Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020, godzina 14:43
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Najtrudniejsza potać

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Allien84
Wiadomość [#1]: 23.03.2010 o 15:45

Konto skasowane

Chociaż temat brzmi śmiesznie jest w miare prosty.
Mianowicie chodzi mi o stworzenie zestawienia pokazujące trudnosc w poslugiwaniu sie dana postacia w pvp.
Sporo czytalem na temat klas i z waszych rozwazan wynika ze pall to postac dla ludzi nie umiejacych grac warrior jest w miare dobry a reszta kwestia gustu.
Jakbyscie mieli typowac to jaka klasa jest najtrudniejsza. Sam jedynie gralm shamanem i moge o nim cos powiedziec jest w miare prosty wystarczy dobrze poznac skile i opanowac co kazdy robi. nawet nei trzeba stosowac zadnych "macr". Ciekawi meni jak to jest z innymi czy konieczne sa jakies macra czy bindy. prosze o wypowiedzi ktorzy grali roznymi klasami.

hamaschi
Wiadomość [#2]: 23.03.2010 o 17:08

Konto skasowane

Allien84 napisał
Sam jedynie gralm shamanem i moge o nim cos powiedziec jest w miare prosty wystarczy dobrze poznac skile i opanowac co kazdy robi. nawet nei trzeba stosowac zadnych "macr". Ciekawi meni jak to jest z innymi czy konieczne sa jakies macra czy bindy. prosze o wypowiedzi ktorzy grali roznymi klasami.

Pochwal sie ratem to moze odpowiem biggrin.gif

mindseeker
Wiadomość [#3]: 23.03.2010 o 17:13

Konto skasowane

Dużej wprawy i skilla wymagają takie klasy jak hunter, feral druid, rogue i mag. Co do rogala to wciąz krążą durne stereotypy że gra tą klasą jest łatwa, ale to kompletna bzdura, bo czasy kiedy rogal zabijał warlocka w stunie dawno minęly. Rogal robi bardzo maly dmg w porownianiu do np warka na graczach którzy mają odpowiedznią ilość resilience. Na wyższych ratingach doskonale to widać - walniesz 2x muti+enevenom i nie masz energii a target stracił jakieś 10-15% hp...
Największy ez mode to Warrior, Paladyn, Resto Druid. I prosze niech mi ludzie tu nie wyskakuje zaraz, że warrior wymaga niewyobrazalnego skilla, bo proponuje najpierw zagrać tą klasą i ocenić, bo jak dla mnie(i z pewnością nie tylko) warrior w wotlk to największy faceroll w 2vs2 brackecie.

Ciekawi meni jak to jest z innymi czy konieczne sa jakies macra czy bindy.

bindy i marca są konieczne dla kazdej klasy

[Edycja mindseeker - 23.03.2010 o 17:14]

ChiKuSho
Wiadomość [#4]: 23.03.2010 o 17:33

Konto skasowane

Najatrudniejsze w osiagneciu skill capa sa napewno warrior (nie mowie tutaj o setupach typu dispell cleave czy tsg gdzie warrior moze miec iq ponizej 80 i bedzie wymiatal tylko o compach typu WLD gdzie warrior nie ma dispella i musi naprawde sie napocic ... nie mowiac juz o tym ze wystarczy jeden maly blad i ginie), trudna klasa jest rowniez hunter (glownie podobnego powodu co warrior) i resto shaman.

Last.fm user
<('-'<) ( '-' )/ (>'-')>
mindseeker
Wiadomość [#5]: 23.03.2010 o 18:04

Konto skasowane

w innym temacie napisałeś że warrior jest klasą najlatwiejszą do ogarnięcia to się zdecyduj

hamaschi
Wiadomość [#6]: 23.03.2010 o 18:09

Konto skasowane

Pytanie do przedmówców : jakimi kryteriami wy sie kierujecie ?

Ciekawi mnie to, tak jak autora tekstu.
Allien84 napisał
Mianowicie chodzi mi o stworzenie zestawienia pokazujące trudnosc w poslugiwaniu sie dana postacia w pvp.

Igorogor
Wiadomość [#7]: 23.03.2010 o 18:51

Konto skasowane

mindseeker napisał
Dużej wprawy i skilla wymagają takie klasy jak hunter, feral druid, rogue i mag. Co do rogala to wciąz krążą durne stereotypy że gra tą klasą jest łatwa, ale to kompletna bzdura, bo czasy kiedy rogal zabijał warlocka w stunie dawno minęly. Rogal robi bardzo maly dmg w porownianiu do np warka na graczach którzy mają odpowiedznią ilość resilience. Na wyższych ratingach doskonale to widać - walniesz 2x muti+enevenom i nie masz energii a target stracił jakieś 10-15% hp...
Największy ez mode to Warrior, Paladyn, Resto Druid. I prosze niech mi ludzie tu nie wyskakuje zaraz, że warrior wymaga niewyobrazalnego skilla, bo proponuje najpierw zagrać tą klasą i ocenić, bo jak dla mnie(i z pewnością nie tylko) warrior w wotlk to największy faceroll w 2vs2 brackecie.

Ciekawi meni jak to jest z innymi czy konieczne sa jakies macra czy bindy.

bindy i marca są konieczne dla kazdej klasy

[Edycja mindseeker - 23.03.2010 o 17:14]

A grales warkiem przeciwko frost magowi ?

Allien84
Wiadomość [#8]: 23.03.2010 o 18:58

Konto skasowane

Niektórzy może zle zrozumieli moje intencje, miałem mało czasu i może zle podeszłem do tematu teraz chciałbym to rozwinąć.
Ludzie którzy zaczynają grac w wowa zapewne chcą pograć klasa która jest prosta i łatwo sie gra. Mi chodzi o cos zupełnie innego, przedstawmy klasy z innej strony ktora jest najciezsza i trzeba sie napocic zeby ja opanowac. Jednak sa tez plusy gry takimi postaciami mianowicie satysfakcja z tego ze sie ogarnęło cos co innym nie uda sie to w zyciu.
Jak na razie można powiedzieć po przeczytaniu tych kilku wypowiedzi ze:
- warrior (zdania sa podzielone jest trudna i prosta postacią)
- hunter - wymaga skila żeby utrzymac dystans
- mag - w sumie nie wiem czemu to wasze zdanie ...
prosze o wiecej wypowiedzie i uzasadnienie ich bedzie latwiej uzupelnic liste i tym samym moze to pomoze jakiemus nowemu graczowi w podjeciu decyzji kim grac.

mindseeker
Wiadomość [#9]: 23.03.2010 o 19:07

Konto skasowane

A grales warkiem przeciwko frost magowi ?

Tak. Warek ma większe szanse z magiem niż np rogal, ale te szanse i tak są mizerne.

Lilly
Wiadomość [#10]: 23.03.2010 o 19:35

Konto skasowane

Balance druid - pvp spec dla masochistów xD

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
Arato
Wiadomość [#11]: 23.03.2010 o 21:21

Konto skasowane

Balance dru nie jest trudna klasa. On jest po prostu dosyć słaby porównując np do takiego ele szamana, który tez nie wymaga wiele.
Generalnie cześć z graczy będzie mówiła ze klasa xx jest banalna, ponieważ często z nimi przegrywają. Starając sie obiektywnie oceniać klasy dal bym następująco:
Najtrudniejsze i zarazem najciekawsze:
1. rogue
2. surv hunt
3. warrior
4. frost mag

Najłatwiejsze:
1. resto dru
2. enh szaman
3. loladyn
4. affi lock

mindseeker
Wiadomość [#12]: 23.03.2010 o 21:28

Konto skasowane

surv hunterem sie nie gra teraz. Wszyscy skillowi hunterzy są mm, ale to bez znaczenia bo i jeden spec i drugi wymaga wiele wprawy. A co do rogala to trochę przesadziłeś. Na wysokich ratingach wymaga wielkiej wprawy i ogarnięcia, ale przed nim na pewno jest feral i właśnie hunter imo

ChiKuSho
Wiadomość [#13]: 23.03.2010 o 21:37

Konto skasowane

mindseeker napisał
w innym temacie napisałeś że warrior jest klasą najlatwiejszą do ogarnięcia to się zdecyduj

Ta bo jak chcesz wymiatac na wysokich ratingach grajac TSG, dispell cleave czy innym szajsem to warrior nie jest trudna postiacia ...
Ale jak chcesz pograc setupami tournament'owymi czy tak zwanymi "bardziej skilled" to musisz miec warriora z najwyzszej polki bo inaczej nie da rady ...

Arato napisał
Najłatwiejsze:
4. affi lock

To by tlumaczylo dlaczego az tylu jest warlockow dobrych ... oh wait ...
Warlock nie ma jakiegos super wysokiego skill capa ale napewno nie jest najlatwiejsza postiacia ...

Pozatym domyslam sie ze nie chodzi tutaj o ani 1v1 ani BG tylko o rated high end arena ...
Anyway smiem watpic ze autor tematu mowiac "fajnie jest miec klase ktora tylko nieliczni opanowali" sam nie bedzie w stanie nawet w polowie opanowac tych "trudnych" klas ... i napewno to o czym mysli przez "trudne" jest kompletnie odlegle od rzeczywistosci ...

Last.fm user
<('-'<) ( '-' )/ (>'-')>
Allien84
Wiadomość [#14]: 23.03.2010 o 21:55

Konto skasowane

Do przedmowcy. Tworząc ten topic chcialem zrobic zestawienie postaci od najtrudniejszych do najlatwiejszych pod wzgledem pvp. Fajnie ze niektorzy pomagaja mi w tym i dziela sie doswiadczeniem. Niestety my Polacy jestesmy ludzmi tak ...... ze zamiast pomagac i dzielic sie tym co mamy tu na formum to wiedza wolimy szukac dziury w calym. Tak na marginesie niewazne czy ja bede kiedys skilowym huntem czy moze warkiem a moze warlockiem wazne zeby mi to przynosilo usmiech na twarzy. A takie zestaienie moze pomoze komus w doborze postaci bo nie chce pokazac kto jest najlepszy tylko kogo najtrudniej ogarnac zeby ten usmiech na tworzy byl. Wiec jesli mozesz to podziel sie wiedza jednak jesli jestes owym Polakiem co tylko lubi sie przypier.....olic to prosze nie pisz wiecej.

Wracajac do tematu. Jak dotąd wyglada to tak:
- hunter / warr - zdania podzielone
- feral drut
- rogal
- mag frost
- lock
- pallek
- sham enh
- resto drut
Jesli ktos ma jakies sensowne uwagi to prosze o wypowiedzi.

hombre
Wiadomość [#15]: 23.03.2010 o 22:33

Konto skasowane

Jakiś czas temu - "w czasach TBC" zrobiłem sobie dłuższą przerwę od WoW-a. Pograłem wtedy w AoC. Tam gra wymagała większego refleksu, była(czy jest) bardziej dynamiczna. Po powrocie do WoW-a mój Hunter z początku mnie nudził (statyczna gra, raptem po wbiciu 80 lvl z 8 przycisków (używam klawiatury Belkin N52, czyli 15 klawiszy plus kilka funkcyjnych). Zacząłem grać Rogalem - tak, jak w AoC. Czyli ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Po zużyciu energii ucieczka od moba, czekanie na załadowanie energi, powrót, ciosy, załadowanie CP, i od nowa. A teraz... Statyka. "Wiszenie" na mobie, bo i tak mimo lekkiego ubranka nie "zjedzie" mi życia. Nuuuda. Co innego PvP.
Ale ogólnie - nie wiem, bo jeszcze nie mam tej klasy, ale wydaje mi się, że lekarze są troch ciężsi do opanowania. Albo tank? Jak tu czytam, są instancje, których "Tanki się boją". Chmm, może coś by się zaczęło dziać wreszcie...

Igorogor
Wiadomość [#16]: 23.03.2010 o 22:35

Konto skasowane

Allien84 napisał
Do przedmowcy. Tworząc ten topic chcialem zrobic zestawienie postaci od najtrudniejszych do najlatwiejszych pod wzgledem pvp. Fajnie ze niektorzy pomagaja mi w tym i dziela sie doswiadczeniem. Niestety my Polacy jestesmy ludzmi tak ...... ze zamiast pomagac i dzielic sie tym co mamy tu na formum to wiedza wolimy szukac dziury w calym. Tak na marginesie niewazne czy ja bede kiedys skilowym huntem czy moze warkiem a moze warlockiem wazne zeby mi to przynosilo usmiech na twarzy. A takie zestaienie moze pomoze komus w doborze postaci bo nie chce pokazac kto jest najlepszy tylko kogo najtrudniej ogarnac zeby ten usmiech na tworzy byl. Wiec jesli mozesz to podziel sie wiedza jednak jesli jestes owym Polakiem co tylko lubi sie przypier.....olic to prosze nie pisz wiecej.

Wracajac do tematu. Jak dotąd wyglada to tak:
- hunter / warr - zdania podzielone
- feral drut
- rogal
- mag frost
- lock
- pallek
- sham enh
- resto drut
Jesli ktos ma jakies sensowne uwagi to prosze o wypowiedzi.

No ja bym enh shamanka tak slabo nie ocenial, trzeba jednak umiec bawic sie totemami smiley.gif
Lock wg do opanowania jest trudny, malo dobrych, ale jak juz dobry to wymiata, ja nawet przed frost mageim bym postawil, o rogalu sie nie wypowiadam, bo uwazam, ze zadna sztuka zapamitec kolejnosc stunlocka, a w miedzyczasie spam multi, sinister czy(wulg.) wie czego, a to, ze tak fajnie biegaja w sprincie dookola, nie swiadczy o tym, ze sa skilnieci ;)

pzdr.

cobytuwpisac
Wiadomość [#17]: 23.03.2010 o 23:48

Konto skasowane

Z totemami za wiele zabawy niema, odkąd są 3 magiczne guziczki pozwalające stawiać jednym kliknięciem cały zestaw, a do tego można sobie wcześniej poustawiać 3 dowolne zestawy. Brakuje jeszcze info o shadow/disc prieście i dk, gdzie byście ich umieścili?

ChiKuSho
Wiadomość [#18]: 23.03.2010 o 23:59

Konto skasowane

Allien84 napisał

Ty w ogole nie przeczytales co napisalem ... ignorancja to tez cecha polakow ...
Jaki usmiech na twarzy jak beda cie jechac jak z gownem ...
Grajcie co wam sie podoba a nie co jest najtrudniejsze bo takie pojecie jest cholernie wzgledne i bezsensu

[Edycja ChiKuSho - 24.03.2010 o 00:00]

Last.fm user
<('-'<) ( '-' )/ (>'-')>
Lilly
Wiadomość [#19]: 24.03.2010 o 01:04

Konto skasowane

Arato napisał
Balance dru nie jest trudna klasa. On jest po prostu dosyć słaby porównując np do takiego ele szamana, który tez nie wymaga wiele.

No właśnie generalnie jeśli dana klasa jest do czegoś słabo przystosowana, to trudniej się nią to robi ^^ Kiedyś słyszałam takie fajne określenie, które nota bene dotyczyło głównie balance druidów (ale też ele shamanów, bo oni na pvp mają bardzo podobne problemy), że jak ktoś grając w balance ma jakiś raiting, to gdyby grał inną klasą, przy tych samych umiejętnościach gracza miałby z 300 raitingu więcej. Problemem speców, które na pvp sobie średnio radzą jest przeważnie dużo mniejsza ilość narzędzi, którymi się mogą posługiwać przeciwko innym i de facto polega się przede wszystkim na drużynie, potem na błędach przeciwników, a potem na własnym ogarnianiu tego, co się w arsenale posiada.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
Igorogor
Wiadomość [#20]: 24.03.2010 o 06:51

Konto skasowane

hombre napisał
Jakiś czas temu - "w czasach TBC" zrobiłem sobie dłuższą przerwę od WoW-a. Pograłem wtedy w AoC. Tam gra wymagała większego refleksu, była(czy jest) bardziej dynamiczna. Po powrocie do WoW-a mój Hunter z początku mnie nudził (statyczna gra, raptem po wbiciu 80 lvl z 8 przycisków (używam klawiatury Belkin N52, czyli 15 klawiszy plus kilka funkcyjnych). Zacząłem grać Rogalem - tak, jak w AoC. Czyli ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Po zużyciu energii ucieczka od moba, czekanie na załadowanie energi, powrót, ciosy, załadowanie CP, i od nowa. A teraz... Statyka. "Wiszenie" na mobie, bo i tak mimo lekkiego ubranka nie "zjedzie" mi życia. Nuuuda. Co innego PvP.
Ale ogólnie - nie wiem, bo jeszcze nie mam tej klasy, ale wydaje mi się, że lekarze są troch ciężsi do opanowania. Albo tank? Jak tu czytam, są instancje, których "Tanki się boją". Chmm, może coś by się zaczęło dziać wreszcie...

ale nie o to chodzi, np walczac z casterem co cd trzeba grounding, czsami ten spowalnianjacy i takie tam

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :