Dziś jest: Wtorek, 21 maja 2019, godzina 19:32
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Ogólna tablica o StarCrafcie 2 Pojedyńcze pytania - zadaj jeśli nie jest warte nowego tematu

Odpowiedź

Temat: Pojedyńcze pytania - zadaj jeśli nie jest warte nowego tematu

Pierwsza     <<   <   ... | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | ...  >   >>     Ostatnia
maniek92sw
Wiadomość [#481]: 17.08.2011 o 00:23

Konto skasowane

Ale zaszczedzenie okolo 30 ms na input lagu ma duzy wplyw. O smuzeniu nie wspomne...
Tu 3ms, na mysze kolejne kilka, na klawie kolejne kilka i sie robi juz 10 ms wink.gif

Jeszcze robic headshoty na monitorze 24 cali jest latwiej niz na 19 calach tongue.gif

[Edycja maniek92sw - 17.08.2011 o 00:24]

Success is my only mothafuckin option!
ShadowDancer
Wiadomość [#482]: 17.08.2011 o 01:13

Konto skasowane

japie***e, to wywal te swoje tysiące na monitor z czasem reakcji 1ms. Po co się pytasz skoro wiesz lepiej?

Ludzie w tym internecie mnie zadziwiają, chyba nikt zdrowy psychicznie nie próbował by wmawiać mi, że czas reakcji monitora wpłynie na jego grę.

EDIT:
Zapomniałem pytania:
Mateusz, dlaczego zmieniłeś nick na Asmodan?

[Edycja ShadowDancer - 17.08.2011 o 01:20]

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
maniek92sw
Wiadomość [#483]: 17.08.2011 o 01:34

Konto skasowane

Czas reakji od 5ms w dol nie, ALE smuzenie, input lag, przeklamania kolorow, nierownomierne oswietlenie, slaby kontrast itp itd pewnie TAK potluczony.gif
Czy ja mowilem ze 2ms, a 5ms to dla mnie roznica nie do zniesienia? Cylon_anim.gif

[Edycja maniek92sw - 17.08.2011 o 02:13]

Sulphuriell
Wiadomość [#484]: 17.08.2011 o 08:46

Konto skasowane

Żebyś w grach miał smużenie, to musiałbyś mieć czas reakcji matrycy co najmniej 10ms, a takich szrotów już chyba nie da się nigdzie kupić, choćby nawet i ktoś chciał. Obecnie, nawet monitory z najniższej póki cenowej nie będą w grach smużyły.

Kup sobie jakiegoś LEDa, to będziesz miał kontrast zauważalnie wyższy niż w zwykłych LCD i to będzie jakaś tam różnica.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
i20918
Wiadomość [#485]: 17.08.2011 o 09:46

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
Żebyś w grach miał smużenie, to musiałbyś mieć czas reakcji matrycy co najmniej 10ms, a takich szrotów już chyba nie da się nigdzie kupić, choćby nawet i ktoś chciał. Obecnie, nawet monitory z najniższej póki cenowej nie będą w grach smużyły.

Chyba że gra na telewizorze, nie wiem jak nowe ale matryce stosowane do produkcji telewizorów jeszcze 2-3 lata temu miały właśnie czas reakcji 5-10ms co wystarcza do oglądania filmów czy np czytania książek na ekranie telewizora podłączonego do wyjścia z karty graficznej ale absolutnie nie nadaje się do grania ani jakiejkolwiek pracy wymagającej skupiania się na detalach obrazu(nie wspominając już o tym że jest to masakra dla wzroku).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Krecik
Wiadomość [#486]: 17.08.2011 o 10:54

Konto skasowane

kupuj monitor ile cali ci pasuje i jaki jest aktualnie na topie bez rozczulania sie o ms, tego juz nie ma i nie bedzie chyba ze kupisz firmy(wulg.)wiecototjest

a asmodan zmienil by nie bylo wąbrackiego smiley.gif

--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
maniek92sw
Wiadomość [#487]: 17.08.2011 o 13:32

Konto skasowane

Kupie jakis 5ms LED LG albo Samsunga i bedzie biggthumpup.gif

i20918
Wiadomość [#488]: 17.08.2011 o 14:23

Konto skasowane

maniek92sw napisał
Kupie jakis 5ms LED LG albo Samsunga i bedzie biggthumpup.gif

Kup sobie iiyamke, dopłacisz 100 a zyskasz ładniejsze kolory i większość jest na matrycach z czasem reakcji do 2ms(tak jak by to miało jakieś znaczenie :d)

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
maniek92sw
Wiadomość [#489]: 17.08.2011 o 18:52

Konto skasowane

BTW
1 martwy sub pixel to duzo?? Bo wszystkie monitory maja klase ISO 2, ktora dopuszcza 1 martwy pixel albo subpixel sad.gif

Kunta
Wiadomość [#490]: 17.08.2011 o 19:33

Konto skasowane

O_____o

siedzę na 42'' LED toshiby , która służy mi za TV i monitor . Ma czas reakcji 5 ms i jakoś nigdy mi do łba nie przyszło że może to w graniu przeszkadzać :O Do tego w LEDach można włączyć tryb " game mode' który skraca ten czas,ale nigdy go nie włączałem bo w życiu mi do łba nie przyszło że bedzie roznica zauważalna O__o

i20918
Wiadomość [#491]: 18.08.2011 o 09:47

Konto skasowane

Kunta napisał
O_____o

siedzę na 42'' LED toshiby , która służy mi za TV i monitor . Ma czas reakcji 5 ms i jakoś nigdy mi do łba nie przyszło że może to w graniu przeszkadzać :O Do tego w LEDach można włączyć tryb " game mode' który skraca ten czas,ale nigdy go nie włączałem bo w życiu mi do łba nie przyszło że bedzie roznica zauważalna O__o

Może przeszkadzać(znam to z autopsji), wszystko zależy od tego jak wydajna jest elektronika odbiornika, game mode(który występuje także w telewizorach lcd) powstał właśnie dla tego żeby zwiększyć szybkość wyświetlania poprzez wyłączenie obróbki wyświetlanego obrazu. Skoro czas opóźnienia nie wpływa na komfort pracy/gry na twoim telewizorze to nie powinieneś go włączać.
maniek92sw napisał
BTW
1 martwy sub pixel to duzo?? Bo wszystkie monitory maja klase ISO 2, ktora dopuszcza 1 martwy pixel albo subpixel sad.gif

Jeśli jest gdzieś w rogu to raczej nie stanowi to problemu, jednak jeśli na środku pola widzenia masz wielką czerwoną kropkę to już inna historia(choć pewnie znajdą się i tacy który to zupełnie nie przeszkadza).

PS. Przy wyborze monitora warto też zwrócić uwagę na sprzęt na jakim pracujesz na co dzień(np jeśli w pracy siedzisz 8 godzin przy monitorze firmy xxx, to warto rozważyć zakup takiego samego modelu do domu ponieważ wzrok przyzwyczaja się z czasem do konkretnej matrycy)

maniek92sw
Wiadomość [#492]: 18.08.2011 o 16:54

Konto skasowane

Wreszcie jakas madra odpowedz. No kupujac przez internet cięzko bedzie wybadac gdzie ten martwy sub pixel jest ;/ Niesety najatrakcyjniejsze ofert monitorow, to klasa ISO II Cylon_anim.gif

Calthrop
Wiadomość [#493]: 19.08.2011 o 20:39

Konto skasowane

Cześć ;) jako newbie podglądam graczy górnej półki i zauważyłem wśród nich dziwną manierę. Pierwsze minuty gry, robi się dronka, chwilowo nie ma czym zarządzać. A tu kursor jak wścieknięty zaczyna atakować! klika gdzieś, tu, tam, dziesięć razy w jedno miejsce (jakby cholera dla pewności) w kółko i w elipsę; wysyła dronkę na zwiad i znowu sto kliknięć jakby raz nie mógł.

Konfuduje mnie to, bo kłóci się ze zdrowym rozsądkiem a także z mądrą sugestią z Luquipedii: "Koreańscy pr0 nie wymiatają tak w SC bo mają cztery ręce; ich zręczność wynika z solidnej pewności, co zamierzają zrobić". Jakoś tak.

Więc o co w tym chodzi? Czy to jakiś objaw znudzenia (bądź ADHD), czy chodzi o popisanie się wysoką APMką przez cały mecz, czy może takie klikanie rzeczywiście jest czymś cechującym pro-gracza?

(Sorry jeśli już było smiley.gif )

i20918
Wiadomość [#494]: 19.08.2011 o 21:06

Konto skasowane

maniek92sw napisał
Wreszcie jakas madra odpowedz. No kupujac przez internet cięzko bedzie wybadac gdzie ten martwy sub pixel jest ;/ Niesety najatrakcyjniejsze ofert monitorow, to klasa ISO II Cylon_anim.gif

IMO generalnie lepiej czasem parę złotych dopłacić i mieć monitor w lepszej klasie ponieważ pieniądze rzecz nabyta, a wzroku raczej nie naprawisz.
Calthrop napisał
Cześć ;) jako newbie podglądam graczy górnej półki i zauważyłem wśród nich dziwną manierę. Pierwsze minuty gry, robi się dronka, chwilowo nie ma czym zarządzać. A tu kursor jak wścieknięty zaczyna atakować! klika gdzieś, tu, tam, dziesięć razy w jedno miejsce (jakby cholera dla pewności) w kółko i w elipsę; wysyła dronkę na zwiad i znowu sto kliknięć jakby raz nie mógł.

Konfuduje mnie to, bo kłóci się ze zdrowym rozsądkiem a także z mądrą sugestią z Luquipedii: "Koreańscy pr0 nie wymiatają tak w SC bo mają cztery ręce; ich zręczność wynika z solidnej pewności, co zamierzają zrobić". Jakoś tak.

Więc o co w tym chodzi? Czy to jakiś objaw znudzenia (bądź ADHD), czy chodzi o popisanie się wysoką APMką przez cały mecz, czy może takie klikanie rzeczywiście jest czymś cechującym pro-gracza?

(Sorry jeśli już było smiley.gif )

To taka rozgrzewka, większość pro graczy tak robi.

Sulphuriell
Wiadomość [#495]: 19.08.2011 o 21:07

Konto skasowane

Klikają se panie dla rozgrzewki.

maniek92sw
Wiadomość [#496]: 20.08.2011 o 00:09

Konto skasowane

Duzo pro przez caly mecz ma taki sam/podobny APM, np. gdzies kolo 200 [-+50], to chca od poczatku byc przygotowani do gry i sie rozgrzac smiley.gif Tak, komus kto rozegral 100 000 takich samych pierwszych 2 minut gry na pewno sie musi nudzic potluczony.gif

EDIT:

Wie ktos jak ustawic 75Hz refresh rate na rozdzalce 1900x1080 confused.gif Teraz max 60Hz jest sad.gif

[Edycja maniek92sw - 22.08.2011 o 15:08]

Montano
Wiadomość [#497]: 29.08.2011 o 23:17

Konto skasowane

Cześć, czy ktoś z forumowiczów używa któregoś z produktów Razera z edycji pod Starcrafta2? Ciekawi mnie myszka i klawiatura. Myślę o ich zakupie, ewentualnie jaki polecilibyście inny zestaw o podobnym wyglądzie? Z góry dzięki.

Krecik
Wiadomość [#498]: 29.08.2011 o 23:24

Konto skasowane

reklama kicz, w szczegolnosci slcuhawki co to 90% ma bledy
klawiatura za 250zl membranowka? i jakies(wulg.)owe swiecenie kolorow dolozone, w tej cenie masz juz +20 zl razer black widow lub +50 i steelseriesa 6gv2, obie mechaniczne
mycha nie wiem, nie widzialem o niej nic zlego, nie mam opini, ale i tak pewnie wieszkosc poleci razera/steelseriesa, jak skromniej to a4tech mozna probowac

--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
Sulphuriell
Wiadomość [#499]: 29.08.2011 o 23:51

Konto skasowane

O klawiaturze nie ma co myśleć, bo nie ma żadnego uzasadnienia dla wydawania takiej kapusty na klawiaturę. Jeżeli chodzi o mysz, to weź pan sobie logitecha G9x, albo Steelseries Xai. Doskonała ergonomia (choć Xai raczej dla osób o dużych dłoniach, dla mnie jest ciut za długa, wolę krótszą 9tkę), najlepszy laserowy sensor jaki jest na rynku (avago 9500), gryzonie bez wielkich, kiczowatych diod.

BTW, polecam taką lekturkę:

http://forum.pclab.pl/(...)C5%82ki/

[Edycja Sulphuriell - 30.08.2011 o 00:04]

Montano
Wiadomość [#500]: 30.08.2011 o 00:06

Konto skasowane

No ten logitech byłby świetny. Ciekawy jest ten patent z ciężarkami. A jaka klawiatura, ciekawa jest Steelseries shift.

REKLAMA
Strona 25 z 35.
Pierwsza     <<   <   ... | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :