Dziś jest: Wtorek, 26 września 2017, godzina 23:53
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Terran

Pierwsza     <<   <   ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |   >   >>     Ostatnia
Sulphuriell
Wiadomość [#141]: 30.04.2011 o 22:28

Żeby odbudować zergiem szybko armię trzeba mieć sporo larw, więc podczas akcji zerg też musi macrować, bo jak nie będzie miał larw to nic nie odbuduje.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
r3tsa
Wiadomość [#142]: 30.04.2011 o 22:31

To zależy, jak wiesz, że nie ogarniesz larw odpowiednio to lepiej po prostu dostawić hatche + dodatkowe queeny i rzucać injecty z opóźnieniem.

PM Email
Razor
Wiadomość [#143]: 30.04.2011 o 22:34

ja zwykle dostawialem hatche - na ch.. mi 4K nadwychy jak i tak nie wydam tego na drugi limit - poza tym taki unit composition zwykle czyscil na mniej wiecej rowne limity ,nie wiem dla mnie ciezej terranem ,bo zeby wyrownac szybko straty musze miec w late 15-16 raxow ew. 4 factory ,2 startporty i 8 rax

PM Email
Endrew
Wiadomość [#144]: 01.05.2011 o 14:33

Mam problem z TvP. 4gate lub 3 gate robo przechodzący w 2 base push z lololossami. Czego bym nie grał, jak protoss do mnie przyjdzie to mogę pisać GG. Podrzućcie pomysł jak na to grać.

PM Email
ac1d
Wiadomość [#145]: 01.05.2011 o 15:50

@endrew: marudery na stimie dosc szybko czyszcza stalkerow, bez stalkerow vikingi robia siekie z kolosami, tak wiec, jak juz wykryjesz, ze toss smiga w colosy, to dostawiaj drugi starport z reactorem, pompuj vikingi, zmniejsz produkcje marinow i zwieksz produkcje maruderow - to wszystko, jesli grasz standardowe mmm. aha, no i harasuj dropami, jak widzisz., ze toss wyszedl z bazy, to podrzuc mu w 2 miejscach rownoczesnie po medivacu z 6x marine + maruder na 2 expy za mineral line (albo 8 marinow) - mariny bardzo szybko wyczyszcza mineraly z probow, pozostawiajac tossa w ciemnej *upie z wydobyciem.

@topic: jakos im dluzej gram, tym terranie coraz mniej wydaja mi sie rasa "1a". ogolnie, zeby terran byl dobry (pomijam sile jednostek, ktore czesto wygrywaja za gracza =) ), musi robic dropy, i to najlepiej w kilku miejscach jednoczesnie, a to jest trudne (przynajmniej dla mnie). no, ale jesli da rade to opanowac, to wykorzysta jedna z najwiekszych swoich przewag, co da bardzo duzy plus w grze.

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#146]: 01.05.2011 o 15:50

A w jakiej jesteś lidze? Jak w jakiejś niskiej, to sposób jest prosty: pompuj Banshee i wycinaj mini wszystko co strzela w air w pierwszej kolejności. Tossowi zostaną same lolosusy, którymi nic Ci potem nie będzie mógł zrobić i spokojnie je dobijesz. Tak samo można grać zergiem: napompować Mutali, wykosić co strzela w air, a potem dojechać resztę. To dość lamerska zagrywka, więc nie ma co oczekiwać, że zadziała w grze na wysokim poziomie, ale myślę, że w niższych ligach to najprostszy i najłatwiejszy sposób na tossa, który nauczył się buildu na Colosy na pamięć i zamiast scoutować, to po prostu pompuje te swoją standardową armię.

PM Email
Endrew
Wiadomość [#147]: 01.05.2011 o 16:04

Sulphuriell napisał
A w jakiej jesteś lidze? Jak w jakiejś niskiej, to sposób jest prosty: pompuj Banshee i wycinaj mini wszystko co strzela w air w pierwszej kolejności. Tossowi zostaną same lolosusy, którymi nic Ci potem nie będzie mógł zrobić i spokojnie je dobijesz. Tak samo można grać zergiem: napompować Mutali, wykosić co strzela w air, a potem dojechać resztę. To dość lamerska zagrywka, więc nie ma co oczekiwać, że zadziała w grze na wysokim poziomie, ale myślę, że w niższych ligach to najprostszy i najłatwiejszy sposób na tossa, który nauczył się buildu na Colosy na pamięć i zamiast scoutować, to po prostu pompuje te swoją standardową armię.

Diament, z żadnym innym MU problemów nie mam, jak przegrywam to tylko na własne życzenie. Z Tossem właśnie za chiny ludowe nie mam pomysłu jak grać.

ac1d napisał
@endrew: marudery na stimie dosc szybko czyszcza stalkerow, bez stalkerow vikingi robia siekie z kolosami, tak wiec, jak juz wykryjesz, ze toss smiga w colosy, to dostawiaj drugi starport z reactorem, pompuj vikingi, zmniejsz produkcje marinow i zwieksz produkcje maruderow - to wszystko, jesli grasz standardowe mmm. aha, no i harasuj dropami, jak widzisz., ze toss wyszedl z bazy, to podrzuc mu w 2 miejscach rownoczesnie po medivacu z 6x marine + maruder na 2 expy za mineral line (albo 8 marinow) - mariny bardzo szybko wyczyszcza mineraly z probow, pozostawiajac tossa w ciemnej *upie z wydobyciem.

No właśnie tak próbuję grać, tylko, że na mass raxy z techlabami, 2xeng bay i starporty z reaktorem nie starcza gazu, nigdy właśnie nie mam vikingów na czas. Co do dropów, to toss szybko odciągnie proby, z gateów w razie W szybko sobie zwarpi na miejsce a w międzyczasie reszta kulki dojdzie i z dropa nici.

[Edycja Endrew - 01.05.2011 o 16:05]

PM Email
qasq
Wiadomość [#148]: 01.05.2011 o 19:04

też miałem takie kłopoty. otwierasz z dwoma raxami, robisz 3rpr i w minerala. płynnie przechodzisz w marudry z conc. stawiasz sobie bunker w bazie i czekasz. harrasujesz go rprami, zwykle w czasie kiedy on wlasnie wychodzi na 3-4gate (6.30) w 90% gier toss się zawsze cofnie do bazy ratować proby. wtedy szybko do bazy, bierzesz marudy, powinno ich być ok 8-10, bierzesz 3-4scv jako mięcho i pushujesz. Znów wszystko zależy od micro. 3rpry załatwiają kwestię zelotów/sentry. a marudy jadą stalki jak chcą. ok 8min powinieneś mieć opóźniony rprami stim. generalnie trudno jest przegrać tak grając. co innego jeśli kampisz w bazie i później przegrywasz bo on np szybciej zaexpi. mi te marudy ktoś podpowiedział jak nie mogłem ze srebra wyjść a teraz proszę, top gold i pokonuję platynę. warto też czasem zagrać 3rax na takiego tossa, ale to tylko na mniejszej mapie. najważniejsze imo to się uśmiechnąć do rprów, bo o nich zapomniano po ostatnim patchu, a przecież niwelują całkowicie problem FF na rampach.
aha, jeśli widzisz 3robo, to zrób trochę wiecej marinow na immo, ale jak jestes diamencik to wiesz takie rzeczy smiley.gif

[Edycja qasq - 01.05.2011 o 19:18]

PM Email
Endrew
Wiadomość [#149]: 01.05.2011 o 19:43

Spróbuję coś tymi reaperami powalczyć, jeszcze jakieś pomysły anyone?

PM Email
ac1d
Wiadomość [#150]: 01.05.2011 o 19:48

@qasq, ale nie niweluje problemu stalkerow. zreszta, jesli kolo jest w diamencie, to chyba etap top golda i playtyny ma juz za soba coolgleamA.gif

@sulp: problem z banshee jest taki, ze jesli "wpierw skupisz sie na tym, co strzela w gore", to w tym czasie colossy wyspawaja wszystko, co jest na ziemi, a to nie rozwiazuje problemu.

@endrew: hmm, przypuszczam, ze siedzisz na 2 bazach, skoro nie bangla z gazem (z drugiej strony, i vikingi i marudery to po 25 gazu za sztuke, gdzie toss musi robic stalki -50, sentry -100 i colossy -200, wiec nie wiem, czemu tak obsysasz w gazie). tak wiec, moze to zabrzmi trywialnie, ale "po pierwsze: zwieksz mase" ;-) dodatkowym pomyslem sa tez siege tanki: z range strzalu 13 sa duzo do przodu vs colossy. ghost tez nie na darmo ma EMP ;-)

PM Email
nozownik
Wiadomość [#151]: 01.05.2011 o 19:50

obejrzyj sobie na kanale TL na yt, mecze thorzaina (te na tylera i MC), odkąd ja zobaczyłem jak thorzain ochoczo rozpierdala deatballe, to doznałem olśnienia w TvP smiley.gif
co prawda ten mech push jest bardzo trudny, ale taktyka FE bio i fast upy, jest świetna smiley.gif polecam, ja też kiedyś miałem problemy z tosikami smiley.gif

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#152]: 01.05.2011 o 19:52

ac1d napisał
@sulp: problem z banshee jest taki, ze jesli "wpierw skupisz sie na tym, co strzela w gore", to w tym czasie colossy wyspawaja wszystko, co jest na ziemi, a to nie rozwiazuje problemu.

No i tossowi zostaną Colosy, a Terkowi banshee, i o to właśnie chodzi, ale w Diamencie to nie zadziała, to taki trik na ligę Silver potluczony.gif

PM Email
r3tsa
Wiadomość [#153]: 01.05.2011 o 19:56

ac1d napisał

Mass banshee jest nie do zajebania stalkerami.

PM Email
Crack
Wiadomość [#154]: 01.05.2011 o 20:07

Konto skasowane

r3tsa napisał
ac1d napisał

Zgadzam się, banshee > stalkery

Endrew
Wiadomość [#155]: 01.05.2011 o 20:27

ac1d napisał
@endrew: hmm, przypuszczam, ze siedzisz na 2 bazach, skoro nie bangla z gazem (z drugiej strony, i vikingi i marudery to po 25 gazu za sztuke, gdzie toss musi robic stalki -50, sentry -100 i colossy -200, wiec nie wiem, czemu tak obsysasz w gazie). tak wiec, moze to zabrzmi trywialnie, ale "po pierwsze: zwieksz mase" ;-) dodatkowym pomyslem sa tez siege tanki: z range strzalu 13 sa duzo do przodu vs colossy. ghost tez nie na darmo ma EMP ;-)

Viki 75 gazu afaik plus Medivaci 100 + upy.

Zazwyczaj gram 2 rax FE i albo pure bio albo bio+tanki, toss zazwyczaj atakuje w momencie gdzie mam jeszcze za mało jednostek.

r3tsa napisał

Nie chcesz jakichś customów pograć co by nooba z diamentu poduczyć conieco ? smiley.gif

PM Email
r3tsa
Wiadomość [#156]: 01.05.2011 o 20:36

Ja gram protossem xd ale prawie nigdy nie wygrywam z terranami grającymi banshee + cokolwiek samym groundem.

PM Email
Endrew
Wiadomość [#157]: 01.05.2011 o 20:47

r3tsa napisał
Ja gram protossem xd ale prawie nigdy nie wygrywam z terranami grającymi banshee + cokolwiek samym groundem.

Eeeeeeee, no o to mi chodziło, żeby sobie z imbatossem poćwiczyć :P

PM Email
r3tsa
Wiadomość [#158]: 01.05.2011 o 20:49

Raczej dużo z tego nie wyciągniesz, bo gramy w różnych ligach.

PM Email
qasq
Wiadomość [#159]: 01.05.2011 o 23:39

ac1d napisałz drugiej strony, i vikingi i marudery to po 25 gazu za sztuke, gdzie toss musi robic stalki -50, sentry -100 i colossy -200, wiec nie wiem, czemu tak obsysasz w gazie). tak wiec, moze to zabrzmi trywialnie, ale "po pierwsze: zwieksz mase" ;-) dodatkowym pomyslem sa tez siege tanki: z range strzalu 13 sa duzo do przodu vs colossy. ghost tez nie na darmo ma EMP ;-)

viking kosztuje 150/75, banshee kosztuje 150/100. banshee robi się 60s, stalker chyba 37. Sensownym rozwiązaniem jest robienie banshee z nie więcej jak 2 starportów, a więc na grową minutę ja zrobię 2banshee, a ty ze swojego 4gatea zrobisz prawie 6/8 stalkerów z (chrono). Pomijam że Gateway nie kosztuje 100gazu.

vikiking robi się 42s, przy czym można robić 2x, w czasie 1minuty można więc zrobić 4viki.

ghst ładnie bije, ale oprócz emp nie nadaje się do niczego. zwłaszcza po nerfie 100shield/100mana. atomówka w ogóle nie grana, bo nie dość że komunikat ma każdy gracz, to jeszcze wielka czerwona kropa świeci na ziemi, no i trzeba namierzać chyba 10/15s żeby spadła, teraz porównajcie to sobie do fungala...... ktoś powie, raven i pdd = całkiem dobre, ale tech do ravena jest drogi jak smok. terran jest imba ale tylko do określonego czasu. i musi te okna wykorzystać, jeśli tego nie zrobi jest w czarnej dupie. najbardziej jest mi przykro jak oglądam jakichś koreańców TvP / TvZ i zerg np od początku idzie na baneling busta i praktycznie 99% gier wygrywa. albo jak widzę jak 1banelem rozpierdala 20marinsów przez nieuwagę gracza, który przecież jest w masters czy tam arcy. jak infestory walą jak chcą i co chcą. jak np BC są zjadane przez coruptory. i to pokazuje że tak naprawdę balans w sc2 nie istnieje. rasy i ich taktyczne możliwosci się zazębiają jak tryby w machinie. na początku terrek ma silne mariny, jak zerg zrobi banele => terrek jest w dupie. terrek robi heliony => zerg jest w dupie. zerg robi muty=>terr jest w dupie. terr zrobic thory =>gg przez magicbox, terr zrobi mariny ze stimem => zerg wiecej baneli i gg. dlatego ja idę w kazdej grze w masę od początku i rushuje. jak się uda to fajnie, jeśli nie wygrałem w 20minucie => gg i następna :-) jebac wygrywanie, liczy się adrenalinka. gadanie dziś ze to czy tamto jest imba a to do zmiany itd jest bez sensu, bo nic nie zmieni, mimo że to prawda...
<troll alert> sc2 to zręcznościówka a nie rts</troll alert> kompletnie różna mechanika gry każdej rasy, komplenie różne jednostki dostępne w tym samym czasie. jedyne co ja uważam za sensowne, ku uciesze wszystkich tutaj trolków lolków = zrobienie ograniczeń dla każdej z lig i robienie balansu na każdym takim etapie.

każdy pisząc zapomina że SC2 kupił dla przyjemnosci. nie można ganić innych za to że piszą że coś jest imba, bo jeśli na nizszych poziomach z czyms sobie nie radzą, to to wlasnie jest imba. i nie (wulg.)cie za przeproszeniem, że o imbie moze mowic tylko pro, bo to jest tak jakbysmy dyskutowali o wysokich cenach paliwa, a padałaby głosy ze o cenie paliwa moze decydować tylko elita najbogatszych.

ps na koniec = ten co zapodał że banshee ownią tossa, daj z 5-10 repków jak to grasz, z chęcią popatrzę.
imo za 2-3 lata sc2 będzie zbalansowany, na razie to my jestemy królikami doświadczalnymi co widać z każdym kolejny buffem/nerfem. Ktoś gdzies tam cytował ze poprzednio blizz pisał o nerfie zetów z uwagi na rushe, a teraz to przywracają. jedna wielka zabawa i $$$ z turniejów i bandy małpek która chce być pro a nigdy nie będzie :-)

ave satan.

[Edycja qasq - 01.05.2011 o 23:46]

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#160]: 02.05.2011 o 00:04

Ravager

qasq: tylko blizz ma właśnie kasę z tych małpek chcących być pro, a nie frajerów siedzących w platinum. Więc balans będzie na poziomie pro, ot co...

Co do twojego stylu gry - typowy terran...

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
REKLAMA
Strona 8 z 11.
Pierwsza     <<   <   ... | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :