Dziś jest: Piątek, 22 września 2017, godzina 01:08
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Kapłan [PORADNIK] Holy i Discipline Priest: Kompendium Wiedzy i FAQ

Odpowiedź

Temat: [PORADNIK] Holy i Discipline Priest: Kompendium Wiedzy i FAQ

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
luney
Wiadomość [#1]: 02.04.2007 o 13:14

Casual!

UWAGA!!! KOMPENDIUM NIE BĘDZIE JUŻ WIĘCEJ TUTAJ AKTUALIZOWANE: WSZELKIE NOWOŚCI BĘDĄ UKAZYWAŁY SIĘ NA MOIM BLOGU!

Tam też aktualne buildy do levelowania i raidowania.

Kliknij na obrazek, aby przenieść się na bloga.

[Edycja luney - 05.10.2011 o 12:55]

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
PM Email Strona domowa
Modez
Wiadomość [#2]: 02.04.2007 o 13:56

Konto skasowane

Naprawdę kawał mistrzowskiej roboty.
Jak dla mnie temat powinien być sticky.
Brakuje mi tylko krótkiego FAQ na temat doboru enchantów (shadow/holy w aspekcie zarówno levelowania jak i endgame).

luney
Wiadomość [#3]: 02.04.2007 o 14:01

Casual!

Modez napisał:
Naprawdę kawał mistrzowskiej roboty.

Dzięki, starałem się ;)

Modez napisał:
Brakuje mi tylko krótkiego FAQ na temat doboru enchantów (shadow/holy w aspekcie zarówno levelowania jak i endgame).

Well, będąc 100% szczerym, to miałem zamiar o tym napisać, ale zapomniałem. Zapewne niedługo wstawię to do tematu. Dzięki za przypomnienie.

PM Email Strona domowa
Muradin
Wiadomość [#4]: 02.04.2007 o 14:36

P-P-Ponyface!

Nie będę się wypowiadał szerzej, bo moja szczegółowa wiedza na temat priesta sięga 31lvl, ale jako nie-priest muszę przyznać, że to dobrze wykonany poradnik.

Kucyk w avvatarze i mam wyjebane.
PM Email
paat
Wiadomość [#5]: 02.04.2007 o 16:00

Konto skasowane

nom bardzo ładne, aż miło sie czyta i tak sobie pomyślałem, że może by zrobić takie coś dla każdej klasy (w takim samym stylu: jest ładnie i czytelnie), wrzucic to do jednego tematu gdzies na samym gorze listy i .... i niech se jest smiley.gif
... moze by to zmniejszylo liczbe beznadziejnych tematow, gdzie trolle pytaja czy zalozyc na palladyna mlotek czy siekiere, czy moze zrobic shamana z dobrym totemem... O_o
no w kazdym razie bardzo ladnie, jak przez swieta skoncze mojego locka doprowadzac do idealu ;p to mogl bym sie wziasc za takie cos, wlasnie dla locka, tylko czy inni zrobili by cos takiego dla swoich klas? bo to raczej czasochlonne i co jak cos trzeba miec 70 lvl zeby cos o tej klasie wiedziec ...
gj

Mortegor
Wiadomość [#6]: 02.04.2007 o 16:11

Super! Luney gratulacje, postarales sie! Mistrzowska robota! Jeszcze raz brawa ode mnie, czegos takiego na forum wlasnie brakowalo. smiley.gif

[Edycja - Mortegor w 02-04-2007 o 16:12]

PM Email
n00beR
Wiadomość [#7]: 02.04.2007 o 16:28

Dobra robota, przyklejam, zobaczymy jak sie przyjmie. GW

PM Email
luney
Wiadomość [#8]: 02.04.2007 o 16:42

Casual!

Jak znam życie ciągle tych samych pytań będzie tyle samo, ale jeśli chociaż jedna osoba wcześniej przeczyta ten topic, to już będzie pewien sukces ;).

Dzięki za miłe słowa, będę się starał aktualizować topic wraz ze zmianami w WoWie, aby cały czas był aktualny. Chcę jeszcze kilka rzeczy dodać, ale to później ;).

PM Email Strona domowa
Melckor
Wiadomość [#9]: 02.04.2007 o 17:15

Konto skasowane

Full Wypas ;), nawet sie czegoś nowego dowiedziałem ;D (mod do pom)
Gz biggthumpup.gif ten Cichy100 powinien tego sie na pamięc nauczyc ;D

hornblower
Wiadomość [#10]: 02.04.2007 o 17:26

Witam. smiley.gif Na początek napiszę, że to bardzo dobry poradnik dla każdego priesta zarówno tego początkującego jak i tych bardziej obeznanych z postacią smiley.gif.

Jako, że gram priestem od samego początku i mam dosyć duże doświadczenie w end-game raidach itd ( http://www.borked.eu ) mam kilka uwag / pomysłów / do powyższego poradnika, oczywiście nie każdy musi się z nimi zgodzić. Na początek zaznacze że uwagi dotyczą Holy-priesta. Jeżeli chodzi o shadow mam małe doświadczenie i nie będę sie wypowiadał na ten tematsmiley.gif. Moje uwagi są raczej skierowanie do osób które maja spore doświadczenie jeżeli chodzi o holy-priesta, ale może innym też się przydadzą.

Na początek może zacznę od Modów przydatnych w grze.

Przydatnym modem dla priesta jak i innych klass jest:

1. DoTimer:
http://wow-en.curse-ga(...)dotimer/

Pokazuje on dwie rzeczy: pierwsza to wszystkie cooldowny z trinketów i czarów itd, a druga to czas do konca rzuconych hotów / dotów. np renew, shadow word: pain etc.

2. NabuFiveSec:
http://wow-en.curse-ga(...)fivesec/

Jeden z lepszych modow do regenaracji many, pokazuje kiedy wchodzmimy do regenacji "while not casting" itd smiley.gif

Jeżeli chodzi o enchanty to:

CLOAK: Subtlety jest nie opłacalne i odradzam. Wg. mnie najlepiej wziąść +7 ress all, ale jeżeli nie stać was lub niechcecie wydawać sporo złota na to, to można wziąść stary enchant +5 res all (tanizna).

CHEST: Ja bym tutaj proponował +6 all stats, dlatego iż instancach TBC zwłaszcza tych end-game przydaje się HP smiley.gif, a przy okazji dostaniemy bonus do many i spiritu smiley.gif

BOOTS: Jak już pisałem HP się jednak przydaje tak więc ja polecam. +12 stamina lub Boar's Speed (+9stamina + zwiekszona szybkość biegania ) Ten drugi jest naprawde bardzo przydatny.

TALENTY:

Jeżeli chodzi o end-game i holy-priesta to tak naprawde są dwa bulidy:
1: z Divine spirit
2: bez Divine spirit

W Twoim bulidzie masz Divine Spirit bez imp 2/2, to sie mija z celem i jest stratą talentów. Za chwilę wyjaśnie dlaczego.

Jeżeli chodzi o bulid bez Divine Spirit to :

http://www.wowhead.com/?tal(...)cfMqVuVo

Dzieki temu zyskujemy dodatkowe 7! talentów dla Holy i mamy dostęp do jednego z lepszych czarów: Circle of Healing

Bulid z Divine Spirit ( jezeli decydujemy sie wziąść ten talent to tylko IMPROVED).

http://www.wowhead.com/?tal(...)xccMqVhM

Pamiętajmy, że w end-game nie jesteśmy sami. 10% więcej dmg ze spiritu jest niesamowitym wiekszeniem dmg dla magów/warlockow/sahdow-priestów. Dodatkowo każda lecząca klasa dostaje dodatkowy bonus +healing dzieki temu. Dlatego ja radzę zrezygnować z 3 talentów w empowered healing na rzecz Improved Divine Spirit bo zyskamy duzo więcej. smiley.gif

Teraz coś bardziej zaawansowanego:

Sprawa dotyczy mp5 oraz regenarazji podczas leczenia.

Każdy priest w TBC powinien jak najszybciej znaleść: Bangle of Endless Blessings : http://wow.allakhazam.(...)em=28370

Jest to jeden z najlepszych trinketów dla priesta jezeli chodzi o regeneracje many.

Chcę tu opisać sposób jak najlepiej go wykorzystać podczas walki do zregerowania many:

Podstawową zasadą jest zapomnienie o Flash Healu w dlugich walkach, i używaniu Greater Healu rank 1 lub rank 2. Dzieki temu częsciej zadziała nam talent Holy Concentration. W momencie kiedy nasza mana spadnie poniżej okolo 65% czekamy, aż zadziala nam talent Holy Concentration, używamy trinketu,przestajemy czarowac na okolo 10 sekund, rzucamy czar zeby wykorzystac darmowy czar z Holy Concentration ( mamy 15 sekund dlatego czekamy 10 zeby wykorzystac jak najwiecej czasu do zregenowania many), włanczamy Inner Focus (kolehny darmowy czar) dzieki temu "trikowi" zyskujemy niesamowita ilośc many.

P.S. Dopisz jakie butelki (consumables ) używac podczas raidow itd smiley.gif Moze sie przydac komus. To narazie tyle z mojej strony smiley.gif.

-= Nhiha 90 lvl Priest:
-= Profile: EU WoW Armory Nhiha Profile =-
PM Email
luney
Wiadomość [#11]: 02.04.2007 o 18:17

Casual!

W najbliższym czasie dodam Twoje info. Jako, że mam raid za chwilę za dużo polemizować teraz nie mogę, więc zostawię to na "po raidzie".

Anyway, sam używam Dotimera, a zapomniałem go dodać, a to faktycznie must have przy HOTach.

Więcej napiszę około 24-1.

PM Email Strona domowa
Milkyway
Wiadomość [#12]: 02.04.2007 o 18:22

Witam,to skoro o shadow pristach dużo nie ma to ja napisze pare słow,chociaż jednym z nich nie jestem.
Wiec,głowna rola to trzymanie calutki czas DoT takich jak vamp embrance i vamp touch na celu .Jeśli chodzi o sprzet to MAX shadow spell dmg ,wszytkie inne statystyki grają drugo-rzędną role.Talenty,to jest bardzo dobry PvE shadow priest build ---> http://www.wowhead.com/?tal(...)drtRhtVo ,Enchanty to Enchant Weapon - Spellsurge lub jeśli ktoś woli Enchant Weapon - Soulfrost ,sa to enchanty z górnej półki.A co do holy priesta to jestem idelanie tego samego zdania co horn,ja ustawiam gdzie sie da healer mode również w xperlu i kożystam z Gheal rank 3 (malo heala puki co),co nie znaczy ze luney jest gorszym priestem ,nie wręcz przeciwnie zrobił świetny poradnik lecz jego play style rózni sie od mojego,pozdro dla niego x]

[Edycja - Milkyway w 02-04-2007 o 18:31]

Y'all know the rules, we don't fuck with fools man!!!
PM Email
Matelin
Wiadomość [#13]: 02.04.2007 o 19:36

Nareszcie coś poważnego się pojawiło na forum smiley.gif Powiem szczerze, że zachęciliście mnie do gry priestem hehe. Myśle, że nie tylko mnie więc mam jeszcze pewną sugestie... Ktoś obeznany mógłby podać najbardziej optymalną i zapewniającą najszybszy leveling, kolejność wkładania talentów. Myśle że pomogłoby to wielu początkującym priestom.

Pozdrawiam i gratuluje poradniczka smiley.gif

PM Email
DiablosKing
Wiadomość [#14]: 02.04.2007 o 21:27

Konto skasowane

Yeye kawał naprawdę przydatnej roboty, gz :]
To o enchantach mi sie przyda.
Niestety i tak masy tępych trolli bedą zaśmiecać topic priestow pytaniami na które odp mają przed nosem ale na to nie ma lekarstwa...

Modez
Wiadomość [#15]: 02.04.2007 o 21:27

Konto skasowane

Znalazłem jeszcze jeden enchant, a właściwie kit, tworzony przez leatherworkerów: Magister's Kit, zapewniający regenerację many. Kosztuje też niewiele, do 50 golda za sztukę. Dobry wybór dla mniej zamożnych priestów :)

[Edycja - Modez w 02-04-2007 o 21:29]

Crom
Wiadomość [#16]: 02.04.2007 o 23:24

jest lepszy od Ciebie

Wyglada, hmm, pr0. Luney, pamietaj zeby swoj temat gdzies zapisywac na dysku. W niedlugim czasie bedzie wprowadzone nowe forum jesli Element upora sie z beta testami. Baza co prawda bedzie wrzucona na to nowe forum wiec wszystko powinno byc po staremu jesli chodzi o tresc ale warto zabezpieczyc sie ot tak w razie czego.
Poza tym, jak wejdzie nowe forum to zrobi sie remanent tablicy WoW. Zdradze chociazby ze doczekamy sie subforów co powinno juz sie tu znalesc od momentu zalozenia tablicy WoW. No, wiecej nic nie mowie, sza!

| Format Sig? [Yes/No]
| Enter Command: .......Yes
| Format percentage: 10%...25%...50%...75%...100%...Complete!
| Sig Formatted.
|
| Have a Nice Day!

[System Shutdown]
ver.1.05 made by Crom, Last Update: 21.07.11y

[SYSTEM REMINDER] - [ON]
PM Email
luney
Wiadomość [#17]: 03.04.2007 o 02:24

Casual!

Wpierw przejdę do tego co zaktualizowałem przy udziale osób tutaj się wypowiadających:

hornblower napisał:
1. DoTimer:
http://wow-en.curse-ga(...)dotimer/

Dodane! Jak pisałem wcześniej, sam używam, ale zapomniałem dodać do listy :<

hornblower napisał:
2. NabuFiveSec:
http://wow-en.curse-ga(...)fivesec/

Nie używam, ale zaciekawiłeś mnie ;). Dodane!

hornblower napisał:
CLOAK: Subtlety jest nie opłacalne i odradzam. Wg. mnie najlepiej wziąść +7 ress all, ale jeżeli nie stać was lub niechcecie wydawać sporo złota na to, to można wziąść stary enchant +5 res all (tanizna).

Dodałem info o +5 all res.

hornblower napisał:
CHEST: Ja bym tutaj proponował +6 all stats, dlatego iż instancach TBC zwłaszcza tych end-game przydaje się HP smiley.gif, a przy okazji dostaniemy bonus do many i spiritu smiley.gif

Well, ja osobiście wolę inne rozwiązanie. Mianowice mam oddzielny gear do staminy. Co prawda nie tak efektywny jak mój healing gear, ale mam w nim ~10k buffed. Jeśli nie potrzebuję aż tyle staminy, to robię po prostu mix, aby odpowiednio wyskalować. Anyway, dodałem info o +6 all stats.

hornblower napisał:
BOOTS: Jak już pisałem HP się jednak przydaje tak więc ja polecam. +12 stamina lub Boar's Speed (+9stamina + zwiekszona szybkość biegania ) Ten drugi jest naprawde bardzo przydatny.

Dodane i komentarz j/w.

Jeżeli chodzi o bulid bez Divine Spirit to :

http://www.wowhead.com/?tal(...)cfMqVuVo

Ten build jest... dziwny ;o. Nie rozumiem kilku rzeczy: Holy Nova? Na co to komu? Holy Reach to rozumiem, że dla Circle of Healing? Hmm, z tego co pamiętam to wrzucenie 2 punktów daje nam dokładnie 3y większy zasięg na CoH ;o. Healing Prayers ;o? W end-gamingu? Lolwell - hmmm nie widzę ani w starym WoWie (po za Viscidiusem) ani tym bardziej w TBC zastosowania Lightwella tbfh. CoH sam w sobie wydaje mi się dalej średnio użyteczny, nawet po buffie zużycia many. Anyway, brak Mental Agility to duża strata imo. Renew, Shield, wszelkie dispele kosztują o 10% więcej many. Anyway dodany do listy!

Pamiętajmy, że w end-game nie jesteśmy sami. 10% więcej dmg ze spiritu jest niesamowitym wiekszeniem dmg dla magów/warlockow/sahdow-priestów. Dodatkowo każda lecząca klasa dostaje dodatkowy bonus +healing dzieki temu. Dlatego ja radzę zrezygnować z 3 talentów w empowered healing na rzecz Improved Divine Spirit bo zyskamy duzo więcej. smiley.gif

Na chłopski rozum to weźmy:
- mam 400 spiritu,
- buff daje mi 40 więcej do heala, co nie jest, przynajmniej w moim przypadku jakiś OMFG GIFF,
- mag/lock/inni dpserzy mają max 200 spiritu (jeśli nie mniej),
- buff da im ~20 więcej dmg, co chyba nie jest "niesamowitym zwiększeniem dmg" :/.

Jednak nie ukrywam, że miło jest takiego buffa mieć, ale dla mnie (egoistycznie) jest lepiej wziąć full Empowered Healing i zwykły Spirit na solo/party.

P.S. Dopisz jakie butelki (consumables ) używac podczas raidow itd smiley.gif Moze sie przydac komus. To narazie tyle z mojej strony smiley.gif.

Dodam, soon ;).

toś obeznany mógłby podać najbardziej optymalną i zapewniającą najszybszy leveling, kolejność wkładania talentów.

Jak pisałem w "poradniku", jeśli idziesz w shadow (bo rozumiem, że chcesz sam szybko wylvlować postać), to pierwsze co robisz ładujesz talenty tak, abyś już na 40 lvlu miał Shadowforma. Potem ładuj według własnego uznania.

Znalazłem jeszcze jeden enchant, a właściwie kit, tworzony przez leatherworkerów: Magister's Kit, zapewniający regenerację many. Kosztuje też niewiele, do 50 golda za sztukę. Dobry wybór dla mniej zamożnych priestów smiley.gif

Dodane.

Talenty,to jest bardzo dobry PvE shadow priest build ---> http://www.wowhead.com/?tal(...)drtRhtVo

Dodane, aczkolwiek prosiłbym o jakiś komentarz ;p.

Luney, pamietaj zeby swoj temat gdzies zapisywac na dysku.

OK, będę robił kopie bezpieczeństwa.

[Edycja - luney w 03-04-2007 o 02:27]

PM Email Strona domowa
hornblower
Wiadomość [#18]: 03.04.2007 o 03:59

Jezeli chodzi o ten bulid bez Divine Spirit to:

Mając do dyspozycji 47 talentów dla holy, to wybrierane sa tylko te ktore przydadza sie dla holy priesta smiley.gif Innych przydatnych talentów tam juz nie ma. Holy Nova i Light Well malo przydatne smiley.gif wiem. Ale to byly 2 wolne talenty ktore mozna byle gdzie wsadzic. Mozna wymienic na 1 w Absolution i 1 w Mental Agility. to juz jak kto woli. Tak jak wspomniales tracimy tansze instant spells ale cos za cos smiley.gif. Ja jako jedyny w gildi mam bulid z imp divine spirit pozostali holy priesci maja ten 2 z CoH, i mozna powiedziec ze maja okolo 15% healing done wiecej odemnie dzieki temu smiley.gif To jest jeden z lepszych lezacych czarow, trzeba sie tylko przyzwyczaic do niego. smiley.gif To bulid ogolnie nastawioiny bardziej na AoE healing. Moze troche zle wyjasnienie z mojej strony bo bardziej mi chodzilo o Imp Divine spirit + reszta wg wlasnego uznania kto chce co dac, to byl przyklad tylko co tam dalem. Podsumowując chodzilo mi o to ze jak sie decydujemy na spirit to improved smiley.gif jak nie to wogole nie brac i wziasc CoH, reszta jak chcemy;). A CoH jest warty wyprobowania.

hmmm z raid buffami masz okolo 550-600 spiritu + trinekty i inne to trochre wiecej wychodzi tego bonusu do healingu smiley.gif ale pomijajac healing. dps ma nawepo wiecej niz 200:P 250-350 smiley.gif a okolo 30 dmg wiecej dla powiedzmy 10 casterow znacznie zwiekszy raid dps biorąc pod uwage ze obecni bossowie maja enrage po 10 minutach smiley.gif a padaja miedzy 10-9 minsmiley.gif Takze wg mnie to bardzo przydatne;) Zreszta te 3% mniej bonusu do Flash Heala wyrówna sie z tymi 10% co dostaniesz do calego bonus healing smiley.gif

btw... czytaliscie ze blizzz pladnuje cos namieszac w nowym patchu w Alchemi i Flaskach i Elixirach ?biggrin.gif
ale dodaj Comsumables smiley.gif Przyda sie jak narazie;P

P.S. Luney gdzie juz chodzcie na raidy? I na jakich bossach jesteście?

-= Nhiha 90 lvl Priest:
-= Profile: EU WoW Armory Nhiha Profile =-
PM Email
MacMaster
Wiadomość [#19]: 03.04.2007 o 08:50

Sprawdzam czy działa

no luney kawal dobrej i czasochlonnej pracy widze ze nowy server i nowe podejscie do sprawy smiley.gif zaraz tu trzeba bedzie zaprzegnac barrego albo minoka zeby tez cos takiego zrobili o hunterach xD

Accidentally

My own chain healer
PM Email
Konikov
Wiadomość [#20]: 03.04.2007 o 11:05

Hmm, przyznam, że poradnik całkiem niezły (w sumie najlepszy po polsku ;) ), chociaż dziwi mnie jedna, poważna rzecz, o której powszechnie się zapomina. Chodzi mi o różdżki. Nie widzę sensu w biciu mobów cały czas czarami, gdy obrażenia od różdżki ignorują pancerz... Jedyne co zmniejsza obrażenia to Arcane resistance, ale nie spotkałem nikogo, kto by miał tego naprawdę dużo.

Sprawia to, że kombinacją nuke; shield; DoT; wand i ew. jakieś czary instant w międzyczasie (i odnowa shielda) rozkładałem każdego warriora na solo, a także bardzo przyjemnie się w ten sposób grinduje. W sumie tylko z niektórymi Warlockami przegrywałem na solo...

Zalety WAND:
- duży dps bez większego zmniejszenia przez zbroje (Arcane damage)
- możesz trzymać dodatkowo laskę (np. dodającą mana/5sek.)
- nie używasz many, która może się spokojnie regenerować
- najlepsze modele mają 80dps (legendary, nie wiem jak po TBC)

Może jestem głąbem, jak się mylę to mnie zjedźcie jak chcecie.

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 18.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :