Dziś jest: Poniedziałek, 21 października 2019, godzina 10:23
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Poradnik dla UD [NOWY!]

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
Doomforge
Wiadomość [#21]: 18.10.2006 o 11:41

Konto skasowane

oglądałem repek i był taki sobie, raczej nic nadzwyczajnego - Lyn nie teleportował się by bronić expa (dziwnym trafem), potem Terror dał radę herosami. Jakbym miał coś polecić to zdecydowanie WE.IGE.Ted vs. Hacker.Fly100% (na replayers.com choćby). Niesamowite, boskie wręcz micro Teda.

Na replays.pl polecam z kolei poszukać FoV vs Zacard. Znakomicie pokazuje, dlaczego ghule są świetne, i dlaczego uważam je za znacznie lepsze na orka.

UnHolyPri3sT
Wiadomość [#22]: 18.10.2006 o 14:07

Konto skasowane

Gry FoV'a z Zacardem widziałem (jesli chodzi o te z PGL), a co do gier TeD'a to nie moge ich nigdzie znalez Cylon_anim.gif Szukałem na wcreplays.com i replayers.com ale nie znajduje tam zadnych gier TeD'a vs Orc :C

A dobra juz znalazłem :P

http://tft.replayers.c(...)id=74675

[Edycja - UnHolyPri3sT w 18-10-2006 o 14:09]

ArKaTeL
Wiadomość [#23]: 23.10.2006 o 15:49

Konto skasowane

hmm,, gdy zaczołem grać w wara pomyślałem żeUD to rasa nie dla mnie, ale zmieniłem zdanie, i mam pytanie czy tyle budynków powinno się miećconfused.gif
1 krypta
1 altar
2 świątynie
1 ofiarny wilczy dołek
2 kościeliska
1 cmentarzysko
2 rzeźnieconfused.gif
i szybki exp, bo tanio wychodzi i se to łatwo odbićconfused.gif
2 świątynie bo paru necrosów namiata gdy mają 3 lvl i rzucają klątwy na wrogiego herosa żeby nie uciekł, i gdy mają długowiecznośc szkieletów bo magowie to nie tacy imba jak się wydaję ale masz wtedy armię mistrza.

Vogelsang
Wiadomość [#24]: 23.10.2006 o 20:23

Konto skasowane

hahahah człowieku nie rozśmieszaj mnie ;]
1.Skąd będziesz miał tyle szmalu żeby walić unity z 4 raxów ? (w tym 2 najwyższego poziomu)
2.Zanim to wszystko wybudujesz to cie myślące przeciwnik rozwali :P
3.Necro jest łatwo skontrować. Kazda rasa ma masowy dispel więc wystarczy scout i juz jesteś trupem ;p
4.Wyrmy sa niezłe ale imo w 2v2. Do 1v1 sa: za drogie, za duzo żarcia jedza, za wolno sie produkują i zanim do nich dojedziesz możesz już nie żyć (np. koles zrobi duzy atak tuż po twoim techu na t3)
5.W twoim planie brakuje zigguratów xD

[Edycja - Vogelsang w 23-10-2006 o 20:23]

UnHolyPri3sT
Wiadomość [#25]: 24.10.2006 o 19:03

Konto skasowane

I ZASADA GRANIA UD:
Jak to powiedzial pewien pro: "UD NEVER GOES EXPO".Małe sprostowanie: Expo u ud to najgorszy szit jaki mógłbyś zbudować, ew. na elfa jak uda Ci sie GhoulRush i niezle zmulisz przeciwnika lub counter expo ALE TYLKO NA MAŁEJ MAPIE lub gdy hum sie toweruje. W innym wypadku NIE ROBI SIE EXPÓW.
II ZASADA GRANIA UD:
Temple'sy to syf unity z nich są wogóle nie potrzebne chyba ze chcesz mieć amsa.
III ZASADA GRANIA UD:
Wyrmy w solo są dobre tylko w jednym wypadku: GDY_GRASZ_MASS_AIR_NA_ELFA. Tylko i tylko i tylko wtedy. Chyba ze opp robi same driady, a nie bears dry.

Noli
Wiadomość [#26]: 24.10.2006 o 19:31

Konto skasowane

UnHolyPri3sT napisał:
III ZASADA GRANIA UD:
Wyrmy w solo są dobre tylko w jednym wypadku: GDY_GRASZ_MASS_AIR_NA_ELFA. Tylko i tylko i tylko wtedy. Chyba ze opp robi same driady, a nie bears dry.

o ile moje czytanie ze zrozumieniem nie lezy na obu lopatkach to z twojego posta wynika ze na driady robi sie wyrmy. a one im moga guzik zrobic ...

Doomforge
Wiadomość [#27]: 24.10.2006 o 19:37

Konto skasowane

Jemu o mass gargi chodziło, Sherlocku : )

UnHolyPri3sT
Wiadomość [#28]: 27.10.2006 o 21:27

Konto skasowane

Btw fajnie z elfem gra się takim starym stratem czyli Hitnrun gargami @50 supply biggrin.gif Potem mozna gosciowi wyjechać abo /abo+wyrmy i nie pozostaje mu nic innego jak wyjść :P

Doomforge
Wiadomość [#29]: 30.10.2006 o 23:23

Konto skasowane

Albo naklepać tyle misiów że możesz tylko powiedzieć gg.

Skończyłem z UD. Miło było przez tyle lat (~~) ale przyszedł czas żeby sie rozstać z kojlem i nową :X UD ma totalnie przewalone na tyle stratów orka że głowa boli. Mam już dość. Wyliczmy sobie :P

1. Blade SH grunty wivy i chamskie wjazdy na akoli lub ghule od drewna co 10 sekund > uD. Bez surowców nie dasz rady orkowi który w tym samym czasie buduje expa.
2. FS TC grunty raidery > UD. Jeśli ork myśli i weźmie wave zamiast stomp (kto w ogóle wymyślił że stomp jest lepszy od wave?~~) to może wjeżdżać ci na bazę do woli i uciekać na scrollu speeda jak tylko się teleportujesz. Tracisz masę kasy na TP, jeśli zaś go nie kupisz to raidery i wave wykoszą ci kopalnię, maina, raxy.. wrócisz do pustej bazy. Możesz z niej nie wychodzić ale wiadomo że ork buduje expa. Zawsze to robi. Na dłuższą metę nie pociągniesz, zrobi 80 supply i wychodzisz ; O
3. Mass towery na upie > UD. Ani desy ani fiendy nie są w stanie poradzić sobie z fortified towerami orka. Pamiętacie jak snake wygrał z terrorem? Snake grał po długiej przerwie i trochę lamił, a wygrał bo postawił masę towerów i otowerowany exp a potem tylko dosyłał wojo..
4. Exp na t2, baty, kodo i raidery plus FS i TC - tutaj po prostu zostajesz przemassowany i tyle możesz zrobić, jak ork weźmie wave to w ogóle.. szkoda gadać tt Bierze sobie klient TC z całą armią i idzie docreepować do 3 levelu kiedy FS lata ci pod bazą i na akoli co chwila wjazdy robi..no i wyjdź tu teraz z bazy jak ci klient wbija na scrollu speeda, wali chain i wieje, a wilki dobijają.. Przegonisz go wreszcie a tu krowa na 3 levelu z całą armią sie wbija i chainwave jedzie twoją nędzną armię.. >_>
5. NAWET BLADE+SH+WIVY I BEZUSTANNY HERO FOCUS JEDZIE UD JAK CHCE >_>

Może i ork też ma przewalone (np. na elfa), ale zawsze można grać blade baty i towery na te głupie talony. A to tylko jeden strat którego pewnie znerfują w 1.21 i problem się skończy. Natomiast UD.. tak wielu whinerów narzeka na "imba desy", że posterzy blizzarda zamieścili w "możliwość zmian na następny patch" zablokowanie wysysania many ze statuł. Wyobrażacie sobie? biggrin.gif

[Edycja - Doomforge w 30-10-2006 o 23:24]

UnHolyPri3sT
Wiadomość [#30]: 05.11.2006 o 15:48

Konto skasowane

A ja sobie cos innego wymsylilem biggrin.gif Moze to przeciwnik nie był jakis ubergosu, ale zawsze coś :P
http://replays.pl/replay/28336

popo69
Wiadomość [#31]: 01.01.2007 o 20:02

Konto skasowane

ja grałem na ne..no kurwicy można dostać na tym battlenecie..................taki lagi że o boshe.........wjeżdżałem elfowi do bazy co sk. mass abo +dk + naga+ lich.wlazł między te studnie i mnie zaczoł kosić driadami a potem narobił miśkow............i ja gg...a jakby nie lagi to bym mu rozwalił bazę za 1 wjazdem

paVell
Wiadomość [#32]: 04.01.2007 o 01:35

Konto skasowane

Doomforge napisał:

vs. NE

Wielkie brawa dla Lucifera za wymyślenie standardu DK+Lich+naga (wzgędnie Dk+naga+lich) i mass abo. Jest on milion razy lepszy od zawodnych gargów, które sama panda jedzie (chociaż jeśli masz super micro to lepsze są mimo wszystko gargi, ale skoro tu siedzisz i czytasz mój poradnik to raczej nie masz ~~)
Oto i istota stratu: Robisz Dk i ghule. creepujesz z super fast techem do t2. Jak skończy się t2, natychmiast lich i t3. Jak uzbierasz kasę, stawiasz dwie rzeźnie. Najpierw dwie statuy, potemm już (jak skończy się t3) same abo. Wepchnij gdześ chmurę, jest niezła. Na t3 lich kupuje orba i bierzesz nagę, po czymidziesz ze wszsytkimi ghulami prócz 2-3 do drewna na elfa. Twoim celem jest zabić wszystkie archerki. Nieważne, że stracisz ghule - i tak nic znich nie masz. Jeśli zdołasz zabić jeszcze dodatkowo np. hero - to już w ogóle malina. Potem wycofujesz się, creepujesz coś, bierzesz 5 abo które się w międzyczasie zbudowało i idziesz dokończyć gościa zanim pomyśli o mass miśkach czy innym szajsie.

Jeśli mimo wszystko nie uda ci się wygrać, to dorabiasz:
Desy w przypadku gdy kolo robi misie
Fiendy jeśli chce iśc w chimy (ale z desami, same fiendy są po to żeby sieć rzucić tylko więc nie więcej niż 3)
Wagony jeśli idzie w same driady.

I pamiętasz o OTOWEROWANYM expie.
Koniec filozofii. DK lich (z orbem) i naga (ze strzałami) = najlepszy focus i herokill w grze. Jeśli nie dasz elfowi zrobić ogromnej armii - wygrasz. Choćby i samymi hero.

To tyle. Over & out.

[Edycja - Doomforge w 01-10-2006 o 21:49]

//zmiana nazwy tematu ;P Poza tym może warto byłoby gdzieś zamieścić informację na jakiejś wersji gry był pisany poradnik - 1.20, tak?

[Edycja - Shunt w 02-10-2006 o 17:00]

z całym szacunkiem ale strat mass abo Dk+lich+naga nie dziala za dobrze z prostego powodu - elf zdazy dojsc do miskow zanim go dojedzesz abo (miski + driady > mass abo chocby z powodu kosturu teleportacji, elf nie bedzie tracil miskow). Na szczescie strat ktory wymyslilismy z kolega jest lekka modyfikacja i dziala duzo lepiej:
Dk+lich+naga mass abo i banshee na szkoleniu mistrzowskim, gdy dochodzi do bitwy przejmujesz miski (trzeba to robic umiejetnie) zazwyczaj podczas castowania elf bedzie chcial przejsc liniie abo rzucic sie na banshee, gdy uda nam sie je obronic i przejac 2-3 miski wygrywamy latwo.

maestrino
Wiadomość [#33]: 05.04.2007 o 23:27

Konto skasowane

Ja wtrące swoje marne 3 grosze i powiem coś:

Nie używam nagi ani to nie pomaga, ani nie zagrozi wrogowi.

Gargi są dobre, ale nie używam ich więcej niż 5-7, bo driady mnie zjadą. Z 8 biesów na smoki i Chimery Obsydiany 2 Wozy, Plugastwa rzadko.
Czasem pomaga czasem nie, ale raczej takiej metody używam.

Edit:

Zmądrzałem Cylon_anim.gif Cylon_anim.gif Cylon_anim.gif

Naga jest dobra. (zaraz powiecie że to za mało) biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Moja nowa taktyka na razie na 9 walk tylko 2 przegrałem (gram 4/4)

first crypt lord + carrion beetle (wcześniej oczywiście cmentarzyk szybko i sprawnie postawiony smiley.gif i na harras lub na creepy, potem dorzucam kilka biesow i ekspresowo do 3 poziomu (w międzyczasie opancerzam cl i na 3 daje żuczki na 2 poziom). Jak już zrobie t2 biorę nagę na początek mana shield, na t3 stawiam 2 kościeliska i świątynie, i tu innowacja: nie mam dk więc nie mam jak leczyć, więc co mi zależy, biorę ze 3-4 banshee i albo rzucam tarcze na bohów (przydatne przy tornado nagi), albo opętuję ze 2 chimki lub gryfy (to rzadziej używam, czasami nieopłacalne), oczywiście przy ciągłym rzucaniu klątwy. przy 4-5 poziomie cl, żuczki są niepotrzebne, kupuję księge przeszkolenia i od początku: impale, pancerz, impale, pancerz, impale, rój, pancerz cb, cb, cb. W sumie moja armia wygląda tak (w 4/4 można ,ale nie trzeba uprościć micro i mieć tylko 12 jednostek:
cl + naga + 3 banshee + 5 wyrmów + 2 biesy
lub taktyka na szybkiego:
cl + naga + 4 banshee + 6 biesów

Proszę o jakiś koment smiley.gif

[Edycja - maestrino w 18-06-2007 o 10:38]

LoL referral link
GarfFun
Wiadomość [#34]: 17.07.2007 o 17:00

Konto skasowane

4v4 to cokolwiek zrobisz jest dobrze, byleby duzo bylo:P W solo lub 2v2 sobie zbytnio tak nie pograsz. A tak btw. to da sie latajace jednostki wogole opetywac O_o?

Gothic
Wiadomość [#35]: 26.07.2007 o 23:03

Konto skasowane

Przed patchem sie dało,wystarczyło tylko przydusic do ziemi siecią, jakąś jednostke air i opetac.
Teraz sie nie da crying.gif crying.gif

A Hero is not one that never Falls
He is the one that gets up,
Again and again,
Never losing sight
of his dreams
maestrino
Wiadomość [#36]: 27.07.2007 o 16:39

Konto skasowane

Od tego są chyba fiendy prawda? smiley.gif

Edit:
Aha i zauważyłem ostatnio, że wyrafinowane taktyki i wyrafinowani hero w 4/4 to bajeczka dal dzieci. standardy DK+lich+CL lub DL nie mają żadnego sensu. w 4v4 chodzi o mass. Oglądnąłem kilkadziesiąt replai i najczęstszym standardem w 4/4 jest FL + Pit lord i masa fiendów +wyrmy Abo itp. ciężkie jednostki.

[Edycja - maestrino w 27-07-2007 o 16:44]

LoL referral link
E3xody
Wiadomość [#37]: 29.07.2007 o 02:13

Konto skasowane

a ia to robiem od razu dwuh hlopuw do złota, i kryptem rzeby muc zrobic gchula do zbierania drewna.

Starless
Wiadomość [#38]: 07.08.2007 o 22:49

Konto skasowane

Vs. NE proponuję bardzo przyjemną taktykę, tj. - jak to się nazywało? meatomancer? necrowagon? jakoś tak, chodzi o nekromantów (5-7) + wozy mięsa (3,4) i oczywiście DK Lich. Micro ogranicza się do dbania o herosów i wysyłania szkieletów hen, daleko w kosmos cool.gif Elf może co prawda dispelowac szkielety ognikami, ale wtedy musi patrzec na swoich herosów (coil nova), ew. microwac jednostkami i detonowac ogniki, których jest przeważnie za mało do uporania się z hordą trupów. Można jeszcze zrobic ulepszenie do zgnitej chmury i już w ogóle luz biggrin.gif Nieco lamerski sposób, ale ile z tego funu potluczony.gif

The Dark Side of the Court of the Crimson King
Bart_Illidan
Wiadomość [#39]: 07.08.2007 o 22:54

Konto skasowane

no LAMERSka biggrin.gif ale huma priesty psuja ta az za szybko a szkielety daja expa wrogim herosom ;/ u elfa jeszcze dryadki moga dispellowac, u orca SW tez robia fajnego dispella ;/ no a jak sie na ud trafi i ten ud zrobi desy to omg :////

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
Gothic
Wiadomość [#40]: 07.08.2007 o 22:58

Konto skasowane

Bart_Illidan napisał:
u elfa jeszcze dryadki moga dispellowac

tak tylko ze zeby rzucic dispela NE musi klikac po kolei na wszystkie szkielety których jest z 36 :P

[Edycja - Gothic w 07-08-2007 o 22:58]

A Hero is not one that never Falls
He is the one that gets up,
Again and again,
Never losing sight
of his dreams
REKLAMA
Strona 2 z 9.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :