtedy to gówno ci pomoże. Ostatnio kumpel miał cannon rush w bazie w 2v2. Powiedziałem mu "chill rob marine, nie sciagaj scv" zrobił rina, zdjął probe zabrał dobrą pozycję (za cannonami blisko pylona) i zdjął pylon, potem powolne zdejmowanie unpowered cannonów. Jeśli rzucisz się workerami za cannon rushem to automatycznie przegrałeś. Nie jesteś w stanie NIC zrobić bez ekonomi.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
r3tsa
Wiadomość [#69]: 09.08.2010 o 12:32

Konto skasowane

Terran ma stosunkowo łatwo, bo ma marudery, zerg znowu z dobrze rozstawiony overlordami będzie o tym wiedział, najgorzej ma chyba toss.

Bartosz
Wiadomość [#70]: 09.08.2010 o 12:35

Konto skasowane

Ja lubię robic DT na roboli, fajnie gdy normalnie masz swoje jednostki na froncie, a nie ogarnięty przeciwnik nic w bazie nie zostawia + żadnych detectorów smiley.gif
Co prawda lepsi gracze o tym myślą, ale gdy tylko nie mają detectorów to od razu robię DT.
Ogólnie lubię VR + Carriery, VR micruje jak mogę, gdy ma mało tarczy bądź hp to lecę nim na tył reszty i w ten sposób on jest bezpieczny, a jak się rozgrzeją to wiadomo co się z przeciwnikiem dzieje, carriery robią resztę.

jimmy
Wiadomość [#71]: 09.08.2010 o 12:43

Konto skasowane

czyli co konkretnie robić na tego cannon rusha grając tossem?

r3tsa
Wiadomość [#72]: 09.08.2010 o 13:10

Konto skasowane

early scout jak nie ma pylona w bazie to coś śmierdzi.

Footman
Wiadomość [#73]: 09.08.2010 o 14:39

Konto skasowane

Jaka jest waszym zdaniem najbardziej optymalna kontra na MMMsy?

"Szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
r3tsa
Wiadomość [#74]: 09.08.2010 o 14:44

Konto skasowane

Zety + stalkery + immo

Duppon
Wiadomość [#75]: 09.08.2010 o 15:17

Konto skasowane

HT oczywiście - feedback na medki, stormy na reszte.

VelOCity#1448
Footman
Wiadomość [#76]: 09.08.2010 o 15:54

Konto skasowane

Duppon napisał
HT oczywiście - feedback na medki, stormy na reszte.

Tak właśnie myślałem, w ostatniej grze Robo niezbyt mi się sprawdziły :P
A jakie mniej więcej stosujecie proporcje zealot - stalker?

[Edycja Footman - 09.08.2010 o 15:55]

"Szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
r3tsa
Wiadomość [#77]: 09.08.2010 o 16:13

Konto skasowane

50:50? xD

jimmy
Wiadomość [#78]: 09.08.2010 o 16:17

Konto skasowane

W dalszym ciągu pytam co zrobić gdy bo bazy wparuje mi prob i chce zastosowac cannon rusha. Mam go gonić probami? Czy atakować pylon? Czy co? Ile probek wysłać? Nikt nie potrafi konkretnie podpowiedzieć?

hellbike
Wiadomość [#79]: 09.08.2010 o 16:31

Konto skasowane

nie atakujesz proba i nie atakujesz pylona. Jesli zescoutujesz, to tez stawiasz forge i cannony do obrony. Mozesz odrazu wyslac proba do bazy przeciwnika - mozliwe, ze nie postawil tam zadnych pylonow/cannonow w odpowiednich miejscach - wtedy dodatkowo sam go cannonujesz. Pewnie spokojnie mozna postawic tez fast expo, bo rusha nie trzeba sie obawiac, a i tak mamy juz forge i mozliwosc tworzenia cannons do obrony.

Jesli nie zescoutujesz - jedyny pomysl jaki mam, to forge + jeden cannon w bazie tak, aby uniemozliwic postawienie przeciwnikowi nexusa jak juz zjedzie nam baze + cannon rush na wroga + expo.
Mozna tez pewnie sprobowac techowac do immo jednoczesnie z nadzieja uratowania nexusa (ale i tak pewnie przyda sie forge + cannony, zeby utrudnic cannonowanie przeciwnikow.

Ogolnie jesli tylko mozemy - to zabezpieczamy cannonami nexusa i mineral line. strata pozostalych budowli nie bedzie zbyt dotkliwa.

[Edycja hellbike - 09.08.2010 o 16:41]

jimmy
Wiadomość [#80]: 09.08.2010 o 16:40

Konto skasowane

dzięki wielkie, spróbuję tego smiley.gif

REKLAMA
Strona 4 z 46.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :