Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2019, godzina 02:07
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Druid vs Priest - No noob questions.

Odpowiedź

Temat: Druid vs Priest - No noob questions.

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
everriaal
Wiadomość [#1]: 11.10.2009 o 11:57

Konto skasowane

Witam, i mam ciężki orzech do zgryzienia, otóż po wbiciu 80 zrobiłem sobie 2 alty - preja i druida ( obaj na 37 lvlu ). I nie mogę się zdecydować kogo dalej robić. Oczywiście są + i - a ostateczną decyzję sam podejme, lecz prosiłbym o wypunktowanie dalszych ewentualnych - lub + dla danej postaci.

Priest :
+ 2 drzewka do healu ( Disc na hc, holy na raidy )
+ Jeden z lepszych healów
+ Dps drzewko ( shadow dps troche possysa ale i tam mi sie podoba styl "dps'owania" )

- słaby pvp
- ciężki w gear upie
- hard to master

Druid :
+ Flight forma
+ DPS spec ( melee jak i ranged )
+ Tanking spec ( w przeciwieństwie do paladyna czy warrka nie martwie sie o def cap )
+ jako tank najwyższe hp
+ 2 możliwości bycia usable ( tank + heal ) więc brak problemu w znalezieniu grupy
+ łatwy w ubraniu -> ze względu na cloth/leather w moonkinie bądz resto można uzywać kombinacji

- moonkin possysa w pvp
- tank ciężki do opanowania
- resto nadaje się bardziej na group healera ( hc bądz raidy ( leczenie swojej grupy dpsowej ) niż na tank heala

O czymś zapomniałem ?

[Edycja everriaal - 11.10.2009 o 12:04]

tetro
Wiadomość [#2]: 11.10.2009 o 12:55

Konto skasowane

kolejny temat x vs y ...
przez 37lvli grania nie wiesz co Ci się bardziej podoba? większość skilli już poznałeś - no to może wbij 80 jak Ci sie chce grać dwoma postaciami ;s

boże zdecyduj ani priest ani druid nie mają uber spella który wali 1337k dmga i healuje cały raid po xyz , w ogóle nawet nie napisałeś czego oczekujesz od danej klasy( imba healer, tank, pro dps)

everriaal
Wiadomość [#3]: 11.10.2009 o 12:58

Konto skasowane

tetro napisał
kolejny temat x vs y ...
przez 37lvli grania nie wiesz co Ci się bardziej podoba? większość skilli już poznałeś - no to może wbij 80 jak Ci sie chce grać dwoma postaciami ;s

boże zdecyduj ani priest ani druid nie mają uber spella który wali 1337k dmga i healuje cały raid po xyz , w ogóle nawet nie napisałeś czego oczekujesz od danej klasy( imba healer, tank, pro dps)

Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem ? nie napisałem abyście pisali weź to lub to ale wymienili te + i - których ja nie ująłem. Więc szczerze mówiąc twoja odpowiedź gówno daje, a z tego wychodzi że powinieneś się nie odzywać ....

Maverick_PL
Wiadomość [#4]: 11.10.2009 o 13:43

Konto skasowane

A mnie najbardziej bawi to, że luney raz napisał, że w disciplinie się przyjemniej leczy na heroikach i teraz każdy pisze, że holy to do grania na raidach a disc do grania na heroikach biggrin.gif Uświadomie CIę, że zarówno disc jak i holy świetnie sobie radzą i na heroiku i na raidach i nigdy nie powinieneś stosować sztywnego założenia (holy - raid, disc - hc) tylko dobierać build w zależności od encountera i od zadania jakie zostało Ci przydzielone. Brak monotonii w graniu priestem jest bardzo dużym plusem, którego zdaje się nie wymieniłeś.

everriaal
Wiadomość [#5]: 11.10.2009 o 14:19

Konto skasowane

Maverick wiem, tyle że mimo wszystko z tego co widziałem każdy prej mówi że trochę łatwiej leczy sie hc'ki disc prejem ze względu na masowy prevent dmg, z resztą nie widziałem nigdy żeby tank na rajdzie narzekał na disc preja za plecami biggrin.gif. Poza tym już uszczuplając to chce wyrbać klase w 100% potrzebna - z tąd druid/prej gdyż :

Prej holy/disc leczy zaś sp wnosi do rajdu potrzebny mana regen
Druid jako resto leczy i od razu feral jako tank smiley.gif

Dlatego te obie postaci mi się podobają i obiema mi sie wspaniale gra ... a chciałem w końcu zrobić jednego porządnego chara i nie mogę się zdecydować ;p

[Edycja everriaal - 11.10.2009 o 14:23]

Maverick_PL
Wiadomość [#6]: 11.10.2009 o 15:05

Konto skasowane

Jeżeli chcesz po prostu klasą potrzebną to nie ma znaczenia kogo wybierzesz. Bo w każdym raidzie znajdzie się spot i dla priesta i dla druida.

everriaal
Wiadomość [#7]: 11.10.2009 o 15:12

Konto skasowane

no tak ale np hc'ki - tutaj szybciej znajde team tankiem czy healem, niestety może to źle zabrzmi ale znudziło mnie dps'owanie ;/

kejmil
Wiadomość [#8]: 11.10.2009 o 16:41

Konto skasowane

Druid daje 2 buffy (1 zależy od speca), priest daje 3.
SP daje debuff do hita, boomkin też.
Priest jest O WIELE trudniejszy do wylevelowania niż druid dlatego jest ich mniej.
Priest ma dwa typy healowania.

Imo wygrywa priest. Grałem i resto druidem, teraz gram disc priestem, i nawet na takich ścierwach jak OS czy onyxia 25 nawet raid przyjemnie się leczy (ze względu na 25% haste). Hoty mi się już znudziły :P

tetro
Wiadomość [#9]: 11.10.2009 o 18:38

Konto skasowane

I nie mogę się zdecydować kogo dalej robić

Myśle, że to Ty nie potrafisz pisać ze zrozumieniem ; )

Arthasus
Wiadomość [#10]: 11.10.2009 o 18:43

Konto skasowane

priest wcale nie jest wiele trudniejszy do wylevelowania, w ogole nie ma czegos takiego jak klasa trudna do wylevelowania
priest jest tylko bardziej nuzacy i mniej wybaczajacy bledy niz feral druid

Arthasus Burning Blade
Prowler
Wiadomość [#11]: 11.10.2009 o 18:55

Konto skasowane

everriaal napisał
- moonkin possysa w pvp

może jednak nie? http://www.sk-gaming.com/wo(...)kinferno

kejmil napisał
Priest jest O WIELE trudniejszy do wylevelowania niż druid dlatego jest ich mniej.

Imo wygrywa priest. Grałem i resto druidem, teraz gram disc priestem, i nawet na takich ścierwach jak OS czy onyxia 25 nawet raid przyjemnie się leczy (ze względu na 25% haste). Hoty mi się już znudziły :P

wow rajdujesz onyxie! ja tesz kce!

تلاش کے استعمال سے پہلے آپ کسی چیز کے بارے پوچھنا! `;..;´
Morkus
Wiadomość [#12]: 11.10.2009 o 19:38

Konto skasowane

Prowler napisał
everriaal napisał
- moonkin possysa w pvp

Tu chodziło o % balance druidów na arenach, nie o jednostki ;p

Last.fm -> http://www.lastfm.pl/user/Nuoone
Latinor
Wiadomość [#13]: 11.10.2009 o 19:44

Konto skasowane

shadow dps troche possysa

posysać to może najwyżej gracz który nie potrafi grać shadow ;]

Latinor Alluchy z BLu diablotin.gif
PRIEST szadoł or discipline
Kaczorek
Wiadomość [#14]: 11.10.2009 o 20:21

Konto skasowane

TL; DR ale rzucilo mi sie w oczy:

confused.gif?
feral jest niesamowicie prostym i latwym do opanowania tankiem

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
Lilly
Wiadomość [#15]: 11.10.2009 o 20:47

Konto skasowane

Hmm... w sumie nie grałam nigdy tankiem, ale nie wydaje mi się, żeby druid był jakoś mega skomplikowany w tej materii. Raczej brak mu uniwersalności, bo jedyne, co druid ma dobre to HP pool

resto nadaje się bardziej na group healera ( hc bądz raidy ( leczenie swojej grupy dpsowej ) niż na tank healaO czymś zapomniałem ?

Umm... resto druid to uzupełnienie Holy Priesta ... nadaje zarówno na rajd jak i na tanka. W rajdach żaden healer nie leczy solo - najważniejsza jest współpraca.

Co do shadow dps, to on nie posysa, ale się nie scaluje ... ale już chyba to stara się Blizz naprawić.

[Edycja Lilly - 11.10.2009 o 21:01]

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
kondzik
Wiadomość [#16]: 12.10.2009 o 18:06

Konto skasowane

Druid jest łatwiejszy do ogarnięcia w tanku niż np. warek którym tankując głupie wc musiałem już nie źle ogarniać, chodź druid bardziej się nadaje do tankowania bosów niż trashu, co do sporu miedzy prejem i druidem proponuję druida z tego samego powodu,dla którego sam go wybrałem. Druid może pełnić praktycznie każdą funkcję, więc jeśli np. granie boomkinem ci się znudzi to sobie zrobisz resto i będziesz znów miał świetną zabawę z gry

Oczywiście to jest moje osobiste zdanie, ponieważ prejem grałem tylko do około 65 lvlu i też mi sie strasznie podoba, ale z powodu, że druid jest bardziej uniwersalny wybrałem właśnie jego;]

Pozdrawiam

Prowler
Wiadomość [#17]: 12.10.2009 o 22:05

Konto skasowane

Morkus napisał
Prowler napisał
everriaal napisał
- moonkin possysa w pvp

mowie o tym że ten druid Álex gra bardzo często w balance. i chodzi mi o to że druid = hybryda, a w każdym specu potrafi zajść daaleko...

تلاش کے استعمال سے پہلے آپ کسی چیز کے بارے پوچھنا! `;..;´
kejmil
Wiadomość [#18]: 12.10.2009 o 22:15

Konto skasowane

Prowler napisał
kejmil napisał

wow rajdujesz onyxie! ja tesz kce!

confused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gif

a co mam afkować w Lagaran?

[Edycja kejmil - 12.10.2009 o 22:16]

Lilly
Wiadomość [#19]: 13.10.2009 o 19:26

Konto skasowane

Prowler napisał
Morkus napisał
Prowler napisał
everriaal napisał
- moonkin possysa w pvp

mowie o tym że ten druid Álex gra bardzo często w balance. i chodzi mi o to że druid = hybryda, a w każdym specu potrafi zajść daaleko...

Ale w jednych szybciej niż w innych...

kejmil napisał

Umm... wylevelowałam ostatnio priesta i drugiego druida - nie widzę różnicy w łatwości ... levelowanie obecnie to jest spacerek w parku - każdą klasą.

O jakich buffach mówisz? Bo jeśli o tych, co można zarzucić ze scrolli to give me a break :P

A co do łatwości leczenia ... bardzo lubię disc osobiście, ale z punktu widzenia pugów do VoA, to na najnowszym bossie dużo lepiej się czułam na druidzie niż na prieście. Podkreślam, że chodzi o pugi, gdzie nie było mowy o jakiejś współpracy healerów. Próba zrobienia większości roboty za innych disc priestem jest dość wymagająca.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
ArTv
Wiadomość [#20]: 14.10.2009 o 17:08

Konto skasowane

kondzik napisał
Druid może pełnić praktycznie każdą funkcję, więc jeśli np. granie boomkinem ci się znudzi to sobie zrobisz resto i będziesz znów miał świetną zabawę z gry

O ile koledzy z gildii dadza ci ten gear na offspeca - to nudzi strasznie jak np raidowales uldu/toc jako feral dps i chcesz pograc boomkinem - od nowa musisz tluc sie w heroikach i zbierac gear, gemowac, enchantowac, nawet na taka onyxie cie nie wezma bo jestes ubrany w jakis szajs (oczywiscie jezeli zalozymy, ze wczesniej nie zbierales gearu na offspeca)

REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :