Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022, godzina 15:14
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Odpowiedź

Temat: Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Pierwsza     <<   <   ... | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | ...  >   >>     Ostatnia
Validus
Wiadomość [#621]: 19.04.2011 o 11:31

Konto skasowane

Witamy na forum.
Ja mam podobne wrażenia do Cysa. U mnie też na hc robi to DK (ostatnio zrobiliśmy przez przypadek ten achiev, że nikt nie będzie miał parasite na sobie, a to przecież było hc, gościu musi być dobry w tym co robi ;p) i ciekawy jest ten pomysł z mage armor i slowami oraz AoE. Naprawdę fajna koncepcja i bardzo dobra robota.
Kurcze przed chwilą próbowałem znaleźć ile one mają hp na jakim trybie (normal, hc, a może nawet różne są zależnie od wielkości raidu). Jakoś do tej pory nigdy się tym nie interesowałem. Sądzę, że znajomość tego w dużej mierze odpowiedziałaby nam na pytanie czy na 25hc jest też to możliwe.
Naprawdę fajny pomysł. Zwłaszcza dla gildii które nie mają DK akurat. Wyszłoby na to, że mag jest kolejną świetną klasą.

Cysmen
Wiadomość [#622]: 19.04.2011 o 13:34

Konto skasowane

Valdek moim zdaniem nie o ilosc parasites tu chodzi tylko o to czy jestes w stanie utrzymac je w dystansie od siebie i zlapac poczatkowe agro na nich. i kwestia tego czy 2 spele tj. Frost nova i Blastwave sa w stanie unieruchomic/spowolnic je na tyle zeby cie nie zlapaly, a nastepne 2 talenty/spelle tj Improved blink + molten shields pomagaja na tyle zeby im spokojnie uciec.
Bardzo chcialbym sprobowac tego sposobu i mam dziwne wrazenie ze niedlugo bede mial do tego sposobnosc.

Validus
Wiadomość [#623]: 19.04.2011 o 13:44

Konto skasowane

Mnie się wydaje, że na hc głównym problemem nie będzie ich kitowanie, ale ich zabicie.
Różnica jest podstawowa:
jemu się udaje na 10tce.
jeśli Tobie nie uda się na 25tce to będziesz miał ich więcej, a co za tym idzie będzie potrzebna jeszcze większa kontrola nad nimi.
Mnie się po prostu wydaje, że to będzie główny problem. Jak sam zauważyłeś masz ograniczoną ilość spelli. Jeśli te grupki się rozbiją to możesz mieć problem. Może nie na początku, ale z czasem gdzieś w środku walki.

Oczywiście mogę się mylić, ale ja właśnie bardziej martwiłbym się o to, aniżeli o co Ty się martwisz.
Zatem moim zdaniem wszystko rozbiega się o to czy te addy (nieważna jest ich ilość) mają tyle samo hp na 10hc i 25hc. Bo jeśli nie to możesz mieć problem z ich zabiciem samemu, a co za tym idzie problem z tym co wyżej.

Pamiętaj, że mogę się mylić smiley.gif

Ciekawe jak Ci pójdą te próby, też napisz!

[Edycja Validus - 19.04.2011 o 16:53]

no_face
Wiadomość [#624]: 19.04.2011 o 14:55

Konto skasowane

Addy maja od ponad 100k do ok 418k hp w zaleznosci od wersji rajdu. Mysle, ze dla 25HC bedzie to wlasnie wartosc 418k

Zycie byloby o wiele latwiejsze do zrozumienia gdyby Matka Natura udostepnila nam kod zrodlowy.
Craft_Sephiroth
Wiadomość [#625]: 20.04.2011 o 10:01

Konto skasowane

Siema chłopaki, zna się może ktoś z was na macrach?

Chciałbym się dowiedzieć jak powinno wyglądać macro, które przerwie castowanie obecnego czaru i wrzuci counterspell.
Próbowałem już to zrobić na kilkanaście różnych sposobów i zawsze fail.

Edit: w sumie tak samo bym chciał z "Połączenie", ponieważ to czar który dość ciężko jest wrzucić w odpowiednim momencie.

[Edycja Craft_Sephiroth - 20.04.2011 o 10:19]

Edit 2: hmm w sumie chciałbym jeszcze macro które sprawi że podskoczę nim użyje iceblocka - to by było zacne. I mogło by też jak już jestem w ice blocku pokazać nade mną chmurkę z napisem. Choć było by to fajne macro to i tak zależy mi tylko na tych 2 wyżej.

[Edycja Craft_Sephiroth - 20.04.2011 o 10:24]

no_face
Wiadomość [#626]: 20.04.2011 o 10:26

Konto skasowane

Bedzie to chyba tak wygladalo:

/stopcasting
/cast Counterspell

tylko dzial nieodpowiedni, staraj sie umieszczac tematu tego typu w dzialach im odpowiadajacych.

Zycie byloby o wiele latwiejsze do zrozumienia gdyby Matka Natura udostepnila nam kod zrodlowy.
Validus
Wiadomość [#627]: 20.04.2011 o 12:16

Konto skasowane

Nie jestem ekspertem w makrach ale wydaje mi się, iż makra które jednocześnie mają w sobie "ruch" (czyli skakanie, poruszanie się w którąś strone itd.) nie istnieją, są niedozwolone.

Tak jak kolega wyżej podał Ci prawidłowe makro, i tak jak kolega wyżej wolałbym aby tu nie zamieszczać takich rzeczy bo to naprawdę temat rzeka smiley.gif

Cysmen
Wiadomość [#628]: 20.04.2011 o 17:46

Konto skasowane

Craft_Sephiroth napisał
Siema chłopaki, zna się może ktoś z was na macrach?

Chciałbym się dowiedzieć jak powinno wyglądać macro, które przerwie castowanie obecnego czaru i wrzuci counterspell.
Próbowałem już to zrobić na kilkanaście różnych sposobów i zawsze fail.

Edit: w sumie tak samo bym chciał z "Połączenie", ponieważ to czar który dość ciężko jest wrzucić w odpowiednim momencie.

[Edycja Craft_Sephiroth - 20.04.2011 o 10:19]

Edit 2: hmm w sumie chciałbym jeszcze macro które sprawi że podskoczę nim użyje iceblocka - to by było zacne. I mogło by też jak już jestem w ice blocku pokazać nade mną chmurkę z napisem. Choć było by to fajne macro to i tak zależy mi tylko na tych 2 wyżej.

[Edycja Craft_Sephiroth - 20.04.2011 o 10:24]

Ja to bym zaczął od odpowiedzi www.GOOGLE.COM i to w zasadzie powinna byc wystarczajaca odpowiedz dla kogos kto probuje macro zrobic jest tego mnostwo i praktycznie wszedzie i naprawde nie boli jak chcesz to nawet ci podpowiem co tam wpisac w okienko "WOW macro" lub "WOW macro mage"

a teraz jak juz ktos napisal to ja powiem jakiego ja uzywam do roznych spelli

co do pierwszej linijki mojego macro to jest to raczej tylko wymagane dla niektorych addonow ale nie jest zle jak tego nie ma ani tez nie dzieje sie nic jak ta linijka jest
#showtooltip NazwaCzaru
/stopcasting
/cast NazwaCzaru
/NazwaChatu CoChceszPowiedziecNaCzacie

dla ubogich NazwaCzaru = Counterspell lub Spellsteal lub Ice block
Nazwa czatu = say lub party lub raid lub yell
CoChceszPowiedziecNaCzacie = Przerwalem czar lub Ukradlem bufa lub Jestem nie do ubicia

co do innych macr to sie mnie nie pytac nie jestem skarbonka wiedzy i nie uzywam jakis innych macr mialem jeszcze gdzies macro na kastowanie kilku spelli z global coooldownami w odpowiedniej sekwencji ale nie pamietam juz jak to sie pisalo a nie jest mi to teraz potrzebne i nie mam ochoty sobie tym zawracac glowy jak ktos chce znajdzie na googlach napewno

[Edycja Cysmen - 20.04.2011 o 17:48]

Validus
Wiadomość [#629]: 22.04.2011 o 12:16

Konto skasowane

Do Omnotron hc (niektóre z poniższych porad są po konsultacji z Cysmanem, a za inne wińcie mnie ;p):

Nie używajcie tam MI ;p (chyba, że na starcie)
Jest świetny addon Omnotron który w sumie po prostu mówi co masz w jakim momencie robić i czego nie robić.
Combustion zostawcie na zielone addy.
Świetne makro na spellsteal z Arcanotron`a gdy ma się go na focusie (co jego pojawienie się musicie odnawiać focus, na to w sumie jest też macro ale to akurat chyba nie jest potrzebne):
#showtooltip Spellsteal
/stopcasting
/cast [target=focus, exists] Spellsteal
Wtedy możecie bez problemu atakować kolejny target i rzucać SS bez przerzucania się na Arcanotron`a (pamiętajcie, aby mieć na nim focus bo inaczej nie zadziała).

Pamiętajcie, że Ice Block tam idealnie przerywa takie rzeczy jak Accuiring Target z Magmatrona czy Lightning Conductor/Shadow Conductor. Bardzo pomaga healerom.

Spróbuję się jakoś podczas świąt zabrać za ten poradnik.

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#630]: 28.04.2011 o 00:17

Konto skasowane

I jak wrażenia po nowej łatce?

Garn
Wiadomość [#631]: 28.04.2011 o 00:51

Konto skasowane

Buff Arcane jest super smiley.gif

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
paszkins
Wiadomość [#632]: 28.04.2011 o 01:20

Konto skasowane

Nie wiem jak z fire single target. Jesli chodzi o arcane zmiana w aoe nie sa zauwazalne, ale na single target arcane rozwala inne spece. Dzisiaj chcialem zrobic maly test wiec poszedlem z gildia na argalotha. Nastepna osoba w dps byla 5k za mna. Tak wiec teraz mag nie ma sobie rownych na single target, a jak wiadomo na aoe tylko kilka klas moglo sie do niego zbilizyc do tej pory. Tak wiec korzystajmy z tego zanim wyjdzie hotfix.

Validus
Wiadomość [#633]: 28.04.2011 o 10:08

Konto skasowane

Ja nie byłem wczoraj na raidzie, ale dzisiaj już pójdę i też z chęcią przetestuję.
Z tego co piszą znajomi mi magowie i udało mi się wyczytać to faktycznie Arcane jest bardzo dobre na single target i warto mieć go jako offspeca właśnie na te walki z singletarget.

paszkins
Wiadomość [#634]: 28.04.2011 o 11:08

Konto skasowane

Dzisiaj zauwazylem bardzo nieciekawa rzecz. Enchant z engi i soul casket nie moga zostac uruchomione jednoczsnie.

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#635]: 03.05.2011 o 11:39

Konto skasowane

Siema chłopaki.

Nareszcie znalazłem stałą grupę raidowa, w związku z tym chciałem się was zapytać o pewną rzecz.
A mianowicie, chciałbym się dowiedzieć, jaki jest najlepszy możliwy gear dla fire oraz arcane.
Jeśli to możliwe chciałbym wiedzieć co rawr mówi na ten temat - nie mam niestety dostępu do tego programu.

Z góry dzięki - pozdrawiam x]

sensi
Wiadomość [#636]: 03.05.2011 o 13:26

Konto skasowane

Siema smiley.gif
Odpowie dziewczyna ... :P
Cofnij sie do początku tematu i sprawdź co Validus napisał o tych dwóch specach, staty mówią same za siebie-co lepsze dla fire, co dla arcane ....i zacznij zbierac gear z takimi statami
/peace

Validus
Wiadomość [#637]: 03.05.2011 o 15:14

Konto skasowane

Właśnie przemieniłem pierwszy post aby (mimo jeszcze nie do końca wszystkich znanych rzeczy jak np. Co aktualnie z FFB, jak ma się sprawa z częstszymi hot Streakami, czym to jest spodowane, jak wygląda faktyczna sytuacja z Ignite Munching, czy można już rzucać Fire Orba i jednocześnie Combustion, jak wygląda sprawa z frostem który według simcrafta przeskoczył Fire o głowe itd) był jak najbardziej na czxasie.

To co przemieniłem to:
- wstęp do buildów ten ogólny na samej górze jak i te do już konkretnych
- fazę konserwacyjną dla Arcane
- Profesje (starałem się wybrnąć dyplomatycznie)
- do butów w dziale Enchantów dodałem Precision
- przemieniłem dział statystyk, aby był na czasie.

paszkins
Wiadomość [#638]: 04.05.2011 o 11:12

Konto skasowane

Chcialem dodac jeszcze jedna rzecz na temat engi. Wbrew pozorom jest to jedna z gorszych najgorszych profesji dla arcane jesli mamy trinkety na poziomie 359. Uzywamy wtedy soul casket i nie mozemy uzyc tego enchanta w fazie burn.

Validus
Wiadomość [#639]: 05.05.2011 o 13:52

Konto skasowane

Tak. Pisałeś już o tym. Ja chciałem to dodać ale zapomniałem. Już tam poprawiam smiley.gif

Dopisałem:
"Należy przy tym mieć na uwadze, iż aktualnie Engineering nie współpracuje z Soul Casket (jednym z najlepszych trinketów w grze)."
Mam nadzieję, że już może być. Oczywiście jak są jakieś zastrzeżenia to zgłaszajcie śmiało smiley.gif

W sumie warto wspomnieć o jednej rzeczy związanej z Combustion. Sam się złapałem na złym wykonywaniu tego, więc może i wam się przyda.
Jak wiadomo od teraz Combustion nie ma GCD. A co za tym idzie można puścić fire blasta od razu po rzuceniu Combustion. Jednak trzeba pamiętać , że wtedy impact się nie rozejdzie.
Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że Combustion musi się podliczyć, a rzucony od razu po nim fire blast to za mało czaso.
Dlatego należy teraz rzucać Combustion, odczekać z sekunde i dopiero potem rzucić Impact.

Do działu Arcane dodałem również:
Kolejnym opcjonalnym punktem jest Arcane Tactics. Jeśli w Twojej grupie raidowej nie ma Retri Paladyna, albo BM Huntera to trzeba tam włożyć punkt koniecznie. Jeśli jednak są to można go dać gdzieś indziej ponieważ oni prócz +3% damage mają specjalny benefit dla siebie, a Arcane już nie.

[Edycja Validus - 05.05.2011 o 13:53]

Garn
Wiadomość [#640]: 05.05.2011 o 17:20

Konto skasowane

Napiszę taki mały tip :P ze skoro Combustion nie ma już Global Cooldownu to można zrobić fajne makro:

#showtooltip Combustion
/cast Combustion
/cast Flame Orb

Combustion ma 2-minutowy Cooldown a Flame Orb 1-minutowy, więc jak została połowa czasu na Combustion to można kliknąć znowu to makro i pojawi się sam Flame Orb smiley.gif

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
REKLAMA
Strona 32 z 39.
Pierwsza     <<   <   ... | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :