Dziś jest: Wtorek, 28 stycznia 2020, godzina 10:04
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Kapłan [PORADNIK] Holy i Discipline Priest: Kompendium Wiedzy i FAQ

Odpowiedź

Temat: [PORADNIK] Holy i Discipline Priest: Kompendium Wiedzy i FAQ

Pierwsza     <<   <   ... | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | ...  >   >>     Ostatnia
Neku
Wiadomość [#241]: 07.05.2008 o 19:05

Konto skasowane

hehe.. nie zuważyłem, dzięki.

Btw jakieś propozycje addonów na paski skilli ?
Te co kiedyś miałem na huncie nie nadają się dla priesta. Więc prosiłbym tylko o kilka propozycji. (chwilowo nie mam czasu ściągać pokolei z curse i sprawdzać możliwości.) 1zhelp.gif

Pekinek12
Wiadomość [#242]: 08.05.2008 o 00:02

Konto skasowane

ma ktos fajny addon do pvp ktory jasno mowi nam kiedy mamy koniec cooldownu na fear ? bardzo bym byl wdzieczny ^^

Govinda
Wiadomość [#243]: 16.05.2008 o 08:35

Konto skasowane

Do cd polecam sct_cooldown - pokazuje w takiej samej formie jak standardowy scroll text czyli w postaci przelatujących napisów,mozna sobie dowolnie skonfigurować

[Edycja Govinda - 16.05.2008 o 06:21]

Dzięki Sha za wyliczenia apropos spell hita jak dla mnie były bardzo pomocne.
Fakt że z matematycznych wyliczeń nigdy nie byłem dobry nie ułatwia mi grania w wow i stąd mam proste pytanie : czy mając 209 hita czyli o 16,57% zwiększoną szansę trafienia jest sens dawania jakichkolwiek punktów w SF ? czy lepiej wydać te punkty na coś bardziej w tej sytuacji pożytecznego a hit trzymać w granicach 200.Z posta wynika że nie ma sensu bo 16% w zupełności wystarcza ale wolę się upewnić.
Jeszcze jedna dziwna rzecz jaką zaobserwowałem przy analizie recounta(jeśli ktoś jeszcze używa dmg metera to niech go jak najszybciej zamieni) po rajdzie bodaj w BT to 2% resistów praktycznie w każdym skillu(mb,mf,swp) i to jest dziwne bo teoretycznie mając 209 hita maksymalnie powinienem mieć ten 1 % ??
Ps.Jak dobrze rozumiem te wymagania hita na poziomie 200 dotyczą wszystkich casterów ?

Sha
Wiadomość [#244]: 16.05.2008 o 10:18

Konto skasowane

hej,

1 - przy 16+% (powyżej 16%) do spell hit oczywiście nie ma najmniejszego sensu przyznawanie punktów w Shadow Focus. Ba, nawet przy 15,78% na przykład nie ma, bo nie ma co tracić 1 punktu na wyeliminowanie 0,22% szansy na resista (no, ma mniej więcej taki sam głęboki sens jak Silent Resolve dla healerów...). Wcale nie znaczy to, że juz będzie w ogólne niepotrzebn. Jak sprawdzisz mój profil (albo raczej jak go sprawdzisz jutro, bo akurat na Twinach to ja leczę QQ) to zobaczysz, że w Sunwell robi sie cienko z hitem i ja na przykład mam już 3/5 SF (ale 12% spellhaste^^)

2 - owszem, jeden procent powinien być, ale
a- to jest jeden proent w _całej_ populacji grających w wowa casterów (coś jak random loot i Glaivy dla Nihilum) - więc w trakcie 3 godzinnego rajdu niewiele da się sprawdzić
b - a czy ten recount uwzględnia Gathiosa, który przez ~40% 12-13stominutowej walki ma 75% spellresistów?

-> Sha <-

Cromsher napisał
Ale na orginalnym trzeba placic, a ja nie mam pieniedzy

bambulance napisał
Poki co jestes nikim, i do tego ironizujac pograzasz sie jeszcze bardziej.
Govinda
Wiadomość [#245]: 16.05.2008 o 17:10

Konto skasowane

Nie ,Gatiosa nie uwzględnia bo nie miałem jeszcze przyjemności go bić ,te dane które akurat sprawdzałem były z 3 bosów czyli do Akamy włącznie + trashe.Myślę że jak najbardziej jak bedzie mi dane z nim powalczyć to recount również te resisty uwzględni(widzę że oko Maghteridona będzie jak znalazł na niego )

IMO Recount powinien mieć każdy ,przede wszystkim nie po to żeby używać go jak zwykłego "ego metera" sprawdzając tylko dmg albo healing done (omg jestem 1 w dpsie !),ale żeby móc analizować co tak naprawde robi się w rajdzie.Dla rajd liderów powinien być wręcz obowiązkowy bo sprwdzić tam można u każdego z rajdu m.in.standardowo-dmg done ale do tego np.z jakiego skilla ile% ile w tym skillu było hitów , critów, resistów ,absorbów itp.Dalej można np.sprawdzić dispele(na Archiego jak znalazł ;) czyli ile kto dispelnął ,z kogo ,jakim skillem itp.CC breakers(już nikt z rozbijaczy owieczek się nie ukryje smiley.gif,Activity czyli kto się opierdzielał na poszczególnych bosach, trashach itp.

To tylko kilka z możliwości Recounta i do tego jest to przedstawione w prosty ,jasny sposób tak że nawet prawdziwy laik (jak ja ;) może się w tym połapać,ale koniec już reklamy...

Co rozumiesz przez "w sunwellu robi się cienko z hitem " ? fakt że itemy tam zaczynją mieć w końcu haste i są na przyzwoitym poziomie nie to co haste z Zul Aman ,ale przecież mając T6 czy coś w jego okolicach nie powinno być problemu z utrzymaniem hita na poziomie 200.Tu myśle bardziej pojawia się wybór czy hit czy haste ale to przecież można sobie dowolnie to ustawiać chociażby gemami czy biżuterią

[Edycja Govinda - 16.05.2008 o 17:16]

[Edycja Govinda - 16.05.2008 o 17:18]

Neku
Wiadomość [#246]: 18.05.2008 o 23:50

Konto skasowane

Tak na szybko:
1. Jakiś inny addon do UI/Raidów dla priesta poza pitbulle i Xperlem?
2. Addon pokazujący na ikonie skilla CD (na paski mam Bartender3).
3. Propozycje, komentarze do builda PVP/Arena 2/2 >> TALENTY

luney
Wiadomość [#247]: 19.05.2008 o 01:01

Konto skasowane

Neku napisał
1. Jakiś inny addon do UI/Raidów dla priesta poza pitbulle i Xperlem?

ag_unitframes

Neku napisał
2. Addon pokazujący na ikonie skilla CD (na paski mam Bartender3).

OmniCC

Neku napisał
3. Propozycje, komentarze do builda PVP/Arena 2/2 >> TALENTY

za dużo shadow focusa. To tak na pierwszy rzut oka, później napiszę więcej.

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
Krresh
Wiadomość [#248]: 19.05.2008 o 16:50

Konto skasowane

Pkt dorzuć w shadow reach, najlepiej za focus, a tak to bym nie miał zastrzeżeń. Ja jako shadow mam zamiar zainwestować w silent resolve na przykład, ale to już kwestia stylu gry itd. Można też rezygnować z mana burn i dać 5/5 mental agility.

Sha
Wiadomość [#249]: 28.05.2008 o 11:53

Konto skasowane

Govinda napisał
Co rozumiesz przez "w sunwellu robi się cienko z hitem " ? fakt że itemy tam zaczynją mieć w końcu haste i są na przyzwoitym poziomie nie to co haste z Zul Aman ,ale przecież mając T6 czy coś w jego okolicach nie powinno być problemu z utrzymaniem hita na poziomie 200.Tu myśle bardziej pojawia się wybór czy hit czy haste ale to przecież można sobie dowolnie to ustawiać chociażby gemami czy biżuterią

a) sprawdź moje armory (syg) - juz teraz jadę na 4/5 SF podczas gdy w t6 miałem 0/5. cały myk polega na tym, że nie można sobie tak hop-siup zestackować 270 haste, bo po prostu zabraknie hitu - i w związku z tym trzeba sobie dość rozważnie wybierać jaki sprzęt się bierze. dla przykłądu - na Twoim poziomie rajdowania nie bierz przypadkiem nic a ZA co ma haste. naszyjnik z karazhan >>> Loop of Cursed Bones na 100% itd. generalnie rzecz biorąc, stackujemy spellpower do ~1400 (nie chce mi się dokładnego tc robićsmiley.gif) - a potem haste do 14-15%. potem znów spellpower.
b) daj mi znać, jak spotkasz priesta który gemuje się na 10 haste a nie 12 spellpower... gópih nie siejom

-> Sha <-

Cromsher napisał

bambulance napisał
Govinda
Wiadomość [#250]: 28.05.2008 o 20:25

Konto skasowane

Co do haste to sprawa już jest dla mnie jasna(a przyznam szczerze ,że przy nastepnym ubiciu Zul'Jina już miałem brać necka i wymieniać karazanowybiggrin.gif )
Chciałbym jeszcze poruszyć dwie kwestie co do spriesta :
1.Rotacja skilli.SP nie ma wielu kombinacji ale może ktoś będzie miał jakieś swoje spostrzeżenia/uwagi/triki.U mnie wygląda to tak że zazwyczaj zaczynam od SWP,potem VT,mind blast,SWD(to już odrębna kwestia),mind flay,mf....itd.Przydaje się jakiś addon który pokazuje ile czasu jeszcze trwa swp i vt (ja używam dotimera) i jeśli tylko skończy się cd to castuje mb i swd- i tu pojawia się pytanie czy używać swd czy nie ? Zauważyłem że zdecydwanie większy dmg robi się używając jednak swd ,fakt że niestety z tym skillem trzeba uważać(pamiętam jak kiedyś zdarzyło mi się puknąć za 20k na Curatorze nono.gif ) i to dodatkowe obciążenie dla lekarzy ,ale jednak to instantowe 2,5-4 k.

2.Oglądając talenty Sha zauważyłem że masz włozone 5/5 w Blackouta - fakt że jest przydatne(mam na myśli tylko i wyłącznie rajd) do chociażby przerywania casterom ,ale może też przeszkadzać jeśli powiedzmy tank chce odprowadzić gdzieś mobka.Ja jednak wolę Spirit Tapa, nie często się zdarza że zaliczamy killing blowa ale jednak się zdarza( niestety nie mam czym tego sprawdzić jak często na trashach) i wtedy przydatny jest dodatkowy spirit i regen.Napisz proszę co przemawia za Blackoutem w rajdzie
Kolejna rzecz to 5/5 w Shadow Power.Czy nie lepiej by było wrzucić coś np.w Mental Agility i mieć tańsze instanty ? Jakieś uwagi spostrzeżenia ?

xsrx
Wiadomość [#251]: 29.05.2008 o 11:47

Konto skasowane

Co sadzicie o spell haste dla holy priesta - czy jest sens nerfowac mana regen i bonus healing wypychajac sie gemami pod haste ?

Sha
Wiadomość [#252]: 29.05.2008 o 12:22

Konto skasowane

Govinda napisał
Co do haste to sprawa już jest dla mnie jasna(a przyznam szczerze ,że przy nastepnym ubiciu Zul'Jina już miałem brać necka i wymieniać karazanowybiggrin.gif )
Chciałbym jeszcze poruszyć dwie kwestie co do spriesta :
1.Rotacja skilli.SP nie ma wielu kombinacji ale może ktoś będzie miał jakieś swoje spostrzeżenia/uwagi/triki.

Każdy cooldown, zawsze, castuj wszystko. Oczywiście, że SWD niekoniecznie dobrze działa na Curatorze, Gurtoggu czy 2-gim i 3-cim RoSie, ale poza tym, jedziesz do oporu

Govinda napisał2.Oglądając talenty Sha zauważyłem ...

Dyskusja Blackout vs Tap to dyskusja o wyższości Świąt Wielkanocnych nas Świętami Bożego Narodzenia. Bierz co chcesz i co lubisz i nie daj sobie wmówić że któreś faktycznie jest takie super lepsze:P
Jeśli idzie o spec - 14/0/47 (to 47 rozrzucasz w zależności od potrzeb) - i niestety nic innego, żadnego dzikowania z imp. dispell czy tańszymi insta-castami

xsrxnapisał
Co sadzicie o spell haste dla holy priesta - czy jest sens nerfowac mana regen i bonus healing wypychajac sie gemami pod haste ?

Haste jest z przedmiotów, gemy są do +22healing - ew. healing/mp5. Czasem zdarzają się artyści co się gemują w spirit^^ Osobiście uważam, że haste nie jest specjalnie wskazany dla 'zwykłych' holy priestów, ale jeśli ktoś jest wyspecowany pod CoH+Renew+Pom to haste naprawdę naprawdę rządzi. To znaczy - takie leczenie tylko na instantach naprawdę ma sens przy odpowiednim setupie rajdu. Moim szmatowatym gearem do holy (2.3k) - tylko na instantach z 130 haste (ledwie, haste ma sens od 10%) robię coś takiego, i to jeszcze nie uwzględnia pom'ów. [PoM w sumie wyleczył pod 260000, więc możesz dodatć 130k do mnie w tym logu]

[Edycja Sha - 29.05.2008 o 12:29]

-> Sha <-

Cromsher napisał

bambulance napisał
hornblower
Wiadomość [#253]: 29.05.2008 o 15:44

Konto skasowane

Sha napisał
Czasem zdarzają się artyści co się gemują w spirit^^
[Edycja Sha - 29.05.2008 o 12:29]

11 healing i 5 spirit to najlepszy gem dla holy priesta.

PS. Przy okazji smieszne talenty masz smiley.gif brak holy concenration ?smiley.gif

-= Nhiha 90 lvl Priest:
-= Profile: EU WoW Armory Nhiha Profile =-
Govinda
Wiadomość [#254]: 29.05.2008 o 16:36

Konto skasowane

Sha napisał
Osobiście uważam, że haste nie jest specjalnie wskazany dla 'zwykłych' holy priestów, ale jeśli ktoś jest wyspecowany pod CoH+Renew+Pom to haste naprawdę naprawdę rządzi.

Zaraz zaraz, czegoś ja tu nie rozumiem.Fakt że nie jestem specjalistą ale co daje haste w POM albo Renew ? I czy tak samo pomocny jest w SWP ?
Oświećcie mnie prosze

[Edycja Govinda - 29.05.2008 o 16:40]

Neku
Wiadomość [#255]: 29.05.2008 o 17:02

Konto skasowane

Owned... biggthumpup.gif

Spell haste rating zmniejsza czas castowania wg wzoru:
(100 / (100 + (spell haste / 15.8))) * cast time

Przykład:
(100 / (100 + (150 / 15.8))) * 3 = 2.74s

Czy może mi sie coś pojebało?

Sha
Wiadomość [#256]: 29.05.2008 o 17:03

Konto skasowane

hornblower napisał
PS. Przy okazji smieszne talenty masz smiley.gif brak holy concenration ?smiley.gif

to spec na twiny, mnie tam płacą za insta-casty jak wspomniałem

govinda napisał
Zaraz zaraz, czegoś ja tu nie rozumiem.Fakt że nie jestem specjalistą ale co daje haste w POM albo Renew ? I czy tak samo pomocny jest w SWP ?
Oświećcie mnie prosze

haste zmniejsza global cooldown

kto jest owned? o.O

[Edycja Sha - 29.05.2008 o 17:04]

-> Sha <-

Cromsher napisał

bambulance napisał
siebiat
Wiadomość [#257]: 30.05.2008 o 12:47

Konto skasowane

Chodzi mi o totemy, spotkalem sie parokrotnie ze sa to cosie ktore pomagaja np. w regenie many, czy moglby ktos wytlumaczyc o co z tym chodzi jakie to totemy, kto je robi, czy wystarczy przy nich stanac, czy sa jakies specjalne, jak tego uzywac.

Jestem human priestem w Holly, i dopiero zaczymnam zabawe po wbiciu 70 lvl-a

Jass
Malgoska - moje nowe hobby
Govinda
Wiadomość [#258]: 02.06.2008 o 11:57

Konto skasowane

Myślę ,że powinieneś poczytać sobie w temacie o Szamanach
Nigdy nie grałem szamanem ale w skrócie to totemy stawia właśnie on i ma ich kilkanaście jak nie dziesiąt ,każdy może stawiać ich 4 na raz ,działają przez 2 min. i zasięg mają 20 yardów.Jako priesta powinny interesować cię 2/4 totemy :

1.Wrath of air totem - zwiększa o 101 damage and healing
2.Mana spring totem - regeneruje 20 many co 2 sec.(najwyższy rank)
3.Healing stream totem - regeneruje 18 health co 2 sec.
4.Totem of wrath - zwiększa o 3% szansę na spell hit i crit

Mogłem jakis ciekawy totem(nie licząc resistansowych ,poison cleansing czy tremor który tikując co 3 sec wyciąga z feara) pominąć to jeśli ktos grał lub zna szamana ,niech mnie poprawi - wymieniełem tylko te które pamiętam z gry.Osobiście wręcz kocham szamanów w grupiebiggrin.gif

[Edycja Govinda - 02.06.2008 o 12:12]

Neku
Wiadomość [#259]: 08.06.2008 o 12:12

Konto skasowane

Opłaca się zabierać za robienie: Shadow's embrance Słyszałem, że jest bardzo drogi w stworzeniu :/

korwin
Wiadomość [#260]: 08.06.2008 o 12:14

Konto skasowane

źle słyszałeś, bardzo opłacalny.

REKLAMA
Strona 13 z 18.
Pierwsza     <<   <   ... | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :