Dziś jest: Niedziela, 17 listopada 2019, godzina 16:49
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Ogólna tablica o StarCrafcie 2 Pojedyńcze pytania - zadaj jeśli nie jest warte nowego tematu

Odpowiedź

Temat: Pojedyńcze pytania - zadaj jeśli nie jest warte nowego tematu

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
Asmodan
Wiadomość [#61]: 01.01.2010 o 19:24

Konto skasowane

Venucci
kupisz, jak bedzie fajne, to chocby 300 zl kosztowało to kupisz:P

Venucci
Wiadomość [#62]: 02.01.2010 o 20:17

Konto skasowane

"Why znaczy dlaczego?" ( cytat z kabaretubiggrin.gif )

Adiasz
Wiadomość [#63]: 06.01.2010 o 15:28

Konto skasowane

Ciekaw jestem, czy tryb gry TPP w SC2 bedzie zmierzal do tego czym jest WoW tzn. czy ma to byc (zapewne w przyszlosci) gra gdzie bedzie sie kupowalo bronie, pancerze, pojazdy itd. oraz zdobywalo doswiadczenie i rozwijalo postac ktora pozniej bedzie mozna wejsc do innej gry.
Ogolnie rzecz biorac (i nie krepujac fantazji ;)) to pytam o to czy ten tryb TPP ma byc czyms w rodzaju WorldOfStarCraft ??
Myslicie, ze to jest mozliwe?

grzgorz
Wiadomość [#64]: 06.01.2010 o 16:12

Konto skasowane

Bez przesady, trzeba by to trochę podrasować żeby dopasować do jakości WoWa. Tylko po co, skoro nie zamierzają Starcrafta rozwijać w tym kierunku?

PS: Adiasz, wróciłeś!!!11 biggrin.gif

Garn
Wiadomość [#65]: 06.01.2010 o 18:48

Konto skasowane

Chciałbyś latać po Korhalu IV tylko po to żeby zdobyć golda, nabijać cały dzień ekspa i odganiać od siebie nooby które ciągle się koło Ciebie kręcą o.O

Dla mnie MMO dla Starcrafta nie istnieje. Warcraft to owszem, bo to fantasy, ale SC?

[Edycja Garn - 06.01.2010 o 18:49]

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Adiasz
Wiadomość [#66]: 07.01.2010 o 12:09

Konto skasowane

a no wrocilem, ciesze sie, ze ktos sie z tego ucieszyl smiley.gifsmiley.gif

pozdro grzgorz! hehe biggrin.gif

Garn napisał
Chciałbyś latać po Korhalu IV tylko po to żeby zdobyć golda, nabijać cały dzień ekspa i odganiać od siebie nooby które ciągle się koło Ciebie kręcą o.O

Dla mnie MMO dla Starcrafta nie istnieje. Warcraft to owszem, bo to fantasy, ale SC?

Moglbym czasem tak polatac-moglo by byc fajnie a MMO w swiecie SC moglo by sie udac bo mozliwosci zdobywania sprzetu beda prawie nieograniczone.
Dostepnych klas tez bylo by mnustwo od marinsa, ghosta, reapera przez zealota, DT, HT, archona a na zerglingach i hedraliskach konczac.
Mam dziwne przeczucie, ze predzej czy pozniej powstanie gra MMO na bazie SC2 i wydaje mi sie, ze bedzie to prawdziwy hit.
Jeszcze ciekawiej by bylo, gdyby zaczynajac gre strategiczna gracz mogl wystawic za okreslona liczbe punktow (tak jak w warhamerze) bohatera lub jakis regiment ktory bylby w sojuszu z graczem rozgrywajacym potyczke typu RTS.
Moglo by to byc na zasadzie "im wiekszy lvl postaci tym wiecej punktow kosztuje jej wystawienie" czyli majac np 1000 ptk. na "zakup" wojska mozna by bylo wlaczyc jednego kumpla z wypasiona postacia lub dwoch innych ze slabszymi bohaterami.
Gralo by sie jak w normalnego RTSa z ta roznica, ze nasz sojusznik gral by gre w trybie TPP i wykonywal by "misje specjalne"
Wprowadzenie trybu TPP imo prowadzi wlasnie do takiego rozwoju gameplayea ale moge sie mylic...jednak mam nadzieje, ze sie nie myle bo to bylo by arcyciekawe rozwiazanie biggrin.gifbiggrin.gif

Garn
Wiadomość [#67]: 07.01.2010 o 15:35

Konto skasowane

Adiasz napisał
Moglbym czasem tak polatac-moglo by byc fajnie a MMO w swiecie SC moglo by sie udac bo mozliwosci zdobywania sprzetu beda prawie nieograniczone.

Jak najbardziej ograniczone, w zależności od patcha.
Adiasz napisał
Dostepnych klas tez bylo by mnustwo od marinsa, ghosta, reapera przez zealota, DT, HT, archona a na zerglingach i hedraliskach konczac.

To ja zajmuję Medyka. yabol.gif
Protossi i Terranie to tak, co do Zergów nie byłbym taki pewny - nie można w Wowie grać Plagą.
Adiasz napisał
Mam dziwne przeczucie, ze predzej czy pozniej powstanie gra MMO na bazie SC2 i wydaje mi sie, ze bedzie to prawdziwy hit.

Eee tam MMO. Prędzej strzelanka.
Adiasz napisał
Jeszcze ciekawiej by bylo, gdyby zaczynajac gre strategiczna gracz mogl wystawic za okreslona liczbe punktow (tak jak w warhamerze) bohatera lub jakis regiment ktory bylby w sojuszu z graczem rozgrywajacym potyczke typu RTS.

Warhammer = Chłam
Adiasz napisał
Moglo by to byc na zasadzie "im wiekszy lvl postaci tym wiecej punktow kosztuje jej wystawienie" czyli majac np 1000 ptk. na "zakup" wojska mozna by bylo wlaczyc jednego kumpla z wypasiona postacia lub dwoch innych ze slabszymi bohaterami.
Gralo by sie jak w normalnego RTSa z ta roznica, ze nasz sojusznik gral by gre w trybie TPP i wykonywal by "misje specjalne"
Wprowadzenie trybu TPP imo prowadzi wlasnie do takiego rozwoju gameplayea ale moge sie mylic...jednak mam nadzieje, ze sie nie myle bo to bylo by arcyciekawe rozwiazanie biggrin.gifbiggrin.gif

Brzmi ciekawie. Tak, serio. Ale w teorii. A teraz rozkmiń taki układ:
Gracz 1:
- Zbieranie minerałów i gazu.
- Zarządzanie całym wojskiem
- Mikro, makro
- Ciągłe skupienie, pilnowanie wroga
- Zakładanie nowych baz, kontrola starych
- Strategia, strategia, i jeszcze raz strategia.

Gracz 2:
- Beztroskie bieganie po mapie w celu zdobycia ekspa...

Zakład która opcja będzie bardziej popularna?

Nie żeby coś ale taka opcja jako grywalna część rozgrywki całego Starcrafta2 byłaby nie do zrealizowania. Zresztą od zawsze byłem przeciwny tworzenia "bohaterów" w Starcraftcie których siła jest porównywalna do całego oddziału innych. Widziałeś kiedyś żołnierza, który pomimo tego że strzela do niego 6 komandosów rozwala ich wszystkich i idzie dalej? Warcraft - jak najbardziej. Fantasy, czary - tak to jest jakby nawet normalne. W Starcrafcie czegoś takiego nie było, nie ma i mam nadzieję że nie będzie. Nigdy.
Innymi słowy Warcraft is not a Starcraft.

[Edycja Garn - 07.01.2010 o 15:37]

Recent Activity >
   ͏͏͏
ShadowDancer
Wiadomość [#68]: 08.01.2010 o 08:04

Konto skasowane

Co do MMO to nie ma bata. Dam sobie rękę uciąć, że nie będzie mmo.

1. lvle
2. servery
3. nie słyszałem o abonamencie

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
robalxp
Wiadomość [#69]: 08.01.2010 o 10:26

Konto skasowane

Był taki ums na maks 8 graczy - 4(najmniej 2) graczy - władców, którzy rozbudowywali sie, zbierali surke, tworzyli zwykle jednostki a pozostalych 2-4 graczy bylo herosami ktorzy byli najmowani przez wladcow za kase kupowali nowe upgrady i wyposazenie (zelot zmienial sie w darka templara itp). Daj troche czasu ludziom z Stareditem to bedziesz mial 4 władcow z normalnym widokiem i pozostala 4 heroso w trybie tpp, co prawda z kazdym rozpoczeciem gry bedziesz startowal z zerowego poziomu, ale bedziesz mógł sobie wkrecic ze to mmo biggthumpup.gif

[Edycja robalxp - 08.01.2010 o 10:26]

Lunatics Unite
Adiasz
Wiadomość [#70]: 08.01.2010 o 12:14

Konto skasowane

Masz slusznosc Garn-pierwszy gracz mialby o wiele wiecej do roboty niz drugi ale sa tez ludzie ktorzy lubia sobie polatac z pukawka po mapie i nie zawsze maja ochote grac w gre strategiczna. Nie chcial bym tez aby rozpoczecie gry w trybie TPP oznaczalo, ze musisz ja w tym trybie ukonczyc-chodzi o to, ze
Garn napisał
Gracz 2:
- Beztroskie bieganie po mapie w celu zdobycia ekspa...

bylo by tymczasowe bo biegal bys po mapie i likwidowal jakies stworki/budynki/wykonywal misje po to aby zdobywac mineraly za wykonane zadania. Zdobyte mineraly mozna by bylo wydawac na bierzaco kupujac sobie lepszy pancerz, bron lub pojazd albo odkladac aby moc sobie zalorzyc baze i od tej pory gracz 2 gralby normalna gre strategiczna a jego bohater staje sie zwykla jednostka zachowujaca swoje ulepszenia.
Garn napisał
Nie żeby coś ale taka opcja jako grywalna część rozgrywki całego Starcrafta2 byłaby nie do zrealizowania

ja jednak mam przeczucie, ze Blizzard wlasnie do tego zmierza bo widzi, ze to moze sie ludziom podobac a po za tym, tak jak
robalxp napisał
Był taki ums na maks 8 graczy - 4(najmniej 2) graczy - władców, którzy rozbudowywali sie, zbierali surke, tworzyli zwykle jednostki a pozostalych 2-4 graczy bylo herosami ktorzy byli najmowani przez wladcow za kase kupowali nowe upgrady i wyposazenie (zelot zmienial sie w darka templara itp). Daj troche czasu ludziom z Stareditem to bedziesz mial 4 władcow z normalnym widokiem i pozostala 4 heroso w trybie tpp (...)

Osobiscie nie gralem w tego UMSa ale skoro kiedys sie dalo takie rzeczy robic to z nowym StarEditem ludzie beda dzialac cuda! biggrin.gif
A co do bohaterow mogacych przetrzymac dowolny ostrzal to najbardziej prawdopodobne wydaje mi sie to w przyszlosci gdzie wszystko bedzie tworzone z nanomaterialow i postacie typu terminator beda na porzadku dziennym (terminator mogl sie regenerowac wlasnie dzieki nanotechnologii) a protoski archon to niz duch tylko ascendent templara ktorym niegdys byl...
Bardziej wole SF niz fantazy i te wszystkie moce magiczne, duchy i inne zabobony...
Moze MMO z tego od razu nie zrobia ale jak zaczna cos przebakiwac o abonamencie to MMO mamy jak w banku hehehe biggrin.gif
Tak czy siak od czasu do czasu mozna bylo by pograc sobie w RPG w swiecie SC choc by po to aby sie czasem odmozdzyc co nie? ;)

A jesli chodzi o perspektywe no coz...od TPP tez bym wolal FPP-nigdy nie przepadalem za widokiem zza plecow niezaleznie od tego czy gralem w GTA czy Newerwinternights2. O wiele bardziej wolal bym FPP w swiecie SC(cos na zasadzie gry RPG jakie mozna rozgrywac w Unreal Tournament 3) ale nie slyszalem o tym, aby dalo sie w takim trybie(tzn.FPP) grac w SC2 :/

PS. sorki ze tak ciagne ten oftop juz od 7 postow ale tu odpowiadalem bo tu padaly odpowiedzi...i sad ten osmy post oftopu xDsmiley.gif

[Edycja Adiasz - 08.01.2010 o 13:06]

Garn
Wiadomość [#71]: 08.01.2010 o 17:09

Konto skasowane

A ty ciągle o tych terminatorach...?

Ten spór nie ma sensu bo spieramy się od dwóch różnych punków widzenia. Ja nie chciałbym potężnych bohaterów bo to dla mnie bez realizmu a ja chcę by Starcraft miał dużo realizmu (zresztą powiedzmy sobie szczerze - to że wygnani ziemianie zostaną wystrzeleni do do innego sektora jest bardziej realistyczne niż to że jakieś tam roboty przejmą kontrolę nad ludźmi i uznadzą ich za zagrożenie, a jednego z nich cofną w czasie... Dla mnie podróże w czasie to jedna wielka bzdura) a ty jak najbardziej chciałbyś coś takiego widzieć.

Powiem tylko tyle: Jeśli Blizzard zrobi TPP w Starcraftcie to na Battle.necie będzie to wyglądało tak: 90% ludzi będzie chciało grać w trybie TPP, a tylko 10% będzie może chciało sobie zagrać w tryb strategiczny, przy czym będą to tylko Ci starzy wyjadacze RTS zbulwersowani "noobami które grają w trybie TPP". Nie, nie łudź się - coś takiego nie ma szans powstać z przyczyn technicznych - aby zagrać w trybie TPP będziesz musiał poczekać godzinę aż znajdzie się ktoś kto akurat będzie wolny by zagrać z tobą w trybie RTS. Gracze będą chcieli sobie dla odmiany zagrać od czasu do czasu w TPP?? E-e. Raczej będzie tak, że Ci którym się znudzi TPP (a znudzi się bardzo szybko!!) będą sobie może czasem grali na RTS. Nie, to się nie uda. Blizzard by za dużo stracił. Nie ma szans.

Zwłaszcza że zrobienie z SC MMO pogrążyłoby tę grę ostatecznie - bo niby z CZYM miałby konkurować z 15-letnim Warcraftem? Jego siła polega na odmienności. Trza to zrozumieć.

Blizzard nie kocha jakoś specjalnie Stara więc nie będzie wydawał kupy forsy na taki projekt który mógłby się okazać klęską.

[Edycja Garn - 08.01.2010 o 17:11]

Recent Activity >
   ͏͏͏
ShadowDancer
Wiadomość [#72]: 08.01.2010 o 18:34

Konto skasowane

robalxp: ten ums nazywał się kings'n'knights, miał wiele różnych wariacji(w większości mage był przegięty), jak chcesz to ci podrzucę.

Adiasz: nie ma bata, żeby zrobili ze sc2 mmo(swego czasu robiłem jedno[sic!]). Jak robią strategię to strategię, a jak mmo to mmo. Te gry zasadniczo się różnią!

Oczywiście, że mapa typu kings'n'knights się pojawi, chociaż mi osobiście pewnie nie bdzie się chciało tego balansować.

Garn: IMO podróże w czasie są możliwe(z matematycznego ptk. widzenia) - wystarczy rozpędzić trochę więcej niż nieskończenie ciężki statek do trochę więcej niż prędkości światła(i wtedy dylatacja powinna przyjąć wartość ujemną, nie)? :P

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
grzgorz
Wiadomość [#73]: 08.01.2010 o 18:34

Konto skasowane

Adiasz napisał
a protoski archon to niz duch tylko ascendent

Trudne słowo, fajnie, ale dalej znaczenie jest podobne. Wyższy stan świadomości czy forma duchowa niezbyt się różnią. Co do TPP to też mi się taki pomysł nie podoba. Samo pojęcie bohatera w multi jest dla mnie herezją większą od Infested Protossa i budzi chęć palenia na stosie. Oczywiście nie mam nic przeciwko takim UMSom ale rozwijanie gry w tym kierunku byłoby błędem. Drużyny generał+bohater to ciekawa koncepcja na podstawie której można opracować nawet samodzielny produkt. Ale wrzucanie czegoś takiego do Starcrafta to głupi pomysł.

PS: Zapomniałbym, czas wyjąć suchara z rękawa: "gdyby starcraft był realistyczny to battlecruiser by wam cały ekran zajmował" Garn, czepianie się realizmu w terminatorze nie ma sensu, można odwrócić kota ogonem i zapytać skąd Kerrigan (kiedy była jeszcze człowiekiem) i inne Ghosty miały zdolności psioniczne i co to wogóle jest psi. Mnie, i prawdopodobnie większości fanów starcrafta, realizm obchodzi na tyle, żeby gra różniła się od warcrafta i innych osadzonych na fantasy. Znacznie ważniejsza jest grywalność i ciekawa fabuła.

Adiasz
Wiadomość [#74]: 09.01.2010 o 17:52

Konto skasowane

Garn napisał
A ty ciągle o tych terminatorach...?

Tak bo terminator to bardzo dobra ilustracja mozliwosci nanotechnologii w oparciu o ktora wytwarzane bedzie wszystko za kilkaset lat. Taki prawie niezniszczalny terminator dzis jest jeszcze w sferze SF ale niedlugo to stanie sie rzeczywistoscia. Rzeczywistoscia moze tez okazac sie wojna pomiedzy ludzmi i maszynami i tego bardzo sie obawiam.
Jesli chodzi o podroze w czasie to po za tunelami czasoprzestrzennymi inne opcje wydaja sie byc mozliwe tylko w teorii a z matematycznego punktu widzenia to trzeba bylo by rozpedzic sie do C i miec ujemna mase aby podrozowac w czasie(ale co to by mialo oznaczac) lub przekroczyc C obiektem nieskonczenie lekkim aby nie zapadl sie grawitacyjnie(a nie nieskonczenie ciezkim bo tak zapadl by sie w czarna dziure).
Co do realizmu to tez jestem za tym aby bylo go jak najwiecej bo nie lubie udawac, ze nie widze w mojej ulubionej grze babola a zeby nie udawac to trzeba sobie montowac karkolomne wytlumaczenia itd itd...
Czytajac wasze posty widze, ze ten tryb TPP prawie nikomu sie nie podoba wiec ciekawe dlaczego go wogole go robia?? Ja tez nie jestem fanem MMO i gry w trybie TPP ale skoro juz ww. opcja ma byc w grze to niech chociaz bedzie grywalna....o ole nie sprawi ze 90% ludzi bedzie gralo w rpgi...

[Edycja Adiasz - 09.01.2010 o 18:06]

Garn
Wiadomość [#75]: 10.01.2010 o 10:16

Konto skasowane

Adiasz napisał
Tak bo terminator to bardzo dobra ilustracja mozliwosci nanotechnologii w oparciu o ktora wytwarzane bedzie wszystko za kilkaset lat. Taki prawie niezniszczalny terminator dzis jest jeszcze w sferze SF ale niedlugo to stanie sie rzeczywistoscia. Rzeczywistoscia moze tez okazac sie wojna pomiedzy ludzmi i maszynami i tego bardzo sie obawiam.

?!? Przecież nanotechnologia to bzdura większa niż psi. W końcu psoników mamy już teraz - tacy szamani amazońscy na przykład umieją czytać w myślach - chociaż nikt tego dokładnie nie potwierdził...
Maszyny są niegroźne, człowieku. Wszystkim w końcu steruję komputer, a kto pisze system działania komputera? Człowiek! Komputer, który na podstawie bodźców wyciągnie wnioski i napisze na ich podstawie własny program jest fikcją - zwłaszcza że program reakcji na bodźce byłby pisany przez człowieka, Nie ma szans żeby nawet i za dwa tysiące lat coś takiego miało się jeszcze(!!) zbuntować, i budować niezniszczalne(!!!) androidy typu terminator - kupa kabli i zaraz niezniszczalna??
Adiasz napisał
Jesli chodzi o podroze w czasie to po za tunelami czasoprzestrzennymi inne opcje wydaja sie byc mozliwe tylko w teorii a z matematycznego punktu widzenia to trzeba bylo by rozpedzic sie do C i miec ujemna mase aby podrozowac w czasie(ale co to by mialo oznaczac) lub przekroczyc C obiektem nieskonczenie lekkim aby nie zapadl sie grawitacyjnie(a nie nieskonczenie ciezkim bo tak zapadl by sie w czarna dziure).

Podróże w czasie byłyby zbyt potężne w grze strategicznej...
Adiasz napisał
Co do realizmu to tez jestem za tym aby bylo go jak najwiecej bo nie lubie udawac, ze nie widze w mojej ulubionej grze babola a zeby nie udawac to trzeba sobie montowac karkolomne wytlumaczenia itd itd...

Tego nie skumałem
Adiasz napisał
Czytajac wasze posty widze, ze ten tryb TPP prawie nikomu sie nie podoba wiec ciekawe dlaczego go wogole go robia?? Ja tez nie jestem fanem MMO i gry w trybie TPP ale skoro juz ww. opcja ma byc w grze to niech chociaz bedzie grywalna....o ole nie sprawi ze 90% ludzi bedzie gralo w rpgi...

A po co ludzie grają w $$$The Big Game Hunters$$$ ? Klasyka to jedno a przeróbki to drugie - nie stawiajmy przeróbek nad oryginał.

Recent Activity >
   ͏͏͏
ShadowDancer
Wiadomość [#76]: 10.01.2010 o 11:10

Konto skasowane

Garn: nanoboty już istnieją, biorą udział w operacjach, a uczące się systemy komputerowe? Proszę bardzo: klik .

ONLY ROCK'N'ROLL

grzgorz
Wiadomość [#77]: 10.01.2010 o 13:49

Konto skasowane

Garn napisał
Klasyka to jedno a przeróbki to drugie - nie stawiajmy przeróbek nad oryginał.

No właśnie, a ultra mega super imba nanoboty, podróże w czasie, TPP, BGH i inny szit wrzućmy do przeróbek. Po co niszczyć naszego ukochanego starcrafta? Zresztą wyobraźcie sobie jazgot fanów innych SF po dodaniu takich nanobotów... "OMFG ściągnęli to z terminatora ŻAL.PL!!!11"

Garn
Wiadomość [#78]: 10.01.2010 o 14:41

Konto skasowane

Bo tak to się kończy jak się na wszystko patrzy pod pryzmatem Warhammera. smiley.gif

Z resztą miejmy nadzieję że Blizz będzie tworzył lore Starcrafta na podstawie własnych osiągnięć - nie cudzych. A że Blizzard zwykle tak robi to jesteśmy spokojni.

Recent Activity >
   ͏͏͏
Adiasz
Wiadomość [#79]: 11.01.2010 o 13:27

Konto skasowane

pewnie ze SC2 bedzie na bazie wlasnych osiagniec bo maja na czym sie wzorowac-przeciez WC3 to ich gra modelowa przy robieniu SC2 co nie ;P-ja tez mysle, ze bedzie dobrze.
Niestety jak za wiele sciagna z WC3 to nanotechnologi(i innych rzeczach wlasciwych swiatowi SF) nie bedzie a psi bedzie walalo sie po calym kosmosie i wyjdzie z tego Warhammer40000 heheh ;P - nie no zartuje mam nadzieje, ze Warhamer z tego nie wyjdzie chociaz lubie te gre.

Garn
Wiadomość [#80]: 14.01.2010 o 10:51

Konto skasowane

Adiasz napisał
i innych rzeczach wlasciwych swiatowi SF

sucker.gif

Recent Activity >
   ͏͏͏
REKLAMA
Strona 4 z 35.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :