Dziś jest: Sobota, 14 grudnia 2019, godzina 18:00
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Zerg

Pierwsza     <<   <   ... | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | ...  >   >>     Ostatnia
StarC
Wiadomość [#461]: 03.07.2011 o 19:14

Konto skasowane

ac1d napisał
StarC napisał
ac1d napisał
@up: oswiec mnie, co sie zmienilo. napisz rowniez, ze skoro poziom jest tak wysoki, a ludzie tak ogarnieci, to czemu ci ludzie sa w bronze/silver?

ac1d, a Ty w jakiej lidze grasz?

dia/plat, roznie sie bujam, a co? gram tossem, jakby rowniez i to cie ciekawilo. od kiedy gram? od premiery, czyli 27.07.2010. ile dziennie poswiecam na gre? 2-3h w tygodniu, 2-5h w weekendy. czyms jeszcze jestes zainteresowany? moze moje IQ, abys sprawdzil, czy mam potencjal do przetwarzania mysli? rozmiar buta, wiek, dlugosc penisa, wzrost, uzywki, cos jeszcze cie interesuje, zanim stwierdzisz, czy moj argument jest rozsadny, czy nie?

nie. nic mi więcej nie trzeba. jakość Twoich wypowiedzi mówi sama za siebie smiley.gif

Mój kanał youtube The StarC TV
ac1d
Wiadomość [#462]: 03.07.2011 o 19:28

Konto skasowane

no jak na razie to jakosci merytorycznej moich wypowiedzi niewiele zarzuciles. ja zanotowalem tylko, ze tobie do szczescia fe zergiem potrzebne nie jest.

r3tsa
Wiadomość [#463]: 03.07.2011 o 20:04

Konto skasowane

Świeżak przyszedł i się mądrzy xd

ShadowDancer
Wiadomość [#464]: 03.07.2011 o 21:12

Konto skasowane

r3tsa: lepiej się nie odzywać, bo on i tak wie lepiej, a potem będzie nagonka na nas, jacy to zgredzi nei jesteśmy biggrin.gif

Nadmienię jeszcze, że często przy 6 poolu nie bierzemy dron, bo czasami możemy zadać wystarczająco duże straty, aby być do przodu, ale nie wystarczające żeby się przebić (bo np. ma spine).

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
StarC
Wiadomość [#465]: 03.07.2011 o 21:41

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
r3tsa: lepiej się nie odzywać, bo on i tak wie lepiej, a potem będzie nagonka na nas, jacy to zgredzi nei jesteśmy biggrin.gif

Nadmienię jeszcze, że często przy 6 poolu nie bierzemy dron, bo czasami możemy zadać wystarczająco duże straty, aby być do przodu, ale nie wystarczające żeby się przebić (bo np. ma spine).

nie jesteście zgredzi biggrin.gif. powstała mała niezgoda co do tego czym jest all-in. wcale nie musimy się zgadzać, nawet lepiej żeby ludzie mieli różne podejścia.
do tego ja nie lubie fast expanda... ale pewnie mi się to zmieni z czasem jak będę wspinał się po ladderze smiley.gif
tymczasem http://youtu.be/qItugh-fFgg biggrin.gif

Adamixsosx
Wiadomość [#466]: 03.07.2011 o 22:33

Konto skasowane

Ech i po tej całej kłótni doszliście do tego co ja napisałem xd

Tato co jest w życiu najważniejszeconfused.gif MICRO SYNKU MICRO!!
r3tsa
Wiadomość [#467]: 03.07.2011 o 23:22

Konto skasowane

Jak chcesz szybciej awansować to musisz "polubić" FE.

StarC
Wiadomość [#468]: 04.07.2011 o 00:31

Konto skasowane

Adamixsosx napisał
Ech i po tej całej kłótni doszliście do tego co ja napisałem xd

ej, to nie była kłótnia. to była przyjacielska wymiana poglądów biggrin.gif

Bonneyi
Wiadomość [#469]: 04.07.2011 o 00:52

Konto skasowane

ac1d napisał
@up: oswiec mnie, co sie zmienilo. napisz rowniez, ze skoro poziom jest tak wysoki, a ludzie tak ogarnieci, to czemu ci ludzie sa w bronze/silver?

dlatego ze poziom wszystkich graczy podskoczyl do gory dzieki tutorialnom , casta itd ..

[Edycja Bonneyi - 04.07.2011 o 00:56]

www.pixelalbum.blogspot.com
ac1d
Wiadomość [#470]: 04.07.2011 o 01:57

Konto skasowane

Bonneyi napisał
ac1d napisał

dlatego ze poziom wszystkich graczy podskoczyl do gory dzieki tutorialnom , casta itd ..

[Edycja Bonneyi - 04.07.2011 o 00:56]

to czemu ich nie awansowalo, skoro sa tacy turbo przeswietni? w innym watku koles sie pyta, co robi zle, expujac w 17 minucie, a jest w silverze. poza tym, nie slyszales powiedzenia, ze diamend to taka platyna na sterydach, i zeby byc competive to trza byc w mastersach juz? tak czy owak, wracajac do bronze/silver: przeczytac na liquidopedii BO i wytrenowac go na kompie kazdy jeden z drugim potrafi. ale wyciaganie wnioskow, myslenie podczas gry, wyczucie gry i na co sobie mozesz pozwolic w danej chwili - no, tego juz na castach nie ucza, prawda? widzisz, drogi kolego, jak zaczynalem grac, bylem na koncu bronza, z warp technology zaczalem korzystac dopiero po jakichs 2 tygodniach (takim bylem dinozaurem sc1), i wiele, naprawde wiele roznych innych bledow. ale jakos ogarnalem sie, dalej oczywiscie popelniam niezliczona ilosc bledow, ale da sie grac lepiej niz na bronze/silver? da sie.

StarC
Wiadomość [#471]: 04.07.2011 o 02:48

Konto skasowane

ac1d napisał
to czemu ich nie awansowalo, skoro sa tacy turbo przeswietni? w innym watku koles sie pyta, co robi zle, expujac w 17 minucie, a jest w silverze. poza tym, nie slyszales powiedzenia, ze diamend to taka platyna na sterydach, i zeby byc competive to trza byc w mastersach juz? tak czy owak, wracajac do bronze/silver: przeczytac na liquidopedii BO i wytrenowac go na kompie kazdy jeden z drugim potrafi. ale wyciaganie wnioskow, myslenie podczas gry, wyczucie gry i na co sobie mozesz pozwolic w danej chwili - no, tego juz na castach nie ucza, prawda? widzisz, drogi kolego, jak zaczynalem grac, bylem na koncu bronza, z warp technology zaczalem korzystac dopiero po jakichs 2 tygodniach (takim bylem dinozaurem sc1), i wiele, naprawde wiele roznych innych bledow. ale jakos ogarnalem sie, dalej oczywiscie popelniam niezliczona ilosc bledow, ale da sie grac lepiej niz na bronze/silver? da sie.

1. Nie awansowało ich bo są za słabi. Co nie znaczy, że poziom gry w silverze nie wzrósł.
2. Gdyby każdy umiał wejść na liquidpedie i wyszukać build i wytrenować go z kompem - nie pytałby o expo w 17 minucie.
3. Nie każdy ma 3 godziny dziennie w tygoniu i 5 godzin w weekend żeby grać. Niektórzy lubią więc też obejrzeć jakieś casty. Moim zdaniem - to pomaga.
4. Sam sobie odpowiedziałeś. Pewnie, że się da.

[Edycja StarC - 04.07.2011 o 02:51]

ShadowDancer
Wiadomość [#472]: 04.07.2011 o 07:49

Konto skasowane

Poziom wyższych lig także wzrósł, więc tu nic się nie zmieniło.

Jak się ma mało czasu na grę, to po co oglądać casty? Żeby mieć jeszcze mniej?

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
StarC
Wiadomość [#473]: 04.07.2011 o 12:32

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Poziom wyższych lig także wzrósł, więc tu nic się nie zmieniło.

Jak się ma mało czasu na grę, to po co oglądać casty? Żeby mieć jeszcze mniej?

Np. oglądając Day9, albo naszego rodzimego Yegalisk Show można się co nieco nauczyć i nawet mając mniej czasu na granie, być trochę lepszym.

[Edycja StarC - 04.07.2011 o 12:34]

r3tsa
Wiadomość [#474]: 04.07.2011 o 12:42

Konto skasowane

Dawać pierwszego lepszego brąza zabije go 1 gate potluczony.gif

Asmodan
Wiadomość [#475]: 04.07.2011 o 13:23

Konto skasowane

//StarC, ac1d - dyskusja fajna, ale poproszę bez wycieczek osobistych

Imo all-in to taka taktyka, gdzie stawiasz wszystko na jeden atak, który, jeżeli się nie uda, to jesteś w plecy tak, że potrzeba cudu do wygrania danej gry. All-inem są dla mnie też zazwyczaj cheese'y typu Cannon Rush, 6 pool, bo w ich wypadku, jeżeli przeciwnik się wybroni, to jesteś skrajnie do tyłu w techu, eco i jeżeli przeciwnik jest w miarę rozgarnięty to cholernie trudno jest potem z tego wyjść.

Co zaś do grania zergiem to, choć to nie moja rasa, to FE trzeba robić, no chyba, że idzie się one base all-in, to wtedy nie. Ogólnie zerg expami, poza bonusem do ekonomii, zyskuje także podwojenie zdolności produkcyjnych (2xhatch + 2 queen). Z tego, co napisałeś, StarC, to w miarę rozsądne z 1 base wydają mi się tylko roach albo baneling bust. Muty z 1 bazy są zbyt wolne i jest zbyt mało, żeby jakiś konkretny damage zadać jakiemuś rozsądniejszemu przeciwnikowi, imo.

Choć, zaznaczam, ja zergami nie gram, więc nie chcę mówić jak jakieś guru. Niemniej, jak już próbuję to zazwyczaj idę 14 pool + gaz i hatch najpóźniej na 16, choć zazwyczaj na 14-15 od razusmiley.gif

Oczywiście, można grać coś z 1 base zergiem i może to nawet być całkiem skuteczne, ale jak na moje to bezpieczniej jednak postawić tego FE i pójść trochę bardziej w macrosmiley.gif

[Edycja Asmodan - 04.07.2011 o 13:28]

StarC
Wiadomość [#476]: 04.07.2011 o 13:38

Konto skasowane

Asmodan napisał
//StarC, ac1d - dyskusja fajna, ale poproszę bez wycieczek osobistych

Imo all-in to taka taktyka, gdzie stawiasz wszystko na jeden atak, który, jeżeli się nie uda, to jesteś w plecy tak, że potrzeba cudu do wygrania danej gry. All-inem są dla mnie też zazwyczaj cheese'y typu Cannon Rush, 6 pool, bo w ich wypadku, jeżeli przeciwnik się wybroni, to jesteś skrajnie do tyłu w techu, eco i jeżeli przeciwnik jest w miarę rozgarnięty to cholernie trudno jest potem z tego wyjść.

Co zaś do grania zergiem to, choć to nie moja rasa, to FE trzeba robić, no chyba, że idzie się one base all-in, to wtedy nie. Ogólnie zerg expami, poza bonusem do ekonomii, zyskuje także podwojenie zdolności produkcyjnych (2xhatch + 2 queen). Z tego, co napisałeś, StarC, to w miarę rozsądne z 1 base wydają mi się tylko roach albo baneling bust. Muty z 1 bazy są zbyt wolne i jest zbyt mało, żeby jakiś konkretny damage zadać jakiemuś rozsądniejszemu przeciwnikowi, imo.

Choć, zaznaczam, ja zergami nie gram, więc nie chcę mówić jak jakieś guru. Niemniej, jak już próbuję to zazwyczaj idę 14 pool + gaz i hatch najpóźniej na 16, choć zazwyczaj na 14-15 od razusmiley.gif

Oczywiście, można grać coś z 1 base zergiem i może to nawet być całkiem skuteczne, ale jak na moje to bezpieczniej jednak postawić tego FE i pójść trochę bardziej w macrosmiley.gif

[Edycja Asmodan - 04.07.2011 o 13:28]

Jasne, ja to rozumiem. Chodziło mi tylko o to, że w bronze/silver warto też pomyśleć nad tym żeby jedna baza funkcjonowała dobrze bo często widzi się coś w stylu 2 bazy po 5 dronów w każdej smiley.gif. Zaczęło się od porad właśnie do tej ligi. Ja to mówie z własnego doświadczenia bo w bronzie jedną bazą dobrze nasyconą można zdziałać dużo wiecej i wybronić też dużo rzeczy, zwłaszcza jak się ma ten apm 20-30 i jest sie dopiero początkującym.
Do tego- powiedziałem jeszcze, że nie gram często 14/14 a ze lubie np. 11/18 ablo któryś z tych buildów podanych (w większości z nich jest fast expo przecież, ale już się nie kłóciłem - bo przecież expo na 26 fooda może być w 4 minucie biggrin.gif). I się zaczęło - ac1d mnie zwyzywał, że wszystkie teorie wszechświata podważam, potem ktoś inny, że nigdy nie grałem zergiem hehe, potem, że potrzebuje pomocy specjalistów, potem, że się wymądrzam. Jeśli tak to przepraszam.
Przepraszam też jeśli kokoś uraziłem ale trochę mnie to zdziwiła taka ostra odpowiedź, bo przecież nie miałem zamiaru nikogo obrażać swoimi opiniami ani denerwować.

A, dodam jeszcze, że oczywiście w niektórych względach mogłem palnąć jakąś głupotę. Pewnie tak się stało. Ale człowiek się uczy na błędach. smiley.gif I tym optymistycznym akcentem zakończe udział w tej dyskusji smiley.gif

[Edycja StarC - 04.07.2011 o 14:14]

zbigr
Wiadomość [#477]: 04.07.2011 o 15:01

Konto skasowane

Nie widzę potrzeby żebyś przepraszał kogokolwiek za cokolwiek.
Za dużo tutaj napinaczy i tyle.

Varys
Wiadomość [#478]: 04.07.2011 o 16:51

Konto skasowane

Witam,

Świeżo zarejestrowałem się na forum i przebrnąłem póki co tylko przez 24 strony tego tematu.
Mam kilka pytań - część dotyczących zergów a część ogólnych informacji - będę wdzięczny za pomoc.

1. Ogółem sc2 mi się podoba ale jak odpalam dowolną grę to mnie wrzuca do ludzi którzy rozegrali już 600 gier albo są w top ligach. Nie da rady tego jakoś obejść? 10 przegranych pod rząd z takimi ludźmi zniechęca crying.gif
2. Możecie pomóc ogarnąć pancerze jednostek? Pisaliście, że corruptory na vikingi złe, że banelingi na marinsów dobre itp x] To chyba podobny system jak w3? Są 2 czy 3 rodzaje pancerzy na frakcje?
3. Oglądałem wiele gier - prawie nikt nie bawi się w zakopywanie banelingów - czemu? to tylko działa w niższych ligach? Top gracze aż tak skutecznie scoutują mapę jednostkami wykrywającymi?
4. Zastanawiałem się jak grupować królowe. Ktoś wspomniał o cwanym sposobie na przypisanie wszystkich pod jedną grupę (te stające przy wylęgarniach). Ktoś ma sposób / link na tutorial timingu królowych?
5. Póki co wszystkie ZvsZ przegrałem - zawsze zjadają mnie lingi. Zawsze stawiałem hattery koło 14dronki - nie da rady zrobić FE i jakoś się przed zergiem wybronić crawlerami? lingi je po prostu olewają a grając na Ołtarzu taldarimów nie ma mowy o blokowaniu wejścia na rampę.
6. Ktoś próbował bawić się ulepszonym overseer'em i królową do spamowania creepu po mapie? jest sens? smiley.gif Czy bez kombinowania "Highway to creep"?
7. Ostatnio posmakowałem bunkier rusha. Czy to podchodzi pod taktyke Allin czy jak to się tam nazywa? Tzn o ile się wybronię to jego eco jest osłabiona znacznie? Tak, kolejna dowolna gra - ale nim narobiłem armii byłem zmiażdżony marauderami ;-/
8. Pytanie nooba ale.... jak używać leczenia królowych? Larwy i creep żaden problem ale biore ten transfusion klikam na ranny budynek / jednostkę i nic Cylon_anim.gif
9. Przez "dropy" rozumiem desanty medivacami z marinsami itp. Jest to bardzo denerwujące ale na filmach "Z vs Cokolwiek" nie widziałem ani razu dropa ulepszonymi overseeremi. Ktoś ew postawił na szybko nydusa ale czemu nie robią tych desantów? Dlatego, że wymaga to 100 ulepszeń?
10. Im niższa liga - tym więcej wieżyczek na początku - ale ja się pytam, czy na zabunkrowanego terrana / tossa jest sens atakować czymś innym niż ultralistkami / BL ?
11. Problem przy rampie main bazy terran. mutaliski ściągają szybko o ile nie mam ich masy, a infestorów nie robie - jako nowy nie umiem ogarnąć tylu jednostek. Co trzeba zrobić? Mam mu nie pozwalać robić expandów, robić hatterki, iść w makro itp? Raz tak chciałem zrobić, miałem za dużo naziemnych jednostek, to poświęciłem je w rozpaczliwym ataku na rampę a nim zrobiłem masę mutalisków terran był u mnie... ^^ (mała mapa) Ktoś pisał by szukać luk w obronie terrana - słusznie ale jak się terran zabunkruje i ma armię to atak = zawsze porażka?

Dobra, pytań chyba starczy. Oglądam masę filmów i już nie popełniam największych błędów ale granie vs top ligi nadal zniechęca ;)

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

ShadowDancer
Wiadomość [#479]: 04.07.2011 o 17:10

Konto skasowane

1. Zagraj mecze ligowe - dostosuje twój poziom do przeciwnika
2. W skrócie masz light, armored, massive - łatwo dojść co jest to. W helpie pisze jaka jednostka jest mocna na jaką konkretną, a jak najedziesz myszką na broń, to ci pokazuje na jaki typ pancerza (ewentualnie) ma bonusy.
3. Jest dobre, dopóki przeciwnik chodzi po banelingach smiley.gif Możesz zakopywać na rampie etc.
4. Dajesz wszystkie królowe pod 1 hotkey, a potem trzymasz V i klikasz chatchernie na minimapie
5. Nie da rady, chyba że on też idzie fe
6. Jest sens
7. Nie
8. Klikasz t i na jednostkę, dobre na ultrale/bl/wieżyczki
9. Dosyć ryzykowne, ale np. ja często gram, w temiacie o nydusach parę wątków niżej masz przykładowe repy
10. Nie, po prostu zakładasz kolejne expy
11. Jak jest bunkier, to zakładaj kolejne expy

ONLY ROCK'N'ROLL

Bonneyi
Wiadomość [#480]: 04.07.2011 o 17:36

Konto skasowane

r3tsa napisał
Dawać pierwszego lepszego brąza zabije go 1 gate potluczony.gif

Prosze tutaj jest moj rip , jestem obecie w brazowej lidze 1v1 , jak widzicie nie postawilem expa w 17 minucie , ani nie wydaje mi sie zebym gral jak kompletny poczatkujacy , poziom w branzie/silvie jest naprawde duzo lepszy niz naprzyklad pol roku temu.

http://www.filedropper.com/branzliga1v1

oto przyklad ...

www.pixelalbum.blogspot.com
REKLAMA
Strona 24 z 29.
Pierwsza     <<   <   ... | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :