Dziś jest: Czwartek, 15 listopada 2018, godzina 15:47
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Ile APM ?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   >   >>     Ostatnia
Only_War
Wiadomość [#81]: 14.09.2003 o 10:38

Konto skasowane

a tak cos mało zwiazane z tematem byłem sobie na wcg tak jak i w zeszłym roku i tak spojrzałem sobie na myszk Blacka i az sie zdwiwiłem A4 Tech kulkowa z rolka i 2 standrwoymi przyciskami ^^ patrze dalej thomson jakas dziwna patrze na ine stanwoisko SC i co tam ta sama kulkowa A4techa :P

co wy na to ?

Paler_Wafel
Wiadomość [#82]: 14.09.2003 o 11:55

Konto skasowane

Z tymi myszkami to mnie troche zdziwiłeś. Myślałem , że będą wymiatać na jakichś mega myszkach biggrin.gif, a tu taka jaka ja mam. Ciekawe czy w innych krajach też tak mają? Bo w Korei to tacy harcorowcy są , że chyba wszystko mają (ze sprzętu) robione pod sc. Słyszałem o wyjmowaniu klawiszy z klawiatury bo przeszkadzają itp.

pwl[SSF]
Wiadomość [#83]: 29.09.2003 o 04:16

Konto skasowane

APM tak ze 160.
Myszka: MX500
Podkładka: IceMat
Klawiatura: zużyty Samsung do wymiany

(i tak jestem lama sad.gif)

gts_pl
Wiadomość [#84]: 29.09.2003 o 12:23

Konto skasowane

elo !

pwl wrociles czy przelotem ? ciesze sie, ze ktos kogo wypowiedzi czytalem jak tu przyszedlem poraz pierwszy znow zawital smiley.gif beerchug.gif

a teraz moje lamusowe pytanko: po co ci podkladka do optyka tak ogolnie i w starze ? nie smiac sie smash.gif tongue.gif

pozdro all

pwl[SSF]
Wiadomość [#85]: 29.09.2003 o 13:57

Konto skasowane

Dobra myszka daje precyzję i płynnośc ruchów od strony technicznej - płynny ruch myszki odpowiada płynnemu ruchowi kursora.
Dobra podkładka daje precyzję i płynnośc ruchów od strony mechanicznej - to, że możemy w ogóle precyzyjnie i szybko poruszyć myszką...

Kanghoy
Wiadomość [#86]: 29.09.2003 o 14:01

Konto skasowane

+jeszcze moze zmniejszać ścieralnośc śligow... ja mam komplet Ie 3.0+allsopa i jest ok... zestaw wart w zasadzie ok 200zł... na nic lepszego niemam pieniedzy.

Fotografia ślubna i okolicznościowa Zaproszenia ślubne i dodatki ślubne
pwl[SSF]
Wiadomość [#87]: 29.09.2003 o 22:02

Konto skasowane

Wracając do pytania co ja tu robię, na NetWarsach gości raczej bardziej zaawansowana (i mniej chętna do dyskusji o taktykach i zdecydowanie mniej potrzebująca pomocy) klientela, a ja wychodzę z założenia, że niektórym parę porad nt. podstaw by się pewnie jeszcze przydało :>

Kanghoy
Wiadomość [#88]: 29.09.2003 o 22:05

Konto skasowane

Spx stary ale chyba wiekszosc czyta to i nw... ale nw jest zrabane nawet wyszukiwarki nie ma!! ;/

pwl[SSF]
Wiadomość [#89]: 29.09.2003 o 22:33

Konto skasowane

Ale na NW jak napiszę jakąś strategię zaraz mnie zbluzga masa 'gosu' że się nie znam jestem lamka (skądinąd prawda :>) i co ja robię pisząc strategie :>

kolosz2
Wiadomość [#90]: 30.09.2003 o 09:09

Konto skasowane

heh spokojnie. Ja mam teraz Logitech MX700 (zabulilem ponad 300zl) i nie narzekam. Kiedys jak jechalem na starej myszce to ciezko bylo ;), do tej sie przywyczailem i jest gosu ;)
APM - mam momenty gdy wyciagam po 200++, najnizsze momenty jakie mam to okolo 100 (przewaznie od 3 do
5-6 minuty,czasami do 8 :P). Srednie APM (z calej gry ) to w granicach 130-160 (mam repki gdzie przekraczam 200++). W sumie przed kupnem logitecha mx 700 mialem ok 100 apm, teraz juz jest zdecydowanie lepiej (liczby apm jakie teraz mam naprawde mnie zadawalaja).
GL :P

KaPe
Wiadomość [#91]: 01.10.2003 o 13:42

Konto skasowane

Heh, co wy tak z tymi myszkami? O ile myszka nie jest ewidetnie zwalona i nie da się trafić w jednostki, to nie ma znaczenia czy jest za 300 czy 30 zeta biggrin.gif Poza tym, przyznam że zdecydowanie bardziej wole dobrych graczy którzy mają niskie APM - prosty dowód na to, że nie trzeba klikać jak powalony aby wygrać. Raz, a dobrze >>> 5 razy i też dobrze biggrin.gif

gts_pl
Wiadomość [#92]: 01.10.2003 o 14:39

Konto skasowane

jeszcze jedno pytanko co do myszki, jaka macie ustawinona czulosc (szybkosc poruszania) myszki ? lepiej miec duza czy mala ? bo czasem wydaje mi sie ze mi myszka ucieka, ale jak zmniejsze to nie moge zawsze szybko zaznaczyc to co chce.

ja uwazam ze myszka w sc musi nie przerywac i miec 2 guziki i jest looz. co prawda mam tera z bezprzewodowa optyczna i gra mi sie lepeij niz na zwyklej

pozdro

496_
Wiadomość [#93]: 02.10.2003 o 23:25

Konto skasowane

Ja uzywam kulkowej myszki Microsoftu (driver nazywa sie Windows 98), jednak znajdujace sie w niej metalowe "kolko" troche sie starlo (a wlasciwie taka jakby farba na tym kolku, trudno opisac) i nie wiem czy da sie to jakos naprawic, bo boje sie ze farba zupelnie zejdzie i myszka bedzie do wyrzucenia :

[Edycja - 496_ w 02-10-2003 o 23:26]

BroodKiller
Wiadomość [#94]: 03.10.2003 o 17:31

Konto skasowane

gts_pl napisał:
jeszcze jedno pytanko co do myszki, jaka macie ustawinona czulosc (szybkosc poruszania) myszki ? lepiej miec duza czy mala ? bo czasem wydaje mi sie ze mi myszka ucieka, ale jak zmniejsze to nie moge zawsze szybko zaznaczyc to co chce.

ja uwazam ze myszka w sc musi nie przerywac i miec 2 guziki i jest looz. co prawda mam tera z bezprzewodowa optyczna i gra mi sie lepeij niz na zwyklej

pozdro

Osobiście uważam, że czułość "powinna" wzrastać wraz z doświadczeniem danej osoby. Zauważyłem taki proces w FPPach (nawet u siebie, chociaż jestem klasycznym średniakiem) i myślę, że gdyby w SC można było regulować takie rzeczy jak czułość myszy i szybkość scrollowania, to najprawdopodobniej gracze wyższych lotów mieliby raczej ustawione te wartości wysoko, a słabsi nisko. Powód oczywisty - szybsza możliwość reakcji na to co się dzieje. Z drugiej jednak strony, strategie jako typ gier są tak konstruowane, że o wiele większe znaczenie ma sama decyzja a nie szybkość jej podjęcia (o ile nie trwa długich sekund namysłu...). Nie ma ryzyka, że jeśli nie zdązysz zareagować to "dostaniesz z rejlacza" i po tobie. Niemniej w pewnym (pytanie - jak dużym/małym) stopniu miałoby to wpływ na przebieg gry na pewno.

Kanghoy
Wiadomość [#95]: 03.10.2003 o 18:54

Konto skasowane

BK chyba Ci sie cos powa****!! Najlepsi gracze FPP maja bardzo niskiego sensitivity!!! Prościej trafić! a nie ze jak ruszysz myszka o 3 cm to robisz obrot 360*!!! Większośc quakowcow gra na sensach 3-10 , Za to najlepszi CS-owcy graja na sensie 1 i blisko 1!!!! bo jest prosciej wycelować! Fakt ,że trzeba sie namachać myszka to inna sprawa ale AIM znacznie wzrasta jesli sie umie kożystać z dobroci małego sensa :] ... ja w q3 mam takiego sensa że żeby zrobic obrot 360* musze przejechac myszka ok 40cm! ;)

lamus
Wiadomość [#96]: 06.10.2003 o 00:41

Konto skasowane

Apm srednie 105
Apm srednie max 165
Apm chwilowe max 390
Klikanie na poczatku to wspanialy trening i rozgrzewka dla palcow. Jeszcze miesiac temu moj speed wynosil okolo 60-70. Jak se od poczatku narzucisz duze tempo to potem jest latwiej.
Myszkie to mam bardzo slabo dzialajaca i bardzo tania- po prostu zaluje na nowa :P
Sesitive mam dosc spory. A podkladka do myszy jest ksiazka smiley.gif

kolosz2
Wiadomość [#97]: 07.10.2003 o 21:27

Konto skasowane

heh, to tez zalezy, jak chcem nabic apm to wyjezdzam ponad 500 (wiecej nie mozna, wykresu braquje sad.gif ). Ale moim zdaniem mija sie to z celem.
Wiadomo ze jak rozpoczniesz od szybkiego klikania(chodzi mi tu o szybkie przeskakiwanie z workow, drona zwiadowca, haka itd.) przerzuca sie potem to na gre. Polecam!

Osobiscie sensinitive na moim logitechu mam nastepujaco
w sterownikach od logitecha mam ok. 90% (dalem 100% ale to jest juz przesada)
W sc mam ustawione na 100%
Fakt faktem, przesune myszke o 2cm i juz leci na koniec ekranu(wlasciwie 1 cm). Ale do tego da sie przwwyczaic. Poza tym ta myszka jest bezprzewodowa i optyczna zarazem, wiec sie mi juz nie zdarza ze czasami nie moge przesunac myszki bo sie lekko przykleila (eh te czasy kulkowych myszek). Polecam (mimo ze to 300zl :P)

BroodKiller
Wiadomość [#98]: 10.10.2003 o 16:57

Konto skasowane

Kanghoy napisał:
BK chyba Ci sie cos powa****!! Najlepsi gracze FPP maja bardzo niskiego sensitivity!!! Prościej trafić! a nie ze jak ruszysz myszka o 3 cm to robisz obrot 360*!!! Większośc quakowcow gra na sensach 3-10 , Za to najlepszi CS-owcy graja na sensie 1 i blisko 1!!!! bo jest prosciej wycelować! Fakt ,że trzeba sie namachać myszka to inna sprawa ale AIM znacznie wzrasta jesli sie umie kożystać z dobroci małego sensa :] ... ja w q3 mam takiego sensa że żeby zrobic obrot 360* musze przejechac myszka ok 40cm! ;)

Pozwól że wytknę pewien mały szczególik, a właściwie dwa.

!)Doświadczony i tak intuicyjnie wie gdzie znajduje sie przeciwnik, nawet nie patrząc, i strzela "na wyczucie", które - jeśli jest na odpowiednim poziomie - w 99% wypadków go nie myli. Serio mówię - godziny przewalczone na róznych mapach dają o sobie znać w postaci automatycznej reakcji. Impuls idzie od oczu przez rdzeń do rąk bez większego udziału mózgu.

@)Co do łatwości celowania - stary, chyba żartujesz - nie wmówisz mi, że taki Rampage woli przesuwać całą mychę o kilometry niż machnąć szybko a dobrze. W przypadku graczy najwyzszych lotów celność już przestaje istnieć. Po przysłowiowych 500 godzinach gry trafiasz przez pół planszy równie dobrze z "rejlacza" co z wyrzutni rakiet. Przecież standardowa praktyka "treningowa" to pojedynek z najtrudniejszym botem, gdzie - z powodu 99% skuteczności trafień tegoż (strzały z procka...hehe) - to szybkość się liczy, a świetna celność to punkt wyjścia, podstawa. Dlatego też, wyższy sensivity = wyższa szybkość reakcji, a o taką pierdołę jak "łatwiej wycelować" to nikt sie nie martwi.

NeO_Blaze
Wiadomość [#99]: 13.11.2003 o 16:28

Konto skasowane

Od razu widac ze to forum odwiedzaja ludzie ktorzy malo mieli doczynienia z ta gra, jak ktos sie interesuje sc to zapraszam na www.netwars.pl a jezeli chodzi o apm to srednia czolowka swiatowa to mniej wiecej od 200 w gore (koreance ponad 400)

Blodo
Wiadomość [#100]: 13.11.2003 o 19:20

Konto skasowane

BK: U mnie lolki mowia ze aby nauczyc sie dobrze grac w medala musisz se walnac sensa na max a jak sie nauczysz dobrze grac to lec teraz na min. I co powiesz? ;)

REKLAMA
Strona 5 z 7.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :