Dziś jest: Poniedziałek, 16 grudnia 2019, godzina 04:35
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map Kilka porad dla początkujących i zaawansowanych

Odpowiedź

Temat: Kilka porad dla początkujących i zaawansowanych

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Azuriel
Wiadomość [#1]: 07.10.2007 o 11:03

Konto skasowane

Kilka porad na temat działania edytora od Dziadka Azu:

Co jest mi potrzebne do tworzenia map do gry Wc3?
1. Jeśli nie masz zamiaru tworzyć tektur, modeli, ikon lub animacji, wystarczy ci na 100% sam Edytora Świata Warcrafta (w skrócie WE)
2. Do tworzenia tekstur i ikon: GIMP (do edycji), Wc3 Image Explorer (do eksportu oryginalnych tekstur z plików gry i konwersji BLP > TGA, TGA > BLP) , InfranView (Do podglądu tekstur w TGA i konwersji TGA > JPG, JPG > TGA)
3. Do tworzenia modeli: Do wyboru: 3ds Max Studio, Blender, Konwerter MDX, MDL oraz innych formatów, oraz programy do tworzenia tekstór.

Porady Główne:
1. Edytor to nie zabawka tylko narzędzie, zaczynając w nim "zabawę" nie licz na łatwiznę.
2. Aby skrócić czas ładowania edytora po włączeniu można wyłączyć tworzenie nowej mapy na starcie: Plik > Preferencje > Stwórz Nową Mapę
3. Aby używać wartości ujemnych w edytorze obiektów i wyzwalaczy należy zaznaczyć opcję: Plik > Preferencje > Dopuszczaj w edytorze wartości ujemne
4. Jeśli kiedykolwiek zechcesz importować zaklęcia lub systemy wyzwalaczy do mapy, zaznacz opcję: Plik > Preferencje > Wklejając wyzwalacze automatycznie twórz nieznane zmienne
5. Aby przyśpieszyć pracę edytora ODZNACZ opcję: Okno > Lista pędzli
Zaufaj mi, jest bezużyteczna a kompletnie spowalnia edytor.
6. Kampania to nie jest coś dla początkujących, poducz się a potem możesz spróbować
7. Zacznij od czegoś prostego, a potem wszystko pójdzie łatwiej gdy opanujesz podstawy
8. Aby tworzyć nowe zaklęcia lub inne tego typu rzeczy należy użyć Edytora Wyzwalaczy (klawisz F4)
9. Aby tworzyć REALISTYCZNE klify oraz góry należy zaimportować do mapy plik: MiscData(Klify):http://files.filefront.com/MiscDatatxt/;9382731;/fileinfo.html
Ścieżka do Pliku w Menadżerze Importu: MiscData.txt lub wc3imported/MiscData.txt
10. Aby tworzyć kolorowy tekst np nazwy jednostek lub przedmiotów, należy użyć prostego programy Chaos Spectrum: Chaos Spectrum:http://www.hiveworkshop.com/resources_new/tools/369/
11. Link do tematu o Importowaniu zaklęć i zdolności: http://forum.battlenet(...)st611500
12. Szukasz modeli lub ikon, zaklęć lub systemów? www.hiveworkshop.com www.xgm.ru www.thehelper.net oraz oczywiście www.google.pl
13. Zmienne w edytorze warcraft'a są podobne do tych które znacie z matematyki smiley.gif Nie należy się ich bać.
14. Aby wprowadzić nowe dźwięki do gry należy użyć edytora dźwięków (Klawisz F5), można TYLKO zamienić istniejące dźwięki z nowymi, nie można ich po prostu dodać - muszą być one także wpierw zaimportowane za pomocą menadżera importu.
15. Aby obejrzeć całą mapę z góry można użyć opcji: Narzędzia > Pokaż całą mapę
Uwaga! Nie zdziwcie się gdy wasz edytor zostanie potężnie zlagowany, ten proces wymaga trochę wysiłku od niego, do zwykłego widoku należy powrócić ręcznie.
16. Po włączeniu edytora kliknijcie jeden po drugim klawisze: P, L, G, G - Zmniejszy to rozmiar siatki, rozjaśni całe okno oraz doda filtr pokazujący gdzie nie można stawiać budynków ani jednostek naziemnych (fioletowy kolor) lub gdzie nie można umieszczać tylko budynków (niebieski kolor)
17. Drużyny, ilość graczy i pokrewne rzeczy ustawia się w menu Scenariusz na głównym pasku poleceń edytora. Ustawienia te można zmienić podczas gry używając edytora wyzwalaczy.
18. Aby usunąć miejsca startowe należy wejść do edytora wyzwalaczy (F4) i usunąć akcję "Create starting units". To spowoduje brak jednostek startowych dla wszystkich graczy. Dla map typu UMS polecam jednak usunąć wszystkie akcje z wyjątkie "Day/night circle". biggrin.gif
19. Aby zmienić wielkość jednostki/obiektu należy odszukać ją w edytorze obiektów i zmienić "Wartość Skalowania". Uwaga! Wartość skalowania równa 0.50 oznacza 50% standardowej wielkości użytego modelu, 1.50 oznacza 150% standardowej wielkości.
20. Aby zmienić kolor całej jednostki/obiektu należy odszukać ją w edytorze obiektów i zmienić wartość koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego. Standardowo są ustawione na 255 więc ze znalezieniem pół które należy edytować nie powinno być problemu.
21. Aby jednostka używała/mogła nosić broń lub inny ekwipunek na sobie jak to jest w kilku RPGach należy wpierw importować model tejże broni do mapy a potem użyć odpowiednio edytowanej zdolności przedmiotu np "Premia do Obrażeń +2" tak aby w punktach podczepienia do rzucającego było wpisane: hand right, a w "Grafika - Rzucający" umieścić nasz model broni.
22. Aby nasz bohater mógł mieć poziom większy od 10tego, należy wejść do: Zaawansowane > Stałe Gry i odszukać pole "Maksymalny poziom bohatera" i zmienić na wybraną wartość.
23. Gdy chcemy gdzieś wprowadzić wartość negatywną, lub po prostu inną niż dozwolona, należy przytrzymać przy klikaniu w pole klawisz "SHIFT", i wprowadzić to co chcemy. Wartości negatywne muszą zostać aktywowane w preferencjach.
24. W menu Scenariusz można ustawić jaka pogoda ma panować na całej mapie po rozpoczęciu gry, można to potem zmienić za pomocą wyzwalaczy.
25. Warcraft obsługuje tylko klawisz ESC oraz klawisze strzałek (góra, dół, prawo, lewo) jako klawisze poleceń wydawanych bezpośrednio. Można użyć komend wpisywanych poprzez "ENTER-komenda-ENTER" lub "sztucznych" bohaterów aby pozwolić graczowi na używanie klawiszy typu "F1, F2, F3" jako dodatkowych klawiszy.
26. Podstawowe zmiany zaklęć np zmiana obrażeń lub grafiki dokonuje się w Edytorze Obiektów, chyba że chcesz zrobić coś czego zaklęcie NIE PRZEWIDUJE normalnie, np. Zamieć spowalniająca jednostki. Do tego potrzebne są wyzwalacze.
27. Wersja Edytora = Wersja Gry, aby w pełni korzystać z możliwości edytora konieczny jest patch 1.18 lub wyższy, a najlepiej najnowszy patch i ORYGINALNA GRA. Robienie map na piracie? Marzenia...
28. Polecam również odwiedzić czasem forum www.arcane.pl, gdy nie znajdziecie tutaj odpowiedzi na wasze pytanie (Przed postowaniem czegokolwiek.)
Hope I've Helped.

<- INNE PYTANIA PROSZĘ WYSYŁAĆ NA PM LUB GG! NIE WYPOWIADAĆ SIĘ TUTAJ! -> (Nieaktualne, studiuje :P)

[Edycja Azuriel - 23.02.2009 o 15:57]

[Edycja Azuriel - 23.03.2010 o 09:37]

[Edycja Azuriel - 08.04.2011 o 12:28]

"Ludzie którzy mają wersje gry inna niż najnowsza i obowiązująca na b.necie - nie pisać na gg..."
Even in death, I serve. -|- I'm back again, and again. -|- Our faith is our shield -|- The order of Malius has sent us to aid you -|-
For the greater good -|- Whatever the greater good demands -|- You can't kill what you can't see -|-
Chaos is the only true answer -|- Do you hear the voices too? -|- For Chaos! -|- Do not theaten with me, worm -|-
New corp sir! -|- For the Imperial! -|- Basilisk artillery ready -|- There are too many! We can't hold 'em! -|-
Kill the Mutant, Burn the Heretic, Pure the Unclean

Moje poradniki:
Kopiowanie zaklęć z innych map
Porady dla początkujących i zaawansowanych
Bart_Illidan
Wiadomość [#2]: 07.10.2007 o 12:15

Konto skasowane

GJ biggthumpup.gif Przykleje moze ktos to przeczyta ;p

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
Kiwi
Wiadomość [#3]: 07.10.2007 o 21:47

Konto skasowane

Mam pytanko. Na WIELKIM FAQ... nikt nie odpowiada więc:
Ściągam z hiveshopa spelle które są zapisane w formie mapy. Jak je zimportować do mojej mapy? 1zhelp.gif

Azuriel
Wiadomość [#4]: 08.10.2007 o 20:20

Konto skasowane

http://forum.battlenet(...)st611500

Odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz tutaj. smiley.gif

[Edycja Azuriel - 08.10.2007 o 22:47]

"Ludzie którzy mają wersje gry inna niż najnowsza i obowiązująca na b.necie - nie pisać na gg..."
Even in death, I serve. -|- I'm back again, and again. -|- Our faith is our shield -|- The order of Malius has sent us to aid you -|-
For the greater good -|- Whatever the greater good demands -|- You can't kill what you can't see -|-
Chaos is the only true answer -|- Do you hear the voices too? -|- For Chaos! -|- Do not theaten with me, worm -|-
New corp sir! -|- For the Imperial! -|- Basilisk artillery ready -|- There are too many! We can't hold 'em! -|-

Moje poradniki:
Bart_Illidan
Wiadomość [#5]: 08.10.2007 o 22:41

Konto skasowane

jednak prosilbym zebyscie w tym temacie nie zadawali pytan bo zrobi sie tak samo jak jest w wielkim faq ze nic nie mozna znalezc, tylko jak ktos ma jakis poradnik czy cos to niech doda ku pozytku potomnych

Azuriel
Wiadomość [#6]: 08.10.2007 o 22:44

Konto skasowane

No dobra, może tak jak mówisz będzie lepiej. smiley.gif Przeniosę mój post i stworze z niego poradnik. smiley.gif
Prosiłbym o przyklejenie. smiley.gif Thx z góry.

Jeśli chcecie możecie zamknąć temat.

[Edycja Azuriel - 08.10.2007 o 22:48]

Moje poradniki:
kempus
Wiadomość [#7]: 17.10.2007 o 14:50

Konto skasowane

link do robienia tych skal nie dziala crying.gif

Azuriel
Wiadomość [#8]: 18.10.2007 o 17:01

Konto skasowane

Jak nie działa to pisać PM a nie w temacie :P

^- Link Updated -^

Jeśli znowu będzie nie działać to możecie mnie przez gg poprosić o plik smiley.gif

[Edycja Azuriel - 18.10.2007 o 17:08]

Moje poradniki:
Maszrum
Wiadomość [#9]: 19.10.2007 o 21:08

Konto skasowane

W ramach czepiania sie:
UMS - User Maked Scenario - raczej Use Map Settings ("maked"!? takie słowo nawet nie istnieje ;p).
campaing - powinno być "campaign"

8. Jak zrobić strome wzgórza bez użycia klifów?
+ Należy ściągnąć plik MiscData i importować go za pomocą Menagera Importu do mapy.
Oto link: http://www.sendspace.com/file/7s00v6
(Zgłosić jeśli nie działa.)
Można też dzięki temu robić strome doły,i leje od bomb, spiczaste skały itp itd.

Nie trzeba go importować do mapy. Wystarczy wrzucić do folderu UI w katalogu głównym w3 i już można z niego korzystać na każdej mapie.

Scarab
Wiadomość [#10]: 20.10.2007 o 13:58

Konto skasowane

Bart_Illidan napisał

jednak prosilbym zebyscie w tym temacie nie zadawali pytan bo zrobi sie tak samo jak jest w wielkim faq ze nic nie mozna znalezc, tylko jak ktos ma jakis poradnik czy cos to niech doda ku pozytku potomnych

Moim zdaniem ktoś powinien przelecieć się przez całe Wielkie FAQ i zrobić na pierwszej stronie wszystkie pytania z odpowiedziami xd

It's better to live one day as a lion, than a one hundred days as a lamb.
dragoniak
Wiadomość [#11]: 20.10.2007 o 14:58

Konto skasowane

Ok , to ja mam pytanie.
Chodzi mi o cos takiego.
Tworze mapke, robie iz ognik wynieram postac itp...
ale jak zrobic to zeby nie stawiac poczatkowych budynkow tzn tych co sa odpowiedzialne za produkcje chlopow itp...
zawsze jak zamykam WE to mowi mi ze musze gdzies stawiac te miejsca startowe a ja c\niechce miec ich ...
Rozumiem ze one sa potrzebne ale jak zrobic by byly te miejsca ale zeby nie mozna bylo z nich kozystac czyli nic budowac... Pomocy!!

ivii
Wiadomość [#12]: 20.10.2007 o 20:16

Konto skasowane

Co ja sie tutaj dowiedziałem? Mogleś im wytłumaczyc jak robić dialogi itp. a tak to jest słabiutko sad.gif .

Bart_Illidan
Wiadomość [#13]: 21.10.2007 o 03:42

Konto skasowane

Scarab napisał

Bart_Illidan napisał

Moim zdaniem ktoś powinien przelecieć się przez całe Wielkie FAQ i zrobić na pierwszej stronie wszystkie pytania z odpowiedziami xd

"ktoś" :P
dawno na to wpadlem ale jestem zbyt leniwy zeby to zrobic ale moze kiedys to zrobie, nie mowie NIE :P kurde najfajnieszy SHUNT sobue znikl a jedyny mod oprocz mnie Escentric jakos tu nie robi porzadku, a ja w zwiazku z natlokiem imb ograniczam sie do zamykania debilnych tematow i upominania uzytkownikow :P
chyba ze ktos zrobi to za mnie i wysle mi wynik takiego pr0 faqa :P
bo jestem pewien ze tobie scarab chodzilo wlasnie o taka forme ze kazdy sam pisze najczestsze pytanie i odpowiedz do niego, zwlaszcza przydatna bylaby taka forma teraz kiedy na umsy mamy cala tablice :P

a co do nazwy UMS to jest to z sc gdzie byl trybi Use Map Settings czu cos w ten desen, przynajmniej mi sie tak wydaje bo w sc malo gralem, ale czesto istnieje tlumacznie jako user MADE scenario :P i nie maked a MADE, czasowniki niereguralne przydaloby sie powtorzyc :P

i nie zadawajcie tu pytan, nie od tego jest ten topic :P

[Edycja Bart_Illidan - 21.10.2007 o 03:44]

Azuriel
Wiadomość [#14]: 23.10.2007 o 19:54

Konto skasowane

Ja bardzo przepraszam ale skoro uważacie że to co zrobiłem to NIC to zróbcie to sami co? www.thehelper.net a jak nie znacie angielskiego to na www.(...).ru

Jakbyście chcieli wiedzieć mam własne PRYWATNE życie i chciałbym sie nim zająć też po trochu...

Skoro wiesz jak robić dialogi to czemu nie napiszesz poradnika i nie dasz go na forum ku uciesze początkujących? khem?

Sorry ale zbulwersowała mnie taka postawa przedpostowców....

PS. Sory za "maked" ale byłem śpiący :P

[Edycja Azuriel - 23.10.2007 o 19:55]

Moje poradniki:
Tajor
Wiadomość [#15]: 24.10.2007 o 20:11

Konto skasowane

Przyznam ze tu jest wiekszosc odpowiedzi na ktore szukalem odpowiedzi ^^ jak dla mnie wszystko wpozo smiley.gif a jak sie nie zna angielskiego to SLOWNICZEK biggrin.gif

ALe i tak mam pytanie :P
Jak zrobic by :
- gdy zbuduje np farme co jakis czas WYCHODZIL ( NIE BUDOWAL !! ) z niej np Piechur i on idzie do jakiegos punktu na mapie ( sam ! nie potrzeba zaznaczac punktu docelowego tak jak robicie z koszar aby szedl do bohatera np :P ) moze macie jakies poradniki lub cos :P jak narazie to mam zamiar poparzec na rozne scenario jak jest to zbudowane smiley.gif

[Edycja Tajor - 24.10.2007 o 20:18]

Undead > Ork for me
Tower Rush > ja orc , ja elf
Rush AoW'em > ja elf

Orc > Elf smiley.gif))
Macius7685
Wiadomość [#16]: 24.10.2007 o 21:24

Konto skasowane

Tego dosyć sporo jest a mi niechce się pisać (jestem typem leniuchabiggrin.gif ) ale umiem to zrobic

Ostrze mrozu jest CHŁODNE biggrin.gif

http://s4.gladiatus.on(...)d=118162
Tajor
Wiadomość [#17]: 24.10.2007 o 21:51

Konto skasowane

Ach ale mi pomogles biggthumpup.gif top chociarz bys napisal o tym poradnik ^^

[Edycja Tajor - 24.10.2007 o 21:52]

Undead > Ork for me
Tower Rush > ja orc , ja elf
Rush AoW'em > ja elf

Orc > Elf smiley.gif))
Azuriel
Wiadomość [#18]: 26.10.2007 o 07:59

Konto skasowane

WYZWALACZE WYZWALACZE I JESZCZE RAZ WYZWALACZE

Wydarzenie

Time - Every xX seconds of game time

Warunki
none

Akcje

Pick every unit in [Units matching [Matching unit type equal to Farma.] in playable map arena and do multiple actions.
-- Create 1 Footman at positiion of Picked Unit ... (dalej sam se ustaw jak chcsz)
---- Order last created units to Attack-Move center of [Region musi być utworzony na mapie].

Niemiałem otwartego edytora wiec nie pamiętam dokładnie jak otworze to poprawie... ZADAWAĆ PYTANIA NA FORUM NIE TUTAJ albo PW słać do mnie

Moje poradniki:
Marcinus
Wiadomość [#19]: 10.12.2007 o 19:13

Konto skasowane

Witam,dużo sie dowiedzialem z tego postu o tworzeniu map ale jesli mozna by bylo chcialbym sie cos dowiedziec bo mam problemy z paroma rzeczami ;/ .
1.Wiem jak zmieniac lv postaciom ale naprzyklad poweidzmy palladyn swieta tarcze ma jako zdolnosc i mozna tylko dodac 3 a jak zmienic zeby bylo wiecej?
2.Jak stworzyc wlasne jednostki naprzyklad arthas z helmem krola lisza ;d
i chyba narazie tyle jagbym czegos niewiedzial to jeszcze napisze z gory thx za pomoc
pozdro smiley.gif

ZiomalZiomal
Wiadomość [#20]: 10.12.2007 o 20:27

Konto skasowane

1. Patrz: Edytor obiektów
2. To trzeba pobawić się modelowaniem, ściągnij programy do modelowania poczytaj poradniki itp.

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :