Dziś jest: Środa, 13 listopada 2019, godzina 01:21
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: SGGW czy UEK?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
RunItplz
Wiadomość [#1]: 17.07.2008 o 11:22

Konto skasowane

Siema. Wybieram się w tym roku na ekonomię, ale nie jestem jeszcze do końca zdecydowany czy SGGW czy Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Z jednej strony Warszawa - duże miasto, duze możliwości i bogata uczelnia z bardzo dobrą renomą, a z drugiej strony Kraków i uczelnia typowo ekonomiczna, z szerokim zakresem specjalności itp.

Z tego co patrze SGGW oferuje liczne praktyki w okresie wakacji (więcej tu: http://wne.sggw.pl/pdf(...)2008.pdf) w firmach ubezpieczeniowych, bankach, biurach maklerskich, firmach leasingowych, urzędzie skarbowym a nawet agencjach rządowych). Oczywiście są też praktyki w instytucjach rolniczych, oraz jakieś przedmioty rolnicze, ale to pewnie na pierwszym roku tylko.

Pomimo to jakoś ciągnie mnie w strone tego Krakowa i UEK i już prawie byłem zdecydowany tam pójść, ale kilak osób zdecydowanie poleca mi SGGW.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dodam jeszcze ze jeżeli poszedłbym do Warszawy to mam tam zapewnione dosyć tanie mieszkanie w centrum, no i do Wawy mam sporo bliżej niz do Krakowa.

dzięki za opinie, pzodro!

erruth
Wiadomość [#2]: 17.07.2008 o 11:44

Konto skasowane

Wow, temat, ktory ma jakas przyszlosc i w ktorym nie mam ochoty napisac 'FIRST!!!'. Gratuluje!

feels good man
KuntaKinte
Wiadomość [#3]: 17.07.2008 o 11:55

Konto skasowane

ekonomia ?
gdańsk [']

BlekDef
Wiadomość [#4]: 17.07.2008 o 11:59

Konto skasowane

Mam kilku znajomych na SGGW na różnych kierunkach (Ekonomia, Zarządzanie/Bankowość oraz Ochrona Środowiska lol.gif ) i nie narzekają. Co prawda mają tam takie upierdliwe przedmioty jak gleboznastwo, technologia produkcji roślinnej, czy technologia produkcji roślinnej, a po pierwszym, czy drugim roku ci z ekonomii musieli jakieś właśnie praktyki rolnicze odbyć (inny znajomy mieszka na wsi i jego rodzina ma gospodarstwo, więc problemu z załatwieniem tego nie było). A jeśli idzie to liczne praktyki już w ramach zawodu, to jak to dokładnie wygląda, nie wiem, ale na bank są, bowiem wszyscy z tych ekonomicznych w wakacje tyrali w ramach praktyk. Dlatego, jeśli bliżej masz do Warszawy oraz masz zapewnione tanie lokum w stolicy, to bym na twoim miejscu wybrał SGGW.

Edit: Kunta - wiadomo oczywiście, że takiemu SGGW, czy UEK daleko do politechnik (chociaż i tutaj są kierunki ekonomiczne), to bądź wyrozumiały - nie wszyscy muszą kręcić śmigłem na sam widok całki popiątnej po obszarze 7-wymiarowym delta, jak my potluczony.gif

[Edycja BlekDef - 17.07.2008 o 12:01]

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
Bart_Illidan
Wiadomość [#5]: 17.07.2008 o 12:18

Konto skasowane

sggw mi sie kojarzy z wiesniacka uczelnia dla rolników ale moze to tylko takie moje odczucie xd

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
RunItplz
Wiadomość [#6]: 17.07.2008 o 12:51

Konto skasowane

"Co prawda mają tam takie upierdliwe przedmioty jak gleboznastwo, technologia produkcji roślinnej, czy technologia produkcji roślinnej"

Te przedmioty teraz z tego co wiem to mają być tylko na pierwszym roku na ekonomii, a niektorzy mowia że na kierunkach typu Ekonomia nie bedzie ich wcale, zreszta nawet nazwa wydziału zmieniła się z Ekonomiczno-Rolniczego na wydział Nauk Ekonomicznych

TheStructor
Wiadomość [#7]: 17.07.2008 o 13:05

Konto skasowane

KuntaKinte napisał
ekonomia ?
gdańsk [']

Jedna z najważniejszych dziedzin na świecie ? O_o

Wspaniale.
korwin
Wiadomość [#8]: 17.07.2008 o 13:26

Konto skasowane

KuntaKinte napisał
ekonomia ?
gdańsk [']

Kunta doradza?
Warszawa [*]

Master-Blaster
Wiadomość [#9]: 17.07.2008 o 14:07

Konto skasowane

idz na prawo jak pol forum, bedziesz bardziej trendy

Odi profanum vulgus et arceo
RunItplz
Wiadomość [#10]: 17.07.2008 o 14:22

Konto skasowane

niewiele tu merytorycznych odpowiedzi :o

Master-Blaster
Wiadomość [#11]: 17.07.2008 o 14:24

Konto skasowane

sie pytasz w taki miejscu to sie nie dziw

Odi profanum vulgus et arceo
Bart_Illidan
Wiadomość [#12]: 17.07.2008 o 14:53

Konto skasowane

no bo nie wiem po co pytac o takie rzeczy na forum poswieconym grom blizzarda ;p

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
KuntaKinte
Wiadomość [#13]: 17.07.2008 o 15:17

Konto skasowane

TheStructor napisał
KuntaKinte napisał
ekonomia ?
gdańsk [']

Jedna z najważniejszych dziedzin na świecie ? O_o

no no , dyplom ekonomii / zarzadzania otrzymuje co roku xxx tyśięcy osob , potem 90% z nich pracuje w Castoramie na kasie , albo w budżetówce :O

i nie oszukujmy sie ze uczelnie humanistyczne oraz te wszystkie "wyższe szkoły hói wie czego" i kierunki typu zarzadzanie/socjo/poli/eko jaies geografie itp to 5 letnie wakacje ( 90% moich znajomych tam "studiuje" ,wiem co pisze ) . jezeli na 1szym sem jest 500 osob , a konczy 495 to i owszem , uczelnie są bogate ( duzo studentów - duzo kasy od panstwa) , ale perspektywy po tym żadne.

[Edycja KuntaKinte - 17.07.2008 o 15:27]

Gruby_Jakub
Wiadomość [#14]: 17.07.2008 o 16:02

Konto skasowane

SGGW jest spoko, znam parę osób z tamtąd i nie narzekają. O UEKó nie słyszałem.

!!5Seconds!! Zajebisty warszawski punkrock nie brzmiący byle punkrockiem ze stolicyl!

+2!
TheStructor
Wiadomość [#15]: 17.07.2008 o 17:12

Konto skasowane

KuntaKinte napisał
no no , dyplom ekonomii / zarzadzania otrzymuje co roku xxx tyśięcy osob , potem 90% z nich pracuje w Castoramie na kasie , albo w budżetówce :O

60% po każdym kierunku robi(wulg.)a związanego z zawodem w jakimkolwiek stopniu. To że akurat na Akademiach Ekonomicznych jest dużo ludzi studiujących tylko dlatego że nie mieli co ze sobą zrobić to już inna sprawa biggrin.gif
Prawie wszyscy moi znajomi właśnie tak tam skończyli.
Ale jeden gość z LO który studiuje ekonomię wątpię żeby w castoramie pracował (jest po prostu prze(wulg.)em). Zresztą jak widziałem płace kolesi od zarządzania budżetem w firmach to mi szczena opadła. Oni bez 12.000 nie ruszają dupy z miejsca (co innego że ich nikt nie lubi bo zarządzają też kasą na podwyżki ;])
Jak ktoś jest kretynem to choćby (wulg.) studiował(wulg.) wie co to i tak w warzywniaku skończy ;o

Wspaniale.
KuntaKinte
Wiadomość [#16]: 17.07.2008 o 17:27

Konto skasowane

ja nie neguje tego co napisałeś , ale powiedz mi ile osob z tych załóżmy 100.000 rocznie dostanie taka robotę ?

TheStructor
Wiadomość [#17]: 17.07.2008 o 17:55

Konto skasowane

Inna sprawa, na pewno 0% tych którzy idą tam z przypadku. Jak koleś się pyta o uczelnię bo nie wie co wybrać to raczej nie będzie guru :]
Mnie najbardziej rozpierdala na takich kierunkach sztuczne generowanie problemów biggrin.gif Jak czasem słyszę w autobusie rozmowy to mnie skręca lol.gif

[Edycja TheStructor - 17.07.2008 o 17:56]

Wspaniale.
Thrall
Wiadomość [#18]: 18.07.2008 o 01:32

Konto skasowane

mam znajomą z UW z Zarządzania (z tego co mówi to najlepszy wydział Zarządzania w Polsce) no i jak z nią gadałem w marcu jakoś to powiedziała że następnego kolosa ma pod koniec maja :O. A z czego ? biggrin.gif Z teorii biggrin.gifDDD. Wyjebałem ze śmiechu bo akurat w tamtym tygodniu miałem ze 2 kolosy i 2 labki biggrin.gif.

TS - te robienie problemów jest zajebiste...u nich największy problem przy projekcie wielosobowym to gdzie się spotkać biggrin.gif.

Wracając do tematu - bądź inżynierem a nie humanistyczną pizdką ;]

[Edycja Thrall - 18.07.2008 o 01:34]

D2 LoD player - do stycznia pamiętnego roku...
CS:S player - 2 latka
WoW player - 0,5 roku
Diablo 3 - awaiting...
aktualnie student PW - EiTi - ECE
KuntaKinte
Wiadomość [#19]: 18.07.2008 o 11:30

Konto skasowane

dajcie spokój , z kim nie gadam to zaliczenia są za obecności , albo za referat , egzamin wygląda jak u nas kolokwium ... opijają obronę pracy przed jej obronieniem bo .. dostali pytania z których bedą musieli odpowiedzieć , wszystko pchnięte w zerówkach w maju ... szlag trafia człowieka po.gif

Raven
Wiadomość [#20]: 21.07.2008 o 21:35

Konto skasowane

Thrall napisał
TS - te robienie problemów jest zajebiste...u nich największy problem przy projekcie wielosobowym to gdzie się spotkać biggrin.gif.

My jak robimy projekt na infie to spotykamy sie na ircu :x

Polibuda to tez wakacje. Ale jak ktos zalicza trzeci rok jeden rpzedmiot to moze sie chwalic, ze duzo robi.

"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" G. K. Chesterton
"Co zaś dotyczy przekonań, to >>własny światopogląd<< jest czymś równie banalnym jak >>Koran tłumu<< i >>płomień żądzy<<!" W. Jerofiejew
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :