Dziś jest: Niedziela, 16 czerwca 2019, godzina 06:47
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Jak tu walczyc zeby wygrac?

Argano
Wiadomość [#1]: 05.01.2010 o 16:45

Konto skasowane

Mam 18 lvl i zdarzylem zauwazyc ze w WOWie pvp w biegu jest tragiczne. No chyba ze urosnie mi trzecia reka. Bo powiedzcie jak mam walczyc kiedy lewa lape trzymam na WSAD a prawa na myszce. Czyli obie rece zajete sa sterowaniem. Pytanie wiec jak rzucac skile? Teraz kiedy jestem na battlegroundzie i dobiegne do kogos to sie zatrzymuje i prawa reka staram sie cos zrobic, rzucic skil. Ale jak juz poloze lape na klawisze 1-9 to gosc mi ucieka i kicha i tak w kolko. Powiedzcie czy jest tu jakis inny sposob na walke? Bo juz mnie krew zalewa

Crom
Wiadomość [#2]: 05.01.2010 o 16:52

Konto skasowane

Zbinduj sobie czary i zdolnosci na klawiaturze wkolo WASD. Masz pelna palete mozliwosci poczynajac od:
1 2 3 4 5 Q E R F G Z X C V ` F1 F2 F3 F4 do tego kombinacje tych klawiszy z SHIFT i ALT a na koniec bindowanie klawiszy pod myszka.

[Edycja Crom - 05.01.2010 o 16:52]

| Format Sig? [Yes/No]
| Enter Command: .......Yes
| Format percentage: 10%...25%...50%...75%...100%...Complete!
| Sig Formatted.
|
| Have a Nice Day!

[System Shutdown]
ver.1.05 made by Crom, Last Update: 21.07.11y

[SYSTEM REMINDER] - [ON]
Argano
Wiadomość [#3]: 05.01.2010 o 17:04

Konto skasowane

dzieki, ale dobrze by bylo jakby ktos wyjasnil co to znaczy? I jak to zrobic? smiley.gif Jesli macie link z pomoca to bym prosil o wrzucenie

Shataw
Wiadomość [#4]: 05.01.2010 o 17:50

Konto skasowane

ESC -> Key Bindings
chyba tak to leciało

Firenzo
Wiadomość [#5]: 05.01.2010 o 17:54

Konto skasowane

Argano napisał
Mam 18 lvl i zdarzylem zauwazyc ze w WOWie pvp w biegu jest tragiczne. No chyba ze urosnie mi trzecia reka. Bo powiedzcie jak mam walczyc kiedy lewa lape trzymam na WSAD a prawa na myszce. Czyli obie rece zajete sa sterowaniem. Pytanie wiec jak rzucac skile? Teraz kiedy jestem na battlegroundzie i dobiegne do kogos to sie zatrzymuje i prawa reka staram sie cos zrobic, rzucic skil. Ale jak juz poloze lape na klawisze 1-9 to gosc mi ucieka i kicha i tak w kolko. Powiedzcie czy jest tu jakis inny sposob na walke? Bo juz mnie krew zalewa

Jak masz problem z przesunięciem palca np. z D na 3/4 to kiepawo u ciebie chłopie :P
Możesz momentami biec za pomocą myszki (LPM i PPM na raz) wtedy lewa ręka jest wolna na jakiś czas.
Jaką grasz klasą?

Argano
Wiadomość [#6]: 05.01.2010 o 18:51

Konto skasowane

gram najtem i jest kicha. Straszne jest tu to pvp ;/. Totalny chaos, kazdy biega skacze robi chopki jak w Unreal Tournament ;/. To nie dla mnie.

Danser
Wiadomość [#7]: 05.01.2010 o 20:22

Konto skasowane

Hmm... oddalasz kamerę żeby widzieć wszystko wokół siebie, na WSAD biegniesz za przeciwnikiem i myszką klikasz umiejętności z paska, może prostackie i takie nie pr0, ale mi to wystarcza, oczywiście nie gram zawodowo na arenach, ale na duele i bg wystarcza, pvp gram lockiem(80) i rogue (19).

Affli lock, od zawsze, na zawsze.
Avalami
Wiadomość [#8]: 05.01.2010 o 20:49

Konto skasowane

Zacznij używać strzałek! biggrin.gif (a kto dzisiaj gra strzałkami?! ...<------ XD) Ewentualnie jeżeli masz myszkę z rolką to naciśnięcie jej powoduje ruch od przodu, wtedy gryzoniem biegasz, a spelle rzucasz z klawiszy 1-9. (czy tam "1" do "=") Możesz też wrzucić sobie autorun pod jakiś klawisz blisko numerków i tylko skręcać za pomocą myszki. Sposobów jest wiele, próbuj jak ci wygodnie. biggrin.gif

[Edycja Avalami - 05.01.2010 o 20:54]

Nevelianis - Lvl 80 długoucha druidka
Skibi
Wiadomość [#9]: 06.01.2010 o 09:46

Konto skasowane

Avalami napisał
Zacznij używać strzałek! biggrin.gif (a kto dzisiaj gra strzałkami?! ...<------ XD) Ewentualnie jeżeli masz myszkę z rolką to naciśnięcie jej powoduje ruch od przodu, wtedy gryzoniem biegasz, a spelle rzucasz z klawiszy 1-9. (czy tam "1" do "=") Możesz też wrzucić sobie autorun pod jakiś klawisz blisko numerków i tylko skręcać za pomocą myszki. Sposobów jest wiele, próbuj jak ci wygodnie. biggrin.gif

[Edycja Avalami - 05.01.2010 o 20:54]

eee nie wydaje mi się żeby to był jakiś dobry pomysł :] na pvp trzeba mieć rękę cały czas na pulsie, a rolowanie myszka w tą i w tą odnośnie poruszania się lekko ogranicza szybka reakcję smiley.gif

1. Po pierwsze nie używaj klawiszy WASD, tylko QWE które w zupełności wystarczą. Dzięki temu będziesz miał bliżej do klawiszy 1-6 a ich naciśniecie to ułamek sekundy smiley.gif -> wystarczy tylko lekko wyprostować palca ;) Jeżeli będziesz grał QWE, to używaj palców serdeczny, środkowy i wskazujący. Q - serdeczny, W - środkowy, E - wskazujący. A klawiszy 1-6 używaj tak: dla 1 używaj serdecznego, dla klawisza 2 używaj palca środkowego, a dla 3-6 palca wskazującego. Masz wtedy wszystko pod ręką ;)

2. Tak jak ktoś tu ładnie napisał zbinduj podstawowe skille w myszce, ale nie te główne odnoście dps z prio listy, tylko pomocnicze. Masz scrola w dwie strony, mouse4 i mouse5, oraz kliknięcie w scrolla czyli 5 klawiszy. Np jak ja grałem hunter to miałem tak: kliknięcie w scrola to był hunter mark + auto atak itd, scroll do przodu to było sillence, do tyłu odskok, mouse4 miałem kill shota, a mouse5 flarę. Czyli jak widać podstawowe skille ale nie od dps, bo uważam że dpsa lepiej się pilnuje na 1-6 :P

3. Jak ktoś dobrze napisał to oddal sobie odległość widoku postaci, przynajmniej tak 2 x od ustawień początkowych smiley.gif Od razu będziesz miał lepszą orientację w terenie ;)

No i chyba byle, jak coś to pisz, jak w jakimś stopniu pomogłem ;)

Bronz to nie liga...Bronz to mentalność coolgleamA.gif

Starcraft One Account coolgleamA.gif

Starcraft II Account coolgleamA.gif
Sheryf
Wiadomość [#10]: 06.01.2010 o 11:08

Konto skasowane

Jeżeli masz problem na 18 lvlu gdzie masz 3 skille na krzyż to daruj sobie.
Idź pograj w tibie tam nie będziesz miał problemów ;]

W WOWie jest jedno z najlepszych pvp w MMORPG gdzie własnie w biegu można walczyć a nie jak w większości stanąć w miejscu i skille mashować na przemian. W grach szukam zawsze PVP a w żadnym innym mmorpg nie jest to tak rozwinięte jak w wowie.

[Edycja Sheryf - 06.01.2010 o 11:12]

Cieply
Wiadomość [#11]: 06.01.2010 o 23:17

Konto skasowane

Zgadzam się w 100% z przedmówcą. W żadnym MMORPG w które grałem (a grałem w dość sporo) PvP nie jest tak doskonale rozwiązane jak w WoWie i tutaj szacunek dla programistów. A co do Ciebie jeśli na prawdę masz problem z szybkim wciśnięciem klawiszy 1-5(6) grając lewą ręką na WSADzie to coś nie tak.. Może po prostu popracuj nad tym, a przede wszystkim skup się na tym żeby nie patrzyć na klawiaturę w czasie walki tj. na te cyferki (bo podejrzewam, że tak robisz), to zajmuje ZBYT DUŻO czasu, a co najgorsze tracisz orientacje co się dzieje na około, no chyba że ktoś ma zeza i potrafi patrzeć na klawiaturę i ekran jednocześnie. To tak jakbyś chciał wrzucić bieg w samochodzie patrząc się na skrzynie zamiast na drogę, wiadomo jak to się może skończyć. A tutaj zazwyczaj kończy się ta śmiercią.

Lilly
Wiadomość [#12]: 07.01.2010 o 08:36

Konto skasowane

Kilka osób ci już tutaj poradziło swoje sposoby bindowania klawiszy. Ja z racji, że PvP nie gram poradzę ci tylko, żebyś sobie wypróbował różne opcje i wybrał, co tobie odpowiada najbardziej. Wielu bardzo dobrych graczy ma czasami kosmiczne sposoby używania skilli i też sobie radzą - wszystko tak naprawdę kwestia wprawy. Taka główna zasada jednak jest taka, żebyś wszystkie przydatne skille miał blisko pod ręką ... WoW jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o bindowanie, więc możesz używać praktycznie wszystkich klawiszy na klawiaturze oraz myszce.

Oprócz bindów też bardzo przydatne są różnorakie addony, które pozwalają zmienić UI do własnych potrzeb. Tutaj też każdy używa tego, co najwygodniejsze, ale podobnie jak z bindami, kwestia ustawienia dobrego UI wymaga trochę prób i błędów - szczególnie dla początkującego gracza. www.curse.com to jedna z popularniejszych stron z addonami (chociaż nie jedyna).

A teraz jeszcze jedna uwaga. PvP w WoWie jest nie zbalasowane. Oznacza to, że szczególnie podczas levelowania, niektóre klasy/spece będą miały przewagę nad innymi wynikającą tylko i wyłącznie ze specyfiki klasy. Dla mnie osobiście to jest główny powód dlaczego w PvP się nie bawię, bo nie chce mi się marnować czasu na uczenie się czegoś jeśli na samym początku wychodzę z gorszej pozycji ... a klasę i speca chcę wybierać bazując na tym, czym mi się gra najprzyjemniej, a nie najłatwiej.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
lesnik
Wiadomość [#13]: 07.01.2010 o 09:03

Konto skasowane

osobiscie biegam strzalkami i klikam w skile , jedynym wyjatkiem jest rogal ( biegam myszka wciskam 1-9 ) bo nim sie inaczej nie da

Bies
Wiadomość [#14]: 07.01.2010 o 10:32

Konto skasowane

1. Bind paska 1-do ilu tam chcesz
2. Bind paska f1- do ilu tam chcesz
3. Odpowiednia myszka, np:
http://ecx.images-amaz(...)280_.jpg
2x przycisk z boku
2x rolka na boki
2x przyciski (rolka w tyl i przod)
3. Macra z modyfikatorami alt, shift, ctrl np:
/cast twoj skill
/cast [modifier:shift] twoj skill2
/cast [modifier:alt] twoj skill3
/cast [modifier:ctrl] twoj skill4
Dodtakowo jest twoja klasa to ma to macra ze stancami, stealth, nostealth, combat, nocombat itp bajery

Nawet najbardziej zakrecona klase da sie z tym ogarnac smiley.gif

ChiKuSho
Wiadomość [#15]: 07.01.2010 o 18:31

Konto skasowane

Lilly napisał
Dla mnie osobiście to jest główny powód dlaczego w PvP się nie bawię, bo nie chce mi się marnować czasu na uczenie się czegoś jeśli na samym początku wychodzę z gorszej pozycji ... a klasę i speca chcę wybierać bazując na tym, czym mi się gra najprzyjemniej, a nie najłatwiej.

Poza arenami nie ma znaczenia jaka klasa grasz ... bo jesli jestes na wysokim poziomie to bedziesz wszystkich jechac jak chcesz.
Ludzie na BG czy World PvP zachowuja sie w 99% przypadkow jakby pierwszy raz w zyciu grali swoja klasa ...
Nawet na arenie jesli jestes dobry/a nie ma problemu ... kazda klasa da sie wbic chociaz w ten gladiator range.
Pozatym polowa z was nie wie ze np prot warrior jest jedna z bardziej OP class atm biggrin.gif.
Ludzie kompletnie bez PvP gearu i praktycznie z zerowym doswiadczeniem zacheceni gra wbijaja nagle kosmiczna jak dla nich wydawalo by sie ratingi jako prot warrior. Jest kilka topicow na ten temat na AJ.

Last.fm user
<('-'<) ( '-' )/ (>'-')>
Argano
Wiadomość [#16]: 07.01.2010 o 19:25

Konto skasowane

Dzieki za pomoc. To nie chodzi o to ja mam z tym problemy (pvp) bo pewnie kazdy ma na poczatku, tylko o to jak ta walka wyglada.

Teraz rzecz wazniejsza. Czy najt(warior) jest dobra postacia? Bo zauwazylem ze klasy ktore bija na odleglosc sa chyba lepsze i na pvp i na pve. Na pvp sa lepsze daltego ze latwiej sie nimi bije, nie trzeba dobiec do przeciwnika wiec odpada natarczywe celowanie. Poza tym maja mane, a nie jakis rage, przez co nie trzeba caly czas patrzec sie na skile i sprawdzac czy juz mam wystarczajaco duzo rage zeby rzucic skil czy nie?(no bo wytlumaczcie mi jak mam nie spogladac na pasek ze skilami w takiej sytuacji) Czy zgodzicie sie z tym?

A tak na koniec to czy ktos moglby mi ktos zrobic builda ze skilami? Bo nie bardzo wiem co brac

[Edycja Argano - 07.01.2010 o 19:29]

ChiKuSho
Wiadomość [#17]: 07.01.2010 o 19:32

Konto skasowane

nie ... po paru miesiacach gry nie bedziesz w ogole zwracal na takie (wulg.)y uwagi

Last.fm user
<('-'<) ( '-' )/ (>'-')>
Bies
Wiadomość [#18]: 07.01.2010 o 19:33

Konto skasowane

Najlepszą odpowiedzią będzie to:
http://eu.wowarmory.com/battlegroups.xml?ts=2
Wszystkie teamy i battlegrupy, masz wglad do najlepszych teamow - teraz juz napewno dowiesz sie jaka klasa jest najlpesza biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Argano
Wiadomość [#19]: 07.01.2010 o 19:45

Konto skasowane

a i jeszcze cos. Na pasku mam chyba 12 miejsc czy tam cos kolo tego. Czyli moge przypisac tylko tylko 12 skili? wiecej miejsc niema?

nabonid
Wiadomość [#20]: 08.01.2010 o 00:23

Konto skasowane

Wejdz w interface options i wlacz dodatkowe paski.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :