Dziś jest: Środa, 29 stycznia 2020, godzina 16:52
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Kapłan [PORADNIK] Holy i Discipline Priest: Kompendium Wiedzy i FAQ

Odpowiedź

Temat: [PORADNIK] Holy i Discipline Priest: Kompendium Wiedzy i FAQ

Pierwsza     <<   <   ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ...  >   >>     Ostatnia
luney
Wiadomość [#201]: 27.11.2007 o 13:09

Konto skasowane

Ale innego enchantu dla PvP po prostu nie ma. IMO lepsze Spell Pent (kto wie, może nie będziesz miał czasu na dispel albo po prostu będziesz bił playera z rasowym 10 shadow res (draenei i undead) i ewentualnie jeśli mają +7 all res na cloaku co daje w sumie 17 - niby nic, a jednak zawsze może się okazać, że z doty poresistują po 50 dmga) niż jakieś 120 armoru.

Prawdą jest, że spell pent to strasznie dziwny i moim zdaniem, zupełnie niedorobiony, dodatek. Kiedyś (początki WoWa) można było zejść z res poniżej zera (np. -50 shadow res), jednak dość szybko zostało to zmienione, co powoduje, że wprowadzone później Spell Pentr straciło zupełnie przydatność.

Po za tym niektóre moby w Outalnd mają spore resistance na shadow. Oczywiście nikt nie będzie brał enchantu pod farming, ale zaznaczyłem to w poradniku. Anyway, faktycznie może trochę źle to ogólnie opisałem (skróty myślowe i ogólne przykracanie treści, aby szybciej się czytało wychodzi teraz na jaw ;p).

Zredaguję do w najbliższym czasie. Dzięki za uwagi.

[Edycja luney - 27.11.2007 o 13:11]

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
Sha
Wiadomość [#202]: 27.11.2007 o 16:14

Konto skasowane

No, to pewnie nie jest właściwy topic na taką dyskusję, ale żeby zaliczyć mitigation / partial resist potrzeba minimum 70Rsmiley.gif [w PVP, w PVE dla bossów to jest 73R)
Kiedy osiągnę taką wartość (to jest liczone skokowo a nie dyskretnie jakby co) to mam sumaryczną (czyli w nieskończoności) redukcję obrażeń o 15% z tym, że:
0% szansy na resist 100% 2% na resist 75%, 11% szansy na resist 50%, 33% szansy na resist 25% i... 54% szansy na resist 0%, czyli niczego.
Równanie Poziom Resistu = (Twój R / (Poziom Czarującego * 5)) * 0.75 pokazuje z grubsza oczekiwane wartości resistów w nieskończonym czasie, wyżej rozbiłem to tylko na podwartości dla wygody. Tak więc minimalną wartością, przy której warto mówić o resistach jest 70 (PoShadowProt, co nie?smiley.gif). Ok, trochę przeholowałem, sorka;/

Jeśli zatem idzie o enchanty do PVP to warto na przykład połączyć swój enchant a racialami (NR dla bydła itp), jesli już komuś zależy.
[a jakie moby mają Shadow Resistance? o.O]

[Edycja Sha - 01.12.2007 o 08:20]

-> Sha <-

Cromsher napisał
Ale na orginalnym trzeba placic, a ja nie mam pieniedzy

bambulance napisał
Poki co jestes nikim, i do tego ironizujac pograzasz sie jeszcze bardziej.
Malygos
Wiadomość [#203]: 21.12.2007 o 14:07

Konto skasowane

Ja mam pytanie, czy będąc shadow priestem będę musiał na 70 lvl-u zamienić na holy, czy takie gildie jak Nihilum biorą shadow priestów na raidy(chodzi mi o to czy shadow prieści często są wybierani do raidu). Jeśli nie są to będę grał magiem, i jeszcze jedno pytanie, jaka klasa mnie najlepiej przystosowuję do gry Death Knightem, bo jestem pewien że będę nim grał po wyjściu WoTLK, sentyment do herosów z W3 zostaję smiley.gif

[Edycja Malygos - 21.12.2007 o 14:10]

"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem." - Mały Książę

"Zawsze jest się niezadowolonym z tego co się ma." - Mały Książę
Minok
Wiadomość [#204]: 21.12.2007 o 14:28

Konto skasowane

Shadow priest to jedna z podstaw raidu.

Talvia - DK main
Avicularia - hunter
Qendi - warrior
Sergar - mage
luney
Wiadomość [#205]: 21.12.2007 o 16:36

Konto skasowane

Nihilum akurat na raidy brało tylko SP, żadnych holy.

Teraz to się zmieniło po buffie Meditation i COHa. Nie wyobrażam sobie walki z Gurtogiem i RoSem bez COHa (a najlepiej dwóch).

Malygos
Wiadomość [#206]: 27.12.2007 o 11:21

Konto skasowane

Pytanie, gdzie mogę się nauczyć będąc Priest Forsaken na 7 lvl-u używania Staffów, jestem w Brill.

"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem." - Mały Książę

"Zawsze jest się niezadowolonym z tego co się ma." - Mały Książę
TesaChrom
Wiadomość [#207]: 27.12.2007 o 11:47

Konto skasowane

TB chyba

Barre
Wiadomość [#208]: 27.12.2007 o 11:49

Konto skasowane

Malygos napisał
Pytanie, gdzie mogę się nauczyć będąc Priest Forsaken na 7 lvl-u używania Staffów, jestem w Brill.

To topic do dyskusji, a nie "gupie pytania hehe na temat preista nie umiem se znalezc na thottbot/wowhead" tongue.gif

http://www.wowhead.com/?spell=227

Majonezikk
Wiadomość [#209]: 04.01.2008 o 12:53

Konto skasowane

Jak podbindowac sobie w healbocie jakis heal? Nie wygodnie uzywa sie circle of healing kiedy musze zaznaczac ludzi poprzez klikanie na healbota z ctrl...

Nacmar
Wiadomość [#210]: 05.01.2008 o 12:49

Konto skasowane

Kup sobie mysz z 21342365 klawiszami i wtedy będziesz mógł mieć każdy skil przypisany do 1 klawisza.

Majonezikk
Wiadomość [#211]: 05.01.2008 o 14:08

Konto skasowane

Nie chodzi mi o to ze klikam z ctrkl na kolesia i juz heal leci tylko ze go zaznaczam a potem musze naciskac circle of healing. Chialbym go zamienic jakis nieuzywany przezemnie heal na circle of healing...

luney
Wiadomość [#212]: 12.02.2008 o 15:01

Konto skasowane

B. Aktualizacje Kompendium
12 lutego: Usunięte pytanie w FAQ dotyczące otrzymywanego bonusu z itemów z uwagi na błędne informacje. Poprawiona odpowiedź na pytanie zostanie dodana już niedługo.
12 lutego: Dodane nowe makro do działu 9. Makra.
12 lutego: Przeredagowany dział 8. Użyteczne mody dla priestów.
12 lutego: Pewne poprawki w dziale 6. Sockety dotyczące meta gemów.
12 lutego: Dodane nowe jedzenie w podkategorii JEDZENIE w dziale 7. Consumables.
12 lutego: Dodany Mana Potion Injector do podkategorii INNE w dziale 7. Consumables.
12 lutego: Dodany nowy poddział w 7. Consumables: JEDZENIE.
12 lutego: Dodana informacja dotycząca hit capa dla shadow priesta w dziale 4. Itemy.
12 lutego: Drobne zmiany w większości proponowanych buildów.
12 lutego: Lekka zmiana w opisie racialu humana.
12 lutego: Dodany nowy build Discipline-PvP [Arena]. Zgodny z patchem 2.4.

Rince
Wiadomość [#213]: 20.02.2008 o 22:10

Konto skasowane

Powoli robię sobie alta i zastanawiam się, czy opłaca się brać tailoring dla setu, czy nie zawracać sobie nim głowy i zaopatrzyć się w 2 profesje do goldowania. Luney? Anyone? ;)

edit: ah, mowa oczywiscie o holy spec

[Edycja Rince - 20.02.2008 o 22:11]

Rince 80lvl undead mage
luney
Wiadomość [#214]: 21.02.2008 o 01:54

Konto skasowane

Tailoring set > tier5.

I to tyle w tej kwestii ;).

Elv_Ne
Wiadomość [#215]: 21.02.2008 o 02:20

Konto skasowane

co do nowego buildu ...
jak dla mnie nie branie Holy novy to wielki błąd ;]
nie każdy ma perception ;p

Rince
Wiadomość [#216]: 21.02.2008 o 12:46

Konto skasowane

luney napisał
Tailoring set > tier5.

I to tyle w tej kwestii ;).

dzieki wielkie!

Rince 80lvl undead mage
luney
Wiadomość [#217]: 21.02.2008 o 12:52

Konto skasowane

Elv_Ne napisał
co do nowego buildu ...
jak dla mnie nie branie Holy novy to wielki błąd ;]
nie każdy ma perception ;p

IMO branie 1 punktu na to by sprawdzić czy rogal nie wchodzi Ci w tyłek to trochę marnotrawstwo.

Elv_Ne
Wiadomość [#218]: 21.02.2008 o 16:56

Konto skasowane

nie tylko...
powodzenia ze snake trapem bez tego ...
no i na bg cholernie przydatne

luney
Wiadomość [#219]: 06.03.2008 o 05:15

Konto skasowane

B. Aktualizacje Kompendium
6 marca: Dodana nowa podkategoria w dziale 5. Enchanty: d) Enchanty dla holy i shadow priesta po wbiciu 70 lvlu [PvP].
6 marca: Dodane nowe recepty do działu 5. Enchanty.
6 marca: Poprawki w dziale 10. Healer Guide: krótki poradnik dla osób, które chcą dobrze leczyć.
6 marca: Dodane nowe pytanie do FAQ: Jak mogę obliczyć swój regen many ze spiritu?.
6 marca: Drobne poprawki w całym poradniku dostosowujące go do patcha 2.4 (spirit buff ftw).
6 marca: Dodane nowe meta gemy w dziale 6. Sockety.
6 marca: Dodany nowy podpunkt w dziale 6. Sockety: h) unikatowe spirit-gemy z heroiców.
6 marca: Ogromne zmiany w dziale 6. Sockety dostosowujące go do patcha 2.4.

Krresh
Wiadomość [#220]: 03.04.2008 o 14:20

Konto skasowane

Chciałbym poznać opinie graczy na temat dwóch poniższych buildów:

http://www.worldofwarcraft.(...)00000000

Ten build chyba kiedyś był grywalny, a przynajmniej podobny. Czy jest jeszcze w ogóle w użyciu, czy pain supression zdominowało zupełnie inne buildy pod kątem pvp?

Tutaj mój wymysł. Jako że SP ma przeciętną przeżywalność jedynym prawdziwym partnerem dla niego jest rogal. Wiem, że połączenia shadow i holy nie funkcjonują, ale ten build skupia talenty holy na zdolnościach pasywnych.
http://www.worldofwarcraft.(...)20051541

Szkoda imp. mana burna i paru bajerów w disc, ale jednak 10% mniej z czarów i leczenie obrażen od klas melee, które wiadomo, są największym zagrożeniem może wcale nie być takie głupie. Komentujcie śmiało.

REKLAMA
Strona 11 z 18.
Pierwsza     <<   <   ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :