Dziś jest: Piątek, 18 października 2019, godzina 18:17
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Zerg

Pierwsza     <<   <   ... | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | ...  >   >>     Ostatnia
StarC
Wiadomość [#441]: 03.07.2011 o 12:05

Konto skasowane

ac1d napisał
StarC napisał
5 roach push - wtedy expo stawiasz dopiero w okolicach 30 fooda - ALL IN
baneling bust - tez masz expo opoznionie - z jednej bazy? all in
one base muta - hatch ok. 30 fooda - ALL IN
lub one base roach - ALL IN

there, fixed for ya

ja nie gram zergiem, a wiem, ze kazda gra, jaka on stara sie grac z jednej bazy, to all in. dziwne, ze ty, grajacy zergiem, takiej rzeczy nie rozumiesz

[Edycja ac1d - 03.07.2011 o 11:57]

lol wszystkie buildy ktore podalem maja ladne transition w mid/late game. nie wiem na jakiej zasadzie sa to alliny ale moze mnie oswiecisz?

Mój kanał youtube The StarC TV
r3tsa
Wiadomość [#442]: 03.07.2011 o 13:22

Konto skasowane

Na tej zasadzie, że jak nie zrobisz z założenia zbyt dużych zniszczeń przeciwnikowi, to jest mega w plecy.

ShadowDancer
Wiadomość [#443]: 03.07.2011 o 13:22

Konto skasowane

StarC napisał
bo ja nie nie gram fast expo np. jak widze ze na mnie leci jakis straszny szit. wtedy staram sie to kontrowac i dopiero stawiam expa.

A do tej pory rozmawialiśmy o hellionach, prawda?

StarC napisał
straszny szit to dla mnie np. bunker rush.

To w końcu jak? Stawiasz tego expa, czy nie stawiasz? Bo z tego co widzę to wnioskuję, że twoi przeciwnicy robią ci bunkier rush w mainie, albo robią ci bunkier rush w naturalu zanim zaczniesz robić hatcherkę?

Poza tym bunker rush jest jak najbardziej do wybronienia, trzeba tylko zaangażować odpowiednią ilość dronów.

StarC napisał
lol wszystkie buildy ktore podalem maja ladne transition w mid/late game. nie wiem na jakiej zasadzie sa to alliny ale moze mnie oswiecisz?

Bo grając je:
1. nie robisz dron - słabsze eco
2. nie masz expa - słabsze eco

Mając za słabe eco w mid game automatycznie przegrywasz, bo przeciwnik kosi cię masą. (stąd nazwa ALLIN, czyli stawianie wszystkiego na jedną kartę, a jak się wybroni to gg)

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
StarC
Wiadomość [#444]: 03.07.2011 o 13:40

Konto skasowane

Jej. Ja nie mam problemów z moją gra. Chciałem tylko pomóc koledze co sie pytał wyzej. Tlumaczycie mi tak jakbym ja mial problemy smiley.gif Nie mam problemu z helionami ani z bunker rushami. Chcialem tylko zwrocic uwage na kilka aspektów plus ja nie widze nic złego w pozniejszym expo:
1. jasne dla mnie ze expo dla zerga jest konieczne, ofkz. ale czasami lubie je opoznic albo zagrac sobie cos innego... nie gram zawsze 14/14. czasem gram 11/18, czasem te buildy co napisalem wyzej.
2. allin to wcale nie jest cos takiego ze jak sie nie uda atak to jestes do tylu. allin znaczy ze juz jestes bardzo do tylu, i ze rzucasz wszystko co masz (czesto nawet drony) i albo wygrasz albo gg i wychodzisz. zaden z tych buildow taki nie jest. i nie wymyslilem sobie ich tylko z tego co wiem to standardowe openingi dla zerga. bo inaczej to kazdy build mozna uznac za all-in smiley.gif

Ale dzięki chłopaki za pomoc i tak smiley.gif

ShadowDancer
Wiadomość [#445]: 03.07.2011 o 14:04

Konto skasowane

Baneling burst jest allinem, bo żeby go wykonać musisz uciąć produkcję dron. Jak nie zdążysz, to się nie przebijesz, a jak się nie przebijesz, to każdy myślący przeciwnik wygra - bo będzie miał przewagę w eco.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
StarC
Wiadomość [#446]: 03.07.2011 o 14:15

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Baneling burst jest allinem, bo żeby go wykonać musisz uciąć produkcję dron. Jak nie zdążysz, to się nie przebijesz, a jak się nie przebijesz, to każdy myślący przeciwnik wygra - bo będzie miał przewagę w eco.

nie, no jasne. ale to nie jest to totalny all inn. zostaje Ci w bazie 14 dron jak wykonujesz builda tak jak trzeba. jakbys zabral te 14 dron ze soba i atakowal tez nimi... uznalbym to za all-in bo zwyczajnie potem - nie ma juz dalszej gry.
z 14 dronami przyznasz, ze nawet jak sie nie uda ten push to masz jeszcze szanse na powrot. ofkz, ze moze minimalne jesli przeciwnk jest jak to ująłeś "myslący" ale po tym pierwszym ataku nic nie szkodzi zebys natychmiast zagral cos innego: np. burrow roache, na ktore T moze byc totalnie nieprzygotowany. wiec mozesz tylko otworzyc baneling bustem, liczac na "jakies" zniszczenia a nie na wygranie meczu od razu.

ShadowDancer
Wiadomość [#447]: 03.07.2011 o 14:25

Konto skasowane

http://pl.wikipedia.org/wiki/Koszt_alternatywny

ONLY ROCK'N'ROLL

StarC
Wiadomość [#448]: 03.07.2011 o 14:31

Konto skasowane

lol coolgleamA.gif
myślałem, że dasz mi link w którym jest napisane, że z baneling rusha nie da sie przejsc w burrow roache biggrin.gif
tak koszt alternatywny, to tylko świadczy o tym jak poważnie podchodzimy do tej gry biggrin.gif

zamiast gadania ja się biorę za granie. to bedzie najlepsze rozwiązanie które wynika z tego co przytoczyłeś. ile bym meczy rozegrał potencjalnie wygranych baneling bustów zamiast pisania na forum biggrin.gif
cheers.

Adamixsosx
Wiadomość [#449]: 03.07.2011 o 15:12

Konto skasowane

Starc jaka liga? ;]

Tato co jest w życiu najważniejszeconfused.gif MICRO SYNKU MICRO!!
StarC
Wiadomość [#450]: 03.07.2011 o 15:33

Konto skasowane

Adamixsosx napisał
Starc jaka liga? ;]

top 8 bronze pierwszy sezon top 8 silver w tym sezonie, od nastepnego top 8 gold biggrin.gif hehe a co? dlatego tez sie wypowiadam o bronze/silver.

ac1d
Wiadomość [#451]: 03.07.2011 o 15:41

Konto skasowane

dobra, starc, odnosnie allinow: 6pool jest wg. ciebie allinem czy nie? bo wedlug twojej pokreconej definicji tym allinem nie jest, bo masz drony, co ci daja hajs i jakis tam transit w midgame, ale, tu uwaga, wedlug wiekszosci graczy to jest allin.
i jeszcze takie cos: all in to nie musi byc, ze bierzesz wszystko, co masz pod reke, nawet krolowe ze wszystkich baz, i ruszasz na przeciwnika pospolitym ruszeniem. w zargonie sc2 allin to taki build/zagranie, ktore albo zapewni ci wygrana tu i teraz, albo bedziesz tak mocno do tylu, ze grajac na ogarnietego gracza mozesz rownie dobrze klepnac f10+n, jesli to zagranie nie wyjdzie. zdaje sobie sprawe, ze jesli szalejesz w bronze/silver, to mozesz miec gry, ktore wybroniona twego 6poola, a i tak uda ci sie potem wygrac brood lordami, ale... twoje doswiadczenia nie odpowiadaja stanowi faktycznemu.

Adamixsosx
Wiadomość [#452]: 03.07.2011 o 15:41

Konto skasowane

ok jak taka liga to możessz tak mowic o tych allinach ;D

StarC
Wiadomość [#453]: 03.07.2011 o 16:06

Konto skasowane

ac1d napisał
dobra, starc, odnosnie allinow: 6pool jest wg. ciebie allinem czy nie? bo wedlug twojej pokreconej definicji tym allinem nie jest, bo masz drony, co ci daja hajs i jakis tam transit w midgame, ale, tu uwaga, wedlug wiekszosci graczy to jest allin.
i jeszcze takie cos: all in to nie musi byc, ze bierzesz wszystko, co masz pod reke, nawet krolowe ze wszystkich baz, i ruszasz na przeciwnika pospolitym ruszeniem. w zargonie sc2 allin to taki build/zagranie, ktore albo zapewni ci wygrana tu i teraz, albo bedziesz tak mocno do tylu, ze grajac na ogarnietego gracza mozesz rownie dobrze klepnac f10+n, jesli to zagranie nie wyjdzie. zdaje sobie sprawe, ze jesli szalejesz w bronze/silver, to mozesz miec gry, ktore wybroniona twego 6poola, a i tak uda ci sie potem wygrac brood lordami, ale... twoje doswiadczenia nie odpowiadaja stanowi faktycznemu.

http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/All-in

"The term all-in has its roots in Poker. A player who puts all of their money/chips into the pot on a single hand is going "all-in". Similarly in StarCraft, a player is considered all-in when he executes a strategy, usually a large attack that commits all their units, that has no planned follow-up. If the strategy fails he will typically tap out, concede defeat and the game will end."

tak, wg mnie allin to bierzesz wszystko i walisz mocno a jak sie nie uda to dajesz gg bo nie masz juz nic. oczywiscie w late game tez moze byc allin, np. jak huk ostatnio z Naniwa w homestory cup - zagral DT, liczac na to ze zniszczy mu obsy a potem dtami zniszczy robo - udalo mu sie i wygral, ale gdyby Nani wybudowal tego jednego dodatkowego obsa to gg dla Huka. czyli Huk postawil wszystko na jedna karte i to jest allin.

co do 6poola to wlasnie uwazam ze jest to strategia typu all-in czyli najlepiej zabrac ze soba drony. jesli ich nie bierzesz to nie liczysz na allin tylko ze jak Ci sie nie uda to wrocisz do gry. (choc w sumie jak zostawisz drony to mozesz doslac jeszcze zerglingow). 6 pool to na pewno cheese, ale czy all-in to mozna sie spierac smiley.gif

ogolnie co do tego, co jest all-in a co nie to moze byc dyskusja na poziomie bronze/silver/gold ale jak pro gracze rzucaja 6-pool to juz wiadomo wszystko wiec dla nich to jest definitywny all-in. ja dyskutuje bo nie jestem master ani platinum i chyba wiekszosc ludzi nie jest. wiec jak mi piszecie ze granie z pozniejszym hatchem w silver/bronze jest niedopuszczalne albo, ze wszystkie buildy oparte na wczesnym pressure i pozniejszym hatchu to allin to sie nie zgadzam.

Adamixsosx napisał
ok jak taka liga to możessz tak mowic o tych allinach ;D

tak, wiem. dlatego mówie biggrin.gif w koncu ktoś mnie zrozumiał smiley.gif

[Edycja StarC - 03.07.2011 o 16:06]

[Edycja StarC - 03.07.2011 o 16:20]

Adamixsosx
Wiadomość [#454]: 03.07.2011 o 17:24

Konto skasowane

po prostu all in to pojęcie względne. W niżsyzch ligach all inem nie jest 6 pool bo da się jeszcze wygrać. W wyższych jest to all in ponieważ gracze wiedzą jak na to zaragować. Po prostu przemacrują drugiego gracza. Nie tak jak w nizszych ligach.

O to mu chyba chodziło ^^ W sumie wtedy by się wszystko zgadzało. Tylko nie rozumiem właśnie po co mu tłumaczycie jak on i tak wie swoje w tym swoim silverze i tam to działa. Jak wejdzie do golda czy platyny to zobaczy że to jest jednak all in biggthumpup.gif

[Edycja Adamixsosx - 03.07.2011 o 17:39]

ac1d
Wiadomość [#455]: 03.07.2011 o 17:24

Konto skasowane

starC, jestes wprost zajebisty. wszystkie twierdzenia platona, czy odkrycia kopernika tez wrzucasz do smieci, bo sam do tego nie doszedles? istnienie saturna negujesz, bo nigdy go nie widziales? ogarnij sie, czlowieku - lepsi od ciebie chca poswiecic swoj czas, aby ci pomoc, chociaz wcale nie musza tego robic, a ty im sie smiejesz w twarz, i mowisz, ze masz w dupie ich pomoc, bo ty wiesz lepiej, i ci z tym dobrze. skoro tak, have fun w tym swoim silverze, graj te swoje expy w 12 minucie, jak juz jestes pewny, ze zaden "paskudny shit" ci nie grozi, graj muty z jednej bazy, nie moja brocha, i'm done here ^^

StarC
Wiadomość [#456]: 03.07.2011 o 17:34

Konto skasowane

ac1d napisał
starC, jestes wprost zajebisty. wszystkie twierdzenia platona, czy odkrycia kopernika tez wrzucasz do smieci, bo sam do tego nie doszedles? istnienie saturna negujesz, bo nigdy go nie widziales? ogarnij sie, czlowieku - lepsi od ciebie chca poswiecic swoj czas, aby ci pomoc, chociaz wcale nie musza tego robic, a ty im sie smiejesz w twarz, i mowisz, ze masz w dupie ich pomoc, bo ty wiesz lepiej, i ci z tym dobrze. skoro tak, have fun w tym swoim silverze, graj te swoje expy w 12 minucie, jak juz jestes pewny, ze zaden "paskudny shit" ci nie grozi, graj muty z jednej bazy, nie moja brocha, i'm done here ^^

wtf? potluczony.gif

Bonneyi
Wiadomość [#457]: 03.07.2011 o 18:01

Konto skasowane

ac1d napisał

Chyba dlugo nie byles w brazie/srebrze , duzo sie smienilo ;)

www.pixelalbum.blogspot.com
ac1d
Wiadomość [#458]: 03.07.2011 o 18:18

Konto skasowane

@up: oswiec mnie, co sie zmienilo. napisz rowniez, ze skoro poziom jest tak wysoki, a ludzie tak ogarnieci, to czemu ci ludzie sa w bronze/silver?

StarC
Wiadomość [#459]: 03.07.2011 o 18:24

Konto skasowane

ac1d napisał
@up: oswiec mnie, co sie zmienilo. napisz rowniez, ze skoro poziom jest tak wysoki, a ludzie tak ogarnieci, to czemu ci ludzie sa w bronze/silver?

ac1d, a Ty w jakiej lidze grasz?

ac1d
Wiadomość [#460]: 03.07.2011 o 18:51

Konto skasowane

StarC napisał
ac1d napisał

ac1d, a Ty w jakiej lidze grasz?

dia/plat, roznie sie bujam, a co? gram tossem, jakby rowniez i to cie ciekawilo. od kiedy gram? od premiery, czyli 27.07.2010. ile dziennie poswiecam na gre? 2-3h w tygodniu, 2-5h w weekendy. czyms jeszcze jestes zainteresowany? moze moje IQ, abys sprawdzil, czy mam potencjal do przetwarzania mysli? rozmiar buta, wiek, dlugosc penisa, wzrost, uzywki, cos jeszcze cie interesuje, zanim stwierdzisz, czy moj argument jest rozsadny, czy nie?

REKLAMA
Strona 23 z 29.
Pierwsza     <<   <   ... | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :