Dziś jest: Sobota, 4 kwietnia 2020, godzina 07:00
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Łowca "Hunter na instancji/raidzie"

Odpowiedź

Temat: "Hunter na instancji/raidzie"

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Nagus07
Wiadomość [#1]: 18.03.2010 o 12:28

Konto skasowane

Witam. Czy ktoś skusi się na zrobienie poradnika na temat "Hunter na instancji/raidzie" ?
Każdy napisze coś od siebie a uzbieramy cenne informacje dla graczy.

Chodzi o to aby wypisać jakich spelli hunter powinien używać w czasie instancji, jakich nie powinien.
Jakich używać spelli peta np. aby nie zabierał aggro czyli tych agresywnych. Jak ustawić peta Defense/Follow czy może w iny sposób.
Co zabierać ze sobą na instancje np. jakieś elixir'y, potionki
Dokładnie opisać. Np na 60-70lvl i 70-80 lvl

Nie mam doświadczenia w tego typu sprawie, ale myślę że jest wiele doświadczonych graczy którzy w tym projekcie pomogą.
Można wypisywać swoje doświadczenia a potem złączyć w całość.

hombre
Wiadomość [#2]: 18.03.2010 o 14:03

Konto skasowane

Tak dokładnie to raczej sporo miejsca by to zabrało. Choćby taka różnica - grasz SV czy MM? I już masz różnicę w tym, czego używać. Pomijając to, że wiele zależy od instancji czy od sytuacji. I od grupy. Od tego, kto tankuje (palek czy warrior, np).
A co do peta - jak widzę, że tank jest słaby, to zostawiam mu to aggro. Bo prędzej czy później tank zgubi jakiegoś moba. A ten poleci na mnie... Ostatnio "ściągam" aggro z peta tylko na życzenie tanka. Zresztą, z "ogarniętą" grupą po prostu robisz swoje - tzn: DPS. O resztę martwią się inni (lekarz leczy, tank tankuje i każdy ma gdzieś to, co robi reszta, bo reszta ma wiedzieć, co robić he he). A jak ci się trafi słabsza grupa, to naprawdę - zależy od sytuacji. Np, pozbawiasz peta aggro (bo przeszkadza tankowi). Za chwilę musisz je włączyć i "kazać" atakować petowi jakiegoś moba, którego zgubił tank a który teraz "siedzi" na lekarzu...
Ogólnie - teraz jest łatwo. W TBC, pamiętam, każdy miał jakąś rolę - Hunt zamrażał moba, Rogal stunował i biło się pozostałych.

Latinor
Wiadomość [#3]: 18.03.2010 o 14:28

Konto skasowane

http://www.youtube.com/watch?v=VgDjG_0ecTI&feature=related

lepszego poradnika co i jak z hunterem nie widziałem chociaż w kwestii tej klasy jestem słabiutki, mimo wszystko myślę że warto zapoznać się tez z innymi filmami tego pana bo chyba wiec co robi :>

Latinor Alluchy z BLu diablotin.gif
PRIEST szadoł or discipline
BloodElf
Wiadomość [#4]: 18.04.2010 o 21:56

Konto skasowane

Powinien nie używać ataku bo to niehumanitarne .

greatmefisto
Wiadomość [#5]: 19.04.2010 o 20:46

Konto skasowane

EDIT: Pod każdym rodzajem rotacji będą podane 2. Jedna na opener a druga na ending. W następnym edicie wyjaśnię dlaczego jako arpen MM używam Aimed Shot przed Chimera Shot w mojej rotacji. Jeśli jest coś co chcielibyście żebym zamieścił tutaj to dajcie znać smiley.gif.

No dobra to może ja walnę jakiś mini poradnik na temat jak grać PvE MM Hunterem.

Pierwsze co należy wiedzieć to to że tak naprawdę istnieją 3 najlepsze buildy.

1). Zwykły MM Hunter,

2). Softcap Arpen MM Hunter + Arpen Proc Trinket

3). Hardcap Arpen MM Hunter + Death Bringer Will

Nie będę podawał żadnych drzewek talentów ponieważ każdy gra tak jak lubi. To jest mój build, aktualnie uznawany za najlepszy dla MM Huntera - http://eu.wowarmory.co(...)e+noobs.

Jako MM Hunter chcesz mieć następujące Glyphy - Kill Shot (obowoiązkowy!!!), Serpent Sting, Steady Shot. Te są uznawane aktualnie za najlepszą kombinację. Nigdy nie używaj glyphu Chimera Shot, bo to nice nie zmieni poza tym że będziesz 1 sekundę szybciej odświeżał Serpenta i w znacznym stopniu utrudnisz sobie rotację. Nigdy również nie używaj Glyphu Aimed Shot albo Trueshot Aura.

Dla każdego buildu używasz tych samych enchantów:
* głowa - 50 AP + 20 Crit. (kupny u Knight of Ebon Balde vendor)
* ramiona - 40 AP + 15 crit. (kupny u Sons of Hodir po osiągnięciu reputacji Exhalted)
* plecy/płaszcz - 22 agility
* klatka - +10 do statystyk, praktycznie każdy enchanter to ma
* nadgarstki - 130 AP jeśli jesteś Leatherworkerem albo 50 AP od chantera
* dłonie - 20 agility albo jeśli jesteś inżynierem to enchant na haste'a
* pas - Ethernal Buckle Belt (dodatkowy gem socket)
* nogi - 75 AP + 22 crit. od Leatherworkera
* stopy - 16 agility lub 12 crit. + 12 Hit rating
* Broń dwuręczna - 110 AP
* Broń do walki na dystans - 40 Crit.

Każdy hunter gemuje również jako Meta Gem +21 agility and 3% Increased Critical Damage. Żeby go aktywować potrzebujesz jednego zółtego, jednego niebieskiego oraz jednego czerwonego gema. Jako czerwony gem socketujesz +20 agility albo +20 Armor Penetration (to zależy od tego jakim MM Hunterem będziesz grał). Żółty i niebieski klejnot aktywujesz poprzez NIghtmeares Tear. Socketujesz go w żółtym lub niebieskim slocie.

Dobra to teraz przejdźmy do poszczególnych typów:

1. Zwykły MM Hunter. Tutaj jako gemy socketujesz +20 agility. Robisz tak ponieważ Agility znakomicie skaluje z rajdowymi buffami oraz z talentami. Na dodatek Agility dodaje i do AP i do Crita. Im więcej masz szans na krytyczne uderzenie tym lepiej. MM hunter ma znakomicie podwyższone obrażenia krytycznego uderzenia. Twoje krytyczne uderzenia to nie 100% podstawowego uderzenia, ale 150%. Innymi słowy jeśli podstawowe uderznie Twojego Shota to na przykład 1000 to Twoje krytyczne uderzenie będzie wynosiło ok. 2500 a NIE 2000. Także Crita nigdy dość smiley.gif.
Teraz rotacja (podstawowa):

- opener:
Serpent Sting > Chimera Shot > Aimed Shot > Arcane Shot (tylko pod warunkiem że rozmieściłeś/aś talenty w Improved Arcane Shot) > 3-4x Steady Shot

-ending:
Kill Shot > Chimera Shot > Aimed Shot > Arcane Shot (patrz wyżej) > 2-3x Steady Shot

2. Softcap Arpen MM hunter. Aktualnie tym co gram. Twoim zadaniem jest tutaj dotarcie do tzw. Amor Penetration Softcap oraz posiadanie Trinketa z Armor Penetration jako Proc. Istnieją aktualnie 3 takie trynkiety w grze - Naxxramas 25 (kilka bossów), Ulduar 10 (Thorim Hardmode) obecnie najlepszy oraz Forge of Souls (ostatni boss). Każdy z tych trynkietów daje różną liczbę armor penetration. Celem jest tutaj zredukowanie armoru a właściwie Effective Health Twojego przeciwnika do zera co następuje kiedy masz w sumie 1401 punktów (nie pamętam) Arpen czyli innymi słowy 100%. Daje to potężnego boosta smiley.gif.
Rotacja - tutaj pokażę co ja używam:

-opener:
Serpent Sting > tu używam makra na Rapid Fire + Call of the Wild > Aimed Shot (makro razem z Silencing Shot) > Chimera Shot > Readiness > Aimed Shot > Chimera Shot > 3-4x Steady Shot

-ending z Readiness bez cooldownu.
Kill Shot > Aimed Shot macro > Chimera Shot > Readiness > Kill Shot > Aimed Shot macro > Chimera Shot > 2-3x Steady Shot

-ending bez Readiness
Kill Shot > Aimed Shot macro > Chimera Shot > 2-3x Steady Shot

Jak do tej pory osiągnąłem przy pomocy openera 7,5k dps (bez Kill Shota) na lalce tylko z AotD i TSA. Na 25 man rajdzie jestem w stanie osiągnać 12k z powyższymi rotacjami.

3. Hardcap MM Hunter. To najwyższa szkoła jazdy. Tutaj chcesz osiągnąć Armor Penetration Hard Cap. Chcesz zredukować pancerz bossa do 0% BEZ procującego trynkietu. To ustawienie możesz wybrać TYLKO jeśli masz minimum 700 pasywnego Armor Penetration na sprzęcie (przypominam bez procu na trynkiecie, ale pasywny Arpen może być). Gemujesz tylko i wyłącznie Arpen i wciansz jedzonko, które daje Ci Arpena smiley.gif.

Opener oraz endingi będą identyczne do moich w punkcie 2.

To by było na tyle. Mam nadzieję że będzie to dla kogoś pomocne smiley.gif.

[Edycja greatmefisto - 19.04.2010 o 20:47]

[Edycja greatmefisto - 19.04.2010 o 20:48]

[Edycja greatmefisto - 22.04.2010 o 15:11]

[Edycja greatmefisto - 10.05.2010 o 09:54]

Kranwe
Wiadomość [#6]: 21.04.2010 o 09:41

Konto skasowane

Greatmefisto

Niedawno zacząłem radować tym charem --------- > http://eu.wowarmory.co(...)ordassie

Wstrzymać się jeszcze ze zmianą na MM nim wyszarpię parę itemków z armor pen z icc25?

http://eu.battle.net/wow/en/character/burning-legion/prytozol/simple
watman
Wiadomość [#7]: 21.04.2010 o 09:47

Konto skasowane

Kranwe napisał
Niedawno zacząłem radować tym charem --------- > http://eu.wowarmory.co(...)ordassie
Wstrzymać się jeszcze ze zmianą na MM nim wyszarpię parę itemków z armor pen z icc25?

zmien wszystkie czerwone gemy na arp i jazda w mm - z procem trinketa bedziesz jakos w okolicy arp capa...
aha - i zmien ten poroniony gem agi/stam na +10 stats - reszta jest fporzo...

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
Firenzo
Wiadomość [#8]: 21.04.2010 o 20:02

Konto skasowane

greatmefisto napisał
* dłonie - 20 agility albo jeśli jesteś inżynierem to enchant na haste'a

Rakietka da ci minimalnie większy dps smiley.gif

MS
Wiadomość [#9]: 22.04.2010 o 00:21

Konto skasowane

Firenzo napisał

Nie prawda, rakieta do PVP - do PVE Haste

watman
Wiadomość [#10]: 22.04.2010 o 08:20

Konto skasowane

MS napisał
Firenzo napisał

Nie prawda, rakieta do PVP - do PVE Haste

wedlug femaledwarf na moim poziomie gearu haste to 18 dpsa mniej... biorac poprawke na to, ze haste jest trohe overvalued przez spreadsheet, to, ze liczy on dps na walce statycznej i to, ze z rakiety podmakrowanej pod shoty skorzystasz zawsze, a haste mozesz stracic w wyniku koniecznosci spieprzania przed chmura/ogniem/wha'eva, to ja jednak sklanialbym sie ku rakiecie...
byc moze w gearze blizej bis i w buildzie mm jest inaczej, ale imo jednak rakieta>acceleratory

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
MS
Wiadomość [#11]: 22.04.2010 o 09:46

Konto skasowane

watman napisał
wedlug femaledwarf na moim poziomie gearu haste to 18 dpsa mniej... biorac poprawke na to, ze haste jest trohe overvalued przez spreadsheet, to, ze liczy on dps na walce statycznej i to, ze z rakiety podmakrowanej pod shoty skorzystasz zawsze, a haste mozesz stracic w wyniku koniecznosci spieprzania przed chmura/ogniem/wha'eva, to ja jednak sklanialbym sie ku rakiecie...
byc moze w gearze blizej bis i w buildzie mm jest inaczej, ale imo jednak rakieta>acceleratory

W moim przypadku wychodzi +30 dps dla haste'a. W BIS'owym jakieś +40.
Nie wiem jak spreadsheet'y liczą użycie takiego akceleratora (w jakim momancie), bo dość ważnym czynnikiem jest to, kiedy się go używa, po pierwsze nie odpalamy go na "sucho" bez procców, no i po co go używać, gdy trzeba biegać? Tak samo jak akceleratora możemy wtedy zmarnować Rapida, czy potka.
Wystarczy trochę planować swoje ruchy, bo przecież znamy juz walki z bossami i sporadycznie może nas coś zaskoczyć.

watman
Wiadomość [#12]: 22.04.2010 o 10:50

Konto skasowane

MS napisał
Nie wiem jak spreadsheet'y liczą użycie takiego akceleratora (w jakim momancie), bo dość ważnym czynnikiem jest to, kiedy się go używa, po pierwsze nie odpalamy go na "sucho" bez procców, no i po co go używać, gdy trzeba biegać? Tak samo jak akceleratora możemy wtedy zmarnować Rapida, czy potka.

OIMW to spreadsheety po prostu licza usrednionego haste'a (inne buffy on proc czy aktywowane chyba tez) bo nie bardzo sa w stanie przeliczyc uptime/taktyke...
to, ze trzeba uzywac z buffami to wiadomo, na pale to mozna heroiki farmic ;P

Wystarczy trochę planować swoje ruchy, bo przecież znamy juz walki z bossami i sporadycznie może nas coś zaskoczyć.

z jednej strony prawda, z drugiej - you never know ;]

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
greatmefisto
Wiadomość [#13]: 22.04.2010 o 14:54

Konto skasowane

Z tym enchantem na dloniach chodzilo mi o to że otrzymujesz jakby dodatkowy Haste Trinket na dloniach. To znaczy masz Use na dłoniach i przez X second dostajesz X haste'a. Osobiście uważam że haste wcale nie jest takim bezwartościowym statem dla huntera jak się innym czasem wydaje. Nie jako pasywny stat, ale aktywny! Ja właśnie staram się nagromadzić trochę aktywnego haste'a. Kupuje Potion of Speed i obecnie staram się (choć marnie mi idzie) podlewelować moje engineering żeby wymienić chant na rękach. Co by nie powiedzieć Heroism zwiększa nasz dps, Rapid Fire zwiększa nasz dps. Osobiście rzadko używam Spread Sheety wolę wszystko samemu przetestować na lalce parę razy (nawet nie pytajcie ile strzał na tym marnuje).

watman
Wiadomość [#14]: 22.04.2010 o 15:10

Konto skasowane

greatmefisto napisał
Z tym enchantem na dloniach chodzilo mi o to że otrzymujesz jakby dodatkowy Haste Trinket na dloniach. To znaczy masz Use na dłoniach i przez X second dostajesz X haste'a.

no shit, sherlock?!

Osobiście uważam że haste wcale nie jest takim bezwartościowym statem dla huntera jak się innym czasem wydaje. Nie jako pasywny stat, ale aktywny! Ja właśnie staram się nagromadzić trochę aktywnego haste'a. Kupuje Potion of Speed i obecnie staram się (choć marnie mi idzie) podlewelować moje engineering żeby wymienić chant na rękach. Co by nie powiedzieć Heroism zwiększa nasz dps, Rapid Fire zwiększa nasz dps. Osobiście rzadko używam Spread Sheety wolę wszystko samemu przetestować na lalce parę razy (nawet nie pytajcie ile strzał na tym marnuje).

haste jest najgorszym dps statem dla huntera - tylko hit i arp powyzej capa sa mniej wartosciowe... hit, arp (ponizej capa), agi, ap, crit, int - kazdy z tych statow da ci wiecej niz haste...

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
greatmefisto
Wiadomość [#15]: 22.04.2010 o 15:16

Konto skasowane

Nie czytasz dokładnie. Nie jako PASYWNY stat ale AKTYWNY. Ja też nie kolekcjonuję Haste na gearze, ale poprzez Potion of Speed i ten enchant na dłoniach. Jeśli mi wiadomo nie ma enchanta na Armor Penetration na dłoniach a -22 agility nie zrobi dużej różnicy.

watman
Wiadomość [#16]: 22.04.2010 o 15:20

Konto skasowane

greatmefisto napisał
Nie czytasz dokładnie. Nie jako PASYWNY stat ale AKTYWNY. Ja też nie kolekcjonuję Haste na gearze, ale poprzez Potion of Speed i ten enchant na dłoniach. Jeśli mi wiadomo nie ma enchanta na Armor Penetration na dłoniach a -22 agility nie zrobi dużej różnicy.

ja cie rozumiem bardzo dobrze... ale rozmowa aktualnie jest o tym, czy lepsza jest rakieta czy haste, a to zalezy od poziomu gearu danego chara...
to, ze haste NA REKAWICACH daje wiekszy bonus niz czyste agi to przyjmujemy do wiadomosci...

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
greatmefisto
Wiadomość [#17]: 22.04.2010 o 15:35

Konto skasowane

ja cie rozumiem bardzo dobrze... ale rozmowa aktualnie jest o tym, czy lepsza jest rakieta czy haste, a to zalezy od poziomu gearu danego chara...
to, ze haste NA REKAWICACH daje wiekszy bonus niz czyste agi to przyjmujemy do wiadomosci...

Tak zgadzam się, że haste na gearze nie jest dobrym wyborem i że wybór rakiety zależy od poziomu geara dlatego zaznaczyłem, że chodzi mi o haste aktywny smiley.gif.

Aczkolwiek spotkałem się z opiniami mówiącymi, że dobrze jest zgromadzić tyle haste'a żeby Steady Shot miał cast time 1.5 sekundy czyli równy GCD. Nie miałem okazji tego przetestować. Może byłoby to wartościowe dla Arpen huntera ponieważ moje Steady Shoty potrafią Critnąć pomiędzy 7k a 10k. Mam aktualnie 1.7 sekundy cast time na Steady co oznacza, że wystrzelę 3x Steady Shot pomiędzy głównymi Shotami. Z 1.5 sekundowym castem byłbym w stanie wystrzelić jeden Steady Shot więcej. Szczerze mówiąc nie przeszkadzałby mi dodatkowy 10k lub 7k crit szczególnie jako MM Arpen.

MS
Wiadomość [#18]: 22.04.2010 o 19:36

Konto skasowane

To steady shot nie ma 1.5 s casta?

lordskarpecior
Wiadomość [#19]: 22.04.2010 o 19:38

Konto skasowane

greatmefisto napisał
Serpent Sting > tu używam makra na Rapid Fire + Call of the Wild > Aimed Shot (makro razem z Silencing Shot) > Chimera Shot > Readiness > Aimed Shot > Chimera Shot > 3-4x Steady Shot

mógłbyś bardzo proszę podać te makra? póki co SS mam w prio liście, i ręcznie to wale.. ;/

greatmefisto napisał
Hardcap MM Hunter. To najwyższa szkoła jazdy. Tutaj chcesz osiągnąć Armor Penetration Hard Cap. Chcesz zredukować pancerz bossa do 0% BEZ procującego trynkietu. To ustawienie możesz wybrać TYLKO jeśli masz minimum 700 pasywnego Armor Penetration na sprzęcie

powiedz proszę, jak kurde osiągnąć na samym sprzęcie 700 ArP.. (zakładam że mam nie liczyć gemów) - i generalnie ponad 1400 z samego gearu i gemów.. teraz jadę na softcappie z trinketem - ale w najbliższym czasie zamierzam się przerzucić na deathbringer will+death's verdict... - tyle że wtedy mi zostanie kupa z ArP.. takie ni to ni sio..

greatmefisto
Wiadomość [#20]: 22.04.2010 o 23:30

Konto skasowane

Makra jakich używam:

Serpent Sting:
#showtooltip Serpent Sting
/cast Serpent Sting
/use Dash
/petattack

Rapid Fire:
#showtooltip Rapid Fire
/cast Rapid Fire
/use Call of the Wild
/cast Kill Command (to wedle upodobania)

Aimed Shot:
#showtooltip Aimed Shot
/cast Aimed Shot
/cast Silencing Shot

Teraz tak. 700 Armor Penetration jest możliwe właśnie dzięki Deaths Bringer Will. Gdybym miał ten trynkiet to miałbym 800 Arpena z samego gearu i wtedy bym wygemował wszystko +20 Armor Penetration oraz jedzenie +40 Armor Penetration. Poza tym to jest raczej osiągalne z HC gearem, który ma dodatkowe gem sloty. Jednakże mojemu przyjacielowi z gildii udało się osiągnąć okolicę 1200 arpenu BEZ DBW i HC geara. Po prostu zawsze bierzesz item, który ma więcej arpenu. Lvl itemu Ciebie nie obchodzi.

MS napisał
To steady shot nie ma 1.5 s casta?

Nie. Docelowy Cast Time to 2 sekundy. Czytaj co masz w spellbooku :P.

REKLAMA
Strona 1 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :