Dziś jest: Piątek, 22 września 2017, godzina 00:58
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Kapłan [PORADNIK] Holy i Discipline Priest: Kompendium Wiedzy i FAQ

Odpowiedź

Temat: [PORADNIK] Holy i Discipline Priest: Kompendium Wiedzy i FAQ

Pierwsza     <<   <   ... | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |   >   >>     Ostatnia
hornblower
Wiadomość [#321]: 04.05.2010 o 16:44

b) Discipline priest BiS list:
W przygotowaniu. Planowana data dodania: pierwsza połowa kwietnia.

slack :P

Mógł byś popracować nad wersją w PDF też smiley.gif.

[Edycja hornblower - 04.05.2010 o 16:45]

-= Nhiha 90 lvl Priest:
-= Profile: EU WoW Armory Nhiha Profile =-
PM Email
luney
Wiadomość [#322]: 05.05.2010 o 02:11

Casual!

Ostatnio nie bardzo miałem czas sad.gif

Postaram się zrobić w ciągu paru tygodni.

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
PM Email Strona domowa
Hoshin
Wiadomość [#323]: 20.05.2010 o 21:19

Haha właśnie miałem o to napisać jak z tą listą bis smiley.gif
A tak przy okazji jak wg. was się sprawia disc/holy na hc w icc?

"Zmiażdż nasze dusze, zjedz nasze serca."
PM Email
Blackslight
Wiadomość [#324]: 20.05.2010 o 21:26

Czytałem już dawno, ale jest tak zajebisty ze przeczytam jeszcze raz smiley.gif
ciekawe czy coś dodales o shadow, bo już "taki słaby" nie jest smiley.gif.

Pozdrawiam, i pozdrow maga z gildii który pisał "magiczny poradnik" tongue.gif

PM Email
War
Wiadomość [#325]: 03.06.2010 o 11:15

Jaka jest najlepsza rasa w hordzie dla Shadow Preja, chodzi mi o PvE i raidowanie takim sprejem na 80 lvl.

PM Email
luney
Wiadomość [#326]: 08.06.2010 o 19:42

Casual!

Aktualizacja Kompendium!

- dodana BiS Lista dla Discipline priesta z wszystkimi obliczeniami i komentarzami,
- dodane pytanie w FAQ "Czemu w BiS gearze dla Discipline priesta jest wymienionych 5 części tier10?",
- dodane pytanie w FAQ "Skąd wziąłeś te wszystkie wyliczenia statystyk w BiS Liście? Możesz podać dokładne założenia?",
- dodane dodatkowe jedzenie w grupie zwiększającej regen,
- poprawiono opis enchantów: dodano wyraźne zaznaczenia, którego używać w end-game'ie,
- przebudowany dział gemów: dodano wyraźne zaznaczenia, których gemów używać przy jakim gearze,
- z działu Sockety wyleciały kompletnie już nieprzydatne gemy i zostały dodane nawet takie, które nie spełniają koloru socketu,
- kilka poprawek gramatycznych, stylistycznych i literówek.

PM Email Strona domowa
MM
Wiadomość [#327]: 28.06.2010 o 14:29

Przeniosłem ten post z innego działu ponieważ tutaj może szybciej uzyskam odpowiedź.
Mam dylemat. Posiadam 4xT10 (level 251) oraz shouldery 264 ("wycraftowane") i zastanawiam się czy zamienić 2 części z Tier 10 na kolejno : chest 264 za emblemy , spodnie 264 (również "wycraftowane"). Chodzi mi głównie o to czy, jako discipline priestowi, opłaci mi się utrata bonusu płynącego z 4xT10 (+5% wzmocnione tarcze), czy jednak lepiej jest mieć te dwa itemy na wyższym poziomie ale bez tegoż bonusu. Od razu mówię, że wogóle nie rajduje 25 a wkrótce zacznę może robić heroic ICC10 ale też bez jakiegoś szalonego progressu ( a więc i bez częstego lootu). Proszę o poradę.

PM Email
luney
Wiadomość [#328]: 05.07.2010 o 04:41

Casual!

Aktualizacja Kompendium!

- end-game buildy dla Holy priesta kompletnie przebudowane:
* usunięto build do direct healingu,
* usunięto podział z uwagi na Renew lub bez,
* dodano build z Serendipity,
* dodano build bez Serendipity.
(należy zwrócić uwagę na opis każdego z buildów, gdyż np. ten bez Serendipity nadaje się tylko do 2nd speca)

- zmieniono trochę dział Glyphy:
* dodany dokładny opis trzeciego major glypha dla buildu z Serendipity,
* dodany nowy glyph dla speca bez Serendipity,
* pewne poprawki w opisach innych glyphów.

- dodano nowe pytanie w FAQ wyjaśniające raz i na zawsze czemu nie powinno używać się w PvE Glyph of Renew:
* Czemu dla buildu Holy bez Serendipity nie polecasz Glyph of Renew tylko ten od shielda?

Niedługo zaktualizuję BiS listę, która uwzględni looty z Ruby Sanctum.

PM Email Strona domowa
pwnedbylife
Wiadomość [#329]: 08.07.2010 o 23:41

ajm sory, ze tutaj, ale szanowny pan mod luney ma pelna skrzynke ;p planowalem od dawna zrobic kompendium dla rogala widzac ogolny burdel panujacy na tamtej tablicy ale nie moglem sie zebrac do dzisiaj, bede mial teraz troche wolnego czasu i mysle, ze moglbym to solidnie zrobic i tu pojawia sie moje pytanie, czy nie mialbys mi za zle, gdyby zapozyczyl forme zrobienia czegos takiego. pytam, zeby nie bylo, ze 'zerzniete' i prawa autorskie etcetc : ) a wydaje mi sie, ze jest bardzo przejrzyste i na jego podstawie mozna zrobic na prawde ladne i czytelne kompendium rowniez dla innych klas. : )

PM Email
luney
Wiadomość [#330]: 09.07.2010 o 00:50

Casual!

siur, jak ma to pomóc innym, to pisz smiley.gif

PM Email Strona domowa
Igor
Wiadomość [#331]: 09.07.2010 o 14:19

ciekawe czy swojego cytata wstawi smiley.gif

PM Email
pwnedbylife
Wiadomość [#332]: 09.07.2010 o 15:15

@kuney: dzieki ; )
@up: bedzie obowiazkowo ! <3

[Edycja pwnedbylife - 09.07.2010 o 15:16]

PM Email
luney
Wiadomość [#333]: 10.10.2010 o 23:01

Casual!

Jak przetrwać 4.0.1 i początki Cataclysmu - mini poradnik dla Holy i Disc priestów.

Kompendium, jak zawsze przy wyjściu dodatku, będzie zaktualizowane do wersji 4.0+ parę tygodni po 7 grudnia.

PM Email Strona domowa
Piaskowy
Wiadomość [#334]: 19.10.2010 o 10:23

Zrobilem sobie priesta po raz pierwszy wiec przeczytalem to kompendium niestety wydaje mi sie nieaktualne jesli chodzi o poczatkowy lvling :P pewnie z powodu zmian w talentach sprzed paru dni. (nie wiem co sie dokladnie zmienilo bo wowa mam od 4dni, a priesta od wczoraj)

Aktualnie mam 17lvl i zastanawiam sie czemu od 22lvla ma byc lepiej i latwiej w grze priestem. Taka opinia sie przewija w tym temacie, moze to tez juz nieaktualne? Przejrzalem umiejetnosci na 22lvl i talenty jakie do tego czasu moge wybrac i nie zauwazylem nic co mialoby akurat wtedy wplynac na rozgrywke kaplanem :P
Moim zdaniem nie jest az tak tragicznie z lvlowaniem jakby sie moglo wydawac po przeczytaniu tematow odnosnie priesta, 17lvl nabilem bez jakiegos klopotu. Potworki bije sie wolniej niz np rogalem, ale tragedii nie ma :P

Moglby ktos dac jakies aktualne porady na poczatkowy lvling kaplanem? Moze sie zmienilo drzewko talentow na poczatek, a ja dalej w holy pakuje :P
Poki co dalem tak:
Divine fury 3
Empovered healing 2

no i tyle :P wiecej talentow mi nie dali

PS: mam priesta blood elfa

PM Email
luney
Wiadomość [#335]: 19.10.2010 o 11:43

Casual!

Cytuję:

"Cóż, jak to zwykle bywa przy nowych dodatkach do World of Warcraft, Kompendium stało się zbiorem kompletnie nieaktualnych informacji. Aby nie wprowadzać nikogo w błąd, parę rzeczy, które powinniście wiedzieć przed przeczytaniem Kompendium:
a) wszelkie informacje zawarte poza tym tematem są nieaktualne, dotyczą końcówki WoTLK,
b) w tym dziale są zawarte ogólnikowe informacje na temat nowych mechanik i theorycraftu związanego z priestem - sporo informacji może być ciągle mało prawdziwych, gdyż nikt na dobrą sprawę nie wie jeszcze co będzie lepsze a co gorsze,
c) Kompendium, jak zwykle przy każdym dodatku do WOWa, zostanie zaktualizowane do wersji 4.0+ parę tygodni po wyjściu Cataclysmu. "

Poradnik levelowania jest nieaktualny, radzę nie sugerować się nim.

PM Email Strona domowa
amj
Wiadomość [#336]: 19.10.2010 o 12:08

przyznam, że nie czytałam tych porad o których mówisz ;) ale jako że 80 lvl nie masz, to chyba tez nie potrzebujesz aż tak dokładnych wytycznych.

zawsze mi się wydawało, że super łatwo to się expi priestem od jakiegoś 40 lvl ;) więc nie bardzo wiem co takiego było na 22 ;)

o ile grupa jest choć trochę ogarnięta - exp najszybciej leci w instach (bije kilka osób naraz, często ktoś ma jakieś aoe - a priest nie ma...) - więc staraj się cały czas być zapisany na randoma (jako healer i dps) - jako healer nie powinieneś czekać tragicznie długo, oczywiście pójście na instę jako healer wiąże się z tym że masz healać innych a nie dpsowac i tracić manę i późniejnie być w stanie uratować party jak potrzeba (sry ale nie wiem dlaczego niektórzy nowi gracze nie czytają jako kto się zapisują i jakie jest wtedy jego zadanie...) - zadanie często nudne, a czasem trudne - ale mobki wtedy bije ktoś inny, a tobie exp leci ;)

osobiście uważam, że w każdym specu do 40 lvl nie expi się łatwo priestem - trzeba zacisnąć zęby i jakoś przetrwać ;)

gdy lvl niedawno swojego priesta to talenty mimo wszystko układałam pod dungeony i dobry healing na nich, a nie pod bicie mobów - plus jest taki, że łatwiej się wtedy heala na instach, minus, że bicie mobków samemu poza instą idzie jeszcze ciężej...
dodatkowy problem teraz to że nie możesz wybierać talentów z różnych drzewek - o ile znasz angielski na poziomie umożliwiającym zrozumienie o co chodzi w poszczególnych talentach, to po prostu pomyśl trochę i ułóż coś sam - dużego wyboru nie masz ;)

polecałabym zmiane drzewka z holy na discipline ;) - ale to moje zdanie (a ja nie pro biggrin.gif), dispipline jest o wiele ciekawsze - zwiększasz tam absorpcję tarczy - w dalszych lvl także odbijanie w przeciwnika uderzeń, są tam też teraz jakieś bonusy do regeneracji many po użyciu smite (archangel), oraz mały healing także po smite (atonement - 31 lvl dopiero) - wydaje mi się, że łatwiej walczyć nie musząc się co chwilę healać - a lepsza absorpcja tarczy na pewno trochę pomoże ;) - na pewno w ten sposób też nie marnujesz talentów na instach - bo absorpcja tarczy to nie tylko plus dla Ciebie przy biciu mobów - ale także bardzo pożyteczna sprawa dla party smiley.gif (szczególnie jak nie ma cd ;p)

na 40 lvl koniecznie wykup sobie dual spec i exp już tylko w shadow - jak będziesz miał vampiric embrace powinno już być całkiem znośnie bo nie bedziesz sie musiał healać ;)

osobiście uważam lvl priesta do 40 lvl za największy koszmar ;p ale warto biggrin.gif

PM Email
luney
Wiadomość [#337]: 19.10.2010 o 12:50

Casual!

Bo na 22 lvlu brało się Spirit Tap...

PM Email Strona domowa
Eryc
Wiadomość [#338]: 19.10.2010 o 13:50

na 22 lvl byly 3 punkty w Meditation.

http://www.youtube.com/watch?v=5rXPrfnU3G0
PM Email
Piaskowy
Wiadomość [#339]: 22.10.2010 o 11:37

Na razie mam 28lvl i probuje sobie grac po kolei z roznymi drzewkami talentow.

Poki co do wbijania lvlu dyscyplina > holy. Ewangelism bardzo pomaga ze swoim bonusem do dmg + odnowa many z archangela. Mialem jeszcze do tego glypha ktory daje bonus 20% dmg do smite jesli cel jest pod holy fire.
Jestem aktualnie po zmianie drzewka talentow na shadow i zobacze jak tam sie tlucze potworki :P jak wskoczy mi kolejny poziom dostane shadowform, ktora pewnie da dodatkowego boosta smiley.gif

Nie wiem czy teraz sie to zmieni, ale na drzewku dyscypliny biegajac samemu i robiac Q nie brakuje mi many totalnie, moge biec od potworka do potworka bez zadnych przerw na odpoczynek i wypicie czegos:P

PM Email
ihatebiohazard
Wiadomość [#340]: 27.10.2010 o 23:43

W shadow zaraz bedzie to samo, a mobki bedzie sie biło dużo, dużo szybciej.

PM Email
REKLAMA
Strona 17 z 18.
Pierwsza     <<   <   ... | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :