Dziś jest: Poniedziałek, 20 listopada 2017, godzina 12:26
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Zerg

Pierwsza     <<   <   ... | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |   >   >>     Ostatnia
Switch_0n
Wiadomość [#501]: 06.07.2011 o 09:48

Dużo takich gości jest w bronzie, ale to nie problem, wystarczy wyjść z brązu smiley.gif

@r3tsa - wierzę Tobie, ostatnio własnie zacząłem własnie Macro grać i całkiem niezle sobie radzę smiley.gif
a i tak najprościej się gra z zergiem, szczególnie, że w goldzie mało kto nie pozwala Ci dojść do limitu tossem

SwitchOn#639
PM Email
Bonneyi
Wiadomość [#502]: 06.07.2011 o 12:04

Jezeli ten branz jest faktycznie taki do dupy to dlaczego bedac w branzie (pierwszy) gram z mid goldami i high silverami ??
Nie wszyscy w brazie maja apm pomiedzy 10-30 , ja np mam (dzieki Dageanowi biggrin.gif ) 60-80 na koniec gry, i do tego dodam ze nie ogarnolem jeszcze dokladnie hotkey setupa .

@ retsa , nigdy nie ma cie online :<

www.pixelalbum.blogspot.com
PM Email Strona domowa
i20918
Wiadomość [#503]: 06.07.2011 o 12:30

StarC napisał
a to nie jest raczej tak, ze jak absolutnie każdy Ci mówi, że nic nie umiesz to sam zaczynasz wierzyć, że nic nie umiesz?

Oni ci tego nie mówią żeby cię zdołować czy ci dowalić, świadomość swoich ograniczeń daje szansę by je przezwyciężyć. I mówię ci to jako silver(w zasadzie to powinienem być gdzieś u góry bronzu). Granie z ludzmi na poziomie bronz nie tylko niczego nie uczy ale jest wręcz szkodliwe. Kilka tygodni temu zrobiłem sobie eksperyment i wszedłem na TS, zagrałem kilka(koło 10) gier z ludźmi na poziomie gold. Oczywiście wszystkie przegrałem(delikatnie mówiąc), tyle że następny przeciwnik z którym miałem okazję zagrać na drabince dostał tak jak ja dostawałem grając z ludźmi z wyższych lig(No i bezpośrednio po tym meczu dostałem awans do silver).
Przepaść w skillu nie jest jakimś mitem tylko faktem

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
DisQ
Wiadomość [#504]: 06.07.2011 o 13:11

Bonneyi napisał
Jezeli ten branz jest faktycznie taki do dupy to dlaczego bedac w branzie (pierwszy) gram z mid goldami i high silverami ??
Nie wszyscy w brazie maja apm pomiedzy 10-30 , ja np mam (dzieki Dageanowi biggrin.gif ) 60-80 na koniec gry, i do tego dodam ze nie ogarnolem jeszcze dokladnie hotkey setupa .

@ retsa , nigdy nie ma cie online :<

Daje Ci high silver- mid gold bo : Ty dużo wygrywasz, oni dużo przegrywają przez co system uważa, że skillowo jesteście na równi. Dodatkowo APM nie wyznacza w żadnym stosunku twojego skilla.

Co do różnicy skilla brąz - gold, to nie jest on tak wielki jak może się wydawać. Ludzie z golda zaczynają rozróżniać buildy, wynosić coś ze scouta, dodatkowo opanowali jako tako hotkeye i tylko w tych aspektach są lepsi od brązów.

[Edycja DisQ - 06.07.2011 o 13:12]

PM Email
r3tsa
Wiadomość [#505]: 06.07.2011 o 14:06

Nie mam czasu grać ostatnio, a nie chce mi się wchodzić, żeby zagrać 2-3 gry.

PM Email
Bonneyi
Wiadomość [#506]: 06.07.2011 o 16:07

Nigdy jeszcze sie nie spotkalem z tak wczesnym 1 gate pushem . Ale tak czy siak gg : D wytrwalem dluzej niz myslalem , ale co prawda troche zmulilem/

PM Email Strona domowa
i20918
Wiadomość [#507]: 06.07.2011 o 17:32

Bonneyi napisał
Nigdy jeszcze sie nie spotkalem z tak wczesnym 1 gate pushem . Ale tak czy siak gg : D wytrwalem dluzej niz myslalem , ale co prawda troche zmulilem/

To może tak byś replaya dał.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
StarC
Wiadomość [#508]: 06.07.2011 o 21:43

i20918 napisał
Bonneyi napisał

To może tak byś replaya dał.

popieram smiley.gif

Mój kanał youtube The StarC TV
PM Email
Bonneyi
Wiadomość [#509]: 06.07.2011 o 23:03

Dam jutro moze , bylem dzisiaj na 2 treningach i mi sie nie chce nawet grac crying.gif

PM Email Strona domowa
Switch_0n
Wiadomość [#510]: 07.07.2011 o 07:38

Jak nie pozwolić tossowi dojść do limitu ?

Ale pytam całkiem serio, bo zawsze gdy gram to do niego dochodzę i wygrywam na ladderze, no chyba, że głupi cheese

SwitchOn#639
PM Email
ac1d
Wiadomość [#511]: 07.07.2011 o 09:40

@up: ciagle go meczyc i harrasowac. muty sa dobrym rozwiazaniem, bo wymagaja stosunkowo malo mikrowania, a w zamian dostajemy dosc mocny harras. dobrym wyjsciem sa tez rozniaste dropy i nydusu z lingami czy banelami albo infestorami w mineral line, ale infestory wymagaja wyzszego ogarniecia, a lingi i banelingi to suicidal unity, wiec spadniesz troche w foodzie. ogolnie powinienes skupic sie na powaznym uszkodzeniu eco tossa, wtedy bedzie bal sie ruszyc z bazy, mozliwe, ze podzieli sily na obrone kilku ekspow, i bez problemu go przemakrujesz kilkukrotnie. mozliwe tez, ze toss szykujac obrone bedzie techowal (blink albo ht + stormy), dzieki czemu jego wycieczka do limitu jeszcze sie przedluzy. tak czy owak, toss bedzie bal sie ruszyc z bazy przed stuknieciem limitu, i nic na to nie poradzisz, ale dzieki takim harrasom zajmie mu to nieporownywalnie wiecej czasu, ktory ty bedziesz mogl poswiecic na zgromadzenie surowcow w banku, zajeciu expow, wynalezieniu wszelakich upow i techow, no i na zestackowanie sporej ilosci larw. ponad to, toss bedzie czul sie zamkniety, i bedzie mial wiecej stresu na psychice, podczas gdy ty bedziesz mial spokoj - to naprawde daje niezle bonusy w trakcie gry. jak juz pojdziecie na wymiane limitu, ty sie odbudujesz bezproblemowo i duzo szybciej, plus bedziesz mogl odbudowac perfekcyjna kontre na to, co zostanie u przeciwnika, a toss najprawdopodobniej napisze "gg", albo i tego nie, i wyjdzie z gry. pamietaj, aby przy wymianie limitu, stosunkowo niewielki oddzial, powiedzmy 5-10 mutkow, przelecial sie po expach tossa, a wygrana masz w kieszeni.

PM Email
r3tsa
Wiadomość [#512]: 07.07.2011 o 14:03

Switch_0n napisał
Jak nie pozwolić tossowi dojść do limitu ?

Ale pytam całkiem serio, bo zawsze gdy gram to do niego dochodzę i wygrywam na ladderze, no chyba, że głupi cheese

To tajemna sztuka, która nawet najlepszym zergom rzadko wychodzi - wymieniać swoje armię wystarczająco cost effective w odpowiednim momencie gry.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#513]: 07.07.2011 o 15:39

Ravager

Ja tam lubię bańki rozwalać ;)

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
StarC
Wiadomość [#514]: 07.07.2011 o 17:59

Z innej beczki. To z czym mam problem, pomijając ogólnie moje uber taktyki w stylu opóźnianie mecha (swoją drogą ciekawe ile można opóźnić dronką mecha jeśli w ogóle) itd :P

Chodzi mi o timing upgradów dla zerga. Stosujecie jakieś metody? Jak najszybciej wbić 3:3 zeby nie obciażać eko w początkowej fazie gry? W której minucie/fazie gry upy dają Ci znaczną przewagę a od której minuty jak nie masz upgradów to jesteś praktycznie martwy? Jakie priorytety stosować? najpierw armor potem atak, czy to nie ma znaczenia?
Chciałbym to wyważyć w mojej grze bo czasem mam za dużo apów a za mało jednostek i przegrywam a czasem na odwrót.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#515]: 07.07.2011 o 19:02

Ravager

Upy robisz wtedy kiedy możesz, jest gorzej, kiedy przeciwnik ma lepsze, a lepiej kiedy ty masz lepsze. A najlepiej je robić jak najszybciej.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
StarC
Wiadomość [#516]: 13.07.2011 o 01:18

ShadowDancer napisał
Upy robisz wtedy kiedy możesz, jest gorzej, kiedy przeciwnik ma lepsze, a lepiej kiedy ty masz lepsze. A najlepiej je robić jak najszybciej.

gram i gram i wciąż cieżko z pamietaniem o upach. grrrr....

[Edycja StarC - 13.07.2011 o 01:18]

PM Email
Adko
Wiadomość [#517]: 13.07.2011 o 02:22

jak kiedys kumplowi tlumaczylem to doszlismy do tego ze jak ma dzialajace 2 bazy to robi z 2 evo a jak ma 3 to z 3 :]

to oczywiscie generalizowanie ale do diamentu sie sprawdzalo

edit: no chyba ze ktos stawia expa w 17 minucie ...:>

[Edycja Adko - 13.07.2011 o 02:23]

PM Email
sc-ary
Wiadomość [#518]: 13.07.2011 o 08:48

Konto skasowane

StarC napisałJakie priorytety stosować? najpierw armor potem atak, czy to nie ma znaczenia?

Standardowa odpowiedź: to zależy...

Masz do wyboru dwa podejścia:

wersja amatorska: nazwy upgradów mówią same za siebie - czyli jeśli chcę mieć super skuteczne mutaliski które zadadzą jak najwięcej dmg i nieważne, że przy tym zginą, to inwestujesz w ulepszenie ataku, jeśli chcesz żeby nie padały za szybko bo planujesz użyć ich w dalszej fazie gry, być może warto zainwestować w ulepszenie pancerza. I tak dalej...

wersja profesjonalna: bierzesz do ręki kalkulator, wchodzisz na starcraftową wiki, czytasz wątki na teamliquid na ten temat i robisz analizę swojej strategii i używanych jednostek - np. czy jak gram banelingi w ZvZ to chcę rozwalać dwoma banelingami jednego hydraliska - jeśli tak, to muszę więc mieć upgrade do ataku +2. I tak dalej...

Na początek możesz zerknać na takie wprowadzenie do tematu:
http://www.gamereplays.org/(...)Upgrades

"In addition to losses, wins are now also no longer shown. Instead, players will see Jim Raynor giving them a thumbs-up after every match regardless if they win or lose."
StarC
Wiadomość [#519]: 13.07.2011 o 09:36

sc-ary napisał
StarC napisałJakie priorytety stosować? najpierw armor potem atak, czy to nie ma znaczenia?

Na początek możesz zerknać na takie wprowadzenie do tematu:
http://www.gamereplays.org/(...)Upgrades

o kurcze. tego mi bylo trzeba. dzięki.

PM Email
Zwieracz
Wiadomość [#520]: 29.07.2011 o 19:12

Mam pytanie:
Jak kontrowac:
- Voidy z kolosami i stalkami
- Heavy meha czyli thory, czolgi i heliony z blue flame

PM Email
REKLAMA
Strona 26 z 29.
Pierwsza     <<   <   ... | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :