Dziś jest: Niedziela, 17 listopada 2019, godzina 14:22
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Kapłan [PORADNIK] Holy i Discipline Priest: Kompendium Wiedzy i FAQ

Odpowiedź

Temat: [PORADNIK] Holy i Discipline Priest: Kompendium Wiedzy i FAQ

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ...  >   >>     Ostatnia
nabonid
Wiadomość [#41]: 15.04.2007 o 12:51

Konto skasowane

To ja wkleje blue post na temat +healing z itemow w zaleznosci od lvl i ranku a wy sobie policzcie :P

In the Burning Crusade, weve decided to make a fundamental change to the way spells calculate the bonus they receive from +healing and +spell damage effects and items. This is because we have seen a growing trend in using downranking and large amounts of +healing items, which we feel negatively impacts game balance. Downranking involves high-level players using lower level spell ranks and +healing gear to conserve mana, but maintain a high rate of healing done. Through this method, it has become possible in the live game for healing characters to heal large amounts of damage indefinitely without running out of mana. To maintain progression of use through spell ranks, we are changing how lower ranked spells relate to characters of higher level.

Spells will now receive a smaller bonus from +healing and +spell damage based on a comparison of the level at which the spell was learned and the casters current level. Take the Priest spell Heal 2 as an example:

The spell is learned at level 22, and the base points for healing on the spell keep increasing until level 27. So, level 27 is considered the spells max level in our calculation.

This system gives an additional 6 levels of slack before applying any penalty to casting Heal 2; so, players up to level 33 can cast it with no penalty.

In this example, we will use level 34 (one level past the cast level of the spell) as a starting point.

The bonus from +healing is multiplied by this ratio:

((spell level)+6)/(player level)

That means the level 34 player only gets 97% of the normal bonus from +healing items when casting Heal 2. A level 60 player would only get 55% of the bonus, while a level 70 would get 47%.

The exact same system will also apply to damage spells. However, as healing classes tend to use downranking more often than others, healers are likely to see more effect from this change than other classes. As a general rule, players will be able to use the top 2 or 3 ranks of each spell before receiving any penalty. All of the existing ratios for the +healing and +spell damage bonuses on spells are also still in effect; so spells with a short casting time will continue to receive a smaller bonus than spells with a longer casting time. Spells learned below level 20 will still receive substantially smaller bonuses.

luney
Wiadomość [#42]: 16.04.2007 o 04:20

Konto skasowane

Dokładnie. Niestety, aby policzyć ile dostaje dany rank bonusu musisz znać spell level :/

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
Panko
Wiadomość [#43]: 16.04.2007 o 11:21

Konto skasowane

nabonid rulez a luney to ciota

nabonid
Wiadomość [#44]: 16.04.2007 o 12:30

Konto skasowane

Pomrocznosc jasna?

luney
Wiadomość [#45]: 16.04.2007 o 12:30

Konto skasowane

ok ;)

luney
Wiadomość [#46]: 19.04.2007 o 12:28

Konto skasowane

Blue post!

" We are still looking at improvements for the priest class, and there will be further improvements to the holy tree down the road. You'll just have to be patient. Things are nowhere near as bad as people are trying to make it seem.

The Shadow Word: Death change is still being tested; if it's too much reduction to the ability&#8217;s effectiveness, we'll address it. With that being said, in its current state it's adding too much damage potential for the shadow priest."

Źródło: http://forums.wow-euro(...)mp;sid=1

Khasim
Wiadomość [#47]: 21.04.2007 o 17:04

Konto skasowane

No to ja może wkleję swój shadow build na którym obecnie jestem, jest nastawiony głównie na farmienie złota i na pve dps.

poziomka
Wiadomość [#48]: 21.04.2007 o 17:23

Konto skasowane

Witam. Często Ci wchodzą crity z Mind Blasta przy tym buildzie ?? biggrin.gif

Khasim
Wiadomość [#49]: 21.04.2007 o 21:39

Konto skasowane

E tam crity, bez critów na mobka zużywam 17% many po czym mi się odnawia spirit tapem smiley.gif
Na prawdę przydatne do bicia kaski.

luney
Wiadomość [#50]: 22.04.2007 o 02:18

Konto skasowane

Widzę tu kilka dziwnych rzeczy, jeśli faktycznie ma to być tylko build do farmy.

1. Shadow Reach? Po co Ci to do farmienia? Podczas farmienia jesteś zazwyczaj w zasięgu 20yardów od moba, którego bijesz, więc jak dla mnie marnowanie punktów. Jest to strikte pve talent, gdyż w instancjach BARDZO często liczy się zasięg.

2. Brak przynajmniej 3 punktów w Shadow Focus (+hit talent) może skutkować częstymi resistami, czyli marnowaniem many, co skutkuje częstym piciem wody.

3. Imp Mind Blast: naprawdę wystarczą 2 punkty, przy farmieniu Mind Fly to zawsze główna broń.

4. Focused Mind: czmu nie 3/3? Więcej many = mniej picia.

5. Shadow Power: tak jak pisałem w swoim poradniku - SP nie jest od critowania. Dla mnie ten talent jest tylko dla takich, co się podjarają "omg 15% do crita!!!!". W rzeczywistości MB używasz rzadko, a SWD to nic wielkiego w szczególności patrząc na zbliżający się nerf tego spella.

6. Meditation: talent który zwiększa regen many, a co za tym idzie mniej będziesz pił.

7. Mental Agility: zmniejsza koszt instant spelli (doty) = więcej many do do użycia.

Ja bym widział to tak: http://www.wow-europe.com/e(...)23051051

Mam nadzieję, że mogłem pomóc ;).

Khasim
Wiadomość [#51]: 22.04.2007 o 13:56

Konto skasowane

luney napisał:
Widzę tu kilka dziwnych rzeczy, jeśli faktycznie ma to być tylko build do farmy.

1. Shadow Reach? Po co Ci to do farmienia? Podczas farmienia jesteś zazwyczaj w zasięgu 20yardów od moba, którego bijesz, więc jak dla mnie marnowanie punktów. Jest to strikte pve talent, gdyż w instancjach BARDZO często liczy się zasięg. dając do tego punkty można zaatakować moba z większej odległości, osobiście używam comba VT+VE+SW:P+Mind Flay+Mind Blast+SWD, co zawsze kończy się natychmiastową śmiercią mobka, a pullując go z większego dystansu mam więcej czasu na zaspamowanie go mind flayem a potem mind blastem bez zarzucania na siebie shielda czy utraty życia

2. Brak przynajmniej 3 punktów w Shadow Focus (+hit talent) może skutkować częstymi resistami, czyli marnowaniem many, co skutkuje częstym piciem wody. mi akurat resisty w ogóle się nie zdarzają bez tego talentu akurat tam, gdzie farmię...

3. Imp Mind Blast: naprawdę wystarczą 2 punkty, przy farmieniu Mind Fly to zawsze główna broń. jak pisałem - jeśli zarzucasz na siebie shielda to jest to większa strata many niż przy mind blast, a bez tarczy mind flay jest przecież channeling więc jak mobek ma szybki Attack Speed to na nic się nie zdaje mind flay, ja go używam tylko jak do mnie dochodzi mobek, jak już podszedł to mind blast i death i dead smiley.gif

4. Focused Mind: czmu nie 3/3? Więcej many = mniej picia. więcej many? ze spirit tapem i shadowfiendem picie wody to dla mnie wielka rzadkość

5. Shadow Power: tak jak pisałem w swoim poradniku - SP nie jest od critowania. Dla mnie ten talent jest tylko dla takich, co się podjarają "omg 15% do crita!!!!". W rzeczywistości MB używasz rzadko, a SWD to nic wielkiego w szczególności patrząc na zbliżający się nerf tego spella. póki co nerfa nie ma, Blizz napisał że się zastanawia czy nie cofnąć tego pomysłu, poza tym crit z SWD czasem może uratować tyłek, no i zawsze większa szansa na zabicie mobka szybciej

6. Meditation: talent który zwiększa regen many, a co za tym idzie mniej będziesz pił. patrz 2 punkty wyżej

7. Mental Agility: zmniejsza koszt instant spelli (doty) = więcej many do do użycia. patrz punkt wyżej

EDIT: Fajnie wiedzieć że można tu z kimś kulturalnie podyskutować na tym forum, jednak nie upadło ;]

[Edycja - Khasim w 22-04-2007 o 13:59]

Milkyway
Wiadomość [#52]: 23.04.2007 o 12:17

Konto skasowane

Ja wrzucam MB,Mind fly,WE (Jeśli mob ma wiecej hp x]) Potem Fear ,i koncze go MB,mind fly i ostatecznie SwD

Y'all know the rules, we don't fuck with fools man!!!
Crom
Wiadomość [#53]: 29.04.2007 o 20:50

Konto skasowane

Przyklejony zeby sie nie zgubil.

| Format Sig? [Yes/No]
| Enter Command: .......Yes
| Format percentage: 10%...25%...50%...75%...100%...Complete!
| Sig Formatted.
|
| Have a Nice Day!

[System Shutdown]
ver.1.05 made by Crom, Last Update: 21.07.11y

[SYSTEM REMINDER] - [ON]
Muradin
Wiadomość [#54]: 11.05.2007 o 17:45

Konto skasowane

Czy priest powinien / musi posiadać jakieś makra?

Pytam się, bo po przerwie rolluję na priesta i tylko tego infa mi brakuje :/

Kucyk w avvatarze i mam wyjebane.
Modez
Wiadomość [#55]: 11.05.2007 o 17:48

Konto skasowane

Ja używam makr na self-shield, self-flash heal, self-dispell, sen, shackle z powiadomieniem członków party o nazwie moba i self-bandage. Taki to ze mnie samolub.

luney
Wiadomość [#56]: 11.05.2007 o 19:40

Konto skasowane

Dobre pytanie. Oto kilka przydatnych makr:

1. SHACKLE MACRO:
Makro, które obiera sobie focus kiedy klikniesz makro na danym mobie. Potem, chociaż masz inny target, możesz BEZ targetowania moba do shackle'a znowu go shacklenąć. Aby usunąć focus target klikamy LEWYM przyciskiem myszki na makrze.

/clearfocus [target=focus,dead]
/clearfocus [target=focus,noexists]
/focus [target=focus,noexists] target
/clearfocus [button:2]
/clearfocus [target=focus, noharm]
/cast [target=focus,exists] Shackle Undead

Oczywiście makro możesz użyć również dla Sheepa i innych CC.

2. MAKRO DLA DOT:
Jeśli chcesz mieć wszystkie 3 doty (jako Shadow Priest) pod jednym bindem, to musisz skorzystać z makra castsequence. Przy okazji na początku, jeśli trinket jest ready, używa trinketu, który jest na pierwszym slocie w Twoim inwentarzu. Jeśli chcesz użyć trinketu w drugim slocie zamiast 13 wpisz 14.

/use 13
/stopcasting
/castsequence reset=target Vampiric Touch, Vampiric Embrace, Shadow Word: Pain

3. SELF-SHIELD MAKRO:
Ostatnim makrem wartym polecenia będzie self shield. Krótko mówiąc: rzucasz na siebie tarczę bez zmiany targetu. Jeśli masz niższy lvl, to wpisz odpowiedni rank spella do Twojego lvlu.

/cast [target=player] Power Word: Shield(Rank 12)

paat
Wiadomość [#57]: 11.05.2007 o 22:09

Konto skasowane

Modez napisał:
Ja używam makr na self-shield, self-flash heal, self-dispell, sen, shackle z powiadomieniem członków party o nazwie moba i self-bandage. Taki to ze mnie samolub.

To dam ci szanse pomocy innym smiley.gif. Mógłbyś skopiować makro na self-bandage ? Wnerwia mnie jak w ogniu walki muszę zmieniać cel żeby się uleczyć :P

luney
Wiadomość [#58]: 12.05.2007 o 00:15

Konto skasowane

Jakbyś czytał uważnie i trochę pomyślał, to w moim poprzednim poście jest odpowiedź.

Modez
Wiadomość [#59]: 14.05.2007 o 13:10

Konto skasowane

Sorry że tak późno:

/use [target=player] Heavy Netherweave Bandage

BTW Luney, zapożyczę dwa makra, dzięki serdeczne.

Dylek
Wiadomość [#60]: 21.05.2007 o 21:52

Konto skasowane

Wiecie moze co zmieni u priesta nowy patch black templeconfused.gif Nowe czary, zmiana sily czarow itd.

REKLAMA
Strona 3 z 18.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :