Dziś jest: Niedziela, 19 maja 2019, godzina 18:35
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Terran

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ...  >   >>     Ostatnia
Skibi
Wiadomość [#81]: 28.12.2010 o 22:28

Konto skasowane

ShadowDancer Ty jesteś naprawdę największym bucem na tym forum O_O Naucz się czytać ze zrozumieniem dla Twojego dobra - taka rada na przyszłość...

Dla pokazania ułomności Twojego IQ lekkie przypomnienie z Wikipedii:
W tradycyjnej (szkolnej) klasyfikacji wyróżnia się 10 części mowy: rzeczownik, przymiotnik, czasownik, liczebnik, zaimek, przysłówek, przyimek, spójnik, wykrzyknik, partykuła.
Rzeczownik – odmienia się przez przypadki i liczby
Czasownik – odmienia się przez:
osoby (trzy osoby w liczbie pojedynczej i mnogiej – 1. ja, my, 2. ty, wy, 3. on, ona, ono oraz oni, one);

A teraz na przykładzie Twojego zacofania:

urlich pisze:
Co robić gdy proxy jest wyscoutowane w momencie gdy pylon jest skończony i a w gate w 1/4 warpowania? rzuciłem 5 scv do pylona, 2 za probką, i 1 do stawiania bunkra, tyle że w między czasie probka dostawiła 2 kolejne pylony, koleś zrobił 2 zety i zaczął mi kosić scv.

Ja mu odpisuje że strat Twój jest o kant dupę rozbić polonizująci wypisująć moje argumenty
Ty mi odpisujesz w ten sposób:
ShadowDancer napisał
Skibi napisał
Koleś jest rushowany tak ? Bierze 7/8 erek do odparcia rusha tak ? Wydobycie mu spada o około 50% z tego powodu tak ?.
I teraz skąd koleś weźmie 300 minsów i dodatkowe 3 scv do zbudowania 3 bunkrów..

A gdzie ja napisałem, że bierze 7/8 scv? Może ty sobie to wyobrażasz, ale ja tego nie napisałem. Po co ma brać 7 scv, jak zealot będzie mógł co najwyżej ponaparzać w bunkier, a do leczenia wystarczą 2-3 scv?

Koleś jest rushowany - słowo "koleś" czyli 3 osoba liczny pojedynczej, czyli ON
Bierze 7/8 erek do odparcia rusha - słowo "bierze" - czyli 3 osoba liczny pojedynczej, czyli ON
Wydobycie mu spada o około 50% - zwrot "mu spada" - czyli 3 osobię liczny pojedynczej, czyli JEMU
I teraz skąd koleś weźmie 300 minsów - zwrot "skąd koleś weźmie" dotyczy się 3 osoby liczny pojedynczej czyli ON.

Więc czy moje stwierdzenia dotyczyły się Ciebie ? Czy ja coś wyobrażałem ? Litości człowieku idź kopnij w kalendarz i zrób przysługę dla ludzkości...

Bronz to nie liga...Bronz to mentalność coolgleamA.gif

Starcraft One Account coolgleamA.gif

Starcraft II Account coolgleamA.gif
r3tsa
Wiadomość [#82]: 28.12.2010 o 22:48

Konto skasowane

Może niech lepiej urlich się tu wypowie, bo ja zrozumiałem (i pewne większość czytających także), że on zapytał o lepsze rozwiązanie niż rzucanie 7-8 roboli na pylony. Nic do Ciebie nie mam ale w tej chwili robisz z siebie kretyna.

urlich
Wiadomość [#83]: 28.12.2010 o 23:29

Konto skasowane

Wow, widzę że wywołałem trochę dyskusji :-). Po części merytorycznej, po części flame'owej, ale jednak smiley.gif.

A więc podsumowując:
Gram standardowe 10 suply 12 rax, koles gra 10 proxy pylon i od razu 2 gaty.
Chronoboostowane gaty wypuszczaja zeta minimalnie przed moim pierwszym marinem, chwile po moim pierwszym marinie wychodzi zet z 2 gate'a.

Moja odpowiedź była taka że puściłem 2 scv za jego probką i około 4-5 (już teraz nie pamiętam, a repka niestety nie zapisałem) do niszczenia pylona. Przeciwnik swoją probką po prostu uciekał przed moimi scv i w odpowiednim momencie dostawił 2 pylona i znowu uciekł w między czasie udało mi się postawić bunkier pomiędzy gazem a CC (tu nie pomyślałem o tym żeby postawić go w środku, może faktycznie było by lepiej. Opp oczywiście poszedł ciachać scv z drugiej strony, więc ograniczył mi pół wydobycia (musiałem te scv zabrać z niepilnowanej części). W między czasie, zanim zdążyłem wybudować 2 raxy opp miał już 4 zety vs moje 2 mariny Rzucił się wszystkim na mnie i zaatakował 1 zetem bunkier a 3 scv go naprawiające. W końcu wyrżnął mi prawie wszystkie scv i tyle mnie w tej grze widziano. Domyślam się że idzie się przed tym spokojnie obronić, bo nikt na wysokim poziomie tego nie gra - co za tym idzie nie jest skuteczne, więc po prostu postanowiłem sięgnąć po radę bardziej doświadczonych graczy. Mi brakło pomysłu smiley.gif

No i oczywiście chodzi mi o optymalne zachowanie w takiej sytuacji, jeśli wysłanie x scv do walki nie było optymalne (a co widać po efektach, raczej nie było biggrin.gif) to oczywiście nie trzeba brnąć w ten sposób obrony i śmiało można podać inny.

Opcja z bunkrami w tym przypadku odpada, ponieważ gate'a wybudował przy krzakach (blistering sands) więc nie było możliwości otoczenia go, poza tym zaraz postawił drugi.

I jeszcze jako ciekawostka, co się dzieje z zetem wyprodukowanym w otoczonym przez przeciwnika gate?

Switch_0n
Wiadomość [#84]: 28.12.2010 o 23:30

Konto skasowane

IMO najlepiej nie dopuścić do takiej sytuacji. A jak już zobaczysz jednego gate'a to powiniennes mieć baraki.
Kiedy on wpadnie Ci tym zetem mając jednego marina zabij próbkę i staraj się micrować.
Jeżeli zignoruje twój atak i zacznie wybijać proby, hmm... Zaatakuj go scv'ami i marinem, a do tego czasu mikruj marinem.
Później będziesz miał 2 mariny.

Możesz takze, skupić rage'a zetów na 1 marinie, a drugim bić pylona.
Choć w sumie to taka trochę beznadziejna sytuacja, jak będzie miał więcej niż jednego zeta to gg.

SwitchOn#639
urlich
Wiadomość [#85]: 28.12.2010 o 23:34

Konto skasowane

No właśnie chodzi o to że nie potrafię nie dopuścić do takiej sytuacji, koleś ma pierwszego zeta w momencie mojego pierwszego marina, a drugi zaraz po nim bo jedzie z dwóch chronoboostowanych gate'ow. W między czasie dostawia mi dodatkowe pylony do ochrony energi gateow

ShadowDancer
Wiadomość [#86]: 28.12.2010 o 23:42

Konto skasowane

urlich napisał
Podejrzewam że gdybym nie spanikował, a miał przemyślany plan co robić w takiej sytuacji, skończyłoby się inaczej, więc stąd moje pytanie. Jak gracie i co dokładnie robicie gdy wyscoutujecie takie cudo?

ShadowDancer napisał
Nie jestem jakimś ekspertem, ale np dosyć tanio, bo kosztem 300 minerałów(3 bunkry) możesz mu całkiem zablokować wyjście z gatewaya biggrin.gif

Skibi napisał
To Ty chyba nie zrozumiałeś albo starasz się nie zrozumieć -.-

Koleś jest rushowany tak ? Bierze 7/8 erek do odparcia rusha tak ? Wydobycie mu spada o około 50% z tego powodu tak ?.

I teraz skąd koleś weźmie 300 minsów i dodatkowe 3 scv do zbudowania 3 bunkrów..

Fakt, poziom forum spada

na ryj...

urlich: imo w ogóle nie ma sensu bawić się w niszczenie tego probami, to jak widzisz proxy gate od razu dostaw 2gi rax, 2 bunkry pełne marines powinny wystarczyć, potem robisz reactory i jedziesz marudery. Ważne jest ustawienie budynków - bunkier musi przylegać do wszyskiego innego - tak samo możesz postawić raxy tak, żeby nie dało się przebić do mineral line(supply w dziury między minerałami) i jeśli będziesz repairował to powinieneś to przetrwać.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Switch_0n
Wiadomość [#87]: 29.12.2010 o 00:26

Konto skasowane

A tak w ogóle często zdarzają się Tobie takie sytuacje ?
No bo najłatwiej to niepozwolić probce zbudować pylona, bez pylona nie ma gate'ów.

SwitchOn#639
ShadowDancer
Wiadomość [#88]: 29.12.2010 o 01:02

Konto skasowane

@up: raczej ciężko jest niepozwolić zbudować pylona...

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Switch_0n
Wiadomość [#89]: 29.12.2010 o 21:35

Konto skasowane

rzeczywiście, lecz jeżeli opp postawi Ci pylona w bazie, to w końcu będziesz miał zawallowane wejście i próbka nie ucieknie.
Na początku zrób raz czy dwa razy obejście bazy i sprawdź czy nie masz proxy.
Jak już uwięzisz tą złą probkę w mainie lepiej posłać wszystkie scv'y żeby ja zniszczyć.
Kolejna już nie wejdzie, a pylona zniszczysz marinami.

Wystarczy "tylko" zescoutować =)

SwitchOn#639
ShadowDancer
Wiadomość [#90]: 30.12.2010 o 01:03

Konto skasowane

Przy standardowym buildzie[przynajmniej dla mnie] terka(9 supply, 10 scout, 11 rax) na steppes of war odkryjesz proxy dopiero, gdy oba gaty będą się już budować. Imo niezłym pomysłem jest postawienie 2-3 bunkrów i oprócz repairowania ich będzie możliwa przesiadka.

Zresztą nawet jak zaangażujesz 10 scv do gonienia probki, to dobry gracz ucieknie przy niewielkich stratach w hp.

ONLY ROCK'N'ROLL

urlich
Wiadomość [#91]: 02.01.2011 o 18:03

Konto skasowane

Jako że ostatni temat pozwolił mi zdobyć kilka nowych wniosków i wywołał momentami nawet konstruktywną dyskusję, zwrócę się do Was z kolejnym problemem smiley.gif.

Znów TvP, tym razem chciałbym spytać co gracie vs mass zetów i setry w mid game (w late dochodzą ht lub kolosy zazwyczaj, ale nie to jest moją bolączką akurat).

Zazwyczaj vs toss gram po prostu standardowe mmm z ghostami gdy pojawiają się ht i vikingami gdy są kolosy. Problemem jest kiedy przeciwnik gra mass zetow z szarżą i sentry. Dostałem kupę forcefieldów za plecy przez co nie mam jak micrować, a zety mnie zjadają. Kiedyś myślałem żeby zrobić jakieś chore mass banshee, ale plany raczej odpuściłem, strasznie głupie się to wydaje, a w dodatku jest zbyt duże ryzyko że przeciwnik to wyscoutuje observerem i zdąży się odpowiednio przygotować, a wtedy to już jest kompletny koniec gry smiley.gif.

Rocket.
Wiadomość [#92]: 02.01.2011 o 19:12

Konto skasowane

Przestań grać nudne MMM, a zacznij grać czystego mecha. Blue Helliony bez trudu sobie poradzą z zetami, czołgi i thory mają dość duży zasięg, a thory dodatkowo niszczą forcefieldy.

Razor
Wiadomość [#93]: 02.01.2011 o 19:18

Konto skasowane

Taka rada - mass hellion with blue flame ,a z bardziej uniwersalnych to marudery z wejściem w maruder + medivac. Ew. jeśli NIE MA robo to robisz ghosty z emp i cloak. Podchodzisz i eliminujesz całe wrogą energię oraz robisz tym dropa : ).

r3tsa
Wiadomość [#94]: 02.01.2011 o 19:28

Konto skasowane

Pure marauder owni tossa sad.gif

Razor
Wiadomość [#95]: 02.01.2011 o 22:17

Konto skasowane

HT owni terka i to nie wina terran ,że rzadko idziecie w 2 gate twilight na terka. Kolejny sposób - skończ grę w 6 minut atakiem pierwszymi maruderami ,wiem wiem na lepszego tossa nie podziała ale często są tak pewni siebie ,że nie wyślą probe.

Tikulti
Wiadomość [#96]: 15.01.2011 o 18:14

Konto skasowane

Może mi ktoś dać radę jak grać z tossem tak od około 10 minuty gry . Zazwyczaj do tego czasu mam 2 medivaci + mariny i marudery. Jeśli koleś się przed tym wybroni to nie mam zielonego pojęcia jak go ugryźć. Koleś mnie nie kontruje tylko non stop się rozwija , ja staram się mu przeszkodzić , ale coraz trudniej to wychodzi ( wszędzie niewidzialny zwiad) . W końcu przychodzi do mnie mega horda w postaci kilku kolosów , kilkunastu zetów i morza stalkerów która po prostu się po mnie przejeżdża. Jak ugryźć tossa w late game ?

Duppon
Wiadomość [#97]: 15.01.2011 o 18:17

Konto skasowane

Nukami.

VelOCity#1448
zbigr
Wiadomość [#98]: 15.01.2011 o 18:30

Konto skasowane

Poprostu poddaj sie.
tossowi to się należy jeżeli tyle przetrwał

Switch_0n
Wiadomość [#99]: 15.01.2011 o 18:35

Konto skasowane

Wystarczy mass marines z upami, a zresztą :

Vengance napisał

Ja gram terranem, i z tego powodu daje zawsze tylko a-move i samo mi sie wygrywa. W końcu po to jest ta rasa.

SwitchOn#639
Duppon
Wiadomość [#100]: 15.01.2011 o 18:38

Konto skasowane

Zbuduj kilka banshee na cloku, vikingami wystrzelaj obsy i spokojnie bij tossa.

VelOCity#1448
REKLAMA
Strona 5 z 11.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :