Dziś jest: Niedziela, 17 listopada 2019, godzina 19:45
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Zerg

Pierwsza     <<   <   ... | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | ...  >   >>     Ostatnia
Sulphuriell
Wiadomość [#421]: 01.07.2011 o 17:08

Konto skasowane

magic box stosuje się także dla jednostek naziemnych - np. można rozstawić banele, kiedy forsuje się linię tanków, żeby splash nie robił takiej masakry. Podobnie w TvT można się pobawić marinami. Różniaca jest taka, że trzeba najpierw ręcznie rozdzielić jednostki.

Rafus napisał
helo smiley.gif jaka jest najlepsza strategia na mass tech u terrana ... wiedziałem że idzie w techa bo widziałem factory ....
najechał mnie 10 czołgami bez marinsów no to ja w mutale... zniszyczłem czołgi no to mówie go najadę i trochę zniszczę a on już tam miał 5 torrów i potem mnie nimi skończył.....

Generalnie na mecha z dużą ilością tanków najlepsze są brood lordy.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Rafus
Wiadomość [#422]: 02.07.2011 o 00:09

Konto skasowane

znowu nie dałem rady mechowi terrana ;/

najpierw mnie zjechał helionami ;/ miałem 3 spine crawrlery ale przejechał koło nich i zaczął mnie siekać ;/ potem wyjechał czołgami
no to ja znowu mutale ;/ a on zmasował vikingi i 2 tory i lipa ;/ znowu baty...

dbm
Wiadomość [#423]: 02.07.2011 o 00:30

Konto skasowane

No to jakos lipnie spine'y ustawiles chyba. Dwa + queen i powinienes miec straty w dronkach w okolicach zera, chyba ze pojechaly do maina a crawlery byly wszystkie w naturalu. Dlatego lubie zaczynac na terka 3xqueen tak zeby spiny bronily ekspa (musza miec zasieg az poza mineralki zeby hellionki nie mogly tam stanac) a dwa queeny hold na rampie.

StarC
Wiadomość [#424]: 02.07.2011 o 00:31

Konto skasowane

Rafus napisał
znowu nie dałem rady mechowi terrana ;/

najpierw mnie zjechał helionami ;/ miałem 3 spine crawrlery ale przejechał koło nich i zaczął mnie siekać ;/ potem wyjechał czołgami
no to ja znowu mutale ;/ a on zmasował vikingi i 2 tory i lipa ;/ znowu baty...

w jakiej grasz lidze i ile punktów?

[Edycja StarC - 02.07.2011 o 00:31]

Mój kanał youtube The StarC TV
Rafus
Wiadomość [#425]: 02.07.2011 o 07:23

Konto skasowane

czy to ważne biggrin.gif
bronze biggrin.gif 14 miejsce biggrin.gif a gram ze samymi srebrami :P

ac1d
Wiadomość [#426]: 02.07.2011 o 12:17

Konto skasowane

dbm dobrze napisal: 2 queeny hold na rampie, trzeci gania za helionami i kupuje czas do roachy

cl3arsky
Wiadomość [#427]: 02.07.2011 o 14:04

Konto skasowane

1 queen na hold na małej rampie starcza żeby przyblokować helliony (np. Typhon Peaks), ew 2-3 zerglingi na hold, ale one szybko zginą ;P

StarC
Wiadomość [#428]: 02.07.2011 o 14:07

Konto skasowane

Rafus napisał
czy to ważne biggrin.gif

ważne. oczywiście, że ważne. smiley.gif
no to już Ci mówie na co musisz zwrócić uwage w bronzie.
1. przede wszystkim nie możesz jako zerg siedzieć w bazie u siebie. jeśli od 5 do 10 minuty nie wiesz co sie dzieje u przeciwnika, nie wiesz ze idzie push itd. = fail . jesli od 10 - 20 nie wiesz = total fail. jesli nie wiesz pozniej niz 20... to mozesz w ciemno dawac gg.
2. jednym dronem ktorym skautuejsz (powiedzmy ok 10 fooda), mozesz opoznic terrana i jego mecha o kilka minut, zabic pare scv, opoznic baraki, odwrocic jego uwage. w tym czasie budujesz drony, ekonomie, czasami stawiasz ekspa (jesli akurat grasz 2 base)
3. pomysl o infestorach jak o czolgach, jesli terran ma 10 czolgow czemu Ty nie masz 10 infestorow?
4. uzyj mutaliskow zeby terran zbudowal duzo wiezyczek = duzo wiezyczek malo mecha, lub opozniony mech.
5. na koniec uzyj broodlordow albo ultraliski zeby zmiesc go z powierzchni ziemi. w tym czasie powinienes miec kilka baz (tutaj nawet nie chodzi o mineraly ale zebys mial przynajmniej te 6 ekstraktorow. plus pamietaj zeby zostawic sobie troche koraptorow bo glupio zeby wszystkie bródlordy smiley.gif zjadł Ci jeden wiking)

co do helionow. i innych ciekawych zagran - z czasem sie nauczysz jak skontrowac takie badziewie w taki sposob ze potem rozsmarujesz takiego terrana jak ciepła nutelle na kromce. nie nastawiaj swojej gry na kontrowanie cheesów ld bo potem sie moze okazac ze nikt nie bedzie Cie helionowal etc. a bedziesz przegrywal bo nie znasz podstaw. wiem, ze to frustrujace ale ja wlasnie tak przez to przebrnalem... gram normalne buildy i zwyczajnie nauczylem sie kontrowac caly ten chlam. a satysfakcja jest z tego olbrzymia gdy ktos Cie wali czizy a ty spokojnie potem gnieciesz go jak stonke bo grasz solidny sprawdzony build.

[Edycja StarC - 02.07.2011 o 14:11]

Endrew
Wiadomość [#429]: 02.07.2011 o 15:27

Konto skasowane

StarC napisał
Rafus napisał
czy to ważne biggrin.gif

2. jednym dronem ktorym skautuejsz (powiedzmy ok 10 fooda), mozesz opoznic terrana i jego mecha o kilka minut, zabic pare scv, opoznic baraki, odwrocic jego uwage. w tym czasie budujesz drony, ekonomie, czasami stawiasz ekspa (jesli akurat grasz 2 base)

To chyba jakaś rambo-drona smiley.gif

ac1d
Wiadomość [#430]: 02.07.2011 o 15:41

Konto skasowane

Endrew napisał
StarC napisał
Rafus napisał
czy to ważne biggrin.gif

http://www.youtube.com/watch?v=47MypGE_RZc

ShadowDancer
Wiadomość [#431]: 02.07.2011 o 16:31

Konto skasowane

Gościu był afk,a tamten mu powyrzynał dronki. No co za osiągnięcie. Myślałem, że będzie chociaż jakieś niezwykłe micro, a tam po prostu przeciwnik był afk. Szkoda czasu na ten filmik.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
StarC
Wiadomość [#432]: 02.07.2011 o 17:00

Konto skasowane

Endrew napisał
StarC napisał
Rafus napisał
czy to ważne biggrin.gif

hehe. wyciagnales to z kontekstu :P generalnie you know... chodzilo mi ze wazny jest ten scout nie tylko zeby wiedziec gdzie jest przeciwnik ale go jeszcze troche powpieniac.

Sulphuriell
Wiadomość [#433]: 02.07.2011 o 23:33

Konto skasowane

Co do hellionów w bronzie. Grając zergiem stawiasz sybką ekspansje i robisz 3 queeny. Jeden queen w mainie, drugi w naturalnu na mineral line, trzeci na środku rampy. Do tego 2 spiny: w naturalu. Jeden umieszczony blisko rampy, tak, żeby siekał po hellionach, jeśli terran będzie próbował zdjąć queena blokującego rampę, drugi przy dronach w naturalu. Jak na brozne lige to wystarczy w zupełności, nawet micrować za bardzo nie trzeba.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
StarC
Wiadomość [#434]: 03.07.2011 o 00:43

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
Co do hellionów w bronzie. Grając zergiem stawiasz sybką ekspansje i robisz 3 queeny. Jeden queen w mainie, drugi w naturalnu na mineral line, trzeci na środku rampy. Do tego 2 spiny: w naturalu. Jeden umieszczony blisko rampy, tak, żeby siekał po hellionach, jeśli terran będzie próbował zdjąć queena blokującego rampę, drugi przy dronach w naturalu. Jak na brozne lige to wystarczy w zupełności, nawet micrować za bardzo nie trzeba.

przy czym, najwazniejsze jest zebys wiedzial kiedy i czy w ogole ida heliony. bo szybka ekspansja i 3 queeny moga sie zle skonczyc w ciemno. (chociaz akurat szybkie ekspo i 3 queeny brzmi solidnie smiley.gif)
generalnie queeny to bardzo zaniedbywana jednostka. w mainie warto miec dwie do 10 minuty zwlaszcza przeciw protosom z ich szybkim voidom albo tez banshee rush. nie zaszkodzi tez 3, a sa pro gracze co lubia nawet queenami pressowac :P (widzialem chyba pare meczy dimagi jak rzucal je na front ^^)

[Edycja StarC - 03.07.2011 o 00:46]

[Edycja StarC - 03.07.2011 o 00:49]

ShadowDancer
Wiadomość [#435]: 03.07.2011 o 01:15

Konto skasowane

Ja w każdej grze gram szybkie expo. Grałeś ty kiedyś zergiem?

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
StarC
Wiadomość [#436]: 03.07.2011 o 01:33

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Ja w każdej grze gram szybkie expo. Grałeś ty kiedyś zergiem?

nie rozumiem? to znaczy, ze Twoje zawsze fast expo jest najlepsze, tak? rozumiem ze jestes w grandmaster #1
bo ja nie nie gram fast expo np. jak widze ze na mnie leci jakis straszny szit. wtedy staram sie to kontrowac i dopiero stawiam expa.
poza tym co to znaczy fast expo twoim zdaniem? bo mozna stawiac jak idra na 8 fooda :P

a jeszcze sobie pozwolę. w sumie oddałem Ci bo bandzie, ale nie lubie tak i po co sobie wrzucać skoro chyba chodzi nam o nauke, co nie? bo co to za koment "grałeś ty kiedyś zergiem?" - nie lubie czegoś takiego, oj nie lubie. zwlaszcza, ze piszesz cos w stylu "ja w kazdej grze gram szybkie expo" to dobrze, super teraz juz to wszyscy wiemy i co z tego?!. ale tutaj ktos sie pyta o jakas rade i choc ja moze nie jetem wielkim pro to staram sie sklecic te pare zdan po ludzku do kogos i moze pomyslec nad tym. masz do mnie jakas uwage to z checia ja odbiore i na przyszlosc zastanowie sie dwa razy ale nie wrzucaj mi ze nie gralem nigdy zergiem itd.

dziękuje.

[Edycja StarC - 03.07.2011 o 01:45]

ac1d
Wiadomość [#437]: 03.07.2011 o 02:20

Konto skasowane

StarC napisał
bo ja nie nie gram fast expo np. jak widze ze na mnie leci jakis straszny szit. wtedy staram sie to kontrowac i dopiero stawiam expa.
poza tym co to znaczy fast expo twoim zdaniem? bo mozna stawiac jak idra na 8 fooda :P

znaczy, jak w okolicach 14 fooda widzisz, ze leci na ciebie straszny szit, skoro najpewniej jeszcze twoja drona nie dojechala do bazy oppa? zergiem grasz 14 hatcha, albo 14 poola 14 hatcha, innej drogi (chyba) nie ma do rozsadnej gry. zreszta, w odniesieniu do topicu, grasz na terrana, i boisz sie helionow, tak? to powinienes isc w roache, jesli nie zakladasz 14 hatcha i pozniejszych queenow do obrony. ale, grajac openingiem fast roache, to nie martwisz sie o heliony, bo sam robisz pressure. czy cos przekrecilem? tak wiec, albo 14 hatch i queeny, albo 7 roach push :-P

ShadowDancer
Wiadomość [#438]: 03.07.2011 o 11:10

Konto skasowane

StarC: zarąbiste timingi mają twoi przeciwnicy, jak stawiasz zergiem expa i od razu widzisz, że leci push helionami smiley.gif

ONLY ROCK'N'ROLL

StarC
Wiadomość [#439]: 03.07.2011 o 11:17

Konto skasowane

ac1d napisał
StarC napisał

znaczy, jak w okolicach 14 fooda widzisz, ze leci na ciebie straszny szit, skoro najpewniej jeszcze twoja drona nie dojechala do bazy oppa? zergiem grasz 14 hatcha, albo 14 poola 14 hatcha, innej drogi (chyba) nie ma do rozsadnej gry. zreszta, w odniesieniu do topicu, grasz na terrana, i boisz sie helionow, tak? to powinienes isc w roache, jesli nie zakladasz 14 hatcha i pozniejszych queenow do obrony. ale, grajac openingiem fast roache, to nie martwisz sie o heliony, bo sam robisz pressure. czy cos przekrecilem? tak wiec, albo 14 hatch i queeny, albo 7 roach push :-P

straszny szit to dla mnie np. bunker rush.

da się jeszcze pare innych buildów zagrać:
5 roach push - wtedy expo stawiasz dopiero w okolicach 30 fooda
baneling bust - tez masz expo opoznionie
one base muta - hatch ok. 30 fooda
lub one base roach

ShadowDancer napisał
StarC: zarąbiste timingi mają twoi przeciwnicy, jak stawiasz zergiem expa i od razu widzisz, że leci push helionami smiley.gif

przepraszam, gdzie napisałem, że jak stawiam expa to widzę, że leci push hellionami?

ac1d
Wiadomość [#440]: 03.07.2011 o 11:56

Konto skasowane

StarC napisał
5 roach push - wtedy expo stawiasz dopiero w okolicach 30 fooda - ALL IN
baneling bust - tez masz expo opoznionie - z jednej bazy? all in
one base muta - hatch ok. 30 fooda - ALL IN
lub one base roach - ALL IN

there, fixed for ya

ja nie gram zergiem, a wiem, ze kazda gra, jaka on stara sie grac z jednej bazy, to all in. dziwne, ze ty, grajacy zergiem, takiej rzeczy nie rozumiesz

[Edycja ac1d - 03.07.2011 o 11:57]

REKLAMA
Strona 22 z 29.
Pierwsza     <<   <   ... | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :