Dziś jest: Poniedziałek, 25 września 2017, godzina 17:00
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Zerg

Pierwsza     <<   <   ... | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |   >   >>     Ostatnia
sc-ary
Wiadomość [#541]: 18.08.2011 o 11:25

Konto skasowane

This: MC [P] vs KiLLeR [Z] G1 @ IEM

jak dla mnie to trochę taki koszmar zerga. MC po forge+FE harasuje Voids / dalej Voids + Phoenixes / dodaje Zealot Drop + Mass Phoenix + more Zealot Drops. Zastanawiam się jak się KiLLeR powinien przed tym obronić. Jakieś pomysły?

Wydaje mi się, że hydry to nie była dobra odpowiedź, bo są drogie i łatwo wystrzeliwane przez Feniksy. Może powinien postawić kilka spore'ów i pójść w mass roach? Zrobił co prawda kontratak roachami ale zbvt późno i miał ich zbyt mało.

Jaka odpowiedź zerga by się tutaj sprawdziła?

[Edycja sc-ary - 18.08.2011 o 11:26]

"In addition to losses, wins are now also no longer shown. Instead, players will see Jim Raynor giving them a thumbs-up after every match regardless if they win or lose."
ZeeTox
Wiadomość [#542]: 18.08.2011 o 12:27

Ze 3-4 dodatkowe queeny do defa, do tego trochę roachy, corruptory/mutale, a zalegające minerały pakować w spine'y i lingi.

Z drugiej strony i tak nie miał szans. Ostatnio na NASL sam MC przyznał, że Phoenixy są imba

[Edycja ZeeTox - 18.08.2011 o 12:32]

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#543]: 22.09.2011 o 16:45

Ravager

Hmmm, po standardowym fe, jeśli toss idzie mass phoenix, to:
-instant biorę 3rd, stawiam 2giego hatcha w mainie
-massuje spore crawlery (po 5-6 na bazę, queeny i ovki do środka)
-po 2-3 queeny na wypadek voidów
-massuje speedlingi z 3 baz, ustawiam rally w bazie/pod rampą tossa, nie pozwalam mu założyc expa, we wszystko wpadam banelami
-dręczę feniksy corruptorami
-zbieram gaz na ewentualną kontrę (mass corruptor na carriery, hydra roach corruptor na colo, corruptor roach na ht)

Ostatnio zacząłem eksperymentować z różnymi zagraniami. Spadło mi się w związku z tym, ale myślę, że efekty są dosyć ciekawe:

Otóż wymyśliłem nową, innowacyjną kontrę na ffe jak protoss stawia nexusa przed forge.
Cóż, w tej grze zaskoczyłem sam siebie.
http://www.speedyshare.com/(...)C2Replay

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#544]: 23.09.2011 o 08:44

Być, albo nie być? Wygrać, albo przegrać?
Infestory czy Hydry w ZvZ?

Za czasów, kiedy fungal był 2 razy dłuższy grałem w ZvZ Hydry, jako wsparcie dla roachy. Po patchu buffującym fungala grałem z roachami Infestory. Teraz fungal ma nerfa... i nie wiem, co bardziej się opłaca dołożyć do roachy, jakie mam szanse grając roach + hydra na kogoś, kto gra roach + infestor?

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#545]: 23.09.2011 o 14:04

Ravager

Z tego co widzę, to zazwyczaj jest tak, że idą na siebie 2 wielkie armie roachy, wyskakują infestory i rzucają fungale - wygrywa ten, kto lepiej wymasterował fungala, sporadycznie jakiś roach zabije innego roacha smiley.gif
Myślę, że hydra tu wiele nie zmieni.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Dagaen
Wiadomość [#546]: 24.09.2011 o 17:24

Infestory, zdecydowanie. Fungal wciąż zadaje spory damage roachom i pod tym względem nic się nie zmieniło. Przed patchem by ubić Roacha potrzebowałeś 3 fungali i jeszcze troszkę, teraz potrzebujesz 4 fungali. Infestory wymagają teraz do ubicia 1 fungala więcej. Reszta jednostek jest bez znaczeniabiggrin.gif

http://eu.battle.net/sc2/pl/profile/594275/1/Indolent/
PM Email
Rafus
Wiadomość [#547]: 03.10.2011 o 21:36

witam

Miałem fajną gierkę mówie mam przewagę 4 bazy a protos 3 no ale....

Jak mnie atakował miał colosy a ja na to corruptory biggrin.gif ale biggrin.gif
on miał 55 stalkerów biggrin.gif i zmiażdżył moje roache ;d
Co najlepiej zagrać na mas stalkery ??

PM Email
ZeeTox
Wiadomość [#548]: 03.10.2011 o 23:26

Na mass stalkery powiadasz? Fungalem ich potraktuj, to sobie nie poblinkują.

PM Email
ac1d
Wiadomość [#549]: 04.10.2011 o 00:00

Rafus napisał
Co najlepiej zagrać na mas stalkery ??

fungal + speedlingi, fungal + banedropy, roach + hydra, mass roach. masz kilka opcji do wyboru, nie ma co ^^

PM Email
Marksman
Wiadomość [#550]: 04.10.2011 o 14:30

Hydry na colosy ^^ Roach infestor corruptor + ewentualnie bane dropy żadnych hydr ani speedlingów nie graj, mass roache > mass stalki

PM Email
ac1d
Wiadomość [#551]: 04.10.2011 o 16:18

spytal sie "co grac na mass stalkery", wiec odpowiedzialem. nie bylo pytania "co grac na mass stalkery z obstawa"

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#552]: 04.10.2011 o 21:00

Ravager

Drogi blizzardzie,
Możesz powiedzieć mi, po co zrobiliście tak dużo map, z 4 lokacjami początkowymi? Dla mnie klikając "1v1" oznacza, że będę grał nie tylko z jednym graczem, ale też na mapie przeznaczonej dla jednego gracza. Dlaczego mnie to tak frustruje? Bo często niektóre moje zvz kończą się szybko. I na koniec często muszę rzucić zdanie "Stary gg, szkoda, że nie miałem tyle szczęścia, żeby wscoutować twojego 9 poola zanim mnie zabiłeś". Jak sugerowałbym to poprawić? Nie mam pojęcia. Ruszanie czasu produkcji spawning poola jest bez sensu, a "-wymgaga 10 dronów" było by niedorzecznością. Jedyną rzeczą która wydaje mi się możliwa do poprawy jest design map. Może coś takiego jak na Shakuras-Planetau, że możliwe są tylko 2 lokacje? Nie mam pojęcia. Jeśli "it's not bug, it's feature!", powiedz, jaki ma to sens. Dlaczego na niektóre gry muszę patrzyć z niesmakiem? Może będzie łatwiej znieść takie "porażki", jeśli będzie się widziało w tym jakiś sens. Oczywiście mógłbym nie grać 14 pool 14 gas. Tylko jaka jest różnica? Jeśli wpadnę gościowi do bazy i widzę jakiś wczesny pool, to od razu odciągam drony od gazu, zostawiam 3 larvy, aby mieć jak najszybciej 6 zerglingów, kładę spine od razu po popnięciu poola. I to jest do wybronienia, tylko muszę wiedzieć, że to nadchodzi. Bo jak zobaczę tylko zerglingi lecące do mojej bazy, to jest już za późno na zostawianie larw.
----------
Pozdrawiam
ShadowDancer

Ciekawi mnie, co wy o tym sądzicie.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
ac1d
Wiadomość [#553]: 04.10.2011 o 21:14

my o tym sadzimy, zebys wpierw nauczyl sie nazw map, a dopiero pozniej pisal do blizza potluczony.gif
9 poola zdazysz chyba wyscoutowac swoim dronem, czy olewasz ten punkt programu zakladajac, ze kazdy zerg uwielbia macro gry? jesli zdajesz sobie sprawe, ze Z ma takie otwarcia, ktore zjadaja cie z wejscia, to scoutuj wczesniej - trudne do wykminienia?

jedyne co jest ciezkie do wyscoutowania to 6pool na taldarimie na cross positions, ale i to da rade wybronic.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#554]: 04.10.2011 o 21:29

Ravager

Chyba nie zrozumiałeś posta co najmniej "troszkę". Chodzi mianowicie o to, że nie grając 14 gas 14 pool jesteś do tyłu, a grając padasz od 9 poola jeśli nie będziesz miał farta i zescoutujesz po kolei 2 lokacje startowe. Wtedy 9 poola odkrywasz dopiero, gdy masz 2 drony i 6 lingów biegnące do Ciebie - i możesz tylko pisać gg.

Co do nazw map, to nie wiem o co chodzi Ci.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
ac1d
Wiadomość [#555]: 04.10.2011 o 21:49

nie "shakuras planetau", tylko "shakuras plateau".

ktora drona scoutujesz, skoro nie jestes w stanie wyscoutowac 9 poola na shakurasie?

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#556]: 04.10.2011 o 21:53

Ravager

Czepiasz się literówek.
Polecam przeczytanie posta jeszcze raz (w szkole psioczę na ten Polski, ale rzeczywiście matura obowiązkowa sprawdzająca czytanie ze zrozumieniem jest potrzebna).

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#557]: 04.10.2011 o 21:59

IMO najlepsze buildy na ZvZ to takie, które zaczynają się nie od stawiania gazu, a od stawiania poola. 13 czy 14 pool pozwala na wybronienie różnych gówien, wada jest taka, że trzeba przez chwilę grać defensywnie, jeśli przeciwnik szybciej zaczął wydobywać gaz, ale to jest do przeżycia.

ac1d napisał
ktora drona scoutujesz, skoro nie jestes w stanie wyscoutowac 9 poola na shakurasie?

Czytanie ze zrozumieniem to rzecz na wagę złota. Trochę praktyki i może wejdzie ci w krew lol.gif

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#558]: 04.10.2011 o 22:05

Ravager

Sulphuriell:
Ale wtedy jesteś w plecy względem gościa grającego 14 gas i robiącego banelingi, bo będzie miał więcej banelingów od Ciebie. Nie chodzi mi o to, że gram jakiś build, który jest tak macro, że uniemożliwia obronienie tego rusha. Jest on do obronienia, ale na mapie dla 2 graczy.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
ac1d
Wiadomość [#559]: 04.10.2011 o 23:09

no ja jakos nie widze fragmentu w tamtym poscie wskazujacego jasno, KTORA drone puszcza na scout, moze ja slepy jestem, ale uj tam, najwazniejsze, ze mogliscie komus pojechac. jakos mnie to nie zdziwilo, standardowa praktyka na tym forum, przynajmniej jesli chodzi o wasza dwojke.

PM Email
Dagaen
Wiadomość [#560]: 04.10.2011 o 23:17

Shadow wyraźnie napisał, że ma zastrzeżenie do map 4osobowych. I równie wyraźnie (przynajmniej dla mnie) podał Shakuras Plateau jako przykład pozytywny - mapy czteroosobowej z ułatwionym scoutingiem.

Faktem jest, że jak ma się pecha to rushe ma takich mapach są w zasadzie nie do wybronienia. Ponadto np. Terek zdąży się zawallować i dupa ze scoutingu. Obczajanie frontu nie zawsze się sprawdza, a overka na takich mapach często nie mamy w pobliżu.

[Edycja Dagaen - 04.10.2011 o 23:18]

http://eu.battle.net/sc2/pl/profile/594275/1/Indolent/
PM Email
REKLAMA
Strona 28 z 29.
Pierwsza     <<   <   ... | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :