Dziś jest: Środa, 21 października 2020, godzina 07:12
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Strategie Terran

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
cl3arsky
Wiadomość [#21]: 17.07.2010 o 20:02

Konto skasowane

Możesz także poszukać różnych buildów, potem wrzucić sobie je bo YABOT'a i trenować. Chyba najlepszy sposób na naukę build orderów.

Vagon
Wiadomość [#22]: 17.07.2010 o 21:23

Konto skasowane

Dzięki za odpowiedź.
Nie szykujecie w przyszłości osobnych działów gdzie można by było postować tylko repy?

jeszcze to pytanie i kończe off top

Horses are BAD People
kwasior
Wiadomość [#23]: 06.08.2010 o 20:13

Konto skasowane

Spotkał się ktoś z Was z taktyka (nie jestem pro wiec nie użyję jakiegoś uber pro języka) zerga który 1sze co stawia to Niecka rozrodcza w trakcie jej budowy 2 dronki i akurat jak się niecka kończy jest 150 minerałów na 6 lingów .Wiem wiem większość pomyśli phi wall i po sprawie ale on tym wpada jak ja dopiero konczę baraki wiec co mi to da jak i tak go zniszczy i gg , jak sie przed takim czymś bronić (scouta zrobilem scv ktora zbudowala suply i akurat wyszly lingi jak wszedlem mu do bazy wiec nie bylo zbyt wiele czasu na cokolwiek

[Edycja kwasior - 06.08.2010 o 20:14]

vms
Wiadomość [#24]: 06.08.2010 o 20:38

Konto skasowane

A to nie jest po prostu 6 pool? Micruj SCVami.

Vengance
Wiadomość [#25]: 06.08.2010 o 21:08

Konto skasowane

Jak zauważysz lingi JUŻ u niego w bazie to nie wiem w czym problem. Skoro stawiałeś już baraki to znaczy że chyba masz koło nich jednego suply depota. Wtedy podbiegasz scv i stawiasz drugiego żeby całkiem rampe zastawić. Jak już przyleci to bierzez kilku robotników do naprawy a w baraku budujesz rina i ot co cala taktyka odparcia wczesnego rusha :d,

Kontrą na to są albo szybkie banshee albo heliony z kilkoma marouderami (jak już zrobi roache to heliony wymiekną a czołgi zjedzie Ci speedlingami)

[Edycja Vengance - 06.08.2010 o 21:10]

Isthore
Wiadomość [#26]: 07.08.2010 o 00:01

Konto skasowane

To 6-pool.

Dziwne, nawet na Steppes of war na 6pool ja już mam raxy zbudowane (10 supply, rax po skonczeniu) i zalepiam dziure.

Wysyłasz połowę scv do naprawy muru i 1 rinem nawet wycinasz lingi. Done. Twój przeciwnik przegrywa bo ma tylko 7 dron a ty masz ekonomie smiley.gif

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
Duppon
Wiadomość [#27]: 07.08.2010 o 00:11

Konto skasowane

Opowiem wam ciekawą historię.

Tą taktykę wymyślił sam Jezus Chrystus w 21 r n.e. Jest ona zapisana w Ewangelii, także jest dość stara. W 1055 roku, zaraz po pierwszej schiźmie, rzymscy kopiści ocenzurowali jednak zapis mówiący "ale nie będziesz sikspula na terka stosował albowiem silni robotnicy dani mu byli takoż sposobność do Ściany Płaczu stawiania i riny na wielki dystans ogniem ziejący". Ta sprawa ciągnie się za nami przez całe wieki, dlatego też ciągle zdarzają się ludzie, którzy stosują tą takte.

Mój kolega grający zergiem zwykł mawiać "o, sześc pool, fajnie, wygrałem".

VelOCity#1448
kwasior
Wiadomość [#28]: 07.08.2010 o 12:11

Konto skasowane

Jak juz napisalem pro nie jestem wiec nie znam sie na nazwach typu 6 pool ,anyway dzięki wszystkim za odpowiedz ;-)
Duppon fajny offtop ;P

[Edycja kwasior - 07.08.2010 o 12:13]

r3tsa
Wiadomość [#29]: 07.08.2010 o 12:29

Konto skasowane

Przy 6pool stawiaj pierwsze raxy zamiasta suplly i powinieneś zdążyć spokojnie.

Isthore
Wiadomość [#30]: 07.08.2010 o 23:19

Konto skasowane

Ty robisz zwiad przed postawieniem supply? smiley.gif

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
r3tsa
Wiadomość [#31]: 07.08.2010 o 23:44

Konto skasowane

Nie, po prostu odwracam kolejność przy TvZ ^^

Makez
Wiadomość [#32]: 12.08.2010 o 11:39

Konto skasowane

JA ostatnio zaczelem stosowac nowy patent terranem , na start pakuje wszystkich dronow do glownej bazy i lece do zlotych krysztalow i tam o wiele szybciej rozbudowuje baze. Jestem tylko w silver ale to dziala i mzoe pomoze innym terranom w grze.

Shevei
Wiadomość [#33]: 12.08.2010 o 11:54

Konto skasowane

minus tego taki że przewaga jest niewielka - bo nic nie budujesz jak lecisz przez co przeciwnik ma wiecej robotników, masz jeden minerał mniej i zwykle odsłoniętą bazę. Na Metalopolis to częsta staktyka u terran, dlatego jak lece dronką scoutująca to zawsze zachaczam o towera. Więc bardzo ryzykowna taktyka i dopiero w dłuższej grze opłacalna.

Isthore
Wiadomość [#34]: 12.08.2010 o 12:56

Konto skasowane

Dobre jedynie przy marine rush i to jeśli wróg cie nie zescoutuje. Jeśli nie uda ci się wygrać gry wystarczająco szybko to masz ciepło, bo 3 wejścia do bazy robią swoje.

urlich
Wiadomość [#35]: 26.08.2010 o 21:54

Konto skasowane

Jest gdzieś strona z podanymi standardowymi buildami terran?

Kaczorek
Wiadomość [#36]: 26.08.2010 o 22:19

Konto skasowane

pierwsza strona. drugi post. ~~

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
lsh
Wiadomość [#37]: 28.08.2010 o 19:20

Konto skasowane

bardzo dobra strona do poczytania na sucho imo http://wiki.teamliquid(...)Strategy

ofc polecam przepraktykować najpierw chociażby na kompie smiley.gif

"If the guns are churnin', your ass is burnin'. If the guns are blazin', you ass is... erasin'. I don't know, what do you want from me? " - anonymous Siege Tank gunner.
"generalnie melee dps powinno stać za bossem na rajdzie, żeby ich tank pianą nie obryzgał jak dostanie enrage"
feniks
Wiadomość [#38]: 13.09.2010 o 19:26

Konto skasowane

Mam pytanko, kiedy mniej więcej robić expa? mam z tym problem i bardzo często gdy przeciwnik ma 4 expa ja mam zaledwie 2 lub 3, nie moge zabardzo znależć wyznacznika kiedy budować exp, czy gdy wybuduje te ok. 24 scv czy wczesniej, i kiedy 3 i kolejne expa. Zastanawiam się też czemu jak oglądam replaye na yt to terran rzadko kiedy buduje sensor tower, dzieki niemu w sumie możemy obserwować większą część mapy czy może jest w tym jakiś haczyk?

Duppon
Wiadomość [#39]: 13.09.2010 o 19:46

Konto skasowane

Haczyk jest taki że tylko prosi wiedzą po co konkretnie jest Sensor Tower i tylko oni pamiętają że w ogóle jest taki budynek. Wielu graczom nie jest to potrzebne bo inaczej scoutują przeciwnika a poza tym wielu tak gra, że nawet jak wiedzą gdzie jest przeciwnik to na nic im się to nie zda, bo. smiley.gif

No i poza tym do używania ST trzeba wyrobić sobie nawyk rzucania co chwile okiem na minimapę. Ja np. nie mam takiego nawyku.

VelOCity#1448
Dagaen
Wiadomość [#40]: 13.09.2010 o 22:09

Konto skasowane

Prawdziwi pro mają Sensor Tower w głowiebiggrin.gif

http://eu.battle.net/sc2/pl/profile/594275/1/Indolent/
REKLAMA
Strona 2 z 11.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :