Dziś jest: Środa, 20 listopada 2019, godzina 18:57
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Zerg

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ...  >   >>     Ostatnia
Duppon
Wiadomość [#81]: 11.08.2010 o 22:11

Konto skasowane

Jak na kogoś, kto "nawala dzień i noc" zadajesz dziwne pytania.

VelOCity#1448
nolft
Wiadomość [#82]: 11.08.2010 o 22:14

Konto skasowane

Gram w polską wersje językową i unas nazywa się to Kameleon.Co do dnia i noc to tylko zabieg artystyczny bo gram dużo ale nie tak jak wymiatacze biggrin.gif

Nie istnieje coś czym może być coś co jest ale go nie ma bo istnieje wtylko w czymś czego nie ma a to jest logiczne że coś co może być nie istnieje bo został wymyślony przez nic,nic nie umie mysleć bo nie ma rozumu wogóle nic nie ma niczego dlatego coś co może być nie jest tym ponieważ jest niczym. -Wacław Bęczek
Duppon
Wiadomość [#83]: 11.08.2010 o 22:15

Konto skasowane

Kameleonconfused.gif WTF?

VelOCity#1448
Sulphuriell
Wiadomość [#84]: 11.08.2010 o 22:15

Konto skasowane

Dooriel napisał
Jeżeli zerg robi fast expo na mapie gdzie jest duża odległość do rushu i produkuje tylko jeden rodzaj jednostek w dodatku tanie roache, to żadnym problemem jest zrobić większą armie niż jednobazowy toss (pod warunkiem oczywiście że mamy w pełni obstawione dronami maina i expo). Z nydusem jest o tyle zabawniej że wsparcie masz natychmiastowe prosto z bazy więc tym łatwiej o przewage liczebną. Nie wiem czemu ubzdurałeś sobie argumentować wszystko błędami przeciwnika. Najlepsi z najlepszych popełniają błędy czy to mniejsze czy to większe i to jest naturalna część gry. Żeby wygrać trzeba wykorzystać błędy przeciwnika, a jeśli nie popełnia błędów które kosztować mogą go gre to trzeba wywrzeć na nim presje i spowodować błąd.

A co ma fast exp do pełnego obstawienia dronami? Zerg sobie może grać nawet 14 Hatch, a Prot skończyć morfować swoją expansję dużo puźniej i i tak eko mogą mieć równe. Gdzieś do 16 robola na minerałach, każdy robol jest 100% wydajny. A jak zerg będzie pompował tylko drony, to go zaraz Protoss skosi. Zazwyczaj jeżeli przeciwnicy grają długo bez kontaktu to supplaye przyrastają im równo niezależnie od rasy i tego, czy Zerg szedł w fast expa, czy nie. Dzieje się tak dlatego, że taki Protoss automatycznie wymusza na Zergu odpowiednie dzielenie środków między produkcję armii a produkcję Dronek. Jak za dużo jednego, to eko do tyłu, jak za dużo drugiego to nie ma czym się bronić.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
nolft
Wiadomość [#85]: 11.08.2010 o 22:15

Konto skasowane

Duppon.Pytaj się blizza nie mnie.

[Edycja nolft - 11.08.2010 o 22:16]

Nie istnieje coś czym może być coś co jest ale go nie ma bo istnieje wtylko w czymś czego nie ma a to jest logiczne że coś co może być nie istnieje bo został wymyślony przez nic,nic nie umie mysleć bo nie ma rozumu wogóle nic nie ma niczego dlatego coś co może być nie jest tym ponieważ jest niczym. -Wacław Bęczek
Muevonir
Wiadomość [#86]: 11.08.2010 o 22:33

Konto skasowane

Witam wszystkich, jestem nowy forum, ale do rzeczy.

1.Czy 4 pool ma prawo bytu u Zerga? Chodzi mi tu o szybki rush zerglingami, nie grałem jeszcze 1v1 i nie wiem jak to się sprawdza na 'żywych' graczach, pozatym nie mam jeszcze skilla... (Dopiero zacząłem grać). Vs. komp działa doskonale.
2.Jeśli chodzi ogólnie o zergów, to czy expo jest u nich zawsze wymagane? Większość filmików jak oglądałem polega na jak najszybszym zbudowaniu expo(1-2?) a dalej już zależy

To narazie tyle.

Btw. zadaje pytanie w dobrym temacie ??

Duppon
Wiadomość [#87]: 11.08.2010 o 22:49

Konto skasowane

1. 4 pool? Co to jest? Chyba chodzilo ci o 6-pool, a wtedy owszem, ten cheese ma rację bytu ale nie ugrasz tym wiele jeżeli przeciwnik jest szybki.

2. Expo jest zawsze wymagane ponieważ: a) jest wymagane dodatkowe źródło larw b) zerg produkuje wiele jednostek jednocześnie, dlatego musi mieć wysoki przychód. Expa zazwyczaj stawia się zaraz po spawning poolu, jest też szybki exp przed poolem.

VelOCity#1448
Isthore
Wiadomość [#88]: 12.08.2010 o 12:54

Konto skasowane

1.) 4pool był w Sc1, gdzie na początku miało się mniej dron, teraz ma się 6 i robi się 6pool. To jest taki słaby Cheese, bo jeśli ktoś się obroni / wyscoutuje to to masz po grze. Sama różnica workerów (twoje 7 do jego ~15) stawia twoją ekonomie w czarnej dupie biggrin.gif
Chociaż w becie w gold potrafiłem zrobić 6 poola, zabić kilka dron i zabunkrować wroga w bazie, po to, żeby zrobić szybki transition na Mutale. Ale wątpie, zeby w platinum to wyszło.

2.) Teraz zerg nie stawia 2 hatch w 1 bazie, zamiast tego robi szybki exp. Najczęściej jest to albo 14pool 16hatch, albo 15hatch, który jest troche mniej ostrożny. W zasadzie trzeba to robić ostrożnie i przed postawieniem expa powinieneś zescoutować wroga. Jeśli widzisz, że będzie early pressure (2 gateway, gaz przed bunkrem) to radzilbym zagrac 1 base roach a potem dopiero expo

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Muevonir
Wiadomość [#89]: 12.08.2010 o 16:20

Konto skasowane

Dzięki za informacje. A 4 pool mi się pomylił z 6 pool.
Jeszcze jedna rzecz, opłaca się w bronze na początku stawiać jakieś budowle obronne ? Bardzo boli mnie u zergów brak walla, przeciwnik praktycznie zawsze może mi wejść do bazy i zrobić sieczke. Bazując na tym co widziałem w powtórkach z topowych meczy to bardzo rzadko widziałem tam spine crawlery. Może warto zamiast tego dokupić nowe jednostki ?

Sahadar
Wiadomość [#90]: 12.08.2010 o 16:29

Konto skasowane

Muevonir napisał
Dzięki za informacje. A 4 pool mi się pomylił z 6 pool.
Jeszcze jedna rzecz, opłaca się w bronze na początku stawiać jakieś budowle obronne ? Bardzo boli mnie u zergów brak walla, przeciwnik praktycznie zawsze może mi wejść do bazy i zrobić sieczke. Bazując na tym co widziałem w powtórkach z topowych meczy to bardzo rzadko widziałem tam spine crawlery. Może warto zamiast tego dokupić nowe jednostki ?

jezeli widzisz ze terran chce Ci zrobic reaper pusha, tzn ze nie zdazysz jeszcze zrobic speedlingow a to oznacza ;p ze spine crawler jak najbardziej sie przydaje do obrony dronkow. Rowniez przy helion pushu spinecrawlery + queen = niczego sobie defensywa (ale nie wiecej niz 2) i glownie wtedy gdy robisz 15exp (nie masz zbyt wiele woja ;P)

..:: Ubi concordia, ibi victoria ::..
PoDsIaD
Wiadomość [#91]: 12.08.2010 o 23:00

Konto skasowane

A ja zapytam o takie coś.
Zawsze grałem extractor trick, myślałem że wyjdę na tym dobrze niż 10/10 i over. Ale taki dimaga, czy inni mówią, że się traci. Jak wy uważacie?

[Edycja PoDsIaD - 12.08.2010 o 23:00]

Duppon
Wiadomość [#92]: 12.08.2010 o 23:06

Konto skasowane

Ja gdy gram zergiem zawsze stosuję tzw double extractor trick i wg mnie to bardzo przyspiesza ekonomię. jakoś tak fajnie jest to ułożone, że dokładnie po tym jak wychodzą dronki 12/10 mamy 100 minerałów które już można wydać na oversa, a potem od razu jechać pool. Szczerze to nie wiem czy to się opłaca czy nie, tracimy 25 minerałów ale nie wiem jak się ma sprawa z timingiem. Nie znam dokładnych obliczeń ale ja mam wrażenie, że rozwijam się szybciej stosując ten trick.

VelOCity#1448
PoDsIaD
Wiadomość [#93]: 12.08.2010 o 23:13

Konto skasowane

Tez słyszałem o duble ex trick, ech trzeba liczyć tongue.gif

Duppon
Wiadomość [#94]: 12.08.2010 o 23:15

Konto skasowane

Najlepiej po prostu niech zagra dwóch w miarę ogarniętych graczy (tzn. takich, którzy mają na tyle dobre micro, że nie robią opóźnień w early game) jeden niech stoasuje trick, drugi nie a potem można zobaczyc na repku który miał lepszą sytuację np. w 3 minucie gry.

VelOCity#1448
PoDsIaD
Wiadomość [#95]: 12.08.2010 o 23:19

Konto skasowane

Sprawdzałem na ai, raz bez niczego, raz ex trick. Wyszło na to, że gdy miałem 15/18 różnica w income była około 40-60. Lepszy był ex trick

Duppon
Wiadomość [#96]: 12.08.2010 o 23:25

Konto skasowane

No ale lepiej chyba będzie przeprowadzić symulację z żywym graczem. Chętny?

VelOCity#1448
r3tsa
Wiadomość [#97]: 13.08.2010 o 01:43

Konto skasowane

Jestem ciekaw jak gracie ZvZ? Ja bardzo rzadko trafiam tego typu match-upy i dzisiaj pierwszy raz uświadczałem banelingów w takiej grze właśnie.

Footman
Wiadomość [#98]: 13.08.2010 o 02:05

Konto skasowane

Banelingi jak widzą Zerglingi to mówią: OM NOM NOM NOM NOM

"Szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć"
Duppon
Wiadomość [#99]: 13.08.2010 o 02:10

Konto skasowane

@r3tsa: chyba żartujesz. :P Mój kolega grał w becie zergiem i takie mirrory to była norm,a w ogóle to koleś był świetny w mirrorach, a ile się zerglingow utłukło banelami tego najstarsi ślązacy nie zliczą!

VelOCity#1448
cl3arsky
Wiadomość [#100]: 13.08.2010 o 02:31

Konto skasowane

PoDsIaD napisał
Sprawdzałem na ai, raz bez niczego, raz ex trick. Wyszło na to, że gdy miałem 15/18 różnica w income była około 40-60. Lepszy był ex trick
9 ov jest najlepszy pod względem macro

REKLAMA
Strona 5 z 29.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :