Dziś jest: Środa, 8 kwietnia 2020, godzina 23:35
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: fakty nt d3

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   >   >>     Ostatnia
david899
Wiadomość [#61]: 20.07.2008 o 00:18

Konto skasowane

Czytałem wasze posty, a raczej wiadomości w których osoby gryzą się o zmiane umiejętności ^^
1. Przypomnę wam że zmiana skili (gdzieś pisało dosłownie -> talentów) będzie inna, było powiedziane na tej imprezie ;) że nas zaskoczą albo jakoś tak :P czyli nie spodziewałbym się (tylko) starego drzewka umiejętności.
2. W WoWie bardzo dobrze przyjęła się taka zasada -> zmiana talentów (dla nie ogarniętych w wowie -> talenty to nie umiejętnosci jak w diablo2, tylko + do już istniejących umiejętności(pomijając specjalne umiejętności ze skila)), która np zmieniała maga z frost na fire przy tych samych umiejętnościach. Koszty zmiany talentów po kolejnym resecie robiły się coraz droższe. Przypomnę że WoW jest żywotną grą smiley.gif
3. Oczywiście taka zmiana poza dużymi kosztami zmiany tych talentów odbija się także na itemach, a według mnie w Diablo 3 itemy wciąż będą dość drogie i nie będzie można przeskakiwać sobie z jednych talentów na drugie ...
4. W takim systemie jaki wymieniłem w punkcie 3, 50% zabawy opierała by się na doborze itemów pod talenty, a drugie 50% ułożenie właśnie tych talentów. (akurat jeżeli o itemy chodzi to w d2 nie jest inaczej ;x ale w tym systemie było by więcej kombinacji, z doborem boostów od talentów i itemów).

Całe moje myślenie opiera się na wypowiedzi członka blizza na imprezie...

hexed
Wiadomość [#62]: 13.08.2008 o 13:14

Konto skasowane

Moim zdaniem reset skilli jest rzeczą przydatną i fajną - ale tak samo jak inni mam obawy. Aczkolwiek znając blizzarda owy reset nie będzie taki łatwy, tak naprawdę nie wiemy jeszcze o nim nic i zalecam poczekać niż wymyślać jakieś śmieszne teorie na ten temat. Skoro uważacie że przez to gra upadnie to upadnie nie będziecie grać proste.

Podejrzewam że skoro już skusili się na takie coś to będzie to miało pewien związek z expieniem (gdzieś czytałem że blizz nie chce powtórki z D2 czyt. Baal runy, Cow runy etc) tylko chcą jakoś inaczej to rozwiązać. Skoro jeszcze D3 ma wejść na arene e-sport to reset jest tym bardziej potrzebny. Jestem zadowolony że będzie bo gra będzie nowa i trochę czasu minie aby stworzyć bardzo dobre buildy.

Poczekajmy na BlizzCon - może wtedy dowiemy się więcej. wink.gif

[Edycja hexed - 13.08.2008 o 13:15]

"Słabym pozostaje tylko jedna broń: błędy silnych." - Georges Bidault

Hardcore Barbarian 51+ Aeze
Karp
Wiadomość [#63]: 13.08.2008 o 16:39

Konto skasowane

Reset skili byc musi w takiej grze. W d2 nie było i nie wyszło to grze na dobre no bo niech mi ktoś powie, że przyjemnie mu się robiło 2,3 tą sama postać z innymi skilami. Takie sztuczne przedłużanie w dzisiajszych czasach gdzie gry służa rozrywce nie jest fajne. Gry mają przedewszystkim bawić, a nie denerwować. Co z tego, że Call of Duty 4 przeszedłem w 6 godzin i mimo, że nie wróciłbym do tej gry to, ze względu na frajde jaka mi dała nie zapomne jej pewnie nigdy. Reset skili to świetna rzecz. Robisz postać i masz gdzieś te wszystkie taktyki podary itd. Mimo, że jesteś zielony w grze to grasz sobie spokojnie dając w to co akurat potrzebujesz i wiesz, że najwyżej sobie zmienisz. Jestem jak najbardziej, za bezproblemowym resetem bo w takich grach i tak liczy się skill, a nie planowanie rozwoju.

sttasiek
Wiadomość [#64]: 13.08.2008 o 18:12

Konto skasowane

ja natomiast jestem jak narbardziej za NIE wprowadzaniem takieg orozwiazania. D2 bylo fajne trzeba bylo pograc nauczyc sie gry , skili co dobre co zle, a nie jak by bylo bez prblemu zmiana byle lama wejdzie da z badziewnej postaci na najelpsze skile (bo napewno beda poradniki na necie ) i z postaci ktora by nic nie zdziala ma super zrobiony build. 100% na NIE

Yano
Wiadomość [#65]: 13.08.2008 o 18:49

Konto skasowane

Karp napisał
bo niech mi ktoś powie, że przyjemnie mu się robiło 2,3 tą sama postać z innymi skilami.

mi sprawialo, a wrecz zrobilem nie 2-3 postacie ale z 10 (kazdego rodzaju) tongue.gif i jakos nie zaluje tego;p

raz pamietam ze robilem postac od nowa bo rozdalem 5 punktów za duzo w siłe xD (na okolo 75lvl)
fajnie bylo zaplanowac swoja postac w 100% łacznie z całym ekwipunkiem (np ile sie ebdzie mialo sily z ekwipunku itp) i charmami
pakowalo sie na styk a reszte w zycie ;>
nie mam z tym złych wspomnien ;p

Mimo, że jesteś zielony w grze to grasz sobie spokojnie dając w to co akurat potrzebujesz i wiesz, że najwyżej sobie zmienisz.

to mi sie jeszcze bardziej nie podoba, niby ma sens ale zbytnio ułatwia gre, to tak jak by człowiek bedac ponizej 30 lvl czarką pakowal w rozne debilne czary zeby po dojsciu do 30 wszystko skasowac i wpakowac w orba , a tak sie nie dalo wiec przed 30 lvl trzeba bylo sie "namęczyc" ale to meczenei w pozytywnym znaczneiu, czlowiek wiedzial ze musi poszczedzac skille i bedzie trudno ale potem dostanie kopa ;> (pomijam to ze po wprowadzneiu synegrii zwiekszyl sie sens pakowania w "słabe" skille)

ja sie boje ze kazdy bedzie mial po 1 postaci z kazdego rodzaju i niezaleznie od buildów bedzie sobie ją zmieniał jak mu sie zachce, to jednak zmniejsza zywotnosc gry

jesli byla by mozliwosc resetu powinna byc dosyc upierdliwa i ograniczona co do ilosc skilli (np tylko 5ptk mozna zresetowac) i ilosci resetów np 1 albo 2, zeby to bardziej dotyczylo zmiany w razie pomyłki a nie przebudowywania całej postaci przykładowo orb czarki na fireballową

[Edycja Yano - 13.08.2008 o 18:50]

If You Open Your Mind Too Much, Your Brain Will Fall Out...
sttasiek
Wiadomość [#66]: 13.08.2008 o 19:42

Konto skasowane

brawo Yano ! popieram !

Karp
Wiadomość [#67]: 13.08.2008 o 21:47

Konto skasowane

Wiesz kiedyś też mi to się podobało. Żmudne dochodzenie do celu. Ale teraz naprawde jestem juz troche starszy i lubie kiedy gra jest zrobiona podemnie, a nie że ja musze się męczyć i głowić co zrobiłem nie tak, co teraz i w ogule. Co do samych skilli: to czy będziecie wygrywać nie zalezy w dużej mierze od tego jak rozwiniecie postać tylko czy umiecie nią grać. W wowie na armory można sobie podglądać postacie innych graczy. Co z tego, że ktoś sobie zrobi taką samą jak jest zwyczajnie słaby i nie ma takich umiejętności żeby dobrze nią operować.

sttasiek
Wiadomość [#68]: 13.08.2008 o 23:43

Konto skasowane

Karp tk masz cje umiejetnosc grania postacia jak i dobor odpowiedniego ekwipunku to bardzo wiele, z tym ze wlasnie w d2 to bylo fajne zastanawianie sie nad postacia jak ja rozwinaczeby bylo ok, byly kalkulatory i bylo trzeba troche pomyslec aby wyszedl fajny build , a teraz jak ebdziesz mogl sobie dowolnie zmieniac to mozesz daewac w byle co a potem sobie zmieniac wiecdla mnie to nie jest wcale dobry pomysl

Nazario
Wiadomość [#69]: 14.08.2008 o 14:14

Konto skasowane

"ja natomiast jestem jak narbardziej za NIE wprowadzaniem takieg orozwiazania. D2 bylo fajne trzeba bylo pograc nauczyc sie gry , skili co dobre co zle, a nie jak by bylo bez prblemu zmiana byle lama wejdzie da z badziewnej postaci na najelpsze skile (bo napewno beda poradniki na necie ) i z postaci ktora by nic nie zdziala ma super zrobiony build. 100% na NIE"

a co ma piernik do wiatraka? rownie dobrze bez resetu skilli w d2 mozna budowac postac na poradniku i byle jak to napisales lama ma super zrobiony build a wg mnie wlasnie resety pomoga ludziom wybiera sami sobie skille bo zawsze mozna je zmienic

"fajnie bylo zaplanowac swoja postac w 100% łacznie z całym ekwipunkiem (np ile sie ebdzie mialo sily z ekwipunku itp) i charmami"

no fajnie zaplanowac jak sie juz gra troche w te gre bo na poczatku ciezko planowac jak sie nie zna i zniecheca to nowych graczy , druga sprawa to nawet super zrobiona postac po ktoryms patchu moze bys slaba gdyz Blizz moze pozmienia dzialanie umiejetnosci i znowu trzeba tworzyc postac od nowa ( o ile expienie w d2 byloszybkie to jednak ubieranie juz nie)

Oczywiscie slusznie mozna podejrzewac ze to zmniejszy zywotnosc gry ale moze Blizz ( wzorem np Guild Wars) bedzie wydawal wiecej dodatkow i bedzie to lepsze przedluzenie gry niz tworzenie od nowa postaci bo cos zle zrobilem

Mamy inne czasy i jednak masa ludzi przyzwyczajonych do Wowa badz innych gier , nie chcialaby pewnie tracic tego udogodnienia i ja osobiscie mam nadzieje ze Blizz zapewni grze dlugo zywotnos poprzez dobre dodatki niz poprzez tworzenie od nowa tej samej postaci

sttasiek
Wiadomość [#70]: 14.08.2008 o 14:56

Konto skasowane

mi osobiscie GW nie przypadlo do gustu, ale tak jak mowisz trzeba bylo torche pograc zeby wiedziec co jest dobre a co nie, ale z czasem sam to wiedziales i robiles fajny build. Jak bedzie dowolna zmiana skili to kazdy bedzie mial jedna postac kazdej profesji - mi to sie nie pdooba wogle ( ale to tylko moje zdanie ). A dodatki tak jak w Gw jak najabrdziej dobry pomysl

Karp
Wiadomość [#71]: 14.08.2008 o 15:44

Konto skasowane

Patrzycie przez pryzmat d2 gdzie end game był do dupy i pvp równierz. Jak zrobią zarabisty end game, świetne pvp z jakimiś bajerami to ja moge nawet 2 lata grac jedna postacią smiley.gif. W d2 tego nie było więc zbierałes itemy levelowałeś miałeś wykokszoną postać. Nie było już co robić więc robiłeś nową. Takie moje zdanie.

Yano
Wiadomość [#72]: 14.08.2008 o 15:53

Konto skasowane

Karp a ile masz latek ? tongue.gif

co do tego ze liczy sie umiejetnosc gry a nie skille i ekwipunek to jest bardzi malo prawy w tym stwierdzeniu, nawet wielki wymiatacz ktory wszystko idealnie opanowal nie wygra majac nedzny ekwipunek i debilnie rozdane skille i statsy z mułem ktory nie umie grac i tylko trzyma mysze na przeciwniku ale jest w wypasionym sprzecie i wymaksowanych odpowiednich skillach, przynajmniej tak bylo w d2 ;p

jesli bedzie mozna dowonie zmieniac wszystko to na koncu kazdy bedzie mial najelspze ustawienie nawet jesli zaczynajac gre nie wiedzial o co chodzi..

sttasiek
Wiadomość [#73]: 14.08.2008 o 16:23

Konto skasowane

moga zrobic 5-10 pkt to zmiany i to za cos co ciezko zrobic ! ale te areny pvp i jakies bajery moga dodac czemu nie

Karp
Wiadomość [#74]: 14.08.2008 o 22:51

Konto skasowane

Jeżeli gra będzie zbalansowana czyt. nie będzie skili nieprzydatnych i nie będzie wyższości jednych klas nad drugimi to nie będzie czegoś takiego jak najlepszy build. Nie twierdze, że itemy i bulid nic nie dają, ale trzeba umieć grać. Zresztą reset skili będzie i nie będzie to 5 czy 10 punktów (a czemu nie 11? swoją drogą wyobrażam to sobie"o kurde potrzebuje zresetować 6 punktów skili a blizz dał tylko 5 możliwych")punktów raz do roku na gwiazdke po odtańczeniu river dance dookoła kompa. Oczywiście reset skili w d2 by się nie sprawdził. Bo w d2 istotą gry było levelowanie i zabijanie potworów. Reset skili oznacza moim zdaniem tylko to że twórcy pokusili się o zrobienie świetnego end gama. Czyli tam do 90-99 sobie levelujemy, fabuła itd, a jak już nabijemy to mamy jakieś fajne eventy, może coś na kształt areny itd itd. W d2 tego nie było. Pvp skopane na maksa, a runy są nudniejsze niż farmienie w wowie. Pare eventów na krzyz i to wszystko. No i główny argument: w grze nastawionej na pvp reset skili musi być, a tym bardziej w grze która ma być zaliczana do e-sportu.

Gicu
Wiadomość [#75]: 18.08.2008 o 19:07

Konto skasowane

Yano napisał
Karp a ile masz latek ? tongue.gif

co do tego ze liczy sie umiejetnosc gry a nie skille i ekwipunek to jest bardzi malo prawy w tym stwierdzeniu, nawet wielki wymiatacz ktory wszystko idealnie opanowal nie wygra majac nedzny ekwipunek i debilnie rozdane skille i statsy z mułem ktory nie umie grac i tylko trzyma mysze na przeciwniku ale jest w wypasionym sprzecie i wymaksowanych odpowiednich skillach, przynajmniej tak bylo w d2 ;p

jesli bedzie mozna dowonie zmieniac wszystko to na koncu kazdy bedzie mial najelspze ustawienie nawet jesli zaczynajac gre nie wiedzial o co chodzi..

Będzie można zmieniać sobie rozdanie w skilach tylko po wykonaniu jakiegoś zadania (jako nagroda) bynajmniej tak powiedział ktoś z blizza. O ile w ogóle się utrzyma teoria ponownej możliwości... .

Battle.net acc: magicfinder
Soso Light 94 lvl
sttasiek
Wiadomość [#76]: 18.08.2008 o 19:51

Konto skasowane

no i prrawidlowo w nagrode mozna zmienic np 5 i gitara. Zreszta blizz mowil ze chcialby aby gracze tworzyli kilka postaci tymi samymi klasami wiec pewnoie nie bedzie dowolnej zmiany skilli . I BARDZO DOBRZE smiley.gif mam nadzieje ze zrobia ekwipinek tak jak byl ze bron (itp) kilka kratek a nie teraz wszystko 1

Yano
Wiadomość [#77]: 22.08.2008 o 01:17

Konto skasowane

Gicu napisał
bynajmniej tak powiedział ktoś z blizza.

słowo "bynajmniej" nie oznacza tego samego co"przynajmniej" .. Cylon_anim.gif

vodzoo
Wiadomość [#78]: 24.08.2008 o 16:14

Konto skasowane

sttasiek napisał
no i prrawidlowo w nagrode mozna zmienic np 5 i gitara. Zreszta blizz mowil ze chcialby aby gracze tworzyli kilka postaci tymi samymi klasami wiec pewnoie nie bedzie dowolnej zmiany skilli . I BARDZO DOBRZE smiley.gif mam nadzieje ze zrobia ekwipinek tak jak byl ze bron (itp) kilka kratek a nie teraz wszystko 1

Nie widzę powodów, żeby nie dawać reseta na skille jeżeli tylko sama zmiana nie będzie taka prosta (opcja z questem, jak już ktoś wspomniał, jest IMO bardzo dobra jeżeli na sam quest trzeba będzie przeznaczyć np. co najmniej godzinę i kupę kasy - zresztą już Blizz wpadnie na to jak to zrobić, żeby było ok., bez obaw). Poza tym kilka postaci (buildów) daje nam możliwość natychmiastowego dostosowania do drużyny (wystarczy zrobić reloga).

Co do ekwipunku - nie wiem o co tyle szumu z tą jedną kratką. Cylon_anim.gif Czy to naprawdę nie będzie już Diablo jak to zmienią? Bez przesady. Jak zrobią 1kratka/1 przedmiot będzie dobrze, jak zrobią tak jak w D2, też będzie dobrze. Pamiętajmy, że w Blizzardzie pracują ludzie, którzy znają się na robieniu gier.

Vodzoo na SoundClick
Vodzoo na YT
KuntaKinte
Wiadomość [#79]: 24.08.2008 o 17:36

Konto skasowane

jak ty to sobie chłopcze niby wyobrażasz ? zrobisz sobie questa i raptem zmienisz np 50 skill pointów ? z np z frenzy zrobisz singera ? jezeli nie to co ci da np zmiana 5-10 skill pointów ?

Karp
Wiadomość [#80]: 25.08.2008 o 16:10

Konto skasowane

Wydaje mi się że najważniejsze jest to jak sobie to wyobraża Blizzard a nie chlopiec KuntaKinte smiley.gif. Dla mnie reset mógł by być. Nie szukam w grach traktujących o eksterminacji demonów, magii itd realizmu. Dla mnie liczy się fun płynący z gry, a nie ponowne robienie postaci dlatego, że się źle rozdało punkt smiley.gif. Moim zdaniem traktowanie tego jako plusa jest chore. W ogule takie podejscie do gier producenci już dawno porzucili. Teraz najlepsze gry są zrobione pod gracza. Prosty przykład. Gry bioware kiedyś a dziś. W takim baldurs gate raz tworzyłeś drużyne z napotkanych ludzi i jezeli kogoś nie przyjołeś to właściwie mogłeś pozniej o nim zapomnieć, bo twoja drużyna miała 10 poziomy, a on powiedzmy 2. Z punktu realizmu ok, ale po co mi taki realizm w grze komputerowej? W Mass Effect leveluje mi cała drużyna nawet ta cześć której na misje nie wezme i to jest zarabiste. Moge sobie wybierać w zależności od tego jaki mam kaprys. To samo z resetem. Dla mnie świetna sprawa. Można sobie optymalnie stworzyć postać metodą wielu prob i błędów, a nie jak jakis kseroboy ściagać bulidy z neta.

REKLAMA
Strona 4 z 7.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :