Dziś jest: Niedziela, 5 grudnia 2021, godzina 20:50
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Odpowiedź

Temat: Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Pierwsza     <<   <   ... | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 |   >   >>     Ostatnia
maestrino
Wiadomość [#701]: 12.06.2011 o 16:27

Konto skasowane

JEDIDJ napisał
Podziwiam Cie Validus że umiesz z arcane czerpać przyjemność. Przegrałem prawie cały WOTLK na arcane i mam już go serdecznie dość. Każdy boss na którym muszę się przerabiać w arcane przysparza mnie o odruchy wymiotne xD
Chociaż ostatnio robiłem sobie urozmaicenia. Arcane i film. Arcane + film + pizza. Jedną ręką. Samą myszką. Jeszcze trochę i dojdę do "bez użycia rąk". Jak tak na to spojrzeć to faktycznie można się nieźle bawić

Arcane windowed mode myszką jednym palcem + youtube + TV + pizza + cola + krzyżówki.

LoL referral link
Validus
Wiadomość [#702]: 12.06.2011 o 16:27

Konto skasowane

Jedidj moim zdaniem Arcane jest przede wszystkim idealny na walki których się uczysz. Ty na spokojnie spamujesz jeden przycisk w między czasie załapując o co chodzi ;p Czyż nie idealne rozwiązanie? ;p Gdy już wiesz w jakiej chwili jak się zachować i kiedy gdzie masz pobiec możesz grać w czym dusza zapragnie. Ja już też się z Arcane ograłem ale mimo wszystko jakoś nie narzekam strasznie na niego. W sumie to może dlatego że ja lubie po prostu progress i zawsze podchodzę bardziej do buildu w sposób "czy to mi się przyda aby go zabić". Teraz gram w Arcane bo bije Sinestre i mam zmieniony glyph Arcane Missiles na Molten Armor dla 3ciej fazy, a w następnym resecie będę bił Chogalla hc i zrobie to w fire z glyphem Mage Armor zamiast Molten Armor. Rozumiesz o co mi chodzi?;p

Co innego ludzie którzy po protu biegają cały patch w określonym buildzie. Wtedy faktycznie muszę przyznać, że na pewno byłoby to nudne. Ja jednak używam kazdego buildu (frost najmniej muszę przyznać się bez bicia) i chyba dlatego jakoś tak utrzymuję tą równowagę.

W sumie to nawet jest śmieszne trochę bo na dobrą sprawę kiedy gra się załóżmy 2 tygodnie w Arcane i nagle przejdzie się w Fire to człowiekowi się wydaje, że te spelle jakoś tak powoli się strasznie kastują, a co za tym idzie Fire mimo większej ilości przycisków niż jeden staje się też nudny ;p
Pozdrówki <333

Terkov
Wiadomość [#703]: 12.06.2011 o 19:50

Konto skasowane

Jeśli chodzi o "nudność" arcane to jest to kwestia gustu. Osobiście uwielbiam system jak wprowadza mastery w specu arcane, jest to w końcu coś nowego. Jak dotąd DPS w każdym specu polegał na rotacji i reagowanie na proce, różniły się tylko ich ilością... tu jest w końcu coś całkiem nowego. Zgadzam się, że przydało by się więcej spellów, ale, moim zdaniem, nie w celu urozmaicenia rozgrywki a raczej dania nowych możliwości.
Do WoW'a dopiero wróciłem po dłuższej przerwie (maturki) i przymierzam się do arcane, bo jak dotąd, ze względu na gildię, latałem w fire, w którym niemiłosiernie wnerwiała mnie losowość... powiedzmy, że nie jestem kolesiem który może liczyć na wygraną w totka potluczony.gif
Zastanawia mnie wciąż frost. Przeglądam te fora, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, czy ten spec w końcu doczekał się pełnego wyrównania. Marzyłem o nim od czasu kiedy gram magiem (od otwarcia ICC), ale zawsze był do dupy, a na początku Cata byłem potrzebny w fire. Cały numer polega na tym, że jest już utarty stereotyp, że arcane = single target a fire = AoE, więc gdzie tu miejsce dla frosta? Ja jestem tym, co "biega cały patch w jednym specu". Lubię wybrać sobie ulubiony i opanować go do perfekcji smiley.gif

Garn
Wiadomość [#704]: 12.06.2011 o 22:12

Konto skasowane

Frost ma być takim: Mittigation-Durability-Kiterem. Rzadko jest potrzebna taka rola na rajdzie. sad.gif

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Validus
Wiadomość [#705]: 17.06.2011 o 10:42

Konto skasowane

Kilka ciekawostek, które w sumie mogą być istotne:

Tier 12:
Dwie cześci - Masz szansę, aby przyzwać Mirror Image, aby Ci asystowały na 15 sekund gdy kastujesz Frostbolt, Fireball, Frostfire Bolt, albo Arcane Blast. (czyli te podstawowe czary)

W praktyce działa to tak, że obok Ciebie na 15 sekund pojawi się Twój sobowtór. Twój threat na ten czas nie zaniknie jak to ma miejsce z normalnym MI. W ciągu tych 15 sekund ta dodatkowa postać rzuci 4 fireballe jeśli grasz w Fire. Ile rzuci i czy w ogóle rzuca Arcane Blasty albo inne czary niestety nie wiem i jeśli ktoś z was na PTR gra i mógłby coś powiedzieć na ten temat to śmiało smiley.gif
Osobiście podejrzewam, że grając w Fire rzuca czary Fire, Arcane rzuca Arca itd. W innym przypadku buff wydawałby mi się bezsensu.

Cztery części - Twoje czary mają większe prawdopodobieństwo wywołania Brain Freeze, Hot Streak, albo Arcane Missiles.

I dostajemy +15% na wywołanie Brain Freeeze`a , +30% na Hot Streak`a oraz AM będzie na każdym czwartym stacku AB.

W praktyce to się faktycznie sprawdza. Brain Freeze oraz Hot Streak będą wyskakiwać znacznie częściej.

Ciekawą rzecz również napisał na EJ Maje.
Mianowicie dla Fire jeśli ma się T11 HC to nie opłacać się będzie zmiana na normalne T12, ani na inne przedmioty o wyższym ILVLu. Opłacać się będzie dopiero gry będzie się miało dostęp do T12 hc. W innym przypadku będzie to dpsowa strata.

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#706]: 21.06.2011 o 15:23

Konto skasowane

Witam panowie.

Pisze tego posta, ponieważ chce wam wszystkim podziękować za pomoc mi udzielona - nie ukrywam ze mocno przyczyniliście się do tego iż kompetentnie grałem magie.
Niestety jednak czeka mnie roll na huntera, a właściwie na dniach będę miał 85 i mage zostanie moim altem.
Jest to związane z tym ze nowe raidy będzie się lepiej grac na 10 men i postanowiliśmy z kolega magiem, iż to ja się rolne a on będzie dalej szerzył chwale maga.
Trochę szkoda, ponieważ legendarny staff mnie ominie i niestety bodziemy go składać na 10 men 3 razy wolniej niż na 25 men.
Ale dość pisania o głupotach - to moje armory, http://eu.battle.net/w(...)r/simple - teraz już mogę je pokazać bez wstydu.

Jeszcze raz dzięki wszystkim i specjalne podziękowania dla autora (Twoja wiedza i umiejętności są godne prawdziwego maga).
Mam nadzieje ze w kolejnej odsłonię raidowej będę mógł wrócić na maga - cześć wszystkim.

Ps. Validus, mógłbyś poprawić informacje o profkach - są nie aktualne i błędne (napisać o magicznej miksturce crazy alchemist potion i ze po wypiciu flaska mamy 100 inta więcej, jak również ze Tailoring daje 580 inta a nie sp itp)

Cysmen
Wiadomość [#707]: 21.06.2011 o 16:07

Konto skasowane

omg nastepny mag ktory ma tereske a ja rajduje bwd tydzien w tydzien od pol roku i widzialem tylko jedna o0

powodzenia w roli huntera biggrin.gif

Reap3r0
Wiadomość [#708]: 21.06.2011 o 18:06

Konto skasowane

To jeszcze nic od wejscia Cata na zadnym raidzie w mojej gildi nigdy nie wypadl , a 40 kola nie bede wydawał za dps +30 :P

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
Validus
Wiadomość [#709]: 21.06.2011 o 19:48

Konto skasowane

pozmieniam niebawem i powodzenia w roli huntera smiley.gif

Cysmen
Wiadomość [#710]: 21.06.2011 o 22:46

Konto skasowane

gdybym mial nawet szanse na wydanie 40k to bym wydal biggrin.gif a ja nawet tego nie widzialem na AH a teraz to juz hcwo bo za 3 tygodnie bede mial VP wanda

Validus
Wiadomość [#711]: 27.06.2011 o 14:28

Konto skasowane

Poprawie pierwszego posta i od razu trochę poprzemieniam gdzie w okolicach poniedziałku aby już wszystko było gotowe pod patch 4.2
Zapewne dojdzie do tego spora ilosc informacji ktore wszyscy razem jakos uzbieramy i powypisujemy zatem wciaz polecam czytac te rzeczy ktore tu na koncu sa wypisywane przez rozne osoby.

Z Simulationcrafta jak na razie wynika, tyle iż Arcane nadal będzie najlepszy na single target a frost tuż za nim. Nadal jest dokladnie tak samo. Im wiecej ruchu, troche dochodzacych addow i jakies przerywania, tym bardziej Frost bije wszystko na glowe. Jednak w praktyce bedzie sie to mialo tak do siebie iz i tak wiekszosc magow bedzie poginac w Arcane albo Fire, a zapewne tylko progresowcy znajacy sie na dpsie beda chcieli odciazyc na poczatku healerow i dopoki DPS nie bedzie mial szczegolnego znaczenie beda latac we Froscie. Jesli zacznie miec znaczenie wtedy dopiero zmienia na Fire lub Arcane zaleznie od wymaganego rodzaju dps (single, AoE).
W praktyce wlasnie bedzie to tak wygladac. Nadal niepodzielnie Fire i Arcane sa najpopularniejsze o czym zreszta osttatnio byl ciekawy bluepost ale to juz mniejsza o to.

I tak jak bylo juz tutaj wspominane t12 namiesza troche w statystykach,
Na razie wyglada to tak, ze dla Arcane haste wyskoczy znacznie przed mastery i crita (wczesniej mastery niepodzielnie tu gorowalo). We froscie zas zamiast haste >crit > mastery bedziemy miec haste > mastery > crit gdzie do tego zapewne mastery bedzie w niektorych momentach na rowni badz wazniejsza od haste`a (troche jak sytuacja crita i haste w Fire).

Do poprawki dopisuje juz tutaj przemieszczenie w Arcane dwoch talentow z drzewka fire w inne miejsce w stosunku do Flame Orba. W sumie juz dawno temu powinienem to zrobic. Ale wypisuje juz teraz bo jak zwykle znow zapomne.

przemieniłem pierwszy post aby jak najbardziej zgadzał się ze wszystkimi nowościami dotyczącymi patcha 4.2. Zmienione zostały:
- opisy poszczególnych buildów oraz lekko przemieniony został dział omawiający je wszystkie naraz.
- poprzemieniałem trochę wiadomość o LB gdyż teraz będzie się utrzymywać na przeciwniku nawet jak rzucisz Fire Blast z Impactem.
- tak jak zostało wspomniane usunąłem wiadomość o wpływie LB na HS.
- przemieniłem build Arcane (wkładając dwa punkty z Improved Blink w Fire Power) jednak opsi wyjaśniający zaznaczyłem tuż obok
- poprawiłem profesje (leatherworking, tailoring)

Craft: Jeśli tu zajrzysz mógłbyś mi napisać co miałeś na myśli pisząc o Crazy Alchemist Potion oraz czy mógłbyś mi wkleić jakiś link udowadniający, że flask w Mixology daje +100 inta, a nie +80? Bo może ja coś przeoczyłem. Może to napisałeś czytając jeden post na wowheadzie dotyczacy innego patcha. Kurcze nie wiem. Jak ktoś coś wie na ten temat to piszcie po prostu.

NIE ZMIENIŁEM STATYSTYK gdyż po prostu przy t12 one będą inne tylko teraz pytanie kto z nas będzie używał tak naprawdę t12 a kto nie ;p
Na razie wychodzi na to, że t12 będzie dobre tylko i wyłącznie dla frosta.
Ciągle się zastanawiam jak to rozegrać z nimi ale to już kwestia szybkiego dodania i pojawi się w odpowiednim momencie.

Do nowości z gearu łatwiej dostępnego będzie:
Z Firelandów za reputacje Back Belt Trinket Pierścionek

Do tego z tailoringu dojdą buty i rękawice, a z Blacksmithingu mieczyk

Za Valor Pointy zaś będzie można kupić wand, wristy, pierścionek oraz naszyjnik.

Jeśli coś się nie zgadza to śmiało piszczie i życzę wszystkim miłego farmienia oraz przede wszystkim dobrego progresu i zabawy smiley.gif

[Edycja Validus - 27.06.2011 o 14:32]

Cysmen
Wiadomość [#712]: 27.06.2011 o 18:30

Konto skasowane

Co do mixology to pytalem w gildi i na pewno jest to +80 staty z flaska takze nie wiem skad to 100 pewno wyssane z palca, zreszta na EJ chyba jest gdzies post o tym ile ktore profki wnoasza i poki co to chyba Minning i Skinning sa zalosne i prosze tu nie pisac ze haste (czy stamina)>int biggrin.gif

paszkins
Wiadomość [#713]: 28.06.2011 o 14:31

Konto skasowane

Nie wiem czy to blad czy zmienili to w ostatniej chwili, ale patrzcie na bonus 4 czesci dla arcane. Wyglada calkiem niezle.
http://www.mmo-champion.com(...)-12-Mage

Eluveitie
Wiadomość [#714]: 28.06.2011 o 15:36

Konto skasowane

od samego poczatku tak bylo

Reap3r0
Wiadomość [#715]: 28.06.2011 o 16:05

Konto skasowane

chyba nie :P

na poczatku bylo:
Your spells have an increased chance to trigger Brain Freeze, Hot Streak, or Arcane Missiles. In addition, Arcane Missiles is now castable while moving.o do tego bonusu z 4 t12

Co do tego nowego bonusu przytocze cytat z forum :
"So our bonus give us a total decrese of 174 mana (87x2) in burn phase at cast... the worst bonus tier i ever seen before!"

nic dodac nic ujac

Czas zastanowic sie nad frostem na single target smiley.gif

[Edycja Reap3r0 - 28.06.2011 o 16:07]

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
Eluveitie
Wiadomość [#716]: 28.06.2011 o 17:09

Konto skasowane

pamietam juz jakis czas temu wowhead dodal newsa na facebooka i juz byly takie bonusy jakie sa

paszkins
Wiadomość [#717]: 28.06.2011 o 20:36

Konto skasowane

To lipa myslalem, ze te 10% jest liczone od rzeczywistego kosztu ab. A wiec chyba trzeba zostac przy t11 ;D Mam jeszcze pytanie. Czy trzeba miec wszystkie 4 czesci 372 ? Czy np przy dwoch juz tez sie to oplaca ?

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#718]: 05.07.2011 o 16:03

Konto skasowane

Siema, wpadłem zobaczyć co tam x]

Już tłumacze o co chodzi z alchemia.
Mianowicie - alchemia jest taka profka która pozwala nam pic namiętnie i zawsze nieskończonego flaska zwanego - Flask of Enhancement.
Daje on 80 inta i można go pic zawsze - na BG na Arenach - zawsze.
Jednak gdy wypijesz normalnego flaska - Flask of the Draconic Mind w naszym przypadku, pojawia się ciekawa reakcja.

Mixology - You receive an increased effect and duration when you drink any elixir or flask you are able to make.

Ten bonus daje na podwójna długość efektu - 2h bądź 4h w zależności czy to był cauldron, oraz...
Dodaje nam te 80 inta które nam sie należą z profesji i dodaje nam bonus ("...increased effect...").
Nie jest to 20 stata ale 19 - czyli po wypiciu flaska mamy 399 inta zamiast 300.
Nie będę się z nikim kłócił, nie będę nikogo przekonywał.

Validus - mam prośbę, mógłbyś zrobić mały test dla mnie?
Zrzuć wszystkie buffy jakie masz, otwórz kartę postaci.
Po tym spisz sobie na karteczce ile masz inta.
Gdy to zrobisz wypij flaska i zapisz sobie na karteczce ile masz teraz inta.

Druga sprawa - zastanawiam się czy wam profka jest tylko po to by była?
Dla mnie profki są dla zabawy, jeśli ktoś z was ma alchemie to niech zrobi porządne zakupy.
Goldclover x2 i buteleczka daje nam jedna sztukę Crazy Alchemist's Potion.
Zróbcie tego tak z 30, wejdźcie w combat i pijcie (można co minute).
Ta miksturka daje nam efekty np Potion of Speed, Potion of Wild Magic i innych.
Niestety gdy mieszamy ja z Volcanic Potion nie można jej już pic co minute wiec najbardziej się opłaca wypić vulcana przed walka i potem już jechać na szalonej miksturce.
Lecz gdy walki są krótkie to tez się opłacą pic tylko vulkana, ale zawsze można szalona miksturkę używać na trashu - w sumie ja jej tak używałem.

Dobra - dziki za uwagę i cześć x]

Edit: Frost jest przyszłością na firelandach, w nowej tierze będzie rządzić na single, obczajcie sobie mój spec (zrobiony pod max dps).
Informacje czerpie od matematycznego geniusza - nie ze stron czy programów.
Edit2: nie moge cos sie przyzwyczaic do tego:

Synapse Springs - 480 Int na 12 sec z jednominutowym cooldownem, co daje mniej wiecej średnio 96 Inta (jeśli proc będzie co CD w użyciu).

Lightweave Embroidery - 580 Int na 15 sekund z 35% szansą i jednominutowym CD. Ogólnie rzecz biorąc daje on mniej więcej 83.8 Inta.

Coś mi się nie chce wieżyc w prawdziwość tych obliczeń po tych linijkach.
[Edycja Craft_Sephiroth - 05.07.2011 o 16:22]

[Edycja Craft_Sephiroth - 05.07.2011 o 17:52]

Invisible19
Wiadomość [#719]: 05.07.2011 o 16:14

Konto skasowane

Masz rację, sprawdziłam na sobie: Przed wypiciem flaska 4752 Inta, zaś po wypiciu dokładnie 5151 - różnica daje nie mniej nie więcej tylko 399.

Bardzo ciekawa rzecz z tą miksturką, ponieważ mam alchemie zamierzam wypróbować ;)

Sheenaz - 85 level mage - Burning Legion
Cysmen
Wiadomość [#720]: 05.07.2011 o 19:23

Konto skasowane

OK to pozostaje mi zrobic tylko jedno

/facepalm

a slyszeliscie moze o czyms takim jak Wizardy ? (http://www.wowhead.com/spell=89744)

i again

/facepalm

to teraz dla "matematykow"

380*5%=19

Uzywajac flaska

380+19=

oo ja niewiarygodne xD

399

REKLAMA
Strona 36 z 39.
Pierwsza     <<   <   ... | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :