Dziś jest: Poniedziałek, 24 lutego 2020, godzina 03:19
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum Diablo III Ogólna tablica o Diablo III Laboratorium Alkora - sugestie, komentarze

Odpowiedź

Temat: Laboratorium Alkora - sugestie, komentarze

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Kawosz
Wiadomość [#1]: 01.10.2009 o 13:13

Konto skasowane

Nowy cykl prowokuje do dyskusji i wniosków. Proszę zamieszczać tutaj sugestie dotyczące tematów kolejnych odsłon - o czym chcielibyście czytać i co wg Was jest do poprawy. Wszystko w myśl otwarcia się na społeczność fanów.

hellbert
Wiadomość [#2]: 03.10.2009 o 18:13

Konto skasowane

Całkiem ciekawy felieton. Zgrabnie napisany. Czekam na kolejne części cyklu.

Kawosz
Wiadomość [#3]: 03.10.2009 o 18:25

Konto skasowane

Nie ukrywam, że liczę na jakieś sugestie i głębsze komentarze... czy wszyscy się zgadzają z tym co napisałem? diablotin.gif

Juzef
Wiadomość [#4]: 03.10.2009 o 21:32

Konto skasowane

Bardzo dobry ,rzeczowy tekst z dużą wiedzą autora ;p.Całość jest niezwykle ciekawa i wciągająca dla kogoś kto choć troche zna gatunek rpg i serie diablo.Czekam na kolejne felietony

hellbert
Wiadomość [#5]: 04.10.2009 o 01:40

Konto skasowane

Z polemiką poczekam aż cykl się rozwinie. Ciężko polemizować z "faktografią", łatwo się czepiać a nie o to mi chodzi. Ja poczekam do textu o barbiesmiley.gifdiablotin.gif

Constantine
Wiadomość [#6]: 04.10.2009 o 09:07

Konto skasowane

Oj. Ja też z chęcią poczytam o barbie. Jedna z moich ulubionych klas.
Barb=zniszczyć, zmiażdżyć, zgnieśćsmash.gif - Idealnie oddaje filozofię Diablobiggrin.gif

"Diablo ciągle jest w Piekle i zbiera swoje zastępy demonów do walki"
Kawosz
Wiadomość [#7]: 04.10.2009 o 09:41

Konto skasowane

Barbarzyńca to swego rodzaju znak rozpoznawczy serii. Widzisz barba i od razu kojarzysz sobie Diablo. Oczywiście zostanie on dosyć szczegółowo opracowany przeze mnie. Zdradzę tylko, że niekoniecznie w następnym rozdziale.
Co do polemiki, można nie zgadzać się z kilkoma stwierdzeniami zawartymi w tekście - pytanie: czy paladyn to najpotężniejsza postać w Diablo 2? Niekoniecznie, moja subiektywna ocena jest do podważenia. Podobnie sprawa ma się z podejściem do amazonki - jej fanboye mogą się przyczepić.

[Edycja Kawosz - 04.10.2009 o 09:48]

Constantine
Wiadomość [#8]: 04.10.2009 o 12:07

Konto skasowane

Co do paladyna to zgadzam się z tobą. Na pewno znajduje się w czołówce.
Prawda jest jednak taka, że każda klasa jest mocna jeśli potrafi się nią grać.

hellbert
Wiadomość [#9]: 04.10.2009 o 13:25

Konto skasowane

Co do potęgi postaci to już kilka wątków na różnych forach podkreślało fakt że D2 to item-oriented game. Paladyn bez itemów kontra IKbarb+BulKhatos*2+mara+runy i kamyki 10min/40ED w itemach + cały plecak smallcharmów i skillerów +inne cuda na kiju = miazga z paladyna, nawet na 99 lvlu. I tak z każdym zestawieniem golas vs. chodząca-kolekcja-itemów.
Kiedy idzie o barba to dopiero ten szykowany na D3 do mnie przemawia - seismic slam, cleave - to jest to co mnie jara w tej klasie i jak na razie barb to jedyna postać w D3 którą chcę przejść także facetem. Normalnie gram tylko babeczkami ale tutaj czar postaci jest zbyt silny. Do tej pory moim faworytem w całej serii był sorcerer z D1 (bo były czary a nie skille).

I jeszcze jedna sprawa co do postaci. Wizard - mam wrażenie że Blizz trochę te klase uczłowieczył - krnąbrna, samolubna, impertynencka. Słowen "ludzka" a nie "bohaterska" klasa. Bo w D2 co rusz "welcome HERO". Tak troche moim zdaniem sztuczne to, nienaturalne niczym demony które zabija. Ciekawe czy Wizarda też ubiorą finalnie w lśniąca zbroję i zrobią z tej klasy cukierka?

[Edycja hellbert - 04.10.2009 o 13:26]

[Edycja hellbert - 04.10.2009 o 14:11]

Constantine
Wiadomość [#10]: 04.10.2009 o 14:24

Konto skasowane

Widzę, że masz podobny gust.
Barb ma wreszcie kilka interesujących obszarówek typu seismic slam. Nie musi się on męczyć z mobkami(jeden cios jeden mob-skuteczne, ale nudne i długie). Teraz będzie mógł zrobić jakąś masową rzeźnię. Do tych obszarówek ma być jeszcze dołączone jakieś wielkie trzęsienie ziemi na ostatnim poziomie(ma być lepsze od trąby powietrznej).
Takich ataków barb chyba będzie mieć mało, no ale to przecież wojak. Z resztą i tak lepiej, żeby miał kilka porządnych ataków niż cały arsenał bezużytecznych skilli.

hellbert
Wiadomość [#11]: 04.10.2009 o 15:09

Konto skasowane

Kawosz:
Co do polemiki, można nie zgadzać się z kilkoma stwierdzeniami zawartymi w tekście - pytanie: czy paladyn to najpotężniejsza postać w Diablo 2? Niekoniecznie, moja subiektywna ocena jest do podważenia. Podobnie sprawa ma się z podejściem do amazonki - jej fanboye mogą się przyczepić.

To są Twoje subiektywne oceny! Tylko i wyłącznie i ja to rozumiem, nie spotkałem nigdzie sposobu na określenie siły postaci w grze w spodób "absolutny" bo przecież umiejętności gracza też się licząsmiley.gif. Po co się napinać że barb czy pala są najśliniejsi? Toż to tylko build i gracz nim sterujący.

Abyś mnie zrozumiał jeśli idzie o kryteria: weźmy 2 pręty stali. Obydwoma ci przywale i stwierdzisz że są twarde bo połamałem Ci gnaty i boli jak diabli. Ale technolog użyje swoich kryteriów i udowodni ze jedna stal jest miękka a druga twarda (i bedzie miał racje). Czy to w czymś zmieni Twój ból połamanych gnatów i fakt ze wg. Ciebie oba pręty są twarde?
Technolog ma swoje techniczne kryteria, uznane na całym świecie. A gracze? Wszystkie oceny graczy są subiektywne i nacechowane często zbyt skrajnymi emocjami.
- jej fanboye mogą się przyczepić. - No właśnie, przyczepić. Bo ranisz ich uczucia. I co z tego? Każda subiektywna ocena niesie takie ryzyko ale to nie powód abyś zamilkł!

Mam jeszcze pytanie - czy cykl realizujesz wg. jakiegośplanu, każdy odcinek to etap czy raczej każdy odcinek to zamknięta część? Żeby się nie czepiać na zapas "bo nie poruszyłeś tego a owego". A okaże się że nie poruszony temat zaplanowałes na następną odsłonę. Czasem emocje biora górę.

Constantine - a jeszcze dodajmy do tego modyfikacje skilli przez runysmiley.gif Będzie ciekawie!

[Edycja hellbert - 04.10.2009 o 15:14]

Kawosz
Wiadomość [#12]: 04.10.2009 o 15:31

Konto skasowane

hellbert
Byłem pewien, że ludzie będą psioczyć, że dyskryminuję niektóre klasy. Co do subiektywizmu, to rzecz naturalna i chyba nie ma za bardzo o czym mówić. Mogę jedynie antycypować, że będzie jeszcze bardziej subiektywnie, będzie ociekać subiektywizmem.

Co do klas postaci - biorąc pod uwagę graczy o bardzo zbliżonych umiejętnościach, to barbarzyńca np. BoTD bez enigmy, nie ma szans nawet ze średnim(pod względem wyposażenia) z hammerdinem. To tylko mały przykład.
Mam zamiar poruszyć tematy nieopisane do tej pory - jeśli masz na myśli barbarzyńcę, to bądź pewny, że przeczytasz o nim. Może to nie nastąpić jednak w kolejnym rozdziale.

Constantine
Wiadomość [#13]: 04.10.2009 o 15:52

Konto skasowane

hellbert- seismic slam z runą wielokrotnego uderzeniasmiley.gif
Chciałbym to zobaczyćbiggrin.gif

hellbert
Wiadomość [#14]: 04.10.2009 o 18:32

Konto skasowane

Kawosz, skoro można zgłaszać sugestie co do tematyki która poruszysz to mam taką:
Kwestia bezpieczeństwa/bodowania obawy gracza o swoją postać w grach, cyklu Diablo.
1)Kwestie zabezpieczania się "na wypadek śmierci", reakcje Blizza - likidacja pewnych opcji (W D1 był save, w D2 był TP).
2)Czy jeszcze ktokolwiek boi się o swoją postać stając naprzeciw Bossa?
3)Reakcje postaci na śmiertelne ciosy (cios zabierający 500HP a nasza postać robi ledwie "AH") i ogólnie sprawa umierania postaci (czasami w komiczny sposób), tego co moby i bossy moga z postacią zrobić.
4)Czy tylko nasza postać ma zabijać efektownie czy może moby też?

Wiem że diii.net ma przeprowadzić wywiad telefoniczny z Jayem Wilsonem i w propozycjach pytań ktoś poruszył te kwestie, ale czy takie pytanie padnie? Może do czasu jak weźmiesz ten temat na tapete to coś więcej się wyjaśni w tej sprawie.

PS. Cały czas widzę w wyobraźni co Siege Braker zrobił z barbem w gameplay-u i musze przyznać że moim zdaniem przez coś takiego gra zyskuje na klimacie!

Adiasz
Wiadomość [#15]: 06.10.2009 o 11:49

Konto skasowane

to skoro sugestie sa mile widziane to .... chcialbym abys zbadal, czy jest jakas opcja (bioroac pod uwage realia swiata sanktouarium) mozliwisc ujrzenia jakiegos szczepu demonow jako grywalnych klas w ktoryms z dodatkow.
Ja jestem zdania, ze skoro anioly mogly zmienic strone konfliktu i zaczely walczyc dla demonow opuszczajac tym samym niebo to dlaczego nie mialoby byc demonow ktore znudzone tymi piekielnymi porzadkami buntuja sie i odchodza z piekla aby stworzyc sobie nowy porzadek. Chodzi mi o to, ze skoro anioly zdradzily to demony moga tym bardziej to zrobic i moze juz wcale nie chca byc po stronie diablo i jego braci....to bylo by bardzi ciekawe gdybysmy jako jedna z postaci mogli wybrac demona smiley.gif
Pytanie tylko czy sa na to jakies szanse i czy podobne bunty w piekle mialy juz miejsce.

postep ponad wszystko
Constantine
Wiadomość [#16]: 06.10.2009 o 19:41

Konto skasowane

He he. Grywalną postacią na pewno będzie Tyraeltongue.gif
Wątpię w to ,że będzie można grać jakimś demonem w Diablo.
Po pierwsze demon w ogóle nie pasuje do pozostałych postaci(o ile się nie mylę to wszystkie są ludźmi). Jak to sobie wyobrażasz? Piątka ludzi do wyboru + jeden demon? To tak jakbyś grał np. w jakąś grę wojenną. Do wyboru masz czołg, transporter opancerzony, śmigłowiec typu AH-64, wojskowy Jeep, odrzutowiec i na końcu zaserwowany w dodatku wspaniały skuter do rozwożenia pizzy. Poezja-wszystko trzyma się kupy.
Po drugie jakby jakimś niewytłumaczalnym cudem w DIII pojawił się demon jako grywalna postać to już widzę to urozmaicenie na battlenecie-grałbym z demonem, demonem, demonem no i tak dla odmiany z demonem. Na planszy znalazłyby się takie klasy jak np. barbarzyńca i miliard demonów.

Innymi słowy, większość ludzi od razu rzuciłaby się na demona(bo jest inny, mroczniejszy itp.)

Adiasz
Wiadomość [#17]: 07.10.2009 o 11:20

Konto skasowane

wyobrazam sobie to tak, ze niektorym deomonom przestalo sie podobac w piekle i odeszly ale poniewaz nie mozna od tak odejsc z piekla to teraz musza walczyc o swoja wolnosc. Nie musza byc po stronie ludzi abysmy nimi grali ale wystarczy, ze sa przeciwko Diablo-napewno jakis zdolny spec od fabuly ulorzylby do tego dobra historie.
Jak sluszne zaowazyles Constantin Demonow zbyt czesto sie nie widuje jako grywalnych postaci i.... to moglo by byc czyms absolutnie rewolucyjnym dodanie jako nowej klasy demonow-pewnie wileu osob zaczelo by zaraz wznosic wielkie larum ze "omg demony-to nie moze tak byc bo..." ale w sumie dlaczego nie?bylo by Ciekawie po za tym, skoro anioly mogly sie zbuntowac to demony tym bardziej moga tak mi sie wydaje....
A jesli chodzi o to, ze bylo by pelno osob grajacych demonami to na poczatku pewnie tak ale pozniej pewnie i tak by sie wyrownalo bo ile ludzi tyle roznych gustow....w kazdym razie ja napewno zagralbym demonem aby poznac historie od tej drugiej strony....ale jak juz nie raz wspomnialem na tym forum- i tak wole nekromante biggrin.gif

[Edycja Adiasz - 07.10.2009 o 11:25]

postep ponad wszystko
Constantine
Wiadomość [#18]: 07.10.2009 o 13:53

Konto skasowane

A to oto chodzi, że są jakieś demony i są przeciwko Diablo, ale nie istnieją jako grywalne postacie? Coś w stylu chodzących po planszy barbarzyńców w V akcie?
Bo jak nie to już nie wiem.
Uważam natomiast, że w DIII nie będzie można grać demonem. Moim zdaniem to tak jakoś nie pasuje.
Nie mówię, że pleciesz głupoty itp. Po prostu wyrażam opinię na ten temat. Ty też wyrażasz swoją i szanuję to- to tak btw.

Kawosz
Wiadomość [#19]: 10.10.2009 o 11:03

Konto skasowane

No dobra, o czym chcielibyście przeczytać w następnym rozdziale?

Dywagacje na temat obecności demonów jako neutralnych lub pozytywnych NPC w grze mogłyby być ciekawe. Nie sądzę, aby wystąpił jakiś demon jako grywalna klasa... Blizzard jest nieprzewidywalny, ale tak idiotycznego kroku raczej nie zrobi.

[Edycja Kawosz - 10.10.2009 o 11:07]

Constantine
Wiadomość [#20]: 10.10.2009 o 14:09

Konto skasowane

Ja bym chętnie poczytał o klasach postaci.
Załóżmy, że jedno Laboratorium=opis jednej klasy postaci

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :