Dziś jest: Poniedziałek, 16 grudnia 2019, godzina 04:35
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Ogólna tablica o StarCrafcie 2 Pojedyńcze pytania - zadaj jeśli nie jest warte nowego tematu

Odpowiedź

Temat: Pojedyńcze pytania - zadaj jeśli nie jest warte nowego tematu

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
MrExtasy
Wiadomość [#21]: 10.12.2009 o 13:27

Konto skasowane

Venucci napisał
też są fajni choć w dwójcę tylko "estetycznie" niestety.

zabrzmiało jak by zergi miały być słabe smiley.gif
Na terki robili lury? nie... a to jest podstawa dlatego w czape dostają xd

Albo gościu ma 20+hyderek, a ucieka i strzela przed 1 thorem. Bez jaj gorzej na tym wyszedł niż...

[Edycja MrExtasy - 10.12.2009 o 13:29]

Venucci
Wiadomość [#22]: 11.12.2009 o 10:12

Konto skasowane

Najgorsze jest to że nawet (kiedyś to widziałem na jakimś filmiku od Arcydiabła) że lukri nie dają rady z thorem. Wogóle thor to przegięcie na przeciwko ultrala i Collosusa(choć lubię terran i jest mi ciężko o tym mówić) popatrzcie na to tak : siege tank i thor. Siege posiada swoje stare umiejętności(choć przyznam jest szybszy w tych czynnościach jak strzelanie i przemienianie się w stacjonarną artylerię, ale nie może atakować jednostek latających). Teraz thor: jednostka która kosztuje 100/50 więcej od siega ale posiadająca 3 razy większy hp i lepszy dmg od siega(naprawdę jest silniejszy), umiejętność do niszczenia elementów stacjonarnych(ta zdolność robi z budynków złom) i jeszcze silny atak przeciwko lataczom(mutaliski ginęły dość szybko). Może zergowie nie są słabi ale na przeciwko terran wychodzą gorzej niż w SC1. Zergowie z kolei raczej "upśledzili się" niż wyeluowali - mają dużo jednostek, owszem, ale niektóre z nich mają słabe zdolnośći np overseer tylko bezużyteczny(w multiplayerze bo nie wiem jak w kampanii) chaneling, clouds coś tam dla którego jeszcze nie widziałem zastosowania i detector który POWINIEN WRÓCIĆ DO OVELORDA. Sam overlord (nie licząć braku detectora) nie został skrzywdzony, ale takie hydry czy mutaliski zostały osłabione(hydry na techu 2 zamiast 1,5, mutaliski bez umiejętności morph które zostały przekazane corruptorom). Może zergowie nie są słabi, ale "design" i "upgread"( mam na myśli funkcjonalność niektórych jednostek) małej liczby jednostek pozostawia wiele do życzenia. Wiem że niektórym to się podoba, ale to jest moja opinia i nie musicie się ze mną zgadzać.

MrExtasy
Wiadomość [#23]: 11.12.2009 o 10:27

Konto skasowane

Venucci napisał
Sam overlord (nie licząć braku detectora) nie został skrzywdzony, ale takie hydry czy mutaliski zostały osłabione(hydry na techu 2 zamiast 1,5, mutaliski bez umiejętności morph które zostały przekazane corruptorom). Może zergowie nie są słabi, ale "design" i "upgread"( mam na myśli funkcjonalność niektórych jednostek) małej liczby jednostek pozostawia wiele do życzenia. Wiem że niektórym to się podoba, ale to jest moja opinia i nie musicie się ze mną zgadzać.

1.Ovs jest chyba nawet szybszy od ovka z upgr na speed.
2.Hydry są na 1,5 tech(z tego co mi wiadomo) A choćby były na 2 to i tak szybko się do nich dochodzi.
3.A co ma mutal do morpha? Mi tam się podoba, że coruptor ma morpha.
4.Na początek wystarczy dobre micro z banelingami i ci taki toss terek nic nie zrobi. Btw. oglądałeś br4? Widziałeś infestorki pod ziemią. To powiem ci tak. Terek ma tylko nighthawka, szalenie łatwy cel dla hyderek i corruptrów. Zniszczysz go tak? Podlatujesz pod ziemią infestorami rzucasz minda na thory i wooaa, niech się dzieje(terrible terrible damage) . Weź dużo rzeczy pod uwagę za nim powiesz, że zerg to nap(tak to zinterpretowałem).

Pokaż mi filmik gdzie są lury bo jakoś ich nie widziałem. Fakt osłabili je bo bez upgr tylko 15 dmg zadają ;/
Chociaż 15+15 vs armored to fajna sprawa :P

[Edycja MrExtasy - 11.12.2009 o 13:21]

Arcydiabel
Wiadomość [#24]: 11.12.2009 o 12:02

Konto skasowane

Oto link do filmiku z Lurkerami (a dokładnie to musisz sam sprawdzić, który to - na pewno ze dwa z tych krótszych na końcu):

http://gall.dcinside.c(...)amp;bbs=

Asmodan
Wiadomość [#25]: 11.12.2009 o 12:26

Konto skasowane

Skąd wiesz, że beta będzie w kwietniu?

ShadowDancer
Wiadomość [#26]: 11.12.2009 o 18:18

Konto skasowane

Zauważ, że lurki nie służą do walki z thorem(tak samo jak jeden koleś burzył się dlaczego goon am scv na 6 szczałów, a vult proba na 2). Changeling jest imo przydatny, bo pozwala na spokojnie zinfiltrować przeciwnika. A clouds cośtam... jak masz 4 overseery to rzucasz na ultrala i jest jak nowy.

Co do ultraliska to stracił 5 dmg, ale zystkał 15 vs armored i splasha, więc imo jest na + smiley.gif

I co od hydr na tier 2, to imo by było lepiej, bo mniej unitów = lepsza kontrola.

[Edycja ShadowDancer - 11.12.2009 o 18:19]

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Dagaen
Wiadomość [#27]: 11.12.2009 o 22:08

Konto skasowane

No cóz, jakiś czas temu było wiele opinii, że Zerg ma przerąbane w midgame. Teraz Hydraś jest na tier 1,5, staty ma mniej więcej takie jak w SC, Roach znów ma regenerkę, więc nie jest źlesmiley.gif Zerg musi mieć po prostu jakiegoś dobrego antyaira we wczesnej grze. Queena nie liczę, bo równie dobrze mógłbym liczyć tak Spore Crawlera.

Venucci napisał
Sam overlord (nie licząć braku detectora) nie został skrzywdzony, ale takie hydry czy mutaliski zostały osłabione(hydry na techu 2 zamiast 1,5, mutaliski bez umiejętności morph które zostały przekazane corruptorom). (...)

Ale mutaliskom morph nie jest potrzebny do szczęścia, jak już niektórzy zauważyli. Mutaliski mają wlatywać do bazy, siać spustoszenie wśród roboli i wylatywać zanim przeciwnik się zorientuje co jestbiggrin.gif Jak dla mnie mutalisk byłby osłabiony, jakby na przykład się nie mógł stackować. A że aktualnie może to robić(chociaż jest to trochę cięższe), to wszystko jest okbiggrin.gif

http://eu.battle.net/sc2/pl/profile/594275/1/Indolent/
Venucci
Wiadomość [#28]: 12.12.2009 o 08:29

Konto skasowane

Zauważ, że lurki nie służą do walki z thorem(tak samo jak jeden koleś burzył się dlaczego goon am scv na 6 szczałów, a vult proba na 2). Changeling jest imo przydatny, bo pozwala na spokojnie zinfiltrować przeciwnika. A clouds cośtam... jak masz 4 overseery to rzucasz na ultrala i jest jak nowy.
Sorki shadow ale mylisz zdolność queena która leczy, bo zdolność overseera nie polega na leczeniu tylko coś na "zasłanianiu"(ktoś porównywał tą zdolność do trawki i dymów z map, które zasłaniały widoczność przeciwnikowi i vice versa). Co do reszty to może i macie racje, ale co do mutalisków to dalej uważam że twórcy je osłabili.

Skąd wiesz, że beta będzie w kwietniu?
Jak to nie wiesz? Pisało to gdzieś na forum, a wy admini zamieściliście tą wiadomość. Oczywiście ja nie mówię że te informacje są na 100%, bo przecież to od Blizzarda zależy czy im się uda wystartować z betą czy też nie w kwietniu(naprawdę gdzieś na naszej stronie - battlenet.pl - czytałem że podobno w kwietniu).

[Edycja Venucci - 12.12.2009 o 15:16]

Dagaen
Wiadomość [#29]: 12.12.2009 o 17:23

Konto skasowane

Overseer nie ma już zdolności z zasłanianiem, ale jego nowa umiejętność nie polega na leczeniu, tylko na zwiększaniu obrażeń zadawanych przez daną jednostkęsmiley.gif

[Edycja Dagaen - 12.12.2009 o 19:25]

MrExtasy
Wiadomość [#30]: 12.12.2009 o 18:20

Konto skasowane

Na to samo wychodzi xd Da mocy ultralowi i terran powinien się bać smiley.gif

ShadowDancer
Wiadomość [#31]: 12.12.2009 o 20:43

Konto skasowane

Dagaen: przez jednostkę, czy grupę jednostek? Skąd to wiesz? :C

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Dagaen
Wiadomość [#32]: 13.12.2009 o 03:02

Konto skasowane

Z niezawodnego starcraft.wikia.com biggrin.gif Aczkolwiek mimo poszukiwań nie udało mi się ustalić jak to dokładnie działa.

The overseer can create acid spores, which increases damage taken by enemy units by 5.

I własnie - na początku wydawało mi się, że to tylko jedna jednostka przeciwnika dostaje o 5 damagy więcej(trochę lipne ability), później pomyślałem, że może zwiększa obrażenia naszej jednostki, dlatego przeciwnik dostaje 5 damagy więcej(trochę lepsze ability), a może jest to czar obszarowy działający na wszystkie jednostki przeciwnika w obszarze działania(mocne ability). Generalnie jest to coś ze zwiększaniem obrażeń, ale na necie jakiejś jednej wspólnej wersji nie znalazlem;/ Acid spores były w SC1 i zostawały po ataku Devourera na jednostce, więc po namyśle jednak obstawiam opcję 1 lub 3.

EDIT: Ok, chyba jednak opcja 3.
Overseers have an ability similar to devours (though I never used it) to spew acid spores on an area of units.

A tu jest źródło.

[Edycja Dagaen - 13.12.2009 o 03:08]

klikachu
Wiadomość [#33]: 13.12.2009 o 13:35

Konto skasowane

Ostatnio czytalem troche o tym, czym ma byc SC2, obejrzalem wszystkie battle raporty i moim zdaniem SC2 jest poprostu skazany na sukces smiley.gif Moze nie jestem obiektywny przez wzglad na sentyment jakim darze SC:BW ale gdy zobaczylem jakie mozliwosci daje gra i edytor map to nie umialem dojsc do innego wniosku....co bardzo mnie cieszy biggrin.gif
Wiele sie dowiedzialem i mam teraz jeszcze wiecej pytan biggrin.gif (glownie o edytor map):
1) czy grajac w trybie TPP bedzie mozliwosc uzyskiwania nowych zdolnosci za zdobyte exp.?
2) czy bedzie mozna tworzyc samemu zdolnosci i drzewka rozwoju dla kazdego bohatera/jednostki tak aby byly unikalne tzn. inne drzewko umiejetnosci mialby ghost, inne helion, thor, zealot etc.
3) czy bedzie cos takiego jak inwentarz?
4) czy bedzie mozliwosc kupowania sobie nowej broni, zbroji, noktowizorow i wszelkich innych gadzetow?
5) czy bedzie mozliwe (np.) zamontowanie czołgowi jako dodatkowego uzbrojenia miotaczy ognia od heliona albo wyposazyc stelkera w taka oslone jaka posiada immortal?
chodzi mi mechanike podobna do tej z Earth2150.
Jesli powyzsze modyfikacje beda mozliwe to w jaki sposob bedzie sie ich dokonywac tzn. zanim rozpocznie sie gra czy moze tez w trakcie gry gdy podjade czolgiem do amory albo jakiegos sklepu?
6) czy bedzie mozna terranami zajmowac wolnostojace budynki i uzywac ich jak bynkrow? Cos w stylu zajmowania bydynkow w RA2.
7) czy bedzie mozna w edytorze stworzyc jednostki nawodne jak statki, lodzie podwodne oraz wodno-ladowe jak np. poduszkowiec.

[Edycja klikachu - 13.12.2009 o 19:25]

aka kliku aka adi
grzgorz
Wiadomość [#34]: 13.12.2009 o 20:21

Konto skasowane

Z budynków do zajmowania są tylko wieże Xel'Naga jeśli o niczym nie zapomniałem. Ale raczej za bunkry to one służyć nie będą. W którymś z pierwszych Q&A powiedziano, że twórcy nie przewidują żadnych statków nawodnych.

[Edycja grzgorz - 13.12.2009 o 20:23]

Dagaen
Wiadomość [#35]: 13.12.2009 o 23:04

Konto skasowane

W pewien sposób zajmować można też neutralne budynki, ale nie wiem czy o to chodziło. W każdym razie wiekszość z tych aspektów można przy odrobinie wysiłku i pomysłu zrobić nawet w SC, więc w SC2 nie powinno być problemu. Cos tam wspominali o możliwości modyfikacji interfejsu gry, więc może nawet specjalne okno inwentarza także da radę. Modeli żadnych nowych nie będzie - tylko te z SC, SC2 i te, co zostały usunięte. W którymś Q&A było chyba pytanie o to, czy można dać czołgowi np. animację ataku goliatha, ale nie pamiętam odpowiedzi. Na pewno będzie można dac Ghostowi np. tarczę Zealota.

TUTAJ możesz znaleźć kilka interesujących Cię informacji, jezeli jeszcze na nie nie natrafiłeś.

badboyave
Wiadomość [#36]: 14.12.2009 o 14:07

Konto skasowane

Zastanawiam sie juz nad taktykami.
Jak myslicie (wiem ze to zalezy od tego jak gra przeciwnik) jaka technika bedzie najlepsza na Z a jaka na P.
Chodzi mi tu o push bo uwazam ze najlepsza obrona jest atak, i wole zeby przeciwnik myslal co teraz robic co budowac itp.
Tak po krotce uważam, ze na Z mariny+Medivac+Raven+Hellion.
Za to P mysle ze polegnie Hellion+Raven+Marauder+Banshee+Siege Tank.
Moje pytanie to czy hellion zadaje obrazenia kilku jednostka na raz?? W sytuacji gdy jednosci stoja rownolegle, to wydaje mi sie ze DMG jest zadawany wszystkim.

Asmodan
Wiadomość [#37]: 14.12.2009 o 15:50

Konto skasowane

Być może i pisało, może nawet sam o tym pisałemsmiley.gif Coś musiało mi umknąć/zaćmić się.

klikachu
Wiadomość [#38]: 15.12.2009 o 15:19

Konto skasowane

grzgorz napisał
W którymś z pierwszych Q&A powiedziano, że twórcy nie przewidują żadnych statków nawodnych.

Nie spodziewalem sie, ze zrobia w grze (i to od razu w pierwszej czesci) jakiekolwiek jednostki plywajace. Mysle, ze jednostki plywajace zrobia to sami gracze na potrzeby tworzonych przez siebie map np. wodny swiat....sa rozne planety....
Tak naprawde wszystko sprowadza sie do tego czy woda bedzie przestrzenia do ktorej da sie przypisac pewne obiekty czy moze bedzie to tylko element krajobrazu z ktorym nie da sie nic zrobic.
Jesli woda byla by kolejnym typem przestrzeni o zdefiniowanych wlasnosciach (tak jak lad i powietrze) to mozliwe stalo by sie umieszczanie w jej obrebie roznych obiektow-wystarczylo by przypisac im wlasnosci charakteryzujace dana przestrzen.
Reasumujac: jesli woda bedzie kolejna przestrzenia to zrobienie statku nie bedzie problemem-wystarczy nadac obiektowi odpowiednia ceche i mamy statek. Podobnie jest np z zerglingiem ktory jest elementem przestrzeni ladu lub wikingiem ktory moze byc elementem 2 przestrzeni(chodzi lub lata) w zaleznosci od tego jaka umiejetnosc mu wlaczymy.
Czyli pytanie brzmi: czym ma byc woda w SC2.....?

ps. dzieki za link Dagaen, uprzedziles nim kilka moich pytan ;P

aka kliku aka adi
ShadowDancer
Wiadomość [#39]: 15.12.2009 o 22:13

Konto skasowane

klikachu napisał
Tak naprawde wszystko sprowadza sie do tego czy woda bedzie przestrzenia do ktorej da sie przypisac pewne obiekty czy moze bedzie to tylko element krajobrazu z ktorym nie da sie nic zrobic.
Jesli woda byla by kolejnym typem przestrzeni o zdefiniowanych wlasnosciach (tak jak lad i powietrze) to mozliwe stalo by sie umieszczanie w jej obrebie roznych obiektow-wystarczylo by przypisac im wlasnosci charakteryzujace dana przestrzen.
Reasumujac: jesli woda bedzie kolejna przestrzenia to zrobienie statku nie bedzie problemem-wystarczy nadac obiektowi odpowiednia ceche i mamy statek. Podobnie jest np z zerglingiem ktory jest elementem przestrzeni ladu lub wikingiem ktory moze byc elementem 2 przestrzeni(chodzi lub lata) w zaleznosci od tego jaka umiejetnosc mu wlaczymy.
Czyli pytanie brzmi: czym ma byc woda w SC2.....?

Lol, ale głupoty pier***isz. Przeczytaj to co napisałeś i zastanów się nad tym smiley.gif

ONLY ROCK'N'ROLL

grzgorz
Wiadomość [#40]: 16.12.2009 o 18:59

Konto skasowane

Nie, woda nie będzie kolejną "przestrzenią". Woda, lawa, przestrzeń kosmiczna i im podobne będą po prostu czymś, nad czym da się tylko przelecieć.

REKLAMA
Strona 2 z 35.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :