Dziś jest: Czwartek, 21 listopada 2019, godzina 18:22
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Dlaczego Protossi tak rzadko ...

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Asaran
Wiadomość [#21]: 12.07.2006 o 13:16

Konto skasowane

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś, ale widzę, że nie.

Twierdzenie, że nie ma map w których walczy wyłącznie lotnictwo jest totalnym kłamstwem. Spróbuj rzucić stormy, gdy do starcia doszło nad wodą. Już to widzę.

Gdzie ja napisałem, że w grach korzystam z darków na lury?
Chciałem tylko pokazać, że Zergom dano jednostkę masowego rażenia, jako odpowiednik zergowski templarów, a Terranom co dano? Medyków, którzy z marinami na lury są tak dobre, jak lody na biegunie. No terek ma miny i działa, ale to raczej bardzo słabo działa na rozbudowanego Zerga (zastosowanie defilerów).

trudna masowa produkcja - mistrzu spróbuj zbudować u prota na takim samym obszarze, co u Zerga z wieloma hatchami tyle samo jednostek. Jeśli dasz radę to masz medal za sukcesy.

Kolejne. Nie istnieje coś takiego jak bezsensowne obliczenia, chyba że nie lubisz matmy.

Mówisz 5 ekspów zerga kontra 5 ekspów Prota i Prot wygrywa? Nie wiem jak Ty, ale ja widziałem np. repy gdzie 2 ekspy Prota dostawały łomot od Zerga z 2 ekspami, co tylko potwierdza przewagę Zerga do środkowej fazy gry.

496kontratakuje
Wiadomość [#22]: 13.07.2006 o 03:34

Konto skasowane

Asaran napisał:
Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś, ale widzę, że nie.

uzywasz takiego dziwnego slownictwa, ze ciezko zrozumiec

Twierdzenie, że nie ma map w których walczy wyłącznie lotnictwo jest totalnym kłamstwem. Spróbuj rzucić stormy, gdy do starcia doszło nad wodą. Już to widzę.

nie widzialem profesjonalnej mapy, gdzie jest tyle wody, iz bitwy musza sie nad nia toczyc

Gdzie ja napisałem, że w grach korzystam z darków na lury?
Chciałem tylko pokazać, że Zergom dano jednostkę masowego rażenia, jako odpowiednik zergowski templarów, a Terranom co dano? Medyków, którzy z marinami na lury są tak dobre, jak lody na biegunie.

nie rozumiem tych twoich porownan, przepraszam nie jestem ze wsi

wydaje mi sie, iz uwazasz, iz zergowie zyskali wielka przewage nad terranami dzieki temu, iz "dostali" lurkery, a terranie medyczki
jest calkowicie na odwrot, medyczki sa tak dobre, ze zergowie musieli dostac lurkery..

obecnie wiekszosc dobrych graczy, w TvZ gra marinow+medyczki+vessele...

No terek ma miny i działa, ale to raczej bardzo słabo działa na rozbudowanego Zerga (zastosowanie defilerów).

... vessele te zarazaja defilery
irradiate kosztujacy 75 mana w rekach dobrego gracza to koszmar

trudna masowa produkcja - mistrzu spróbuj zbudować u prota na takim samym obszarze, co u Zerga z wieloma hatchami tyle samo jednostek. Jeśli dasz radę to masz medal za sukcesy.

nie potrafisz grac
macro trwa caly czas, a nie "o przypomnialem sobie, iz trzeba zrobic jednostki" - moze na twoim poziomie to stanowi przewage
ale dlatego, ze ty nie potrafisz grac, nie znaczy ze gra jest zle zbalansowana.

Kolejne. Nie istnieje coś takiego jak bezsensowne obliczenia, chyba że nie lubisz matmy.

oczywiscie ze istnieje, napisales, ze "zestawiasz jednostki 1:1" - wzgledem kosztow
na dodatek zle jednostki

Mówisz 5 ekspów zerga kontra 5 ekspów Prota i Prot wygrywa? Nie wiem jak Ty, ale ja widziałem np. repy gdzie 2 ekspy Prota dostawały łomot od Zerga z 2 ekspami, co tylko potwierdza przewagę Zerga do środkowej fazy gry.

5 na 5 to nie to samo co 2 na 2 bazy.
to ze widziales czarnego kota, nie znaczy ze wszystkie sa czarne..

widze, ze nie zauwazyles, ze zazwyczaj protossi maja mniej baz na zergow i sytuacja, w ktorej liczba baz jest rowna jest dla nich w dluzszej perspektywie korzystna
oczywiscie oznacza to, iz wojsk produkuje wiecej wojska, ale jezeli wytrwa sie te ataki, to sie wygrywa (mowie o sytuacji 2 na 2 bazy)

w sytuacji 5 na 5 protoss ma dosc komfortowo, bo ma ogromne ilosci gazu

Asaran
Wiadomość [#23]: 13.07.2006 o 19:34

Konto skasowane

Oczywiscie, że wiem że 2 expy na 2 expy wroga to nie to samo, co 5 na 5. Jednak podczas gry balans się ciągle zmienia, a nie chciałem tutaj opisywać rzeczy oczywistych dla wtajemniczonych, że np. prot na początku ma przewagę w postaci zetów, póniej ją traci, następnie walka staje się wyrównana, by opstatecznie zadać śmiertelny cios Zergom (w tym czasie ilość ekspów odpowiednio się zmienia) itd.. Dużo zalezy od umiejętności gracza, czy dobrze wykorzysta cechy rasy, którą kieruje.

Poruszyłeś kwestię umiejetności zastosowania Vessela u Terka, ktory musi pokonać Zerga. I tutaj dowody wskazują raczej na moją opinię, bo Zerg korzysta z defilerów i trzeba być o poziom lepszym Terkiem pod względem doświadzenia w sc, aby korzystając z Vesseli pokonać Zerga. Defilery mogą konsumować jednostki, aby odnowić energię, a Terek czeka w tym czasie na regenerację - kiepsko to widzę. Podobnie jest u Prota, gdzie średni Terek może pokonać dobrego Prota (rzadko zależność przebiega w drugą stronę).

Mówisz, że nie jesteś ze wsi, ale może jesteś na niej? Internet to globalna wioska, bo przecież nie miasto smiley.gif - to tak dla żartów, abyś nie obrażał się na mnie, kiedy wyrażam swoją opinię.

Pozdrawiam

MIStrZZZ
Wiadomość [#24]: 16.07.2006 o 05:53

Konto skasowane

no cóż zbyt wiele mądrych wypowiedzi tu nie znalazłem (tzn. żadnej w sumie ;s) także aby zamknąć temat chciałbym go zakończyć tymi słowami: Z > P

MIStrZZZ
Wiadomość [#25]: 16.07.2006 o 06:02

Konto skasowane

aha jeszcze dodam : "np. prot na początku ma przewagę w postaci zetów" bzdura, to zerg ma przewagę w postaci zerglingów

TheAdas
Wiadomość [#26]: 16.07.2006 o 14:16

Konto skasowane

A ja dodam ze jest cos takiego jak edycja i nie jest po to zeby sobie była tylko zeby jej uzywac...

MIStrZZZ- masz wysokie mniemanie o sobie (patrz opis),
Twoje argumenty mnie powaliły^^

krecik123
Wiadomość [#27]: 16.07.2006 o 15:18

Konto skasowane

nie mozna tak zobie zakonczyc ze Z>P to jest nieprawda, ja gram troche tossem i czesto udaje mi sie zerga rozwalic chociaz latwo nie jest, ale fakt faktem zerg jset mocny. leczy wystarczy dobrze zagrac i mozna wygrywac

--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
Alwin
Wiadomość [#28]: 16.07.2006 o 15:43

Konto skasowane

Chyba lepiej microwac lingami niz zatami na opczatku gry (lingowi rosnie cale hp, a zetowi tylko psi) pozatym chyba są szybsze no i tansze (4vs1? kto wygra), wiec chyba przewage ma zerg na początku mając lingi, chociarz nie znam sie :P

MIStrZZZ
Wiadomość [#29]: 16.07.2006 o 21:13

Konto skasowane

taa, a ty taki nie bądź spryciarz TheAdas bo chyba nie piszesz o tym o cyzm powinieneś?

ja nigdzie nie napisałem argumentów, czyżby ci sie przywidziało?;o

TheAdas
Wiadomość [#30]: 16.07.2006 o 23:17

Konto skasowane

MIStrZZZ napisał:
ja nigdzie nie napisałem argumentów, czyżby ci sie przywidziało?;o

A powinienes, jesli włanczasz sie do dyskusji krytykujac rozmowców, nie podajac zadnych argumentow na potwierdzenie postawionego przez siebie stwierdzenia powinienes zostac wysmiany na miejscu przez pijanego Rumuna(nie musi byc Rumun, mogą byc jakies kaczki).

MIStrZZZ napisał:
taa, a ty taki nie bądź spryciarz TheAdas bo chyba nie piszesz o tym o cyzm powinieneś?

o podstawowych rzeczach (jak edycja) trzeba niestety przypominac w miare pojawiania sie powodu.
Chyba ze chcesz miec taki opis bana jak grzybowski^^

MIStrZZZ napisał:
TheAdas

Napisales poprawnie mojego nicka!! łał Szacun;)

Ze wzgledu ze temat zboczył troche z toru pierwotnego powołania, skończmy tę dyskusję...

EDIT: Jeszcze sie przyczepie^^: oryginal nick MIStrZZZ...

[Edycja - TheAdas w 16-07-2006 o 23:19]

Asaran
Wiadomość [#31]: 20.07.2006 o 21:41

Konto skasowane

Chciałem sprostować pewne moje sformułowanie, ktore poprzez moje zbytnie uproszczenie, wywołało kontrowersje.

Na początku miałem na myśli w momencie, gdy P dysponuje gatami (minimum jednym) a Z zerglingami. Dobre micro zetami może rozłożyć Z na początku, ale to tylko z moich obserwacji repów progamerów. Mi osobiście udawało się poważnie osłabić Z właśnie zetami na początku (później z rozwojem gry Zerg stawał się mocniejszy, ale w momencie uzyskania około 4/5 expów Prot odzyskuje swoją potęgę - drogie cholernie są te jednostkismiley.gif, ale to wymaga unikania stracenia siły defensywnej.

Balans się zmienia w trakcie gry i dużo zalezy od gracza, czy wykorzysta w danym momencie, w danym miejscu, przewagę danej rasy smiley.gif - brzmi śmiesznie, ale to jest podstawowa ogólna zasada walki (jak dla mnie).

krecik123
Wiadomość [#32]: 21.07.2006 o 10:22

Konto skasowane

Asaran zgodzie sie z toba, jezeli Z nie idzie w rusha i nie stawial sunkenow to jest praktycznie ponim, mialem tak z raz czy dwa ale to na uboczu. Faktycznie mikrowanie P zetami i mozna lnawet wygrac,a jak nie to oslabic, ja sam gram tossem i to potwierdzam. A tak dodajac te 4/5 expow to moze nawet troszke potrwac zrobic jezeli cie Z ciagle meczy jednostkami, chociaz znam juz pare sposob na niego (przydaje sie ogladac repleye Draco biggthumpup.gif )

Be original, be yourself
SC2 Profile
tofer
Wiadomość [#33]: 21.07.2006 o 11:59

Konto skasowane

heh cała ta dsykusja jest troche bez sensu ale ... Asaran jeśli uważasz ze Zerg jest tak boski i miazdzy wszystko co sie rusza to graj zergiem ;] na pewno zminisz zdanie co do ich olbrzymiej przewagi

Asaran
Wiadomość [#34]: 22.07.2006 o 13:47

Konto skasowane

Nie uważam, że Zerg jest boski, chciałem tylko przedstawić, dlaczego Prot jest rzadziej wybierany przez graczy (bez względu na poziom jaki prezentują).

Tak czy tak nadal gram Protami, bo mają fantastyczny design jednostek.

Grałem Zergiem, ale nie spodobało mi się to, co musiałem robić, aby wygraćsmiley.gif

496kontratakuje
Wiadomość [#35]: 22.07.2006 o 18:43

Konto skasowane

protossi sa czesto polecani graczom ktorzy nie potrafia grac (bo zaczynaja)
czesto im tak juz zostaje

ciekawe skad bierzesz dane o mniejszej popularnosci protosow?

[Edycja - 496kontratakuje w 22-07-2006 o 18:45]

Asaran
Wiadomość [#36]: 23.07.2006 o 22:14

Konto skasowane

A ja znalazłem, że raczej Terranie są polecani początkującym graczom, ze względu na ich ogromne mozliwości defensywne. Nie wiem skąd te Twoje informacje.

krecik123
Wiadomość [#37]: 23.07.2006 o 22:26

Konto skasowane

No ja terkiem jak pierwszy raz zobaczylem starcrafta to tez gralem, braciszek kazal smiley.gif bo fakt dla tych poczatkujacych (mowie o takich co sie nie stykneli z gra) np u tossa trzeba te pylony stawiac itd a u zerga to moga sie troche pomotac z creepem + larwy, a terek to taki uniwersalny, nie zapomne jak pierwszy raz protem odkrylem jak sie archona robi biggrin.gif (sorry za offtopa) smiley.gif

Be original, be yourself
SC2 Profile
Bogoczi
Wiadomość [#38]: 23.07.2006 o 23:07

Konto skasowane

Terran jest bardzo trudną rasą!!! Dla początkujących takich jak wy mówicie, czyli tacy co po raz pierwszy SC zobaczyli to żeby dobrze nauczyć się grać, powinni przejść przez 3 etapy:

1) Zapoznanie się z możliwościami wszystkich ras, czyli mówiąc prościej przejść kampanię podstawowego SC i ewentualnie BW;
2) Zapoznanie się ze specjalistycznymi możliwościami każdej z ras, a więc z rzeczami których w kampanii nie mieliśmy okazji wypróbować, czyli prościej mówiąc gra z komputerem;
3) Nauka gry z żywym przeciwnikiem na batlle.necie i oglądanie ripków;

Gracz który przeszedł już przez pierwsze dwa etapy i rozpocząć trzeci, powinien się uczyć stosowania micro, wyrobić sobie nawyk ekspowania, nauczyć się kontrolować to co się dzieje w bazie podczas ataku (nadwyżki, budowa wojska, upgrady itp.), czyli tak zwanego macro. Protos jest najlepszą rasą dla tych właśnie graczy, gdyż najłatwiej jest nim się nauczyć wyżej wymienionych czynników, które decydują o tym czy gracz będzie sobie radził czy też nie.

YuenPL
Wiadomość [#39]: 25.07.2006 o 02:38

Konto skasowane

Asaran napisał:
Dużo zalezy od umiejętności gracza, czy dobrze wykorzysta cechy rasy, którą kieruje.

... wszystkosmiley.gif

http://gimeproject.pl/utada/utada.html
monter
Wiadomość [#40]: 28.07.2006 o 10:57

Konto skasowane

Niech niektózy się nie obrażą, ale naprawdę nie mogłem słuchać niektórych argumentów, są tragiczne. :/

Asaranie - myślisz, że skoro każda rasa dostała nowe jednostki to muszą one sobie odpowiadać? Koniecznie musisz atakować lura dark templarem? Bo ja jeszcze nigdy nie widziałem by ktoś tak robił.
Skoro 24 hydry rozwalają 12 dragonów, to kiedy wróg idzie w hydry idź w zeta albo w storma - proste. Nie musisz iść w dragona, naprawdę, nikt ci nie każe, demokracja.

czy obserwowałeś kiedyś grę PvZ po 2 expy? Kiedy protos idzie najpierw w forge i stawia kanonek przed expem po czym od razu idzie w drugiego nexusa, zerg koniecznie musi go zniszczyć we wczesnej fazie gry lub zaexpić mapę! Naprawdę!

Ja gram zergiem i strasznie mnie denerwowało to, co pisałeś. Gra zergiem jest naprawdę trudna i na pewno zerg nie jest o wiele lepiej zbalansowany niż inne rasy.

Niedowiarkom sugeruję zagrać zergiem na dobrego terrana. To mój koszmar do dziś...

OFF TOP: Czy jest tu może jakiś dobry terran, który chciałby pograć na mojego zerga? Musiałbym poćwiczyć, bo na terka jestem cienki bolek.

REKLAMA
Strona 2 z 6.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :