Dziś jest: Czwartek, 2 kwietnia 2020, godzina 00:45
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Dlaczego Protossi tak rzadko ...

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Asaran
Wiadomość [#41]: 28.07.2006 o 22:02

Konto skasowane

Nie gram Zergiem za często, więc nie mogę sie wypowiedzieć na temat gry Zerg kontra Terran, ale jestem zdania, że idealny balans nie istnieje (dowodem są poprawki cen i punktów wytrzymałości w kolejnych patchach) . Chyba, że każda strona miałaby takie same jednostki (różniące się wyglądem smiley.gif. Jedynym rozwiązaniem jest wykorzystanie zalet danej rasy.

monter
Wiadomość [#42]: 28.07.2006 o 22:17

Konto skasowane

To już lepiej niech będzie jedna rasa i każdy niech pocina jedną :/

W starcrafcie moim zdaniem rasy są najlepiej zbalansowane, w żadnej innej grze na świecie w całej historii rodu ludzkiego nie było tak dobrze zbalansowanej gry, wiadomo - nie w doskonały sposób bo w końcu człowiek doskonałym nie jest.

A co do Air Zerga - Próbowałeś iedyś rozwalić zergiem taki Air tossa: 12 carierów, 24 corsairy? Czym?

chester
Wiadomość [#43]: 28.07.2006 o 22:57

Konto skasowane

2x plaga + 36 scourge (na carry) + 24-36 hydr :P Zreszta jak toss ma taką armade to zerg powinien mieć coś w okolicach 60 hydr ;|

albo po prostu zrobić 1894712987 dron i próbować "spore'ować" całą mape xD

496kontratakuje
Wiadomość [#44]: 28.07.2006 o 23:08

Konto skasowane

chester napisał:
2x plaga + 36 scourge (na carry) + 24-36 hydr :P Zreszta jak toss ma taką armade to zerg powinien mieć coś w okolicach 60 hydr ;|

scourge vs corsair

chyba gramy w rozne gry.
distruption web troche przeszkadza hydraliskom.

wydaje mi sie, ze armia protossow w przykladzie nieco przekracza limit jednostek.

piszac, ze duzo spore colonies potrafi zatrzymac carriery+corsairy pokazales swą nikłą wiedzę dotyczaca starcrafta

[Edycja - 496kontratakuje w 28-07-2006 o 23:10]

Bogoczi
Wiadomość [#45]: 29.07.2006 o 01:34

Konto skasowane

Gadacie głupoty! Pokazujecie tylko jakie noby jesteście. StarCraft jest grą w której nie ma i nie będzie idealnego balansu. Każda rasa ma odpowiednia broń na odpowiednia jednostkę wroga i wystarczy tylko troszkę pomyśleć, jak ja widzę posty w których porównujecie careery do ultrali to mi się śmiać chce... Gry które mają balans niczym WarCraft 2 to są słabe gry i baaardzo szybko się nudzą. SC ma to coś czego wy nie widzicie, sądząc po waszych postach, oczywiście ;)

monter
Wiadomość [#46]: 29.07.2006 o 09:45

Konto skasowane

Doskonała odpowiedź, Bogoczi biggrin.gif. Właśnie tak chciałem powiedzieć.

A co do hydr na carriery i plagi: Porónywane były same jednostki latające przez kolegę, więc poprosiłem by powstrzymał zergiem taką armadę protosów. Zaden scourge by nie doleciał, wiec nie wiem czym jeszcze. Właśnie dlatego bezsensowne jest takie porónywanie. Możliwe, że dałem ponad limit :/

chester
Wiadomość [#47]: 29.07.2006 o 09:54

Konto skasowane

496kontratakuje napisał:
chester napisał:

scourge vs corsair

chyba gramy w rozne gry.

wydaje mi sie, ze armia protossow w przykladzie nieco przekracza limit jednostek.

piszac, ze duzo spore colonies potrafi zatrzymac carriery+corsairy pokazales swą nikłą wiedzę dotyczaca starcrafta

Geeeez Cylon_anim.gif
Nie no jak sie 496 dokładnie wczytasz w mój text to zobaczysz na końcu mały znaczek "xD", który symbolizuje że moja wypowiedź służyła do rozbawienia towarzystwa, a nie do pomocy, czyli w sumie można ją wyjebać śmiało :P

A teraz do tematu:
Nie patrząc na limit, czy protoss da rade zrobić tyle jednostek czy nie, ale wyjaśnij mi kolego - co przez ten cały czas robił Zerg?? Czekał z 2 lingami żeby sie obronić? Dobry zerg widząc że będą carriery - od razu stara sie zniszczyć źródło ich pochodzenia (stargates), a jak nawet będzie miał protoss te 5-8 carrów to zerg naprawde może to rozwalić scourge'ami... Zresztą to zależy od stylu gry i ogrania tego MU. Część tossów po prostu miażdży zerga, a część zergów nie daje szansy pierdnięcia tossowi. Zależy od skilla i wiedzy o grze.

monter
Wiadomość [#48]: 29.07.2006 o 11:33

Konto skasowane

Rację mosz, towarzyszu. Chciałem tylko unocznić koledze, że Air Zerga nie góruje nad airem Protosa tak jak mówił.

snajper
Wiadomość [#49]: 29.07.2006 o 13:50

Konto skasowane

ja gram protossem i mi sie bardzo dobrze gra z zergiem ale zaówarzam ze teraz coraz wiecej luzdzi gra zergiem bo sie nim gra najtrudniej protoss ma bardzo łatwą obsługe swej rasy wedłgu mnie. i nigdy sie nie przzzuce na zerga lub terka denerwuja mnie nooby które caly caas przezucaja sie z rasy na rase bo teraz jest taka moda na zerga to wszyscy graja zergiem ale za rok wszyscy beda pykac terkiem bo bedzie taka moda

[Edycja - snajper w 29-07-2006 o 13:51]

496kontratakuje
Wiadomość [#50]: 29.07.2006 o 14:44

Konto skasowane

chester napisał:
496kontratakuje napisał:
chester napisał:

scourge vs corsair

chyba gramy w rozne gry.

Geeeez Cylon_anim.gif
Nie no jak sie 496 dokładnie wczytasz w mój text to zobaczysz na końcu mały znaczek "xD", który symbolizuje że moja wypowiedź służyła do rozbawienia towarzystwa, a nie do pomocy, czyli w sumie można ją wyjebać śmiało :P

A teraz do tematu:
Nie patrząc na limit, czy protoss da rade zrobić tyle jednostek czy nie, ale wyjaśnij mi kolego - co przez ten cały czas robił Zerg?? Czekał z 2 lingami żeby sie obronić? Dobry zerg widząc że będą carriery - od razu stara sie zniszczyć źródło ich pochodzenia (stargates), a jak nawet będzie miał protoss te 5-8 carrów to zerg naprawde może to rozwalić scourge'ami... Zresztą to zależy od stylu gry i ogrania tego MU. Część tossów po prostu miażdży zerga, a część zergów nie daje szansy pierdnięcia tossowi. Zależy od skilla i wiedzy o grze.

nie potrafisz opowiadac dowcipow.

napisales ze scourge potrafia zniszczyc carriery bronione przez corsairy
w kolejnym poscie corsairy gdzies zniknely. klamco

chester
Wiadomość [#51]: 29.07.2006 o 15:43

Konto skasowane

ehhh (wulg.) tamten post był wogóle nie do tematu praktycznie więc odczep sie od niego. A w następnym poście zniknęły corsairy bo chciałem wytłumaczyć że Zerg nie powinien pozwalać Tossowi na zrobienie takiej armii ;|

Co do dowcipów - fakt może nie umiem ich opowiadać, Ty za to bierzesz wszystko na poważnie, ale to nie jest ważne w tym momencie.

I nie nazywaj mnie kłamcą Cylon_anim.gif Mógłbym Cie teraz zwyzywać od noobów dzieci neo itd itp, ale tego nie zrobie bo mi to koło(wulg.)a lata.. Ok - mnie żart nie wyszedł spoko- ale człowieku chill out... btw kłamcą sie kogoś nie nazywa po przeczytaniu jego 2 postów Cylon_anim.gif

Reflux
Wiadomość [#52]: 04.08.2006 o 22:35

Konto skasowane

Echh a szczerze to wam powiem tyle w SC rasy so bardzo dobrze zbalansowane (przynajmniej moim zdaniem). Tylko by dobrze uzywac poszczegolnych jednostek danych ras , a to juz wymaga pewnych umiejetnosci i doświadczenia. Krótko mówiąc trzeba umieć grać. A jeżeli juz o przechodzeniu pro gamerów na inne rasy no cóż może byście pomyśleli że to są też ludzie i czasem też mogą coś zmieniać może np. toss im sie przejadł albo co confused.gif

chester
Wiadomość [#53]: 04.08.2006 o 23:57

Konto skasowane

A własnie jeszcze co do air tossa vs air zerga. nie zapominajcie o devourerach... mają acid spores > każdy acid zmniejsza atak o 1. max 9 spores = bardzo maly atak sair's i carrów. Połączenie mut devów i defilerów (plaga) miażdży air tossa... A walke air mozna obejrzec np SunCow vs Herb[Shield], niestety nasz Polak ją przegrał ale walka bardzo interesująca. Jak ktoś w komentarzach gg.net wspomniał - SunCow mógł użyć mut z devami - wtedy zrobilby miazge, no ale nikt nie jest doskonaly elo

496kontratakuje
Wiadomość [#54]: 05.08.2006 o 00:18

Konto skasowane

skoro nie znasz nawet statystyk jednostek, to moze daruj sobie ferowanie wyroków o balansie tej gry...

chester
Wiadomość [#55]: 05.08.2006 o 11:28

Konto skasowane

496 przedtem napisałem żart którego nie skumałeś i teraz co bym nie napisał to sie mnie czepiasz ;| w.y.p.i.e.r.d.a.l.a.j!!

496kontratakuje
Wiadomość [#56]: 05.08.2006 o 18:14

Konto skasowane

nie zapominajcie o devourerach... mają acid spores > każdy acid zmniejsza atak o 1. max 9 spores = bardzo maly atak sair's i carrów.

osoba o takiej wiedzy jak twoja, lepiej niech nie wydaje wyrokow o balansie gry

a jak stwierdzisz ze to byl kolejny dowcip, to moze "w.y.p.i.e.r.d.a.l.a.j" na forum www.czerstwedowcipy.com zamiast zasmiecac ten watek.

Asaran
Wiadomość [#57]: 05.08.2006 o 22:19

Konto skasowane

Apeluję o umiar!

Jest to luźna dyskusja dla osób lubiących SC i nie widzę potrzeby obrażania kogoś lub tym bardziej danych poglądów.

469 jesli chester nie miał racji, to przedstaw swoje kalkulacje, a nie wypowiadasz się w stylu: ja wiem więcej, więc będę obrażał innych.

chester
Wiadomość [#58]: 05.08.2006 o 22:52

Konto skasowane

496kontratakuje napisał:
nie zapominajcie o devourerach... mają acid spores > każdy acid zmniejsza atak o 1. max 9 spores = bardzo maly atak sair's i carrów.

osoba o takiej wiedzy jak twoja, lepiej niech nie wydaje wyrokow o balansie gry

a jak stwierdzisz ze to byl kolejny dowcip, to moze "w.y.p.i.e.r.d.a.l.a.j" na forum www.czerstwedowcipy.com zamiast zasmiecac ten watek.

Sory pomyłka Acid spores nie zmniejsza ataku jednostek wroga, lecz powoduje dodatkowe obrażenia> 1 spore = +1 damage, do tego spores spowalniają atakowanie jednostek. Dodatkowo Devy na max air armour mają 5 defensa, przy czym sairs zadają 3 damage a interceptory 4. Do armii Devów koniecznie należy dodać Muty, które mają o wiele większe szanse szybkiego zniszczenia sairs, które zadają 3 damage i do tego dostają +9 damage do kazdego ataku przeciwnika. Devy Muty i Defy z plagą czynią air Zerga bardzo mocnym i na tyle dobrym aby pokonać armade Protossa.

496 Happy?

496kontratakuje
Wiadomość [#59]: 06.08.2006 o 14:27

Konto skasowane

to tak jakby ktos, kto nie zna sposobow jak poruszaja sie poszczegolne figury, pisal ze nie da sie wygrac w szachach czarnymi.

skoro, twoja wiedza jest tak wielka, to zastanawia mnie dlaczego prawie kazdy gracz, ktory wybiera zerga, narzeka na ZvP na "wyspach" - z takimi nawet paradoksami jak Mondragon - najprawdopodobniej gracz o najlepszym ZvP poza Koreanczykami - ktory na "wyspach" wybiera terran.

dobrzy zergowie maja czesto bardzo duzy problem, aby w ogole zdobyc devourery, bo zazwyczaj przegrywaja wczesniej - protoss albo ich pokonuje, albo zajmuje na tyle mapy, aby moc pokonac zerga sama ekonomia.

ta twoja mieszanka wcale nie pokona protossa, bo on po prostu odleci sobie i sam wybierze miejsce walki. krolowe moga mu w tym przeszkodzic, no ale taki ekspert jak ty wie lepiej (pewnie zapomniales, albo nie wiesz nawet dlaczego krolowe moga byc pomocne)

skoro ZvP na wyspach jest takie latwe, to moze podeslij nam pare replay'i, z checia je obejrze, bo na razie widzialem tylko dobrych graczy narzekajacych na ZvP na "wyspach".

http://www.youtube.com/watch?v=DdESX2N3jVo
ciekawe czy np. to widziales? watpie.

chester
Wiadomość [#60]: 06.08.2006 o 15:53

Konto skasowane

Nie mówiliśmy o grze na wyspach, tylko ogólnie air tossa vs air zerga. Jeśli chcesz mnie przepytać z SC to prosze - Queeny mają ensnare oczywiście, co spowalnia ruchy wrogich jednostek i dodatkowo jeśli np atakują nas cloaked wraith's albo dark templary to celnie rzucony ensnare odkrywa jednostke i mozna ją zaatakować.

Filmik widziałem, ale zauważ że to jest PP 05... naprawde nie każdy gracz potrafi zrobić to co Reach. (również nie każdy potrafi powołać do życia taką armade statków jaka opisałem ale to inna historia). Do tego Reach miał tam dark archony, archony i high templarów o ktorych wczesniej nie wspominaliśmy...

Moze ci sie wydaje 496 ze sie wywyzszam wiedza czy cos - nie prawda, po prostu pisze co mysle i co moznaby zrobic smiley.gif

A tutaj walka SunCow vs Herb o której wspominałem http://sc.gosugamers.n(...)?dl=6494

Zerg nie wygrał ale walka godna zobaczenia. SunCow mógł połączyć oddziały devów i mut i byłoby OK albo conajmniej dobrze.

REKLAMA
Strona 3 z 6.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :