Dziś jest: Poniedziałek, 16 maja 2022, godzina 11:24
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Odpowiedź

Temat: Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
Validus
Wiadomość [#61]: 29.09.2009 o 10:51

Konto skasowane

No i testy nie wyszly bo ludzi zabraklo wczoraj.
W srode cos napisze.
Z tego co zauwazylem to najlepszy mag w arcane u mnie gra takim buildem i wyciaga (zazwyczaj) najlepszy dps wsrod magow.
Dzisiaj jak bede mial chwile troche wiecej pobawie sie rawrem aby zobaczyc jak tam matematyka w porownaniu do typowego buildu.

Winnetou
Wiadomość [#62]: 29.09.2009 o 11:57

Konto skasowane

a jaka rotacja do tego buildu?

To bym sobie spróbował^^

Co jest prawdą, Geralt? Czym jest prawda? -Nie wiem, Yen. Powiedz mi
-Nie - powiedziała i spuściła oczy. Po raz pierwszy.
Nigdy przedtem nie widział, by to robiła. Nigdy.
-Nie - powtórzyła. - Nie mogę, Geralt.
Nie mogę citego powiedzieć. Powie ci to ten ptak, zrodzony z dotknięciatwojej dłoni.
Ptaku? Czym jest prawda?
- Prawda - powiedziała pustułka - jest okruchem lodu
Dux
Wiadomość [#63]: 29.09.2009 o 12:23

Konto skasowane

Zeby wyciągnąć dps magiem to sam build niewysraczy, trzeba mieć jeszcze talent,szczęście i duzo sprytu

Validus
Wiadomość [#64]: 29.09.2009 o 21:21

Konto skasowane

Rotacja jest zamieszczona w odpowiednim dziale, bo niezaleznie jaki masz Arcane to rotacja pozostaje taka sama.
Ma Pan calkowita racje Panie Dux, lecz takie komentarze sa zbedne, bo w ogole nie pomagaja innym.

W Rawr build ktory aktualnie testuje jest tylko troche lepszy jesli chodzi o dps od podstawowego nie biorac pod uwage Incanter`s Absorption , ktore na takich bossach jak Twinsy czy Mimiron zwiekszaja dosyc mocno dps.
Zobacze w srode jak to w praktyce sie spisuje, ale nie sadze abym sie zawiodl, wiec sam od siebie polecam, ale jeszcze w odpowiednim dziale nie zamieszczam.

[Edycja Validus - 29.09.2009 o 14:17]

No i bawie sie troche w hc toc tym buildem wlasnie. Podsumuje to jednym wyrazem:
SICK!!!
Nie moge uwierzyc ze wciskanie dwoch przyciskow moze sprawic taki dps. Troche to pokrecone bo na dobra sprawe wlasnie trudniejsza do opanowania budowa powinna zabierac wicej energii przeciwnikom.

Dux
Wiadomość [#65]: 30.09.2009 o 09:52

Konto skasowane

Wg mnie na sprawdzanie tego buildu szkoda kasy i prądu.
Posiedziałęm nad nim wczoraj trochę czasu z ołówkiem , kalkulatorem i raczej na razie nie jestem nim zainteresowany.
PS.Czyż by moja uwaga nadepnęła na czyjąś piętę Achillesa ?
Nie pisz do mnie na Pan bo znamy się i jakoś mi głupio to czytać

Validus
Wiadomość [#66]: 30.09.2009 o 22:00

Konto skasowane

Nie no, sprawdzalem ten build w rawr oraz na tym toc 10 hc. Spisywal sie naprawde dobrze. Dzisiaj bede najprawdopodobniej na 25, wiec wtedy juz na pewno sie przekonam, ale nie sadze aby bylo gorzej. Wciaz polecam, ale jak juz wspominalem jeszcze go nie zamieszcze w odpowiednim dziale.
Jesli chodzi o piete achillesa to nie, ja po prostu wole naklaniac ludzi do pisania konkretnych komentarzy, ktore cos wniosa i pomoga innym magom.

No i testowalem
Bez watpienia najlepszy build w grze z jakim dotychczas sie spotkalem. Jak bede mial szanse zarzucic WWS to to zrobie, a jutro sprobuje dodac do odpowiedniego dzialu.
Przypominam, ze nadal w tym patchu dziala invisible na snowboldach oraz ice block na Icehowlu.

Dux
Wiadomość [#67]: 01.10.2009 o 09:19

Konto skasowane

Nie będę się upierał ale na raidzie to ciężko sprawdzić build.Ja go sprawdzałęm na kukiełkach .
Czyli przy określonym czasie(do wyczerpania many) przy takich samych buffach powtarzałem 7-8 razy, zapisywałem wyniki i były one słabsze.
Wymaga tez on chyba więcej hita, czyli musze przy nim lekko zmodyfikowac gear kosztem crita czy haste zazwyczaj.

Validus
Wiadomość [#68]: 01.10.2009 o 11:39

Konto skasowane

No. Taka rozmowa to mi sie podoba smiley.gif
Otoz tak. Jak juz wspominalem, w rawr ten build jest tylko troszke lepszy od podstawowego. Jednak najwieksza zaleta tego buildu jest zabranie z hit ratingu punktow i podlozenie (miedzy innymi) w talent ktory zwieksza Twoj Spell Damage o spora ilosc jesli tylko zostana Tobie zadane jakiekolwiek obrazenia.
Ten talent jest swietny bo aktualnie jest wielu bossow przy ktorych chcac nie chcac zostanie zabrana Ci energia (jak Firefighter albo Twins), a mozna znalezc takich jeszcze sporo dzieki ktorym nawet sam specjalnie mozesz na moment w cos wejsc aby zabralo Ci troszke energii, ale ttylko tyle aby na spokojnie healerzy wyleczyli, a talent zacznie dzialac.
Dlatego wlasnie nie warto tego testowac na kuklach. Na kukle one zrobia podobny dps, na podobnym poziomie statystycznie.
Osobiscie goraco polecam. Wczoraj na dobra sprawe na Twins zrobilem ponad 10k (bez heroismu podczas walki), gdzie z normalnym arcane robili 7-8, a w FB to juz w ogole chyba jak zrobilem 7 to maks.
Ja osobiscie widze naprawde spora roznice. Teraz mi brakuje hit ratingu, bo zalozylem ostatnia czesc t9.25 dlatego uzywam jedzenia i moze pozamieniam niektore starsze epiki ktore mam w banku aby go odzyskac, bo naprawde warto.

[Edycja Validus - 02.10.2009 o 13:53]

sensi
Wiadomość [#69]: 01.10.2009 o 12:17

Konto skasowane

Witam
rzeczywiście ten build wymiata biggrin.gif zmieniłam przed raidem i na twinsach zownowałam pozostałych magów :P
dzieki za info o Invis na Snoboltach ....małe dranie nie będą mi dłużej zatruwać życia
pozdrawiam ciepło w ten deszczowy dzień :-)

Validus
Wiadomość [#70]: 04.10.2009 o 16:44

Konto skasowane

Nowe wiesci o zmianach dla magow w 3.3:
Arcane:
- Arcane Empowerment - Kiedy zaliczysz crita Arcane Missiles, Arcane Explosion, Arcane Blast albo Arcane Barrage to wszyscy w party badz raidzie beda mieli zwiekszony damage o 1/2/3% na 10 sec.
Ten efekt jest wylaczny z Ferocious Inspiration i Sanctified Retribution .

Fire:
Flamestrike bedzie mogl byc castowany w dwie sekundy niezaleznie od ranki.

Wychodzi na to ze Arcane zapowiada sie coraz ciekawiej i jesli nic nie zmienia w Fire to Arcane moze stac sie jedyna porzadna raidowa opcja. Troche szkoda. Jak juz wspominalem Arcane jest oh i ah ale fajnie by bylo jakby trudniejszy do opanowania build robil wiekszy dps.

Kolejne newsy z PTR 3.3 patcha:
Enchant Weapon - Black Magic zmienilo sie na 250 Haste Rating zamiast poisonowego slabgo DoTa.
trwa on 10 sekund i ma 35 sekundowy albo mniejszy Cooldown oraz prawdopodobienstwo na pojawienie sie 35%.
Podobno bije to na spokojnie 63SP na zwykla bron i tylko troche jest lepszy od enchantu na staves.

I jeszcze cos co musze dodac do rotacji AM (ktora musze i tak spolszyczyc):
Jesli masz problemy z mana gdy rzucasz 4xAB - AM, rzucaj AM niezaleznie czy procuje czy nie.
Jesli chcesz zrobic najwiekszy dps rzucaj AB az Ci procnie AM (nawet jak juz masz 4stacki) i dopiero wtedy AM.
Jesli musisz sie ruszyc (np, stoisz akurat w ogniu) i nie chcesz zmarnowac swojego stacka AB to rzuc ABarr.

[Edycja Validus - 08.10.2009 o 12:31]

Arthasus
Wiadomość [#71]: 04.10.2009 o 17:08

Konto skasowane

zmniejszony koszt spelli tylko na nizszych lvlach nie na 80

Arthasus Burning Blade
Validus
Wiadomość [#72]: 04.10.2009 o 19:51

Konto skasowane

oh faktycznie.
Dziekuje Panu bardzo smiley.gif Calkowicie zle przetlumaczylem. Ciesze sie ze ktos sprawdza te glupoty co wypisuje smiley.gif jeszcze raz dziekowa i kasuje to co trzeba smiley.gif

Andron
Wiadomość [#73]: 04.10.2009 o 21:30

Konto skasowane

thx Validus za topic, fajne info

Mam pytanko co do twojego build dla arcane, jaki jest hit cap odpowiedni dla niego?

Szkoda, ze olali teraz fire, gralem fire magiem od 4 lat (rozne opcje, ffb,fb etc), ale niestety chyba zmuszony zostalem
do zmiany na arcane - patrzac po dps na ostatnich rajdach sad.gif musze troche pozbierac gearu na haste teraz... smiley.gif

Validus
Wiadomość [#74]: 04.10.2009 o 21:47

Konto skasowane

Dziekuje.
Do mojej budowy potrzebuje Pan:
368 hit rating daje Ci hit capa.

342 hit rating potrzebujesz, gdy w raidzie nałożono na Ciebie With Heroic Presence.

289 hit rating potrzebujesz, gdy w raidzie nałożono na Ciebie With Imp FF/Misery.

263 hit rating potrzebujesz, gdy w raidzie nałożono na Ciebie Imp FF/Misery oraz HP.

hehe. Rozumiem Pana jesli chodzi o FB i FFB. Ja rowniez najchetniej gralem tymi specami, jednak jak juz Pan sie zabierze za Arcane to zostanie Pan na tyle uraczony pozytywnymi rzeczami, ze z czasem bedzie sie Pan dziwil jak mozna bylo sie tak meczyc w FB kiedy jest taka prosta oraz dobra specjalizacja jak Arcane ;p
Poza tym radze sie przyzwyczajac bo wychodzi na to, ze na najblizsze raidy bedzie to jedyna opcja za wyjatkiem kilku bossow.

Ahh i bym zapomnial. Przypominam ze haste liczy sie bardziej zarowno dla FB, FFB czy Arcane. Nie ma roznicy. Jest to po albo przed SP najwaznijsza statystyka.

[Edycja Validus - 04.10.2009 o 21:49]

Andron
Wiadomość [#75]: 04.10.2009 o 22:16

Konto skasowane

ty za info

ano niestety, wychodzi ze pogram sobie dluzej arcane,
a co do haste, ja sobie testowalem crita max grajac ttw/fb i mialem ~60%crita w rajdzie na stats, nie licząc extrasa od t9 itp z talentow, a haste mialem ok 300-350
i powiem szczerze, ze robilem wieksze dmg niz arcane, nawet ci co maja po +800 haste z arcane...no ale to bylo przed ostatnimi zmianami... sad.gif

Validus
Wiadomość [#76]: 05.10.2009 o 22:30

Konto skasowane

wszystko zalezy oczywiscie od tego kto jak dobrze gra swoja postacia. Podaje tylko dane statystyczne aby pomoc Panu zwiekszyc DPS bo takie sa fakty. Wiekszy haste wiekszy dps.

bylem dzis w Ulduarze i nawet nie wiem na jakiego bossa Arcane moze byc zly. Nawet na vezaxie jedyne z czym mialem problem to GCD i to wszystko.

Nowoodkryta rzecz.
Gdy na pierwszym bossie w toc uzyles invisible na snowboldzie i nadal masz go na sobie, to nie uzywaj zadnych buffow jak Arcane Brilliance (moze ktos zginie i bedzie pytal o rebuffy) bo snowbold znowu zacznie kopac.

sensi
Wiadomość [#77]: 06.10.2009 o 11:45

Konto skasowane

właśnie ...co do Snoboldów, otóż uzyłam Inv mając go na sobie i nadal mnie bił, castowanie udało sie raz, potem cd na wszystko ...o co w tym chodzi ?? sad.gif
dlaczego ten mały wredny potworek nie chce sie ode mnie odczepić ??

Validus
Wiadomość [#78]: 06.10.2009 o 11:51

Konto skasowane

Nie wiem.
Ja za kazdym razem nie mam zadnego problemu.
Uzyla Pani w pelni invisible? W takim sensie, ze zeszlo ponizej 0 sekundy i byla Pani calkowicie niewidoczna dla przeciwnika? Bo powinno wszystko byc w normie bez problemu. Raz\ mielismy w teamie maga ktory wlaczal tylko invisible na sekunde nie wiedzac o tym, ze to ma zadzialac calkowicie. Moze Pani zrobila tak samo?
Jesli nie to niestety nie doradze, moze jakis bug? Probowala Pani kilka razy czy tylko raz?

sensi
Wiadomość [#79]: 06.10.2009 o 12:58

Konto skasowane

Tak,uzyłam do końca, zdjełam Invis z siebie (uzywam macro remove inv żeby nie szukac buffa wśród setek iinnych-polecam), wycastowałam jeden ab potem właczył sie cd na reszte czarów
miałam trzy okazje wypróbować ten manewr i tylko raz udało mi się to bez problemu
sprawdze w środe jeszcze raz
ps.Validus, bardzo doceniam Twoją kulturę osobistą ale możemy śmiało zrezygnować ze zwrotu "Pan, Pani" będzie mniej oficjalnie a za to swobodniej ;-)

Validus
Wiadomość [#80]: 08.10.2009 o 12:32

Konto skasowane

Dla mnie nie ma problemu. Wybralem taka forme z pewnych wzgledow o ktorych nie chce za bardzo mowic. Ale obiecuje od tej pory byc z Toba na Ty. Co do mojej kultury to moi znajomi na pewno zyczyliby sobie abym w zyciu prywatnym wyrazal sie tak jak tutaj biggrin.gif
No ale starczy offtopa.
Badz co badz zapewniam ze trick dziala. Nie wiem czemu Ci nie wychodzi. Wczoraj bylem w toc hc i nie raz musialem to zrobic i za kazdym razem bylo ok (za wyjatkiem tego raidbuffa o ktorym wspomnialem).
Sam sie zastanawiam nad tymi buffami. O ile mi wiadomo nigdy jeszcze tego nie podano nawet na EJ, wiec warto byloby sprawdzic czy tak jest ze wszystkimi buffami, czy moze tylko raid buffami, a moze buffami na innych, a moze jak buffniesz tylko siebie powiedzmy za pomoca Molten Armor to i tak nadal bedzie ok.
Ja osobiscie jestem bardzo ciekaw. Problem tylko taki, ze moja gildia nie za bardzo chyba pozwoli mi to sprawdzic. Bo musielibysmy wejsc do toc10 czekac az dostane snowbolda i invis, buff, inv, buff, inv, buff itd. Cos nie sadze aby na to poszli =D
Z drugiej strony moglbym nie pytac o zgode z tymze wtedy to by trwalo dlugo bo moge nie miec "szczescia" ze snowboldami. I tak zle i tak zle ;p
To takie tylko male przemyslenia bo po prostu jestem ciekaw.

[Edycja Validus - 06.10.2009 o 13:13]

T10 2P Bonus
T10 4P Bonus

plus dopisalem jedno zdanie kilka postow wyzej do Arcane Empowerment.

REKLAMA
Strona 4 z 39.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :