Dziś jest: Środa, 18 września 2019, godzina 05:16
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Web - generalnie

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
serinde
Wiadomość [#1]: 05.07.2008 o 13:40

Konto skasowane

Poniewaz nie bardzo pasuje to do samoposzczucia postanowilam dalszy ciag przekierowac na nowy topic smiley.gif

Maro napisał
Hehehe co do złotych rączek to fajnie się czyta niektóre ogłoszenia w stylu "zatrudnimy na stanowisko, wymagamy" i tu następuje lista długości papieru toaletowego oraz "mile widziane" gdzie widnieje lista połowy długości pierwszej listy biggrin.gif Szkoda jedynie, że jeszcze się nie spotkałem żeby w takim ogłoszeniu napisali chociaż widełki płacowe biggrin.gif

mamy znajomego ktory jest swietnym flashowcem. z psd-ka robi cuda i oprocz action script zna tez podstawy php
i co
i poszedl na rozmowe, pokazuje swoje prace. Oni sie pytaja czy on ta strone sam zrobil. To opisuje reakcje na myszke, polaczenie z baza danych itp. A oni "no ale grafiki pan nie robil?" "No nie ja jestem flash developerem a nie grafikiem" "A my szukamy kogos kto tez grafike zrobi"

I tak to wyglada... Ide o zaklad ze jak w koncu za swoja propozycje cenowa znajda grafika/flashowca to dla niego szczyt programowania to bedzie "onRelease"

----------

Natomiast co do cen to tez mnie dobija ten temat tabu. "Prosze przyjsc, pokazac prace i sie dogadamy" Zazwyczaj dogadanie wyglada tak ze podaja polowe tego ile sie czlowiek spodziewal a traci sie czas.

TheStructor napisał
serinde napisał
szczegolnie ze napisal webmaster a niewebdeveloper, wiec sie rzucac bede!

Jak pchła na brzytwie ;p

Ironicznie go poprawiłem, a Wy dalej się rzucacie lol.gif
Sam jestem murzynem i wiem jak to jest ;p (murzyn = jak jest jakaś kupa której nikt nie chce ruszyć i zbiera się u wszystkich to zawsze u mnie kurek wyciągną).

No bo podjudzasz no smiley.gif Ja za to ostatnio robie za tresciowprowadzacza i na razie sie nie rzucam, bo jeszcze szkole musze skonczyc wiec sie ciesze, ze podczas pracy myslec nie musze. Jednak na dluzsza mete jest to denerwujace, ze swiat idzie do przodu a ja umiem tylko szybko sie po panelu poruszac...

TheStructor
Wiadomość [#2]: 05.07.2008 o 13:50

Konto skasowane

Ja tam nie narzekam.
Kasa jest, godziny dowolne są. Tylko mało ciekawe rzeczy czasem mi przychodzi robić z racji tego że jestem najmłodszy i wszyscy się potrafią wybronić, a ja niestety nie tyle co nie umiem a nie mogę.
Tworzymy produkt, jako medium używamy IE biggrin.gif Ale z webem to ma mało wspólnego. W sumie nawet spoko, nie przepadam za ASP.Net, nie podoba mi się generalnie podejście "webforms", no ale nie muszę nic w tym robić więc git ;].
W sumie jedyne czym się bawię w domu to Javascript, ale i tak nie mam na to czasu chociaż dla mnie to najbardziej interesujący temat w tym momencie.
Wkurwia mnie tylko to że jest to duża firma, a grafikę robi gość odpowiedzialny za dokumentację - bo "umi". Trochę nędza biggrin.gif

Wspaniale.
Raven
Wiadomość [#3]: 05.07.2008 o 13:57

Konto skasowane

Przynajmniej jakies perspektywy macie. Jak patrze na polski rynek programowania hardware'u to mnie szlag trafia. Bardzo chetnie bym zostal w Polsce, ale skoro popytu na vhdl/verilog i inne systemC nie ma to coz. Maja jeszcze trzy lata ;p

Ech, i tak skoncze jako klepacz javy ;p

"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań" G. K. Chesterton
"Co zaś dotyczy przekonań, to >>własny światopogląd<< jest czymś równie banalnym jak >>Koran tłumu<< i >>płomień żądzy<<!" W. Jerofiejew
TheStructor
Wiadomość [#4]: 05.07.2008 o 14:02

Konto skasowane

Ja nie znam takiej osoby, która pisze to co by chciała ;]
Chcesz robić to co lubisz - załóż firmę i patrz jak rośnie ;p

Wspaniale.
serinde
Wiadomość [#5]: 05.07.2008 o 14:03

Konto skasowane

ano nyndza... tez wlasnie sie do duzej firmy przenioslam bo jednak samemu nie ma sie takiego kopa jak, gdy "firma wymaga". Jak sie jednak okazuje gdybym sama sie we wlasnym zakresie nie doszkalala to bym byla daalleeeko z tylu.

Tobie moze tez to na razie nie przeszkadza ale w pewnym momencie na swiecie pojawia sie tyle informacji a ja tylko ogladam jedna po drugiej i przy kazdej jest mi tak samo zal ze nic nie wiem na ten temat smiley.gif Ze wyprzedza mnie licealisci, ktorzy teraz maja czas na takie zabawy i nie zastanawiaja sie czy lepiej poprasowac czy pozmywac. Wiec bardzo bym chciala chociaz w czasie pracy sie czegos uczyc.

TheStructor napisał

tu sie zgadzam w 100%

Raven
Wiadomość [#6]: 05.07.2008 o 14:07

Konto skasowane

Ja na szczescie znam i mam zludzenia ;p

"Co zaś dotyczy przekonań, to >>własny światopogląd<< jest czymś równie banalnym jak >>Koran tłumu<< i >>płomień żądzy<<!" W. Jerofiejew
Bart_Illidan
Wiadomość [#7]: 05.07.2008 o 14:40

Konto skasowane

a wszystko przez dwa slowa 'webmaster' i 'webdeveloper' xd

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
TheStructor
Wiadomość [#8]: 05.07.2008 o 15:01

Konto skasowane

serinde napisał
Wiec bardzo bym chciala chociaz w czasie pracy sie czegos uczyc.

U mnie nie potrafią dobrze estymować więc mam sporo czasu w pracy żeby się uczyć czegokolwiek.

Wspaniale.
serinde
Wiadomość [#9]: 05.07.2008 o 17:41

Konto skasowane

tez mam teoretycznie ten plus ze z domu pracuje wiec czasem jakas machlojka wyjdzie :> ale niestety nie potrafie tak na dluzsza mete i jak nawet mi sie zdarzy z mama porozmawiac 15 minut to mam wyrzuty sumienia ze kogos oszukuje...

BTW slyszeliscie cos o wzmozonych pracach Adobe by Google lepiej indexowalo strony flashowe?

Maro
Wiadomość [#10]: 05.07.2008 o 17:51

Konto skasowane

http://webhosting.pl/kategorie/internet/2008_07/wyszukiwarki_google_i_yahoo_zaczna_indeksowac_witryny_flashowe

słyszeliśmy tongue.gif

Raven
Wiadomość [#11]: 05.07.2008 o 18:10

Konto skasowane

Ej, moge z pytaniem?

Istnieja jakies proste metody integracji aplikacji stand-alone z aplikacja webowa? O co dokladnie mi chodzi? Mam jakas aplikacje, jakies okienkowe gowienko, do obliczania czegos. Chce jednak na maszynie z ta aplikacja postawic serwerek - chocby lanowski - i udostepniac te aplikacje przez www. Przepisanie na aplikacje webowa nie wchodzi w gre - program korzysta ze specyficznych, dedykowanych, hardware'owych zasobow. Chce tylko udostepnic interface. Eee... chyba zrozumiecie o co mi chodzi.

W kazdym razie - istnieje cos prostego?

serinde
Wiadomość [#12]: 05.07.2008 o 18:16

Konto skasowane

anosmiley.gif interesuja mnie najbardziej terminy, ale z tego co wszedzie czytam wychodzi na to, ze termin jest dosc szybki. zastanawiam sie z jakiego powodu ktos jeszcze ładuje sie np w silverlighta.

z artykulu:

Menedżer produktu z Adobe'a nie wspomniał niczego na temat możliwości udostępnienia technologii Adobe'a dla wyszukiwarki Live Search Microsoftu.
smiley.gif

TheStructor
Wiadomość [#13]: 06.07.2008 o 11:06

Konto skasowane

Raven napisał
Istnieja jakies proste metody integracji aplikacji stand-alone z aplikacja webowa? O co dokladnie mi chodzi? Mam jakas aplikacje, jakies okienkowe gowienko, do obliczania czegos. Chce jednak na maszynie z ta aplikacja postawic serwerek - chocby lanowski - i udostepniac te aplikacje przez www. Przepisanie na aplikacje webowa nie wchodzi w gre - program korzysta ze specyficznych, dedykowanych, hardware'owych zasobow. Chce tylko udostepnic interface. Eee... chyba zrozumiecie o co mi chodzi.

łebserwis

Bez sensu tak zamulać
Znacie jakieś ciekawe projekty webowe ?
Dla mnie ostatnio: www.zen.be biggrin.gif naprawdę wspaniałe.

Wspaniale.
ElemenT
Wiadomość [#14]: 08.07.2008 o 09:22

Konto skasowane

TheStructor napisał

założyć własną działalność, dobrać zespół, po osobie od czegoś
jeden zna się na tym a inny na tamtym

przygotować jakiś produkt, na który jest zapotrzebowanie wg was
i go sprzedawać smiley.gif

ja tak zrobiłem i bardzo dobrze mi się żyje smiley.gif

a co do vhdla to można iść do ZDM oprogramowywać sterowniki sygnalizacji świetlnej
ponoć szukają specjalistów

Administrator FORUM
Hostname.pl - projektowanie stron WWW, serwery VR, domeny!
----
If you think of MS-DOS as mono, and Windows as stereo, then Linux is Dolby
Pro-Logic Surround Sound with Bass Boost and all the music is free.
TheStructor
Wiadomość [#15]: 08.07.2008 o 10:39

Konto skasowane

Coś co Wy robicie to jest wg mnie nuda ;p

Fajnie by było mieć trochę kasy i sobie realizować jakieś projekty webowe. W sumie nie koniecznie webowe.
Z tym że wydajesz 100.000 i czasem projekt może się okazać klapą biggrin.gif

btw. http://hongkong.edushi.com/ ;] kitajce chyba modelowały wszystko przez rok

[Edycja TheStructor - 08.07.2008 o 10:41]

Wspaniale.
ElemenT
Wiadomość [#16]: 08.07.2008 o 11:52

Konto skasowane

nuda nudą bo ciągle to samo ale duża kasa płynie i zbytnio się męczyć nie trzeba smiley.gif

Administrator FORUM
----
serinde
Wiadomość [#17]: 08.07.2008 o 14:37

Konto skasowane

Ano wlasnie - jak sie zrobi dobry produkt jak ElemenT rzecze, to mozna potem klepac go za niezla kase z malym nakladem czasowym a przez wiekszosc czasu skupiac sie na jakims wiekszym projekcie.
Inaczej kasy ni bedzie.

ElemenT
Wiadomość [#18]: 08.07.2008 o 16:30

Konto skasowane

pomysłów jest wiele, choć rynek powoli się zapełnia i można mieć fajny produkt, dopracowany
ale przebić się przez ten cały chłam co sprzedają różne pseudo firmy jest ciężko
bo ludzie się nie znają, kupują przeważnie coś co ma ładne pudełko i ładną instrukcje :P

a potem są problemy :P

Administrator FORUM
----
serinde
Wiadomość [#19]: 08.07.2008 o 21:53

Konto skasowane

ludzie na szczescie coraz bardziej sie znaja.

niestety ostatnio spotkala nas taka sytuacja ze babka kazala nam zrobic pare rzeczy bo JEJ ZDANIEM bedzie to mialo lepszy wplyw na pozycjonowanie. Na przyklad w jej firmie, w ktorej nazwie jest "Euro", literke "e" zamienilismy na znaczek euro. Skoro jej zdaniem...
My wysunelismy nasza argumenty ale na sile uszczesliwiac nie bedziemy, jak chce tak ma.

TheStructor
Wiadomość [#20]: 08.07.2008 o 23:03

Konto skasowane

Macie złą strukturę w firmie trochę ;]
W takie rzeczy to się bawią sprzedawcy, ewentualnie goście od wdrożeń którzy są u klienta i dostają manto bo coś źle działa biggrin.gif

[Edycja TheStructor - 08.07.2008 o 23:03]

Wspaniale.
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :