Dziś jest: Poniedziałek, 16 maja 2022, godzina 10:57
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Mag Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Odpowiedź

Temat: Dla Raidujacych Magow (aktualne pod 4.1)

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
maestrino
Wiadomość [#21]: 13.08.2009 o 18:06

Konto skasowane

Validus napisał
Troche popoprawialem. Literowki jeszcze nie gdyz narazie nie mam takiej mozliwosci.
Mam nadzieje ze osoby ktore reprezentuaj Arcane beda teraz bardziej zadowolone smiley.gif

Muszę powiedzieć, że teraz 2x przyjemniej się to czyta tongue.gif gz

LoL referral link
Validus
Wiadomość [#22]: 13.08.2009 o 19:04

Konto skasowane

No, jeszcze te nieszczesne literowki, ale to najprawdopodobniej jutro z rana. A po weekendzie zaczne sie brac za to co na liscie.
Ciesze sie ze sie podoba smiley.gif
Wciaz staram sie tak poprawiac aby kazdy uwazal to za naprawde niezly material do przeczytania.

Ktosiek
Wiadomość [#23]: 13.08.2009 o 21:52

Konto skasowane

Witam jestem nowy na tym forum mam pewien problem zwiazany z buildem i iteamkami u swojego maga po ostatnich zmianach zwiazanych z przejsciem z t7.5 na t8 i zmianie talentow z arcane na fire stracilem znaczaco dps na jednym jak i drugim buildzie nie wiem jaki moze byc tego powod.confused.gif Prosze o porady i sugestie co nalezalo by zmienic u mojego maga link: http://eu.wowarmory.co(...)n=Ktospl . Najblizsze zmiany jakie przewiduje to zmiana wszystkich gemow na spell power oraz dodanie 2 niebieskich gemow (aby moc wymienic meta gem), i kupno Sash of Ancient Power.

Co do tekstu na poczatku tematu bardzo przydatny i pouczajacy material gz dla autora smiley.gif

EDIT: Niestety na armory nie widac tego ze juz posiedam 4 czesci setu T8

[Edycja Ktosiek - 13.08.2009 o 21:56]

Validus
Wiadomość [#24]: 13.08.2009 o 22:28

Konto skasowane

Procz rzeczy ktore wymieniles polecam dac na mieczyk +SP63, ta bron na to zasluguje.Two trinket The Egg of Mortal to trinket healerski. Dlatego zmien go przy najblizszej sposobnosci na jakis inny.
Reszta jest ok. Masz naprawde ladne statystyki i musialbys mi pokazac swoje raporty WWS z poszczegolnych walk abym mogl Ci bardziej pomoc.
Moze masz zla rotacje? naprawde bez WWS bardziej CI nie pomoge.

maestrino
Wiadomość [#25]: 13.08.2009 o 22:36

Konto skasowane

Widzę w specach ttw i arc, a patrzyłeś jaki dps robisz w FFB build?

LoL referral link
Ktosiek
Wiadomość [#26]: 14.08.2009 o 08:55

Konto skasowane

Na pewno nie jest to wina rotacji, postaram sie jeszcze wymienic mieczyk na ten nowy z ToC Spectral Kris. Co do specu dopiero co zmienilem na ttw i musze sie jeszczetym pobawic i moze dopiero pozniej zmienie na FFB. Jak by mogl ktos wytlumaczyc sparwe hest ratingu zauwazylem ze trier7 dawal go wiecej niz t8 iczy fire mag go potrzebuje ??

[Edycja Ktosiek - 14.08.2009 o 08:56]

Validus
Wiadomość [#27]: 14.08.2009 o 10:21

Konto skasowane

Zastanwialem sie chwile nad tym.
Nie jest na pewno to wina gearu. Zostaja dwie mozliwoscie: rotacja albo nie naciskasz w odpowiednim momencie aby zaczal castowac kolejnego spella (w zrozumieniu tego pomaga quartz).
Jak juz wspominalem, gdybys podal raporty WWS najlepiej z Patchwerka albo Dummy wtedy bardziej moglbym Ci pomoc.

Co do haste w FB/TTW czy FFB najlepiej miec w okolicach 400. Ja zazwyczaj mam pomiedzy 200-300.
Musisz pamietac ze mimo wszystko jest to najmniej wazna statystyka. Chodzi mi o to zebys nie wstawial gemow czy szukal gearu aby miec 400 haste rating. Ta statystyka pojawi sie z gearem, kiedy juz bedziesz mial do wyboru, ktory gear wymienic na jaki, a nie w momemncie kiedy po prostu bierzesz cos bo jest lepsze.

Zrobilem korekte, reszta sie zajme po weekendzie.

[Edycja Validus - 14.08.2009 o 14:36]

Rince
Wiadomość [#28]: 15.08.2009 o 01:17

Konto skasowane

haste wcale nie jest malo wazna statystyka dla ttw/fb, najnizej oceniana jest na rowni z crit. ratingiem, zazwyczaj nieco wyzej

do tego buildy podane w tym temacie sa albo stare, albo nieco nietrafione.

np ffb specc jest ceniony za dosc duza oszczednosc many w porownaniu do ttw/fb a u Ciebie nie ma frost channeling 3/3. Do tego frostbite pomaga tylko w semi-hm na iron council, ale na kazdym innym bossie albo nie ma znaczenia albo znacznie utrudnia (freya + jakakolwiek ilosc elderow). Precision 3/3 to mus.

w ttw/fb mozna wyjac jeden pkt z master of elements, 1 z student of the mind i dac 2 w arcane meditation, co pomaga w dluzszych walkach i jest bardzo ladnie wyjasnione w ktoryms z tematow na EJ do ktorych sie odnosisz piszac ten poradnik =]

Rince 80lvl undead mage
Validus
Wiadomość [#29]: 18.08.2009 o 12:15

Konto skasowane

Rince napisał
haste wcale nie jest malo wazna statystyka dla ttw/fb, najnizej oceniana jest na rowni z crit. ratingiem, zazwyczaj nieco wyzej

do tego buildy podane w tym temacie sa albo stare, albo nieco nietrafione.

np ffb specc jest ceniony za dosc duza oszczednosc many w porownaniu do ttw/fb a u Ciebie nie ma frost channeling 3/3. Do tego frostbite pomaga tylko w semi-hm na iron council, ale na kazdym innym bossie albo nie ma znaczenia albo znacznie utrudnia (freya + jakakolwiek ilosc elderow). Precision 3/3 to mus.

w ttw/fb mozna wyjac jeden pkt z master of elements, 1 z student of the mind i dac 2 w arcane meditation, co pomaga w dluzszych walkach i jest bardzo ladnie wyjasnione w ktoryms z tematow na EJ do ktorych sie odnosisz piszac ten poradnik =]

Witam.
Dopiero teraz odpowiadam, gdyz bylem z dala od kompa.

Co do FB/TTW masz racje jest to faktycznie moja pomylka i juz poprawiam. Niepotrzebnie akurat w okol tego zrobilem szum wiec edytuje.

Od czasu 3.2 mana stanowi jeszcze mniejszy problem wsrod magow. Nie dokladnie czytales to co napisalem, a wlasnie specjalnie po to pisalem iz nie chce wzbudzac kontrowersji i spedzam czas na wytlumaczenie zmienionego FFB.
Dlatego prosze Cie nie krytykuj mnie za braki w Precision czy tez Frost Channeling, gdyz zmieniajac budowe rozpisalem od razu na wstepie ze to dla ludzi ktorzy maja gear z Ulduaru. Oni maja hit rating i oni maja mane. Nie mow, ze nie, bo sam gram takim gearem i chocbym nie wiem co robil nie mam zadnego problemu z mana i hit ratingiem.

Kolejna cecha o ktora sie czepiasz to nieszczesny frostbite. Otoz moze tak, w normalnej budowie FFB sa we fristtbicie tylko dwa punkty, ktore maja na celu na dobra sprawe udostepnic dalsza czesc drzewka.
W zmienionej FFB, sa tam trzy punkty. Dlaczego? Poniewaz jeden punkt w Improvad Blizzard sprawia, ze frostbite moze zadzialac, a dzieki Shatter mozliwosc criticala rosnie o 15%.

I nie pisz prosze ze frostbite przydaje sie wedlug Ciebie na Councila, bo ludzie to przeczytaja i uwierza, a na dobra sprawe na councila najlepsze jest TTW co zreszta podalem

Frostbite jest dobry na: razorscale, Thorima, Hodira, Kologarna, Freya co najmniej.

To samo z TTW. Jesli masz taka budowe jak mowisz, czyli pod jeszcze wieksza ilosc many, wtedy robisz jeszcze mniejszy dps. A Ty nie chcesz miec mniejszego dpsu, bo jestes magiem. Ty jestes od tego aby zadawac straty. I ok, jesli nie masz many to nie mozesz zadawac tych strat, ale jak juz wspominalem od czasu 3.2 mana wchodzi na naprawde drugi plan. Ja na walkach z pojedynczymi bossami (na takich wlasnie bossow jest najlepszy TTW/FB) nie mam ZADNEGO problemu z mana. Wystarcza mana gemy i tyle.

no i ostatnia sprawa. Nieszczesny frostbite na bosssie o nazwie Freya. Tutaj jest zagorzala walka czy jest przydatne czy nie. Na dobra sprawe, przeciez gdy tank musi przesunac bossa, to Ty wcale nie musisz rzucac czaru prawda?
Ok, jestesmy dpsami, ale to nie znaczy, ze mamy nie myslec.

PS Jesli ode mnie ten post wali duza nuta krytyki na krytyke to bardzo przepraszam, ale ja specjalnie po to spedzam czas na tlumaczenie zmienionych buildow, aby wlasnie nie pisali takich glupot jak Pan powyzej. Bo te buildy wcale nie sa stare, so po to abys robil naprawde przyzwoity dps, a nie konczyl walke z bossem z pelna mana.

[Edycja Validus - 16.08.2009 o 23:08]

Dolozylem info o MI oraz o profesjach przydatnych do raidowania.
Wszelka konstruktywna krytyka oraz propozycje jak i gdzie umiescic aby lepiej wygladalo naprawde mile widziane.
Korekta i wstawienie znakow polskich w miare na dniach.
Nowe info narazie umieszczone sa na dole, lecz z czasem jakos ladnie je poumieszczam idac za waszymi radami.

[Edycja Validus - 17.08.2009 o 14:18]

Dodalem liste przydatnych addonow. Oczywiscie jest to subiektywna lista, jesli uwazasz ze warto cos tutaj dodac pisz smialo i wezmiemy to wszyscy razem pod uwage.
Korekta ostatnio dopisanych rzeczy zajme sie najprawdopodobniej jutro rano.
Nadal rowniez mile widziane propozycje czy gdzies to jakos poumieszczac aby wygladalo bardziej przejzyscie.

piwko
Wiadomość [#30]: 18.08.2009 o 22:22

Konto skasowane

na wstepie chcialem bardzo podziekowac za ten "temat" na pewno duzo ludzi skorzysta. mam tylko prosbe napiszcie cos o pvp smiley.gif

pytanie 1 czy teraz arcane mag ma jakies szanse w uzyskaniu dobrego dps na raidach ? ( najlepiej mi sie gra)
pytanie 2 wiem ze to temat o raidujacych magach ale na pewno czasami lubicie na pvp poszalec, powiedzcie mi czy moje parametry sa ok na zabawe w arene ?
http://eu.wowarmory.co(...);n=Piwko

Validus
Wiadomość [#31]: 20.08.2009 o 11:34

Konto skasowane

Ciesze sie, ze temat sie przydaje.
Na dobra sprawe kazdy z wymienionych buildow jest dobry. Zwlaszcza jak i Ty sie w nim dobrze czujesz. Jednak faktem jest ze niektore sa lepsze na jedne walki, a inne na inne. Wiec nie ma genrealnej odpowiedzi. Najwazniejsze ze lubisz grac arcane to graj arcane, jesli przy tym robisz chociaz te 3.5k dps
Ah no i bym zapomnial. Mam nadzieje ze ktos taki topic napisze, sam z checia sie pod tym wzgledem podszkole, bo lubie przede wszystkim grac jako ice na pvp, ale jak juz pisalem, prosze takie pytania zadawac w innym badz oddzielnym temacie smiley.gif

[Edycja Validus - 19.08.2009 o 00:16]

Nalozylem korekte na ostatnio dodane czesci.
Pozniej do dzialu addonow dodam jeszcze jeden o nazwie Sexymap.

No i dodane, ale bez korekty, to znowu dojdzie z czasem. W miae na dniach zajme sie kolejnymi punktami chyba zaczynajac od enchantingu. Sie zobaczy.

Zauwazylem dzisiaj ze jest strasznie namieszane w tym jaka statystyka jest kiedy dora dla jakiej specjalizacji. Chyba zlikwiduje ogolne dane i podam linki na odpowiednie strony gdzie za pomoca prostego programu bedziecie mogli sobie sami sprawdzic jaka statystyka aktualnie wam jest potrzebna w gearze i buildzie jaki posiadacie.

Jednak zdecydowalem sie pokasowac te statystyki ktore sa odpowiednie dla danego builda i na dole wkleilem strone dzieki ktorej kazdy z was w szybki i prosty sposob moze sam zobaczyc czego potrzebuje.
Narazie jest to na dole ale za jakis czas jak naloze korekte dodam to chyba przed dzial z buildami, no chyba ze ktos ma jakies inne propozycje ale to juz takie sprawy estetyczne.

Z moich osobistych przemyslen musze przyznac ze jestem zaskoczony jak teraz bardzo potrzebne jest haste. Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, ze przy nastepnych patchach bardzo istotny bedzie arcane. Z tego co ja zrozumialem bedzie to wygladalo w ten sposob, ze Arcane bedzie mogl konkurowac albo i bedzie nawet lepszy od FB/TTW, ale tylko wtedy kiedy masz odpowiedni gear dzieki ktoremu jestes zdolny rzucac wiecej AB.
Nie chce oczywiscie dyskutowac jak to bedzie i w ogole, bo nie po to jest ten temat aby sie skupic co przyniosa nastepne patche, lecz co jest dobre na aktualne raidy. Ot jakos chcialem sie podzielic ta mysla.
Niebawem dodam reszte (najbardziej czasochlonne bedzie rozpisanie rawra), ale powoli gdyz nie mam az tyle wolnego czasu jak w ubieglym tygodniu.

Dux
Wiadomość [#32]: 21.08.2009 o 09:36

Konto skasowane

Bardzo ładny temat. Dużo pracy i czasu poświęciłeś .Zawsze lubiłeś eksperymentować z buildami.(głównie fire).
Bardzo to się przyda początkującym graczom .Są to mianowicie podstawy i jeżeli gracz to opanuje to zrobi na podstawie tej wiedzy jakieś 70% dps.
Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach.A tych szczegółów tu nie ma.Sorry ze krytykuje a nic nie dopisuje , ale chce ta przyjemność zostawić tobie.

Validus
Wiadomość [#33]: 25.08.2009 o 20:00

Konto skasowane

Faktycznie ma Pan racje, szczegolow tu nie ma i sa tu tylko podstawy (i to jeszcze nie wszystkie).
I faktycznie bez tych szczegolow nie wyrobi sie tego najlepszego dpsa, ale ja juz chyba gdzies w pierwszym poscie wspominalem, ze najpierw chcialbym ukazac te najpotrzebniejsze rzeczy, aby ludzie, ktorzy maja braki mogli sie z tym oswoic, a dopiero pozniej zaczac rozmawiac i dodawac przerozne ciekawe rzeczy o walkach z bossami albo bugach ktore nadal nie zostaly naprawione.
Dlatego miejmy troche cierpliwosci, a z czasem topic bedzie istotny rowniez dla tych, ktorzy bardzo duzo raiduja i chcieliby sie podzielic ciekawymi informacjami tudziez je stad zaczerpnac.
Osobiscie nie przecze, ze akurat wtedy topic bedzie mi sie podobal najbardziej.

Dodalem info o enchantach, oczywiscie na samym dole jak dotad.
korekta jak zwykle pozniej.

Dodalem info o rawr. Oczywiscie narazie bez korekty (moze uda mi sie tym zajac jutro rano). Staralem sie jak najprosciej rozpisac instrukcje jak nalezy uzywac tego programu do ktorego goraca zachecam aby z niego korzystac.

Dodalem info o gemach. W sumie nie wiedzialem za bardzo jak je rozpisac. Po wielkich dywagacjach doszedlem do wniosku, ze dla laikow wlasnie taka rozpiska bedzie najlatwiejsza do zrozumienia. Bo oczywiscie moglbym tylko wypisac gemy ktore sa najlepsze i zostawic, jednak przeciez czasem ludziom trzeba wytlumaczyc jak z nich naprawde skorzystac. Dlatego wlasnie zdecydowalem sie na taki manewr.
Mam nadzieje, ze jest jasno i przejzyscie. Jak nie to oczywiscie jestem otwarty na sugestie.
Korekta tego jak i ostatnio dodanych rzeczy na dniach.

Calkowicie zapomnialem o gemach hit ratingowych (az dziw ze jeszcze nikt o tym nie wspomnial) i wlasnie to dodalem.

Dux
Wiadomość [#34]: 26.08.2009 o 09:31

Konto skasowane

A czy nie mógłbyś zrobić np. filmiku poglądowego wzorem tego arcane z stratfu dla maga fire?Zazwyczaj to co napisałeś doświadczeni magowie wiedzą a dla początkujących tekst i tak wymaga przećwiczeń.Natomiast zobaczenie walki maga z opisem to byłoby naprawdę coś.

Validus
Wiadomość [#35]: 01.09.2009 o 17:09

Konto skasowane

Ja nie mam takiej mozliwosci, ale zobacze co sie da zrobic. Moze uda mi sie gdzies znalezc taki filmik.
Z drugiej strony Panowie, jesli chcecie byc naprawde niezli na raidach to po to sa wlasnie dummy aby na nich cwiczyc.
Ja na Dummy a wczesniej na doktorku przesiedzialem cale mnustwo czasu, bo to nie jest tak ze zobaczycie filmik i od razu bedziecie robic to co jest na tym filmiku bez problemu.
Juz naprawde jestem bliski konca podania najwazniejszych informacji i wtedy zajme sie tym jak grac (mam nadzieje ze inni mi pomoga) i na co nalezy zwracac uwage.
Ale zobacze czy nie ma gdzies takiego filmiku

Ok, tu jest filmik z 3.1, ktorego nieaktulane sprawy przedystkutuje. Wybralem go dlatego poniewaz facet tak jak i ja nie uzywa scorcha. On go nie uzywa z powodu tego, ze w momencie tworzenia filmu robili to warlockowie. Aktualnie juz tego nie robia poniewaz wybieraja inny typ builda przez co magowie powinni to robic. Czemu ja nie scorczuje? O tym jak juz podam podstawowe informacje. Badz co badz wezmy sie do omowienia tego filmiku:

FFB Tutorial

Juz na poczatku mowi aby wystartowac z LB (nigdy nie zabierzesz zbyt duzo aggro od tanka dzieki czemu Ty juz zaczynasz dpsowac, a tank robi swoje), a nastepnie FFB.
0:13 On uderza dlatego w mniejszego dummy poniewaz nie ma hitcapa w gearze. Od siebie nadmienie ze nawet jak zrobicie miss to Twoj czar ma dwie mozliwosci - zrobic miss z critem albo zrobic miss bez crita - dzieki ktorym i tak mozesz sie przyblizyc do HSa.
0:22 Zaczyna tlumaczyc naprawde rewelacyjna rzecz o ktorej nie wielu magow glosno mowi. Jesli macie trinkety ktore stackuja sie wam dodajac SP jak np. Dragon Soul to gdy juz beda zestackowane uzyjcie MI ktore pobiora wlasnie od Twojego SP sile do swoich czarow przez co beda robic wiecej dpsu. Ja nadmienie od siebie ze nadal nie jest to wtedy wielce dpsowy czar tylko glownie po to aby pozbyc sie threatu, ale mimo wszystko zawsze bedzie to lepszy damage.
0:57 Opisuje macro ktore przez dlugi czas uzywalem. Aktualnie juz go nie polecam z uwagi chocby na combustion ktorego juz nie oplaca sie uzywac.
To co mi sie nie podoba u tego maga z filmiku to to ze jest on typowym clickerem. Ot po prostu naciska jak najszybciej przycisk do wywolania FFB. Ja osobiscie naciskam raz w okolicach 3/4 naladowania sie mojego paska poprzedniego FFB (do zrozumienia znowu polecam Quartza). W ten sposob na dobra sprawe Twoj czar castuje sie szybciej niz sposobem tego Pana.
Oczywiscie nie biore tu pod uwage momentu kiedy macie heroism czy IV, bo wtedy moze nawet warto tak wlasnie robic, gdyz pasek castowania leci naprawde szybko. Gdy jednak czarujecie normalnie sprobujcie wyczuc moment kiedy waszel lacze pozwala na rzucenie nastepnego czaru.

Trzeba rowniez powiedziec ze mag ten nie ma t8, ale w:
2:44 Bardzo dobrze wspomnial, ze gdy macie HSa, to sprobujcie go uzyc przed wybuchem LB, bo LB najprawdopodobniej spowoduje ze bedziecie miec nastepnego przez co ten nieuzyty sie zmarnuje.
Pamietajcie jednak ze jak wybucha wam LB i daje wam HSa to najpierw odnowcie LB a dopiero potem rzucajcie HSa. To bardzo ale to bardzo wazna sprawa robic to wlasnie w ten sposob.

To w sumie tyle. Moze kiedys bede mial tyle czasu aby nauczyc sie robic takie filmiki, aktualnie go nie posiadam wiec raczej to co bede podawal bedziecie musieli sami probowali sie nauczyc (oczywiscie jak nie bedziecie tego znali).
Mimo wszystko przed chwila dostaliscie naprawde ladny zastrzyk informacji, ktorymi chcialem sie podzielic dopiero jak juz zrobie rzeczy podstawowe.

[Edycja Validus - 26.08.2009 o 12:39]

Panie Dux, zastanawialem sie nad pomyslem zrobienia filmikow i postanowilem jednak sprobowac swoich sil w stworzeniu tego. Narazie nie podam linka do filmiku z przyczyn technicznych ale faktycznie jednak nie kosztuje az tak duzo czasu jak myslalem stworzenie tego wiec prosze sie spodziewac z czasem zamieszczania takich, oraz jeszcze z bossami na roznych poziomach (hard 10 i 25) z opisaniem przy okazji slownym jak gram i robie przy tym stosowny dps.

Przepraszam, ze nic ostatnio nie dopisuje, ale niestety brak czasu nie pozwala. Prosze tylko nie myslec ze topic zostal zapomniany bo na forum dla magow zagladam kilka razy dziennie.
Niebawem postaram sie kontynuowac thread.

Nalozylem korekte.
Dodalem info o Algalonie wsrod bossow gdyz ostatnio mialem okazje z nim walczyc.
Mialem rowniez dodac info o bonusach za poszczegolne sety, ale niestety z przyczyn technicznych narazie nie jestem w stanie tego zamiescic. Jak tylko wykombinuje jak to zrobic natychmiast wstawie.

No i uparlem sie i zrobilem ten bonus od razu z korekta.
Moze wyglada na troche rozlazly ale lepiej sie nie dalo. Chyba ze ktos mnie poinstruuje jak to wtedy mozemy to jakos poprawic.
Juz naprawde niewiele zostalo z podstawowych informacji, wiec mam nadzieje ze do ciekawostek rpzejdziemy niebawem.

Rince
Wiadomość [#36]: 02.09.2009 o 02:01

Konto skasowane

Validus napisał
Od czasu 3.2 mana stanowi jeszcze mniejszy problem wsrod magow. Nie dokladnie czytales to co napisalem, a wlasnie specjalnie po to pisalem iz nie chce wzbudzac kontrowersji i spedzam czas na wytlumaczenie zmienionego FFB.
Dlatego prosze Cie nie krytykuj mnie za braki w Precision czy tez Frost Channeling, gdyz zmieniajac budowe rozpisalem od razu na wstepie ze to dla ludzi ktorzy maja gear z Ulduaru. Oni maja hit rating i oni maja mane. Nie mow, ze nie, bo sam gram takim gearem i chocbym nie wiem co robil nie mam zadnego problemu z mana i hit ratingiem.

jesli nie masz problemow z mana to znaczy ze masz za malo haste =]
Validus napisał
Kolejna cecha o ktora sie czepiasz to nieszczesny frostbite. Otoz moze tak, w normalnej budowie FFB sa we fristtbicie tylko dwa punkty, ktore maja na celu na dobra sprawe udostepnic dalsza czesc drzewka.
W zmienionej FFB, sa tam trzy punkty. Dlaczego? Poniewaz jeden punkt w Improvad Blizzard sprawia, ze frostbite moze zadzialac, a dzieki Shatter mozliwosc criticala rosnie o 15%.

od 3.2 multi-target living bomb bije wszystko na glowe, w krotkich walkach z trashem i tak i tak rogue bije wszystkich FoK spamem

Validus napisał
I nie pisz prosze ze frostbite przydaje sie wedlug Ciebie na Councila, bo ludzie to przeczytaja i uwierza, a na dobra sprawe na councila najlepsze jest TTW co zreszta podalem

mialem na mysli semi-hardmode
http://www.youtube.com/watch?v=omb1_Z7im78
malo widac, ale 2 magow gra jako frost z powodu o ktorym wspominalem

Validus napisał
Frostbite jest dobry na: razorscale, Thorima, Hodira, Kologarna, Freya co najmniej.

jak wyzej: od 3.2 multi-target living bomb bije wszystko na glowe
na kologarnie nie ma sensu robic switcha na addy, od tego masz paladynow/dk/rogues/feral druidow/shadowpriestow/elemental shamanow - magowie robia o wiele wiecej zostajac na bossie (i znowu multi target living bomb)
nie wiem w jaki sposob frostbite pomaga na hodirze, skoro znowu magowie/destrolockowie caly czas zostaja na bossie jesli mowimy o hardmodzie
na Razorscale ten trash pada tak szybko, ze przyznam sie szczerze lvluje tam sobie weapon skille do achievementu

Validus napisał
To samo z TTW. Jesli masz taka budowe jak mowisz, czyli pod jeszcze wieksza ilosc many, wtedy robisz jeszcze mniejszy dps. A Ty nie chcesz miec mniejszego dpsu, bo jestes magiem. Ty jestes od tego aby zadawac straty. I ok, jesli nie masz many to nie mozesz zadawac tych strat, ale jak juz wspominalem od czasu 3.2 mana wchodzi na naprawde drugi plan. Ja na walkach z pojedynczymi bossami (na takich wlasnie bossow jest najlepszy TTW/FB) nie mam ZADNEGO problemu z mana. Wystarcza mana gemy i tyle.

no to gratuluje, zakladajac ze masz cos kolo 750 spirit raidbuffed dostajesz dodatkowe 75 spirit = cale 11,25 crit rating wiecej. Radze przeszukac fora do ktorych sie odnosisz pod katem prowadzonej dyskusji o student of mind vs arcane meditation

Validus napisał
no i ostatnia sprawa. Nieszczesny frostbite na bosssie o nazwie Freya. Tutaj jest zagorzala walka czy jest przydatne czy nie. Na dobra sprawe, przeciez gdy tank musi przesunac bossa, to Ty wcale nie musisz rzucac czaru prawda?
Ok, jestesmy dpsami, ale to nie znaczy, ze mamy nie myslec.

Akurat na bossa to frostbite nie dziala. Chodzi raczej o snaplashera, jesli jeden mag ma 1 pkt we frostbite to zaden melee nie moze sie do niego zblizyc to raz, wszyscy w raidzie musza uwazac zeby trzymac sie od niego z daleka + powiedzmy ze water revenant odrzuci kogos w prost pod snaplashera na ktorym akurat proccnelo frostbite i juz masz jedna glupia smierc. Skoro sam postulujesz o myslenie to sklaniam do refleksji

Validus napisał
PS Jesli ode mnie ten post wali duza nuta krytyki na krytyke to bardzo przepraszam, ale ja specjalnie po to spedzam czas na tlumaczenie zmienionych buildow, aby wlasnie nie pisali takich glupot jak Pan powyzej. Bo te buildy wcale nie sa stare, so po to abys robil naprawde przyzwoity dps, a nie konczyl walke z bossem z pelna mana.

moge sie pobawic w 'kto ma dluzszego penisa', reset juz dzisiaj, mozemy porownac wws'y =]

+ tak przy okazji, MI juz od dawna triggeruje GCD

[Edycja Rince - 02.09.2009 o 02:07]

Rince 80lvl undead mage
Validus
Wiadomość [#37]: 15.09.2009 o 01:49

Konto skasowane

1. haste faktycznie mam malo, a przynajmniej nie tyle ile bym chcial, bo marzy dobic mi sie do 500 i wciaz dluga droga przede mna. Jednak nadal jestem pewien ze mozna nie miec problemu z mana przy FB/TTW i odpowiednim gearze i nie potrzebujesz wkladac talentow na posiadanie wiecej many.
2. Ja nie rozumiem czemu Pan czepiajac sie powiedzmy dla przykladu frostbite zmienia temata na LB i jaki to och i ach jest FoK dla rogala.
3. Faktycznie jesli mowa o Councilu na semi to moze ma Pan racje. Moja gildia zabrala sie od razu za ta ciezsza wersje na czym poleglismy, gdyz na ostatnim mobie trzeba naprawde niesamowitej grupy dpsowej, a my najwidoczniej jeszcze tak dobrzy nie jestesmy.
Jednak skoro udalo nam sie zabic bez problemu dwa addy, smiem przypuszczac ze na semi nie byloby to rowniez problemem.
4. Student of Mind w przeciwienstwie do Arcane Meditation jest talentem, ktory podnosi dps. Jesli mi Pan nie wierzy prosze sprawdzic w Rawrze. Nadal bede pisal, ja nie mam problemu z mana, mi cos takiego nie jest potrzebne, a do tego wydaje mi sie, ze jesli grajac Arcane ludzie moga sobie poradzic dzieki gemom, evo itd to nie widze przeszkud aby FB/TTW sobie nie poradzilo.
Zatem jak juz chce sie Pan tak upierac, to niech Pan juz wezmie ten Arcane Meditation, ale ja nadal i tak bede odradzal.
5. Przepraszam za pomylke mnie faktycznie chodzilo o Snaplashera. I tu mnie Pan przekonal, faktycznie ma Pan racje.
6. Jesli juz tak naprawde chce Pan zobaczyc moje raporty WWS to tu jest sredni przyklad z przed dwoch tygodni:
http://www.wowmeteronline.c(...)amageout
Bo czasami idzie lepiej, a czasami gorzej, jak chyba z kazda forma w kazdej dziedzinie.
Moja gildia juz nie uzywa WWS gdyz nie dzialaja poprawnie, dlatego musi Pan sobie przegladnac ten.
Chcialbym tylko zaznaczyc ze Pan posiadajac lepszy dps przekona mnie Pan do Arcane Meditation bo na to mowy nie ma.
Od siebie dodam, ze w w WoWie posiadamy naprawde dobre Polskie gildie, na takim poziomie, ze az chcialby sie w nich byc. Nie ma co podawac przykladow tylko chodzi mi o to, ze z czasem byloby milo gdyby oni tu tez zajrzeli, aby pogadac o tych ciekawostkach za ktore sie niebawem zabierzemy. Im wiecej tych doswiadczonych magow sie wypowie tym wiecej tych gorszych bedzie mialo do nauczenia sie.
Ja osobiscie nie jestem wszechwiedzacy jak ju napisalem na poczatku, dlatego napisze co wiem ja i zapewne wiele bedzie jeszcze do sprostowania. Ale mimo wszystko chcialbym tu zrobic naprawde kawal dobrej roboty jesli chodzi o rady jak grac.
7. Wlasnie uruchomilem wowa i ma Pan znowu calkowita racje, MI jest on GCD. Natychmiast poprawiam.
Pozdrawiam

[Edycja Validus - 02.09.2009 o 12:00]

Nastepujace rzeczy zostana dodane niebawem do konkretnych dzialow:
1) Do dzialu z profesjami zostanie wpisane ze najlepszymi aktualnie kombinacjami profesji sa Engineering + Jc, a tuz za nim Eng + Tailoring.
2) Do dzialu tlumaczacego troche arcane zostanie dodane, ze aktualnie przy najlepszym sprzecie pod ten build jest to najlepszy build na 5cio minutowe walki.
3) Do dzialu o bossach w Ulduarze zostanie dodane iz:
- Ignis - Najlepszy Arcane
- Iron Council - na hard mode najlepszy jest Arcane gdyz dps najbardziej liczy sie na ostatnim addzie ktorego trzeba pokonac ponizej dwoch i pol minuty, wiec potrzebny jest niesamowity burst, ktory wlasnie Arcane zapewnia. No chyba ze ma sie naprawde dobra grupe dpsowa wtedy FB/TTW wystarczy.
- Kologarn FFB albo Arcane.
- Auriaya FB/TTW albo Arcane
- Hodir FFB albo Arcane
- Thorim FFB albo Arcane
- Freya Hard Mode Arcane albo FFB a jesli masz za zadanie kitenac Ice bez zatrzymywaczy.
- Mimiron Hard Mode Arcane/FFB, ale FB/TTW tez jest ok. Podobno taka budowa jest najlepsza z powodu przezywalnosci o ktora magom tam bardzo ciezko:
http://www.wowhead.com/?tal(...)dcZbhf0o
- Yogg FFB albo Arcane.

Do tego rozpisze dzial Trial of Crusader na poszczegolnych bossow gdzie:
Beasts: Arcane albo FB/TTW tym bardziej ze pomiedzy bossami mozna szybko walnac evo, a na hc zapewnia Ci one najwiekszy dps.
Lord Jar: Arcane albo FB/TTW przy czym Arcane na hc jest o wiele lepszy bo potrzebny jest szybki dps na portale i wulkany.
Champions: Arcane albo FB/TTW przy czym trzeba zaznaczyc iz jest to dluga walka przez co Arcane moze byc nieznosny.
Twin: Arcane albo FB/TTW
Anub`arak: Arcane albo FB/TTW z tymze musze przyznac iz widzialem ze na hc ludzie robia to z dwoma magami w ice.
Ja osobiscie jeszcze tam nie dobrnalem, wiec komentarze mile widziane.

Z ciekawostek od siebie dodam ze wlasnie na PTR testuja podobno Combustion ktore ma powrocic do lask. Oczywiscie nadal wiele osob wierzy w arcane ktore rowniez ma byc jeszcze lepsze. Zobaczymy jak to bedzie.
Od siebie dodam ze nadal czekam na komentarze i chec pomocy od innych magow w razie jakichs moich pomylek, a i krytyka (zwlaszcza taka jak ta druga od Pana Rince`a dla przykladu) jest mile widziana, bo dzieki niej wyzbywam sie tutaj bledow.
Przepraszam rowniez ze ostatnio malo dopisuje, od siebie jedynie zapewniam, ze zagladam na forum nawet kilkanascie razy dziennie aby moc jakos pomoc albo cos skonsultowac.

[Edycja Validus - 10.09.2009 o 14:55]

[Edycja Validus - 12.09.2009 o 23:16]

Dostalem zgode aby zamiescic tu buildy frostowe do kiteniecia Freyi oraz Vezaxa HM od naprawde swietnej pod wzgledem progresji gildii Accidentally ktore sa zamieszczone przez Escara na:
http://accidentally.in(...);start=0
Niebawem to i kilka innych rzeczy (jak chocby build pod firefightera) zostanie dodanych juz od razu z korekta (prawdopodobnie po poludniu dzisiaj).

Od siebie polecam rowniez zajrzec na topic Escara bo jest na takim poziomie jaki chcialbym sam z czasem osiagnac, a mam nadzieje ze jestem na dobrej drodze.
Znajdziecie tam naprawde duzo cennych informacji.

Mu-H
Wiadomość [#38]: 16.09.2009 o 16:24

Konto skasowane

Witam
Musze przyznac, ze poradnik bardo interesujacy, znalalem w nim szereg cennych porad i informacji, o ktorych nie wiedzialem... Mam jednak kilka pytan.
Zachecony pozytywnymi opiniami jakie slyszalem nt. frost/fire postanowilem sie respecjalizowac z pelnego frost, glownie ze wzgledu na niski dps. Level 80 wbilem dopiero kilka dni temu (jest to mowiac szczerze moja pierwsza postac, stad moja wiedza o wowie jest raczej skromna) i nie posiadam pelnego epic gearu. Na froscie moj dps wahal sie pomiedzy 1,5k - 1,7k wiec raczej marnie. Wczoraj zmienilem spec na frost fire opierajac sie na podanym powyzej buildzie, decydujac sie jednak na zainwestowanie we frost channeling. Jako, ze we froscie rotacja (czy priorytetowanie - nazewnictwo nei ma tu chyba znaczenia) w zasadzie nie wystepuje, musialem przestawic sie na zgola inny sposob gry. Jesli dobrze zrozumialem podstawowa rotacja, powiedzmy klasyczna, wyglada mniej wiecej tak (prosze o poprawke jesli sie myle):

Zaczynam od Living Bomb zawsze > stackuje scorch 5 x (jesli w miedzy czasie wejdzie HS to pyroblast) > FFB

W momencie kiedy konczy sie LB priorytetem jest zawsze wznowienie czaru, podobnie jesli scorch zbliza sie do konca - na ten czas przerywam rzucanie FFB, a wznawiam po nalozeniu LB i 5x scorch

Cwiczac na dummy osiagalem dps podobny do frosta czyli ok 1,7k, natomiast robiac dzisiaj pierwszego hc na tym buildzie troche sie zalamalem... udalo mi sie fartem wycisnac 1,3k dps ale musialem sie nad tym nieziemsko napocic. Stad moje watpliowsci:

1. Czy nie warto zainwestowac w Glyph of Improved Scorch zamiast ktoregos z wymienionych glyphow?
2. Czy w przypadku rzucania AoE na moby z duza iloscia zycia (na tyle duza, ze zdaze rzucic 2x flame strike i raz blizz) warto w ogole stosowac AoE z drzewka fire, zamiast 3 x blizz poprzedzone naturalnie LB?
3. Czy uzywanie Combustion rzeczywiscie jest zbedne? Przy aktywacji tego czaru dostawalem HS srednio dwa razy czesciej
4. Jakie statystyki broni powinny byc priorytetem przy tym buildzie?
5. Jak grac w przypadku mobow z mniejsza iloscia zycia? Ten punkt mnie interesuje w sumie najbardziej - zakladajac, ze mob ma tak malo zycia, ze nie zdaze rzucic 5x scorch zanim padnie, lub tez zdaze ale nie wystarczy mi juz czasu na FFB czy zmienic rotacje usuwajac z niej scorch, lub zmniejszajac jego ilosc? Naturalnie nie ma zlotej recepty na kazdego moba, chcialem sie jednak dowiedziec, czy lepiej rzucic np. 1x scorch + 2x FFB czy 3x scorch + 1x FFB
6. Czy istnieje w tym buildzie jakis odpowiednik frostowego Ice Barrier pozwalajacy uniknac padniecia kiedy mob zdazy dojsc do nas zanim go ubijemy, ew. jak sobie radzic samemu bijac moby np. do jakis daily questow

Na koniec moze moj gear. Zdaje sobie sprawe, ze narazie slabo to wyglada, ale tak jak mowilem - 80lvl mam od jakis 2 - 3 dni takze nie zdazylem jeszcze nawet zainwestowac w gemy, a enchanty bylynalozone zeby wylevelowac enchanting smiley.gif

Gear

Dzieki z gory za pomoc
Pozdrawiam

Edit: dodany pkt. 6

[Edycja Mu-H - 16.09.2009 o 16:35]

Validus
Wiadomość [#39]: 16.09.2009 o 17:12

Konto skasowane

Witam, bardzo sie ciesze ze cos sie przydaje w tym poradniku.

Rotacja ma Pan dobra, z tymze co do tego scorcha to jest wlasnie najwiekszy problem =D
Juz wszystko tlumacze. Otoz ja nie uzywam scorchowego glypha ktorego rowniez i Panu odradzam. Gdy jest Pan w hc i ma pan gropke mobow ktora wlasnie sciaga na siebie tank, niech pan zachowawczo na starcie rzuci na dwa z nich LB a potem tylko i wylacznie blizzard i rzuca podtrzymuje blizza az do konca ich zycia tudziez chyba ze musi Pan jakos przestac aby nie robic overaggro.
I tu jest wlasnie caly szkopul. Po pierwszej takiej grupie zobaczy Pan, czy w ogole LB zdazy wybuchnac, bo jesli bedziesz z mocna grupa, to nawet nalozony jeden LB nie zdazy wybuchnac. Zatem jesli jestes z mocna grupa daruj sobie LB i rzucaj Blizz, a jesli nie, to rzucaj na jak najwieksza ilosc mobow LB a potem blizz.
I tak wyglada cale hc. Jedynie na bossach w hc niech Pan uzywa normalnej rotacji ta ktora podal Pan na poczatku, z tymze prosze nie scorchowac. Scorch jest najlepszy na dluzsze raidowe walki, na hc ja ich w ogole nie uzywam (no chyba zeby uniknac munchingu ale to inna kwestia).

Na dummy dps, ktory Pan zrobil jest dobry (biorac pod uwage gear) tym bardziej ze dummy nie jest ekwiwalentna do tego co mozna naprawde zdzialac. Wiec prosze sie nie przejmowac i wciaz cwiczyc a na pewno bedzie efekt.
Faktycznie AoE z flame strike teoretycznie jest najlepsze jednak w praktyce sie nie sprawdza, wiec niech Pan tak robi jak Pan sam wspomnial oraz ja przed chwila wytlumaczylem dla potwierdzenia ze myslimy o tym samym smiley.gif
Co do Combustion to juz sie robi sprawa wzgledna. Teoretycznie Combustion daje dodatkowe 50dps, jednak uzycie go aktualnie troche komplikuje kilka spraw. Ja osobiscie nie uzywam, ale to nie znaczy ze calkowicie odradzam. Niech Pan sam zobaczy co jest dla niego lepsze. Od siebie tylko zapewniam, ze niebawem wszyscy juz chyba beda na spokojnie biegali z combustion, wiec moze z drugiej strony niech i Pan sie przyzwyczaji do jego uzywania smiley.gif
Podstawowe statystyki na ktore musi Pan patrzec to: SP>Haste>Crit Potem jest spirit i int ale te 3 pierwsze sa najwazniejsze.
Zeby uniknac atakow przez moby moze pan:
- uzyc Ice Blocka
- Utworzyc na poczatku walki Mirror Image i zaczac dpsowac przez 30 sekund jak sie Panu tylko podoba.
- Uzyc Invisible dzieki czemu po kilku sekundach zresetuje Pan swoje aggro, a potem wrocic do gry wylaczajac buffa w pasku na ktorym ma pan buffy, albo rzucajac AoE akurat w miejsce gdzie sa moby czy cos w tym rodzaju smiley.gif

Powodzenia.
Jesli cos pominalem albo bedzie mial Pan jakies pytania to prosze smialo, ale prosze przy tym pamietac ze to nadal temat dla raidujacych magow, wiec prosze nie pytac zbyt duzo o heroiki ;-)

Mu-H
Wiadomość [#40]: 16.09.2009 o 19:43

Konto skasowane

Dzieki wielkie za pomoc smiley.gif
Wlasnie o takie rady mi chodzilo... teraz wiem przynajmniej, ze ide w dobrym kierunku, brakuje mi tylko troche praktyki i obycia z nowymi czarami. Hc potraktowalem jako poligon doswiadczalny, nie chcialem sie rzucac odrazu na gleboka wode idac na rajd z nowa, nie sprawdzona specjalizacja. Wiadomo - dummy to jedno, ale kiedy gra sie w grupie i trzeba szybko podejmowac decyzje wplywajace na inne osoby, gra (i dps) wygladaja inaczej smiley.gif
Tak czy owak bede cwiczyl, poradnik jest bardzo przydatny i na pewno bede na biezaco sledzil wprowadzane zmiany i aktualizacje
Zycze powodzenia w dalszej pracy beerchug.gif

REKLAMA
Strona 2 z 39.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :