Dziś jest: Piątek, 22 marca 2019, godzina 05:49
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Tutorial - teren cz.1

Ite.m.ek
Wiadomość [#1]: 15.11.2007 o 19:03

Konto skasowane

Na początek byłbym wdzięczny za przypięcie i zamknięcie tego tematu (to do moderatorów biggrin.gif ) oraz za krytykę itp. do innych (moderatorów też biggrin.gif )

Jak zacząć?
Tworzymy nową mapę. Ja w poniższym tutorialku postaram się zrobić przykładową wysepkę używając tilsetów z Loarderon Summer.

Tworzymy mapę na wodzie.

I majstrujemy coś za pomocą palety wzniesień:

I następnie wygładzamy:

Dalej majtrujemy z tilsetami, obniżamy tam gdzie chcemy i podnosimy tam gdzie chcemy. Dobrze jest używać pędzla 1x :P

I na koniec, kiedy już teren jest ukształtowany wg. naszego widzimisie staramy się jakoś rozsądnie rozmiescić dodatki.
Należy uważać aby nie przedobrzyć, bo kiepsko też będzie wyglądało. Dobrze jest najpierw zastanowić się do czego ma służyc lokacja i dopiero później
rozplanować dodatki. Nie ma sensu np. na bezludnej, dzikiej wyspie umieszczać np. beczek w wodzie itp. czy drogowskazów :P

I efekt końcowy:

Może troszkę nie wyszło, doskonały teren nie jest, ale nie używałem tilsetów z innego rodzaju terenu ani własnych dodatków. Wszystko przy pomocy
tego co dał nam Blizzard :P
GL & HF
diablotin.gif

[Edycja Ite.m.ek - 15.11.2007 o 19:05]

Vito
Wiadomość [#2]: 15.11.2007 o 19:23

Konto skasowane

Dzięki o to mi właśnie chodziło
A jak zrobiłeś deszcz

Ite.m.ek
Wiadomość [#3]: 15.11.2007 o 19:38

Konto skasowane

Tworzysz nowy region (paleta regionów), zaznaczasz i ustawiasz "efekt pogodowy" na tym regionie. Albo Scenariusz->opcje mapy->pogoda globalna.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :