Dziś jest: Środa, 16 października 2019, godzina 17:48
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Czy nowi gracze mają szansę?

Szypty
Wiadomość [#1]: 05.07.2007 o 21:17

Konto skasowane

Mam pytanko. Gram w DII już ze trzy miesiące z długą przerwą po której niedawno powróciłem do gry.
No więc z powodu nowego ladderka zaczynam od początku (wiele nie straciłem ;p zbroja żmijomaga, bezoki mur i z 10 pgsow;p).
I po niezbyt udanej próbie zrobienia nowej soski na zamarzniętą kulę, właśnie robię sobie (hehe jaki rym ;p) hammerdinka.
I tu przechodzimy do sedna.
Chcę zrobić hammerdina, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Co robić? Poszukać builda rzecz jasna.
No i wpisuję sobie jak każdy porządny użytkownik forum "hammerdin" w opcji szukaj i po paru minutach, czasie krótszym niż trwa wmówienie Noobowi, że jak wyjdzie z obozu i da się zabić 17 razy to dostanie 100 sojów znalazłem buildzik.
No i go sobie czytam, ale o zgrozo, jakiego buildu się nie znajdzie, zawsze będzie tam pisało o itemkach typu Enigma etc (wiem co to czytałem FAQ nie w tym kłopot spokojnie z tym bananem :alien2smiley.gif.
Jako, że mój majątek na ladderze wynosi ze 3 pgsy, to raczej mnie na tego typu sprzęt nie stać ;p.
Owszem ja w takiej złej sytuacji nie jestem, mam te swoje ubercenne 3 pgmki i pare low runek, więc zestaw anioła czy inne low lvl cośtam mogę sobie spokojnie kupić.
Ale w najgorszej sytuacji są nowi gracze.
Kupi sobie on ślicznie opakowany w folijkę egzemplarz gry "Gucio i Maja zbierają miód na zimę", nie stfu pomyliłem posty miałem na myśli "Diablo II: Lord Of Destruction"
po czym po zainstalowaniu gierki i szybkim utworzeniu konta trafiają do pięknego świata B-Netu.
Wtedy tworzy swoją pierwszą postać, jednakowoż jakoś mu nie idzie (czemu te stworki nie chcą ginąć, mimo, że mam już 60 lvl?).
Po jakimś czasie trafia na stronę lub forum poświęcone d2 takie jak np battlenet.pl, gdzie dowiaduje się, że amazonka walcząca mieczem i tarczą to nie najlepszy pomysł.
Znajduje więc build na paladyna "uberpvp", w którym to jednak pełno dziwnych słów pokroju "smit", "zeal", "enigma" i różne inne cuda nieboskie.
Jako że nasz gracz jest roztropny, trafia do faq gdzie się wszystkiego dowiaduje. Wchodzi więc spowrotem do gry w celu zrobienia sobie takiego fajnego ludka co zapierdziela tarczą jak krowa ogonem. Wchodzi więc na czat i pyta się, czy ma ktoś może dla niego free Enigme, jak tak to byłby wdzięczny, jednakowoż zostaje zgnojony przez starszych graczy. Zgorzkniały odstawia Diablo na półkę, ucieka z domu i wstępuje do gangu motocyklowego... uff coś się trochę za bardzo rozpędziłem ;p.
Więc ponawiam pytanie z tematu. Czy nowi gracze mają szansę? (proszę potraktowaćte wypociny powyżej jako coś w rodzaju felietonu z mieszaniną bógwieczego.

Personal Achievements
Kara cleared [10/11]
Zul'aman cleared[0/6
Gruul Lair cleared[1/2]
Maghteridon killed [0/1]
SSC cleared[0/6]
The Eye cleared [0/4]
Hyjal Cleared [0/5]
BT cleared[0/9]
Sunwell cleared[0/6]

Hohoho, tyle bossów do zabicia, a tak malo czasu do WotLK;s
DontAskMeWhy
Wiadomość [#2]: 05.07.2007 o 22:18

Konto skasowane

tak maja szanse. myslisz ze ci co maja juz enigme to od razu w niej latali? zarobili na nia tradujac, dupujac, kradnac czy jeszcze w jakis inny sposob.
przeciez hammera mozna bardzo tanio ubrac w calkiem niezle itemy. w lape kolec czarodzieja badz duch w mieczu, w druga lape duch w tarczy, jakies 2x ringi z szybszym rzucaniem czarow +@, na szyje jakis amu 2 do pala, na glowe cos tam zakladasz ciekawego co masz pod reka, buty np sigona albo jakies tanie sandstormy (za pgs kupisz potem) a na klate aniola stroza (tez pgs). i spokojnie sie tym pieklo zrobi.

Szypty
Wiadomość [#3]: 05.07.2007 o 23:13

Konto skasowane

Też prawda ale denerwuje mnie to, że niektórzy nie uwzględniają w swoich poradnikach tego, że można nie mieć ubersprzętu;/.
Podobnie z rozkładem skilli. Zarówno hammer jak i jego synergie to skille 15+, więc zanim je zdobędziemy będziemy mieli z 10 nierozdanych skilli.
Rzecz jasna ja wiem, ze należy je po prostu zachowaći czekać.
Ale taki napalony newbie rozda je jak popadnie i potem będzie płacz, że jego paladyn ma mniejszy dmg niż "f poradnikó pisauo".
Najlepiej z tymi skillami ma sorcka - od początku ładuje w pre-req a reszte daje w ciepło.
A poradniki powinny być także pisane dla tych nowych;/.

Personal Achievements
Kara cleared [10/11]
Zul'aman cleared[0/6
Gruul Lair cleared[1/2]
Maghteridon killed [0/1]
SSC cleared[0/6]
The Eye cleared [0/4]
Hyjal Cleared [0/5]
BT cleared[0/9]
Sunwell cleared[0/6]

baqarah
Wiadomość [#4]: 06.07.2007 o 00:11

Konto skasowane

TAK!?!?!? Chcesz hammera? TAK??!?!?!

No to masz:
http://forum.battlenet(...)ID=23978

:P
Sam napisalem, nie wiedzialem, ze sie to komus kiedys przyda - no ale moze da sie cos z tego wyniesc :P.
Topic traktowal o single'u, dlatego nie uswiadczysz tutaj np spirita (swietna sprawa!), czy Insighta dla merca (tak sie pisze ten runeword z medytacja? - tez super), zmienilby sie tez troche sposob expowania.
Podane sa nie tylko uber itemy (chociaz te najlepsze tez staralem sie wymienic), ale tez te ktore latwo zdobyc (pobiegac chwile na norm/nightmare mefa/baala i sie znajdzie).

Coz - imo pisanie np poradnikow pvp dla nowych mija sie z celem... Ale zgodze sie - pvm zdecydowanie powinno sie pisac tez dla tych mniej rozeznanych.

Co do nierozdanych skillow... heh, pamietam jak robilem swojego wind-dru na pure single i zostawialem sobie skille az do 24 levela - potem dopiero zaczalem ladowac w Tornado, pozniej w Huragan... 3 pierwsze akty (normal przeszedlem na /p8) wygladaly tak, ze rzucalem te male stun'ujace tornadka a moj najemnik zbieral kille. Dodam jeszcze, ze ze statow to wrzucilem bodajze jakies 50 w vite, reszta bazowo. Moj pierwszy dobry przedmiot jaki zalozylem to byla Grzywa Jalala (tak to jest po polsku prawda? ;) ) o str req=65. Sile mialem bazowa, dobilem do niej tylko z wlasnorecznie znalezionego sprzetu - untwinked!! Itemy, nie powiem, mialem do dupy, ale DA SIE!

Tym optymistycznym akcentam pragnalbym zakonczyc mojego posta.
Trzymaj sie, niech nieujawniona moc bogow opiekujacych sie dobrymi dropami bedzie z Toba!

[Edycja - baqarah w 06-07-2007 o 00:11]

gejkiller
Wiadomość [#5]: 06.07.2007 o 00:15

Konto skasowane

szypty - nie ma ludzi bogatych - są tylko ludzie zaradni i mający czas smiley.gif

TheDragon
Wiadomość [#6]: 06.07.2007 o 16:38

Konto skasowane

poczatkujacy gracz nawet moze sobie dorobic drobnej fortuny (taxi normal - bez itemkow do 30 pgs - wymieniasz to na ista [z ktorego
zrobisz fortune]) handlujac na zasadzie Sprzedam Drogo/Kupie Tanio i tak w kolko
Nie wiem czy byly osoby kupujace Ista za Pula ale sadzac z ilosci gier bylo to mozliwe
wiec... sprzedajesz ista za 2 pule a potem za 1 pula masz ista i tak w kolko az dojdziesz do okrągłej 256 smiley.gif

[Edycja - TheDragon w 06-07-2007 o 16:40]

[Edycja - TheDragon w 06-07-2007 o 16:41]

This is Sparta Madness!!!
xMohaax
Wiadomość [#7]: 06.07.2007 o 19:27

Konto skasowane

kazdy z nas kiedys zaczynal z sprzetem wartym 1 golda u akary smiley.gif
jedni maja szczescie i dorabiaja sie szybciej, inni wolniej [albo poprostu niektorzy uzywaja botow inni nie:P]
imo sprzet nie jest najwazniejszy, ba powiem nawet ze zepsul on ta gre, Diablo stalo sie zbyt komercyjne, ciagla pogon za itemami calkowicie zniszczyla klimat gry, pamietam te 3-4 lata temu jak zaczynalem, skakalem ze szczescia bo moj pal mial obrazenia do 200 i zabijal 1 uderzeniem potworka na normie w 2 akcie smiley.gif czlek sie wciagal w klimat, sluchal wypowiedzi npc, ogladal filmiki, to bylo cos, a teraz? N Taxi, Br, n taxi, br, n taxi, br :C, trade, kradzieje, boty itd itd sad.gif

powodzenia zycze w zbieraniu na hammera smiley.gif

Szypty
Wiadomość [#8]: 06.07.2007 o 21:34

Konto skasowane

Wielkie dzięki XMohaax, i z przykrością muszę stwierdzić, że mas rację.
Diablo to jedna z najmniej klimatycznych gier w jakie kiedykolwiek grałem (wina graczy), ale i tak go lubię;p.
Wiele innych rzeczy jest tu że tak powiem lekko "nie tak".
Weźmy chociaż podział dropa. Bije sobie ekipa 5 osób takiego Baala pięć minut, a w pewnej chwili podbiega noobek dobija go i zabiera całego dropa;/.
A jest też wiele innych rzeczy, ale cóż zrobić jednak ta gra ma to coś, co zachęca mnie do gry w nią mimo tych wad;p.

Personal Achievements
Kara cleared [10/11]
Zul'aman cleared[0/6
Gruul Lair cleared[1/2]
Maghteridon killed [0/1]
SSC cleared[0/6]
The Eye cleared [0/4]
Hyjal Cleared [0/5]
BT cleared[0/9]
Sunwell cleared[0/6]

DontAskMeWhy
Wiadomość [#9]: 06.07.2007 o 22:30

Konto skasowane

mohaa boty smierdza. i wcale sie na nich najlepiej nie zarabia biggrin.gif

TORPEDOS
Wiadomość [#10]: 08.07.2007 o 11:23

Konto skasowane

Weź pod uwagę, że na starcie laddera wszyscy są nowi, nikt nie ma enigm i wszyscy biegają w szmatach, a i tak już po 2 dniach pojawiają się chary z 90 lvl i dają radę na hellu. Oczywiście ci dorobieni, co trzymają majątek na lokacie (w fg hehe) enigmy mogą sobie kupić bardzo szybko tyle, że po drakońskich cenach

xMohaax
Wiadomość [#11]: 08.07.2007 o 12:48

Konto skasowane

no i dupe zyje dalej :P luknijcie na allegro, porazka poprostu :P sklepy sie tez juz na allegro reklamuja i new ladder i sklepik sobie ma 150 hrek wystawionych i jeszcze ma czelnosc pisac ze one sa legit... n/c

Crosser
Wiadomość [#12]: 08.07.2007 o 14:01

Konto skasowane

DontAskMeWhy napisał:

no to mnie oswiec w jaki sposob mozna sie lepiej dorobic Cylon_anim.gif i moze jeszcze legit hahaha.gif

IMO zaden newbie sie juz nie przebije, nie przez ta rzesze maniakow i cheaterow ktora zaludnia teraz BN. zarobic cos tez nie jest latwo, zwlaszcza teraz jak ceny sie juz nieco uspokoily i okazje zycia nie zdarzaja sie co 5 minut. Jest chyba tylko jeden sposob dobry dla kazdego: pgmy. Najslabsza postac z najgorszym sprzetem moze je powolutku zbierac, kupic za nie ista ktorego rozmieni na pare puli za ktore to juz spokojnie kupi dobry sprzet. Ale poza tym NOWI (a wiec bez wprawy, sprzetu i znajomosci) gracze moga co najwyzej pomarzyc o szczytach. Chyba, ze zanurza sie w morzu lamerstwa i metoda taxi/leech/bot przy zerowym wysilku osiagna wiecej, niz ci uczciwi przez rok. Co zapewne wiekszosc zrobi. Ale to juz temat na inna dyskusje...

Kill3r
Wiadomość [#13]: 09.07.2007 o 18:12

Konto skasowane

xMohaax napisał:
sklepik sobie ma 150 hrek wystawionych i jeszcze ma czelnosc pisac ze one sa legit... n/c

Chociaż nie znikną bo Cubed :P

Crosser napisał:
IMO zaden newbie sie juz nie przebije, nie przez ta rzesze maniakow i cheaterow ktora zaludnia teraz BN. zarobic cos tez nie jest latwo , zwlaszcza teraz jak ceny sie juz nieco uspokoily i okazje zycia nie zdarzaja sie co 5 minut. Jest chyba tylko jeden sposob dobry dla kazdego: pgmy

Pgmy sux ... 4 cd keye i rozbijasz 3 kuźnie dziennie [ ~1h40min ] Baal Q teraz to nie problem wiec nie potrzebujesz sorcy classic :P

Duped itemy niszcza ta gre to prawda, jak moze HR stac 4ist tydzień po resecie ~~ pamiętam jak w 1.10 mutowalem 4 gul w 2 vex , a te w ohma i potem wymienialem go na innego HR bo staly po 6-7 istow a wcale nie byl to początek laddera :P. Teraz każdy noob moze miec enigme ,cta , hoto ...

Dużo też zależy od szczęścia każdemu może sie trafić perf df , zaka , shako jak i dropnąć hr. Więc czemu 'newbie' ma się nie przebić :P ?

[Edycja - Kill3r w 09-07-2007 o 18:13]

"A person is smart. People are dumb"
DontAskMeWhy
Wiadomość [#14]: 09.07.2007 o 19:33

Konto skasowane

Crosser napisał:
DontAskMeWhy napisał:

no to mnie oswiec w jaki sposob mozna sie lepiej dorobic Cylon_anim.gif i moze jeszcze legit hahaha.gif

o runehuntach slyszales? na zeszlym laderze w ciagu 3 tygodni mialem legit enigme, po 5 tygodniach w pelni ubranego hammera (eni, cta, zaka, hoto, mara, arach, 2x soj, anni). walilem po 12 kuzni na piekle dziennie

Crosser
Wiadomość [#15]: 10.07.2007 o 16:00

Konto skasowane

DontAskMeWhy napisał:
Crosser napisał:
DontAskMeWhy napisał:

o runehuntach slyszales? na zeszlym laderze w ciagu 3 tygodni mialem legit enigme, po 5 tygodniach w pelni ubranego hammera (eni, cta, zaka, hoto, mara, arach, 2x soj, anni). walilem po 12 kuzni na piekle dziennie

aha, i Twoim zdaniem to jest lepszy (czytaj: wydajniejszy. szkoda mi sie stresowac wyjasnianiem co mysle o cheaterach) sposob zarabiania niz odpalenie bota? nie watpie, ze runehunty (szczerze mowiac nie, nie slyszalem o tym, a w kazdym razie nie pod taka nazwa... za mojej kadencji albo sie tluklo hrabine albo robilo z kumplami chary tylko pod kuznie... zakladam, ze chodzi o jedna z tych rzeczy, wszakze slang rozny bywa) to swietny sposob na zarabianie LEGIT, ale uczciwymi metodami z oszustem nie wygrasz, i taka jest smutna prawda...

co do pgmow - podalem to jako przyklad uczciwej, prostej i ogolnodostepnej metody zarabiania, ktora przy okazji nie wymaga marnowania czasu na cos, co jest zwyczajnie nudne. nie wiem ilu graczy 4fun ma 4cdkeye i ze stoperem w reku robi po raz tysieczny mefruna/baalruna/andyruna/taxi/kuznie/whatever, ale ja sie do nich nie zaliczam i szczerze mowiac dobrze m z tym...
szczerze mowiac wkurza mnie, ze bez takich zabiegow o milej grze na hellu mozna praktycznie pomarzyc. ja mam to szczescie, ze razem z kumplami tworzymy calkiem zgrana paczke i nawzajem sobie pomagamy. dla nich - o dziwo - nadal liczy sie klimat i dobra zabawa, wiec po pierwsze mam z kim pograc poza schematem taxi/baalrun/taxi, a po drugie nie musze sie sam pol dnia uganiac za mefem, zamiast tego wymieniajac z nimi te czy inne towary lub uslugi. ale ile osob bez znajomosci ludzi i gry tkwi gdzies na koszmarze, bezskutecznie poszukujac zyczliwych graczy i gier innych niz "N x O y" lub "tristr/tombs/cows/baal xx" to chyba wole nie wiedziec.

DontAskMeWhy
Wiadomość [#16]: 10.07.2007 o 20:30

Konto skasowane

runehunt to stworzenie postaci na classicu (diablo bez dodatku), potem przeciagniecie ich do 3 aktu na piekle (nie ma 5 aktu wiec brak problemu ze starozytnymi), skonwertowanie na loda i nastepnie taxi az do kuzni. walisz kuznie i dostajesz pgs +runy.

Rekan
Wiadomość [#17]: 13.07.2007 o 14:11

Konto skasowane

Co do tematu tego posta uwazam ze nowi gracze maja ogromne szanse np ja grajac nowa postacia dosstalem za darmo brzytwala zbroje sokola oraz pas sznur uszu osoba ktora mi to dala chcaila tylko aby przeprowadzic ja przez 1 akt

Nie można twierdzić, że cywilizacja się nie rozwija. Wszak w każdej nowej wojnie zabijają ludzi w ulepszony sposób.

— Will Rogers
KrzaQ
Wiadomość [#18]: 13.07.2007 o 18:09

Konto skasowane

Nie ma sensu tworzyć podziału na graczy nowych i starych, tylko na mądrych i głupich.

[img]http://debil.eu/kq.png[/img]
Crosser
Wiadomość [#19]: 14.07.2007 o 04:32

Konto skasowane

KrzaQ napisał:
Nie ma sensu tworzyć podziału na graczy nowych i starych, tylko na mądrych i głupich.

moze i tak, tyle, ze jedno jest zwykle mocno zwiazane z drugim lol.gif

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :