Dziś jest: Sobota, 28 marca 2020, godzina 09:24
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Prędkość broni

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
tonguei
Wiadomość [#1]: 20.03.2010 o 14:03

Konto skasowane

Jakie bronie są lepsze dla hunta? Szybsze czy wolniejsze?

Burning Legion
NE Hunt
H Warlock
Arthasus
Wiadomość [#2]: 20.03.2010 o 14:48

Konto skasowane

z tego co mi wiadomo to wolniejsze

Arthasus Burning Blade
Maxemir
Wiadomość [#3]: 20.03.2010 o 15:16

Konto skasowane

Zależy jak grasz- PVE or PVP and this is question smiley.gif Jeżeli PVE to chyba wybrałbym szybszą bo wtedy masz co prawda mniejsze hity za to prędkość ataku jest większa za to do PVP to raczej wolniejszą. Huntem i tak często trzeba spierdzielać z pola walki więc nie stoisz w miejscu i nie strzelasz smiley.gif po prostu odbiegasz i nawalasz cofając się a wtedy przydałby się raczej mocniejszy hit. Zresztą rób jak sam uważasz. Z moich informacji wiem tyle że:
wolniejsza broń ->mocniejsze hity
szybsza broń->słabsze hity
To by było na tyle mam nadzieję ze pomogłem

Arthasus
Wiadomość [#4]: 20.03.2010 o 15:28

Konto skasowane

Maxemir napisał
Jeżeli PVE to chyba wybrałbym szybszą bo wtedy masz co prawda mniejsze hity za to prędkość ataku jest większa

z tego co slyszalem to haste zwiekszajace speeda broni dla huntera to jeden z najgorszych (o ile nie najgorszy) stat
czyli z tego mozna wywnioskowac ze lepiej jest miec wolna bron niz szybka

Arthasus Burning Blade
tonguei
Wiadomość [#5]: 20.03.2010 o 20:16

Konto skasowane

Najważniejszym chyba jest z czego czerpią mainowe skille hunta? Z prędkości czy z dmg?

Burning Legion
NE Hunt
H Warlock
Astridgas
Wiadomość [#6]: 20.03.2010 o 21:42

Konto skasowane

już bardziej z dmg bo wszystkie shoty i stingi (poza steady) są instantami a haste zmniejsza czas castowania

Astridgas-Marksmanship Troll huntard 80lvl
Vaeryn
Wiadomość [#7]: 21.03.2010 o 08:17

Konto skasowane

Zależy od broni. Jeśli macie dwie bronie, jedna damage 100-150 a druga 101-151 przy czym ta pierwsza ma prędkość 2,0 a druga 3,2 to która waszym zdaniem będzie lepsza? Ponieważ nie ma prostych odpowiedzi na takie pytania (no na to powyższe jest raczej bo się za mało damy różnią) trzeba sobie wszystko jakimś spreadsheetem czy gdzieś policzyć żeby uniknąć generalizowania, które prowadzi do kompletnie głupich wyborów. Szybsza broń posadzi więcej słabszych nie-instantowych strzałów i kwestia jest tego ile ta większa ilość strzałów zrobi damagu w stosunku do mniejszej ilości mocniejszych z broni wolniejszej.

O jakim generalizowaniu mówię? Ano na przykład o Rowan's Rifle of Silver Bullets. Widziałem na tej grupie, na chatach, przy rollowaniu, etc. durnowate dyskusje o tym jak to jest tankerska broń a nie dla huntera i że to nawet wręcz prawie wstyd jak hunter śmie rollować na taką broń. Otóż - zaraz po tym jak się wejdzie do ICC jest to dla huntera (zwłaszcza dwarfa) znakomita broń. Jest lepsza nie wiem, od talonstrike i the diplomat hc. To że ma jakieś tam parry, dodge, str i dużo staminy nie zmienia faktu, że... Ta broń PRZEDE WSZYSTKIM strzela. No a że strzela nieźle to się nadaje dla huntera. Zod's jest lepszy, ale twierdzenie, że Rowan's to kompletne dziadostwo jest zawracaniem głowy.

[Edycja Vaeryn - 21.03.2010 o 08:18]

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
MasterpiteR
Wiadomość [#8]: 21.03.2010 o 08:57

Konto skasowane

Podczas lvlowania bierzesz bron z wiekszym dpsem.
Na 80 warto popatrzec na base dmg broni.
I tutaj szybki przyklad.
kusza z h PoS 2gi boss 464-659 base dmg
vs
boe tank gun z icc 406-665 base dmg

Wygrywa sporo kusza,+ ma staty do dps a nie jakies tam smieciowe dodge/parry, mimo znacznie mniejszego dps i item lvl.
Takze nie dajcie sie zwiesc gearscore albo samozwanczym theorycrafterom w tej sprawie, btw, byl niedawno topic na tym forum gdzie wlasnie jakis hunter narzekal ze kupil ten boe gun i mu spadl dps w porownaniu do poprzedniej broni zdaje sie z toc5 ;)

http://s28.bitefight.pl/user/bite/39798
Firenzo
Wiadomość [#9]: 21.03.2010 o 14:35

Konto skasowane

Vaeryn napisał
O jakim generalizowaniu mówię? Ano na przykład o Rowan's Rifle of Silver Bullets. Widziałem na tej grupie, na chatach, przy rollowaniu, etc. durnowate dyskusje o tym jak to jest tankerska broń a nie dla huntera i że to nawet wręcz prawie wstyd jak hunter śmie rollować na taką broń. Otóż - zaraz po tym jak się wejdzie do ICC jest to dla huntera (zwłaszcza dwarfa) znakomita broń. Jest lepsza nie wiem, od talonstrike i the diplomat hc. To że ma jakieś tam parry, dodge, str i dużo staminy nie zmienia faktu, że... Ta broń PRZEDE WSZYSTKIM strzela. No a że strzela nieźle to się nadaje dla huntera. Zod's jest lepszy, ale twierdzenie, że Rowan's to kompletne dziadostwo jest zawracaniem głowy.

Racji , nie masz.

hamaschi
Wiadomość [#10]: 21.03.2010 o 14:56

Konto skasowane

tonguei napisał
Jakie bronie są lepsze dla hunta? Szybsze czy wolniejsze?

wolne, szybkie to sa tankowe zazwyczaj.

Vaeryn
Wiadomość [#11]: 21.03.2010 o 20:03

Konto skasowane

Firenzo napisał
Racji , nie masz.
Ale w jakiej kwestii dokładnie nie mam? Sprawdzając na szybko to co MasterPiter napisał zakładam, że w konfiguracji innej niż moja The Diplomat hc może być lepszy niz Rowan. Gdzie jednak poza tym brak racji?

MasterpiteR napisał
Podczas lvlowania bierzesz bron z wiekszym dpsem.
Na 80 warto popatrzec na base dmg broni.
I tutaj szybki przyklad.
kusza z h PoS 2gi boss 464-659 base dmg
vs
boe tank gun z icc 406-665 base dmg

Wygrywa sporo kusza,+ ma staty do dps a nie jakies tam smieciowe dodge/parry, mimo znacznie mniejszego dps i item lvl.
Takze nie dajcie sie zwiesc gearscore albo samozwanczym theorycrafterom w tej sprawie, btw, byl niedawno topic na tym forum gdzie wlasnie jakis hunter narzekal ze kupil ten boe gun i mu spadl dps w porownaniu do poprzedniej broni zdaje sie z toc5 ;)

Podaj no mi linka do swojego wowarmory. Aż chcę zobaczyć tą konfigurację, w której to Felglacier jest dla ciebie lepszy niż Rowan (serio mówię). No a co do tego, że jakiś koleś na dwóch (pewnie różnych) dungeonach wycisnął słaby dps przy czym na jednym miał inną broń a na drugim inną i poproszony o szczegóły zniknął to mi się nawet gadać nie chce i jeśli to ma być jakiś dowód to z oszczędności czasu od razu przyznaję, że Ziemia jest płaska.

[Edycja Vaeryn - 21.03.2010 o 20:14]

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
Astridgas
Wiadomość [#12]: 21.03.2010 o 20:09

Konto skasowane

jeśli ktoś by mi powiedział, że 96 AP i niecały 1% crita jest w stanie na X-minutowej walce nadrobić stratę blisko 60dps z samej broni to byłbym sceptycznie do tego nastawiony. wiem ze nie powinno sie sugerowac blizzardowskim dpsem broni i ze nie zawsze można używać auto shota jednak nadal nie byłbym do końca przekonany. aczkolwiek mogę się mylić nie testowałem tego

Astridgas-Marksmanship Troll huntard 80lvl
Firenzo
Wiadomość [#13]: 21.03.2010 o 21:19

Konto skasowane

Ale problem jest taki że Rowan ma MNIEJSZY TOP DMG... i uwaga... np. w Survival, autoshoty nie robią większości dpsu... co to oznacza? Jeśli użyjemy Rowan (255dps) ponad inny ranged(212 chociażby relentless) to KAŻDY NASZ Explosive Shot będzie atakował MNIEJ, a prędkość broni w ŻADEN SPOSÓB nie pomaga Explo (to samo tyczy sie Aimed/Steady/Arcane/Chimera). Autoshot z tego co pamiętam robi najwyżej 30% naszego dpsu (nie jestem pewien, dawno recounta nie używałem), a speed broni zwiększy nam TYLKO szybkość wystrzeliwania Autoshotów.

W obecnym moim gearze, jakimś losowym który mam na armory z 212 dps bowa robie 4059 dpsu.
Przy zamianie na Rowana dps spadł mi dokładnie o 60 (3998).

Low-Top Rowana: 406-665
Low-Top mojego bowa: 529-744

Prawda jednak że przy Felglacier dps SPA-DA w porównaniu z Rowanem (co nie zmienia faktu że Rowan to gówno i lepiej wyciągnąć crossbowa z toc25).

Vaeryn
Wiadomość [#14]: 23.03.2010 o 04:10

Konto skasowane

Firenzo napisał
Ale problem jest taki że Rowan ma MNIEJSZY TOP DMG... i uwaga... np. w Survival, autoshoty nie robią większości dpsu... co to oznacza? Jeśli użyjemy Rowan (255dps) ponad inny ranged(212 chociażby relentless) to KAŻDY NASZ Explosive Shot będzie atakował MNIEJ, a prędkość broni w ŻADEN SPOSÓB nie pomaga Explo (to samo tyczy sie Aimed/Steady/Arcane/Chimera). Autoshot z tego co pamiętam robi najwyżej 30% naszego dpsu (nie jestem pewien, dawno recounta nie używałem), a speed broni zwiększy nam TYLKO szybkość wystrzeliwania Autoshotów.

W obecnym moim gearze, jakimś losowym który mam na armory z 212 dps bowa robie 4059 dpsu.
Przy zamianie na Rowana dps spadł mi dokładnie o 60 (3998).

Low-Top Rowana: 406-665
Low-Top mojego bowa: 529-744

Prawda jednak że przy Felglacier dps SPA-DA w porównaniu z Rowanem (co nie zmienia faktu że Rowan to gówno i lepiej wyciągnąć crossbowa z toc25).

Hmm, dps strasznie niski więc zgaduję, że robiłeś symulację bez żadnych buffów. Na femaledwarf zaimportowałem po kolei gear 6 hunterów z mojego servera TVC, co 10 pozycji rankingowych, kolejno, zgodnie z tym co pokazuje obecnie wow-heroes 1-go, 10-go, 20-go, 30-go, 40-go i 50-go. TVC to low population, więc umówmy się, że już 50 nie ma jakiegoś skyrocketing gear. Potem przefiltrowałem na hunterów w survivalu i wziąłem gear samych hunterów w survivalu, 1-go, 2-go, 50-go, 100-go i 150-go (100 i 150 to już gear lekko żałosny jak na obecny stan). Założyłem im wszystkim raidowe buffy jak Bóg przykazał i porównywałem twojego relentlessa z Rowan's. Jeśli chodzi o najlepszych na serverze importowałem jak leci buildy, które mieli jako pierwsze chyba, że mieli BM, to tam gdzieś zdaje się zamieniłem na 2-gi. U hunterów w SV za każdym razem sprawdzałem dodatkowo czy na pewno zaimportował mi się build SV, jeśli nie to zmieniałem na SV. Generalnie Import-Jedna Broń, Druga Broń-Wyniki. W żadnym przypadku relentless nie był lepszy od Rowan's.

Nie mówię, że gdzieś tam u któregoś huntera może nie być lepszy Relentless, nie chce mi się sprawdzać, może i może, ale - biorąc pod uwagę, że ta broń nie ma prawie żadnych dodatków do dps poza staminą dla SV i broni się tylko czystą siłą szybkość-damage wynik researchu bym powiedział nienajgorszy skoro koronnym argumentem na to jaka to "gówniana" broń ma być to, że ma słaby górny damage. Broń pewnie deko gorsza na bieganych walkach, które mogą zakłócić sadzenie autoshota. Na stanych walkach wcale sensowna opcja dopóki nie dorwie się czegoś lepszego z ICC.

[Edycja Vaeryn - 23.03.2010 o 04:18]

Zagruu, The Maelstrom
MasterpiteR
Wiadomość [#15]: 23.03.2010 o 09:41

Konto skasowane

Vaeryn napisał
Podaj no mi linka do swojego wowarmory. Aż chcę zobaczyć tą konfigurację, w której to Felglacier jest dla ciebie lepszy niż Rowan (serio mówię).

moje armory , postac to alt do 2 frosties/day, wiec super gearu nie ma, ale i tak robie do 14k na aoe przy power pulling tanku i do 5,5k na single target boss( na czystym dps bez ruszania sie).
W 5manach( czyli tam gdzie gram na huncie) praktycznie nie ma autoatacku, albo robisz volley albo focus na single target boss czy tam jakis healer mob, to trwa bardzo krotko i po prostu szybkosc autoattack sie nie liczy.
volley
black arrow
explosive shot
kill shot
steady shot
+ tam te 10-20% dmg Twojego peta( zakladam ze robiac 5many jestes SV bo BM robi jakies 1k mniej dps a na MM potrzeba juz niezly gear i sporo pasywnego arp).

To wszystko skaluje sie z Twoim ranged ap, agi/crit i ewentualnie z base dmg, ale nie z szybkoscia Twojej broni.
Dlatego jak napisalem wyzej, nawet kusza z h pos jest sporo lepsza od tego boe tank guna, a kazdy hunt ktory rolluje need na tym gunie to retard do kwadratu, chyba ze chce opylic go na AH, wtedy to po prostu ninja ;)

http://s28.bitefight.pl/user/bite/39798
Maxemir
Wiadomość [#16]: 23.03.2010 o 17:49

Konto skasowane

Wiem że to temat o broniach itp. ale gdy założyłem temat dot. expienia palka przez 3 dni nadal nikt nie odpowiedział -.- więc spytam się z innej beczki: pod raidy lepszy bedzie build Survi czy jednak BM??

watman
Wiadomość [#17]: 23.03.2010 o 18:27

Konto skasowane

Maxemir napisał
Wiem że to temat o broniach itp. ale gdy założyłem temat dot. expienia palka przez 3 dni nadal nikt nie odpowiedział -.- więc spytam się z innej beczki: pod raidy lepszy bedzie build Survi czy jednak BM??

1) co ma temat o expieniu pala do predkosci broni hunta?
2) gdybys poczytal chocby po trzy strony przyklejonych tematow, to bys wiedzial, ze 'pod raidy' to najpierw SV a jak bedziesz mial gear na odpowiednim poziomie to switch na MM...

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
tonguei
Wiadomość [#18]: 23.03.2010 o 22:50

Konto skasowane

Choć MM też jest nice :P

Burning Legion
NE Hunt
H Warlock
Firenzo
Wiadomość [#19]: 24.03.2010 o 00:17

Konto skasowane

watman napisał
2) gdybys poczytal chocby po trzy strony przyklejonych tematow, to bys wiedzial, ze 'pod raidy' to najpierw SV a jak bedziesz mial gear na odpowiednim poziomie to switch na MM...

A właśnie podobno ostatnio (i po 3.3.3) MM nadal jest daleko z przodu jednak BM jest TUŻ ZA Surv... kwestia gustu imo :P

Edit:

BiS dla 3.3.3 z elitistów:
MM - 15022 dps
SV - 13619 dps
BM - 13513 dps

BM tuż tuż za SV. MM ma nadal przewage okolo 12%.
Źródło: elitistjerks

[Edycja Firenzo - 24.03.2010 o 00:22]

watman
Wiadomość [#20]: 24.03.2010 o 06:57

Konto skasowane

Firenzo napisał
A właśnie podobno ostatnio (i po 3.3.3) MM nadal jest daleko z przodu jednak BM jest TUŻ ZA Surv... kwestia gustu imo :P
Edit:
BiS dla 3.3.3 z elitistów:
/ciap/

zaznaczylem to, co jest najwazniejsze...
mysle, ze przy nizszym poziomie gearu roznica jednak bedzie wieksza...
jak bede mial czas, to moze cos w robocie posymuluje i podrzuce pozniej ;)

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :