Dziś jest: Czwartek, 21 listopada 2019, godzina 18:28
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Zerg

Pierwsza     <<   <   ... | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | ...  >   >>     Ostatnia
dbm
Wiadomość [#401]: 10.06.2011 o 13:01

Konto skasowane

Corruptor ma niby kontrowac voida, tak?

To fajnie bo jebana ciota mi zagrala mass cannon w swojej bazie, no to ja mega mega makro 5 haczy hajsu od groma, szybkie spire, hive, zeby dojsc do bl. Scoutowac sie wlasciwie nie dalo bo gdzies budynki skitral pomiedzy cannonami i dopiero przy ~100 supply zobaczylem ze idzie w voidy. Upy w spire sie robily, mialem 1-2 jak zaczalem masowac corruptorki. Zrobilem limit, larw od pyty, lece z blami jedna baze przyatakowac, podgryzam wiezyczki no i przylatuje (wulg.) MILION voidow, repa nie widzialem ale podejrzewam, ze ze 130 supply w samych voidach tam bylo. Mialem juz 2-2 i on tak samo, ale mial tez 1 na tarcze. Nie wiecie nawet jak bylem (wulg.)ony jak sie okazalo ze moje 100 supply corruptorow ledwo tknelo te voidy, dorobilem drugi limit corru i lacznie 200 supply corruptorow (uzywalem tez corruption!) nie zabilo nawet 1/5 void kulki >:(((
To sa jakies jaja (wulg.)? To co ja mialem sie w early pchac roachami na cannony zeby wygrac? Co za po(wulg.)ona gra, jakim cudem jednostka antiair nie moze nic zabic i przydaje sie tylko na colo??? W jedynce jakby mi lamus zagral cos takiego to by dostal 60x scourge i ggnore. Co moze mialem hydry robic albo festorami probowac lapac na funga? Fajnie tylko voidy sa szybsze no i raczej lataja poza mapka wiec musialbym chyba kampic zakopanymi festorami az przyleci imba laser kulka do bazy ktorejs i wtedy corru zaatakowac po fungalach.

Takze sorry blizzard kurwo ze myslalem ze moje dwa limity z 3 razy lepszego makro dadza rade, moglem sie domyslic ze trzeba miec co najmniej pol mapy zasrane w sporach zeby obronic gowniana taktyczke protosa ktora powinna byc kontrowalna bez problemu. Zajebista gra normalnie, od dzis jak widze cannony na poczatku to ide allin roache i(wulg.) ci w dupe blizzard kurwo, fajnie zachecasz do makro gier >:(((

r3tsa
Wiadomość [#402]: 10.06.2011 o 13:18

Konto skasowane

Masz rację, płacz że Void kontruje corruptory, ja sobie popłaczę, że corrupoty mi zabijają colosy xd

dbm
Wiadomość [#403]: 10.06.2011 o 13:41

Konto skasowane

Dobra dobra, ty mi lepiej powiedz co niby mialem zrobic? Hydry zeby sie nie moc z bazy ruszyc? Infestorami czekac az przyleci? Mass queen i transfuse? :D
Po to byly scourge w bw zeby nie bylo naduzywania taktyk typu cannony+carrier. Przeciez to logiczne ze skoro widze, ze idzie w same voidy, to moją jako zerga zaletą jest natychmiastowe doklepanie jednostek kontrujacych - blizzard nawet zaznaczyl w helpie ze void "weak vs corruptor". No to ja sie pytam dlaczego, mimo, ze mialem lepsze makro i wiedzialem przeciwko jakiej kompozycji walcze, a upy byly podobne, nie moglem nawet NAWIAZAC walki, nie mowiac o zadaniu powaznych strat? Chyba nie tak to powinno wygladac, zwlaszcza, ze typ zainwestowal potezny hajs w wiezyczki.

No retsa, napisz mi tu, co mozna bylo zrobic, zebym juz nie whineowal...

r3tsa
Wiadomość [#404]: 10.06.2011 o 15:05

Konto skasowane

Chyba pomyliłeś strony, void kontruje twardo corruptory i BL, jeśli to była taka noskillowa kampa to prawdopodbnie mogłeśmu changelinga zapuścić i by nie wiedział co się stało, skoro to były same voidy to wsio ryba co zagrasz, infesotry/hydry/muty tylko broń boże voidów, queeny raczej nie o są armored.

ac1d
Wiadomość [#405]: 10.06.2011 o 15:12

Konto skasowane

@dbm: ZOMG nastukalem 15 limitow w lingach, i zostaly wszystkie wymiecionie przez 20 (slownie: DWUDZIESTU!!!) zealotow na holdzie!!!11!!!! IMBA TOSS KIEPSKA GRA PRZERZUCAM SIE NA WARCABY <chlip chlip>

btw, ja nie gram zergiem, a wiem, ze bym poszedl na mass voidy hydry + infestory, od biedy mass muta, wszystko, tylko nie armored corruptory, bo voidy zadaja temu dodatkowy dmg... ale co ja tam wiem, ja sie nie znam, i gram devil imba OP rasa -.-

edit: dbm, tak swoja droga, wlasnie w swoim ostatnim poscie napisales jedna z zalet zerga: ty mozesz w minute sie przetechowac na instant kontre na to, co przeciwnik robi od 20 minut - tak wiec, masz swoja zalete, od naszej (sila limitu) sie odczep, z laski swojej, a przynajmniej popatrz sie na jednostki, ktorymi dysponujesz, bo imo wybrales najgorszy z mozliwych wariantow

[Edycja ac1d - 10.06.2011 o 15:18]

dbm
Wiadomość [#406]: 11.06.2011 o 13:22

Konto skasowane

Ja (wulg.)e, dobra, przeczytalem, wiem. Mogliscie od razu napisac zeby robic muty.

Ja nie ciotuje 5h dziennie, mam raptem ~30 gier na ladderze, z czego tylko polowe zergiem. Myslalem ze moge zaufac blizzardowemu helpowi w ktorym jak byk jest napisane, ze void "weak vs: fenix, viking, corruptor" :|
Nie wiedzialem nawet ze void zadaje dodatkowe dla armored, za to sadzilem ze corruptor to robi - a on skubany ma bonus do massive, a nie armored. Wiec owszem zgadzam sie - zagralem najgorszy mozliwy composition, gdybym zagral muty, focusowal i wciagnal typa pod fungala, pewnie moglbym wygrac.

Fajnie ze blizzard sam nie wie co przeciw czemu jest dobre. Pewnie nie mieli czasu sie nauczyc bo trzeba nowe dodatki do wowa robic :|

r3tsa
Wiadomość [#407]: 11.06.2011 o 13:56

Konto skasowane

Blizzardowski help mówi prawdę to Ty coś pokręciłeś.

ac1d
Wiadomość [#408]: 11.06.2011 o 14:04

Konto skasowane

dbm napisał
Pewnie nie mieli czasu sie nauczyc bo trzeba nowe dodatki do wowa robic :|

StarC
Wiadomość [#409]: 11.06.2011 o 14:37

Konto skasowane

dbm napisał
Corruptor ma niby kontrowac voida, tak?

Takze sorry blizzard kurwo ze myslalem ze moje dwa limity z 3 razy lepszego makro dadza rade, moglem sie domyslic ze trzeba miec co najmniej pol mapy zasrane w sporach zeby obronic gowniana taktyczke protosa ktora powinna byc kontrowalna bez problemu. Zajebista gra normalnie, od dzis jak widze cannony na poczatku to ide allin roache i(wulg.) ci w dupe blizzard kurwo, fajnie zachecasz do makro gier >sad.gif((

to jest raczej mało prawdopodobne ale obrzuciles te voidy corruptionem dobrze?
hah na mass voidy naladowane nawet spory nie pomoga - pekaja jak pryszcze mojej siotry.

takie coś znalazłem na starcraftwiki

Corruptors are meant to "outlast" other flying units, since they have a lot of HP and a weak attack, which is why they are effective against low damage, low armor ones like the mutalisk and phoenix. Corruptors aren't as effective against the void ray which, although fairly weak against light units, does double damage to armored units when fully charged and has less of an armor bonus when not, therefore a good strategy is to run your corruptors away when void rays are fully charged, as they will start doing extra damage, and wait at least 5 more in-game seconds before re-engaging. It is also not too effective against Vikings because Vikings are good against armored units like the corruptors. Corruptors also have their use against massive air units due to the bonus damage (and the corruption ability), and particularly effective vs colossi before ground troops move in.

Czyli musisz microwac te corruptory jak tylko voidy sie naladuja uciekasz, czekasz 5 sekund i atakujesz ponownie. Plus corruptory tez nie sa dobre na vikingi.

[Edycja StarC - 11.06.2011 o 14:44]

Mój kanał youtube The StarC TV
r3tsa
Wiadomość [#410]: 11.06.2011 o 14:46

Konto skasowane

Mass voidów nigdy nie zabijesz corruptorami.

dbm
Wiadomość [#411]: 11.06.2011 o 15:03

Konto skasowane

Mikrowalem, rzucalem corruption (voidy w kulce wiec raczej slabo to wyszlo), sflankowalem nawet ~10oma mutami ktore lataly expy harasowac. Druga partia corru juz nie mikrowana, obie tak samo szybkl zdechly nie zadajac prawie zadnych strat.

Takzd retsa mowi prawde a dusia blefuje.

StarC
Wiadomość [#412]: 20.06.2011 o 23:11

Konto skasowane

dbm napisał
Mikrowalem, rzucalem corruption (voidy w kulce wiec raczej slabo to wyszlo), sflankowalem nawet ~10oma mutami ktore lataly expy harasowac. Druga partia corru juz nie mikrowana, obie tak samo szybkl zdechly nie zadajac prawie zadnych strat.

Takzd retsa mowi prawde a dusia blefuje.

Hydry sa rozwiazaniem tutaj. nie ma innego... swoja droga hydry dobrze tez wala stalkery smiley.gif
generalnie dochodze do wniosku, ze po pierwsze primo... nie powinienes dopuscic zeby prot zmasowal voidy. pewnie sie tutaj mylę ale mass voidy wykluczaja kolosy... wiec musisz czaic kiedy toss idzie w powietrze i kontrowac hydra a korapty robic ZAWSzE jako bakap i tranzit do broodlordow. bo jak znowu pojdziesz same hydry a toss zrobi kolosy to usmazy ci jaja tym hydraliskom.
nie ma bata zebys nie dal rady wybronic 2-3 voidow, a jesli ma wiecej to znaczy ze zle zagrales od poczatku.

plus to co mnie zaskoczylo na dreamhacku. generalnie chyba jest taka tendencja, ze to zerg bardzo mocno musi pressowac tossa a tutaj jak widzialem Sena albo July to oni grali totalne makro i wtedy to przeciwnik musial bardzo mocno pressowac albo ginal potem od ilosci jednostek.

ShadowDancer
Wiadomość [#413]: 21.06.2011 o 00:06

Konto skasowane

Jak widzisz, że toss massuje voidy, to od razu zakładasz 3rd, budujesz dodatkowe queeny (kilka queenów jest w stanie odeprzeć zadziwiające ilości voidów), kładziesz hydra den, nydus network, infestor pit, evo chamber.

We wszystkich expach kładziesz po kilka sporów i nydusa. Jak gościu podleci voidami, to z nydusa wyskakują 2 corruptory infestory i kilkanaście hydr, fungal i po zabawie.

[Edycja ShadowDancer - 21.06.2011 o 02:12]

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Garn
Wiadomość [#414]: 21.06.2011 o 00:09

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
to z nydusa wyskakują 2 corruptory

Corruptory czy Infestory? Chyba Infestory smiley.gif

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Rafus
Wiadomość [#415]: 30.06.2011 o 23:22

Konto skasowane

helo smiley.gif jaka jest najlepsza strategia na mass tech u terrana ... wiedziałem że idzie w techa bo widziałem factory ....
najechał mnie 10 czołgami bez marinsów no to ja w mutale... zniszyczłem czołgi no to mówie go najadę i trochę zniszczę a on już tam miał 5 torrów i potem mnie nimi skończył.....

r3tsa
Wiadomość [#416]: 30.06.2011 o 23:41

Konto skasowane

Z magic boxem 20+ mutów ez powinno zjeść 5 thorów.

Rafus
Wiadomość [#417]: 01.07.2011 o 07:18

Konto skasowane

za bardzo nie rozumiem smiley.gif słów magic box ??

Bargor
Wiadomość [#418]: 01.07.2011 o 09:29

Konto skasowane

Chodzi o to żeby nie trzymać mutów ściśniętych razem, tylko żeby były trochę rozproszone aby niwelować splash damage thorów. Poogladaj to: http://www.youtube.com/watch?v=68H8FeZHkWg filmik mniej więcej pokazuje o co chodzi i jak się to robi.

StarC
Wiadomość [#419]: 01.07.2011 o 10:33

Konto skasowane

Rafus napisał
za bardzo nie rozumiem smiley.gif słów magic box ??

kolega już odpisał bardzo ładnie smiley.gif

zwyczajnie bierzesz muty i wydajesz im recznie polecenie go (mozna klikac drugim) po czym jak twoje muty sa nad torami naciskasz hold position. imo, holdposition najlepiej sie sprawdza, bo wtedy masz pewnosc ze muty nie rusza sie z miejsca - czasami bowiem jak zostaje jeden albo dwa tory to muty lubia podleciec blizej i sie okazuje ze nagle dwa ostatnie tory rozwalają 3/4 twoich mutów.

Rafus
Wiadomość [#420]: 01.07.2011 o 13:36

Konto skasowane

bardzo pożyteczny filmik !! dzięki za prężną odpowiedź biggrin.gif może dzisiaj przetestuje biggrin.gif

REKLAMA
Strona 21 z 29.
Pierwsza     <<   <   ... | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :