Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020, godzina 22:34
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Protoss

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ...  >   >>     Ostatnia
Isthore
Wiadomość [#41]: 13.07.2010 o 19:30

Konto skasowane

Do tego jeśli gość cię naprawde męczy, to się zabuduj, proxy na dół ściągaj, zrób blink dla stalkerów (na wypadek muta harras) a immortale na dol mozesz prismem zwozić

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Korova
Wiadomość [#42]: 15.07.2010 o 10:54

Konto skasowane

Gram Protsem i jednostka która mnie najbardziej wkurza to Muty. Cholera nie trawie jak zerg nagle robi muty bo nie moge sie wybronic bo niby czym? Phenixow zazwyczaj nie robie, a nawet jesli zobacze ze zerg wybudowal Spine (spire (?)) to zanim ja rozkrece phenixy to on mi wskoczy z 5-10 bo zrobi sobie na raz. Stalkery sa za slabe na muty ktore daja sobie rade i sa szybsze. A znow sentry kosztuja mase gazu. Dlatego walki z zergiem z reguly koncze w 13 minuty bo wale stalkery+zealoty + 1 immortal i ide go klepac. Stawiam mu pylona pod baza i atak. Jak chce sie rozkrecic i grac dluzej na zerga zeby zrobic colosusy czy cos to nie dam rady(chyba ze zaczynam od paru phenixow, robie z 3, maly harash i spieprzam, on wtedy mysli ze ide w air i robi hydry z ktorymi sobie radze) bo wleci mi mutami budynek na latajace jednostki (wyleciala mi nazwa z glowy) buduje zadko, bo zadko ide w air.

Greatimpro
Wiadomość [#43]: 15.07.2010 o 11:15

Konto skasowane

Na muta dobre feniksy na air, albo nawet voidy. Jak lecisz w ground, to zrób paru templarów, dwa dobre psi stormy i win. A jeśli chodzi o zabezpieczenie bazy przez panami mutami - one słabo budynki rozwalają. 3 cannony i po kłopocie. No i oczywiście ground unity takie jak stalkery + sentry (guardian shield) będą wybijać mutasy dość szybko.

PoDsIaD
Wiadomość [#44]: 15.07.2010 o 11:48

Konto skasowane

Korova napisał
Gram Protsem i jednostka która mnie najbardziej wkurza to Muty. Cholera nie trawie jak zerg nagle robi muty bo nie moge sie wybronic bo niby czym? Phenixow zazwyczaj nie robie, a nawet jesli zobacze ze zerg wybudowal Spine (spire (?)) to zanim ja rozkrece phenixy to on mi wskoczy z 5-10 bo zrobi sobie na raz. Stalkery sa za slabe na muty ktore daja sobie rade i sa szybsze. A znow sentry kosztuja mase gazu. Dlatego walki z zergiem z reguly koncze w 13 minuty bo wale stalkery+zealoty + 1 immortal i ide go klepac. Stawiam mu pylona pod baza i atak. Jak chce sie rozkrecic i grac dluzej na zerga zeby zrobic colosusy czy cos to nie dam rady(chyba ze zaczynam od paru phenixow, robie z 3, maly harash i spieprzam, on wtedy mysli ze ide w air i robi hydry z ktorymi sobie radze) bo wleci mi mutami budynek na latajace jednostki (wyleciala mi nazwa z glowy) buduje zadko, bo zadko ide w air.

jeżeli miecie Cię mutami, a ty nie widziałeś, że buduje spire to jaki jest wniosek??0 scout'a, a to jednak bardzo ważny element starcrafta. Czy to obs czy to prob zawsze scout'uj. Zerg to taka rasa, co robi jedno, ale zaraz może przejść na drugie, bez strat. Wieć tutaj scout jest bardzo ważny.

Greatimpro napisał
Na muta dobre feniksy na air, albo nawet voidy. Jak lecisz w ground, to zrób paru templarów, dwa dobre psi stormy i win. A jeśli chodzi o zabezpieczenie bazy przez panami mutami - one słabo budynki rozwalają. 3 cannony i po kłopocie. No i oczywiście ground unity takie jak stalkery + sentry (guardian shield) będą wybijać mutasy dość szybko.

Phoenixy tak, voidy może jak się rozgrzeje, ale to to i tak po nich( mówię o ilości 10 mut+) Strom może być, a co do budynków to muty akie słabe nie są, rozwalą pylony i po kłopocie. Sentry na zerga podstawa

[Edycja PoDsIaD - 15.07.2010 o 11:48]

hellbike
Wiadomość [#45]: 15.07.2010 o 11:57

Konto skasowane

Stalkery z blinkiem sa dobre na air. Najgorzej jest z ciezkim airem, jak bc lub carriery, bo prot nie ma twardej kontry na takie jednostki.

ShadowDancer
Wiadomość [#46]: 15.07.2010 o 14:40

Konto skasowane

hellbike napisał
Stalkery z blinkiem sa dobre na air. Najgorzej jest z ciezkim airem, jak bc lub carriery, bo prot nie ma twardej kontry na takie jednostki.

Void raye zamiatają wszystko co nie jest w stanie szybko uciekać(no chyba, że masz ich mało), jak gościu nie idzie w jakieś duże ilości tych bc/carrierów to stalkery wystarczą.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PoDsIaD
Wiadomość [#47]: 19.07.2010 o 13:24

Konto skasowane

http://www.filefront.com/17115833/finito.SC2Replay
Mógłby ktoś przejrzeć repa, i powiedzieć co nie tak?
1, Zwaliłem scouta, nie wiedziałem, że robi reapery. Dobrze, że zachciało mi się 1 gate core
Reszta?

Korova
Wiadomość [#48]: 06.08.2010 o 15:10

Konto skasowane

VS t

liga - top 20 platyna

Akcja z steeps of war

Robie zwiad po 1 pylonie, widze supply + baraki (brak gazu)

jade normlanie, chce zaczac od stalkera, gate + cyber + 1 gas

Terran robi drugie baraki, nie ma gazu scout ginie.

Robie drugi gate, mam kilka stalkerow i sentry, wpada terran kolo 7 minuty mass marines ze steampackiem, rozdzielam armie na ramie przez FF, guardian shield on wlacza steampacka i ja padam.

Jakies rady na start 2x barack bez gazu czyli mass marines?

[Edycja Korova - 06.08.2010 o 15:10]

Toper
Wiadomość [#49]: 06.08.2010 o 15:30

Konto skasowane

Korova napisał
VS t

liga - top 20 platyna

Akcja z steeps of war

Robie zwiad po 1 pylonie, widze supply + baraki (brak gazu)

jade normlanie, chce zaczac od stalkera, gate + cyber + 1 gas

Terran robi drugie baraki, nie ma gazu scout ginie.

Robie drugi gate, mam kilka stalkerow i sentry, wpada terran kolo 7 minuty mass marines ze steampackiem, rozdzielam armie na ramie przez FF, guardian shield on wlacza steampacka i ja padam.

Jakies rady na start 2x barack bez gazu czyli mass marines?

[Edycja Korova - 06.08.2010 o 15:10]

http://www.youtube.com/watc(...)=channel

Korova
Wiadomość [#50]: 06.08.2010 o 16:58

Konto skasowane

Znam ten film. Stosowalem, ale on poszedl na mass marines z 2 albo 3 barakow, bez maruderow i mnie zgonil na steampacku. Miał może z 30~~

Co w takiej sytuacji jest lepsze? Stalkery + sentry czy sentry i zaloty (ofc FF i guardian shield)

r3tsa
Wiadomość [#51]: 06.08.2010 o 17:04

Konto skasowane

Wg. mnie musisz mieć wszystkie te jednostki, zety żeby absorbowały większość obrażeń, sentry dla guardian shield i force fielda i stalkery jako ranged.

Nie wiem jak szybko warp gate robisz, ale powinieneś to wynajdywać zaraz po postawieniu Cybernetics Core, które bt. powinno wstawać po 2 gate'ach, ja kolejne gate'u dokładam dopiero gdy mam nadwyżki minerałów, lepiej pierw zdobyć warpy.

[Edycja r3tsa - 06.08.2010 o 17:06]

Sahadar
Wiadomość [#52]: 06.08.2010 o 17:09

Konto skasowane

imo najlepsza opcja w takim wypadku to:

zealoty z speedem + z 2/3 sentry (rozlozyc je tak by jeden byl przy zealotach z mrinami a 2-gi przy stalkerach, 3-ciemu odpalic shielda po skonczeniu sie u 2-ch pierwszych) + pare stalkerow (nie koniecznie z blinkiem)

lub:
mass stalkery z blinkiem + obserwer i wskakiwac na jakies skarpy i stamtad walczyc, tak by nie stracic ani jednego hp stalkera

no i przygotowywac powoli w bazie wszystko pod immortale i collosusy, do tego non stop scout obserwerami

..:: Ubi concordia, ibi victoria ::..
Korova
Wiadomość [#53]: 06.08.2010 o 17:47

Konto skasowane

Sahadar napisał
imo najlepsza opcja w takim wypadku to:

zealoty z speedem + z 2/3 sentry (rozlozyc je tak by jeden byl przy zealotach z mrinami a 2-gi przy stalkerach, 3-ciemu odpalic shielda po skonczeniu sie u 2-ch pierwszych) + pare stalkerow (nie koniecznie z blinkiem)

lub:
mass stalkery z blinkiem + obserwer i wskakiwac na jakies skarpy i stamtad walczyc, tak by nie stracic ani jednego hp stalkera

no i przygotowywac powoli w bazie wszystko pod immortale i collosusy, do tego non stop scout obserwerami

Zaloty ze speedem w 6-7 minut no niezla sprawa...

Rusky
Wiadomość [#54]: 06.08.2010 o 18:30

Konto skasowane

Z szybkim i dobrze z microwanym fast voidem i tak nikt nie ma szans

r3tsa
Wiadomość [#55]: 06.08.2010 o 18:46

Konto skasowane

Rusky napisał

Chyba kpisz, da się skontrować jak wszystko.

hellbike
Wiadomość [#56]: 06.08.2010 o 19:10

Konto skasowane

early maruderow tossem sie nie da.

Sahadar
Wiadomość [#57]: 06.08.2010 o 21:19

Konto skasowane

Rusky napisał

nie wiem kto uzywajacy czegos takiego jak "scout" doprowadzi do "early voida" bez wymuszania na tossie obrony zwyklymi unitami z gatewaya :P

..:: Ubi concordia, ibi victoria ::..
Shevei
Wiadomość [#58]: 06.08.2010 o 22:32

Konto skasowane

Marauderów jasne że się da skontrować. Sentry i FF do czasu az immortal nie wyjdzie. Problem robi sie w momencie gdy gramy np na takim Scrap Station ;> trzeba sobie budynkami w wallu pomoc. A co do VR to czesto stosuje i ludzie bardzo szybko sie adaptują. 4-5 marinow i nie ma voida. U zerga troche gorzej jak nie wyczaił ze stargate jest bo queen paść moze ;>

hellbike
Wiadomość [#59]: 06.08.2010 o 23:09

Konto skasowane

Kontra, ktora wymaga wyzszego tiera to shit a nie kontra. Rownie dobrze moglbys napisac, ze carriery kontruja marudery. Skoro w T2 i T3 szanse sa wyrownane, a w T1 terran kompletnie owni tossa, to to nie jest balans.

Isthore
Wiadomość [#60]: 07.08.2010 o 00:04

Konto skasowane

lol.gif. Immortal to żadna high tier. To tylko robo (nikt ci nie każe budować obsa) i immo na CB.

Wyscoutujesz 3 raxy 2 tech i react to ciekawe czego sie spodziewac, pewnie air smiley.gif Wtedy robisz szybkie robo i sentry i trzymasz FF ile możesz. Potem immo zamiatają sprawę.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
REKLAMA
Strona 3 z 46.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :