Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022, godzina 11:36
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Odpowiedź

Temat: Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Pierwsza     <<   <   ... | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | ...  >   >>     Ostatnia
Craft_Sephiroth
Wiadomość [#561]: 26.03.2011 o 17:39

Konto skasowane

Witam.

Chciałbym się zwrócić z pewnymi sugestiami do autora, mianowicie chodzi mi o Major Glyphs w Arcane.
Raidowałem dość długi czas w Arcane i sprawdziłem jak się ma cała zabawa.
Z moich osobistych doświadczeń wynika że najlepszą kombinacją jest:

-Glyph of Evocation, z powodu takiego że co 2 min leczymy się sami co raz że ratuje czasami dupsko a 2 pomaga kolega w wypełnianiu swojego zadania [pozdro dla Healerów]
-Glyph of Slow, nie trzeba wyjaśnień.
-Glyph of Mana Shield, z powodu połączenia z bardzo ważnym talentem - Incanter's Absorption.
Czasami jest nawet opłacalne wbiec w ogień z aktywnym Mage Ward, jest to jedna z najtrudniejszych stałych Arcane maga. Ale nie ukrywajmy że dobry mage non stop stara się mieć ten bonus.
-Glyph of Arcane power właściwie nic nam nie daje - choć pewnie znajda się i zwolennicy.

No i jeszcze mogła by być informacja iż do Arcane maga najlepsze są trinkety, które odpalamy sami a nie automaty. Najlepsza profesja jest herbalism.
Ja osobiści mam zrobione macro na Lifeblood, Mana Gem, Arcane Power, Volcanic Potion oraz oba trinkety by nie musieć klikać na wszystko, co może być odpalane naraz bo nie ma global CD.
Warto się tym zainteresować bo faktycznie ułatwia życie - w fire i froscie nigdy nie miałem takiej potrzeby by robić macro ale Arcane jest inne pot tym względem.
Dodatkowo chciałbym nadmienić, że zawsze pierwszy raz Mirror Image odpalam by trwało podczas Evocation, i staram się by zawsze po tym zabiegu brakowało mi jakieś 15-20% many, a to z powodu wspaniałego skilla Flame Orb. Flame Orb puszczony zaraz po Evocation, wyzwala wystarczającą ilość Arcane Missiles by nam te 15-20% many oddać, co pozwala nam dłużej cieszyć się spamem Arcane Blast i zauważalnie poprawia dps [znajomy mage kombinuje też z Lifeblood podczas tego zabiegu, nie sprawdzałem osobiście jak to działa ponieważ wole użyć Lifeblood podczas pierwszej fazy].
Zainteresowanych ową zależnością zapraszam na słupek by samym to sprawdzić i dobrać odpowiednią liczbę procentów dla posiadanego aktualnie gearu.

Grałem na raidach 10 jako fire i arcane a teraz razem z kolegami startujemy w 25 i poproszono mnie bym graf we froscie.
Jest to moje pierwsze doświadczenie [poza pvp] z frostem i bardzo się sugerowałem podaną tutaj rotacją.
Po paru chwilach na słupku zauważyłem pewną wadę podanej rotacji - chyba że źle coś zrozumiałem.

1 - Mirror Image
2 - Icy Veins + Dopałki (czyli na przykład trinkety albo gloves z Engineering albo Lifeblood Herbalizmu)
3 - Rzuć "Freeze" i od razu po tym -> Deep Freeze (zachowaj narazie drugi stack FoF)
4 - Frostfire Orb
5 - Cold Snap
6 - Frostfire Orb (2 Frostfire Orbs będą w tym samym momencie w powietrzu)
---
6a - Deep Freeze ponownie
6b - "Spam Ice Lance" (gdy dwa FFB Orby Będą w powietrzu to przez następne 15 sekund jest to Twój główny czar)
---
7 - Icy Veins (Gdy tylko pierwszy się zakończy)
8 - Normalna rotacja

Chodzi mi o to że jeśli zaraz po punkcie 2 polecimy dalej to można powiedzieć że jest on pozbawiony sensu - bo poco zwiększać sobie Haste jak następna minute będziemy walczyć samymi instantami. Może lepiej by było odczekać jakieś 15 sec i w tym czasie pracować frostbolts albo firefrostbolts?

Uprzejmie proszę autora o jakieś sugestie w tej kwestii, mój brak doświadczenia z frostem nie pozwala mi sugerować że coś jest tu nie tak, po prostu mam wątpliwości o to czy jest to najlepsza z możliwych dróg.

P.S. Przepraszam jeśli pisze o kwestiach które były już poruszane. Mój post nie został przygotowany, po to by zrodzić kłótnie, lecz by podzielić się własnymi przeżyciami i doświadczeniem. Sorry za błędy i zapraszam do osłuchania: http://www.youtube.com/watc(...)=related

Garn
Wiadomość [#562]: 26.03.2011 o 19:41

Konto skasowane

Co myślicie o tych zmianach? Teraz Mage zdecydowanie nie będzie słabą klasą smiley.gif

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
no_face
Wiadomość [#563]: 26.03.2011 o 21:00

Konto skasowane

Wszystko ladnie, pieknie wraz z usmiechem na twarzy, ale temat to Ty wybrales wibitnie nieodpowiedni.

Zycie byloby o wiele latwiejsze do zrozumienia gdyby Matka Natura udostepnila nam kod zrodlowy.
Garn
Wiadomość [#564]: 26.03.2011 o 23:43

Konto skasowane

Twoje poważne podejście do życia przyprawia mnie o facepalm.
Myślisz że nie byłoby fajnie w PvE gdyby Blink wysysał szpik kostny z addówconfused.gif Sorry, zapomniałem o tym że liczy się progress, tu nie ma czasu na zabawę sad.gif
W takim razie wróćmy do tematu statystyk dla Maga, i o tym jak wyeliminować Ignite Munching... Hmmm a dałoby się pozbyć Munchingu grając innym specem? Np. Arcane albo Frost? Bo innych drzewek to mag chyba nie ma...
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać, od kiedy Frost i Arcane dostają boost w 4.1 ten topic strasznie ucichł i zacząłem się nudzić.

Recent Activity >
   ͏͏͏
baka14
Wiadomość [#565]: 27.03.2011 o 01:34

Konto skasowane

Garn napisał
Co myślicie o tych zmianach? Teraz Mage zdecydowanie nie będzie słabą klasą smiley.gif

Hmm, a bez tych zmian jest słabą klasą? Żadna inna klasa obecnie nie ma możliwości tępego spamowania jednego spellu do zrobienia niezłego DPS-u więc raczej nie jest tak źle z magami. Ciekawi mnie tylko dlaczego Blizzard nie przygotował na Cata dla Arcane jakiejś normalnej rotacji, która wymagała by minimum wysiłku od grającego. Skoro nie podobał się im faceroll Retladyna, to dlaczego podoba im się faceroll Arcane o.O

Validus
Wiadomość [#566]: 27.03.2011 o 12:29

Konto skasowane

Witaj Craft_Sephiroth. Bardzo fajnie ze napisałeś tego posta.
Ja na wstępie tematu zaznaczałem, że w wielu kwestiach mogę się mylić i być może zauważyłeś pewne z nich. Trochę o tym pogadamy i pozmieniamy wedle naszych wspólnych ustaleń smiley.gif bo w końcu pierwszy post to raczej uwagi wielu magów, aniżeli tylko i wyłącznie moja wiedza.

Zatem może od początku:
Glyph of Evocation - masz racje. Jest on ważny jednak ja nie jestem pewien czy Invisible nie jest lepsze. To chyba kwestia troche dyskusyjna. Generalnie uzywasz Evo na PvE i tak wtedy gdy nie ma w powietrzu żadnego damegu aby Ci tej Evo nie skróciły, a co za tym idzie wtedy healerzy bez problemu mogą Cie podleczyć. Generalnie zatem Invi wydawał mi się lepszą opcją z tymże obydwa te glyphy chyba bardziej (mogę się mylić bo na PvP się nie znam) nadają się do PvP i nie będzie miało wielkiej różnicy który wybierzesz ponieważ to tylko major glyphy.
Faktycznie trzeba pomagać healerom, jednak czy w momencie kiedy Ty używasz Evo oni jej potrzebują?
Jeśli tak, to ten glif, jeśli nie to Invi.

Glyph of Mana Shield - generalnie Mana Shield jest stratą dpsową w Arcane. To już było testowane spory czas temu, gdyż Mana Shield od dłuższego czasu ma właściwości procnięcia Incantera (IA), jednak w Arcane mana jest bardzo istotna i przeliczenie wielkości straty many na uzyskany Spell Power ukazuje, że jest to nieopłacalne.
Sytuacje w których do IA powinno się używać Shielda są tak wyjątkowe i rzadkie, że nie warto w ogóle mieć tego na względzie.

Jeszcze raz. W pierwszym poście wybrałem tamte glyphy. Ale Evo może być przydatne faktycznie. Jednak Mana Shield całkowicie odradzam.
Jakiś czas temu Glyph of Evo był wypisany jednak go wymazałem. Dostawie go wieczorem spowrotem. Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie prawda?

Mój pierwszy post w ogóle nie omawia trinketów ani gearowania jako takiego (np. które części t11 są najlepsze a która jako ta 5ta powinna odpaść). Masz całkowitą rację, iż najlepsze trinketo do Arcane są całkiem inne aniżeli trinkety do Fire. Również nie omawiam macro. Na początku miałem taki zamiar ale jak zdałem sobie sprawę jak bardzo rozbudowana jest to dziedzina to dałem sobie spokój. Moim zdaniem z macro jest troche jak z UI. Robisz go pod siebie. UI i macro mają służyć Tobie, dlatego wolę aby każdy robił je na swój własny użytek. Masz racje, są one bardzo istotne i faktycznie byc może jeszcze bardziej dla Arcane niż dla innych. Jednak wolałbym, aby każdy pod względem macr uczył się sam.

A teraz frost. Tu generalnie chodzi o to, iż na początku używasz praktycznie samych instantów, jednak mnie często zdarzają się momenty, że chociaż mam dwa orby w powietrzu to nie mam FoFa. Wtedy warto to wykorzystać.
Coldsnap spowoduje, że Icy Veins się zresetuje.

I teraz chyba tu pojawia się błąd. Mianowicie co do tego Lifeblooma.
Gdy tak to przemyśleć to chyba najlepszą opcją będzie aby w punkcie drugim zaznaczyć iż używać Icy Veins oraz dopałki z Intem albo Spell Power, a w punkcie siódmym Icy Veins wraz z dopałkami z haste które pomogą w normalnej rotacji.
Co o tym sądzisz? Chyba wtedy będzie większa maksymalizacja dpsowa. Czy może się mylę?
Jeszcze poproszę Cysmena, aby to przejrzał, bo on na pewno ogarnia lepiej frost ode mnie. No i oczywiście mam nadzieję, że jeszcze ktoś się wypowie smiley.gif

[Edycja Validus - 27.03.2011 o 12:34]

Cysmen
Wiadomość [#567]: 27.03.2011 o 12:35

Konto skasowane

Craft_Sephiroth napisał

Chodzi mi o to że jeśli zaraz po punkcie 2 polecimy dalej to można powiedzieć że jest on pozbawiony sensu - bo poco zwiększać sobie Haste jak następna minute będziemy walczyć samymi instantami. Może lepiej by było odczekać jakieś 15 sec i w tym czasie pracować frostbolts albo firefrostbolts?

Hmm to trzeba by sobie zadac pytanie

Do czego sluzy haste ?

i to jest pytanie klucz otoz kolego haste redukuje czas castowania ale i co najwazniejsze Global Cooldown a wiec nie jest to pozbawione sensu wrecz przeciwnie mozesz wycastowac wiecej spelli z mniejszym GCD jednak niezapominajmy ze nie mozemy przekroczyc magicznej bariery 1 sekundy a startujemy z 1.5 sekundy przy 0 % haste

no_face
Wiadomość [#568]: 27.03.2011 o 21:27

Konto skasowane

Garn - o /facepalm to Ty mnie przyprawiasz juz samym tym iz istniejesz na tym swiecie. Blad z doborem tematu, pozniejsze bezpodstawne fochy jak czlowiek Ci zwrocil uwage. Made in Chaina?

Tak jak niedawno Reap3r0 wyluskal jakies tam pierwsze lepsze pytanie na ktore wiekszosc znala odpowiedz (choc nie wnikam, pytanie pytaniem i udzielona odpowiedz moze komus pomoc) by tylko mi odpowiedziec i podjac tym samym probe nieudanej obrony swojej strony, tak teraz Ty uciekajac od typowego offtopa dorzuciles, ale juz mniej ciekawsze pytanie. Na koniec przynajmniej przeprosiles.

Teraz to ja sie musze ratowac od trolowania, nie zawsze idzie sie powstrzymac.

Od Ignite Munching uciekniesz stosujac przynajmniej arcane spec.

Zycie byloby o wiele latwiejsze do zrozumienia gdyby Matka Natura udostepnila nam kod zrodlowy.
Garn
Wiadomość [#569]: 27.03.2011 o 22:08

Konto skasowane

Nie rozumiem o co się plujesz ale jak chcesz to ciągnąć to wbijaj na PM

Recent Activity >
   ͏͏͏
Validus
Wiadomość [#570]: 06.04.2011 o 10:37

Konto skasowane

Nie jestem pewien czy to jest skuteczne ale jedna osoba ładnie opisała z matematycznym podparciem iż bardziej opłaca się przemieszczać scorchując aniżeli blinkować i wracać do normalnej rotacji (ja sam czasem nie wiedziałem jak się zachować w takich sytuacjach). DO tego napisała, że dla fire enchant na buty, który przyspiesza chodzenie jest gorszy od innych i warto przejść na jakiś inny. Osobiście akurat co do tego ostatniego nie jestem przekonany, bo mimo wszystko on się przydaje przy przemieszczaniu z pułapek itd, ale wtedy z drugiej strony można blinknąć. Ktos ma jakies przemyslenia na ten temat?smiley.gif

[Edycja Validus - 06.04.2011 o 10:37]

Cysmen
Wiadomość [#571]: 06.04.2011 o 20:01

Konto skasowane

Moim zdaniem to zależy bardzo od sytuacji i od aktualnego encountera scorchowac czy blinkowac ciezko stwierdzic wiele czynnikow ma na to wplyw. na takim magmawie lepiej uciec od ognia scorchujac ale jednoczenie na tej samej walce blinknac przez ogien czy przez niego przebiec ? biggrin.gif takze naprawde zalezy od sytuacji.

Co do enchanta to sie zgodze, ze 35 mastery i minor run speed nie jest najlepszym enchantem, ale i tu znowu pojawia sie pytanie Bedziesz potrzebowal kiedys tego szybszego biegania ? Ja osobiscie potrzebuje na Atramedesie jak musze kitowac ogien na air phase niby jedna walka ale wyrzucac co tydzien maelstrom crystala ? po prostu szkoda mi wydawac kasy na takie bzdury. Pewnie komus wpadnie do glowy pomysl uzywaj na ta walke innej pary butow z enchem na speed, i kolejna pytanie: Bedziesz za kazdym razem pamietal o zmianie butow ? A to naprawde potrafi uratowac dupe taki enchant gdzie ogien pod koniec fazy masz na zyletki za plecami, pomijajac fakt ze jak ty zjebiesz na kitowaniu murowany wipe na next air phase :P w wiekszosci przypadkow.

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#572]: 10.04.2011 o 03:21

Konto skasowane

Witam,

Heart of Ignacious - ten trinket daje na 1605 haste, włączony przed Combustion daje nam dodatkowe pykniecie doty. Nieźle sprawdza się na Halfusie.

Chłopaki mam pytanie - #
Ignite: Your critical strikes from non-periodic Fire damage spells cause the target to burn for an additional 40% of your spell's damage over 4 sec.

Nie rozumiem jaka zmianę przyniesie nowe ignite, możne mi ktoś wytłumaczyć?

Validus
Wiadomość [#573]: 10.04.2011 o 09:59

Konto skasowane

Zmiana jest dosyć istotna.
Od 4.1 Ignite będzie wywoływany tylko i wyłącznie po przez czary takie jak Fireball, Pyroblast, Scorch. Nie będzie już wywoływany przez DoTy z nich. To jest spora różnica. Oczywiście Ignite Munching będzie istniał nadal, ale mimo wszystko nie w takim stopniu w jakim to było do tej pory, a co za tym również idzie sam Ignite będzie hmmm, bardziej stabilny, po prostu mam tu na myśli, że najprawdopodobniej nie będzie czegoś takiego, że w po sekundzie zostanie zastąpiony innnym.

Jeszcze na pewno wrócimy do tematu jak Zaldinar zdoła w końcu wykorzystać wolny czas na testy i tak jak obiecał pokaże jak to wygląda tak naprawdę w praktyce.
So stay tuned smiley.gif

Enzoka
Wiadomość [#574]: 11.04.2011 o 12:21

Konto skasowane

Ja mam takie pytanie co do statystyk czy po 4.1 skoro Ignite nie bedzie procowal z okresowych crit stanie sie lepsza opcja niz haste? I
No i drugie czy oplaca sie miec ponad 12,5% Haste?

EDIT: Oczywiscie chodzi mi o Fire Spec

[Edycja Enzoka - 11.04.2011 o 13:22]

Validus
Wiadomość [#575]: 11.04.2011 o 13:31

Konto skasowane

1) O dziwo jak na razie wychodzi na to, iż haste będzie jeszcze lepszą statystyką ale to są tylko wskazania na ten moment testów PTR. Osobiście jestem przekonany iż przewodnią statystyką w walce pomiędzy critem, haste a mastery najlepszy będzie crit > haste > mastery z lekkim (jak teraz ma to miejsce) naciskiem na zrównoważenie crit względem haste, ale to są tylko i wyłącznie moje domniemania. Oficjalnego info popartego matmą po prostu jeszcze nie ma.

2) Tak, opłaca się mieć ponad 12.5% haste

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#576]: 13.04.2011 o 13:56

Konto skasowane

Ema chłopaki.

Ja znów przyszedłem sie popisać niewiedzą i prosić o wyjaśnienia..

Mianowicie nurtuje mnie talent Pyromaniac, znaczy się konkretnie to jak go wywołać. Mi się to jakoś nigdy nie udaje, zawsze rzucam LB i ja spredne Impactem i jakoś nie ma efektu. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić bo jak na razie jeden z najlepszych talentów jest dla mnie bez użyteczny.

Do tego pojawił mi się problem z Firebolem, czy opłaca się zejść z czasem jego castowania poniżej 2 sec. Gdzieś czytałem że to rodzi jakieś problemy z Ignite ale nie wiem o co chodzi.

No i na koniec chce zauważyć, że okazuje się iż Lifeblood jest użyteczne dla fire maga bardziej niż jakikolwiek inny bonus z profesji. Tłumacząc swój punkt widzenia powiem że jeśli ktoś ma 1550 haste co jest do zrobienia bez problemu utrzymując crita na poziomie 1600 z hakiem. Włączając go przed przed Combustion mamy trochę ponad 25% hastea (liczę raidowe bonusy, jak dodamy jeszcze Heart of Ignacious to mamy nieco ponad 37,5% - jak grasz trollem to masz dodatkowe 20% czyli możesz sobie inaczej to obliczyć i dać więcej statów w crit albo zachować hit capa a i tak osiągniesz to samo co inni). Da się to zrobić natomiast tylko wtedy, jeśli zrezygnujemy z hit capa, ale nie bawmy się w złudzenia, cap dla maga to rzecz zupełnie nie potrzebna. 95% na trafienie to jest 1250 hita co w zupełności starczy i raczej nikt kto spróbował grać bez capa, nie żałował. Nawet jak nam nie wejdzie jakiś czar, to i tak strata wywołana z tego powodu to jest nic w stosunku do tego co tracimy przez problemy z Ignite. 1550 haste jest to obliczone na przedmioty z IL 359, bo na przedmioty z 72 jest to trochę mniej z racji tego że item Heart of Ignacious daje trochę więcej haste niż na 59.

Heart of Ignacious to jest najlepszy trinket zarówno dla Fire maga i Arcane - kieruje się tu tym że speck Fire jest to AoE a Arcane single target. Taka jest ładna sentencja - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, nie ukrywajmy, że Fire jest słabe w stosunku do Arcane na single. Niby i można nim grać ale mage to dps stworzony do napier... a nie do tego by było tylko fajnie. Dla przykładu powiem że Arcane robi na single mniej więcej taki sam dps jak rogal, a każdy wie chyba ile "dobry" rogal potrafi zrobić.

Staram się na siłę zrobić dodatkowe pyknięcia z Combustion, z racji tego że jest to czar AoE który sprawia że warlock nie wie co się dzieje i zaczyna szydełkować. A my zanurzamy się w refrenie starej piosenki "hulaj duszo, piekła nie ma".
(Zastanawiam się czy nie przerobić mojej Blood Elfki na Trolla - obecnie najlepsza klasa dla maga PvE)

Nie namawiam do grania bez capa, tylko mowie ze magowie bez, gniota tych z, w dpsie.
Pozdrowienia - kawałek od mojej dziewczyny na rozluźnienie x]
http://www.youtube.com/watch?v=JFuCMdSHXog

[Edycja Craft_Sephiroth - 13.04.2011 o 14:36]

natrakh
Wiadomość [#577]: 13.04.2011 o 14:11

Konto skasowane

Z tym hitem jakies przykłady? Bo tak patrze po dobrych gildiach i magowie mają albo capa albo im ułamków brakuje do capa.

Validus
Wiadomość [#578]: 13.04.2011 o 14:29

Konto skasowane

Hej
Nie wiem czemu masz problem z tym. Mi dziala bardzo dobrze ten talent aktualnie. Popróbuj na kukle. Może coś pominąłeś? Jakoś nie wydaje mi się, abyś Ty miał niedziałający, a ja działający Pyromaniac więc po prostu chyba go:
1) Nie zauważasz
2) Nie masz LB na 3 przeciwnikach

Musi to być któreś z tych bo mi działa bardzo poprawnie.

Co do Fireball to jeśli możesz do tego dojść przy jednoczesnej optymalizacji gearu to pewnie, że się opłaca. Nawet jeśli masz mieć problemy z Ignite Munchingiem. Jednakże pamiętaj o tym aby użyć rawra do tego. Jeśli on spowoduje, że zejdziesz poniżej no to nie widzę aby był w tym jakiś problem.

Z tym Lifebloodem to ogólnie nie koloryzowałbym go za bardzo. Największymi jego plusami są 2 min CD czyli takie samo jak z Combustion, a co za tym idzie byłby dobry na walki gdzie w konkretnym momencie ważny jest burn (jak np. głowa Magmawa przypięta łańcuchami).
Jednak bądźmy szczerzy, to sytuacyjny moment których generalnie nie ma zbyt dużo. A sam z siebie ten talent extra ticka Ci nie da jakiejkolwiek DoTy ani nic takiego więc są zdecydowanie o wiele lepsze profesje jak np. JEngi, tailoring czy JC.
Oczywiście ma swoje plusy, ale bądźmy szczerzy 80 haste sytuacyjnego prawie nigdy nie będzie się równać 80 Inta stałego czy sytuacyjnego.

Co do hit capa to się z Tobą zgadzam, aczkolwiek nie zmniejszałbym go za bardzo. Ja nie mam hit capa. W sumie od początku Cata chyba. Ale to nie jest tak, że mam tylko 95% szans. Moim zdaniem to jednak już trochę za duża przepaść. Należy pamiętać, iż hit cap jest po Int i SP naszą najważniejszą statystyką. te 5% moim zdaniem to troszeczkę za dużo. I znowu najlepszy jest tu rawr który bardzo ładnie optymalizuje.

Pozdrówki dla Ciebie i dziewczyny również ofc.

PS Nie przejmuj się jak masz jakieś pytania. Pytania nigdy nie są złe.
Poza tym to co ja ogólnie tu wypisuje to w większości (prócz pierwszego posta) moje zdanie poparte jakimiś tam dowodami. Ale generalnie też mogę się mylić dlatego w sumie fajnie jakby się inni też odezwali co o tym myślą smiley.gif

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#579]: 13.04.2011 o 14:46

Konto skasowane

Edytnołem a patrze już odpowiedz jest x]
Lifeblood daje 480 haste, to jest sporo.
W sumie to jak znów robie posta to chciałem jeszcze powiedzieć że speck frost to wielka raidowa kupa, nie da się nim zrobić dpsu, bo on jest defensywny a nie ofensywny. Chłopaki mogły by z niego zrobić dobry speck PvE jedną zmianą (wystarczyło by podkręcić glyfa z Deep Freeze o parenaście % więcej) ale nie robią tego. Jeśli chodzi o PvP to frost jest boski. Trochę szkoda bo jest to najbardziej mobilny speck i daje dużo zabawy.

Edit - ja też bym miał brakujące ułamki ale akurat potrzebuje 400 statów to 400 sobie z hita zabrałem.

[Edycja Craft_Sephiroth - 13.04.2011 o 14:49]

Validus
Wiadomość [#580]: 14.04.2011 o 01:32

Konto skasowane

Frost jest dobrym specem na określone walki jak np. Nefarian. Jest idealny również do określonych zadań ale to już dewiza każdego speca (jak np Arcane jest super gdy masz dbać o gongi i uciekać).
Generalnie ja nie deklasowałbym tak Frosta co najmniej aż do nowego Patcha.

Co do hita, to jeśli potrzebujesz 400 statów to zabierz z czegokolwiek innego tylko nie hita. To jest duży błąd. Może Ci się wydawać, że będziesz miał większy dps, ale prawda jest taka, że nie będziesz.

Z trinketem też się trochę mylisz, ale już nie mam czasu na argumentacje. Może wieczorem <333

Ok. Może po kolei:

Po pierwsze czy mógłbyś mi udowodnić podpierając się matmą w jaki sposób wychodzi Ci, że:
1550 haste (z gearu) + 480 haste (z Lifeblood) + 8% z raidu (3% talenty +5% buff) = 25%?
Bo ja już liczyłem parę razy i wychodzi mi niecałe 24%. Może coś pomijam.

Następne to już nawet miej sobie to 25% haste do Combustion czyli masz dodatkowego ticka. Jak ten jeden tick ma się do Twojego DPSu?
To jest naprawdę zastanawiające. Ja już pomijam fakt, że Ty odbierasz sobie 400 hit ratingu, żeby poświęcić go w inne statystyki co jest strasznym błędem, ale weźmy już skupmy się na tych 25% które dają Ci extra ticka do Combustion i te 25% uzyskujesz tylko dzięki temu Lifebloodowi.

No ok, przed chwilą sam liczyłem wychodzą wielkie liczby na takich walkach jak Maloriak hc.
Ale już na takich, gdzie używasz single target nie jest tak kolorowo.
Dla przykładu Chimaeron hc . Akurat tam mi wyszedł lepszy od Hotstreaka damage z Combustion (zauważ, że Gazom był we froście, tak już dobijając do tematu tego co myślisz o froście):
4 Combustion (każdy z nich to 12 ticków chociaż tych ticków było tak naprawdę więcej, bo jeden Combustion został użyty podczas heroizmu, ale już nie odejmujmy nic i idźmy Ci na rękę z totalnym zawyrzeniem na wszystko) dały 613366 damage. Czyli każdy tick zadał średnio 12778. Czyli ty byś zadał 51112 damage więcej ode mnie. Bo miałbyś jeden tick więcej a co za tym idzie miałbyś na całą walkę ich 4 więcej.

Zatem zadajesz 51112 damage więcej tracąc przy tym załóżmy JC które już zaokrąglijmy daje Ci 80 Inta. Walka trwa 6:46 czyli 406 sekund. Przez tyle nie masz 80 Inta na rzecz 51112 damage. Damage overall to nie to samo co Damage Per Second ale posiłkujmy się tym jako, że nie mamy innego wyjścia. Dla mnie 1 Int = 3.22 DPS. Już zaokrąglijmy to do trzech.
80 inta (tyle dostaniemy z JC) razy 3 = 240. zatem zadawałbym 240 damage więcej co sekunde. Teraz tych sekund jest 406 zatem w ciągu walki 97440.

Lifeblood = 51112
JC = 97440
To oczywiście przy totalnym zawyżeniu wszystkiego czyli braku podliczenia Tego poświęcenia 400 hit ratingu, zaokrąglania niektórych rzeczy czy nie podliczania niektórych ticków z Combustion.
Ufff ale mi to zajęło. Już nie myślę nawet o tym, że ja w ogóle jestem beznadziejny z matmy ;p

Teraz należy się zastanowić ile jest tych walk takich jak Maloriak hc a ile takich jak Chimaeron. Różnica generalnie jest dosyć spora na rzecz tych singletargetowych. No chyba, że chce się dpswhorzyć, ale zakładam, że każdy gracz będąc w gildii zdaje sobie sprawę, że jest na raidzie po to aby wspólnie ubić bossa, a nie po to, aby się wylansować na słupkach.

Generalnie Lifeblood jest sytuacyjną profesją, nie ma co do tego wątpliwości, ale jak już wspomniałem w poście wyżej ja bym się tak nim nie zachwycał.

Heart of Ignacious jest bardzo dobrym trinketem, ale tylko i wyłącznie dla Fire. Trinkety dla Fire i Arcane są zgoła inne, bo inne statystyki mają tam znaczenie. Theralions Mirror jest nacznie lepszy dla Arcane aniżeli Heart.
Jeśli już szukasz trinketu wspólnego dla obydwóch speców to jest to bez wątpienia Soul Casket. Jeden z najlepszych dostępnych dla nas trinketów.

Pozdrawiam i chciałem apelować po rozmowie z pewną osobą abyście uważali na to jak argumentujecie theorycrafting innych magów. Nigdy nie róbcie tego na zasadzie "uważam, że to i to jest złe bo tak uważam" tylko "uważam, że to i to jest złe bo jestem Ci w stanie to udowodnić dzięki temu, temu i temu".
Ale późno ;p półtorej godziny nad tym siedziałem ;p

[Edycja Validus - 14.04.2011 o 02:07]

REKLAMA
Strona 29 z 39.
Pierwsza     <<   <   ... | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :