Dziś jest: Sobota, 4 kwietnia 2020, godzina 07:09
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Łowca "Hunter na instancji/raidzie"

Odpowiedź

Temat: "Hunter na instancji/raidzie"

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
MS
Wiadomość [#21]: 23.04.2010 o 06:41

Konto skasowane

greatmefisto napisał

Teraz tak. 700 Armor Penetration jest możliwe właśnie dzięki Deaths Bringer Will. Gdybym miał ten trynkiet to miałbym 800 Arpena z samego gearu i wtedy bym wygemował wszystko +20 Armor Penetration oraz jedzenie +40 Armor Penetration. Poza tym to jest raczej osiągalne z HC gearem, który ma dodatkowe gem sloty. Jednakże mojemu przyjacielowi z gildii udało się osiągnąć okolicę 1200 arpenu BEZ DBW i HC geara. Po prostu zawsze bierzesz item, który ma więcej arpenu. Lvl itemu Ciebie nie obchodzi.

Tyle, że stackowanie tego Arp za wszelką cenę też nie zawsze jest dobre, bo zbywa się tak, że przedmiot bez Arp ma inne staty lepsze i bardzej się go opłaca założyć.

greatmefisto napisał
Nie. Docelowy Cast Time to 2 sekundy. Czytaj co masz w spellbooku :P.

Racja, pisałem z pracy i Wowhead wprowadził mnie w błąd
http://www.wowhead.com/spell=56641

greatmefisto
Wiadomość [#22]: 23.04.2010 o 07:25

Konto skasowane

MS napisał
Tyle, że stackowanie tego Arp za wszelką cenę też nie zawsze jest dobre, bo zbywa się tak, że przedmiot bez Arp ma inne staty lepsze i bardzej się go opłaca założyć.

Mylisz się. Arpen to najlepszy stat dla huntera i wygrywa ze wszystkimi innymi dlatego właśnie Blizzard usuwa go z geara w Cataclysmie. Arpen miał być w założeniu Blizzarda statem drugorzędnym, a dla wielu stał się pierwszorzędnym co im nie odpowiada. W ich założeniu hunter miał bazować na agility jako na priorytetowym stacie. Powiem tak arpen na każdym poziomie daje 100% więcej obrażeń co na tym samym poziomie np. Critcal. Tyle że z początku ta różnica jest niezauważalna. Jeśli masz się hardcapowac arpenem to zawsze idziesz w ten przedmiot, który ma go więcej nie patrząc na inne staty.

[Edycja greatmefisto - 23.04.2010 o 07:26]

[Edycja greatmefisto - 23.04.2010 o 07:27]

watman
Wiadomość [#23]: 23.04.2010 o 08:16

Konto skasowane

lordskarpecior napisał
mógłbyś bardzo proszę podać te makra? póki co SS mam w prio liście, i ręcznie to wale.. ;/

#showtooltip Aimed Shot
/cast Aimed Shot
/cast Silencing Shot

i makrujesz ssa pod kazdy shot, dzieki czemu odpalasz go co cd nie majac nawet wyciagnietego na bary...

greatmefisto napisał
Mylisz się. Arpen to najlepszy stat dla huntera i wygrywa ze wszystkimi innymi dlatego właśnie Blizzard usuwa go z geara w Cataclysmie.

przesadzasz... po pierwsze arpen dopiero od pewnego momentu daje wiecej niz agi/ap/crit; po drugie arpen dziala lepiej w przeliczeniu na punkt za kazdy punkt jaki masz (czyli skok z 800 na 900 daje wiecej niz skok z 700 na 800); po trzecie, usuwany z gearu jest nie dlatego, ze jest za dobry, a dlatego ze jest malo zrozumialy dla casuali...

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
Prowler
Wiadomość [#24]: 23.04.2010 o 08:31

Konto skasowane

lol usuwa w cataclysmie dlatego że jest za dobry ;O
dla warriora, feral druida, combat rogue, też jest najlepszym statem i co? myślisz że dlatego właśnie chcą go usunąć?

تلاش کے استعمال سے پہلے آپ کسی چیز کے بارے پوچھنا! `;..;´
MS
Wiadomość [#25]: 23.04.2010 o 08:34

Konto skasowane

greatmefisto napisał

Mylisz się. Arpen to najlepszy stat dla huntera i wygrywa ze wszystkimi innymi dlatego właśnie Blizzard usuwa go z geara w Cataclysmie. Arpen miał być w założeniu Blizzarda statem drugorzędnym, a dla wielu stał się pierwszorzędnym co im nie odpowiada. W ich założeniu hunter miał bazować na agility jako na priorytetowym stacie. Powiem tak arpen na każdym poziomie daje 100% więcej obrażeń co na tym samym poziomie np. Critcal. Tyle że z początku ta różnica jest niezauważalna. Jeśli masz się hardcapowac arpenem to zawsze idziesz w ten przedmiot, który ma go więcej nie patrząc na inne staty.

Poza Arp bronie mają jeszcze inne staty. Prosty przykład :

http://www.wowhead.com/item=47233
i
http://www.wowhead.com/item=50040

ja wybieram staffa, choć Arpe'a nie ma.

Prawda jest taka, że Arp jest teraz sporo w każdym sprzęcie, a przegemoeanie Agi>Arp daje moze trochę ponad 100 dps (np. w moim przypadku).
Nie dziw się za bardzo, gdy mając 1200 Arp, stojący obok ciebie hunter z 1000 Arp i wygemowany w Agi cię przedepeesuje, bo różnica jest nikła i 1,2 crity więcej dadzą mu przewagę.
Co więcej na bardziej "mobilnej" walce, albo tam gdzie będzie więcej Aoe też będzie przed tobą, a może się okazać, że i SV hunt na takiej walce też będzie wyżej smiley.gif

greatmefisto
Wiadomość [#26]: 23.04.2010 o 11:58

Konto skasowane

Na udowodnienie moich tez pokopiuję wam co mówili na ten temat Ci, którzy wszystko wyliczyli. Trzeba znać angielski do tego. te liczby nie są wzięte z powietrza, one zostały wyliczone. Mam cały topic poświęcony temu na stronie mojej gildii. To są jeszcze dane przed nerfem, ale to i tak nic nie zmienia, bo układ jest podany w %. Oczywiście jest to teoria. Faktem jest jednak, że Arpen jest najlepszy przy pewnym poziomie geara nie ważne co. Polecam ten artykuł (po angielsku) - http://www.wow.com/2010/03/(...)ntinued. To jest właściwie poradnik napisany dla arpen MM huntera z wyjaśnieniem dlaczego Arpen jest tak potężny.

Let's compare the damage-increasing effects of ArPen side by side with crit rating, since they share the same item costs (i.e. an epic gem of either type is +20 rating):

Rating values of __ = __ damage
0 = 100% (initial damage with no ArPen or crit rating applied)
200 = 106% if points invested in ArPen, or 104% average damage if points invested in crit rating
400 = 113% if points invested in ArPen, or 109% average damage if points invested in crit rating
600 = 121% if points invested in ArPen, or 113% average damage if points invested in crit rating
800 = 130% if points invested in ArPen, or 117% average damage if points invested in crit rating
1000 = 140% if points invested in ArPen, or 122% average damage if points invested in crit rating
1230 = 154% if points invested in ArPen, or 127% average damage if points invested in crit rating

Note that even at low ratings, ArPen is about 50% better than crit rating on a point-for-point basis. By 1000 rating it becomes more like 75% better. If you were to cap it at 1230, it becomes 100% better. It's not just the scaling that makes it overpowered, it is already overpowered even at the first few points.

Teraz tak. Arpen jest usuwany, bo jest zbyt potężny i to jest fakt. Arpen NIGDY nie miał być nawet w założeniu najpotężniejszym statem. Tutaj zostaną zacytowane słowa Ghostcrawlera. Jeśli się nie mylę jest on członkiem dev teamu Blizzarda.

Ghostcrawler said that they implemented this change after noticing everyone was picking up Armor Pen at the expense of their core stats. Really? And somehow we're surprised that when a secondary stat becomes more important than a class' primary stat and it forced a nerf?

Nie dziw się za bardzo, gdy mając 1200 Arp, stojący obok ciebie hunter z 1000 Arp i wygemowany w Agi cię przedepeesuje, bo różnica jest nikła i 1,2 crity więcej dadzą mu przewagę.

Hunter z 1000 Arpenem NIGDY nie będzie wygemowany w agility, a nwet jeśli to 1200 arpena zapewni więcej dpsa niż 1000 arpen +agility.

[Edycja greatmefisto - 23.04.2010 o 12:01]

[Edycja greatmefisto - 23.04.2010 o 12:02]

[Edycja greatmefisto - 23.04.2010 o 12:08]

MS
Wiadomość [#27]: 23.04.2010 o 12:43

Konto skasowane

Nieźle sie obczytałeś :P

Różnica pomiędzi Arp i Agi jest tak niewielka, że bywa to RNG i mając mniej Arp można wyciągnąć większy dps - zależnie od walki.
Mało jeszcze widziałeś a za duzo czytasz.

Mała uwaga Crit rating to nie jest to samo co Agi - ale to sobie doczytaj....zresztą nie widziałem huntera, który by sięgemował w crit rating, chyba ,że żółtymi gemami dla bonusa.

Sam sie w Arp od bardzo dawna gemuję (bo z soft capem Arp biegałem już w Ulduarze zanim TOC się pokazał), ale mam styczność z hunterami gemujacymi Agi jak i hunterami SV - i twierdzę, że trochę przeceniasz potęgę Arp, bo różnica nie jest aż taka jak ci się wydaje.

[Edycja MS - 23.04.2010 o 12:54]

greatmefisto
Wiadomość [#28]: 23.04.2010 o 12:54

Konto skasowane

Widziałem dużo, bo obecnie 3/4 roku gram softcappem smiley.gif. Czytałem dużo, bo chciałem poznać mechanikę gry i wiedzieć "po co" to robię. Nie chciałem być kopiarzem. Wiem z doświadczenia, że Arpen jest lepszy od Agility. Mój przyjaciel z gildii (wspominałem o nim wyżej, ten który miał około 1200 Arpenu) niedawno zmienił spec na MM ale z agiltiy, później na survivala. Kiedy to zrobił jego dps drastycznie spadł i w żadnym wypadku nie jest w stanie dotrzymać mi kroku. Ja potrafię wycisnąć 12k a on ledwo ledwo 10k dpsa. Róznica jest kolosalna między nami. Obaj aktywnie testujemy i sprawadzamy różne warianty także moja wiedza to nie tylko teoria, ale i praktyka smiley.gif.

MS
Wiadomość [#29]: 23.04.2010 o 13:02

Konto skasowane

greatmefisto napisał
Widziałem dużo, bo obecnie 3/4 roku gram softcappem smiley.gif. Czytałem dużo, bo chciałem poznać mechanikę gry i wiedzieć "po co" to robię. Nie chciałem być kopiarzem. Wiem z doświadczenia, że Arpen jest lepszy od Agility. Mój przyjaciel z gildii (wspominałem o nim wyżej, ten który miał około 1200 Arpenu) niedawno zmienił spec na MM ale z agiltiy, później na survivala. Kiedy to zrobił jego dps drastycznie spadł i w żadnym wypadku nie jest w stanie dotrzymać mi kroku. Ja potrafię wycisnąć 12k a on ledwo ledwo 10k dpsa. Róznica jest kolosalna między nami. Obaj aktywnie testujemy i sprawadzamy różne warianty także moja wiedza to nie tylko teoria, ale i praktyka smiley.gif.

W twoim sprzęci raczej ciężko wyciągnąć 12k na bossie.
Tak imały Tip: jeśli zamiast któregoś z 3ch najsłabszych partów T10 (choćby head) założysz t9.5 to mając 2 części t9 - dps ci podskoczy ok 100.

Nikt z dyskutujacych z tobą nie stwierdził, że Agi jest lepsze od Arp.
Padły stwierdzenia, ze jest lepsze do pewnego momentu i potem warto się przegemować, oraz że różnica nie jest wcale taka duża jak twierdzisz.

I nawiązujac do wcześniejszego posta, Agi to nie to samo co Crit rating, bo z niego poza Critem dostajesz też Ap.

[Edycja MS - 23.04.2010 o 13:08]

Pytanie.

Skoro twój kolega miał 1200 pasywnego Arp i się przegemował, na Agi to licząc 20 gemów (choć pewnie i tak tyle gemów nie ma) zostaje mu 800 Arp, przy twoich 750 i obaj macie Agi gemy.. Jakim cudem robisz 2k dps'u więcej niż on?

[Edycja MS - 23.04.2010 o 14:03]

greatmefisto
Wiadomość [#30]: 23.04.2010 o 16:24

Konto skasowane

Mogę Ci zrobić film. Nie mówię, że mogę to utrzymać cały czas, ale jestem w stanie to osiągnąć. Walkę z Rotfacem ukończyłem ostatnio z 11k. Zresztą, jeśli ktoś sporządził raport z wtorkowego raidu to go tutaj uploadnę. Tam będziesz musiał wyszukać tylko walkę Rotem i zobaczysz mnie z 10,9 lub 11k.

Co do kolegi. On wymienił również część swojego geara na części bez arpenu a dające więcej agility. Dodatkowo ja mam trynkiet procujący Arpen. I nie zapominaj, że największego boosta dają te ostatnie punkty Arpenu. Zresztą masz tu link do niego. Nie ma chyba nawet powyżej 500 teraz. http://eu.wowarmory.co(...)3%ADlena

[Edycja greatmefisto - 23.04.2010 o 16:27]

Jest raport z wczoraj. Rotface i ja z 11k.

http://www.worldoflogs.com/(...)p;e=7696

Coraz więcej ludzi niestety zapomina, że gear to połowa sukcesu sad.gif. Liczy się również skill.

[Edycja greatmefisto - 23.04.2010 o 16:29]

[Edycja greatmefisto - 23.04.2010 o 16:31]

MS
Wiadomość [#31]: 23.04.2010 o 17:27

Konto skasowane

greatmefisto napisał

Coraz więcej ludzi niestety zapomina, że gear to połowa sukcesu sad.gif. Liczy się również skill.

- do tego buff +10% do damage'u w ICC i z 12k robi się prawie 10k ;)

greatmefisto
Wiadomość [#32]: 23.04.2010 o 18:30

Konto skasowane

A przeglądałeś cały grafik? Sprawdź miejsce w którym moja linia ma najwyższy dps Podczas walki z Rotem. Jest tam 15k. Teraz -10% daje 13,5k. Jest tam dodatkowo Heroism. Jak widzisz osiągam to bez 10% buffu smiley.gif.

Podpowiem jest to pomiędzy 19:47:30 a 19:50

[Edycja greatmefisto - 23.04.2010 o 18:33]

MS
Wiadomość [#33]: 23.04.2010 o 19:48

Konto skasowane

greatmefisto napisał
A przeglądałeś cały grafik? Sprawdź miejsce w którym moja linia ma najwyższy dps Podczas walki z Rotem. Jest tam 15k. Teraz -10% daje 13,5k. Jest tam dodatkowo Heroism. Jak widzisz osiągam to bez 10% buffu smiley.gif.

Podpowiem jest to pomiędzy 19:47:30 a 19:50

[Edycja greatmefisto - 23.04.2010 o 18:33]

Hehe bez przesady smiley.gif
Powiem ci jak chwilowo wyciągnąć 30k dps na początku walki.
Na Councill jak wszyscy zaczną od Valanara, ty strzel np. w Kelesetha zaczynając od Kill shota, przy odrobinie szczęscia critnie, potem Chimera no i masz 30k.

greatmefisto
Wiadomość [#34]: 23.04.2010 o 20:13

Konto skasowane

Rany julek ziom masz tam na wykresie i to na kolorowo moje 15k podczas Heroismu w walce z Rotem. Odejmij 10% i na dobrą sprawę masz 13.5k mojego dpsa w moim gearze. Przecież ja na dobrą sprawę mam bardzo dobry sprzęt (ale najgorszy jeśli chodzi o top 7 w mojej gildii). Powtarzam nie tylko gear się liczy ale i skill.

MS
Wiadomość [#35]: 23.04.2010 o 22:28

Konto skasowane

Ty jeszcze nie rozumiesz, że jak zrobisz 13.5k przez kilka sekund na hero (i pewnie jeszcze Rapida odpaliles) to nie wiele znaczy.
Chwalisz się jakimś chwilowym dps'em, który ci podskoczył do 13.5 przy wszystkich buffach. U nas magowie na początku walki prawie zawsze mają jakieś 16-19k a wszystko się wyrównuje dopiero po paru minutach. Im walka trwa krócej tym więcej dps'u, bo można wykorzystać dostępne cooldowny.

greatmefisto
Wiadomość [#36]: 24.04.2010 o 01:04

Konto skasowane

Przecież pisałem, że nie koniecznie jestem w stanie to utrzymać. Napisałeś, że nie jest możliwe z moim gearem osiągnąć 12k. Ja Ci dałem po prostu dowód, że to jest możliwe i tyle w temacie. BTW to było bez Rapid Fire.

19k przez maga? Single target? Właśnie przejrzałem kilkanaście filmików Lich Kingiem (normal), Festergutem (normal/HC). Żaden mag nie był nawet blisko 19k. Najwyższy był 16k. Bez obrazy dla Twoich magów, ale jakoś nie wierzę w 19k. 16k tak, ale nie 19k. No chyba że rozpatrujemy Blood Queen albo Twin Valkyr's w ToC.

[Edycja greatmefisto - 24.04.2010 o 01:06]

MS
Wiadomość [#37]: 24.04.2010 o 09:18

Konto skasowane

Nie chce mi się już z tobą spierać.
Co do tego dpsu maga to się trochę pomyliłem.

Log naszego maga z przedwczorajszego Surfanga nie 16-19k a 27k na początku walki

http://www.fototube.pl/obra(...)840.html

Poczytaj jeszcze i napisz kolejny poradnik dla mnie EOT

[Edycja MS - 24.04.2010 o 11:03]

lordskarpecior
Wiadomość [#38]: 24.04.2010 o 11:04

Konto skasowane

MS napisał

Powiem ci jak chwilowo wyciągnąć 30k dps na początku walki.
Na Councill jak wszyscy zaczną od Valanara, ty strzel np. w Kelesetha zaczynając od Kill shota, przy odrobinie szczęscia critnie, potem Chimera no i masz 30k.

po prostu porażająco sprytnie.. w sekunde przeagrowujesz i wipe

MS
Wiadomość [#39]: 24.04.2010 o 11:45

Konto skasowane

lordskarpecior napisał

po prostu porażająco sprytnie.. w sekunde przeagrowujesz i wipe

Taa, po co Hunterowi MD, zresztą to był tylko luźny przykład.

[Edycja MS - 24.04.2010 o 12:19]

Michcio
Wiadomość [#40]: 24.04.2010 o 14:03

Konto skasowane

W grze jestem niewiele ponad miesiąc, więc jestem praktycznie zielony.

Mam jedno pytanie, w co powinienem ubierać mojego huntera, na podwyższenie jakich współczynników powinienem najbardziej zwracać uwagę? Robię huntera w MM, (dokładnie build greatmefista). Dodam że mam 47 lvl

REKLAMA
Strona 2 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :