Dziś jest: Poniedziałek, 16 maja 2022, godzina 11:37
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Odpowiedź

Temat: Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ...  >   >>     Ostatnia
Dux
Wiadomość [#81]: 09.10.2009 o 08:13

Konto skasowane

Buildy w tej chwili różnią się głównie tym iż w miarę możliwości rezygnuje się arcane focus (jeżeli ma ktoś tyle hita, ale to pewnie kosztem crita lub haste ) na rzecz arcane stabilyty lub magic attunement.To jedna róznica.(twój build magic attunement nie przewiduje jak widze)
Druga to rezygnacja z arcane mind na student of the mind.To takie moje spostrzeżenia.
Ciekawy jestem jak byś uzasadnił co będzie bardziej korzystne.

Validus
Wiadomość [#82]: 09.10.2009 o 11:09

Konto skasowane

Tak to prawda roznice nie sa jakies gigantyczne, ale w sumie to napisalem to rowniez w odpowiednim miejscu.
Co do magic attunment ktory daje wiekszy range sam na poczatku bylem bardziej przekonany, jednak sprobowalem od razu bez zadnego punktu w tych talentach i mozna na spokojnie grac. Nie odczuwa sie tego. Moze jedynie na Acidmawie i Dreadstonie w hc gdzie musicie byc porozstawiani z powodu poisone, a przez maly range musisz sie sciskac wraz z innymi. Ale przeciez wtedy zawsze mozesz uzyc Ice Blocka, a musialbys miec naprawde pecha aby poison znowu na Ciebie uderzylo.
To jest jedyny boss kiedy mysle ze jest ten range troche dokuczliwy. Ale i tak naprawde do przezycia. Bylem juz w calym Ulduarze z tym buildem i naprawde range nie oplaca sie brac. No chyba ze ktos naprawde cierpi z powodu malego range, to niech sobie to troche przemieni. Ja osobiscie odradzam.

Ja nie rezygnuje z AM na SotM lecz na odwrot. Ale podejrzewam ze wlasnie o to chodzilo. Otoz jesli wlozylby Pan 3 punkty w Student of the Mind, a 4 w Arcane Mind to stracilbyl Pan jakies 30-40 dpsu. DPSowo rzecz ujmujac talent AM jest korzystniejszy.
Oczywiscie rzecz moznaby bylo rozstrzygnac pod wzgledem many, ale podejrzewam, ze jesli nie masz problemu z hit ratingiem, to i z mana rowniez nie bedziesz.
Bo ja osobiscie nie mam.

No i zmienione:
T10 2P Bonus
T10 4P Bonus

Zapewne zmieni sie jeszcze nie jeden raz, wiec narazie moze zaprzestane podawania jesli zmiany nie beda jakies drastycznne. Chyba ze naprawde chcecie. Badz co badz podczas testow na bank pozmieniaja liczby o ile nie wiecej.

Dux
Wiadomość [#83]: 11.10.2009 o 11:50

Konto skasowane

Trochę nie bardzo rozumiem co ma hit rating do regeneracji many.Osobiście uważam ze hit rating to zło konieczne i powinno się go mieć na minimum.
Brak many może nastapić zawsze i nie masz na to wpływu.Inna regenaracja jest na raidzie 25 a inna 10 bo ilośc buffów jest inna.Ważna tez jest siła grupy.Słaba grupa to dluzsza walka a silna odwrotnie.Dobrymi bossami do sprawdzania dps jest np voa.Totc wg mnie do takich nie należy.
PS.
Rozumiem że korzyści są wieksze z arcane sta. nad Magis Att.
Wow to nie tylko totc i np AS na Onyxii moze sie bardzo przydać lub na VOa.

[Edycja Dux - 11.10.2009 o 11:58]

[Edycja Dux - 11.10.2009 o 11:58]

Validus
Wiadomość [#84]: 11.10.2009 o 12:11

Konto skasowane

No tak, oczywiscie ma Pan racje. Mana moze uplynac zawsze i sporo jest zalezne od grupy, ale mimo wszystko nadal smiem twierdzic, ze:
- Dobre uzycie gemow, potow, evo - pozwoli Ci na calkowite unikniecie sytuacji kiedy nie masz many.
- Gdy masz wystarczajacy hit rating to najprawdopodobniej masz rowniez niezly gear, wiec i doplyw many odpowiedni. Tu sie moge mylic, bo wiem ze sa rzeczy ktore dodaja 100 hit ratingu, jednak na dobra sprawe kto z nas ma ich az tyle? Ja nie mam zadnej, mam hit rating w miare poukladany po roznych czesciach, wiec statystyki ktore mi towarzysza pozwalaja na regeneracje many.

I oczywiscie moge sie mylic. To nie jest matma lecz po prostu moje przemyslenia.
Ja zdaje sobie sprawe ze sa lepsi ode mnie magowie i sa gorsi. Zdaje sobie sprawe ze sa lepsze grupy raidowe i sa gorsze. A co za tym idzie sa takie co pokonaja bossa w 2 minuty a sa takie co musza walczyc 10 minut. I zdaje sobie sprawe, ze te 10 minut to nie jest latwa walka pod wzgledem many.
Jednak czynniki ktore wymienilem wyzej (moim zdaniem) powinny wystarczyc do odnowienia jej. Mnie nawet jak sie mana gemy skoncza to szukam momentu w walce gdzie nie ma nic do dpsowania i tworze nowe.

No a poza tym. Jesli juz ktos ma problem z mana, wtedy po prostu musi uzywac mniejszej ilosci stackow AB.
3 lub 2.
Kiedys kiedy ten build byl taki slawny wlasnie caly jego urok polegal na kontrolowaniu many. I jest tak nadal tylko ze w mniejszym stopniu. Blizz zreszta na samym poczatku dawal do zrozumienia, ze przeciez tez czwarty stack to dla tych ktorzy maja juz lepszy gear.
Pozdrawiam.
Oh. sorry za offtopa, bo to o pvp jest, ale ten koles jest chory i nie moglem tego nie zamiescic:
http://www.youtube.com/watch?v=Gy8UZR72o9c

Angel
Wiadomość [#85]: 12.10.2009 o 10:15

Konto skasowane

A jaki build byś polecił mi na farmienie badge'ów z hc ?? zastanawiałem się nad fire lub arcane ale nie wiem do końca który będzie lepszy

Validus
Wiadomość [#86]: 12.10.2009 o 11:04

Konto skasowane

arcane>ffb>frost>fire
Ale to tylko moje prywatne zdanie. Nigdy nie widzialem matmy na ten temat. Ogolnie to wczesniej mialem Arcane i zmienone FFB na hc, ale Arcane na hc tez jest na swietnym poziomie wiec go zostawilem i mam wraz z buildem pvp.

Ah no i zapomnialem. Ja bardzo bym prosil na przyszlosc o zadawanie takich pytan w Oficjalnym Topiku Kazdego Maga, zeby nie robic tu zbyt duzego balaganu.
Zagladam stale do kazdego topiku w tym dziale, wiec jesli macie jakies pytania to zawsze bede probowal jak najlepiej odpowiedziec.
Starajmy sie prosze trzymac odpowiednich dzialow.

Sensi: Nie ma sprawy. Ciesze sie ze wszystko dziala jak nalezy. Tym razem ja cieplo pozdrawiam w ten chlodny, prawie deszczowy dzien.

[Edycja Validus - 12.10.2009 o 12:53]

sensi
Wiadomość [#87]: 12.10.2009 o 11:23

Konto skasowane

Angel, śmiało wybierz arcane ( na fire nie zdążysz się rozbujac z dpsem a będzie koniec)
Validusie :P Invis na snoboldach działa :P to ja lama cos żle robiłam ;)
pozdrawiam

Xanten
Wiadomość [#88]: 13.10.2009 o 07:16

Konto skasowane

Sam gram magiem arcane według buildu Validusa, grałem własny ale po dodaniu talentów do IA dps naprawdę skacze o ile ma się kilku priest'ów albo używa sie swoje własne wardy (VOA i Onyxia).
Gearu nie mam jeszcze całego na poziomie 213 lecz pomimo to na 25 VOA osiągam 5k dpsu z ToC'em jest troszkę gorzej bo tam na niektórych bosa dochodzi częsta zmiana targetu, ew. bieganie.
Wiem, że są zwolennicy i arcane i fire i do każdego nie przemówią argumenty drugiej strony. Sam na fire miałem za mało CR a na arcane odwrotnie co pozwoliło mi dołożyć 3 talenty gdzie indziej.

Jednak najbardziej nurtująca mnie sprawą jest build pve frost. Mag na Onyxi 25 wyciągnął tym czymś 5.3k dpsu.
Czy koś zna może ten build ponieważ mi nie udało się go zapisać a gość był niesamowity?

P.S. Validus co do meta gema a co powiesz na tego +25 sp i 2% Intu bo mi osobiście ten z CS nie przypadł do gustu?

Dux
Wiadomość [#89]: 13.10.2009 o 09:49

Konto skasowane

Na insty hc tylko arcane.
Dps na Onyxii się nie bierze pod uwagę bo każdy ma różne zadania ale magowie 12 k wyciagną(aoe i nie arcane)
Co do regemeracji many to ja nie licząc przerw w walce ktore mozna wykorzystać Evo nie biore pod uwage.Wykorzystując evo nie masz szans na wysoki dps.Np na voa musi ci many starczyć bez evo.Tez mi się zdarzało Validus robić mana gemy w czasie walki, ale tylko wtedy gdy zapomniałem zrobić 3 przed walką.
Ale wracjąc do tematu.Dalej nie uzyskałem twojej opinii.
Czy lepiej zrezygnować z arcane focus na rzecz arcane stability?Ja mam 261 hit ratingu (plus dranei) Trzeba pamietać ze podciągajac hit w itemach tracę na cri,haste bo itemki posiadają max 3 staty.

Validus
Wiadomość [#90]: 13.10.2009 o 11:31

Konto skasowane

Xanten:
Chaotic Skyflare Diamond = 289 DPS
Relentless Earthsiege Diamond = 266.48 DPS
Ember Skyflare Diamond = 73.15 DPS

Zatem jak Pan widzi od dluzszego juz zreszta czasu nie ma lepszego meta niz ChSD. Glownie (co udowania drugi meta z agility) za sprawa spell crit damage. Ten Meta o ktorym Pan wspomnial jest daleko w tyle i calkowicie odradzam.

Co do Onyxii to niech Pan zacznie walke w ten sposob:
Podbiegnie do boku smoka, uruchomi wszystkie buffy jakie Pan ma jak trinkety i z talentow spelle (za wyjatkiem Mirror Image). Prosze atakowac bossa, a gdy wzniesie sie w gore prosze stanac w okolicach srodka jaskini i uruchomi Mirror Image. I niech Pan zacznie rzucac Blizzard az pierwsze partie whelpow nie znikna. W ten sposob one nie zaatakuja.
Potem juz prosze byc tylko na bossie no chyba ze Raid Leader zadecyduje cos innego.
Zdziwie sie mocno jesli nie bedzie Pana w czolowce.

Mimo wszystko to jest tak jak Dux wspomnial. To ne jest boss gdzie mozna sobie porownac dps, bo tam najwiekszy ma ten co jest na whelpach.

Dux:
Moglby mi Pan na privie wyslac swoj build albo armory? Albo tutaj ofc.
Teraz to co powiem to czysta toeria. Jesli ma Pan 3 punkty w Arcane Stability to nie trzeba wkladac ich tam wiecej. 3 punkty wystarcza.
Z samym Draenei ma Pan prawie 100% pewnosci ze zostanie trafione, ale kazdy nastepny punkt wyjety z Arcane Focus spowoduje potencjalna utrate dpsu.
Mozna wyjac jesli zamiast zwyklego jedzenia z SP bedzie uzywane przed walka jedzenie z hit ratingiem.
Osobiscie bym jednak zaczekal az gear bedzie posiadal wiecej hit ratingu albo pozmienial jakos talenty bo te 3 punkty w Arcane Stability oplaca sie miec.

No i co do Evo to rzecz faktycznie wzgledna. Z Evo trzeba umiec sie bawic. Dla przykladu mnie sie faktycznie bardzo zadko zdarza na VoA uzyc Evo, ale jesli juz to robie to nie rzucam calego na siebie ale kalkuluje ile many mi wystarczy aby dobic bossa. Traci sie mniej czasu i nadal mozna byc w czolowce. Do tego podczas dzialania ostatnich sekund Icy Veins mozna zarzucic wlasnie Evo i wtedy zadziala ono znacznie szybciej. Dzieki tym dwom sposobom traci sie tylko moment na odzyskanie odpowiedniej ilosci many.
Glowny trick zabawa arcane polega wlasnie na zabawie mana.

Pozdrawiam.

[Edycja Validus - 13.10.2009 o 11:44]

Xanten
Wiadomość [#91]: 14.10.2009 o 08:52

Konto skasowane

Jak dps'ować na Onyxi wiem. Legiczne jest że AOE na addach spowoduje niesamowity dps.
W poście chodziło mi o to, że w 1 i w 3 fazie mag frost robił 5.3k dpsu po uśrednieniu tylko tych faz (bez blizzarda na pozostałościach addów w 3 fazie). Chciałem też dowiedzieć się czy ktoś nie posiada może tego builda i nie mógłby się nim podzielić z innymi.
Dzięki wielkie za te statystyki tych gemów. Zaraz po włączeniu serwerów sprawdzę jak radzą sobie z moimi gemami.

P.S. Jaki tam znowu Pan biggrin.gif
I jeżeli to nie byłby problem to są moje armory
http://eu.wowarmory.co(...)n=Xanten
Jakie rzeczy jakie warto tu zmienić (poza profkami i chestem oraz enchantami [czekam na lepsze itemki]). Proszę o pomoc ponieważ zdaje sobie sporawe, że wypowiadają się tu ludzie dużo mądrzejsi ode mnie oraz, że to konto jest co najwyżej mierne.

[Edycja Xanten - 14.10.2009 o 09:12]

Validus
Wiadomość [#92]: 14.10.2009 o 11:21

Konto skasowane

Ah, przepraszam zatem, nie zrozumialem z ta Onyxia. Poza tym wspomnialem o tym gdyz zawsze jak tam jestem to magowie stosuja MI od razu na starcie pierwszej fazy w czym robia powazny blad bo pozniej jak whelpy wyskakuja to robia zamieszanie i jeszcze zdarza im sie nawet puscic frost nove co juz w ogole jest dla mnie chore.

Co do frost to mial zapewne ten albo ten build.
Wiem, ze powinienem dodac dzial raidowania jako frost, ale na razie sie od tego jeszcze powstrzymuje.

Teraz co do gearu to roznice beda raczej kosmetyczne, wiec prosze sie za to wziac jesli sie chce dobrze prezentowac albo jesli sie ma kase:
Head: na meta koniecznie ten o ktorym juz rozmawialismy i zamiast ametrina z critem lepszy bedzie (o 8 dps) Reckless Ametrine .
Shoulders: zamiast tego prosze wlozyc Runed Cardinal Ruby (3 dps wiecej)
Waist: Koniecznie Runed Cardinal Ruby (30 dps)
Legs: 2 x Runed Cardinal Ruby (15 dps)

Od sebie polecam nowe wristy i chesta z pattern z ToC. Dadza niezlego kopa pod wzgledem dpsowym, wiec jesli jest kasa to polecam.

Powodzenia.

Xanten
Wiadomość [#93]: 14.10.2009 o 12:32

Konto skasowane

Wielkie dzięki za rady i te buildy.

niepoprawny
Wiadomość [#94]: 14.10.2009 o 12:41

Konto skasowane

Xanten napisał(...)Jakie rzeczy jakie warto tu zmienić (poza profkami i chestem oraz enchantami [czekam na lepsze itemki]). Proszę o pomoc ponieważ zdaje sobie sporawe, że wypowiadają się tu ludzie dużo mądrzejsi ode mnie oraz, że to konto jest co najwyżej mierne.

Z enchantami nie czekaj - inwestuj po prostu w choćby tańsze wersje:
- wristy - 23sp (zamiast 30);
- chest - 8stats (zamiast 10);
- rękawice - tu jest naprawdę tanio za 28sp.

Trinkety...
- Abyssal Rune wyfarm z ToC 5 normal, Sundial of Exiled (dostępny od premiery WotLK) jest sporo lepszy od tych, które masz.

No i ten metagem - Chaotic Skyflare Diamond. Załóżmy, że talenty gwarantują Ci 150% większego crita - z tym metagemem w sumie 154,5%.

Tooly
Validus
Wiadomość [#95]: 14.10.2009 o 12:48

Konto skasowane

Mala lista kolejnych nowosci do 3.3:
Fire: Improved Scorch

Ice: Frozen Core

Glyphs: Glyph of Scorch
Glyph of Eternal Water

Ciekawe zmiany. Najpierw myslalem, ze glownie maja na celu zadbac o frost, a wychodzi na to, ze rowniez ffb bedzie brane pod uwage z tymze moze wygladac tak iz zamiast wiekszosci punktow w FB beda one w drzewku Frostowym.
Nie bedzie trzeba wkladac punktow talentu z powodu Glyph of Eternal Water w Enduring Winter czy tez Cold Snap.

Bylem pewien, ze zadbaja tylko o Arcane no i moze FB, a jednak wychodzi na to ze FFB moze znow stanowic konkurencje.
Pozyjemy zobaczymy.

[Edycja Validus - 14.10.2009 o 22:46]

Xanten
Wiadomość [#96]: 14.10.2009 o 18:42

Konto skasowane

Trinkety są moim priorytetem do wymiany, co do enchantów jako, ze nie obdarzona mnie błyskotliwym telented do zarabiania kasy czkam na lepsze itemy i odraz wrzucam enchanty do nich.
Gema już wymieniłem oraz dodałem enchanty do paska i rękawic.

Dzięki za cenne rady.

Igor
Wiadomość [#97]: 15.10.2009 o 09:07

Konto skasowane

Xanten napisał
co do enchantów jako, ze nie obdarzona mnie błyskotliwym telented do zarabiania kasy czkam na lepsze itemy i odraz wrzucam enchanty do nich.

no no... nie wiedzialem, ze trzeba miec blyskotliwy talent do robienia daily q, milo mnie to polechtalo, przyznam biggrin.gif robie daily q znaczy jestem blyskotliwy, musze sie pochwalic znajomym :P

co do czekania na lepsze itemy. blad blad i blad. i mam nadzieje, ze gdzies zlozysz apply i ktos Ci to w precyzyjnie dobranych slowach wyjasni. przy tych ulatwieniach w grze lazenie w dziurawym sprzecie jest najgorszym lamerstwem jakie mozna spotkac. ale oczywiscie to Twoj wybor smiley.gif

Validus
Wiadomość [#98]: 15.10.2009 o 13:58

Konto skasowane

Panie Igorze. Wydaje mi sie, ze moznaby to co Pan napisal zawrzec w troche lepszym tonie, bez jakiegos zbednego obrazania czy insynuowania czegokolwiek (przyklad podaje ponizej).
A jesli juz naprawde chce Pan komus radzic w ten sposob, to juz chyba lepiej na priw i nie robmy tu zbednego offtopu, bo jestem pewien ze Xanten cos odpisze, a potem juz pojdzie z gorki jak lawina.
Trzymajmy poziom Panie i Panowie bardzo prosze.

Xanten: Moze nie masz akurat najlepszych epikow w grze, ale na pewno zasluguja na to, aby miec na sobie enchanty i najlepsze gemy dostepne dla Twojej klasy. Dodatkowo zwiekszy sie Twoj dps przez co bedziesz bardziej przydatny dla gildii. Moze chocby i z tego powodu gildia pozyczy Ci pieniadze?
Faktycznie robienie daily jest dobrym pomyslem jesli nie ma sie sposobu na zarobienie pieniedzy, wiec jesli masz czas to smialo wykorzystaj go na daily.

Powodzenia i nie trzeba dziekowac bo wlasnie po to dbam o ten topic abysmy sobie pomagali.

Igor
Wiadomość [#99]: 15.10.2009 o 14:48

Konto skasowane

Panie Validusie. Rowniez mam wrazenie, ze mozna wszystko pisac zupelnie inaczej niz sie pisze. Mozna tez zupelnie inaczej przyjac slowo pisane do nas, niz sie to wydaje innym. Dlatego nie wydaje mi sie, zeby mogl Pan jakkolwiek oceniac moj post, ktory nie mial obrazac p. Xantena, a nawet wyrazilbym teze, ze nie obrazal w zadnym miejscu. Co do insynuacji, chyba znamy inne definicje wyzej wymienionego slowa, wg mnie znanej, nie popelnilem zarzucanego mi wykroczenia.

Rowniez co do offtopu nie do konca rozumiem zarzut. Oczywiscie nie odrzucam mozliwosci, ze nie zrozumialem idei tego topiku, prosze wiec mnie poprawic w razie gdybym pobladzil. Otoz wg mnie topik ten ma sluzyc ludziom informacjami, aby mogli zmaksymalizowac rozne wazne rzeczy w grze, takie np. jak: dps, pomoc dla gildii, wsparcie na rajdzie, wlasne zadowolenie z bycia przydatnym i wiele, wiele innych.

Byc moze nie bylo w tym topiku powiedziane do tej pory jakie jest znaczenie enchantow i gemow w sprzecie dla ww. spraw i dlatego p. Xanten tego nie odgadl do tej pory. Stad moja chec niesienia pomocy biggrin.gif
A zakladam, ze powiedziane nie bylo, bo skoro ktos szuka informacji, i ma ich 5 stron, a jednak pisze "nie gemuje sprzetu bo czekam na lepszy" tzn., ze takiej informacji nie znalazl, wiec moja odpowiedz jest jak najbardziej w temacie. Podalem p. Xantenowi sposob rozwiazania jego problemu, a o to chodzilo wszakze.

Rozumiem, ze urazilo Pana stwierdzenie typu: "ktos Ci wyprostuje poglady w krotkich slowach".
Coz, zawsze moglem napisac "jestes leniem po prostu". MIalem wiec wybor miedzy zla odpowiedzia, a gorsza odpowiedzia. Sadze, ze wybralem lepiej jednak biggrin.gif
W koncu dzieki temu, ze napisalem to ja teraz, byc moze p. Xanten nie bedzie sie musial kiedys wstydzic czytajac odpowiedz na swoje ew. apply. A pozytywnie rozpatrzone apply moze byc dla niego bardziej istotne, niz chwila na jakims forum.

z szacunkiem

juz stad znikam smiley.gif

Validus
Wiadomość [#100]: 15.10.2009 o 15:02

Konto skasowane

Mnie chodzi o konretne stwierdzenia:

no no... nie wiedzialem, ze trzeba miec blyskotliwy talent do robienia daily q, milo mnie to polechtalo, przyznam biggrin.gif robie daily q znaczy jestem blyskotliwy, musze sie pochwalic znajomym :P
przy tych ulatwieniach w grze lazenie w dziurawym sprzecie jest najgorszym lamerstwem jakie mozna spotkac

To jest wlasnie insynuowanie prosze Pana.

Ja nie oskarzam pana o offtop, tylko po prostu tlumacze, ze zaraz tu taki powstanie. Zapraszam dlatego od tej pory na priw, aby podyskutowac na akurat ten temat.

Poza tym z pierwszego postu w tym temacie:
Gemy:
Gemy i Enchanty są jak wizytówka. Kiedy będziesz chciał się dostać do raidującej gildii, to ludzie, którzy już w niej są na pewno ocenią Cie między innymi pod ich względem. Właśnie dlatego i dpsu warto mieć odpowiednio umiejscowione kamyki.
Poniżej znajduje się lista najlepszych gemów, które sa ogólnie dostępne, czyli nie są BoP albo rzadkimi world dropami.

Od siebie chcialbym dodac tylko, ze ja z checia zobacze tu wieksza ilosc komentarzy, tylko trzymajmy pewien poziom, bo moim prywatnym zdaniem dzisiaj latwo o bluzgi na forach, a ciezko o porzadna konkretna pomoc w milej atmosferze.
Miedzy innymi dlatego powstal ten topik.

Pozdrawiam i zachecam do komentarzy.

REKLAMA
Strona 5 z 39.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :