Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022, godzina 11:59
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Odpowiedź

Temat: Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Pierwsza     <<   <   ... | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | ...  >   >>     Ostatnia
paszkins
Wiadomość [#581]: 14.04.2011 o 18:14

Konto skasowane

Mam pytanie odnoscie rawra. Nie wiem czy ten bug wystepuje tylko u mnie czy tez sie z tym spotakaliscie. Laduje sobie postac i pokazuje mi tam jakas wartosc dps. Biore optimize i mimo, ze rawr nie zmienil mi nic w gearze wartosc jest o okolo 300 mniejsza. Tutaj moje armory:
http://eu.battle.net/w(...)s/simple
Jesli ktos moglby to dla mnie sprawdzic bylo by fajnie ;)
Jeszcze jedna rzecz. Mam obecnie niepelny gear 359, a i tak udalo mi sie osiagnac 25% haste z dark intend od warlocka. Wiec kombinowanie z redukowaniem hita tak jak proponowal to kolega wyzej wydaje mi sie zupelnie nietrafione smiley.gif

Validus
Wiadomość [#582]: 14.04.2011 o 20:18

Konto skasowane

z tym rawrem to normalne.

paszkins
Wiadomość [#583]: 14.04.2011 o 20:32

Konto skasowane

Dzieki.

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#584]: 15.04.2011 o 01:26

Konto skasowane

Emka Panowie.

Odnośnie mojego poprzedniego postu:
Haste miałem - podkreślając miałem - dokładnie 1549 i z moich wyliczeń też wychodziło, że wyjdzie niecałe 25%. jednak gdy dostałem bonus z raidu okazywało się że mam ponad 20% a po dodaniu lifeblooda było ponad 25%. Może jakiś bug, nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego tak było, ale było - z ręka na sercu przysięgam otwarcie i jawnie że tak było.

Ja mocno wierze w lifeblooda, bo ten tick jest naprawdę imba gdy się go rozniesie na dodatkowe cele. Jak już wcześniej wspomniałem, fire to dla mnie speck AoE i nie używam go na pojedynczy targecie - Arcane choć niezwykle nudny speck to jednak robi swoje.
Jakiś czas temu, robiłem posta o Arcane właśnie i byłem wtedy zwolennikiem używania mana shilda non stop - wtedy to otworzyłeś mi oczy i zrozumiałem że robię błąd i teraz używam go tylko w fazie 1, zanim zacznę stakować BW zawsze nałożę go na siebie. O ile ciągle używanie go faktycznie niema sensu, to w fazie burstowej z mojego punktu widzenia ma. W 1 fazie wszystko co daje jakiś spell pover ma sens.

Niestety teraz już nie mam dodatkowego tica combustion, dostałem wreszcie heada 59 i musiałem zmienić statystyki - nawet w hita dałem dla odmiany.
Nie jestem pro magiem, jestem dzieckiem cata i gram niecałe pół roku, do rawra nie mam niestety dostępu i wiele rzeczy robię instynktownie. To wszystko przenosi się na mój osąd o Froście którego poza dniami w które raiduje - a jest to naprawdę rzadko, ponieważ nie mam stałej grupy i chodzę pugi (chyba się pugi pisze nie jestem pewien), Frosta mam zawsze jako main speck bo lubię pvp. Bynajmniej, Frost się na raidy nie nadaje i zdania nie zmienie - chyba że spotkam wreszcie jakiegoś maga co zrobi cyferki opdowiadające moim, a na to się nie zanosi i jak tego nie było tak nie ma.

Nie zmienią nam frosta, bo jak dodadzą damage do frosbolta to lodzę ich zjedzą że na pvp magowie znów są nie do zabicia a gankuja w sekund pięć, mi się wydaje tak jak napisałem wcześniej że jedynym sposobem na zwiększenie dpsu we froście jest zmiana glyfa deep freez. Nie zmieniło by to nic na pvp więc by było spoko. Zmiana mastery - frost pvp nie do zajechania, zmiana damagu lancy - frost nie do zajechania na pvp, podkręcenie czegokolwiek - frost op pvp taka smutna prawda. Ajak ktoś we froście kręci lepszy damage od fire albo arcane na pve to znaczy że ci magowie w fire albo arcane są słabi. Dam tutaj przykład rogala - widzieliście kiedyś na raidzie rogala w subtelity? O ile teraz każdy speciem da się grać pvp to na odwrót to nie działa. Może i to smutne ale życia nie oszukasz (nie wiem jak jest na nefarianie - nie bylem, może do określonych zadań frost się nadaje - widziałem raz jak kolo we frości na chogalu mroził addy ale dla mnie to było śmieszne - latał jak głupi a ja na tej samej walce po prostu te addy razem z hunterem ubiłem w kilka sekund).

Z innej beczki, Valisuus - patrze na Twoje statystyki i stwierdzam że masz tyle samo mastery i tyle samo crita. Zastanawiam się czy rawr Ci pokazał że tak jest dobrze czy może taki układ daje jakiś lepszy dps? Pytam z czystej ciekawości, nie chciałbym być wścibski.

No i jeszcze na koniec chciałbym się spytać już ogólnie chłopaki jak gracie poszczególne bossy, z obserwacji wiem iż lepszy mag to taki który świetnie gra technicznie a nie taki z lepszym gearem. Może odważy się ktoś opowiedzieć jak gra na np Maloriaku czy Chogalu, wszyscy byśmy na tym skorzystali.

Miłej nocy i przepraszam za błędy - oczka mi się zamykają i nie mam siły na niszczenie czerwonych ślaczków - pozdro.

[Edycja Craft_Sephiroth - 15.04.2011 o 01:50]

Cysmen
Wiadomość [#585]: 15.04.2011 o 06:36

Konto skasowane

ciezki post dfo napisania naskrobe cos po pokludniu jak wroce z pracy, ale ogolnie rzecz biorac jak nie masz hit capa to jestes jakis zaslepiony HIT CAP to podstawa grania kazda klasa caster dps i nigdy sie to nie zmieni HIT >all statystyki do hit capa

osma
Wiadomość [#586]: 15.04.2011 o 09:41

Konto skasowane

Dla jednych podstawa dla innych niekoniecznie. Co prawda topic magowy, ale kolega wyżej napisał o wszystkich klasach casterskich. Gram także sp, miałem hit capa, ale pod wpływem różnych dyskusji zreforgowałen głównie na crit. Mam teraz jakieś 11% hita i wzrost dpsu 1200-1900i góra 1 miss na encounterze. Przy zmienionej mechanice dotowania strata gcd od czasu do czasu po prostu się opłaca. Generalnie jestem zwolennikiem 'profesjonalnego indywidualizmu", czyli jeżeli robisz coś świadomie i przynosi to zamierzone efekty->go for it.

Reap3r0
Wiadomość [#587]: 15.04.2011 o 10:30

Konto skasowane

osma napisał
Dla jednych podstawa dla innych niekoniecznie. Co prawda topic magowy, ale kolega wyżej napisał o wszystkich klasach casterskich. Gram także sp, miałem hit capa, ale pod wpływem różnych dyskusji zreforgowałen głównie na crit. Mam teraz jakieś 11% hita i wzrost dpsu 1200-1900i góra 1 miss na encounterze. Przy zmienionej mechanice dotowania strata gcd od czasu do czasu po prostu się opłaca. Generalnie jestem zwolennikiem 'profesjonalnego indywidualizmu", czyli jeżeli robisz coś świadomie i przynosi to zamierzone efekty->go for it.

Popieram beerchug.gif

Raz miałem saytuacje , gdzie przed walka na maloriaku zapomniałem zmienić cześc gearu pod hit zacząłem walkę mając 12,5% hita , ale za to + 400 mastery więcej , na koniec miałem 2 missy , a dps wzrosł o 1,5k , od tamtego czasu zacząłem robic testy na poszczególnych walkach obnizając hita , oraz ćwiczyć to samo na heroik dummy i stwierdzam ze do raidowania wystarczy 15,9% hit + , w programach typu rawr lub simcraft jeest wykonywanych zbyt duza ilośc prob , dlatego tak podciągają hit jao najlepsza dpsowo statystyke przed hit capem , ale w praktyce na walce udezysz kolo 400 razy roznymi spelami, wiec szansa misu jest zdecydowanie nizsza . Dla pewnosci na raidy mam 16,3% hita i raz na ok 5 walk zdaza mi sie 1 miss. Wiec jest to do pominiecia .

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
paszkins
Wiadomość [#588]: 15.04.2011 o 10:39

Konto skasowane

Niekoniecznie trzeba miec hit capa za wszelka cene. Jak brakuje nam kilka dziesiatych, a nie mamy go uzyskac inaczej niz kosztem intellectu to tak zostawiamy. Ogolnie zasada jest taka, ze wszedzie gdzie mozna dajemy inta, a hit uzyskujemy z reforge i enchantow itemow na ktore nie mozna zalozyc inta ;)

Haste nie dodaje sie tak jak innych statystyk, tylko mnozy sie wartosci z roznych zrodel. Wytlumacze to na moim przypadku. Mam niecale 16% z gearu (przyjme, ze 16) do tego moonkin aura 5% i dark intent 3%. Daje to po dodaniu 24%. Jednak koncowa wartosc oblicza sie mnozac te skladowe. Mamy wiec:
1.16*1.05*1.03=1.2545

Validius gdzies pisal, ze na maloriaku najlepiej jest rzucic combustion chwile przed startem zielonej fazy i miec przygotowany impact na moment gdy boss skacze na addy. Daje to chyba najlepszy damage z mozliwych rozwiazan. Reszta normalnie + nieraz spellsteal Remedy, chyba ze u was ktos to disspelluje. To juz sprawa jak konkretna grupa do tego podchodzi.

Co do chogalla to normalna rotacja na bossie z przerzuceniem sie na adda gdy i nuke tych malych gdy sie pojawia. Tutaj moze sie ktos wypowie, kto robil ta walke w hard mode. Na normal male addy maja tak malo hp ze chyba nie da rady efektywnie rozprzestrzenic po nich combustion, wiec uzywam go na bossie gdy jest cd. Czasami uda sie z dota pyro. Moze na hard mode jest troche inaczej smiley.gif No i oczywiscie dragon breath jest bardzo wazny zeby stunowac ludzi z mc smiley.gif Dodam jeszcze, ze jak tankujesz chogalla na jego tronie, tentacles spamuja sie pod jego nogami praktycznie wszystkie w jednym miejscu. Nie wiem czy jest to jakies exploit, ale duzo gildii tak robi ;)

To chyba na tylesmiley.gif

[Edycja paszkins - 15.04.2011 o 10:46]

Reap3r0
Wiadomość [#589]: 15.04.2011 o 12:08

Konto skasowane

paszkins napisał

Validius gdzies pisal, ze na maloriaku najlepiej jest rzucic combustion chwile przed startem zielonej fazy i miec przygotowany impact na moment gdy boss skacze na addy. Daje to chyba najlepszy damage z mozliwych rozwiazan. Reszta normalnie + nieraz spellsteal Remedy, chyba ze u was ktos to disspelluje. To juz sprawa jak konkretna grupa do tego podchodzi.

A niby czemu , przecież impact nie wydłuza czasu trwania combustion wiec odpalenie go chwilke przed zieloną faza to strata min 1 ticku , chyba ze uda sie to zrobić imba szybko w co nie wierzę , chyba ze o czymś istotnym nie słyszałem

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
paszkins
Wiadomość [#590]: 15.04.2011 o 12:22

Konto skasowane

Troche zle sie wyrazilem ;) Chodzi o to zeby rzucic combustion i od razu impact na addy. W kazdym razie trzeba to zrobic tak, zeby miec je na wszystkich addach. Kwestia praktyki. Ogolnie glownym celem jest zeby combustion rozprzestrzenic na addy od razu z bossa, a nie z jednego z addow. Widzialem, ze niektorzy tak robia, ale to jest blad.

Edit: Co do hita to troche sie nie zgodze. To, ze miales dobre RNG nie znaczy, ze po jakims czasie nie trafisz na walke, w ktorej to sie odwroci ;) Ostatnio robilem z gildia heroica i pierwszego procca pyro mialem po (!) 3 bossie. Jest to przyklad dla crita, ale z hit moze zdarzyc sie tak samo ;)

Edit 2: Nie mieliscie ostatnio problemow z mirror image ? Ostatnio pare razy mi sie zdarzylo, ze boss/addy przerzucaja sie na mnie mimo ze mam je odpalone ;/

[Edycja paszkins - 15.04.2011 o 12:56]

Validus
Wiadomość [#591]: 15.04.2011 o 13:23

Konto skasowane

załóżmy, że pozbwyamy się 200 hit ratingu na rzecz haste.
Nie trafiasz powiedzmy dwoma Fireballami, jeden z nich to Crit za 30k drugi normalny za 18k czyli razem 48 000.
Niech walka trwa 6 minut czyli 360 sekund w których masz na rzecz tego 200 więcej haste (1 haste = 1.4 DPS) czyli robisz 100 800 damage. czyli 50k więcej. Niech mi teraz ktoś z was napisze, że opłaca się nie mieć hit capa na większym poziomie niż ułamki procent na rzecz 50k to zastrzele ;p

To był taki dosyć normalny scenariusz, a teraz wyobraźcie sobie, że on się zdarza w momencie gdy wy macie Combustion gotowe do rzucenia a tu brak Ignite, bo albo brak szczęścia albo miss. Albo niech to będzie moment jak np. głowa magmaw przypięta i miss. Generalnie zapewnienie sobie pewności, że się trafi czarem jest o wiele ważniejsze na dzień dzisiejszy niż haste, crit, mastery. Tracenie hit capa się po prostu nie opłaca, bo różnica pomiędzy hit ratingiem a haste, crit czy mastery jest zbyt duża dpsowo jest zbyt duża. Gdyby wartości były te trochę bardziej przybliżone to faktycznie można byłoby kombinować, ale po prostu nie są.

I ok, ludzie, ja mogę zrozumieć, że waszym argumentem jest to, że wam się podniósł dps, jednak skąd macie tą pewność, że to właśnie z tego powodu? Odpowiedź? Nie macie żadnej.
I ja mogę zrozumieć, że wam na średnio zdarza się tracić jeden miss na 5 walk, a nie dwa missy na jedną walkę, ale to jest po prostu szczęście, a na liczenie na szczęście na raidzie moim zdaniem nie za bardzo jest miejsce.

Mi przede wszystkim chodzi o to abyście nie byli zaślepieni własnym kombinowaniem. Ludzie robią takie programy jak rawr, strony jak EJ po to abyśmy wszyscy z nich korzystali. To jest wiedza na którą ktoś poświęcił czas i z której moim zdaniem warto korzystać, bo tam nie masz czegoś w stylu:
Lifeblood wydaje mi się idealną profesją
Hit cap nie jest istotny mam o wiele mniej niż trzeba i missuje raz na 5 walk
Wydaje mi się, że talent Netherwind Presence jest zbędny i bardziej opłaca się dla Fire inny

Ja się cieszę, że wszyscy macie jakieś przemyślenia ale podpierajmy wszyscy je czymś więcej niż "bo ja tak uważam". Podajmy jakieś konkretne powody czemu tak jest.
Czyli dla przykładu jeśli Ty Craft_Sephiroth piszesz, że frost jest do dupy na PvE, a ja Ci po chwili daje linka z Chimerona hc gdzie gościu we froście robi tyle co my w fire i moim zdaniem może nie jest to jakiś och i ach dps, ale nikt mi nie powie też że 19k to za mało na tą walkę, a Ty znowu w zaparte, że Twoim zdaniem frost jest do dupy, no to faktycznie jak wszyscy tak będziemy myśleć to nie ma nawet po co tutaj robić ten topik bo i tak najwidoczniej każdy wie swoje ;p (to tylko przykład) Może, nie spotkasz maga w pugu który we froście zagra lepiej niż Ty w innym specu ale już w odpowiedniej gildii spotkasz go na pewno to CI gwarantuje (dowodem jest na to log, z końca poprzedniej strony).
Ja oczywiście nie mam na myśli abyś grał we froście, ale po prostu nie bądź w stosunku do niego aż tak krytyczny, bo tak naprawdę to nie jest zły spec.
Najbardziej polecam worldoflogs aby zobaczyć, gdzie jaki spec spisuje się najlepiej.
Naprawdę chłopaki nie bądźmy jacyś za bardzo zapatrzeni w nasze "wydaje mi się" ;-)

Paszkins ładnie pokazał moje złe wyliczenie haste, ja jedną rzecz w nocy dodałem zamiast przemnożyć. Mój błąd i tak jak podejrzewałem Craft miałeś racje z tym wyliczeniem. Jednak dowód pozostaje dowodem, Lifeblood nie jest aż tak opłacalny chyba, że ma się faktycznie takie podejście jakie Ty masz czyli Fire tylko i wyłącznie tam, gdzie się robi AoE.

Teraz trochę o mnie, a co! ;p
Jeśli chodzi o moje mastery to jest ono spowodowane tylko i wyłącznie brakiem gearu. To mastery które mogłem zamieniłem na crit albo haste. Reszty po prostu nie mogę ruszyć i przez to mam problem z małym ignitem zazwyczaj na walkach w stosunku do innych gildiowych magów którzy go nie mają.
Zatem w prostych słowach ten układ nie daje dobrego dpsu, bo więcej mastery = większy problem z Ignite.
Ja po prostu na ten moment nie mam innego wyjścia.

I jeszcze co do Maloriaka to tak jak Paszkins napisał w ostatnim poście. Warto bić ciągle bossa aż do początku zielonej fazy. W pewnym momencie on skacze do schodów. Właśnie ta krótka chwila jest momentem aby rzucić Blastwave na addy pod schodami (zapewniony impact) i Combustion na bossa który właśnie powinien lądować przy nich a po nim Fire Blast z impactem.
Podobnie wygląda to na heroiku tylko tam zazwyczaj używa się 3-4 Combustion w ciągu walki (bo jeszcze dwa na czarnej fazie).

Fajnie będzie powymieniać się stylami grania pomiędzy bossami. Niestety na razie nie mam czasu aby aż tak się rozpisać ale ktoś niech już zacznie bo na pewno mamy o czym gadać smiley.gif
Zawsze można np też do tego użyć world of logs. Dla przykładu dla mnie heroiki są aktualnie nowością i wczoraj robiłem po raz pierwszy Valione hc i tutaj można spojrzeć na to:
http://www.worldoflogs.com/(...)p;e=9085

Jak się dokładnie przyjrzeć to można zauważyć, że moją główną stratą był kiepski Ignite. Właśnie to duże mastery spowodowało, że mam aż 500k straty do Gazoma na samym Ignicie. To jest bardzo dużo. Następnie można zauważyć bardzo ciekawą rzecz, a mianowicie to, że Hotstreak używam LB na obydwóch smokach jednocześnie (ma o wiele więcej ticków), za to ja mogę się pocieszyć faktem, że przeważnie na walkach używam od nich lepiej Combustion. Ludzie nadal często rzucają Combustion w tym samym czasie co Flame Orb, a to spory błąd.
Zatem już z tego jednego loga wiem, że problemem niskiego dpsu jest mastery, oraz że mógłbym dpsować LB obydwa smoki jeśli ten drugi akurat lata gdzieś niedaleko.

[Edycja Validus - 15.04.2011 o 13:08]

Co do MI może się to tylko zdarzyć w momencie kiedy Ty najpierw weźmiesz agrro i przeciwnik już skieruje się na Ciebie, a Ty wtedy odpalisz MI. Wtedy się rzuci na MI zamiast na Ciebie.
W innym wypadku jest to niemożliwe, więc może albo to albo bug.

paszkins
Wiadomość [#592]: 15.04.2011 o 14:39

Konto skasowane

Jako, ze poruszyles temat talentow validus chcialem powiedziec cos na temat arcane concetration. Wciaz widze, ze wielu magow wybiera ten talent. Jest on po patchu, w ktorym zmieniszono koszt fireballa zupelnie zbedny. Na pewno byly gdzies wyliczenia, ktore to potwierdzaly jednak nie moge ich teraz znalezc. Mam tylko informacje na ten temat z OP na ej:

- Arcane Concentration was skipped. While this talent was a minor DPS gain (at best) prepatch, it's arguably not worth any points at all now - after recent mana spell cost reductions.

Trafiaja tam tylko rzeczy potwierdzone wyliczeniami, wiec jest to pewne. Lepiej wykorzystac te punkty na blast wave i cauterize. W przypadku gdy jestesmy pewni, ze cauterize nam sie nie przyda mozna wybrac imp. fire blast, jednak ja pozostaje przy cauterize. Taki build zapewnia nam najlepszy dps na single target. W przypadku aoe lekko lepiszy bedzie imp. fire blast, jednak przezywalnosc przydaje mi sie bardziej niz te kilka setnych % dpsu wiecej. Mozna sie tutaj klocic, ze w aoe wypalamy sie z many, jednak nawet z arcane concentration bedziemy musieli uzyc evo. Wiec tak jest najlepiej smiley.gif

Validus
Wiadomość [#593]: 15.04.2011 o 14:42

Konto skasowane

masz całkowita racje z tym talentem.

Reap3r0
Wiadomość [#594]: 15.04.2011 o 15:02

Konto skasowane

A ja sie nie zgodze , znaczy zgodze sie , ale nie do końca w większości przypadków jest to prawda ze ten talent jest bezuzyteczny , ale w przypadku takich walk jak maloriak HC gdzie jest jeszcze ktoś kto podkrada nam remedy lub chogal dzieki Arcane Concentration mozemy spokojnie pospamować Flamestrike na adach .

Nomancs
Wiadomość [#595]: 15.04.2011 o 15:04

Konto skasowane

Validus napisał
Nie trafiasz powiedzmy dwoma Fireballami, jeden z nich to Crit za 30k drugi normalny za 18k czyli razem 48 000.

True. Po doświadczeniach na Chimaeronie hc moge przedstawić następujący, dodatkowy scenariusz (porównywalny z brakiem hita ofc):
Trafiasz Fireballem, jest crit. Gdybyś miał hit cap, to kolejny Fireball również byłby critem, co dałoby instant Pyro!, ale z braku hita tego pyro nie ma, więc dps mocno na tym ucierpi. To jest zasadniczy problem Fire speca - bez hit capa utrzymać dps jest bardzo trudno, a jak wiemy, dps w fire jest bardzo niestabilny (wszystko kwestia critów i proców). Inaczej jest z Arcane ( <3 ), przy którym brak hit capa już tak nie boli (i ten spec polecam na Chimaerona hc).

Validus napisał
I jeszcze co do Maloriaka to tak jak Paszkins napisał w ostatnim poście. Warto bić ciągle bossa aż do początku zielonej fazy. W pewnym momencie on skacze do schodów. Właśnie ta krótka chwila jest momentem aby rzucić Blastwave na addy pod schodami (zapewniony impact) i Combustion na bossa który właśnie powinien lądować przy nich a po nim Fire Blast z impactem.
Podobnie wygląda to na heroiku tylko tam zazwyczaj używa się 3-4 Combustion w ciągu walki (bo jeszcze dwa na czarnej fazie).

Tak jak i Validus - polecam Combustion na bossa i impactem na addy, ja dodatkowo staram się trzymać 2x LB na addach (poza dark phase) aby mieć 10% haste z Pyromaniac. Zjada to chwilkę, ale jak się dojdzie do wprawy to więcej się zyska, niż straci.

Validus napisał
Fajnie będzie powymieniać się stylami grania pomiędzy bossami. Niestety na razie nie mam czasu aby aż tak się rozpisać ale ktoś niech już zacznie bo na pewno mamy o czym gadać

Właściwie fire dominuje, ze względu na mobilność (Scorch) i AoE (Combustion, Pyromaniac), ale tak jak wspomniałem wcześniej - Chimaeron hc - tam bez Arcane się nie ruszę i nie tylko ze względu na missy od debuffa. Swoją drogą na Chimaeronie hc Arcane naprawde świetnie sobie radzi - dzięki Invisibility (i jej zmniejszonemu cd) można uniknąć przynajmniej 2 massacry, dodatkowo evocation w celu odciążenia healerów (w tym i na feudzie). Łącznie uniknąć można 3x massacre (2x Invi, 1x IB), oraz ze 2x walnąć Evo.

Przepraszam, ze tak z buciorami i bez przedstawienia się (bo to przecież mój pierwszy post)
Xiodric z Deathwinga
http://eu.battle.net/w(...)c/simple

Validus
Wiadomość [#596]: 15.04.2011 o 15:19

Konto skasowane

Witamy na forum. Co do Arcane to ja jestem zdania że głównie pod niego istnieje tak naprawdę dwóch bossów czyli ten z BH (pvp) i Chimaeron. To są najidealniejsze walki dla Arcane. Oczywiście jeszcze np. Atramedes jeśli mamy zajmować się gongami (zwłaszcza na hc) albo chyba VThc też mogłoby być (chociaż tu już nie jestem pewien) i w sumie też Magmaw hc gdy jesteśmy w melee nie jest zły.

Reapero, ja jestem nowy co do heroików. Dopiero zaczynam z nimi przygode. Ale jedno co mogę powiedzieć na pewno, to, że mając gear na moim poziome (czyli głównie BoE, repa, VP plus rzeczy kilka z normalnych raidów) nie ma się żadnego, ale to żadnego problemu z maną na Maloriaku hc. Jeśli go tam masz to po prostu oznacza, że źle rozgrywasz sobie cooldwony (managem, Evo) i musisz to zmienić. Ja spamuje Blastawve i Flamestrike na całej czarnej i zielonej fazie czyli kiedy trzeba i nie mam problemów z maną. Coś musisz robić nie tak, nie ma innego wyjścia.
Aktualnie nikt nie znajdzie mi walki gdzie mana schodzi za szybko. Nie byłem jeszcze na wszystkich hc, ale jak na razie najbardziej manachłonny wydaje mi się Chogall hc ale jeszcze nie jestem w stanie się co do tego upewnić bo nawet nie dochodzimy do ostatniej fazy.

[Edycja Validus - 15.04.2011 o 15:19]

[Edycja Validus - 15.04.2011 o 15:20]

Nomancs
Wiadomość [#597]: 15.04.2011 o 15:28

Konto skasowane

Mam jeszcze dwa pytania:
1. Czy flamestrike opłaca się włączyć do rotacji na single target?
2. Czy i jeśli tak to kiedy na Cho'Gallu normal wbijacie 100% stacków, oraz w jakich warunkach? Trochę z tym eksperymentowałem, ale podczas chaotycznej walki, więc wolałbym poznać Wasze doświadczenia.

Validus
Wiadomość [#598]: 15.04.2011 o 15:59

Konto skasowane

1. Nie
2. Ja nigdy specjalnie stacków tam sobie nie wbijałem, osobiście nie sądzę aby to było konieczne, bo zabicie może na normalu odbyć się i bez tego, a dodatkowo ułatwia to sprawę wszystkim dookoła. Mogę się mylić ofc =D

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#599]: 15.04.2011 o 16:10

Konto skasowane

Wie ktoś może ile trzeba haste by zmniejszyć GCD do sekundy?

Edit - Validuus, tak patrze znów na Twoj gear i widzę że jak byś w robea dał kamy 20int 20 hit to byś dostał dodatkowe 20 inta. Czyli podsumowując dostałbyś 20 hita za darmo (w sumie mógłbyś go zmienić na Tierowy ale Twój encha tam jest drogi czyli nie wiem czy masz na to ochotę). Mógłbyś też w heada wsadzić 40 inta bo sam mówiłeś że int na czysto daje najwięcej dmg. Twoje glovesy maja encha z mastery (pewnie używasz ich do frosta albo arcane) yyy w to miejsce możesz mieć przecież 50 haste. Ja bym tak zmienił, choć pewnie rawr jest mądrzejszy.

Kawałek sprzed paru lat jak zaczynałem DnB story:
http://www.youtube.com/watch?v=hUn5QyRhBv0

[Edycja Craft_Sephiroth - 15.04.2011 o 16:38]

Edit - pomysliłem ;P to ten kawałek:
http://www.youtube.com/watch?v=nfzlJxrFvj0

[Edycja Craft_Sephiroth - 15.04.2011 o 16:46]

Nomancs
Wiadomość [#600]: 15.04.2011 o 16:11

Konto skasowane

Gdzieś właśnie czytałem, nie pamiętam czy na mmo-champ czy na EJ, ale ktoś tam polecał wbijanie stacków do 100% już po pierwszej fali addów. Jak sprawdzałem w phase2, to hard cast pyro jest wtedy niczym instant i ponoć da się przetrwać bez heala od 1st addów, aż po koniec walki, ale jakoś nie miałem odwagi sprawdzać wcześniej niż phase2 (ze względu na fakt, że był to raid 10man)

Edit: Nie znalazłem dokładnie tego, co widziałem kiedyś, ale wzmiankę o takiej taktyce:
http://www.dslreports.com/f(...)strategy
[Raiding] Cho'gall 100% corruption strategy
Fire Mage ma zebrać specjalnie 100% corruption stojac w black pool, nastepnie soluje addy.
Zanim Mag wbije 100% powinien zostać healowany, a priest wrzuca na niego wszelkie protective spells
"100% corruption makes spells insta cast. Spam PyroBlast and Fireball"
Mag ginie w p2 i po CR ma 0% stacków.

Mam też link do logów maga, który to stosował:
http://www.worldoflogs.com/(...)0#Higtek

insta-cast PyroBlast with 100% corruption:
Average hit: 39,133.6
Average crit: 84,982.8

[Edycja Nomancs - 15.04.2011 o 16:27]

REKLAMA
Strona 30 z 39.
Pierwsza     <<   <   ... | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :