Dziś jest: Środa, 21 października 2020, godzina 06:03
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Terran

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
uri
Wiadomość [#61]: 21.10.2010 o 12:19

Konto skasowane

kazda taktyke da sie dowolna inna taktyka skontrowac... na poczatku smiley.gif problem pojawia sie jak trafisz na rownego sobie lub lepszego.
4 gate nic niemowi jeden pojdzie w stalki drugi w zety trzeciw w mix a 4 postawi 4 gety na widowku a pojdzie w VR smiley.gif

lsh
Wiadomość [#62]: 21.10.2010 o 12:53

Konto skasowane

no i tu wracamy do podstaw gry czyli scoutingu smiley.gif
Ja np. preferuje oblot wrażej bazy reaperem (ami) czy puszczenie 1 vikinga na przelot po mapie aby sprawdzić czy przeciwnik gdzieś się z tajniaka nie expi smiley.gif.

"If the guns are churnin', your ass is burnin'. If the guns are blazin', you ass is... erasin'. I don't know, what do you want from me? " - anonymous Siege Tank gunner.
"generalnie melee dps powinno stać za bossem na rajdzie, żeby ich tank pianą nie obryzgał jak dostanie enrage"
Miras
Wiadomość [#63]: 01.12.2010 o 00:44

Konto skasowane

gram z zergiem który zawsze kradnie mi gaz, wlezie tym samym dronem ktorym scoutuje, na początku zanim ja jeszcze dokoncze gdzies walla stawiac. Wnerwia mnie to nie milosiernie, bo blokuje mnie i scoutuje, a jak ja posylam mariany do oczyszczenia gazu. to juz zerglingami mi atakuje wall i w ten sposob ogolnie zawsze sie opozniam i jestem zmuszony do wywalania kasy tam gdzie nie chcę. Jak to z kontrowac, aby jakos wykozystac to na swoja strone, albo nie pozwolic mu zablokowac mi gaz.?

[Edycja Miras - 01.12.2010 o 00:45]

www.modernclub.pl <-- nauka języka na skype
Kris7
Wiadomość [#64]: 01.12.2010 o 02:02

Konto skasowane

w tak wczesnej fazie gry (pierwsza skautująca drona) mało kiedy potrzebujesz 2 gazów. Jeżeli ktoś mi kradnie gaz to nie zmieniam nic w strategii. Daję jednego marina do gazu i robię następnego do walla. Z czasem mając więcej marinów dorzucam ich do tępienia tej dronki przyssanej do gazu. Jeżeli chodzi o skaut to assymilator nie daje za dużego widoku. stawiam budynki zgodnie z moją strategią zwykle tam gdzie miałem je stawiać.

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
ItachiKP
Wiadomość [#65]: 01.12.2010 o 22:19

Konto skasowane

Ludzie pomóżcie! Gram terkiem i zazwyczaj wygrywam z zergami lub przynajmniej toczę wyrównaną grę. Całkiem nieźle radzę sobie też z cheesami np. 6-pool, proxy hatchery. Problem mam z jednym buildem zerga, z którym w żaden sposób nie mogę sobie poradzić. Jest nim baneling rush (przynajmniej tak mi się wydaje). Wygłąda to w ten sposób, że gdy ja mam dopiero zalążki armii np. 3 marines+2helliony (które za chwilę mam zamiar wysłać na harass) to na mój wall wpada ok 8 banesów + chmara zerglingów. Banesy niszczą supply depoty, a lingi dobijają resztę. Nawet, gdy to wyscautuje, to i tak nie wiem co robić. Próbowałem micrować tę armie hellionami lub starać się wziąść wybuch banesów na moje helliony, lecz obie te strategie nie przyniosły większych rezultatów. Proszę o rady lub repy jak się przed tym bronić. Z góry dziękuje smiley.gif

nozownik
Wiadomość [#66]: 01.12.2010 o 22:22

Konto skasowane

nie walluj się depotami, bo to jest zaproszenie do banelingbusta właśnie, tylko zrób sobie walla rax + fact + bunkier, a za nim np. starport smiley.gif
proste i zawsze działa, chyba że koleś zrobi ze 20 baneli, ale to już nie jest banebust, i zupełnie inna bajka smiley.gif
mam nadzieję że pomogłem, pozdro biggrin.gif

Kris7
Wiadomość [#67]: 01.12.2010 o 22:44

Konto skasowane

ja walluje się standardowo - 2 supply i baraki. W zależności od mapy raz przed banebustem broni mi się łatwiej raz ciężej. gdy wyskautuję busta - stawiam dwa bunkry za supply'ami (w zależności od mapy - raz zamyka to szczelnie przejscie nawet po zniszczeniu supply a raz nie. Gdy nie to staram się zakleić to przejscie - nie zawsze wychodzi to wtedy biorę scv do walki. Najważniejsze jednak jest zastawienie rampy marinami np trzema tak by bane'y musiały się rozbić. Poszukam jakiegos repa na którym bronię się przed zergiem w taki sposób to wrzucę.

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
Razor
Wiadomość [#68]: 02.12.2010 o 21:20

Konto skasowane

A ja tam na bane busta helliony stawiam + bunkry - strasznie mnie wkurza to ,że zergi płakały ,że tacy słabi i w ogóle ,a nawet nie popatrzyli ,że jako jedyni mogą produkować armie szybciej niż reszta - tak na początku jak i na końcu gry. Ehh ,szkoda mi tych reaper'ów - przynajmniej zerg musiał się czegoś bać :/

Gowa-san
Wiadomość [#69]: 02.12.2010 o 21:45

Konto skasowane

nozownik napisał
(...) zrób sobie walla rax + fact + bunkier, (...)

Ja bym zaproponował jeszcze ze 2 Planetary Fortress biggthumpup.gif

This is our F song,
Made it for U song,
You will C that,
We won't say K!
Razor
Wiadomość [#70]: 02.12.2010 o 22:55

Konto skasowane

Zrób sobie CC i postaw na rampie biggrin.gif - na stówę nie przejdą te bane. Później przeleć i już masz exp. albo przeleć obok bazy zerga i zmień w PF xD

[Edycja Razor - 02.12.2010 o 22:55]

urlich
Wiadomość [#71]: 27.12.2010 o 19:28

Konto skasowane

Dzisiaj udało mi się dokonać rzeczy niebywałej. Wyscoutowałem proxy gate i przegrałem :-).

Co robić gdy proxy jest wyscoutowane w momencie gdy pylon jest skończony i a w gate w 1/4 warpowania? rzuciłem 5 scv do pylona, 2 za probką, i 1 do stawiania bunkra, tyle że w między czasie probka dostawiła 2 kolejne pylony, koleś zrobił 2 zety i zaczął mi kosić scvsmiley.gif.

Podejrzewam że gdybym nie spanikował, a miał przemyślany plan co robić w takiej sytuacji, skończyłoby się inaczej, więc stąd moje pytanie. Jak gracie i co dokładnie robicie gdy wyscoutujecie takie cudo?

ShadowDancer
Wiadomość [#72]: 27.12.2010 o 21:35

Konto skasowane

Nie jestem jakimś ekspertem, ale np dosyć tanio, bo kosztem 300 minerałów(3 bunkry) możesz mu całkiem zablokować wyjście z gatewaya biggrin.gif

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Skibi
Wiadomość [#73]: 28.12.2010 o 13:59

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Nie jestem jakimś ekspertem, ale np dosyć tanio, bo kosztem 300 minerałów(3 bunkry) możesz mu całkiem zablokować wyjście z gatewaya biggrin.gif

Ciekawe skąd weźmie te 300 minsów i te 3 erki do budówania tych 3ch bunkrów... dzizas.. jak sam pisał że 7/8 erek ma już na starcie out do odparcia rusha

urlich:

Wszystko zachowałeś się prawidłowo więc nie ma tragedii biggrin.gif w przy rushu obojętnie z jakiej strony i przy jakim MU o win / loss decydują szczególiki szczególików więc ciężko tak napisać co źle zagrałeś. Podrzuć repa do zassania to obejrzymy i ocenimy ;] BTW: Nie napisałeś nic o żadnych Marinach, a powinieneś je mieć je bardzo szybko i mini mikrować ;]

Bronz to nie liga...Bronz to mentalność coolgleamA.gif

Starcraft One Account coolgleamA.gif

Starcraft II Account coolgleamA.gif
ShadowDancer
Wiadomość [#74]: 28.12.2010 o 14:01

Konto skasowane

Ty mojego posta nie przeczytałeś, czy nie zrozumiałeś? Wystarczy 3 scv postawić bunkry pod gatewayem tak, żeby zealot nie mógł wyjść.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Skibi
Wiadomość [#75]: 28.12.2010 o 14:09

Konto skasowane

To Ty chyba nie zrozumiałeś albo starasz się nie zrozumieć -.-

Koleś jest rushowany tak ? Bierze 7/8 erek do odparcia rusha tak ? Wydobycie mu spada o około 50% z tego powodu tak ?.

I teraz skąd koleś weźmie 300 minsów i dodatkowe 3 scv do zbudowania 3 bunkrów..

Chyba z kosmosu biggrin.gif No chyba że Twój genialny strat zakłada budowanie bunkrów po kolei jednym scv (wtedy 2 ma zaoszczędzone).

Przy rushu i odpieraniu probami / dronami zawsze brakuje $ więc... No chyba że w bronzie się cheesuje w 10 minucie i masz 1k nadwychy ;)

Bronz to nie liga...Bronz to mentalność coolgleamA.gif

Starcraft One Account coolgleamA.gif

Starcraft II Account coolgleamA.gif
r3tsa
Wiadomość [#76]: 28.12.2010 o 14:37

Konto skasowane

Imo na takim etapie nie odciąga się scv od minsów, więcej straty niż pożytku.

urlich
Wiadomość [#77]: 28.12.2010 o 16:19

Konto skasowane

to co radzisz ? Szybkie 2 bunkry (1 nie wybronisz calego mineral line)? W koncu tych zetow sie namnoży tyle że i tak nas rozniosą

ShadowDancer
Wiadomość [#78]: 28.12.2010 o 18:01

Konto skasowane

Skibi napisał
Koleś jest rushowany tak ? Bierze 7/8 erek do odparcia rusha tak ? Wydobycie mu spada o około 50% z tego powodu tak ?.

I teraz skąd koleś weźmie 300 minsów i dodatkowe 3 scv do zbudowania 3 bunkrów..

A gdzie ja napisałem, że bierze 7/8 scv? Może ty sobie to wyobrażasz, ale ja tego nie napisałem. Po co ma brać 7 scv, jak zealot będzie mógł co najwyżej ponaparzać w bunkier, a do leczenia wystarczą 2-3 scv?

ONLY ROCK'N'ROLL

Unknown_Hero
Wiadomość [#79]: 28.12.2010 o 18:09

Konto skasowane

Po pierwsze przy wszelkiego typu rushach postaraj się zabić probkę żeby nie mógł dalej budować, budynki zostaw na razie - zbieraj minerały.
Nie techuj, postaw 2 i 3 baraki tak szybko jak tylko zdołasz.
Zrób dużo podstawowych jednostek, w tym przypadku mariny.
Jeżeli on ma tylko 1 gatewaya w Twojej bazie, a Ty będziesz robił mariny z 3 baraków to go wytniesz.
Wtedy szybka kontra - on będzie bardziej do tyłu z ekonomią po nieudanym ruschu niż Ty.

r3tsa
Wiadomość [#80]: 28.12.2010 o 20:35

Konto skasowane

Ja bym dostawił drugi barak, z jednego bym trzepał marines, a z drugiego marudery i wsio, z dobrym micro wystarczy jeden bunkier, możesz go nawet postawić w środku minsów ;o

REKLAMA
Strona 4 z 11.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :