Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2019, godzina 02:57
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Raidy Swordy dla rogala koniecznością ?

Odpowiedź

Temat: Swordy dla rogala koniecznością ?

Vertigonod
Wiadomość [#1]: 20.07.2008 o 05:20

Konto skasowane

No na początku się przywitam gdyż to mój pierwszy post na tym forum.

Otóż niedawno wbiłem 70lvl, zacząłem grać pvp i choć gram już w WoWa przeszło 2 miesiące to o wielu rzeczach jeszcze nie wiem, trochę noobkiem jeszcze jestem. Na pewno najmniej wiem o pve które znam tylko ze zwykłych ins, jednak chciałbym wybrać niedługo na jakiegoś heroica (no bo ileż można dostawać w dupsko na bg ^^ ). I tu mam pewien problem, otóż jak wspomniałem dużo o grze wiem i jeszcze więcej nie wiem. Moi kumple (którzy swój staż mają) często sobie ze mnie żartowali, wmawiali mi naprawdę niezłe bzdury w które niejednokrotnie wierzyłem choć po pewnym czasie przestałem im ufać w sprawach dotyczących WoWa :P Ostatnio zaczęli mi wmawiać że rogala z mackami nie wezmą na żadnego hero, bo musi być combat, mieć Sword Spec no i mieć swordy. Ja takich nie posiadam, mam 2 macki z drugiego seta na które zdarzyłem już Mongoose założyć. No i wreszcie dotarłem do sedna, czy na pve rogal koniecznie musi mieć swordy i być w combat ?

Z góry dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość ;)

[Edycja Vertigonod - 21.07.2008 o 18:03]

Vertigonod Rogue 80
Pochodna imprezy to ilość alkoholu jaki można kupić za butelki na niej opróżnione. Dobra impreza to impreza o niezerowej drugiej pochodnej. yabol.gif
saw
Wiadomość [#2]: 21.07.2008 o 13:51

Konto skasowane

Ja mam macki i chciałem zauważyć iż czerpię pełnymi garściami także z drzewka combat.
Moim zdaniem macki tak jak swordy, spiszą się na instach równie dobrze, dodatkowe 6% szansy na stuna ze spejalizacją w macki chyba nie zaszkodzi.smiley.gif.
Jeśli się mylę to proszę mnie oświetlić - te słowa kieruję do starszych graczy.

Niespotykany, niedościgoniony:
Saw

Vertigonod napisał
No na początku się przywitam gdyż to mój pierwszy post na tym forum.

Otóż niedawno wbiłem 70lvl, zacząłem grać pvp i choć gram już w WoWa przeszło 2 miesiące to o wielu rzeczach jeszcze nie wiem, trochę noobkiem jeszcze jestem. Na pewno najmniej wiem o pve które znam tylko ze zwykłych ins, jednak chciałbym wybrać niedługo na jakiegoś heroica (no bo ileż można dostawać w dupsko na bg ^^ ). I tu mam pewien problem, otóż jak wspomniałem dużo o grze wiem i jeszcze więcej nie wiem. Moi kumple (którzy swój staż mają) często sobie ze mnie żartowali, wmawiali mi naprawdę niezłe bzdury w które niejednokrotnie wierzyłem choć po pewnym czasie przestałem im ufać w sprawach dotyczących WoWa :P Ostatnio zaczęli mi wmawiać że rogala z mackami nie wezmą na żadnego hero, bo musi być combat, mieć Sword Spec no i mieć swordy. Ja takich nie posiadam, mam 2 macki z drugiego seta na które zdarzyłem już Mongoose założyć. No i wreszcie dotarłem do sedna, czy na pve rogal koniecznie musi mieć swordy i być w combat ?

Z góry dziękuje za odpowiedź i wyrozumiałość ;)

[Edycja Vertigonod - 20.07.2008 o 05:22]

[Edycja saw - 21.07.2008 o 13:52]

[Edycja saw - 21.07.2008 o 15:47]

Istred
Wiadomość [#3]: 21.07.2008 o 15:56

Konto skasowane

Z góry uprzedzam, że doświadczenia raidowego jako łotrzyk nie mam. Ale przysłuchując się rozmowom kumpli z gildii którzy rajdują rogalami to swordy i combat build to podstawa. Z prostej przyczyny niekontrolowany stun na trash mobach w instancjach raidowych to najgorsza z rzeczy która może sie zdarzyć. Spec w swordach daje Ci natomist szansę na dodatkowy swing co oznacza większy dmg czyli to po co jesteś zaabierany na instancje. Jeżeli jestes w gildii raidującej ZA, pogadaj z class masterem może Twój sprzęt już się nadaje żeby tam chodzić to miecz do main hand prędzej czy później wypadnie, mówię tu o heartless;p a do off handa to polecam mercilessa. A jeżeli nie jesteś w gildii która farmi już na luzie ZA to wyfarm oba mercislessy co do enchantó to nie wiem jakie musisz założyć, chyba moongose i executioner albo battle master ale nie jestem pewien. No i build z subtlety na combat(przypuszczam ze na pvp to subtlety jestes). Pozdrawiam.

Istred 70 Human Mage Anachronos
Kara,ZA, Magtheridon's Lair, Gruul lair - Farm
Tk-3/4
SSC-5/6
MH-1/5
BT-1/9
Life is Party God is a DJ;-)
diablotin.gif diablotin.gif diablotin.gif
raziel666
Wiadomość [#4]: 21.07.2008 o 16:19

Konto skasowane

stuny z mace speca na trashach moga przeszkadzac, ale na bossach, ktore sa przeciez nawazniejsze, ten czynnik odpada
rogal ma za zadanie w pve robic tylko jedna rzecz - dps
a jesli chodzi o dps i buildy to, wg teorycrafterow, prezentuja sie one w tej kolejnosci ( od najlepszego) :
combat sword / combat fist/sword -> combat mace -> combat dagger
gdzie kazdy jest ~5% lepszy od poprzednika

jesli chodzi o hc to nikt nie powinien sie czepiac o to czym atakujesz, nawet jaki spec masz, o ile umiesz grac rogalem tak w ogole
ale jesli chcesz powaznie PVE'owc to ofc chesz swoj dps (przypominam..jedyna rzecz ktora rogal ma do zaoferowania w pve) zmaksymalizowac wiec wybierasz 20/41combat i swordy badz fist/sword

Madness is the gift, that has been given to me!
Vertigonod
Wiadomość [#5]: 21.07.2008 o 18:03

Konto skasowane

No to dupa, no cóż dzięki za wyjaśnienie.

Vertigonod Rogue 80
Pochodna imprezy to ilość alkoholu jaki można kupić za butelki na niej opróżnione. Dobra impreza to impreza o niezerowej drugiej pochodnej. yabol.gif
Igor
Wiadomość [#6]: 21.07.2008 o 18:09

Konto skasowane

raziel666 napisał

ale jesli chcesz powaznie PVE'owc to ofc chesz swoj dps (przypominam..jedyna rzecz ktora rogal ma do zaoferowania w pve) zmaksymalizowac wiec wybierasz 20/41combat i swordy badz fist/sword

ktory to build? bo wiekszosc moich znajomkow biega z buildem 19/42

no i rogal moze jeszcze otwierac skrzynki i drzwi w instancjach hehehe

raziel666
Wiadomość [#7]: 21.07.2008 o 20:18

Konto skasowane

20/41 ma 4% zwiekszony dmg z poisonow a 19/42 na 5% zwiekszana szanse na resist stun'a/fear'a
obie rzeczy dobre wiec wsio <>< ;p

No to dupa, no cóż dzięki za wyjaśnienie.

nie lapie? jaka dupa? myslalem ze zalapiesz ze z mackami zaczynasz z handicapem (~5%) w stosunku do swordow ale to nie znaczy ze juz dupa. raiduj z mackami i czekaj na jakis decent sword drop ;p

[Edycja raziel666 - 21.07.2008 o 20:20]

klierowski
Wiadomość [#8]: 21.07.2008 o 21:18

Konto skasowane

koniecznie build musi być Combat? nie może być połączenie Subtlety i Assassination ? z combat tylko improved sinister strike?.

http://forum.eufi.org/
raziel666
Wiadomość [#9]: 21.07.2008 o 23:05

Konto skasowane

o pve mowimy?
ofc ze mozesz byc assa/subt
ale pogodz sie ze bedziesz ~10% za combat rogalami ( chociaz nie koniecznie, na hemo mozna zrobic dobry dps, co nie zmienia faktu ze pve=combat))
ale jak mowilem rogal wnosi do raidu tylko dps wiec decydujac sie na robienie mniejszego dps niz jestes w stanie zrobic... wiesz.. troche nielogiczne jak dla mnie

a btw: jak jestes subt to atakujesz hemo a nie ss

Xardas
Wiadomość [#10]: 23.07.2008 o 04:17

Konto skasowane

Odnosnie daggerów - kumpel, najlepszy rogal w gildii poszedł na daggerach na brutallusa (padł drugiego dnia), także jeśli ma sie dobre daggery, mozna daggerami cos zrobic (zarówno na mutilate spec jak i na combat), ale jest to piekilnie niewygodny build na wiekszosc walk gdzie melee musi sie ruszać, macki nie są złe na inst i nieprawdą jest ze stuny powoduja to że macki odpadaja, po prostu swordy maja bonus a macki tak jakby jego nie miały , plus macki utrwaliły się dosyć ostro jako broń pvp noob rogali.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :