Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022, godzina 11:11
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Odpowiedź

Temat: Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Pierwsza     <<   <   ... | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | ...  >   >>     Ostatnia
Validus
Wiadomość [#601]: 15.04.2011 o 16:47

Konto skasowane

Craft_Sephiroth napisał
Wie ktoś może ile trzeba haste by zmniejszyć GCD do sekundy?

Edit - Validuus, tak patrze znów na Twoj gear i widzę że jak byś w robea dał kamy 20int 20 hit to byś dostał dodatkowe 20 inta. Czyli podsumowując dostałbyś 20 hita za darmo (w sumie mógłbyś go zmienić na Tierowy ale Twój encha tam jest drogi czyli nie wiem czy masz na to ochotę). Mógłbyś też w heada wsadzić 40 inta bo sam mówiłeś że int na czysto daje najwięcej dmg. Twoje glovesy maja encha z mastery (pewnie używasz ich do frosta albo arcane) yyy w to miejsce możesz mieć przecież 50 haste. Ja bym tak zmienił, choć pewnie rawr jest mądrzejszy.

[Edycja Craft_Sephiroth - 15.04.2011 o 16:38]

Ja nie wiem jak to jest z GCD (podejrzewam, że pytasz o Arcane prawda?).

Z tymi gemami i enchantami masz racje. ZMienie to w niedziele bo teraz mam trochę zawalony tydzien. Dzięki za te podpowiedzi smiley.gif

Nomancs:
Ja nie poddaje w wątpliwość, że to opłacalne pod względem dpsowym dla tego maga, tylko po prost ja nie widzę powodu aby to robić ;p
Nawet spójrz na ich log. Czy oni z taką grupą dpsową potrzebują na normalu jeszcze maga co będzie robił ponad 40k? Ja osobiście w to wątpię.
Oczywiście ciekawa rzecz do przetestowania!

Nomancs
Wiadomość [#602]: 15.04.2011 o 17:02

Konto skasowane

Craft_Sephiroth napisał

udało mi się tylko dorwać stary wzór, nie wiem czy jary
HasteRating = ( RatingConversion * 100 ) * ( ( BaseCastTime / NewCastTime ) - 1 )
RatingConversion = 128 haste rating equals 1% haste
Od tego pewnie trzeba będzie odjąć BL, Netherwind Presence itd.

Validus napisał
(...) tylko po prost ja nie widzę powodu aby to robić ;p

Mam na raidzie rogala, z którym mam na pieńku i chętnie bym go przebił o 10-15k dps :>

[Edycja Nomancs - 15.04.2011 o 17:19]

Cysmen
Wiadomość [#603]: 15.04.2011 o 18:29

Konto skasowane

osma napisał
Dla jednych podstawa dla innych niekoniecznie. Co prawda topic magowy, ale kolega wyżej napisał o wszystkich klasach casterskich. Gram także sp, miałem hit capa, ale pod wpływem różnych dyskusji zreforgowałen głównie na crit. Mam teraz jakieś 11% hita i wzrost dpsu 1200-1900i góra 1 miss na encounterze. Przy zmienionej mechanice dotowania strata gcd od czasu do czasu po prostu się opłaca. Generalnie jestem zwolennikiem 'profesjonalnego indywidualizmu", czyli jeżeli robisz coś świadomie i przynosi to zamierzone efekty->go for it.

Nie wiem moze sie pospieszylem z mowa o wszystkich klasach casterowych, ale pewien tego jestem na 90% ze raczej to jest wymagane. Dla magów hit cap jest absolutnie wymagany, zeby go miec wszystkie te bzdury, ze macie jednego misa na 5 walk przy 15% hita to jest jakas parodia, ops moze nie, bo widzac wasze wypowiedzi to wydaje mi sie ze na te 5 walk 5 to wipy po 1 minucie, nie to ze bylbym jakis Elitis jerks, ale to sa jakies bzdury po prostu. Przy stracie 1-2 % hita zawsze ale to zawsze na walce mialem 5-10 misow nie moge tego potwierdzic logami no ale coz moze przygotowac taka parodie jak komus zalezy. A teraz przykladow pare, zakladam najgorsze scenariusze bo tylko takie sie oplaca prezentowac i na takich najbardziej powinno nam zalezec zeby sie nie zdarzyly.

Zaczne od Counterspella (tak wiem od nastepnego patcha bedzie mial 100% szans na trafienie, ale prosze mi tego nie przypominac bo mowimy tu o czyms co jest teraz i byloa nie o przyszlosci), aha i musze zaznaczyc ze ja nie mowie o sytuacjach gdzie bosy sa na farmie, ja tu mowie o wipowaniu do pierwszego kila gildi

1.Miss na ODS hc na Arcanotronie = 2 osoby dead i bos castuje nastepny czar zaraz po missie wiec duza szansa na nastepne osoby dead

2.Miss na Maloriaku hc na Arcane Storm = wipe rajdu

3.Miss na Halfusie hc = wipe rajdu

4.Miss na Nefarianie hc = wipe rajdu

5. Miss na chogalu hc = corruption na tanku = wielkie prawdopodobienstwo wipa

A teraz zeby jeszcze cos o innych czarach ktore moga spowodowac wipy rajdu bo ja nie musze krecic duzego dpsu, ja musze krecic dps wystarczajacy do ubicia bosa i to jest moj cel.

1. Miss przy rzucaniu jakiegokolwiek combustion na single target = 100-250k dmg done mniej

2. Miss przy fireballu gdzie poprzedni byl critem = 20-100k dmgu mniej

3. Miss przy rzucaniu Fire blasta ktory mial rozprzestrzenic combustion na halfusie hc na whelpy = 1-3 mln dmg mniej

4 Miss przy rozrzucaniu combustion na Magmawie hc na Exposed head phase na addy = 200-400k dmg mniej minimum

5. Miss przy rozrzucaniu combustion na ODS hc przy spawnowaniu addow na Toxitronie gdzie masz impact i rozrzucasz CB na addy = addy gina wolniej przez co wieksze prawdopodobienstwo wystapienia jakiejs strasznie kiczowatej kombinacji umiejetnosci bosa (kazdy powinien wiedziec ze jest tego duzo)

Wiecej takich scenariuszy nie bede wypisywal, bo mozna by ksiazke z tego napisac, ale wiekszosc z wyzej wymienionych sytuacji konczy sie wipnieceim co jest bardzo ale to bardzo denerwujace i spowodowane w wiekszosci przez glupie bledy TAK TAK BRAK HIT CAPA jest po prostu dziecinnym bledem. Zalozmy ze 2-3 osoby beda mialy taki sam problem jak wymienilem wyzej i co sie wtedy dzieje ? Proste WIPE rajdu - irytacja raid leadera, powtarzajace sie te sytuacje doprowadzaja do klotni itd itd.

I jeszcze chcialbym sie przedstawic bo tak sobie pisze a moj nick na forum inny niz w grze.

Cysman - Bronze Dragonflight - Guild: Epoch - Gnome female mage

Epoch : 632 gildia wg wowprogres na 25 manie

Guild logs: http://www.worldoflogs.com/guilds/4677/

Jak ktos zobaczy pare logow zobaczy ze wymiataczem nie jestem, ale ja raczej nie jestem od wykonywania zajebistego dpsu, tylko od ubijania bosa. Mozna mi wytknac proste bledy i owszem popelniam takie i wcale sie tego nie wstydze bo jestem tylko czlowiekiem i raczej przecietnym graczem. Ale ciekaw jestem ilu z was pseudo theorycrafterzy zdecyduje sie pokazac w jakiej gildi gracie (ofc nie mam zamiaru was kontrolowac, ale armory i logi wasze bym z checia poobserwowal moze bym sie czegos nauczyl przy okazji, jestem otwarty na zmiany jezeli udowodnicie ze macie 1 misa na 5 walk przy 15% hita to zmienie zdanie i przeprosze za moje wypowiedzi).

Co do innych pytan odnosnie specow dpsowania na bosach czy ilosci haste czy chocby o talentach jezeli bede widzial ze ciagle trwa dyskusja i Validus jest osamotniony w argumentacji to napisze kolejnego dlugiego posta :P

P.S. Pewno nikomu moje argumenty nie przypadly do gustu

[Edycja Cysmen - 15.04.2011 o 18:34]

paszkins
Wiadomość [#604]: 15.04.2011 o 22:16

Konto skasowane

Argumenty sa jak najbardziej odpowiednie, jednak ton wypowiedzi nie za bardzo ;) Tutaj odbywa sie dyskusja, a nie wyzywanie sie od pseudo kogokolwiek ;)

Holman
Wiadomość [#605]: 16.04.2011 o 00:04

Konto skasowane

Forma formą Paszkins ale niestety kolega powyżej ma 100% racji. Co do Pseudo theorycrafterów też miał racje. Ja się nie obrażam bo nadal ma rację. A przy okazji rozjaśnił mi parę sprawsmiley.gif

Reap3r0
Wiadomość [#606]: 16.04.2011 o 08:01

Konto skasowane

Niestety tak ostatnio głownie dzieki Validus staliscie sie fanami Rawra i innych programow ze jesli cos jest z nim niezgodnego to juz jest be wiec nie chce mi sie w najmniejszym stopniu ciągnąć tej dyskusji bo i tak Was nie przekonam , skoro RAWR mowi inaczej , a jestem pewien ze zaden z was nigdy tego nie sprawdzał . A na koniec sprawdzie sobie moje skromne logi i prownajcie walki pod wzgledem misow . tyle . Powodzenia

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
Validus
Wiadomość [#607]: 16.04.2011 o 08:45

Konto skasowane

Ja nie przeczę, że jeste fanem rawra i EJ (byłbym chory jakbym się tego wypierał ;p), ale po pierwsze ja chciałbym zauważyć, iż:
1) Nikt nie jest tu jakimś fanatykiem, nawet ja, co możesz zauważyć choćby po tym, że Craft zauważył coś bardzo fajnego i ja mu przyznałem rację (chociaż rawr faktycznie tego nie pokazuje, ale logicznie po prostu ciężko nawet jakoś podważyć jego argumenty)
2) Cysman nawet nie wspomniał o Rawr. On Ci podał bardzo racjonalne z życia wzięte argumenty (zwłaszcza te dotyczące missów z CS)

Reap3r0
Wiadomość [#608]: 16.04.2011 o 09:12

Konto skasowane

Cysmen wygłasza tylko teorie , a mowimy to o dowodach a najlepszymi sa logi , ale kazdy ma swoje gusta wiec dajsza dyskusja jest zbedna .A swoją drogą to odkąd mag przerywa casty na Arcanotronie , 80% innych klas nadaje sie do tego znacznie lepiej , 2 sprawa ty mowisz ze masz az 1% missa , a ja ze mam 99% trafień i wedlug mnie sytuacja missa counterspella jest tak mała ze prawie pomijalna .

[Edycja Reap3r0 - 16.04.2011 o 09:21]

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
Cysmen
Wiadomość [#609]: 16.04.2011 o 11:55

Konto skasowane

Reap3r0 napisał
Cysmen wygłasza tylko teorie , a mowimy to o dowodach a najlepszymi sa logi , ale kazdy ma swoje gusta wiec dajsza dyskusja jest zbedna .A swoją drogą to odkąd mag przerywa casty na Arcanotronie , 80% innych klas nadaje sie do tego znacznie lepiej , 2 sprawa ty mowisz ze masz az 1% missa , a ja ze mam 99% trafień i wedlug mnie sytuacja missa counterspella jest tak mała ze prawie pomijalna .

[Edycja Reap3r0 - 16.04.2011 o 09:21]

Teorie teorie i jeszcze raz teorie a czym jest theorycrafting czlowieku ? Moglbys mi teraz powiedziec co to jest ? Bo w tym momencie zauwazylem ze jestem tutaj niepotrzebny. Ty sobie zdajesz sprawe co wogole to oznacza ? Theorycrafting nie opiera sie na logach tylko na przemysleniach i wyliczeniach matematycznych bez theorycraftingu nie byloby logow. Bo nikt nie bylby w stanie ubic bosa poniewaz magowie latali by w itemach ze spiritem tankowie ubieraliby INT trinkety bo Int dawalby avoidance, poniewaz na logike im czlowiek madrzejszy tym sprawniej unika ciosow.

A teraz co do interuptow na Arcanotronie po tym jednym zdaniu stwierdzam ze nigdy ale to nigdy nie probowales z gildia pulnac tego bosa, nie wspominajac o tym ze nie znasz swojej klasy nawet w 10 % bo gdybys znal wiedzialbys po pierwsze, ze Counterspell to najlepszy interupt w grze i dlatego ma 24 sekundy cooldownu po drugie tak MAG JEST NAJ:LEPSZA KLASA DO INTERUPTOWANIA NA ARCANOTRONIE i tu moge zaprezentowac pierwsza opracowana moze nie przeze mnie bo pewnie juz gdzies to ktos opisal jednak my tak wykonujemy tego bosa u mnie w gildi. I to Validus moze podpiac jako pierwszy encounter magowyw jego pierwszym poscie.

Aha jeszcze pewnie chcesz odpowiedz dlaczego CS jest najlepszy otoz mozesz tooltipa przeczytac, ale go pewnie nie zrozumiesz bo po angielsku/niemiecku/chinsku a wiec przetlumacze. Counterspell przerywa cast przeciwnika i ucisza jego czary ze szkoly przerwanej na 7 sekund.
EDIT: Ofc jest to ODS 25 man Heroic strategia bo nie uscislilem tego wczesniej.
A wiec do rzeczy kompozycja rajdu do wykonania mojego planu (wiem wiem nie kazda gildie na to stac ale dobra gildia sobie poradzi z uzupelnieniem skladu):
1 rogal, 1 ele shaman (moze byc resto ale on nie ma hit capa i ma na glowie o wiele wiecej niz interupty), 3 magow
Arcanotron: bos do interuptowania a wiec zaczynamy od tego ze bos posiada jedna bardzo fajna i interesujaca nas umiejetnosc jaka jest Arcane Annihilator cast time = 1.5 sec cooldown 0 sec. i tu jest pies pogrzebany wymienie klasy i jakie maja silence na przeciwnika Warior 4sec DK 4 sec shaman 2 sec Rogal 5 sec Mag 7 sec co do druidow nie jestem w stanie powiedziec bo nie mamy druida feral w gildi atm. I po tym zdaniu powinienes sobie zdac sprawe, dlaczego CS jest OP na ta walke. A teraz rotacja interuptow (mozna ja ofc zmieniac ale u mnie w gildi dziala perfect takze nie zmieniamy jej):

MAG 1 interupt (7 sec do nastepnego casta) CS 24 sec cd
Rogal interupt (5 sec do nastepnego casta) 10 sec cd kick i 17 sec MAG1 CS
Mag 2 interupt (7 sec silence) 5 sec CD na kick i 10 na CS Maga 1 24 sec cd na Mag 2
Rogal interupt (5 sec silence) 10 sec cd na kick mag 2 17 sec cd
Mag 1 interupt (7 sec silence) mag 2 10 sec cd mag 2 24 sec cd Wtym momencie bos staje sie semi-active wkracza do walki nastepny z robotow rogal opuszcza target i wszyscy powinnni miec juz Arcanotrona na Focus targecie.
Mag 3 interupt (najwazniejszy interupt latwy do zepsucia poniewaz bos castuje tutaj Power Conversion i zaraz po tym Arcane Annihilator u mnie w gildi bylo to najwiekszym problemem do przyzwyczajenia sie do tego interupta) Mag 2 3 sec cd Mag 1 17 sec cd Mag 3 10 sec cd
Mag 2 interupt ( 7 sec silence)
i to powinien byc w zasadzie koniec rotacji ale i jest wlasnie to ale zalezy to wszystko od reakcji i wycastowaniu naszych interuptow jezeli jestesmy naprawde szybcy tj. wykonujemy interupty w pierwszej polowie casta to moze sie zdazyc ze bos przed samym shoudownem wycastuje jeszcze jeden arcane annihilator i tutaj jest potrzebny albo ele shaman do przerwania tego casta czesto gesto mielismy sytuacje ze bos tego nie castowal albo castowal i w polowie przerywal zeby wycastowac Shoutdown ale pare razy zginelo 2 graczy przez to wiec zawsze mamy w pogotowiu ele shamka.

AAAA bylbym zapomnial dla tych ktorzy nie maja HIT CAPA jak zdarzy ci sie miss na tym CS akurat ktory masz wykonac czesto gesto oznacza to wipe takze pomysl raz jeszcze i dobij do HIT CAPa.

Dla ulatwienia podam jeszcze, ze na samym encounterze skaczemy sobie na VT na osobny kanal, zeby nie przeszkadzac raid leaderowi w mowieniu i dodajemy kanal na ktorym jestesmy jako phantom przyciszamy go i mozemy spokojnie rozmawiac. Mamy jedna osobe, ktora mowi kto wykonuje nastepny interupt to akurat nie jest wymagane ale nam znacznie to ulatwia sprawe. Kolejnym ulatwieniem jest skonfigurowanie macra na interupt tak aby po interupcie gracz powiedzial na /say interrupted

Co do pozostalej czesci encountera zalezy jakim specem gramy jezeli Fire to nawet jesli Toxitron bylby ostatni to zostaw combustion na tego bosa wycastuj go w momencie jak spwanuje addy majac pewnosc ze masz impact w proc zeby rozprzestrzenic combustion ja osobiscie nie czekam na jakis bardzo dobry ignite castuje combustiona nawet przy ignnite rzedu 7k to oczywiscie gdy bos jest aktywny, gdy bos przechodzi w faze semi-active i uwalnia addy to po prostu zaczynam blastwavem i pozniej spam Flamestrike.

Pozostale 2 roboty nie sa jakies szczegolnie wymagajace jedynie co moze byc jeszze pomocne to Ice block przy Magmatronie przy cast Acquiring Target przerywa on namierzanie targetu i uwalnia healerow od leczenia ciebie a dodatkowo uwalnia raid od koniecznosci ruszania sie jednak nalezy pamietac ze jezeli twoja reakcja jest baaaaardzo wolna i bos juz cie namierzyl i zaczal channelowac to nie przerwiesz mu tego channela a jedynie spowodujesz ze nie bedziesz otrzymywal dmgu samo Cast time Acquiring Target to 4 sec wiec bardzo duzo czasu.

Nie chce mi sie sprawdzac logow ile wipow poswiecilismy temu bosowi zeby padl ale mysle ze byly to ze 3-4 nocki rajdowe, rajduje 4 razy w tygodniu po 3 godzinki z czego 2 nocki to raczej farma a 2 progress ale wydaje mi sie ze okolo 100 wipow na tym bosie bylo. Z czego wipy spowodowane przez nasze interupty to jakies 10% calosci, glownie na poczatku progresowania tego bosa gdzie rotacja nie byla jeszcze zbyt dobra i nasze przyzwyczajenia nie byly dostosowane do interuptowania.

Mysle, ze kolejny raz moj post wywolal oburzenie wsrod niektorych theorycrafterow, ale mnie to malo przeszkadza i bede kontynuowal moje wypowiedzi tutaj bo niektorym jednak pomagaja.

EDIT Ofc to jest na wersje 25 man o 10 manie sie nie wypowiadam, poniewaz nie mialem ochoty grac na takim poziomie trudnosci. Nie jestem zwolennikiem 10 manow takze nigdy ale to nigdy nie bede pisal o takim poziomie heroicow poniewaz sa one o niebo latwiejsze a tego u mnie w gildi nie znosimy.

[Edycja Cysmen - 16.04.2011 o 12:03]

[Edycja Cysmen - 19.04.2011 o 11:55]

Nomancs
Wiadomość [#610]: 16.04.2011 o 13:06

Konto skasowane

Cysmen napisał
EDIT Ofc to jest na wersje 25 man o 10 manie sie nie wypowiadam, poniewaz nie mialem ochoty grac na takim poziomie trudnosci. Nie jestem zwolennikiem 10 manow takze nigdy ale to nigdy nie bede pisal o takim poziomie heroicow poniewaz sa one o niebo latwiejsze a tego u mnie w gildi nie znosimy.

To jest jedyna rzecz, z którą się nie zgadzam - raiduje zarówno 10 jak i 25 man - i naprawdę, 25man są łatwiejsze conajmniej o połowę od 10. Faktycznie w WotLK 10man były banalne, ale teraz jest odwrotnie ;) Na potwierdzenie dodam statystyki z WoWProgress:
Magmaw (10): 50236 (100.00%)
H: Sinestra (10): 51 (0.10%)

Magmaw (25): 4366 (55.61%)
H: Sinestra (25): 156 (1.99%)

jak widać Sinestre na 10man ubiło 3x mniej guild niż na 25man, a liczebnie przewaga jest tych grających 10man (50k do 4k). Więc tylko 2% guild grających 25man zabiło Sinestrę i ledwo 0.1%! guild grających 10man. Dużo łatwiej jest zebrać 10 dobrych graczy, niż 25, więc powinno to wyglądać odwrotnie. Ergo 25 man są dużo łatwiejsze od 10man.

Cysmen
Wiadomość [#611]: 16.04.2011 o 13:15

Konto skasowane

ok moze niektore walki sa trudniejsze biggrin.gif ale wydaje mi sie ze taki jest sporo bosow gdzie 10 man jest banalnie proste a 25 man wymaga skilla jednak takze moj blad ze takie cos napisalem moze powinienem napisac ze nie sa one zbalansowane odpowiednio smiley.gif

nabonid
Wiadomość [#612]: 16.04.2011 o 14:20

Konto skasowane

Nomancs jaka gildia robiaca 25H pojdzie zabic sinestre na 10H? Strata resetu. To jest opcja tylko dla altow.

Nomancs
Wiadomość [#613]: 16.04.2011 o 18:25

Konto skasowane

nabonid napisał
Nomancs jaka gildia robiaca 25H pojdzie zabic sinestre na 10H? Strata resetu. To jest opcja tylko dla altow.

Na Deathwingu są może 2-3 guild mogące wystawić 25ppl raidujących, reszta klepie 10man (w tym BIZZNO world top 180, 12/13 na 10man hc - rekrutacja zamnięta, only for friends). Myślę, że jest to spowodowane brakiem dostatecznej liczby graczy zdolnych/chętnych/NotStandingInFire/czego tam kolwiek innego. Nie mam pojęcia czemu tak jest, a zaufaj mi - chciałbym znać przyczynę ;p. Nawet w obecnej guild, w której gram, początkowo był jeden team 10man (start Cata), później 2nd team 10man, zrobiliśmy merge grup i były osoby, które nie chciały raidować 25man, jedynie 10 i to naprawde podstawowe bossy. Czemu? Nie mam pojęcia.

Validus
Wiadomość [#614]: 16.04.2011 o 21:44

Konto skasowane

Ja tylko proszę was Panowie o trzymanie się tematu, jak chcecie pogadać o tym czy trudniejsze jest 25 czy 10 to załóżcie gdzieś inny topik.

Mam pewną propozycje skoro już Cysman zaczął temat bossów.
teraz po niedzieli mam trochę więcej wolnego czasu (szukanie normalnej pracy od 8 do 16 jest absorbującym zajęciem, ale nie na aż tyle ;p) więc może napiszę porządny post o bossach których znam i w jaki sposób ich ubijam. Nie znam wszystkich bossów na hc, dlatego przy każdy bossie opisze najpierw normal, a potem hc (jesli miałem z nim do czynienia). Opisze wszystkie znane mi triki dotyczace tych bossów, ale przy tych których sam nie sprawdziłem zaznacze, że nie sprawdzone. Przejrzę również niektóre logi aby móc się nimi posiłkować i zauważać pewne niuanse.
Anyway Wy przeczytacie i naniesiecie poprawki (zapewne będzie ich bardzo dużo i każdy będzie miał inne zdanie na wiele tematów), a my przy sporym wspólnym wysiłku dojdziemy do jakiegoś konsensusu i podopisujemy tak aby się wszystko zgadzało. Tam gdzie będzie jakiś boss hc będzie którego ja nie napisałem będziecie mogli sami całkowicie napisać.
Generalnie chciałbym abyśmy wspólnymi siłami stworzyli poradnik jak grac z bossami, aby inni mogli się nimi posiłkować, a jednocześnie przy tym sami się czegoś nauczymy.
PS Poradnik będzie tylko i wyłącznie Fire. Ja osobiście sensu nie widzę pisać taki dla Arcane, a Frost mógłby dojść z tymże chyba prędzej będzie nowy patch.
Co myślicie? Jest sens?

Cysmen
Wiadomość [#615]: 17.04.2011 o 01:24

Konto skasowane

O poradniku tylko dla speca fire jest to dobry pomyl, gdyz fire to spec bardziej RNG od arcane czy frost gdzie a brdziej mozemy kontrolowac swoja rotacje. A co do poradnikow chcialbym uslyszec jakies opinie na temat mojego posta ( nie przosze tu o wychwalanie mojej taktyki a jednak o wniesieneie czegos do dyskusji)

Validus
Wiadomość [#616]: 17.04.2011 o 16:39

Konto skasowane

Zapomniałeś wspomnieć o spellstealowaniu tarczy z arcanotrona ;p
Dla mnie cacy chociaż u mnie po prostu kto ma interruptować mówi raid leader. Mam to byc ja, spoko, nie, to też spoko.
Generalnie jakoś nie miałbym się z czym nie zgodzić. Combustion też trzymam na toxica bardzo często, chociaż czasem na Arcanotronie da się zabrac wiele stacków i wtedy Combustion tez ładne wychodzi na następnym pojawiającym się po nim golemie.
bardzo fajny post! smiley.gif

[Edycja Validus - 17.04.2011 o 10:49]

Validus napisał
Craft_Sephiroth napisał

Edit - Validuus, tak patrze znów na Twoj gear i widzę że jak byś w robea dał kamy 20int 20 hit to byś dostał dodatkowe 20 inta. Czyli podsumowując dostałbyś 20 hita za darmo (w sumie mógłbyś go zmienić na Tierowy ale Twój encha tam jest drogi czyli nie wiem czy masz na to ochotę). Mógłbyś też w heada wsadzić 40 inta bo sam mówiłeś że int na czysto daje najwięcej dmg. Twoje glovesy maja encha z mastery (pewnie używasz ich do frosta albo arcane) yyy w to miejsce możesz mieć przecież 50 haste. Ja bym tak zmienił, choć pewnie rawr jest mądrzejszy.

[Edycja Craft_Sephiroth - 15.04.2011 o 16:38]

Z tymi gemami i enchantami masz racje. ZMienie to w niedziele bo teraz mam trochę zawalony tydzien. Dzięki za te podpowiedzi smiley.gif

Sprawdzałem to dzisiaj dokładniej, niestety wcześniej nie miałem czasu. Jednak w dużej mierze rawr ma racje:
W chest wstawienie 20int i 20 hit nic mi nie da, bo drugi socket jest żółty a nie czerwony. Obydwoje tego nie zauważyliśmy. Zatem nie dostałbym 20 hit za darmo.
Tak mógłbym go zmienić na tierowy i tak zrobie jak tylko zdobędę odpowiednią ilość VP.
Int na czysto dałby mi w head więcej dps, ale ten gear jest akurat w tym momencie tak skonstruowany, aby być jak najbliżej hit capa. Gdybym zmienił ten gem na +40 inta i zrezygnował z bonusu, to musiałbym poprzestawiać wszystkie reforge. Dla mnie osobiście nie ma problemu. Ale gdy spojrzy się na końcowy efekt to dps wyjdzie gorszy aniżeli z aktualnym ugemieniem.
Enchant na gloves z mastery (którego mam za dużo) jest (nawet gdy mam za dużo ;p) o niebo lepszy od enchanta z Haste.

To co na pewno zmienie jeszcze przed chestem to trinket z Bell on Enraging Resonance na Soul Casket bo jest o wiele lepszy.

Zatem jednak generalnie rawr miał racje, ale Twoje porady bardzo się przydały (zwłaszcza z chestem). Dziekuje!

[Edycja Validus - 17.04.2011 o 16:40]

paszkins
Wiadomość [#617]: 17.04.2011 o 22:16

Konto skasowane

Validus napisał
Enchant na gloves z mastery (którego mam za dużo) jest (nawet gdy mam za dużo ;p) o niebo lepszy od enchanta z Haste.

W moim przypadku akurat ten jeden enchant powoduje, ze mam dodatkowy tick z combustion. Takie skrajne sytuacje trafaiaja sie rzadko, ale jednak ten enchant nie jest lepszy w 100% przypadkow ;) Wiec warto to zaznaczyc smiley.gif

Edit: Mam takie pytanie odnosnie taktyki na magmawa. W mojej gildi robimy to tak, ze jest grupa osob (3xmag, hunter,lock) przeznaczona tylko do bicia parasites gdy glowa jest w gorze. Reszta ranged stoi z melee i bije bossa. Gdy glowa zostaje przybita, addow juz nie ma i przerzucamy sie na nia. Wychodzi to calkiem niezle i bez problemow, ale zastanwialem sie nad opcja gdzie wszyscy bija bossa, a tylko jedna osoba kituje addy. Gdy glowa jest na dole moze podprowadzic je pod nia i wtedy tych 3 magow impacetem rozrzuca swoje combustion na nie. Wtedy padlyby w kilka sekund. Jakies porady na ten temat ?

[Edycja paszkins - 17.04.2011 o 22:28]

Cysmen
Wiadomość [#618]: 17.04.2011 o 23:51

Konto skasowane

paszkins napisał
Validus napisał

W moim przypadku akurat ten jeden enchant powoduje, ze mam dodatkowy tick z combustion. Takie skrajne sytuacje trafaiaja sie rzadko, ale jednak ten enchant nie jest lepszy w 100% przypadkow ;) Wiec warto to zaznaczyc smiley.gif

Edit: Mam takie pytanie odnosnie taktyki na magmawa. W mojej gildi robimy to tak, ze jest grupa osob (3xmag, hunter,lock) przeznaczona tylko do bicia parasites gdy glowa jest w gorze. Reszta ranged stoi z melee i bije bossa. Gdy glowa zostaje przybita, addow juz nie ma i przerzucamy sie na nia. Wychodzi to calkiem niezle i bez problemow, ale zastanwialem sie nad opcja gdzie wszyscy bija bossa, a tylko jedna osoba kituje addy. Gdy glowa jest na dole moze podprowadzic je pod nia i wtedy tych 3 magow impacetem rozrzuca swoje combustion na nie. Wtedy padlyby w kilka sekund. Jakies porady na ten temat ?

[Edycja paszkins - 17.04.2011 o 22:28]

Nie tykac parasites wogole biggrin.gif Jedna osoba je kituje a nikt nie dpsuje w zadnym momencie walki caly czas kitowanie. Najlepsza klasa jest DK i na heroicu to chyba tylko jedyna i wylaczna opcja, ale pewnie robicie normal takze wydaje mi sie ze rownie dobrze parasites moze kitowac Hunter u was

Mexik
Wiadomość [#619]: 19.04.2011 o 03:48

Konto skasowane

Hej,
moze dopiero co sie zarejestrowalem, ale sledze ten temat juz od ponad roku w miare czesto (czasami codziennie) i czerpie z niego duzo wiadomosci. Respekt dla Vallidusa, ktory robi swietna robote! Nie jestem najlepszym graczem, popelniam szereg bledow ale podwazanie tego, ze hit capa nie trzeba miec lub mozna sobie w zupelnosci pozwolic na jego znaczne braki to blad czym udowodnil Cysmen, sytuacje w ktorych miss spowoduje wipe lub chociazby mocne odhealowanie gracza bo np oberwal na OMD to fail. Juz nie wspomnie o missie na Arcane AoE Maloriaka w czerwonej fazie, novie Halfusa czy missie na Combustion gdzie rozprowadzasz ja po smokach. Nikogo to nie bedzie interesowac, ze zrobiles topowy dps a mimo wszystko byl wipe, wiadomo wiekszy dps, krocej trwa walka mniej czasu na popelnienie bledu ale lepiej zrobic cos powoli niz zepsuc wogole. Chodzi glownie o hard mody bo na normalach na miss mozna jeszcze przymknac oko "-.^"

Co do Magmawa na 25hc sie nie bede wypowiadal bo nigdy nie bylem, ale jezeli chodzi o 10hc to fire mag to solidny kiter parasitow. Fire blast rozrzucajacy ignite, living bomby, czy combustion w momencie jezeli chcemy miec z nimi spokoj aby wspomomagac reszte na glowie czy construcktach, to samo ma sie frost novy, ktora daje nam chwile odpoczynku i mozliwosc dpsowania glowy czy addow, nie wspomne o blinku, ktory pomaga uciec od larv, ognia i aoe. Blast Wave + 2-3 flamestriky w momencie kiedy addy wychodza z pillara zupelnie pozwalaja zlapac aggro wystarczajaco chroniac reszte. Dobrze wylapane doty po czym rzucone combustion pozwala na zjechanie addow do zera, ewenutalnie pozniej dobijanie flamestrikiem. Mage armor refunduje tyle many, ze nie trzeba sie martiwc o nia i mozna ciagle spamowac flamestrikiem wspomagajac sie FBlastem w rozpraszaniu dot. Marmor daje resisty co sie tutaj przydaje bo nie jestesmy tu tak naprawde od czystego dpsowania. Jak mamy wolna chwile mozemy zmienic na molten i dpsowac glowne cele. Nikt wiecej nie bije robali ewentualnie ktos wspomaga stunem czy snarem jezeli jest taka potrzeba.

Tutaj podaje jeden z logow na ktorym kituje adddy.
http://www.worldoflogs.com/(...)p;e=1271

P.S. nigdy nie skupialem sie aby przezucic Combustion z glowy magmawa na addy ale moglby to byc swietny pomysl w szybkim pozbyciu sie ich na jakas chwile i daloby wiecej czasu na dpsowanie bossa.

Pozdro

Cysmen
Wiadomość [#620]: 19.04.2011 o 10:53

Konto skasowane

Ciekawe to co piszesz bylem bardzo ciekaw czy mag moze kitowac te addy na 25 man hc ale nigdy nie mialem szansy bo zawsze byl jakis dk, ale musze przyznac ze jezeli dziala to na 10 man to jestem pelen podziwu bardzo dobra robota.

REKLAMA
Strona 31 z 39.
Pierwsza     <<   <   ... | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :