Dziś jest: Niedziela, 19 maja 2019, godzina 18:36
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Terran

Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ...  >   >>     Ostatnia
r3tsa
Wiadomość [#101]: 15.01.2011 o 18:58

Konto skasowane

Ogarnij macro, albo przestań grać mmm.

nozownik
Wiadomość [#102]: 16.01.2011 o 00:51

Konto skasowane

apropo nie grania MMM, dochodzę do wniosku że mech terka jest kontrą na wszystko, produkujemy np. na 2base z 3-4 factorek, np 3 lub 2 z tech lab i 1 z reactorem
tank > heavy ground
hellion > light ground
thor > all ground and air
to tylko teoria

+ toretycznie niszczy cały ground
- jedyne co mi przychodzi do głowy to air, tzn mutale w Mboxie (jeśli thorów jest dużo to i tak rozwalą mutki) i Brood lordy (ale też thory w miarę w miarę)
+ upy są tańsze bo sam mech, nie trzeba kasy na piechotę

w sumie oprócz małej mobilności to nie widzę większych wad

nie mam pojęcia co może zrobic protoss, mass stalki?
muszę spróbowac tego

[Edycja nozownik - 16.01.2011 o 00:51]

r3tsa
Wiadomość [#103]: 16.01.2011 o 02:00

Konto skasowane

carrier/void ray by to zgniótł, ale miałem kilka terków grających ciężkiego mecha, trzeba to po prosty przemakrować i zagrać mass zealot + immo.

Miras
Wiadomość [#104]: 05.02.2011 o 11:20

Konto skasowane

TVP -> Toss moze isc :
4Gate - MM z przewaga marudow plus 1 bunkier dla pewnosci przy rampie - po odparciu toss przewaznie idzie w expa i dostawia robotic bo potrzebuje scouta teraz moment kluczowy - w zaleznosci od mapy idziesz expa tez albo techujesz prosto do kontry na colosy lub na HT, ale IMO terr jest rasa stwozona do bronienia sie wiec lepiej nie rzucac sie na pysk , sprawdz teren marudami postaw CC drugie w mainie by rzucic mula i przenosisz sie na naturala tam ze 2 bunkry i jedyne czego sie mozesz obawiac to latajace phonixy ale po wydaniu takiej liczby gazu na 4G z sentry malo prawdopodobne. NAJGROSZY PROBLEM TUTAJ TAK SAMO JAK W 3GATE ROBO to taki ze Terran nie ma dobrej kontry na mass zety/chargzety, jesli jest ich duzo to trzeba sie napocic mikro (czego ja akurat nie umiem i jest to dla mnie najgorsze co moze byc)
Zwroc uwagę, że maruder strzela wolniej od marina jest do wlasnie dosc czasu na wykonanie kroka w tyl w micro, majac grupe MM ze stimem (a jesli nie szedles jeszcze w fabryke ani starport) a tak jest bo 4 gate toss moze miec nawet i po 5 minucie to podstawa jest wykonanie odpowiedniego manewru marudami; musisz wpasowac sie dokladnie w jego strzal czyli krok dotylu i strzal ta sekunda ponad przerwy na jego salwe ma isc dokladnie na ten krok micro do tylu marudami, wyglada to tak wtedy jakby maruda strzelal bez przerwy w momencie jak tylko stanie , jesli nie wymierzysz tego timingu bedziesz tracil czas na step do tylu i sekunde ponad w miejscu czekajac na strzal. co sprawi ze Chargzety zjedza cie papa.

3Gate robo - chyba najpopularniejszy i wszechstronny, kolesie puszczaja tutaj zwykle 2 obsy albo haluycynacje voida , colosa, phonixa, jak widzisz jednego nie mysl odrazu o kontrze na to musisz zescanowac budynek. jesli idzie standard colosy to nie jest tak zle.. wiadomo co robic, problem bedzie z dysponowaniem mineralami, gaz poswiecisz na tanki i ravena jesli jest tam wiecej stalkow niz zetow, PDD potrafi przesadzic o bitwie, jesli jest wiecej zetow niz stalkow plus colosy to trzepiesz wiecej marudow i vikingow z medivacami,, najwazniejsza twoja bron tutaj to dropy. (widac to bylo ostatnio na IEM W Kijowie jak SJOW zadropowal na smierc white ra, dropujac go w 4 miejscach na raz. tamten ganial za nim ipoddal sie.) NIe uwazam ze czysty mech zalatwia wszystko.. czysty mech jest bardzo pozny, nie ktorzy z master terran mowia np. ze torr nie nadaje sie zupelnie na tossa chyba ze do dropa w mineral line, inni mowia ze tylko blue heliony na zety, prawda jest gdzies posrodku, widac to bylo w repach die star vs mana: terran potrzebuje zakladac containy barakmi. potrzebuje tanki i maaaaassss marrudy mariny na stimie,
Najwiekszy wedlug mnie problem to nie colosy ale polaczenie mass zetow, HT !!! i jeden lub 2 immo. tutej bez umiejetnego micro o ktorym mowilem wyzej przy 4 GATE lezysz. bo.. storma rzucac beda jednego w srodek mm dwa inne do tylu... zwroc uwage ze HT są WOLNIEJSZE I GDY TOSS SIE PRZEMIESZCZA IDA NA KONCU, zaden pro gracze nie atakuje tossa w miejscu zawsze w ruchu albo wymusza by ten doszedl do niego np. podczas oblegania naturala. mikrujesz armia mm na stimie strzal i do tylu tak by wyciagac pojedyncze i aby HT nie doszedl do pola rzucenia storma, na przedzie beda zety i stalki i tu nasza przewaga. (ten build jest wedlug mnie najtrudniejszym dla terrana wogole we wszystkich MU) jesli widziales ze idzie w te HT to kazdy ogarniety terr idzie ghosta. NIE ROB CLOCKA bo koles i tak bedzie mial obsa z armia i bedzie feadbackowal ghosty, PODSTAWA : EMP rzucasz nie w srodek tam gdize immo i zety ale tam gdzie HT po bokach albo od boku inaczej do widzenia. bo HT zada ci wieksza szkode niz nawet ta armia z tarczami , lepiej odebrac mu storma niz zdjac tarcze z immortala. Ty rzucajac muly bedziesz mial wiekszy przychud.. makruj expuj. nie szukaj scanem obsa to i tak nic z tym nie zrobisz szkoda tych 270 mineralow. juz lepiej poslac emp w niego niz scana. tego builida nie pokonasz od tak ani blue helionami ani czystym mechem ani mmm z ghostem. jesli jestes lepszy w marko i micro wygrasz jak przeciwnik lepszy to on wygra.. i szacun dla niego. daj mu duze GG.

2 Gate PUSH - moze byc w wersji proxy- jesli standardowy widzisz to z pierwszego scouta to rzucasz bunkier przy raxach i obronisz sie, jesli robi to proxy czyli nie widziales nic w jego mainie szukaj blisko swojego maina wracajac scvalem, ja generalnie na malych mapach walluje sie nawet na tossa bo mialem juz takich sepcjalistwo nawet z diamentu co na xel naga caverns puszczali takie rushe. Jak wpuscisz probe do maina i tam w koncie postawi ci pylona to twoja tylko wina mo masz zawsze poslac scv aby ganiala ta probe do czasu az s(wulg.)i z bazy, Jak widzisz ze buduje Ci sie pylon w bazie nie odpuszczaj wydobycia tylko rzucaj tak jak kolega powiedzial dalej rax i bunkier. tossi nie robia tego all inowo ale w celu opoznienia wlasnie tobie ekonomi i wyciencia scv. Nie traktuj tego jak z tarcza albo na tarczy, Docen bunkry - reperowane nawet 1 scv są nie samowite, nie dostawi w bazie 3 gate bo to dla niego bylo by samobojstawo. Mariusze pompowane z raxow do bunkrow zrobia swoje.

1Gate exp - ryzykowne dla niego ale na duzych mapach decyduja sie, przyczym obok gate stawiaja forge i daja canona z tylu- przewaznie nie miales tez tylko jednego raxa a to znaczy ze masz wiecej woja niz on, marudy beda teraz dla niego zmorą mecz go - albo gg albo expujesz rowniez - nie rzuci sie tak szybko do ataku z tego jednego gata: )
.
1 Gate StarG (VOID -Phonix) przewaznie teraz phonixy, przewaznie na scrap station -koles idzie w jednego voida bedzie latal do okola by denerwowac scv. ladowac sie niszczac suply i nie poozwalajac na budowanie expa. w Tym czasie przewaznie w bazie idzie w kolejne gaty (7-8) i bedzie przekopywal sie do ataku po prostej zamiast na okolo, jednoczesnie expiac. ale to juz pooozniej. voida eliminujesz rozstawiajac po 3 mariny dookola mineral line, poswiec stima na to jesli trzeba, podpusc go, przygotuj sie za chwile na mocny pusz oparty na zetach, jesli to beda phonixy stim mariny w wiekszej grupie obok siebie, bunkier w mineral linie nic ci nie da. najgorszer co mozesz zrobic to dac 3 raxy i oprzec sie teraz na mmm bo nie bedziesz sie ganial za fenixami lub voidami goscia, wszystko zalezy co bedzie techowal.

ukryte DT gdzies na innym krancu mapy , sprawdzic to najlepiej lecac vikingiem do okola gdizes w poszukiwaniu ninja expa lub reaperem, jak nie zobaczysz w pore to gg. bo stracisz zbyt duzo kasy na scany zamiast rzucac muly.

[Edycja Miras - 05.02.2011 o 11:21]

www.modernclub.pl <-- nauka języka na skype
Skibi
Wiadomość [#105]: 04.03.2011 o 12:57

Konto skasowane

dzisiaj zagrałem równie emocjonującą grę z jakimś master tossem na delta quadrant, postanowiłem troche go poharrasować na początku mariny + maruderzy. wy*** ałem mu ponad 15 prob które rzucił na mnie, jak już jego wojsko całkiem stopniało, ledwo wybronił, był to pierwszy atak, później jeszcze +/- 5 prob udało mi sie ubić, co daje razem 20 prob ubitych, w międzyczasie postawiłem sobie expa i spokojnie techuje do medavikow, po chwili koleś wp*** dala mi sie dość sporą kulką zety/stalki/sendry i ubija expa, koniec końców dostałem sromotny w(wulg.), no i tutaj rodzi się pytanie, jakim cudem (wulg.) po stracie tylu PROB koleś jeszcze ma kase żeby zrobić sobie tyle woja i drugiego nexa w bazie, nie ogarniam tego za(wulg.)a, przecież jakby terr albo zerg stracił 20 scv/dronów to może od razu wychodzić z gry, granie tossem w ogóle wymaga jakiegoś skilla albo myślenia? czy możesz grać jak ciota ale chromo i warp i tak wygrają dla ciebie gre? (wulg.)e nie gram już w to gówno faworyzujące debili i no skillów.

//edit: wulgaryzmy

[Edycja mateuszwaracki - 04.03.2011 o 14:03]

Bronz to nie liga...Bronz to mentalność coolgleamA.gif

Starcraft One Account coolgleamA.gif

Starcraft II Account coolgleamA.gif
Crack
Wiadomość [#106]: 04.03.2011 o 13:45

Konto skasowane

Weź zapodaj repa, chętnie to zobaczę,

//edit: zduplikowany post

[Edycja mateuszwaracki - 04.03.2011 o 14:03]

Asmodan
Wiadomość [#107]: 04.03.2011 o 14:04

Konto skasowane

//przeniesione:

r3tsa napisał
Cool story bro.

Przeklejka z NW? :X

Masz repa?

[Edycja mateuszwaracki - 04.03.2011 o 14:05]

Sickstee
Wiadomość [#108]: 04.03.2011 o 14:15

Konto skasowane

wtf is goin on?biggrin.gif

Skibi skopiował posta mrGreg'a z NW jako grającego Tossem, który ma problem z terranami, a teraz to jest przerobione jakby grał terranem i miał problem z tossem?

WTF?!?!biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

EDIT:
oh...nvm biggrin.gif już widzę co się tam dzieje :~~~~D

[Edycja Sickstee - 04.03.2011 o 14:18]

"Jeśli mierzysz w gwiazdy, możesz wdepnąć w gówno, ale jeśli mierzysz w gówno, na pewno trafisz w gówno." Wiktor Zborowski

http://eu.battle.net/s(...)ickstee/
Skibi
Wiadomość [#109]: 04.03.2011 o 15:10

Konto skasowane

hehe widać że przynajmniej @Sickstee ma tu poczucie humoru biggrin.gif

Bronz to nie liga...Bronz to mentalność coolgleamA.gif

Starcraft One Account coolgleamA.gif

Starcraft II Account coolgleamA.gif
szalik
Wiadomość [#110]: 11.04.2011 o 10:51

Konto skasowane

Cześć własnie zacząłem 1 raz w życiu grać w SC 2 i mam takie pytanie do was. Bo głównie gram w stylu 4 baracs reaktory i maxuje marines/maruders i do tego 4-5 promow z góry. Kilka razy udało mi się nawet wygrać. Ale jeżeli dojdzie do momentu stagnacji i runda przeciągnie się do powiedzmy 20 minut to już mam problem co zrobić.
1Najbardziej dobijają mnie niewidzialne jednostki wroga. Jak mozna je wykrywać oprócz kruków co kawałek i wieżyczek ?
2 I jak najlepiej się rozbudować po maksie marines jeżeli to nie pomaga ? Iść powoli w thory czy może najlepiej w jakieś inne jednostki ?
3. No i trzecie pytanie moje dotyczy walki w powietrzu. Wiem że banshee atakuje tylko z powietrza ale czy ewentualnie warto je robić ? Czy lepiej vikingi ? Co do osłony z powietrza ?
I ostatnie. Czy warto robić ghostów ?

Wiem, z czasem będzie lepiej bo trening czyni mistrza ale chciałbym chociaż mieć jakieś wskazówki.
Dziękuję.

Sulphuriell
Wiadomość [#111]: 11.04.2011 o 11:52

Konto skasowane

Czy warto to, czy warto tamto. Ziomuś, to zależy od tego co robi przeciwnik, jaką rasą gra itd. itp. Jak myślisz, że na ślepo będziesz napieprzał w kółko ten sam build i za jakiś czas będziesz "dobry" to się grubo mylisz.

Terran ma 4 rodzaje detektorów:
turrety
raven
scan
emp

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Duppon
Wiadomość [#112]: 11.04.2011 o 12:06

Konto skasowane

Poszukaj se, kurwA...

http://wiki.teamliquid(...)Strategy

VelOCity#1448
r3tsa
Wiadomość [#113]: 29.04.2011 o 01:11

Konto skasowane

This Terran strat (3 rax before orbital for those who haven't watched the replay) is really in my opinion the most effective cheese of the game (works against all races) for how hard it is to execute.

I had never played more then 10 games as terran and decide to try it out on the ladder with a "friend invite" 7h account. I got to high master (top600 EU) in 60 games (that's higher than my main protoss account which I've been playing since release...).

Razor
Wiadomość [#114]: 29.04.2011 o 15:04

Konto skasowane

Mnie ostatnio dobijają infestory - to gówno owni wszystko - marine tank no problem 2 fungale ,pół armii w pizdu ,mech no to neural ,ghost - e tam (wulg.) jakie EMP ,przecież fungal uniemożliwia używanie zdolności (i ma taki sam zasięg ,a zerg zrobi więcej tego niż T ghostów) ,cloak to no sense 1 fungal i cloak unit is dead - to jest naprawdę chore. Blizz mógłby się zdecydować co ma ta zdolność robić ,czy ma zabijać rine i bio ,czy ma niszczyć mecha i air ,czy ma blokować zdolności ,mieć detecta ,a może zatrzymywać ruch - no ludzie to jest bezsensu ,że jeden unit ma zastosowanie wszystkich casterów w tej grze praktycznie. Ja rozumiem zerg słaby i w ogóle...

NOT
Jak scoutnie atak to zwykle ten już nie wyjdzie.

[Edycja Razor - 29.04.2011 o 15:05]

Sulphuriell
Wiadomość [#115]: 29.04.2011 o 16:38

Konto skasowane

No to w takim razie nich się też blizz zdecyduje, na co ma być dobry marin - wali w air, wali w ground, owni wszystko poza dosłownie kilkoma jednostkami w grze ^^. Zerg ma aż 2 w miarę uniwersalne jednostki - Mutaliska i Infestora, terran ze swoim Marianem i Goliatem w wersji inspired by Pudzian raczej nie zostaje z tym w tyle.

Razor
Wiadomość [#116]: 29.04.2011 o 16:41

Konto skasowane

yyy wolę mieć uniwersalne T2 ,które się przydaje bardziej ,więc wsadź sobie w dupę tego marine ,zwłaszcza ,że nie blokuje się nim zdolności i bardzo ciekawe ale chyba marine nie ma żadnej detekcji ,potrzeba nim micrować (tak wiem zergu nie wiesz co to micro) I popatrz infestor owni praktycznie all. Jest tak samo dobry jak ghost ,HT ,raven i sentry razem wzięte.

[Edycja Razor - 29.04.2011 o 16:46]

Sulphuriell
Wiadomość [#117]: 29.04.2011 o 17:27

Konto skasowane

biggthumpup.gif

Nie musisz się wyżywać na mnie tylko dlatego, że jesteś nieudacznikiem, który nie potrafi użyć EMP

Razor napisał
Jest tak samo dobry jak ghost ,HT ,raven i sentry razem wzięte.

Kurwa, jak to dobrze mieć taką jednostkę hahaha.gif

r3tsa
Wiadomość [#118]: 29.04.2011 o 17:32

Konto skasowane

Imo infestor jest najlepszy casterem obecnie, FG jest lepsze od storma.

Sulphuriell
Wiadomość [#119]: 29.04.2011 o 17:51

Konto skasowane

Przed ostatnim patchem Infestor też był najlepszym casterem - dłuższy stun dało się świetnie wykorzystać, choć faktycznie w ZvP Infestor był dużo gorszy niż jest teraz.

Co nie zmienia faktu, że T ma jednostkę stworzoną specjalnie po to, żeby wyłączać z gry innych casterów, oraz tego, że neral jest naprawdę efektywny tylko w przypadku przejęcia thorów (mówię o ZvT), a fungal jest naprawdę świetny tylko na mariny. Teraz terranie się plują, bo odkryli, że muszą scoutować i nie mogą zawsze i wszędzie pompować riny z kilku raxów. Tak naprawdę, jak T poleci np Maraudery + Tanki + Raven + Medivac itp. to i bez EMP się obejdzie

[Edycja Sulphuriell - 29.04.2011 o 17:51]

Razor
Wiadomość [#120]: 29.04.2011 o 17:59

Konto skasowane

yy popatrz sobie ,że fungal też wyłącza wrogich casterów z gry no chyba ,że nie potrafisz powtórzyć czynności co 4 sekundy i wiesz jak mi rzuci ghost EMP ,bo zerg łaskawie zaniedbał APM na wojsku to nie moja wina ale zwykle kończy się to fungalem na ghostach ,dlatego też co dziwne trzeba robić cloak - np na HT nie potrzeba mi tego ;/

[Edycja Razor - 29.04.2011 o 17:59]

REKLAMA
Strona 6 z 11.
Pierwsza     <<   <   ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :