Dziś jest: Niedziela, 5 grudnia 2021, godzina 20:32
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Odpowiedź

Temat: Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Pierwsza     <<   <   ... | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 |   >   >>     Ostatnia
cica
Wiadomość [#681]: 03.06.2011 o 20:16

Konto skasowane

Validus napisał
cica napisał
kurcze no ja z rawrem tez mam jakis dziwny problem. nie chodzi mi o to ze wyskakuje blad, bo z tym za pomoca addona poradzilem sobie od razu. chodzi mi o to ze po wklejeniu postaci z addona, optimizer zreforgeowal mi caly gear i dps mi przysiadl o 3-4k... nie mowiac juz o aoe np na chogalu, ale tu raczej gdzies lezy moja wina i uzywania skilli, bo to chyba nie jest ok, zeby po 3 paczce addow, mial total dmg na nich w okolicach 230-250k;/

mógłbyś podać jakieś szczegóły? Postać itd. Jak coś tomożesz również na pm.

Co do LB to zaraz zmienię i dzięki za wyłapanie smiley.gif

moje armory
http://eu.battle.net/w(...)advanced
chcialem ci wyslac pm, ale niestety masz pelna skrzynke;)

jesli chodzi o szczegoly, to tak jak wspomnialem duzy problem z dpsem mam na addach, na walkach takich jak chogal, albo magmaw gdzie trzeba szbko znukowac addy. nalozenie lb, pyro, combustion, impact, pozniej spam flamestrike wydaje sie najlepszym rozwiazaniem i najbardziej dpsowym, ale czesto konczy sie to tym, ze add na ktorego staram sie nalozyc doty, ginie szybciej niz zdolam rzucic impact, pozniej juz jest dupa;/ sam spam flamestrike jakos u mnie nie dziala dobrze. jakis pomysl?

podziekowal

[Edycja cica - 04.06.2011 o 01:35]

Cysmen
Wiadomość [#682]: 04.06.2011 o 07:59

Konto skasowane

hmm i wlasnie tu kryje sie twoj blad za bardzo liczysz na magowe aoe i nie bardzo wiesz jak go uzywac. Nie to zebym sie smial bo tez sam kiedys zaczynalem od tego problemu, ale sa dwie podstawowe sprawy:

Pierwsze nie da sie osiagnac dobrego ignite na addzie ktory ma do miliona HP ginie on bardzo szybko

Drugie jakie addy ubijasz na magmawie ?

Co do magowego aoe jezeli chcesz juz zrobic duze aoe nie majac addow blisko bosa to Blastwave + spam flamestrikow ewentualnie dragon breath lub jak masz szczescie to na starcie pyro i impact ale to juz zalezy od szczescia, ale ogolnie nie nastawiaj sie na jakies wielkie aoe w twoim wykonaniu na addach o malej ilosci hp zdala od bosa, co innego jak masz bosa i addy (tj na halfusie) wtedy skupiasz sie na main targecie (halfus, storm rider, time warden (w zaleznosci od tego w jakiej kolejnosci ubijacie smoki)) i liczysz na crity jak zbudujesz dobre ignite i masz impact (dobrym sposobem na 90% proc impactu jest Blast Wave) wtedy combustion i impact i masz zajebiste Aoe

cica
Wiadomość [#683]: 04.06.2011 o 12:52

Konto skasowane

podziekowal koleszko, bede probowal. no generalnie robie dokladnie tak jak opisales, ale po przegladnieciu logow i recouna okazuje sie ze jestem z dmg daleko daleko za hunterem, za priestem i kazdym innym aoe dpsem. moze kurna kursorem z koleczkiem trafiac nie umiem:P no nic, bede probowal.

a jesli chodzi o addy na magmawie to chodzi mi o lava parasite (te co wychodza o pillar of flames;)

pozdro

paszkins
Wiadomość [#684]: 04.06.2011 o 17:24

Konto skasowane

Zawsze bedziesz z tylu za takimi klasami jesli addy maja malo hp smiley.gif Tak jak napisal cysmen magowe aoe pokazuje swoj potencjal jesli mozesz przerzucic doty z bossa lub adda, ktory ma duzo hp (jak halfus, maliorak, toxitron). W reszczie przypadkow pozostaje Ci blastwave, flamestrike i przy odrobinie szczescia hotstreak+ignite.

[Edycja paszkins - 04.06.2011 o 22:34]

Cysmen
Wiadomość [#685]: 04.06.2011 o 23:38

Konto skasowane

ze tak powiem olej logi bardziej od aoe single target liczy sie znacznie bardziej i to wlasnie jest twoje glowne zadanie

p.s. jak cos moge sie rozpisac jutro

[Edycja Cysmen - 05.06.2011 o 10:03]

cica
Wiadomość [#686]: 05.06.2011 o 00:42

Konto skasowane

no jesli chodzi o single target, to tu raczej wszystko ladnie validus opisal. jesli chodzi o poczatek walki to u mnie wyglada to nastepujaco

prepot (volcanic), scorch, lb, orb, pyro, berserking (troll), soul casker, fb...itd...

[Edycja cica - 05.06.2011 o 00:50]

Invisible19
Wiadomość [#687]: 05.06.2011 o 13:45

Konto skasowane

Czy ktoś już może sprawdzał jak się ma sprawa z ignite munchingiem przy rzucaniu Flame Orba przed Combustion na początku walki?

Sheenaz - 85 level mage - Burning Legion
paszkins
Wiadomość [#688]: 05.06.2011 o 16:55

Konto skasowane

Ja tam dalej uzywam orba po combustion. Jego crity chyba dalej dopisuja sie do ignite bo to nie jest dota.
Taki maly offtop. Nie znacie jakies w miare dobrej polskiej gildii (powiedzmy 5hc+), ktora poszukuje maga ? Aktualnie jestem w gildii casual 25man, ktora niedawno skonczyla normal mode, jednak to troche za malo dla mnie. Tutaj moje armory
http://eu.battle.net/w(...)s/simple
Jestem gotowy przeniesc postac na inny serwer w miare mozliwosci do ally, ale jesli bedzie taka potrzeba moge zmienic strone. Jesli ktos ma jakies info prosze o kontankt na pw smiley.gif

maestrino
Wiadomość [#689]: 05.06.2011 o 17:29

Konto skasowane

paszkins napisał
Ja tam dalej uzywam orba po combustion. Jego crity chyba dalej dopisuja sie do ignite bo to nie jest dota.

Nie gdybaj. Crity z orba nie dopisują się do Ignite. Wystarczy iść na kukły i sprawdzić.

LoL referral link
Eluveitie
Wiadomość [#690]: 05.06.2011 o 17:40

Konto skasowane

http://www.wowhead.com/item=65110
http://www.wowhead.com/item=62047
http://www.wowhead.com/item=58183

mam te 3 trinkety, ktore nosic? domyslam sie ze pewnie volcano ale jaki ten 2? jestem fire

Validus
Wiadomość [#691]: 05.06.2011 o 18:15

Konto skasowane

Soul Casket jest w praiwe każdym przypadku lepszy od Ignacious nawet w wersji hc. Po prostu ten tajming idealnie się pokrywa z Combustion. W sensie używasz go przed użyciem Combustion i czekasz na Ignite. Zresztą podobnie jest z Arcane z tymże tam już trochę inaczej to działa. Trinket jest praktycznie najlepszym uniwersalnym trinketem z serii łatwo dostępnych tak jak również Volcano.
Ja teraz piszę z laptopa ale również wypowiem się w temacie który założyles dzis wieczorem albo jutro najdalej bo jest tam o czym pogadac w zwiazku z Twoim ostatnim zadanym tam pytaniem.

Co do reszty postow to chcialem tylko napisac ze fajnie iz wszyscy sie wypowiadaja. keep it up guys ;-) Tylko pamiętajcie proszę aby zachować kulturę, jestesmy tu po to aby sobie pomagac, wiec trzymajmy się tego smiley.gif I nie pije tu do bluzgów Cysa ;p tylko do typu wypowiedzie. Dobrze wszyscy wiemy, że my Polacy ciężko znosimy krytykę ;p więc róbmy to z kulturą i subtelnie, nie ma co jakos się atakować nawzajem smiley.gif
Każdy z nas dzięki temu tematowi się uczy. Trzymajmy się tego smiley.gif
Pozdrówki.

[Edycja Validus - 05.06.2011 o 18:16]

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#692]: 10.06.2011 o 02:55

Konto skasowane

Witam,

Na początku chciałbym wszystkim pogratulować nowych wyczynów i nowych nadziei.
A teraz do konkretów, haste...

Jak kiedyś proponowałem podwójnego soft capa na hase to się ze mnie śmiali - a teraz sami tak graja.
Bynajmniej do rzeczy, nie wiem co rawr pokazuje bo nie lubię programów które myślą za mnie - znam matematykę i mogę myśleć sam.
Ale, potrzebuje pewnych informacji, a mianowicie:

By osiągnąć dodatkowy tick z combustion potrzebuje 12,5% haste.
Pytanie moje jest następujące - ile potrzebuje by osiągnąć dodatkowe ticki z LB i pyro.

Jeśli jest ktoś w posiadaniu takiej wiedzy, uprzejmie proszę o podzielenie się nią...
A ja z mojej strony podzielę się się inna wiedzą.

Halfus fire - 63k dps
Valiona fire - fire 22k dps
Kapitan Planeta - arcane - 24k dps
Chogal - fire (zazwyczaj gildia nie pozwala isc w arcane z powodu najlepszego niszczyciela mind controla) 19k dps

Magmaw - fire 24k ( arcane - 27) w zaleznosci od taktyki
Omnitron - arcane 25k dps
Maloriak - fire 25k dps
Chimeron - Arcane 28 - byl kiedys taki Nicc zrobil prawie 30k
Atramedes - fire 19k
Nefarian - arcane 19k (jakis drut bumkin zrobił 53k, to byl chyba 2 wynik na świcie)

4 piczki - 22k arcane
Alakir 18-20k w zaleznosci kiedy sie zginie lub nie zginie

BH - arcane 26k

Wszystkie wyżej podane wyniki osiągnięte z 3 częściami setu.
Na normalach z średnia gildia [il 359].

(jeśli nadal ktoś uważna iż frost jest dobry do raidowania - niech porówna cyferki)
Gramy, gramy i gramy..
Po zdobyciu Shard of Woe - wszystko gramy w arcane.

Cysmen
Wiadomość [#693]: 10.06.2011 o 06:25

Konto skasowane

szczerze to ja nie mam co porownywac za bardzo biggrin.gif nie wiem jak mam do siebie to porownac, moge co najwyzej do WoL porownac i uwierz wyglada to co najwyzej przecietnie biggrin.gif Frost byl dobry przed nerfem teraz jest przydatny tylko w sumie w 1 moze 2 przypadkach mimo to to jest spec ktorym mi sie najfajniej gra ale juz nim nie gram tak czesto

P.S. Nie mam jak do siebie porownac bo w tym momencie moja gildia rajduje juz prawie tylko same progresy (11/13 atm) chcemy dokonczyc content przed nadejsciem Firelandow

Reap3r0
Wiadomość [#694]: 10.06.2011 o 07:22

Konto skasowane

Craft_Sephiroth niezle , ale wypisywanie ceferek na forum nie świarczy o ich prawdziwości . Prosze o logi z raidów smiley.gif

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
Validus
Wiadomość [#695]: 10.06.2011 o 08:58

Konto skasowane

Seph przede wszystkim nikt się tu z Ciebie nie śmieje bo ja na to nie pozwole. Ten temat jest dla wszystkich aby sobie pogadać, może czegoś nauczyć i przede wszystkim aby sobie pomagać. To nie jest temat aby się z kogoś śmiać.
Następnie tak jak Cys pisał. Frost był dobry (np. na Nefa) ale aktualnie sytuacja się zmieniła. Na single target frost jest za Arcane ale jest lepszy od Fire. Jak do tego podejść?
Ano tak, że na Chimaeronie musisz grać w Arcane, ale już na takiej walce jak Atramedes gdzie i Fire i Arcane w sumie są podobne Frost może się od nich okazać lepszy. Jednak w praktyce to wygląda tak, że masz do wyboru dwa spece, więc frost po prostu odpada. Bo single grasz ARcane a AoE grasz Fire i niektóre single gdzie się biega grasz też fire.

To fajnie, że robisz dobry dps na bossach. I to jeszcze z niepełnym setem. To jest tzw skill. Jednak to się nijak nie ma do naszej rozmowy i ja się w pełni zgadzam Reap3r0.
Może tu zaraz przyjść jakiś mag i napisać nam, słuchajcie, ja wyczyściłem cały kontent już 4 miesiące temu. W WoL mam same rekordy i jestem debest. A to co tu piszecie to jakieś bzdury i w ogóle należy grać inaczej.
Ale jak do tego będziemy dochodzić w ten sposób to raczej nikt się nie nauczy grać. Porady które tu sobie dajemy nie są z księżyca a są czymś poparte. Wolałbym się tego trzymać, bo jeśli nie, to jeden przyjdzie napisze, że on myśli, iż powinno być tak, tamten, że tak, a inny że siak. To nie jest polityka ani paplanina o religii tylko theorycrafting który musi być czymś uzasadniony.

Do tego Twoje pytanie brzmi trochę niepoprawnie.
By osiągnąć dodatkowe tiki z Combustion potrzebujesz kolejno 5,15,25,35,45 itd % haste, a nie 12.5%. Jednak kolejne ticki LB i Pyro pojawiają się przy 37.5% haste. I ten pułap osiągniesz tylko i wyłącznie za pomocą dopałek które trwają tylko drobną część walki i miej to na względzie zanim zaczniesz znowu rozmowe o haste.

Pozdrówki ja będę dopiero wieczorem jak coś ;p

paszkins
Wiadomość [#696]: 11.06.2011 o 21:44

Konto skasowane

Jako, ze niedlugo wchodzi nowy patch ktos wie jak dps magow wygladal na ptr ? Czy dalej zostajemy z tymi samymi buildami ? Bo gdzies tam na mmo-champion widzialem, ze dmg ab zostal zmniejszony.

maestrino
Wiadomość [#697]: 12.06.2011 o 08:10

Konto skasowane

KLIK
Twórca CombustionHelpera stworzył taki oto addon, który sprawia, że możesz jednocześnie raidować Arcane i czytać gazetę w międzyczasie. Granie Arcane staje się jeszcze bardziej efektywne i jeszcze bardziej nudne Cylon_anim.gif

Opis z mmo-champion

LoL referral link
Validus
Wiadomość [#698]: 12.06.2011 o 10:23

Konto skasowane

O tym addonie już od pewnego czasu rozmawiają na EJju. Pomysłodawcą do tego addona jest Tyrian (twórca niektórych magowych tematów na EJ), a właśnie Andayelle zabrał się za wykonanie.
Addon nie został zrobiony po to, aby grało się jeszcze nudniej, lecz po to aby grało się jeszcze bardziej precyzyjnie. Jest dla Arcane tym czym jest CombustionHelper dla Fire.
On nie będzie Ci mówił co i kiedy masz kliknąć (co w Arcane mimo wszystko ciężkie nie jest), lecz po prostu będzie Ci pokazywał Twój stan many na bieżąco aby każdy z nas wiedział na pewno, czy już skończyć z burn phase czy też może jeszcze jednak można pozwolić sobie na kilka AB.
Mana dla Arcane jest tym czym Ignite dla Combustion. Bez CombustionHelpera nie wiedzielibyśmy jak dobrze wykorzystać Combustion, w Arcane zaś mana jest bardzo ale to bardzo mylna. W jednej chwili masz 25% many w następnej możesz mieć już jej 40%. To jest spora różnica jak na gre buildem, gdzie właśnie zabawa maną jest najważniejsza.
Ten addon po prostu sprecyzuje nam sprawę. To że jest tam pokazane o wciśnięciu mana gemu czy Evo to już może faktycznie ułatwienie, ale który mag nie wie kiedy to zrobić? Ten addon ma za zadanie po prostu pomóc aby nie tracić many. Czyli np. optymalne użycie mana gemu w odpowiednim momencie.
Zapewne dojdzie do niego jeszcze z czasem takie jednoczesne TimeToOom i TimeToDie i wtedy już będzie można mówić o kolejnych ułatwieniach.
Jak dotąd mimo wszystko nie pojawił się addon który za nas będzie przyciskał czary. Wiem, że brzmię jak obrońca Arcane (tak naprawdę zawsze wolałem Fire), ale po prostu nie możemy mylić addona pomagającego wyróżnić kiedy stosować jakie cykle w Arcane z czymś co za nas przyciska czary.

Jak sam napisałeś:
"Granie Arcane staje się jeszcze bardziej efektywne"

Nudne już jest od dawien dawna ;p chociaż ja nie powiem, że ostatnio się przy Arcane nawet nieźle bawie ;p

[Edycja Validus - 12.06.2011 o 10:24]

JEDIDJ
Wiadomość [#699]: 12.06.2011 o 16:17

Konto skasowane

Podziwiam Cie Validus że umiesz z arcane czerpać przyjemność. Przegrałem prawie cały WOTLK na arcane i mam już go serdecznie dość. Każdy boss na którym muszę się przerabiać w arcane przysparza mnie o odruchy wymiotne xD
Chociaż ostatnio robiłem sobie urozmaicenia. Arcane i film. Arcane + film + pizza. Jedną ręką. Samą myszką. Jeszcze trochę i dojdę do "bez użycia rąk". Jak tak na to spojrzeć to faktycznie można się nieźle bawić

Validus
Wiadomość [#700]: 12.06.2011 o 16:20

Konto skasowane

paszkins napisał
Jako, ze niedlugo wchodzi nowy patch ktos wie jak dps magow wygladal na ptr ? Czy dalej zostajemy z tymi samymi buildami ? Bo gdzies tam na mmo-champion widzialem, ze dmg ab zostal zmniejszony.

Mimo wszystko wygląda nadal na to, że sytuacja praktycznie nie zmienia się. Tym co jest niejasne to przede wszystkim oddziaływanie t12 na poszczególne buildy oraz oczywiście jakiego rodzaju walki będziemy mieli. Generalnie samo wejście w 4.2 nie zmieni nic. Zatem Arcane będzie przewodzić na single target tuż za frostem. Im więcej ruchu tym bradziej Fire i Frost będzie Arcane doganiał. AoE to oczywista dominacja Fire.
Różnice zdecydowanie zrobi t12. Przede wszystkim ponieważ z t11 stracimy sporo haste i to może w sporej mierze namieszać w statystykach które będą dla nas miały znaczenie oraz oczywiście do tego nie do końca jeszcze przetestowano t12 x 4.
Dla przykładu tu jest SimulatioCraft pod 4.2 ale z t11 więc trzeba to potraktować z odpowiednim przymróżeniem oka, z drugiej strony zaś paradoksalnie to jest właśnie idealne na początek ponieważ każdy z nas startuje w 4.2 wraz z t11, a t12 przyjdzie z czasem i na pewno w odpowiednim czasie w Simulatiocrafcie pojawi się odpowiednie wyliczenie.
http://www.simulationcraft.(...)372.html

REKLAMA
Strona 35 z 39.
Pierwsza     <<   <   ... | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :