Dziś jest: Niedziela, 29 marca 2020, godzina 22:33
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Premie do czarów

filipxxx
Wiadomość [#1]: 24.05.2007 o 13:13

Konto skasowane

Witam,

Czy kolejność dodawania skilli ma znaczenie na premie do nich? Przykład:
najpierw dodaje 20 punktów do zamieci a nastepnie 20 do lodowy pocisk. Czy dmg zamiec będzie taki sam jak bym dodał najpierw do lodowy pocisk 20 a potem dopiero 20 zamiec? Albo najpierw dodaje 20 do ciepła potem rozwijam do 20 urok. I na odwrót. Czy to ma znaczenie? Procent premii jest dodawany od aktualnej wartości czy jak to z tym jest? Dodam, że chodzi mi o diablo 2 bez dodatku. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Smoczydło
Wiadomość [#2]: 24.05.2007 o 14:00

Konto skasowane

Nie taki sam. 1pkt włożony w synergię (prawie) zawsze daje mniej do podstawowego skilla, niż bezpośrednio włożony. Dlatego najpierw dawaj w zamieć, potem w pocisk. Procent premii jest liczony od aktualnej wartości, natomiast procent z synergii tylko od punktów włożonych do skilla. Jak założysz tarczę sigona mając po 20 w obu (i wyjdzie ci zamieć 21, pocisk 21), to zamieć na 21 dostanie premię od 20pkt z pocisku.

filipxxx
Wiadomość [#3]: 24.05.2007 o 15:06

Konto skasowane

Niestety tego się spodziewałem. Dzięki za odpowiedź. Trzeba zakładać postać od nowa smiley.gif A jeśli zamieć będę miał na 20 poziomie, założe soje, tarcze sigona, amu +2 itp. itd. i potem zaczne dokladać do pocisku to premia procentowa będzie brana od 20 lvl zamieć czy tego 2x lvl ?
Hmm po dłuższym przemyśleniu to by nie miało sensu. W takim razie po co są synenergie? Przecież po to żeby wcześniej można było walczyć przyzwoitymi czarami. To chyba jednak nie ma znaczenia czy najpierw dam 20 do zamiec a potem w lodowy czy wczesniej wykoksze lodowy na 20 a dopiero pozniej bede walil w zamiec. Przetestuje to w grze ;)

[Edycja - filipxxx w 24-05-2007 o 15:40]

baqarah
Wiadomość [#4]: 25.05.2007 o 12:56

Konto skasowane

ok
szczerze mowiac nie wiem o co ci chodzi (i chyba Smoczydlo tez nie do konca - no offence biggrin.gif ).
powiem tak : nie ma znaczenia dla twojego damage'u czy najpierw rozwiniesz synergie czy main skill - osiagniesz wtedy i tak ten sam damage. Nie wazne w co dasz najpierw czy w blizza czy w synergie - po wymaksowanoiu i tak bedzie ten sam damage.
A po co synergie? po prostu dodatkowy damage do twojego skilla (dla blizza to sa chyba +5% od jednego punktu synergii jesli dobrze pamietam).
kolejna kwestia: jezeli masz 20 zamiec (blizz) i 20 do synergii i masz na sobie powiedzmy +10 do cold skilli to:
zamiec bedzie na poziomie 30, a synergia i tak jest jest na poziomie 20. Powiedzmy ze na poziomie 20 blizzard zadaje 100 damage'u (teoretycznie, w praktyce wiecej) synergia dodaje kolejne 100% (5%*20 poziom synergii). wychodzi 200 damage'u. Poowiedzmy ze na poziomie 30 (teoretyczna wartosc z itemami) blizz ma damage 150, synergia nie liczy sie od itemow - i tak jest dalej na poziomie 20 (czyli +100%) co daje nam 150+100%*150= 300.
dochodzi do tego jeszcze mistrzostwo i bardziej sie komplikuje bo mistrzostwo nie jest typowa synergia - dostaje bonusy od +skillow.
Ogolnie najbardziej sie oplaca rozwijac main skill potem mistrzostwo potem synergie - tak w skrocie, ale kolejnosc rozwijania nie ma to znaczenia (powiedzmy 20 mistrzostwo, 20 blizz, 20 snergia-totalnie nie ma znaczenia kiedy co rozwiniesz i kiedy zalozysz ekwipunek +do skilli).

peace

[Edycja - baqarah w 25-05-2007 o 13:05]

Smoczydło
Wiadomość [#5]: 25.05.2007 o 14:37

Konto skasowane

Tak to jest, jak się pisze na szybkiego i uzywa skrótów myslowych :blahblah: wyłażą nieporozumienia co do interpretacji potluczony.gif
Oczywiście, że dla efektu końcowego nie ma znaczenia, bo będzie ten sam, natomiast przy rozwijaniu skilla ma znaczenie, w jakiej kolejności dodajemy. Przyjmijmy dla uproszczenia, że sorcka do tej pory dała tylko po 1 punkcie na dojście do zamieci, ma ją na 1 lvl i dmg 51-86 (z synergiami z trzech poprzednich umiejętności). Jak teraz damy 1 pkt w synergię, to zamieć wzrośnie do 54-90. Jak bezpośrednio w zamieć to 69-104. Tak zrozumiałem pytanie filipxxxa, więc moja odpowiedź wygląda, jak wygląda potluczony.gif
Co do reszty, czyli bonusów od itemków i mistrzostwa -pełna zgoda beerchug.gif

filipxxx
Wiadomość [#6]: 25.05.2007 o 14:41

Konto skasowane

Super. Już wszystko zrozumiałem. Dzięki Wam obu za pomoc!

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :